<
 • Главная
Статьи

Як не платити за неіснуючі адреси: 3 кроки до чистої базі

 1. Чому неіснуючі адреси - зло
 2. У яких базах частіше виникають проблеми
 3. Що робимо: вирішуємо проблему в 3 етапи
 4. Етап 2. Сегментація за датою підписки
 5. Етап 3. Double opt-in

У цій статті ми розповімо, як в 3 етапи вирішити проблему з неіснуючими адресами і відновити репутацію відправника.

Приріст неіснуючих адрес легко побачити за показниками Hard Bounce і Soft Bounce в звіті про статистику розсилки.

Звіт про статистику розсилки в UniSender

Hard Bounce означає, що домена, на якому зареєстрований поштову адресу, або самого поштової скриньки не існує. Soft Bounce - що ящик адресата переповнений або сервер одержувача (зауважте, не сам одержувач) сприймає лист як спам. Результат: лист відправлено в нікуди.

Більш детально про причини недоставки ми написали в Базі знань . Розберемося, чим небезпечні такі адреси і як від них позбавитися.

Чому неіснуючі адреси - зло

Причин три:

 1. Ті, хто використовує сервіс розсилок з оплатою за листи, очевидно, переплачують за те, що свідомо не приносить результату.
 2. Розсилка ризикує одного разу потрапити в спам і довго не вилазити з чорного списку поштових провайдерів.
 3. Якщо таких адрес багато - це сигнал, що база зібрана неякісно. Репутація відправника падає.

UniSender блокує відправника, якщо хоча б 0.5% передплатників скаржаться на спам протягом 2 тижнів. Не хочеться, але треба - на благо передплатників.

У яких базах частіше виникають проблеми

У яких базах частіше виникають проблеми

Євген Конєв,
керівник Служби турботи про клієнтів UniSender

Наш керівник Служби турботи про клієнтів UniSender Євген Конєв зізнався, що проблеми з неіснуючими адресами частіше виникають в 2 випадках:

 • Клієнт довгий час збирав передплатників і нічого не розсилав, а потім вирішив почати розсилку і потрапив на блокування поштового провайдера. У такій базі багато холодних і мертвих адрес, і в спам йде величезна кількість листів.
 • Клієнт сумлінно займався email-маркетингом, але вирішив змінити сервіс розсилок, що не оновив базу і прийшов зі старою. У ній багато неіснуючих адрес, і при запуску розсилки на новому сервісі виникають проблеми.

Женя також розповів нам, як вирішити проблему з адресами і недоставки в 3 етапи.

Що робимо: вирішуємо проблему в 3 етапи

Етап 1. Затвердження

Валідувати значить перевіряти email-адреси на справжність. Для цього використовуємо один з онлайн-сервісів,

Mailvalidator

Прибирає некоректно написані адреси та дублі. Бере 25 копійок за перевірку однієї адреси. Після першої покупки пропонує знижку 20% на 7 днів.

ePochta Verifier

Перевіряє адреси на коректність написання. Перевіряє домен і існування акаунтів на Facebook. Повна версія програми коштує 590 грн (≈1375 рублів). Є безкоштовна демо-версія.

DaData

Підходить для перевірки email-адрес на синтаксичні помилки і пошуку неправильних доменів. Найчастіше використовується як допоміжний сервіс - для перевірки імен. Перевірка запису коштує 10 копійок.

BriteVerify

Англомовний сервіс, перевіряє email-адреси на справжність. Оплата до перевірки - 70 копійок за 1 email.

Покладати на сервіси великих надій не варто. Абсолютно всі помиляються і разом з неіснуючими відбраковують здорові адреси: за даними Websarafan - від 2% до 32% нормальних адрес.

Сервіси не захищають email-маркетологів на 100%. Але ви не нехтуйте: валідатори допоможуть відсіяти частину неіснуючих передплатників і підготувати базу до наступного етапу.

Етап 2. Сегментація за датою підписки

Технічна частина виконана, адреси з очевидними помилками видалені, можна приступати до поступової розморожуванні бази. Тут головне не поспішати. Поспіх може привести до блокування поштовими провайдерами.

Сегментуємо базу за датою підписки і діємо послідовно:

 • Беремо найсвіжіших адресатів, які підписалися за останні 6-12 місяців, і розсилаємо їм реактіваціонние листи. Читайте, як провести реактивацію бази .
 • Беремо передплатників «постарше» - тих, які підписалися за останні 1-2 роки, і теж розсилаємо їм реактіваціонние листи.
 • Працюємо з наступним сегментом (2-3 роки) і розсилаємо листи, поєднуючи з розсилкою для вже перевірених передплатників.
 • І так проводимо розсилку через всю базу.

Як тільки ви побачите, що більше 5 листів потрапляє в спам, 10-20% email-адрес не існує (UniSender про це повідомляє в окремій графі відразу після розсилки), зупиніться. Далі можна не йти: база буде тільки холодніше. Головне - не поспішати і стежити за статистикою: в цій справі легко зіпсувати репутацію свого домену.

Етап 3. Double opt-in

Насправді, це головне правило. Його потрібно міцно засвоїти ще до того, як відправити перший лист.Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью