<
 • Главная
Статьи

SEO-оптимізація інтернет-сайту, або Як підкорити ТОП

 1. Що значить SEO-оптимізація інтернет-сайту з нуля
 2. З яких етапів складається внутрішня SEO-оптимізація інтернет-сайту
 3. Статті і HTML код
 4. Щільність ключових слів на сторінці
 5. Робота сервера
 6. Структура сайту (перелінковка)
 7. Robots. txt і карта сайту
 8. Дизайн сайту
 9. дублі сторінок
 10. Зовнішня SEO-оптимізація інтернет-сайту
 11. Правильна робота з посиланнями
 12. Купівля вхідних посилань
 13. Прогін в каталогах
 14. Відгуки
 15. Посилання з соцмереж
 16. Крауд-маркетинг
 17. природні посилання
 18. 13 порад, як утримати інтернет-сайт в топі після SEO-оптимізації

Генератор Продаж Генератор Продаж  Час читання: 14 хвилин  Немає часу читати

Час читання: 14 хвилин

Немає часу читати?

Відправимо матеріал вам на:

Головна мета, яку переслідує будь-який власник бізнесу, запускаючи інтернет-проект, - розповісти про себе якомога більшій кількості потенційних покупців, привернути нових клієнтів і підвищити продажі. Домогтися успіху буде простіше, якщо ресурс входить в топ-10 пошукової видачі, який забезпечує SEO-оптимізація інтернет-сайту.

З цієї статті ви дізнаєтеся:

 1. Що значить SEO-оптимізація інтернет-сайту з нуля
 2. З яких етапів складається внутрішня SEO-оптимізація
 3. Зовнішня SEO-оптимізація інтернет-сайту
 4. 13 порад, як утримати інтернет-сайт в топі

Що значить SEO-оптимізація інтернет-сайту з нуля

Під абревіатурою SEO ховається Search Engine Optimization, що в перекладі означає «пошукова оптимізація» або ж «оптимізація під пошукові системи». Це комплекс дій, спрямований на підвищення позиції ресурсу в рейтингу пошукових систем.

Не секрет, що користувач найчастіше переглядає перші три посилання пошукової видачі, а значить, ймовірність того, що він добереться до вашого інтернет-сайту, який займає десяту позицію, невелика - від 50 до 20%, тому перші місця рейтингу цінуються так високо.

Що стосується другої сторінки видачі, то на неї переходять всього 10-20%. Значить, для регулярної відвідуваності сайту необхідно пробитися в першу десятку.

Однак не все так просто. Конкурентів дуже багато, і всі хочуть потрапити саме в топ видачі. Чи є ймовірність стати одним з десяти кращих в рейтингу? Є, але необхідна SEO-оптимізація інтернет-сайту.

Рекомендовані статті по даній темі:

SEO-просування з нуля умовно ділиться на три частини:

 1. Робота всередині сайту, тобто внутрішня оптимізація.

Сюди входить виправлення помилок, допущених при розробці ресурсу, наповнення новим контентом , Зміна HTML-коду сторінок, перелінковка тощо. Ефективність вжитих заходів залежить від професіоналізму веб-майстри.

Крім того, необхідно враховувати специфіку пошукових алгоритмів: SEO-оптимізація інтернет-сайтів під «Яндекс» і під Google відрізняється деякими нюансами.

 1. Зовнішня оптимізація.

На наступному етапі виконується завдання по виведенню сайту на верхні позиції, для цього потрібні заходи за межами ресурсу - на інших сайтах, форумах, в закладках і аналогічних майданчиках. Їх мета - нарощування маси, просування по цільових запитах і збільшення авторитетності.

 1. Збереження зайнятих позицій.

Досягнувши бажаних результатів, необхідно їх підтримувати і покращувати. Для цього проводять постійний моніторинг показників конкурентів, змінюють ключові слова, тексти для посилань, контент, коригують майданчика.

З яких етапів складається внутрішня SEO-оптимізація інтернет-сайту

З яких етапів складається внутрішня SEO-оптимізація інтернет-сайту

Помилка новачків полягає в тому, що вони вважають достатнім для внутрішньої SEO-оптимізації інтернет-сайту вжити кілька ключових запитів на сторінці і чекати результатів у вигляді різкого зростання відвідуваності ресурсу. Те, що ніякого збільшення не відбувається, їх всерйоз обурює.

Справа в тому, що внутрішня SEO-оптимізація має на увазі цілий комплекс робіт, що включає масу різних дій. Інакше кажучи, мета внутрішньої оптимізації - забезпечити лояльність пошукових систем, полегшення для них процесу пошуку і індексації сторінок шляхом підвищення релевантності з актуальних запитам.

Основні SEO-моменти варто враховувати в процесі розробки інтернет-сайту: при написанні статей відразу вживати ключові слова відповідно до необхідного семантичним ядром, а додаючи нові, проводити перелинковку з уже опублікованими по цій темі.

Але нерідко спочатку створюють сайт і тільки потім розуміють необхідність його оптимізації. В результаті сеошників доводиться виконувати величезний обсяг роботи, виправляючи допущені раніше помилки.

Що входить у внутрішню SEO-оптимізацію інтернет-сайту?

Статті і HTML код

Для просування сторінки в топ найчастіше досить один раз вписати в розміщений на ній текст ключову фразу в точній входження. Вирішальну роль може зіграти грамотне структурування HTML-коду сторінки і форматування основного тексту. Приклад ідеального розташування тексту і тегів на HTML-сторінці може виглядати так:

Пропонуємо розібрати кожен момент оптимізації HTML-коду докладно:

 • Теги <title> </ title> - заголовок сторінки.

Ключове слово в точній входження обов'язково має бути вжито один раз. Оптимально, якщо воно буде знаходитися якомога ближче до початку заголовка. Замість точки і двокрапки краще використовувати тире.

 • Мета-тег <meta name = "description"> - основний опис сторінки (сниппет).

Пошуковики супроводжують назву сайту в списку видачі фрагментом тексту, в якому є ключова фраза. Але іноді в ролі сниппета виступає цей мета-тег. У зв'язку з цим оформляти його все-таки варто, але без фанатизму.

Наприклад, варіант, коли в сниппет вставляють список ключів, неприйнятний. Вдалим можна вважати опис, що складається з унікального тексту обсягом не більше 160 символів, в якому є одноразове точне входження ключового слова.

 • Теги <h1> </ h1> - основний заголовок сторінки.

Пошуковий робот буде враховувати зміст цього тега тільки в тому випадку, якщо він буде вжито на сторінці один раз. У ньому слід задіяти головний ключ, але робити це акуратно.

 • Теги <h2> </ h2>, <h3> </ h3>, <h4> </ h4> - додаткові заголовки сторінки.

Такі теги використовуються на сторінці від двох до п'яти разів. Текст, розбитий за допомогою цих тегів на частини, буде сприйматися читачами набагато простіше.

 • Теги <strong> </ strong>, <u> </ u>, <em> </ em> - виділення фрагментів тексту на сторінці.

Вони роблять статтю більш читабельною, але при їх використанні важливо дотримуватися помірності, що не перенасичуючи текст жирним шрифтом. Особливо безглуздо виглядають виділені ключові фрази.

 • Списки (теги <ul> <li> ... </ li> </ ul>).

Вставляючи в текст нумеровані або маркіровані списки, необхідно оформляти їх з використанням спеціально призначених тегів.

Залишити заявку

Щільність ключових слів на сторінці

Наступний момент, що вимагає пильної уваги, - щільність розміщення ключових слів на сторінці. Йдеться навіть не стільки про щільність, скільки про правильне вживання ключів.

На жаль, не існує універсальної рекомендації типу «впишіть точний ключ на початку третього абзацу - і топ вам забезпечений». Це відноситься і до заборон перевищувати 5% -ний показник щільності ключових фраз. SEO, незважаючи на велику кількість цифр, до точних наук віднести не можна. Однак певні правила дотримуватися все-таки варто:

 1. Не можна вживати ключі два рази поспіль в тексті і заголовках.
 2. Не можна «ховати» текст від пошукових систем, використовуючи хитрі скрипти або кольору.
 3. Не можна часто вставляти ключові слова дослівно. Використовуйте синоніми, морфологічні форми, розбавляйте фрази іншими словами.
 4. Чи не перенасичувати абзац ключовими словами. Кращий варіант - розподілити ключові запити по всій сторінці, при цьому найважливіші поміщають на початку статті.

Робота сервера

Дуже важливо, щоб сервер, на якому розміщений ваш інтернет-сайт, віддавав роботам-пошуковим системам вірні відповіді. Звичайно, якщо хостинг надійний, подібних проблем не виникає.

Основні відповіді стану HTTP:

 • HTTP / 1.1 200 OK,
 • HTTP / 1.1 404 Not Found,
 • HTTP / 1.1 304 Not Modified,
 • HTTP / 1.1 301 Moved Permanently.

Перевірити, що відповідає сервер пошуковим системам, допоможуть плагіни Firefox - Firebug або Httpfox, а також будь-який спеціальний сервіс.

При відкритті існуючої сторінки код стану - 200 ОК. Коли сторінка помилкова, ми отримуємо 404 Not Found. Якщо не хочете втрачати трафік, неіснуюча сторінка повинна бути барвисто оформлена, щоб користувач, потрапивши на неї, не покинув ресурс, а перейшов на актуальну.

Якщо не хочете втрачати трафік, неіснуюча сторінка повинна бути барвисто оформлена, щоб користувач, потрапивши на неї, не покинув ресурс, а перейшов на актуальну

Перевірку відповідей сервера варто провести і при зміні структури URL (ЧПУ) сайту або установці нової CMS. Обов'язково застосовуйте 301-й редирект, щоб користувачі, що заходять на старі сторінки, автоматично перенаправлялись на нові. Так ви збережете вагу (траст) сайту, особливо при наявності посилань зі сторонніх ресурсів на неактуальні сторінки.

Швидше здійснювати індексацію допоможе код сервера 304 Not Modified. З його допомогою пошуковик дізнається, які сторінки не змінювалися на поточний момент, а значить, їх можна не індексувати повторно. В такому випадку робот проводить індексацію тільки нових сторінок.

Якщо ви проводите SEO-оптимізацію інтернет-сайту власними силами, важливо враховувати подібні нюанси, адже інакше пошуковик буде протягом 1-2 місяців переіндексувати сторінки без урахування нових, недавно з'явилися. Щоб уникнути цього, слід заздалегідь оптимізувати відповіді сервера.

Структура сайту (перелінковка)

URL-адреси сторінок необхідно зробити зручними для сприйняття людиною (ЧПУ). Стандартними для більшості CMS і двигунів є конструкції типу /page.php?post=id. Движку можна дати інструкцію змінити URL сторінок за заданим алгоритмом.

В результаті такі нові редакції параметрів настройки дозволять знаходити сторінки за адресою /названіе-поста-на-латініце.html. Якщо в URL використовуються ключові слова, пошуковик виділяє посилання на ці сайти жирним шрифтом.

Не варто ігнорувати ЧПУ, а також рекомендується продумувати структуру посилань. Якщо згодом ви захочете змінити ЧПУ, це може бути досить проблематичним, тим більше якщо ресурс пройшов індексацію і на нього посилаються інші сайти.

Ще один важливий момент SEO-оптимізації - внутрішня перелінковка сторінок інтернет-сайту. Грамотна перелінковка сприяє підвищенню авторитетності ресурсу і подальшого просуванню в пошукових системах .

Грамотна перелінковка сприяє підвищенню авторитетності ресурсу і подальшого  просуванню в пошукових системах

Суть внутрішньої перелинковки в тому, щоб на сторінку, яку ви хочете зробити більш помітною для пошукових систем, вело якомога більше посилань з інших сторінок інтернет-сайту. У підсумку вона буде більш значущою для пошукових систем.

У багатьох двигунах перелинковка виконується автоматично завдяки спеціальним плагинам, що дозволяє розміщувати під змістом поста перелік посилань на статті близької тематики.

Robots. txt і карта сайту

Файл robots.txt, який слід розміщувати в кореневій директорії інтернет-сайту, містить інструкції для пошукових роботів по індексації сторінок. Системи діють за спеціальними правилами. Так, якщо в robots.txt прописана конструкція:

User-agent: Yandex
Disallow: / cart,

бот Яндекс не буде індексувати і включати в індекс сторінку / cart. Формування «Роботс» вимагає до себе уважного ставлення і перевірки його працездатності з використанням спеціальних сервісів, інакше можна випадково накласти заборону на індексацію сайту цілком.

Повний перелік сторінок ресурсу міститься в карті інтернет-сайту. Є карти, призначені для користувачів, де наводиться структура вмісту ресурсу і опис статей, і є XML-карта для пошукових систем. Вона відрізняється тим, що крім списку сторінок включає інструкції по індексації для пошукових роботів, у тому числі нові записи мають особливі мітки.

У популярних движках створення карти інтернет-сайту автоматизовано на базі спеціальних модулів.

Дизайн сайту

Наступний етап SEO-оптимізації інтернет-сайту - перевірити, наскільки відображення вашого ресурсу в різних браузерах відповідає задуманому. Це стосується Firefox, Opera, Chrome і, головне, IE. Всі складові дизайну - блоки, таблиці, теги - повинні виглядати ідентично у всіх браузерах.

Щоб уникнути можливих проблем з відображенням вашого ресурсу на комп'ютерах користувачів, варто переконатися, що кожна програма для роботи в Мережі точно передає зовнішній вигляд інтернет-сайту. Теги відображаються однаково, але візуалізація тексту і розташування div-блоків може відрізнятися.

дублі сторінок

Дублі сторінок повинні бути видалені. Їх наявність може призвести до того, що пошукова система може визнати дублюючу сторінку більш релевантною, ніж основна. В такому випадку ваші зусилля з просування будуть марними.

Щоб уникнути подібної ситуації, слід на цьому етапі SEO-оптимізації інтернет-сайту накласти заборону на індексацію дублів або видалити їх.

 1. Адреси сторінок можуть бути різними через наявність або відсутність ЧПУ або слеша в кінці.
 2. Дублі генеруються в результаті використання службових функцій CMS (мітки, рубрики, сторінки для друку).
 3. Якщо сторінки розміщені на двох доменах, з www і без нього, їх необхідно склеїти, використовуючи robots.txt.

Зовнішня SEO-оптимізація інтернет-сайту

Зовнішня SEO-оптимізація інтернет-сайту

Зовнішня SEO-оптимізація інтернет-сайту включає цілий комплекс заходів, мета яких - просування ресурсу в ТОП пошукових систем .

Строго кажучи, ці заходи можна назвати спробами маніпулювати результатами видачі пошукового робота, а цього системи всіляко чинять опір.

Тому зовнішня SEO-оптимізація рідко буває «білої», в більшості випадків це дії на межі легальності. Якщо дотримуватися всіх вимог, тимчасові витрати будуть такі великі, що їх не можна визнати доцільними.

Частка топових інтернет-сайтів, які використовують «сіру» зовнішню SEO-оптимізацію, наближається до 100%. Якщо діяти виключно «білими» методами, просування займе багато часу і праці, причому мова йде навіть не про місяці, а про роки, які будуть потрібні для виходу на перші позиції рейтингу.

Оскільки основна маса власників інтернет-сайтів зацікавлена ​​в швидких результатах, сеошникі застосовують «сірі» способи. Це нормально, але необхідно розуміти межі можливого.

Напевно ви вже вивчали питання зовнішньої SEO-оптимізації за іншими джерелами і пам'ятайте, що головним чином мова в них йде про роботу з посиланнями. Почасти це справедливо, але посиланнями заходи щодо зовнішньої оптимізації далеко не вичерпуються. Сюди також входять відгуки, переходи з інших ресурсів, авторитетність і інші складові.

Головна мета зовнішньої SEO-оптимізації - підняття трасту інтернет-сайту, тобто зростання його авторитетності з точки зору пошукових систем. Для її досягнення використовуються різні шляхи, але всі вони пов'язані із зовнішніми посиланнями. Розберемо все варіанти, які застосовуються фахівцями з просування.

Щоб пошукові системи не пессімізіровалі інтернет-сайт, необхідно дотримуватися певних вимог при роботі з посиланнями. Так, фільтр «Яндекса» «Мінусінукс» відстежує ресурси, які зловживають кількістю вхідних посилань.

Прислухайтеся до рекомендацій, які допоможуть досягти успіху у використанні зовнішніх посилань і уникнути фільтрів пошукових систем.

Топ-5 статей, які будуть корисні кожному керівнику:

Правильна робота з посиланнями

 • Плавне нарощування.

При організації закупівель посилань упор необхідно зробити на максимальну плавність, без різких стрибків. Вибухове зростання їх кількості може стати причиною того, що вони або просто не будуть працювати, або завдадуть шкоди SEO-оптимізації інтернет-сайту.

 • Нюанси молодих сайтів.

Нещодавно створені ресурси піддаються більшому ризику пессимізації, ніж існуючі тривалий час. Рівень довіри пошукових систем до молодих інтернет-сайтам близький до нуля, тому закупівлю посилань слід починати з мінімальних обсягів і тільки через три місяці після індексації ресурсу. Через рік посилання можна закуповувати більш інтенсивно.

 • Природний анкор-лист.

Природний анкор-лист

Анкор-лист повинен бути максимально природним, тобто різноманітним. Прямих входжень ключової фрази в цьому списку дуже мало, адже користувачі застосовують в якості посилань слова, які не відповідають точному вживання запиту в тексті статті.

Інтернет-сайти, що задіють для просування посилання, відрізняються абсолютно іншою картиною. Перед тим як приступити до реалізації цього методу, ознайомтеся з посилальною масою конкуруючих ресурсів, що знаходяться в топі, і постарайтеся наблизити свій профіль до їх показниками.

Купівля вхідних посилань

Купівля вхідних посилань

Звідки отримують якісні посилання? Найпростіше їх купити, саме цей спосіб є найбільш поширеним. Виділяють кілька видів:

 • посилання зі щоденною оплатою;
 • посилання з блогів (постові);
 • посилання зі статей;
 • вічні посилання.

Які з них віддати перевагу?

Якщо прагнути до ідеалу, необхідно домагатися рівномірності. Це означає, що на сайт повинні вести посилання з блогів, статей, новинних стрічок, форумів і т. Д. Різноманітність джерел буде тільки на користь.

Але вирішальним є не кількість посилань, а їх якість. До головних критеріїв цього показника належать такі:

 • відповідність тематиці (посилання в статті, близькою за змістом);
 • наявність переходів (є доказом справжності посилання, адже користувачі по ній клацають).

По першому пункту, як правило, проблем не виникає. Статей із найрізноманітніших напрямів в Мережі величезна кількість, кожна тема розглядається в тисячах постів. Біржі пропонують масу посилань для продажу.

Кращими сервісами для придбання посилань вважаються:

 • S ape (лідер з продажу посилань зі щоденною оплатою);
 • G o G et L inks (найкраща біржа вічних посилань);
 • M iralinks (найкраща біржа для просування статтями).

У 2016 році спостерігалося падіння цін на посилання в результаті зниження попиту, і у власників інтернет-сайтів була можливість купити не тільки саме те, що потрібно, але і за низькою ціною. У 2017 році заслання стали дорожчати через інфляцію або тому, що якісні ресурси зрозуміли, що можуть отримати з покупців більше.

Що врахуваті при віборі ПОСИЛАННЯ, щоб мати гарантовані переходь по ній? Можливо кілька Шляхів вирішенню. Кращий варіант - придбання посилання в статті з гарною відвідуваністю. Імовірність переходів в цьому випадку набагато вище.

Але що робити, якщо на сторінці з посиланням відсутня трафік? Доведеться накачувати його самостійно.

Скористайтеся допомогою PFL ink - сервісу, розробленого спеціально для посилення посилань. Ще можна порадити розмістити завдання перейти за посиланням на біржах типу WMM ail. ru, S ocpublic самостійно. Однак перевірити наявність переходів буде дуже важко.

Прогін в каталогах

Такий спосіб SEO-оптимізації інтернет-сайтів, як прогін по каталогах, відомий з самого початку використання посилань для розкрутки. Цей прийом дає можливість отримання великої кількості посилань з інших ресурсів (каталогів), однак сьогодні він застосовується тільки для того, щоб розбавити кількість посилань.

З'явилися пізніше профільні прогони спочатку вважалися більш ефективними, ніж каталоги, проте в результаті масового застосування швидко втратили свою перевагу. Проте повністю ігнорувати їх не рекомендується.

Коштують такі прогони в межах 300-1500 рублів. VIP-варіант обійдеться в 2500-3000 рублів.

Для замовлення прогону використовують:

Відгуки

Відгуки

Крім звичайних, є можливість отримати безліч корисних посилань іншого роду, позитивний результат використання яких буде помітний дуже скоро. Як приклад наведемо інтернет-сайти відгуків.

Для пошукових систем посилання з отзовіков і велика кількість коментарів - хороший знак. Цим можна скористатися для SEO-оптимізації інтернет-магазину, незважаючи на значні тимчасові витрати.

Не варто забувати про загальний піарі інтернет-сайту, тобто про створення бренду. Чим більше товар на слуху у користувачів, тим вище рівень довіри і симпатії з їх боку. Однак такий підхід не працює при SEO-оптимізації дрібних інтернет-сайтів.

Посилання з соцмереж

Посилання з соцмереж

Посилання з соцмереж на особливому рахунку у пошукових роботів. Тому закупівлю посилань в популярних спільнотах і особистих профілях варто приділяти серйозну увагу. Ціна їх мінімальна, а дивіденди від використання цього прийому можуть бути досить високими.

Посилання в соцмережах купують на наступних сервісах:

 • «ФорумОк»;
 • Prospero;
 • VKTarget.

Крауд-маркетинг

Це відносно новий напрямок зовнішньої SEO-оптимізації інтернет-сайтів. Закупівля посилань відбувається на різних майданчиках для спілкування користувачів - на отзовіках, форумах, в соціальних мережах.

суть крауд-маркетингу - в максимальної природності переходів, що гарантує довіру з боку споживачів. Коштують такі посилання недешево: 150-300 рублів за одиницю, якщо мова йде про популярну групу в соцмережі. Але ефективність виправдовує ці вкладення.

Сервіси, що надають послуги крауд-маркетингу:

 • Rru;
 • Crowdlinks;
 • «Лінкбілдер»;
 • Zenlink.

Rru;  Crowdlinks;  «Лінкбілдер»;  Zenlink

природні посилання

природні посилання

Природними називаються посилання, для появи яких ми не прикладали спеціальних зусиль. Імовірність їх виникнення зростає разом з поліпшенням якості контенту нашого інтернет-сайту, але це більше відноситься до внутрішньої SEO-оптимізації, ніж до зовнішньої.

Необхідно стежити за наявністю посилань з каталогів сайтів, з профілів на форумах. Користі від них мало, але і коштують вони дешево, до того ж сприяють створенню природного фону для загальної картини. Радимо регулярно, раз на півроку-рік проганяти інтернет-сайт по каталогам, трастовим профілям і соціальних закладках.

Останнє, про що необхідно пам'ятати для успішної зовнішньої SEO-оптимізації, - наявність переходів з інших ресурсів. Мова йде не про покупку реклами, а про справжніх переходах по посиланнях в абсолютно різних місцях.

Найбільш ефективні в цьому плані форуми. Створюючи пости з посиланнями на свій інтернет-сайт, ви дуже допоможете зростанню його авторитетності і значущості для пошукових систем.

13 порад, як утримати інтернет-сайт в топі після SEO-оптимізації

1. Відстежуйте поновлення алгоритмів.

Грунтується на рекомендаціях «Яндекс», «Вебмастера» і «Гугла». Наприклад, за спам, що розміщується користувачами, Google почав застосовувати санкції до власників інтернет-сайтів. Якщо на вашому ресурсі можна коментувати статті, регулярно переглядайте їх, щоб видаляти явний спам.

2. Оцінюйте розміщені статті та новини з точки зору їх актуальності.

Не виключено, що деякі пости на вашому інтернет-сайті відверто застаріли. Поважайте своїх користувачів, надавайте їм тільки достовірну та актуальну інформацію. Так ви збережете довіру до свого ресурсу.

3. допрацьовувати семантику.

З точки зору наочності звітів такий варіант теж дуже зручний: можна відстежити кількість переходів по свіжих запитам і посадковим сторінкам.

Розвиток може відбуватися за кількома напрямками:

 • Пошук нових запитів для наявних сторінок. На додачу до широко використовуваних інструментів не забувайте про статистику свого інтернет-сайту. Додаткові запити можна знайти, спираючись на дані «Яндекс.Метрика».
 • Пошук додаткових запитів і створення нових посадкових сторінок. Для вирішення цього завдання потрібно проаналізувати інтернет-сайти конкурентів: вивчіть структуру аналогічного розділу для визначення можливих посадочних сторінок; запозичте запити у топових ресурсів за допомогою сервісів SimilarWeb, SemRush або Prodvigator.
 • Можна працювати не тільки над збільшенням кількості запитів, але і над якістю семантики. Варто приділити увагу підвищенню позицій ключових запитів в межах топ-10 і зосередитися на продають.

4. Пам'ятайте, що сьогодні контент - головна запорука успіху.

Наповнюйте інтернет-сайт по-справжньому цікавими статтями, якими користувачі захочуть поділитися. Регулярно оновлюйте вміст свого ресурсу: пошукові системи сприймають це як знак постійної роботи над контентом, що позитивно позначається на рейтингу.

5. Додавайте картинки в тексти статей.

Текст, що супроводжується картинками, добре сприймається і привертає увагу користувачів. Тільки не забувайте прописати такі атрибути тега img, як title і alt для зображень.

6. Якщо ви - власник інтернет-магазину, забезпечуйте картки товарів навчальними відеороликами, а також ознайомчими по вашій продукції або послуг.

Ще краще створити свій канал, на якому користувачі будуть ділитися посиланнями на ваші відео і коментувати їх. Придумайте точну назву для кожного ролика, тоді для пошуковика не складе труднощів знайти його. Наприклад, Google охоче включає ролики в список видачі. Спробуйте набрати в рядку «Як замінити душовою кран», результат буде приблизно таким:


7. Покращуйте сніппети.

Від їх привабливості залежить і кількість переходів, і утримання позицій, досягнутих в результаті SEO-оптимізації інтернет-сайту.

Ці роботи не завжди зручно включати в щомісячний звіт з технічних причин, адже оновлення даних може зайняти багато часу. Щоб побачити ефект в результаті поліпшення сниппета, збережіть скріншот до доопрацювання і після неї. При ідентичною позиції у видачі інтернет-сайт може отримувати більше переходів.

Перш ніж приступити до роботи, варто дати оцінку сучасному стану справ, переглянути, які сніпети пошуковик видає зараз. Якщо запитів трохи, це можна зробити вручну. В іншому випадку зверніться до допомоги сервісів MegaIndex, SEOlib.

8. Переконуйте користувачів брати участь в своїх групах в соціальних мережах.

Цей прийом SEO-оптимізації ефективний відразу з двох позицій: як спосіб прямого спілкування з клієнтами і як маркетинговий канал.

Є думка, що соцмережі можуть використовуватися для просування далеко не всіма власниками інтернет-сайтів. Це не так, просто необхідно правильно вибрати майданчик.

Звичайно, якщо ви працюєте в сфері виробництва, вам більше підійде розміщення прес-релізів. Але якщо у вас невелика пекарня і ви виготовляєте складні торти для різних урочистостей, то оголошення про майстер-класах і фотозвіти покупців - хороший привід поділитися з друзями.

9. Приділяйте увагу веб-аналітиці та особливо показниками відмов.

Перегляньте, який шлях пройшов клієнт на вашому інтернет-сайті з моменту входу до конверсії. Через місяць перевірте, як SEO-оптимізація вплинула на показники відмов і ступінь зацікавленості користувачів.

10. Зробіть редизайн сайту

Якщо ви скористалися всіма радами, наведеними вище, а ситуація не покращується, зверніть увагу на інтерфейс вашого інтернет-сайту. Швидше за все, він далекий від ідеалу. Значить, саме час зайнятися редизайном.

Проаналізуйте ресурси конкурентів, виділіть характерні особливості оформлення, властиві сайтам вашої тематики, як в Росії, так і за кордоном. Наведемо як приклад дизайн двох інтернет-магазинів постільної білизни:

Наведемо як приклад дизайн двох інтернет-магазинів постільної білизни:

Другий сайт виглядає неактуально, картка товару оформлена набагато гірше, а кнопку покупки доводиться шукати. Власникам цього ресурсу пора подумати про новий оформленні.

Є кілька надійних способів зробити юзабіліті краще і тим самим допомогти сайту зайняти більш високу позицію:

 1. Зв'язуйте старі і нові сторінки 301-м перенаправленням. Так ви не втратите колишній рейтинг і уникнете появи сторінок-дублів.
 2. Прагніть до максимально зрозумілому інтерфейсу. Користувач повинен розуміти, який результат він отримає, клікнувши на іконку або пункт меню. Зручний і продуманий ресурс сподобається клієнтам і сприятиме зростанню його популярності.
 3. Використовуйте вертикальний скролінг на одній сторінці. Зробивши клік по області меню, користувач повинен плавно перенестися в потрібний розділ.

Переміщення між блоками інформації, призначення яких не викликає сумніву, відбувається завдяки навігації по посиланнях. Натискання на пункт меню повільно переносить до місця на сторінці, що цікавить вас в даний момент.

Інтернет-сайт, на якому використовуються різні техніки скролінгу, стає більш зручним для відвідувачів. Вся важлива інформація зосереджена на одній сторінці, немає необхідності перемикатися з однієї на іншу за допомогою кліків. Прокрутка робить процес ознайомлення з контентом швидким і зрозумілим.

11. Впроваджуйте адаптивний дизайн.

Ваш інтернет-сайт відвідується користувачами з усіх типів пристроїв, і передбачити, які моделі планшетів, смартфонів або стаціонарних комп'ютерів переважають, вам не дано. Значить, необхідно забезпечити однаково гарне і зручне відображення на будь-якому гаджеті. Для цього застосовується адаптивна верстка і велика масштабируемая графіка.

12. Покращуйте поведінкові чинники.

Фахівці з SEO-оптимізації не знають, які формули розрахунку використовуються пошуковими системами. Ті заходи, які дозволили домогтися успіху на одному проекті, на іншому можуть не спрацювати. Спроби змінити один показник теж не обов'язково будуть вдалими.

Наприклад, можна збільшити час перебування користувача на інтернет-сайті, розмістивши масу посилань на інформаційні матеріали. Однак це не гарантує зростання конверсії, навпаки, показники здатні погіршитися по всіх позиціях, крім часу, проведеного на сайті.

Починати SEO-оптимізацію інтернет-сайту коштує з однозначно слабких місць. Припустимо, деякі сторінки демонструють високий відсоток відмов або є точки входу, де відвідувачі не затримуються довше однієї сторінки.

Позитивні зрушення в статистиці, що з'явилися після доопрацювання, буде видно в зведених звітах.

Приділивши увагу слабким точкам по всьому ресурсу, можна перейти до порівняння показників різних видів сторінок і зайнятися опрацюванням таких же місць всередині груп. Виявлення та усунення причин низьких показників допоможе вдосконалити інтернет-сайт і добитися більш високих позицій.

Аналіз сторінок з кращими показниками також здатний бути дуже корисний. Самою очевидною причиною їхнього успіху може виявитися стійкий попит на товар або послугу. Але напевно знайдуться позитивні моменти, які варто використовувати для зростання показників інших сторінок, наприклад:

 • стильне оформлення;
 • кількість і якість зображень;
 • наявність відео;
 • Доповідна описание;
 • відгуки користувачів або експертів.

13. Шукайте нові шляхи залучення клієнтів.

Важливо не віддавати перевагу тільки одному каналу, повністю ігноруючи інші. У Рунеті власники інтернет-сайтів нерідко просувають запити по «Яндекс» і нехтують трафіком з Google. Перевірте, як йдуть ваші справи з «Гугл», шляхом порівняння відвідуваності з показниками інших ресурсів вашої тематики в Liveinternet.

Так, в Росії для медичної тематики органічний трафік з Google трохи більше, ніж з «Яндекса»:

Якщо в результаті порівняння з'ясувалося, що ви сильно відхиляється від конкурентів в співвідношенні відвідуваності, необхідно вживати заходів. У разі їх успішності клієнт буде задоволений результатами звітів і не захоче переходити в іншу компанію.

Інші канали та дані також не можна залишати без уваги.

У тому ж Liveinternet ви можете:

 • визначити, яка з соцмереж найкраще підходить для вашої ніші бізнесу;
 • вивчити демографічні дані, щоб зрозуміти склад цільової аудиторії;
 • подивитися середню тривалість сесії і число переглядів, щоб дізнатися, як у вас справи з поведінковими чинниками;
 • можливо, навіть відшукати відкриту статистику подібного ресурсу, що набагато корисніше, ніж загальні відомості по тематиці.

Дотримання наших рекомендацій по SEO-оптимізації напевно допоможе поліпшити позиції вашого інтернет-сайту і наблизитися до заповітного топу. Якщо вам потрібна допомога, ми готові її надати, і безкоштовний аудит сайту буде першим кроком до успіху.

Залишити заявку

Чи є ймовірність стати одним з десяти кращих в рейтингу?
Що входить у внутрішню SEO-оптимізацію інтернет-сайту?
Php?
Які з них віддати перевагу?
Що врахуваті при віборі ПОСИЛАННЯ, щоб мати гарантовані переходь по ній?
Але що робити, якщо на сторінці з посиланням відсутня трафік?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью