<
 • Главная
Статьи

Блоки або таблиці?

Як часто в процесі  розробки сайту  , А точніше, верстки макету, виникають суперечки між верстальниками: блоки або таблиці Як часто в процесі розробки сайту , А точніше, верстки макету, виникають суперечки між верстальниками: блоки або таблиці? У обох способів є свої плюси і мінуси, розглянемо їх по порядку.

Таблична верстка з'явилася значно раніше блокової. Завдяки цьому вона підтримується у всіх браузерах і відображається коректно. З її допомогою можна створити сайт з гумовим дизайном, розмір якого пристосовується до розміру монітора. Таблична верстка більш надійна і передбачувана, ніж блокова. Її важче зламати, вставивши в осередок занадто великий малюнок або текст.

При всіх цих достоїнствах табличная верстка має досить громіздким кодом. Багато верстальники використовують вкладені таблиці замість того, щоб об'єднувати осередки, таким чином, код стає ще більш громіздким. Його важко редагувати через величезної кількості однакових повторюваних тегів. Через громіздкого коду сайти, зверстані таблицями, погано індексуються пошуковими системами, що сильно позначається на успішності просування сайту.


Ще одним недоліком таблиці є те, що вона завантажується через підрядник, і якщо в верхніх рядках знаходиться важкий малюнок, то нижню частину ви можете не побачити ще довго. Хоча при сучасних швидкостях інтернет це не так помітно, але, все ж, запишемо це в мінуси.

Блокова верстка з'явилася відносно недавно і вважається новим віянням, хоча є вже і більш нові способи. Через це багато людей вважають, що ті, хто верстає таблицями, безнадійно застаріли і не мають права на існування. Таку думку, м'яко кажучи, помилково, але все ж, розберемо плюси і мінуси блокової верстки.

Код легко читається і зручно редагується. У ньому значно менше рядків і повторюваних тегів, що значно спрощує його розуміння. З цієї ж причини файли мають меншу вагу і менше навантажують канали сервера. Всі властивості блоків вказуються за допомогою CSS, при бажанні верстальника в окремому файлі, що так само легко розпізнати об'єкти і редагування коду. Сайт легко індексується пошуковими системами, кілька спрощуючи роботу оптимізаторів.

Все, що існують на сторінці, блоки завантажуються одночасно і не перемальовувати при оновленні, що покращує візуальні характеристики сайту. Перезавантажуються тільки ті блоки, які змінюють контент або змінюються самі. Таким чином, відвідувач думає, що перезавантажує тільки певні частини сторінки, а не всю сторінку цілком.

За допомогою блокової верстки можна створити багаторівневий дизайн, тобто розмістити одні блоки над іншими таким чином, що вони будуть перекривати один одного. За допомогою таблиць такого ефекту досягти не можна. Так само, блоки можна точно або абсолютно позиціонувати відносно один одного. Тобто можна розташувати їх по сторінці абсолютно в довільному порядку, не створюючи складну табличну структуру.

Найголовніший мінус блокової верстки - вони роз'їжджаються. Так, змусити блоки у всіх браузерах виглядати однаково і стояти так, як задумано, може не кожен верстальник. Блоки - істоти примхливі, вони можуть розштовхувати один одного, зіскакувати вниз, якщо їм мало місця там, де вони повинні бути, і творити інші неподобства, в результаті яких дизайн сайту стає невпізнанним. Існують тисячі і тисячі способів, лазівок, хаков і секретних розробок для того, щоб утримувати блоки так, як їм належить бути, але така їхня натура, вони роз'їжджаються.

Ще одним недоліком блокової верстки є те, що з її допомогою можна створити гумовий дизайн. Причиною цього є проблема, описана трохи вище.

Таким чином, можна прийти до висновку, що хороший верстальник повинен знати і розуміти обидва методи, застосовувати їх у міру необхідності і комбінувати по потребі. Спеціаліст ніколи не буде наполягати на верстці будь-яким певним способом тільки з точки зору релігії, а вибере спосіб найбільш доцільний в кожному конкретному випадку.Новости
 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью