<
 • Главная
Статьи

Epub і ілюстровані книги | Новини електронного книговидання

На відміну від звичайних - умовно кажучи, «текстових», - книг, відносно безболісно перетворюються в електронні, з ілюстрованими книгами зі складним макетом є проблеми. Здається, що найкращий варіант - це PDF. Дійсно, PDF зберігає не просто макет, але і томить цілком з усім форматуванням. При належних настройках PDF не надто багато важить. І - головне - відображається чортової купою програм. Крім того, PDF може (видавці досі це вважають плюсом, незважаючи на люту ненависть читачів) бути захищеним від довільного копіювання за допомогою громіздкою і незручною системою DRM типу Adobe Content Server. На цьому, втім, плюси PDF і закінчуються. PDF - варіант, неорганічний читалки, якщо тільки макет, який він зберігає, не підготовлений під конкретний розмір екрану. PDF, незважаючи на старання Adobe, досить обмежений по функціональності. Є, втім, і юізнес-обставина, яке ніяк не оминути: основні американські (вони ж поки - і міжнародні) книготорговельні майданчика PDF, як правило, не продають.

Альтернатива PDF - формат EPUB3, який, серед інших «фішок», дозволяє створювати електронні книги не в гнучкому (reflow) макеті, а в фіксованому (fixed layout, фіксуються координати елементів тексту та їх розміри), при цьому зберігаючи велику кількість принад EPUB, недоступних PDF. На жаль, поки файли такого формату можуть читати програми iBooks для iOS, Readium для Chrome і Firefox і, почасти, Azardi для Windows, Linux і Mac. Можна очікувати, втім, що разом з поширенням нової версії формату EPUB буде рости і екосистема читалок, і, головне, кількість відповідного контенту - ілюстрування книг, фотоальбомів і т. Д.

Що робити видавцям, які хочуть отримати EPUB з фіксованим макетом? Наприклад, звернутися до допомоги сторонніх програмістів. Найдорожчий варіант і зовсім не обов'язково, що найшвидший, оскільки фахівців такого роду поки небагато. Інший варіант - виростити власні кадри, які могли б зверстати книгу вручну, наприклад, в редакторі Blue Griffon EPUB-Edition (Ліцензія обійдеться в € 195), який здатний працювати з EPUB3. Варіант непоганий, але підійде не всім видавцям і, вже точно, не всім авторам (зокрема, наприклад, фотографам, які будуть раді такій формі дистрибуції своїх робіт). В цьому випадку до послуг авторів і видавців вже є (пророцтво про 2013 рік, як рік буму на ринку створення електронних книг) кілька варіантів плагінів до основного інструменту видавців - Adobe InDesign.

В цьому випадку до послуг авторів і видавців вже є (пророцтво про 2013 рік, як рік буму на ринку створення електронних книг) кілька варіантів плагінів до основного інструменту видавців - Adobe InDesign

Найперший такий плагін, CircularFLO , Випустила компанія Circular Software. Плагін вимагає для роботи InDesign 6 (або CC), OS X і Kindlegen (для виробництва KF8). Досить поставити такий плагін - і до послуг верстальника набір інструментів для створення мультимедіа EPUB з фіксованим форматом для iPad і KF8 для Kindle. Плагін CircularFLO безкоштовний для завантаження, але саме виробництво файлу коштує грошей - $ 199, або £ 149, або € 169.

Якщо CircularFLO здається вам занадто дорогим, ви можете вибрати плагін від компанії Aquafadas , Який дозволяє не тільки конвертувати вихідну верстку в EPUB або KF8, а й, наситивши макет різноманітними інтерактивними елементами, зробити не тільки електронну книгу, але і програму для iOS або Android. Ціна конвертації в reflow EPUB з інтерактивними елементами - € 50 і нижче (знижки за кількість куплених слотів на конвертацію), конвертації в EPUB з фіксованим макетом - до € 150, на конвертації в програму - до € 500. Компанія обіцяє зробити інструмент і для конвертації PDF в EPUB з фіксованим макетом (з ціною до € 200).

Теж дорого? Зовсім молодий конкурент Circular Software і Aqafadas, компанія Flipick , Просить $ 99 за конвертацію з InDesign в EPUB і KF8. Якість конвертації дещо гірше, оскільки плагін справляється не з усіма елементами оформлення (типу обтікання текстом, складних фігур та ін.), Про що, втім, Flipick чесно зізнається.

), Про що, втім, Flipick чесно зізнається

сервіс Aerbook пропонує інший підхід до створення ілюстрованих книг - верстати їх онлайн прямо в браузері на комп'ютері (частково підтримується Safari для iPad, повна підтримка обіцяна в iOS 6). Навіть складна онлайнова верстка - це не новина (див. Наприклад, цікавий проект ReadyMag ), Але Aerbook спочатку був націлений на експорт зверстані в його Maker книги в формати електронних книг - як EPUB3 для iOS, так і KF8 для Kindle. Експорт не безкоштовний, і $ 79 за обидва формати - хоча це і найнижча ціна на ринку - не дуже дешево, якщо врахувати, що книгу треба зверстати онлайн заново. Втім, в планах Aerbook - проміжний імпорт з PDF в Aerbook. Якщо така опція з'явиться і буде працювати коректно, то, не виключено, Aerbook стане найвигіднішою пропозицією на ринку.

Related

Що робити видавцям, які хочуть отримати EPUB з фіксованим макетом?
Теж дорого?


Новости
 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью