<
 • Главная
Статьи

Повернення ліків в аптеку. Права споживачів при купівлі ліків

 1. У чому може виявлятися недолік ліків?
 2. Як повернути лікарський препарат належної якості
 3. Якщо вам відмовили в обміні або поверненні препарату, а у вас є підстави це вимагати
 4. Популярні статті

Як повернути в аптеку ліки, якщо за законодавством Російської Федерації повернення і обмін лікарських препаратів в аптеку заборонений. Однак є ряд випадків, коли ви можете його повернути. Найчастіше працівники аптеки відмовляють вам у поверненні, користуючись юридичною неграмотністю покупців в даній сфері. У цій статті ми розберемо випадки, коли ліки повернути неможливо, і випадки, коли ви можете повернути його в аптеку.

Отже, стаття 18 закону « Про захист прав споживачів »Говорить, що споживач має право на повернення товару з видимими або прихованими недоліками. Про це йдеться і в «Правилах відпуску лікарських засобів в аптечних організаціях». З цього випливає, що якщо ви придбали товар неналежної якості, в тому числі і лікарські засоби, то ви маєте повне право повернути його і повернути сплачені гроші.

У чому може виявлятися недолік ліків?

1. Якщо закінчився термін придатності препарату; 2. Якщо має місце дефект маркування (не вказані серія і терміни придатності, або ж серія і терміни придатності на упаковці і препараті не збігаються); 3. Якщо відсутня інструкція із застосування препарату (або вона від інших ліків); 4. Якщо опис препарату в інструкції не відповідає реальному кольором, запахом, формою, розміром, консистенції і іншими показниками препарату. 5. Якщо є шлюб в упаковці: є відколи, відсутній герметичність, пробка або кришка, коробка порвана або ж змазана поліграфія.

Якщо має місце недолік, описаний в п. 2, то це вагома підстава для вилучення всієї партії ліки з обороту, а виробнику загрожує чималий штраф.

Ліки не підлягає обміну або поверненню, якщо воно належної якості. Лікарські препарати входять в список непродовольчих товарів , Що не підлягають обміну в належній якості на аналогічний товар іншого розміру, габариту, забарвлення, фасону, форми або комплектації.

Навіть якщо ви ще не вийшли з аптеки, але передумали на рахунок правильності свого вибору щодо купленого препарату, ви не можете повернути його назад. Як тільки ви пробили чек, повернення неможливе. Однак є деякі нюанси, посилаючись на які ви можете повернути ліки в аптеку.

Як повернути лікарський препарат належної якості

1. Наприклад, ви придбали препарати, що відпускаються за рецептом лікаря, а вам його продали без рецепта. В цьому випадку ви можете вимагати його заміни або повернення, оскільки працівник аптеки скоїв правопорушення. У разі відмови в поверненні, викладіть в книзі скарг і пропозицій суть ситуації, обов'язково вказавши, що вас не попередили про те, що препарат відпускається за рецептом лікаря і має масу побічних ефектів. 2. Якщо мала місце помилка фармацевта при продажу вам препарату. Наприклад, він помилився в дозуванні, або продав вам замість крему - мазь, і т.п. В цьому випадку вам зобов'язані обміняти товар з перерахунком ціни. 3. Якщо ви купуєте препаратів, що відпускаються без рецепта лікаря, і вас не попередили про протипоказання, а сам препарат рекомендували, як безпечний. Ознайомившись з інструкцією і списком протипоказань, ви виявили, що вам категорично не можна його застосовувати за станом здоров'я і наявними захворювань. Ви можете обміняти або повернути ліки, взявши у лікаря висновок про наявні у вас захворюваннях, а також привести свідка того, що вас не попередили працівники аптеки про протипоказання препарату.

Якщо вам відмовили в обміні або поверненні препарату, а у вас є підстави це вимагати

Якщо вам відмовлено в обміні або поверненні товару, то ви можете поскаржитися в Росздравнадзор, Товариство по захисту прав споживачів, Росспоживнагляд.

На інформаційному стенді аптеки вказані всі дані: П.І.Б. керівника, фактичний і юридична адреса аптеки, а також телефони організацій, що борються з порушенням прав споживачів. Перепишіть собі всі дані.

Попросіть у продавця книгу скарг і пропозицій. Вкажіть свої П.І.Б., контактні дані, викладіть всю ситуацію в подробицях. В кінці звернення пригрозіть, що якщо протягом 5 днів ваші вимоги не задовольнять, ви звернетеся в наглядові організації і суд.

Якщо відповіді не послідувало від керівництва аптеки, то напишіть докладні листи в усі наглядові організації, приклавши копії всіх наявних у вас підтверджуючих документів (чеки, інструкція препарату, фотографії, письмову відмову керівника аптеки в задоволенні ваших вимог і т.п.)

У Росії з поверненням лікарських засобів в аптеку складно, і працівники аптеки рідко йдуть назустріч покупцеві. Їх можна зрозуміти, адже дана група товарів знаходиться під особливим наглядом. Може мати місце підміна лікарського засобу, і тоді наступний покупець може купити підробку і завдати шкоди своєму здоров'ю.

Будьте гранично обережні при покупці лікарських препаратів, щоб не створювати проблем ні собі, ні працівникам аптеки.

Сподіваюся, в цій статті ви знайшли відповіді на всі ваші запитання, такі як: Чи можу я повернути ліки? Чи можна здати в аптеку куплений товар? Як повернути в аптеку ліки?

Всього вам доброго і будьте здорові!

Автор: Вікторія Голдіна
Дата публікації: 24.02.2012
Дата поновлення: 11.04.2014
Передрук без узгодження з редакцією заборонена

Популярні статті

Як повернути в аптеку ліки, якщо за законодавством Російської Федерації повернення і обмін лікарських препаратів в аптеку заборонений

Все про повернення товару

Товар куплений, гроші сплачені. Будинки, розгорнувши упаковку, ви виявляєте шлюб. Або покупка не підійшла за габаритами, розміром, кольором, вагою, якістю. Як повернути гроші за товар? В які терміни можна здійснити повернення товару? Як не вийти за рамки закону, вимагаючи повернути гроші за куплену непотрібну річ?

Невідповідність цін на ціннику і в касі

Мабуть, немає такого покупця, який би не зіткнувся з такою ситуацією: в магазині береш з вітрини товар, запам'ятовуєш його вартість, а на касі цей товар пробивається за іншою ціною, в основному завищеною. Як вирішити цю ситуацію? Хто правий? І чи треба платити дорожче?

Як повернути в аптеку ліки

Повернути в аптеку оплачені ліки нелегко, але можливо. Зазвичай аптеки дуже рідко йдуть назустріч клієнту. Адже у аптечних магазинів є юридично законні підстави відмовити в поверненні або обміні лікарських засобів. А ось коли підстав немає ...

Чи здавати сумку в магазині

Покупця зупиняють на вході в магазин з вимогою залишити сумку в камері схову. При цьому абсолютно дивно виглядає оголошення на осередках камери зберігання: "Адміністрація магазину за залишені речі відповідальності не несе". Хто ж в такому випадку несе відповідальність? І на якій підставі покупці при вході взагалі зобов'язані здавати сумку?

У чому може виявлятися недолік ліків?
У чому може виявлятися недолік ліків?
Сподіваюся, в цій статті ви знайшли відповіді на всі ваші запитання, такі як: Чи можу я повернути ліки?
Чи можна здати в аптеку куплений товар?
Як повернути в аптеку ліки?
Як повернути гроші за товар?
В які терміни можна здійснити повернення товару?
Як не вийти за рамки закону, вимагаючи повернути гроші за куплену непотрібну річ?
Як вирішити цю ситуацію?
Хто правий?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью