<
 • Главная
Статьи

Adobe InDesign СС 2017

 1. Виноски на формат смуги
 2. Зміни в налаштуваннях
 3. Поліпшення обробки гіперпосилань
 4. Установки OpenType в контекстному меню
 5. Робота з попередніми версіями InDesign
 6. Оновлювати програму чи ні?

InDesign СС 2017

Розробник: Adobe

Оцінка: 5/5

Висновок: розвиток самої популярної програми для верстки увійшло в стадію рутинних змін - розробники допрацьовують дрібні деталі. Але і підстав не дати пакету максимальну оцінку ми не бачимо - це найкраще з того, що є на ринку з урахуванням можливості інтеграції з іншими додатками Adobe Creative Cloud.

Ціна в Москві: один додаток за передплатою (для студентів та викладачів в складі повного Adobe Creative Cloud) - +1288 руб. / Міс .; в складі повного Adobe Creative Cloud - 3221 руб. / міс.

/ міс

У книжковій справі є правило - якщо книга виходить в останньому кварталі, то у вихідних даних роком випуску зазвичай вказують наступний календарний рік. З новою версією InDesign схожа історія - оновлення передплатники отримали в листопаді 2016 року, але номер його 2017. Що нового пропонує нам Adobe в пакеті, за сім років став стандартом де-факто для професійної верстки друкованих видань?

Виноски на формат смуги

Немає сумніву, що всіх порадує можливість в многоколонніке розміщувати виноски на всю ширину смуги (рис. 1). У попередніх версіях виноски розміщуються в просторі колонки, де ця виноска знаходиться.

Запропоновано два варіанти розміщення виносок на повний формат.

1. Вікно параметрів виносок. У цьому вікні на вкладці «Макет» з'явився прапорець «Не можна додавати виноски під колонками» (рис. 2), і в режимі перегляду, керуючи цим прапорцем, можна бачити, як змінюється оформлення виносок.

2. Вікно параметрів фрейму. У цьому вікні з'явилася нова вкладка «Виноски» і на ній два прапорці - «Включити перевизначення» і «Не можна додавати виноски під колонками» (рис. 3). Перший слугує дороговказом, що виноски можна розміщувати на всю ширину, але будуть вони так розміщуватися чи ні, визначає другий прапорець. Така реалізація дозволяє вибирати потрібний варіант - залишати виноски під своїми колонками або розміщувати на всю ширину смуги.

Оформлення стрілок - як в Illustrator

У попередніх версіях розмір стрілок змінювався зі зміною товщини лінії, і в якийсь момент стрілки на кінцях ліній ставали непомірно великими. Був, по крайней мере, один скрипт, який вирішував цю проблему оформлення стрілок. І ось тепер є рішення в штатному комплекті.

У порівнянні з попередньою реалізацією створення ліній зі стрілками в цьому інструменті з'явився вибір масштабу для обох стрілок, кнопка «Змінити початковий і кінцевий покажчики стрілки» і двопозиційне меню «Вирівняти:» (рис. 4). Це двопозиційне меню працює так: у правому положенні «Наконечник стрілки в межах контуру» довжина лінії зі стрілками така ж, як довжина лінії без стрілок. У лівому положенні «Наконечник стрілки за межами контуру» довжина лінії колишня, а стрілки збільшують її довжину.

Тепер підхід до роботи зі стрілками фактично такий же, як в Illustrator.

Зміни в налаштуваннях

Напевно, ще багато хто пам'ятає, яким несподівано великими були позиції меню і розмір курсору, коли в InDesign з'явилася підтримка роботи з дисплеями високої чіткості. Ця недоробка була дуже швидко виправлена. І все знову відчули реальну користь від передплати та отримання оновлень відразу ж після їх появи. Але все ж труднощі залишилися. На малих моніторах може міститися не все меню, і щоб користувачам, у яких поки немає великих екранів, було простіше налаштувати вигляд меню, опція «Замовні настройки» дублюється - у неї окрема піктограма «шестерня» вгорі на правій грані вікна. Називається вона «Налаштувати палітру" Управління "».

І знову ж таки для малих екранів тут додана опція, що дозволяє дещо стиснути по висоті рядок з назвою файлу: вікно «Параметри», вкладка «Інтерфейс», блок «Панелі», прапорець «Великі вкладки» (рис. 5). Коли прапорець знятий, область з назвою файлу помітно вже.

Поліпшення обробки гіперпосилань

Це перевірити не вдалося, т. К. Не було під рукою таких файлів. Але немає і приводу не вірити розробникам, що стверджують, що в цій версії переписаний код, що обробляє гіперпосилання, і в результаті програма стала в цій частині працювати помітно швидше. Проблема, за словами інженерів Adobe, була в тому, що якщо в документі багато гіперпосилань на інші документи, то їх все в фоновому режимі треба було відкривати, і ці процеси знижували швидкість обробки файлів. Зараз проблема, за їхніми словами, вирішена.

Установки OpenType в контекстному меню

Якщо в тексті використовується шрифт OpenType, то на нижній кромці текстового кадру з'являється буква «O». Так, для верстки на англійській мові це велика підмога - відразу мати під рукою лігатури, варіанти накреслень різних букв і інші можливості OpenType для латиниці. Але для російських текстів ця опція некорисна.

Та й в реалізації для англійської мови є помилка. На рис. 6 у верхньому фреймі шрифтом Minion Pro написані слова Intel Adobe. На нижній межі другого фрейма видно ця буква О, і в першому рядку меню, що випадає видно, що програма готова змінити накреслення малої літери 'e' в слові Adobe. Другий рядок цього меню повідомляє, що програма може перетворити цей текст в написання капітелями (в англійській версії All Small Caps).

Третій фрейм - так програма нібито зробила капітельного написання цих слів. Але це написання прописними, а не капітельного! Капітелі сягають середньовічної європейської поліграфічної традиції, коли в книгах можна було писати імена святих малими літерами. А використовувати прописні - текст виходив візуально дуже важким.

І було знайдено, кажучи сучасною мовою, креативне дизайнерське рішення - писати другу і наступні літери імен прописними, але висоту цих букв робити рівній висоті малих. Це і є капітелі.

Мабуть, програмісти не знають про цю поліграфічної традиції і тому не бачать різниці між великими та капітелями.

В InDesign є окрема опція написання капітелями - - приклад їх правильного застосування в верхньому правому фреймі, окресленому червоною лінією. + Shift + h>

І раз ця функція роботи з шрифтами OpenType для нас марна, її можна відключити (рис. 7), це вкладка «Додаткові параметри тексту» у вікні «Параметри».

Робота з попередніми версіями InDesign

Ось цей момент може бути такою ложкою дьогтю і так зіпсувати мед, що не потішать ні нове оформлення виносок, ні поліпшення в налаштуванні стрілок. На форумі adobe community https://goo.gl/FyFynM відразу після появи цього поновлення обговорювалося питання, чому звалилася технологічний ланцюг, справно працювала аж до СС 2017. Ось на які граблі потрапили люди: в хмарної версії робилося з року в рік якесь видання, потім перетворювалося в idml-формат і відправлялося суміжників, які мають у своєму розпорядженні тільки CS 5.5. І все працювало як годинник, але з цим оновленням ілюстрації сповзли, кадрування змінилося, з'явилися ще якісь попутні проблеми. Вони виклали проблемні скріншоти, описали, як було до поновлення і як стало зараз ... Але чіткого відгуку не отримали. Так що при установці треба зберігати поточну останню версію. Це можливо. Швидше за все, та ситуація буде швидко виправлена, але такі проколи можуть стати причиною виникнення репутаційних ризиків. Будемо сподіватися, що компанія такого рівня цього не допустить.

Оновлювати програму чи ні?

Оновлювати, сумнівів бути не може. Не треба жити позавчорашнім днем. Звичайно, треба зберегти на час попередню версію, як це завжди робиться. Це обов'язково треба робити перед установкою оновлення, т. К. Зареєстровані проблеми при спробі з СС 2017 повернутися назад на СС 2015: https://goo.gl/WkLc2m .

Але у більшості з нас протримається стара версія на машині тижнів зо два-три. Як правило, при оновленні за передплатою нові версії працюють дуже стабільно, і зберігати старі релізи сенсу немає.

Про автора: Михайло Іванюшін ( [email protected] , https://www.facebook.com/longliveindesign/ ) - незалежний автор; пише для Publish огляди ПО для верстки; веде блог, присвячений верстці.

2017. Що нового пропонує нам Adobe в пакеті, за сім років став стандартом де-факто для професійної верстки друкованих видань?
Оновлювати програму чи ні?


Новости
 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью