<
 • Главная
Статьи

Як створити фотокнигу в фотошоп • 20 правил макетування

 1. Дізнайся Правила Оформлення Фотокниги. Це правила легкого прочитання фото-матеріалу, простого виявлення...

Дізнайся Правила Оформлення Фотокниги. Це правила легкого прочитання фото-матеріалу, простого виявлення об'єктів очима глядача.

1. Добрий день. У цьому короткому ролику ми розглянемо Як створити фотокнигу в Photoshop. Ролик розрахований на новачків, які ще не працювали в цій програмі або невпевнені в своїх силах.

2. До початку збирання фотокниги слід підготувати папку з кращими фотографіями проекту. Їх кількість залежить від кількості сторінок. Так на 20 сторінок фотокниги ми відберемо від 10 (всі розвороти - панорами) до 40 фотографій. На розворот доречно помістити одну, дві або максимум три фотографії згідно з правилом трьох.

3. Також слід сходити на сайт друкаря і завантажити фотошоп-шаблони потрібного розміру. Для цього відео ми вже завантажили потрібні шаблони, завантажте їх, щоб працювати синхронно з нами. Завантажити шаблони для збірки фотокниги в Фотошопі .

4. Почнемо з обкладинки. Двічі кликнемо на файл 23x23_cover_slimbook_25.psd і він автоматично відкриється в робочому столі Фотошоп.

5. Зверніть увагу на напрямні лінії в шаблоні файлу. 15 мм по габариту формату є технічним полем. Ця частина буде заклеювати всередину книги і це, значить, що в цій небезпечній зоні не слід розташовувати свій текст або важливі деталі знімка.

6. Завдання номер 1 - залити фон потрібним кольором.

 • Для цього вибирайте інструмент колірна палітра або вибір основного кольору. Кликнемо на квадрат і відкриється палітра кольорів. Вибираємо потрібний і створюємо ОК.
 • Тепер кликнемо на інструмент «Прямокутна область» або натиснемо клавішу М. Кликнемо на поле у ​​верхньому лівому куті робочого столу фотошоп. Не відпускаючи кнопки миші, растянем область виділення по діагоналі до правого нижнього кута. Відпустимо кнопку миші. Виділена область тепер окреслена рамкою з "біжать мурашок".
 • Таке виділення можна було виконати миттєво якщо натиснути Command + A для Apple і Ctrl + A для Windows. Швидкий доступ економлять час.
 • Прийшов час залити область вибраним кольором. Затисніть Option (або Alt) і клікніть на Backspace або Delete. Відбулася заливка.

7. Завдання номер 2 - вкласти в розворот наші фотографії. Для цього підемо в меню Файл >> Помістити >> Вбудований об'єкт.
Бачимо, що по краях цього зображення знаходяться вузлики. З їх допомогою ми можемо змінювати розміри зображення. Це слід робити, затиснувши клавішу Shift, тоді зберігаються пропорції образу. Закінчивши трансформацію натисніть Enter. Якщо ж вам знову буде потрібно викликати вузлики для трансформації, то натисніть Command + T (Ctrl + T) і вони з'являться.

Для того. щоб зробити будь-яка дія з об'єктом, потрібно показати програмі Ваші наміри, тобто виділити об'єкт інструментом стрілка Переміщення (клавіша V).
Таким же чином вставимо другу фотографію. В даному випадку рекламу партнера Цифролаб на спинку обкладинки. Зверніть увагу, що всі об'єкти в фотошоп падають на окремі шари. Це унікальна можливість продовжувати їх незалежне редагування.

8. Збережемо нашу роботу. Логічно це зробити в папку з фотографіями проекту. Я рекомендую зберегти наш проект в форматі Фотошоп PSD. Такий формат збереже шари. В самому кінці збірки фотокниги, коли макет буде завершено, ми збережемо кожен розворот змінюючи його формат на JPG. Це формат зливає всі шари в один, додає компресію і тому такий файл важить набагато легше формату PSD. Це зручно для завантаження 11 файлів проекту по мережі на сайті друкаря.

А тепер назвемо 20 основних правил оформлення фотокниг

 1. Панорама з вильотами за край має бути. Це переконливе вікно в іншу реальність.
 2. Одна сторінка - одна фотографія. Крайній Cлучай - 3 фото на розворот.
 3. Виходячи з правила трьох, на 10 розворотів нам буде потрібно відібрати 20 фотографій. Максимум 30.
 4. Цар на троні. Вільний простір навколо фото: використовуй негативне поле, щоб показати глядачеві наскільки важлива ця фотографія.
 5. Білий лебідь на чорній воді. Щоб виділити, підкреслити важливість фотографії, використовуй контраст по тону. Поклади одну велику фото на контрастний фон і залиш навколо неї великі поля, поля негативного простору.
 6. Дві фото на розворот. Оставляйпробелимеждуфотографіямі. Так вони легше прочитуються
 7. Дві-три фотографії стоять поруч вирівнюй по верхніх краях. Тоді вони утворюють литу, безперервну лінію, яка не відволікає увагу глядача (помилка сходинок)
 8. Дві поруч стоять фотографії сприймаються як одне ціле. Стеж за виникаючими між ними смисловими і образотворчими зв'язками.
 9. Хто тут головний? Якщо 3 фото на розворот, то одна головна (найбільша) і дві пояснюють (1/2 від великої)
 10. Сітка стилю, опорна сітка, сітка верстки, модульна сітка. Все це назви для невидимих ​​опорних ліній, які дозволяють дотримуватися стилю від розвороту до розвороту.
 11. Фон розвороту може бути кольоровим. Обирай колір фону серед сусідніх відтінків в хроматическом ряду.
 12. Або визнач якого кольору на фото найбільше. Візьми НЕ яскраву світлу або темну версію цього кольору. Для червоного - блідо-рожевий і брудно-бордовий.
 13. Фон розвороту може бути кольоровим. Визнач якого кольору на фото найбільше. Обирай для фону протилежний, комплементарний колір глухих відтінків. Використовуй для цього колірний круг Іттена.
 14. Фотографія на тлі - небезпечний прийом і часта помилка фотографа. Іноді можна покласти на фон фотографію. Її очей глядача повинен побачити в останню чергу.
 15. Використовуй для розповіді відео-плани коміксу. Фотокнига - це візуальне оповідання, розповідь, storyboard. Збирай розвороти, використовуючи загальний план (де?), Середній план (з ким?) І крупний план (хто? Герой). Доречні над-великі плани характерних для даного героя деталей.
 16. Візуально легкі, світлі фото розташуй зверху. Темні - внизу. Або ще: теплі і темні фотографії на передньому плані, світлі і холодні - позаду.
 17. Погляд героя направляй до центру сцени, всередину розвороту.
 18. Використовуй дрібні і невеликі за обсягом тексти під фотографіями. Так ми включаємо два канали сприйняття і враження стає сильнішою.
 19. Використовуючи тексти обов'язково прАверяй АшіПкі. Найкраще для цього роздрукувати розвороти фотокниги будь-якого формату на чорно-білому принтері, включивши опцію друку «Fit to Print» (Умістити вміст друку в формат друку). ЧБ роздруківка допоможе побачити не тільки текстові помилки, але і ляпи компонування, і читаність фотографії по тоновому контрасту.
 20. Кількість сторінок. Буде залежати від обсягу матеріалу, бюджету і т.д. Однак краще залишити глядача «голодним» ніж перегодувати його відеорядом. 10-20 розворотів досить, щоб розкрити будь-яку тему
 21. Подивися на всі розвороти і простеж, щоб середник (лінія на стику сторінок) не проходила по наслідувати трикутнику особи людини (очі і губи). Очі людини - це сакральний об'єкт. Стародавні літописці писали ГЛЗ і читали це слово як «господній лаз», то місце, через яке світ бога входить в людини))

? Сподобався чек-лист? Поділися з друзями.
⏩ УВАГА! Більше правил, принципів і практики складання фотокниг на курсі «Як створити фотокнигу в InDesign» . Приходь, зберемо разом книгу і відправимо до друку)) Бонус курсу: наш парнер Cyfrolab / Цифролаб дарує студентам друк книжки Slimbook 23-23 см, 20 сторінок.

Щиро ваш, Дмитро Сахаров

Хто тут головний?
Де?
З ким?
О?
Сподобався чек-лист?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью