<
 • Главная
Статьи

Випуск №179 SEO-просування спільнот ВКонтакте. Інформаційна розсилка «Практика просування сайтів. Професійне посібник від PromoPult »- PromoPult.ru

SEO-просування спільнот ВКонтакте

Чи міг Марк Цукерберг припустити, запускаючи локальну мережу для студентів Гарварда, що одного разу вона стане однією з найпотужніших платформ для комунікацій і дасть поштовх розвитку нової інтернет-галузі? Сьогодні соціальні медіа об'єднують по самим різним інтересам сотні мільйонів чоловік і пропонують рекламодавцям багатий інвентар для вирішення маркетингових завдань. Не дивно, що багато власників малого і великого бізнесів беруть за правило мати власне представництво в соціальних мережах і використовують кошти SMM для просування брендів, товарів і послуг.

Але у соціальних сторінок є й інші маркетингові переваги, про які не так багато пишуть в мережі: вони ефективно працюють на залучення цільового трафіку з пошукових систем. Ми постараємося внести свою лепту в висвітлення даної теми і розповімо вам про те, як оптимізувати свою спільноту ВКонтакте для SEO-просування.

Переваги SEO для соціальних сторінок
З технічної точки зору ВКонтакте є багатосторінковий сайт, відкритий для індексації пошуковими машинами. Він підпорядковується тим же законам ранжирування, що і інші ресурси мережі. Але у цього майданчика є незаперечні переваги, завдяки яким її внутрішні сторінки нерідко можна спостерігати в першій десятці пошукової видачі по інформаційним і комерційним запитам. Йдеться про високий трасті домену vk.com, а також про позитивний вплив алгоритмічної технології Яндекса «Спектр». Дана технологія має справу з двозначними запитами (наприклад, акваріум) і з метою підвищення якості видачі підмішує в неї спектр можливих відповідей, в тому числі посилання на соціальні мережі.

Пошукова видача Яндекса: посилання на групу ВК на п'ятій позиції
Пошукова видача Google: посилання на групу ВК на першій позиції

Безсумнівно, ця перевага потрібно використовувати для просування вашого проекту. Що це дасть? Перше: потік додаткового непошукового трафіку на основний сайт, поліпшення поведінкових факторів і, отже, природне зростання позицій сайту в органічній видачі. Друге: збільшення числа передплатників спільноти при мінімальних фінансових витратах.

І ще один незаперечний плюс: співтовариство ВКонтакте цілком може замінити собою сайт і працювати самостійно для досягнення комерційних цілей, залучаючи клієнтів з пошуку. Такий варіант, безумовно, економить і гроші, і час власника групи, що дає можливість розкрутитися малому бізнесу з обмеженим бюджетом.

Що краще: паблік або група?
З точки зору просування в пошукових системах, і публічна сторінка, і група мають рівні шанси потрапити в індекс пошукових систем і поборотися за кращі місця у видачі. Вибір на користь того або іншого виду спільноти залежить від цілей, які ставить перед собою власник проекту. Принципова відмінність групи від паблік полягає в тому, що в першому випадку це, скоріше, співтовариство по інтересам, а в другому - офіційна сторінка для публікацій новин компанії.

Крім цього, вони мають і ряд технічних відмінностей.

Паблік ВКонтакте Група ВКонтакте завжди відкрите співтовариство, підписатися може кожен авторизований користувач може бути як відкритим, так і закритим співтовариством доступний для перегляду всім користувачам інтернету

відкрита група доступна до перегляду всім зареєстрованим користувачам ВКонтакте;


закрита група дат право доступу до інформації тільки учасникам групи

завжди відображається в блоці «Цікаві сторінки» на особистій сторінці передплатника відображається на особистій сторінці учасника в залежності від його налаштувань приватності дозволяє ділитися інформацією з друзями, але не запрошувати їх до лав учасників дозволяє ділитися інформацією з друзями і запрошувати їх до лав учасників

дає можливість передплатникам читати записи на стіні, виключає відповідний постинг;


допускає коментарі за умови, що вони відкриті адміністратором

допускає постинг і коментарі учасників на стіні досить лаконічний в оформленні, не перевантажений громіздким меню пропонує широкі налаштування оформлення, створення wiki-розмітки, меню має на меті інформувати абонентів, утримувати його увагу має на меті тісного спілкування учасників, їх об'єднання за інтересами
Приклад публічної сторінки ВК
Приклад відкритої групи ВК

Виходячи з усього вищесказаного, можна зробити наступний висновок: для просування бренду, продукту переважно використовувати офіційну сторінку - паблік, для більш відкритого діалогу з користувачами, отримання зворотного зв'язку, навчання, прийому замовлень підійде відкрита група. Тут ви оцінюєте свої пріоритети і цілі. Після чого приймаєте рішення про створення найбільш підходящого вам типу спільноти.

стратегія оптимізації
Незалежно від того, на який вид спільноти припав ваш вибір, для його успішного розкручування в пошукових системах сторінку ВКонтакте слід правильно оптимізувати. Глобально стратегія підготовки спільноти до SEO-просуванню включає в себе пул робіт по підбору списку ключових слів, внутрішньої оптимізації сторінки, формування якісної зовнішньої посилальної маси.

Розглянемо все по порядку:

1. Підбір ключових слів
Спостереження показали, що доцільно включати в семантичне ядро ​​переважно низькочастотні і середньочастотні запити, причому всі вони повинні бути в одній тематичної гілці. Наприклад, якщо ви створюєте групу про товари для рукоділля, використовуйте слова, які детально описують її спрямованість і вказують на регіон: «товари для скрапбукінгу новосибірськ», «іграшки з вовни сухе валяння» і тому подібні.

Просування групи по високочастотним запитам також можливо, але потрібно дивитися на специфіку ніші і регіон. Для порівняння: запит «тамада» в регіоні Казань має всі шанси вивести паблік в першу десятку Яндекса, чого навряд чи вдасться домогтися за запитом «дизайн квартир» в московській видачу.

2. Внутрішня оптимізація сторінки
Підготувати співтовариство ВКонтакте під SEO набагато простіше, швидше і дешевше, ніж рядовий сайт. Розробники майданчики вже виконали за нас більшу частину роботи і забезпечили сторінці високий траст. Залишається лише правильно заповнити всі поля, вживши потрібні ключові слова, зробити графічне оформлення і починати писати цікаві користувачам пости.

При створенні паблік або групи вам пропонують заповнити дуже важливі поля: назва, адреса сторінки. Вони грають большýю роль в SEO-просуванні і виступають свого роду тегами, на які звертає увагу пошукова машина. Назва необхідно зробити коротким, вживши ключову фразу, що характеризує ваш напрям. Опис повинен бути лаконічним, унікальним і містити середньочастотні і низькочастотні слова, за якими ви будете просувати ваше співтовариство. І, нарешті, оптимізуйте URL сторінки, пропишіть в адресі сторінки точне входження релевантного запиту.

Важливо регулярно публікувати нові пости на сторінці. Намагайтеся робити це щодня, але не перестарайтеся з кількістю записів в день, інакше просто заспамілі новинну стрічку передплатників. Оновлення контенту на стіні дає пошуковику сигнал про активність всередині спільноти і позитивно впливає на ранжування. А ось що цікаво: кількість учасників або передплатників не має прямого впливу на позиціонування сторінки в пошуковій видачі. Але, тим не менше, для якісного розвитку групи необхідно займатися залученням нових користувачів.

3. Отримання зворотних посилань
Групі або паблік ВКонтакте для виходу в ТОП пошукових систем окрім внутрішньої оптимізації також необхідно Посилальне просування. Стратегія нарощування посилальної маси будується за такою ж схемою, як якщо б ви просували рядовий веб-ресурс - необхідно проставляти зворотні посилання на якісних майданчиках, виключаючи будь-який прояв спаму.

Посилання на групу можуть розміщуватися у вигляді оголошень з оплатою за місяць на трастових сайтах близької вам тематики. Крім передачі позитивного посилального ваги , Вони також здатні забезпечувати і цільові переходи непошукового трафіку. Для просування восококонкурентних запитів правильно буде використовувати Статейное просування. В цьому випадку зворотна посилання полягає в текст статті, яка розміщується на сторонньому сайті безстроково. Такий метод приросту посилань є максимально природним і показує високу ефективність.

Для зручності пошуку якісних донорів можна запустити SEO-кампанію в SeoPult. Кілька тисяч проектів такої специфіки вже успішно використовують можливості Системи, просуваючи свої соціальні сторінки на високі позиції органічної видачі.


Статистика зростання позицій проекту групи ВКонтакте в Системі SeoPult

Джерелами посилань також служать тематичні форуми, блоги, а саме особисті профілі, ваші повідомлення та коментарі. Далеко не останнє місце відводиться соціальним посиланнях. Перш за все, необхідно подбати про перелинковке всередині самої мережі ВКонтакте і заручитися підтримкою інших спільнот і користувачів. Це не тільки збільшить кількість посилань, але і забезпечить цільові переходи. Не варто забувати і про інших соціальних медіа - відео- і фотохостингах. Користувачі охоче переглядають відео і картинки на популярних ресурсах, наприклад, в YouTube і Instagram. Такого роду майданчики можна і потрібно використовувати в якості джерел посилань і трафіку.

Пара слів про Facebook
Facebook, безумовно, є дуже популярною платформою для просування, формування іміджу та залучення клієнтів. Але, як показує практика, посилання на спільноти Facebook в пошуковій видачі рунета з'являються вкрай рідко. Якщо ви все ж вирішили використовувати сторінку або групу в даній соціальній мережі з метою залучення пошукового трафіку, то для початку радимо ознайомитися з FAQ по її створенню та налагодженню. Чіткої інструкції по оптимізації сторінки Facebook для просування в Яндексі і російському Google знайти досить складно, матеріали по цій темі доступні в більшості своїй на зарубіжних ресурсах. Але, справедливості заради, варто сказати, що стратегія оптимізації сторінок Facebook описується аналогічним зводом правил: внутрішня оптимізація, ключові слова і контент, отримання зворотних посилань.


висновки
Багато рекламодавців успішно використовують групи і паблік ВКонтакте для просування продукту і роботи з цільовою аудиторією в рамках соціальної мережі. Можна піти набагато ширше і отримати більшу аудиторію, якщо оптимізувати сторінку спільноти під її просування в пошукових системах. Зробити це зовсім нескладно, а результат може перевершити всі ваші очікування: завдяки високому трасту домену vk.com ваша група здатна вийти в ТОП Яндекса і Google і забезпечувати додатковий цільовий трафік, конвертований в продажу.
Що це дасть?
Що краще: паблік або група?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью