<
 • Главная
Статьи

Adobe InDesign CS6

InDesign CS6

Виробник: Adobe Systems
Оцінка: 5 з 5
Висновок: настав час фундаментальних змін - з програми верстки друкованих публікацій InDesign перетворюється в більш універсальний інструмент, що дозволяє створювати інтерактивні журнали, електронні книги і форми.
Ціна: версія коробочки - 947 дол .; ліцензія (повна нова) - 819 дол .; оновлення з версії CS5.5 - 147 дол .; з усіх інших версій - 292 дол.

Версію InDesign CS6 можна без натяжок назвати революційною. Вперше новий функціонал для створення інтерактивних публікацій став не добавкою, що не надбудовою, але привів до значної перебудови підходів роботи з програмою. InDesign CS6 сьогодні - потужний інструмент для створення інтерактивних публікацій декількох типів.

альтернативні макети

Одна з найважливіших палітр будь верстальних програми - Pages - зазнала радикальні зміни. Нова функція Alternate Layout дозволяє створити кілька версій макета в тому ж самому документі для різних розмірів сторінок. Хоча це може бути застосовано і для друкованих проектів, основне її призначення - створювати на підставі одного матеріалу горизонтальну і вертикальну версії макета інтерактивної публікації для планшета.

Наприклад, ви видає журнал для iPad і Android. Робите, скажімо, вертикальну орієнтацію для iPad, потім за допомогою функції Alternate Layout створюєте горизонтальну орієнтацію в тому ж файлі і ще кілька - під різні екрани численних Android-планшетів.

Старим методом потрібно було створювати під кожну орієнтацію окремий файл (для любителів ретро підтримується і в CS6), що не тільки незручно, але й вимагало будь-які зміни в макеті робити кілька разів - за кількістю файлів. Тепер же швидка адаптація дизайну під різні розміри сторінок і подальший контроль за вмістом підтримуються цілим комплексом нових функцій, описуваних далі.

пов'язані матеріали

Функція Linked Content вперше з'явилася в CS5.5, а в CS6 вийшла на новий рівень. Як і раніше, можна, скопіювавши що-небудь в буфер обміну, вставити командою Edit · Place and Link - при редакції оригінального матеріалу на пов'язаних копіях з'являється жовтий трикутний значок повідомлення (On-object Link Status and Control) про те, що оригінал змінився. Натискання на знак перестороги наводить копію в відповідність оригіналу. Як і в CS5.5, копія оновлюється в палітрі Links.

Наявність альтернативних макетів в одному файлі виконує функцію незамінною. Мало того, в CS6 матеріали зв'язуються не тільки всередині одного файлу, але і між різними файлами! Перспективи, що додумайте самі.

збирач

Розробники InDesign придумали нові інструменти - Content Collector / Placer. Перший дозволяє клацанням по об'єктах збирати їх (один і більше) в спеціальну панель (Conveyor), що з'являється внизу; другий вставляє об'єкти в обране місце в цьому або іншому документі, створюючи між ними зв'язок (можна і без такої). Метод дозволяє, скопіювати і вставити рамки з текстом, скажімо, з вертикально камерою видання в горизонтальну, привласнювати відповідні стилі, що застосовуються в горизонтальній версії (Style Mapping).

динамічний макет

Нова палітра Liquid Layout значно знизить трудовитрати при створенні версій основного макета. Вона замінила функцію Layout Adjustment і дозволяє задавати правила (всього їх п'ять) переформатування матеріалу при адаптації до нового розміру: міняти розмір, розтягуючись, зберігати відстань до одного або декількох країв сторінки і т. П.

Інструмент Page, що з'явився ще в CS5, адаптований до динамічних макетів. Вибравши його, можна тягнути за ручки по кутах і сторонам листа, перевіряючи, як реагують правила, присвоєні в палітрі Liquid Layout, і призначати їх, вибираючи інструментом Page об'єкти. З затиснутою клавішею <Option> (<Alt>) він змінює розмір сторінки на зразок того, як це робиться в Illustrator.

Створення форм в режимі онлайн

Палітра Buttons видозмінилася в Buttons and Forms. Тепер можна прямо в InDesign, без обов'язкової подальшого доопрацювання в Acrobat, створювати, крім кнопок, що випадають меню, які заповнюються поля, прапорці (check boxes), радіобокси і т. П. З можливістю змінювати їх атрибути. Порядок переходу між полями з клавішею Tab визначається в палітрі Articles.

Поки все це може бути застосовано тільки для PDF, що ні заперечує появи в перспективі цих можливостей в Folio- і ePub-публікаціях.

HTML5

З'явився експорт в HTML5. InDesign не став програмою дизайну і побудови сайтів, зміст цього - в підтримці цифрового видавництва. Якщо зараз Folio-проекти, по суті, - набір PNG, JPEG і PDF-картинок в XML-оболонці, то з еволюцією Adobe Digital Publishing Suite цілком ймовірно, що ще до закінчення легендарного календаря майя вся ця конструкція перейде на HTML, CSS і JavaScript . І ось тут-то ми отримуємо: самостійно адаптуються під різні екрани макети, «легкі» файли проектів і за безкоштовним iPad для кожного бездомного (хоча останнього, мабуть, доведеться почекати довше).

Вже зараз багато елементів можуть бути експортовані в HTML, анімація та інші інструменти інтерактивності - переписані в CS6 для експорту відповідних елементів в HTML. І хоча їх підтримка поки не заявлена, інтеграція анімації InDesign в середу DPS вже не за горами.

ePub

Новин дві: з'явилася обмежена підтримка стандарту ePub 3 і розширені можливості експорту в ePub 2, виправлено безліч помилок і недоробок. Ось лише деякі поліпшення.

В абзаців стилях з'явився атрибут, що дозволяє розбивати текст всередині ePub-файлу на менші документи. У CS5.5 була можливість розбивати текст тільки на одному стилі; доводилося розділяти проект на кілька файлів InDesign, що незручно.

Підтримується експорт стилів комірок таблиць, експортується параметр ширини колонки і мінімальної висоти рядка.

Безліч додаткових атрибутів прив'язаних (anchored) текстових об'єктів тепер експортуються в CSS - розмір, колір фону, внутрішні поля та ін.

У створюваному ePub можна використовувати кілька CSS-файлів.

Для ePub 3 реалізована підтримка прив'язки декількох JavaScript.

З'явилася нова експериментальна можливість експорту ePub 3 with Layout. Очевидно, це незакінчена функція експорту Fixed Layout ePub - книги ePub з фіксованою висотою і шириною сторінок, краще зберігають дизайн і чимось нагадують PDF. Поки Adobe Неопубліковані список програм, які вміють відкривати новий ePub 3 with Layout.

Вихідна текстова рамка

Нова функція Primary Text Frame змінила в діалоговому вікні створення нового файлу можливість Master Text Frame. Primary Text Frame може бути тільки один на майстра і застосовується для основного тексту, скажімо, статті в журналі. Після створення нового макету за допомогою Alternate Layout або простого присвоєння сторінки новому майстру зв'язок тексту на робочих сторінках з вихідної текстової рамкою не губиться, як раніше.

Автоподгонка текстової рамки

Минуло всього десяток років з появи на ринку InDesign, як з'явилася автоматична підгонка текстової рамки до тексту. Це нічого, що аналогічний функціонал був, наприклад, у FreeHand ще в минулому столітті, зате тепер у діалоговому окнe Object · Text Frame Options їм можуть насолоджуватися і «індізайнери».

еластичні колонки

У тому ж діалоговому окнe з'явилася функція Flexible With. Вона нагадує стару Fixed With, яку використовували для створення многоколонніка, однак тепер рамка, розтягуючись, додавати не колонки фіксованої ширини, а змінюються в заданому діапазоні. Функція надзвичайно корисна при автоматичній адаптації макета інтерактивної публікації під різні екрани. Коли потрібно підігнати вихідний макет під 4-6 розмірів екрану, еластичні колонки здорово знадобляться.

Інші функції в асортименті

Інтерфейс пригладжений і «допив». Назви палітр знову показуються прописними буквами (великими, звичайно, було концептуально, але незручно).

Роздвоєння вікна. У нижньому правому куті вікна з'явилася можливість його розбиття на два. Строго кажучи, можливість створення New Window, як в Photoshop і Illustrator, існувала в InDesign давно. Вона дуже корисна при дизайні інтерфейсів користувача і значків. Працюючи зі збільшеним розміром, можна перевіряти в режимі реального часу, як виглядає значок в реальному масштабі. Оскільки InDesign фактично перетворюється в програму і для дизайну інтерфейсів, даний функціонал вирішили наблизити ближче до користувача. В InDesign перегляд одного документа в двох вікнах корисний власникам великих моніторів, наприклад, для роботи одночасно з вертикальної і горизонтальної версіями сторінки.

Ключові об'єкти. З'явилася можливість призначення ключових об'єктів для вирівнювання в стилі Illustrator.

Вибір мови для «риби». Вибираючи Type · Fill with Placeholder Text і натискаючи <Command> (<Ctrl>), можна вибрати, якою мовою вставити «рибу».

Обчислення. Тепер у всіх цифрових полях можна робити багатоступінчасті обчислення типу 143/5 * 67,3 і отримувати правильний результат.

Digital Publishing Intent. У вікні створення нового документа, на додаток до Print і Web, з'явилася нова конотація (intent) - Digital Publishing. Oтлічіе від Web Intent - в розмірах сторінок пропонуються розміри екранів планшетів.

З'явився експорт в PNG, підтримується прозорість і експорт обраних об'єктів.

Функція Package тепер збирає та файли, підключені в палітрі Folio Overlays (колишній Overlay Creator), такі як файли HTML і аудіоконтроллер.

Підтримується відображення кольорових публікацій в чорно-білому режимі і подальший їх висновок в такому вигляді на друк.

В меню Type · Font вгорі (о диво!) З'явився список останніх використаних шрифтів.

Експорт в IDML з'явився у вікні збереження файлів.

Підтримкою івриту, арабської та хінді в InDesign тепер займається сам Adobe.

Масштаб відображення 100% тепер показує на екрані справжній, фізичний розмір друкованої сторінки. Де ця функція була років 10 тому, коли друковані машини не холоднішими?

Доступ до Extеntion Manager реалізований прямо з програми.

Оновлення інструментів DPS, що відбувається в середньому кожні півтора місяця, тепер виконує не через сайт компанії, а через загальну панель оновлень програм Adobe.

висновок

Вихід версії CS6 знаменує фундаментальні зміни - з програми верстки друкованих публікацій InDesign перетворюється в більш універсальний інструмент, що дозволяє створювати інтерактивні журнали, електронні книги і форми. Щоб використовувати пакет максимально ефективно для всіх завдань верстки, включаючи друковані макети, є сенс переглянути звичні методи роботи з урахуванням нових можливостей.

Про автора: Олексій Клецель ( [email protected] ; publishing.kletsel.com ), Дизайнер, сертифікований експерт і інструктор по InDesign, DPS та Illustrator.Де ця функція була років 10 тому, коли друковані машини не холоднішими?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью