<
 • Главная
Статьи

Сирія, Африка, Україна. Куди і як "ПВК Вагнера" ​​вербує людей і де їх поминає

 1. Каплиця від Пригожина
 2. звичайна практика
 3. еволюція Вагнера

Ілля Барабанов, Андрій Сошників, Анастасія Напалкова, Павло Аксьонов Бі-бі-сі

Image caption Полігон в Молькіно був першою точкою на шляху бійців "ПВК Вагнера" ​​на схід України і в Сирію, а тепер і в Африку

З початку військової кампанії в Сирії р Російсько влада не визнає ні загибель на цій війні бійців російських приватних військових компаній, ні існування в Росії таких компаній в принципі. "Де-юре у нас немає таких юридичних осіб, як приватні військові компанії", - заявив днями прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков. Російська служба Бі-бі-сі поговорила з російським добровольцем, їздив до Сирії в цьому році по лінії "ПВК Вагнера", і вивчила історію кількох юридичних осіб, які використовували для роботи ПВК.

Російські найманці з приватної військової компанії Вагнера після участі в бойових діях на сході України і в Сирії з початку 2018 року виконують завдання в Судані, Центральноафриканській республіці, а найближчим часом можуть відправитися і в Лівію, розповів Російській службі Бі-бі-сі боєць приватної військової компанії (ПВК), який повернувся кілька місяців тому з відрядження до Сирії.

"Зараз 80 осіб в Судані і третя рота в ЦАР, - розповідає Микола Аверін (ім'я бійця відомо редакції, але змінено на його прохання). - Кілька тижнів тому людей почали збирати для відрядження до Лівії, але потім дали команду" відбій "і сказали поки нікуди не їхати, а чекати подальших вказівок ".

Media playback is unsupported on your device

Пригожин і "ПВК Вагнера": як і де вербують в Сирію і на Україну

Співрозмовник Бі-бі-сі стверджує, що "вагнеровци" продовжують працювати і в Сирії: "Зараз там знаходиться вся п'ята рота і близько 20 осіб з резерву, - говорить він. - Але бойових завдань там вже майже не вирішується, працюють на охороні важливих об'єктів, а влітку сьома рота Вагнера провела всі три місяці відрядження на базі в 70 кілометрах від Дейр-ез-Зора, відпрацьовуючи зі щитами і кийками розгін мітингів. ні бойових завдань не було, ні охорони, навіщо для цього було везти всіх до Сирії, ніхто не зрозумів ".

Image caption На початку листопада "Нова газета" повідомила, що Євген Пригожин був присутній на переговорах міністра оборони Росії Сергія Шойгу з командувачем Лівійської національної армією Халіфою Хафтаром

До того як потрапити в "ПВК Вагнера", Микола на початку 2000-х воював контрактником в Чечні. Після демобілізації був судимий за грабіж. Звільнившись з колонії, наступні 2,5 роки провів в Донбасі, воюючи на боці самопроголошеної ДНР. Служив в одному із загонів, які охороняли главу республіки Олександра Захарченко, але був змушений повернутися в Росію після того, як в ДНР на нього завели кримінальну справу. Зараз він працює охоронцем.

Своє ім'я і позивний він просив зберегти в таємниці, тому що розраховує відправитися в ще одну відрядження з "ПВК Вагнера": "З одного боку, це дуже хороший заробіток, навіть якщо ніяких бойових завдань немає, 150 тисяч рублів на руки ти отримуєш. З іншого боку, ніякої стабільності немає: повернулися після літньої відрядження до Сирії хлопці з тих пір сидять без роботи, гроші вже витратили, і кілька людей просили допомогти з влаштуванням в охорону ".

Каплиця від Пригожина

Збройне формування, яке отримало в ЗМІ назву "ПВК Вагнера", вперше заявило про себе під час бойових дій на сході України, а потім і в Сирії. Протягом 2018 року різні видання повідомляли, що бійці ПВК крім Сирії починають з'являтися в різних африканських країнах від Судану до Центральноафриканської республіки. Саме в ЦАР 30 липня загинуло російські журналісти Орхан Джемаль, Олександр Расторгуєв і Кирило Радченко, що відправилися туди знімати фільм про діяльність російських найманців.

Петербурзького бізнесмена Євгена Пригожина називали засновником і головним спонсором "ПВК Вагнера". Власник компанії "Конкорд", ресторатор, відомий також як "кухар Путіна", Пригожин свій зв'язок з "ПВК Вагнера" ​​неодноразово заперечував. Президент Росії Володимир Путін, відповідаючи в інтерв'ю NBC News на питання про Пригожина, заявив, що знайомий з ним, але не вважає його своїм другом.

Image caption Євген Пригожин неодноразово заперечував свій зв'язок з "ПВК Вагнера"

Робота приватних військових компаній в Росії законодавчо не врегульована, а діяльність їх бійців підпадає під статтю кримінального кодексу "Наемничество". 20 листопада прес-секретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков в черговий раз заявив, що російська влада не планують приймати закон про ПВК, щоб надати їм легальний статус: "Ні, такої теми на порядку денному немає зараз", - сказав він.

Відсутність "ПВК Вагнера" ​​в реєстрі юридичних осіб дозволяє не визнавати втрати, яке це формування несе в ході виконання бойових завдань в Сирії та інших "гарячих точках". Це створює проблеми родичам загиблих бійців, про що вже розповідала Російська служба Бі-бі-сі. А також ускладнює завдання пошуку прямих зв'язків між Євгеном Пригожиним і "ПВК Вагнера".

Однак Російській службі Бі-бі-сі вдалося знайти кілька таких зв'язків.

Image caption Каплиця пам'яті загиблих в Сирії "вагнеровцев" побудована на узбіччі федеральної траси "Дон"

В кінці літа 2018 року недалеко від полігону Молькіно в Краснодарському краї, де знаходиться тренувальна база "ПВК Вагнера", з'явилася каплиця пам'яті загиблих в Сирії російських добровольців. Каплицю звели за кілька місяців на в'їзді в курортне місто Гарячий Ключ.

Будівництво об'єкта висотою з чотириповерховий будинок прямо на узбіччі федеральної траси "Дон" помітили багато в місті. Сірий куб з високими скляними арками найменше походив на каплицю, поки зверху його не прикрасить купол, а над одним з вітражів, що виходять на трасу, що не з'явився напис "Благословен, хто йде в ім'я Господнє".

Каплицю огородили двометровим парканом. В кінці серпня один з регіональних сайтів повідомив про каплицю, "побудованої в пам'ять про героїв так званої" ПВК Вагнера ", які загинули в Сирії в боротьбі з терористами забороненого в Росії" Ісламської держави ". На початку жовтня про дивну каплиці написала і кубанська" Комсомольская правда ", розповівши, що перед нею встановлено пам'ятник "російським добровольцям".

Постамент пам'ятника прикрашений Окопна хрестом - одним із символів "ПВК Вагнера". З постаменту дивиться вилицюватий чоловік у формі без розпізнавальних знаків, в якому впізнається один з командирів ПВК, кавалер ордена Мужності Дмитро Уткін.

Раніше таку ж скульптуру ПВК встановила в Луганську і сирійському місті Хама.

Image caption Пам'ятники російським добровольцям з'явилися за останні роки на території самопроголошеної ЛНР, в Сирії і Краснодарському краї

З траси "Дон" верхівка пам'ятника добре видно, але потрапити на обгороджену територію ближче до нього і самої каплиці знімальній групі Бі-Бі-Сі не вдалося.

- Без дозволу начальства наказ нікого не пускати, - зупинив біля воріт охоронець.

- Так давайте зателефонуємо з вашим начальством і отримаємо дозвіл.

- Це приватний об'єкт. Як якби магазин людина побудувала. Він же може вирішувати, кого туди пускати, а кого ні.

В адміністрації Гарячого Ключа Бі-бі-сі розповіли, що до будівництва каплиці міська влада жодного відношення не мають: ділянка землі належить приватним особам, які лише звернулися до чиновників за дозволом на будівництво релігійного об'єкта. А коли необхідна папір була отримана, "вони могли побудувати там що завгодно: хоч мечеть, хоч синагогу", пояснили в приймальні першого заступника голови міста Дмитра Карпенка, який займається питаннями архітектури, містобудування, майнових і земельних відносин.

До грудня 2017 року ділянку землі, на якому побудували каплицю, належав місцевій жительці Світлані Хахаловой, але трохи менше року тому вона продала його петербурзької фірмі "Ексклюзив технолоджі". Деталі угоди Хахалова обговорювати з Бі-бі-сі відмовилася.

Єдиним власником і генеральним директором "Ексклюзив технолоджі" виявився 42-річний будівельник Дмитро Папка. У розмові з Бі-бі-сі Дмитро Папка сказав, що він не в курсі будівництва об'єкта в Гарячому Ключі: "Я лише один із співвласників, будівельною сферою займаюся, - сказав він. - Пошукайте ще кого-небудь. Крім мене там є інші люди. я виконавець, а рішення приймати не я ".

Про які людях, які приймають рішення, говорив Дмитро Папка, стало зрозуміло після того, як Російська служба Бі-бі-сі вивчила на сайтах HeadHunter і Superjob резюме двох працівників, які брали участь в будівництві каплиці. Хоча землю під об'єктом записали на нікому не відому "Ексклюзив технолоджі", зведенням об'єкта пам'яті загиблих бійців "ПВК Вагнера" ​​займалася компанія Євгена Пригожина "Мегалайн" . За даними ЗМІ , Це одна з компаній Пригожина, яка працювала на будівельних підрядах. Наприклад, вона будувала військові частини для міноборони.

Один з колишніх менеджерів "Мегалайн", який займався каплицею в Гарячому Ключі, розповів Бі-бі-сі на умовах анонімності, що всіх причетних до будівництва змушували підписувати папір про нерозголошення. Будівництво каплиці, за його словами, почалося відразу після покупки землі - в грудні 2017 року. "Розробником і замовником проекту був" Мегалайн ", - розповів співрозмовник Бі-бі-сі. -" Ексклюзив технолоджі "- лише одне з прігожінская юридичних осіб, на яке записали об'єкт".

Image caption Хоча будувала каплицю фірма Євгена Пригожина, записали об'єкт на ніяк не пов'язане з ним юридичну особу

Компанії "Мегалайн" і "Ексклюзив Технолоджи" користувалися послугами однієї і тієї ж петербурзької страхової компанії, а коли "Ексклюзив Технолоджи" вступала в СРО "Газорозподільча система. Будівництво", її співробітник вказав для зв'язку електронну адресу [email protected], Відповідно до даних реєстру цієї організації. Таку ж пошту використовувала що належить Євгену Пригожину компанія "Конкорд менеджмент і консалтинг" при оформленні декларації відповідності на фігурні кондитерські вироби.

Офіс компанії "Ексклюзив Технолоджи" розташувався в петербурзькому бізнес-центрі "Софійська, 14" - це одна з будівель холдингу "Ленінець". Сусіднє приміщення займає фірма "Конкордія". Обидва офіси в день візиту кореспондентів Бі-бі-сі виявилися замкнені, а на пункті охорони розповіли, що співробітники з'являються там нечасто.

Image caption Офіс компанії, якій належить каплиця в Гарячому ключі, займає одну невелику кімнату в петербурзькому бізнес-центрі

Через день після дзвінка власнику "Ексклюзив технолоджі" Дмитру Папці кореспонденту Бі-бі-сі зателефонувала дівчина, що представилася прес-секретарем компанії Ксенією Міщенко, і запропонувала надіслати всі запитання з приводу будівництва каплиці в Гарячому Ключі.

На запит з проханням пояснити, як фірма Дмитра Папки пов'язана зі структурами Євгенія Пригожина і "ПВК Вагнера", Російська служба Бі-бі-сі отримала відповідь: "Ми не будемо надавати відомості, що становлять комерційну таємницю, журналістам, тим більше іноземних ЗМІ. Єдине , що ми можемо повідомити - ділянка була придбана "Ексклюзив технолоджі" для будівництва об'єкта на замовлення громадської організації, яка незабаром стане повноправним власником в рамках укладених раніше домовленостей ".

звичайна практика

Як з'ясувала Російська служба Бі-бі-сі, "ПВК Вагнера" ​​з моменту своєї появи використовує в своїй діяльності підставні фірми, безпосередньо не пов'язані з бізнесом Пригожина.

У бізнес-центрі класу "С" на Великому проспекті Петроградської сторони в Петербурзі є сусідами понад 100 компаній. Лабіринт з сходів і коридорів колишніх комунальних квартир призводить на сьомий поверх, де в липні 2014 року зареєструвалася фірма "Контур".

Виручка компанії зі статутним капіталом в 10 тисяч рублів і всього чотирма співробітниками стабільно зростає: з 300 млн рублів в 2014 році до 1,9 млрд рублів за підсумками 2017 го.

Image caption закуповувати для "ПВК Вагнера" ​​ліки і бензин компанія зараз торгує макаронними виробами

У розпорядженні Бі-бі-сі виявився рахунок на закупівлю ліків "Контуром" в лютому 2015 року. У розпал кровопролитних боїв за місто Дебальцеве Донецької області компанія придбала бинти, шприци, антибіотики та інші препарати загальною вартістю 87 тисяч рублів. У січні-лютому 2015 року "Контур" витратив 10 млн рублів на автозапчастини та паливо в Краснодарському краї.

У базі даних ГИБДД по Адигеї (територія цієї республіки починається в 10 хвилинах їзди від Молькіно) можна знайти кілька штрафів на автомобіль компанії "Контур". Ця ж машина - золотиста Mazda 6 - фігурує в списку на пропуск через КПП в Молькіно (документ є у Бі-бі-сі).

Image caption У 2016 році співробітники ФСБ затримували кортеж Євгенія Пригожина у його офісу в будинку Трезини за незаконне використання мигалки

Відповідно до виписки з єдиного реєстру юридичних осіб, компанію допомагав реєструвати петербурзький нотаріус, чий офіс знаходиться в двох хвилинах ходьби від будинку Трезини - давньої резиденції Пригожина на Василівському острові. Номер телефону та e-mail нотаріуса також вказані в ряді контрактів, які пов'язані з Пригожиним компанії отримували від міноборони.

20 вересня 2018 року фірма "Контур" зареєструвала домен ooo-сontur.ru. Сайт досі не заробив, хоча оплачений на рік. На тому ж мережевому адресу хостинг-провайдера Reg.ru з різницею в кілька секунд був зареєстрований адресу іншої близької до Пригожину фірми - "Колектив сервіс". У 2016 році ця компанія сперечалася з міноборони в суді. Як наполягали її юристи - через неоплачені контрактів на харчування моряків.

Офіс фірми "Контур" займає одну невелику кімнату, в якій кореспонденти Бі-бі-сі застали практично весь її колектив - трьох співробітниць, які обговорювали, що директор занадто рідко приїжджає на роботу і не підписує необхідні документи. На робочих столах скупчилися папери і документи, серед них - рахунки-фактури на поставку макаронних виробів.

Image caption Директор фірми "Контур" спочатку погодився зустрітися з журналістами Бі-бі-сі, але потім віддав перевагу полетіти з міста

Гендиректор і формальний бенефіціар "Контура" Андрій Ткаченко, судячи з профайлу в "Одноклассниках", щороку відзначає день підрозділів спеціального призначення. На фотографіях в соціальних мережах він в формі з символікою міноборони РФ. Його друзі - випускники різних десантних училищ.

Спочатку Андрій Ткаченко погодився поговорити з кореспондентами Бі-бі-сі та навіть призначив час і місце зустрічі, але за 15 хвилин до неї зателефонував і повідомив: "Вибачте, у нас не вийде побачитися, я змінив свої плани, поїхав в аеропорт і відлітаю" .

еволюція Вагнера

Побувавши в Сирії боєць "ПВК Вагнера" ​​Микола стверджує, що крім заповнення анкет при працевлаштуванні на базі в Молькіно більше ніяких паперів доброволець не підписує. Весь процес влаштування в ПВК займає в середньому три дні. Перший йде на перевірку фізпідготовки: три кілометри кросу і підтягування. Другий - на здачу медичних аналізів. Найбільше на цій стадії бракують через гепатит. Новачки здають тест на наркотики.

Image caption При влаштуванні на роботу в "ПВК Вагнера" ​​новачки проходять перевірку на поліграфі

На третій день добровольці заповнюють анкети, в яких вказують контактні дані своїх близьких, з ким ПВК повинна зв'язатися і виплатити їм компенсацію, якщо боєць у відрядженні загине. В анкетах вимагають вказати всі паролі від облікових записів в соціальних мережах. Після новачки проходять співбесіду з фахівцем з безпеки. Якщо доброволець викликає якісь підозри, його відправляють на додаткову перевірку на поліграфі.

Після проходження всіх перевірок людина потрапляє в штат, але контракт вважається укладеним і зарплату йому починають нараховувати тільки після отримання жетона з особистим номером. "У теорії, якщо ти не затребуваний, на фільтрі можна багато часу провести, але по факту всіх швидко розбирають в загони, - розповідає побував в Сирії боєць. - Найбільш затребуваними виявляються фахівці: мінометники, сапери, оператори безпілотників".

Коли боєць потрапляє в зарплатну відомість, він може в рахунок майбутнього заробітку купити в магазині, що працює тут же на базі, амуніцію: бронежилет, черевики, компас. За свій рахунок формується і аптечка бійця. "Дві речі, без яких в Сирію не їдуть - ізраїльський ІПП і" Целокс "- каже Микола (ІПП - індивідуальний перев'язувальний пакет;" Целокс "- гемостатичний засіб для зупинки кровотеч).

На початку сирійської кампанії, стверджує побував там боєць ПВК, відрядження могла тривати до півроку, але останнім часом все поїздки займають строго три місяці. Ще рік тому новачкам, які приїхали влаштовуватися на базу в Молькіно без закордонного паспорта, керівництво "ПВК Вагнера" ​​допомагало оформляти їх в Москві, але зараз новачків без закордонних паспортів в штат не беруть. "При цьому" закордонний "після поїздки в Сирію за фактом можна викидати, - розповів Микола. - При вильоті з ростовського аеропорту" Платов "все проходять строгий контроль і летять як звичайні цивільні, хоча прикордонники, звичайно, прекрасно розуміють, хто летить цим рейсом . В Сирии же никаких штампов о прилете в паспорт не ставится. Так что в моем случае получилось, что я улетел из Ростова, где-то летал полгода, а потом приземлился в московском Чкаловском".

Як з'ясувала Російська служба Бі-бі-сі, так було не завжди. Коли "ПВК Вагнера" ​​тільки створювалася, контракти з бійцями підписувалися. У розпорядженні Бі-бі-сі виявився типовий договір, який в 2014-2015 роках підписували при працевлаштуванні бійці ПВК перед відправкою на схід України.

Image caption На полігоні для новобранців працює навіть спеціальний магазин, де вони можуть в рахунок майбутньої зарплати купити форму

Договір укладався з фірмою ТОВ "СМК" і цей документ нагадував скоріше угоду позаштатного фрілансера з редакцією, ніж контракт добровольця з військової компанією.

"Позаштатний співробітник приймає на себе зобов'язання збирати для організації інформацію, не що становить державну або іншу, що охороняється законодавством країни перебування, таємницю (далі" Інформація ") в зонах підвищеного ризику на території Російської Федерації і за її межами", - сказано в документі, який опинився в розпорядженні Бі-бі-сі.

У той час контракти майбутні бійці ПВК підписували на рік, документ передбачав щомісячну зарплату в 80 тисяч рублів, компенсацію в 300 тисяч "в разі отримання позаштатним співробітником каліцтва чи іншого ушкодження здоров'я при виконанні ним своїх обов'язків", а також одноразову виплату 2 млн рублів одному з родичів в разі загибелі бійця "під час виконання ним своїх обов'язків за цим договором".

Після початку військової кампанії в Сирії сума компенсацій, виплачуваних сім'ям загиблих, Зросла до 5 млн рублів.

Компанія "СМК" пропрацювала трохи більше двох років і у вересні 2016 року було виключено з реєстру діючих юридичних осіб. Зареєстрована фірма була в Петербурзі на проспекті Корольова недалеко від метро "Комендантська проспект". Кореспонденти Бі-бі-сі виявили за цією адресою замкнені двері. У керуючій компанії будинки пояснили, що в цьому приміщенні знаходиться електрощитова, в сусідньому - опорний пункт поліції, і ніяких фірм там зареєстровано бути не може.

Image caption Компанія, з якою підписували контракти найманці перед відправкою на схід України, зареєстрована в приміщенні електрощитової

Останнім генеральним директором "СМК" був 44-річний уродженець Луганської області Денис Прибилів. Він погодився зустрітися з кореспондентами Бі-бі-сі в кафе біля метро "Пролетарська" на півдні Петербурга, вибачився за застуду і замовив 50 грамів горілки. "Багато років тому, коли ми з дружиною сюди приїхали і знімали кімнату, грошей у нас не було, - розповів він. - На очі потрапило оголошення в газеті:" Потрібно номінальний директор ". Я в душі не мав, хто це. Думаю, хрін з ним, з'їжджу Попитати. Приїжджаю я на [площа] Повстання - прямо навпроти Московського вокзалу. Пояснили: є люди, яким западло просто бігати, оформляти документи. Ви бігаєте до нотаріуса, в податкову, туди-сюди, повертаєтеся, і за підсумками цих збігів, вам - тьху-тьху - отслюнявлівают ".

За день роботи, розповів Прибилів, він як номінальний директор заробив 12 тисяч рублів, що для нього було дуже істотною сумою: "Так і понеслося!". Через деякий час до реєстрації на себе незрозумілих юридичних осіб підключилася і дружина Дениса, кілька місяців вони працювали разом в цьому бізнесі, поки одного разу дружині не подзвонили з податкової. "На мене нічого не заводилася, а дружину пошарпали нехило", - розповів Прибилів.

Image caption Про те, що він був формальним директором приватної військової компанії, Денис Прибилів дізнався від журналістів Бі-бі-сі

Після цього, приблизно в 2012 році, Прібилова з реєстрацією на себе юридичних осіб зав'язали. Але пару років тому Прибилів з'ясував, що на нього досі зареєстровано кілька компаній. "Я навіть не знав про це. Я думав, все контори, які я створював, позакривали. Виявилося, немає, висять! Став перевіряти: у натурі в арматурі, на мені сім фірм. Як їх закривати, куди йти здаватися хенді-хох? " - розповів номінальний директор ТОВ "СМК", з якою підписували договори бійці ПВК.

Image caption У вільний від роботи часу Денис Прибилів займається моделюванням

Про те, що ще три роки тому він за паперами фактично очолював приватну армію, Прибилів дізнався від кореспондентів Бі-бі-сі, але ця обставина його не сильно засмутило: "Щось я чув про Вагнера по ТВ", - сказав він. Ім'я Євгена Пригожина Прібилова незнайоме. Періодично він їздить до рідного Стаханов і навіть думав в якийсь момент залишитися воювати в ополченні. У минулому році там загинув його друг дитинства, який воював на боці самопроголошеної ЛНР. У вільний від роботи час Денис Прибилів займається моделюванням і з задоволенням демонструє фотографії зібраних ним танків: французького "Леклерка", ізраїльської "Меркава", німецького "Тигра" і російського Т-64.

.

Як їх закривати, куди йти здаватися хенді-хох?


Новости
  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью