<
 • Главная
Статьи

НОУ ІНТУЇТ | лекція | Верстка багатосторінкового документа (журнал, бюлетень)

 1. Приклад 2.1. верстаємо журнал
 2. Створення призначених для користувача сторінок
 3. Навіщо потрібні майстер-сторінки?
 4. Додавання напрямних ліній на майстер-сторінку
 5. Створення майстер-сторінки для нижніх колонтитулів
 6. Створення колонтитула на сторінці-шаблоні (використовуємо B-Шаблон)

Анотація: В лекції наведено практичний приклад по верстці в InDesign CS5 багатосторінкових документів, таких, як журнал і бюлетень.

Приклад 2.1. верстаємо журнал

Нижче описується процес створення майстер-сторінок, колонок і напрямних на прикладі верстки многостраничной статті в журнал на профспілкову тему.

Створення призначених для користувача сторінок

Запустіть InDesign і виберіть команду Файл-Новий-Документ і встановіть 5 колонок і 12 сторінок ( Мал. 2.1 ).

Клацніть на кнопці Більше і введіть значення 0.25 мм для параметра Дообрізний по всіх чотирьох сторонах документа. Ці параметри визначають область поза сторінки, яка буде друкуватися, коли об'єкти (наприклад, малюнок) виходять за межі сторінки ( Мал. 2.2 ).


Мал.2.2.

Задаємо випуск за обріз

Навіщо потрібні майстер-сторінки?

Якщо ви зіткнетеся з необхідністю використовувати багато однакових елементів сторінок (загальних "шапок", логотипів, фонових зображень і т.д. в однакових місцях сторінок протягом усього документа), то буде розумним використовувати майстер-сторінки.

новий термін

Майстер-сторінка схожа на шаблон, який може застосовуватися до сторінок документа. Будь-який об'єкт, що додається на майстер-сторінку, з'являється на сторінках документа, до яких застосована ця майстер-сторінка. Об'єкти, що є частиною майстер-сторінки, не можуть змінюватися в режимі звичайної правки. Майстер-сторінка завжди є частиною документа і не може бути збережена в окремий файл.

Відкрийте палітру Сторінки, вибравши команду Вікно-Сторінки. Відкриється палітра Сторінки, розділена на дві частини. У верхній частині відображаються значки майстер-сторінок. У нижній половині відображаються значки сторінок документа ( Мал. 2.3 ).


Мал.2.3.

палітра Сторінки

Перш ніж додати в документ фрейми графіки і тексту, необхідно налаштувати майстер-сторінки. У нашому документі буде використовуватися три набору майстер-сторінок. Один набір містить сітку з направляючих ліній, інший набір містить дані нижнього колонтитула і третій набір містить фрейми заповнювач. За допомогою створення декількох типів майстер-сторінок забезпечується різноманітність макетів сторінок в документі, при цьому підтримується узгоджений вигляд документа.

Додавання напрямних ліній на майстер-сторінку

новий термін

Напрямні являють собою недруковані лінії, які допомагають створювати макет сторінок. Напрямні, що поміщаються на майстер-сторінки, відображаються на всіх сторінках документа, до яких застосовані майстер-сторінки. Напрямні разом з лініями колонок утворюють сітку, до якої можна прив'язувати фрейми графіки і тексту.

У палітрі Сторінки двічі клацніть на зображенні A-Шаблон. При подвійному натисканні на імені майстер-сторінки відображаються обидві сторінки A-Шаблона ( Мал. 2.4 ).


Мал.2.4.

У вікні документа відображаються ліва і права майстер-сторінки

Виберіть команду Макет-Створити напрямні. У розділі Рядки введіть для параметра Кількість значення 8 і для параметра Середник - значення 0. перемикач Обмежити напрямні в положення Поля, щоб напрямні збігалися з межами полів, а не з межами сторінки. Встановіть прапорець Перегляд, щоб побачити, як виглядають горизонтальні напрямні на майстер-сторінках ( Мал. 2.5 ).

Клацніть на кнопці Клацніть на кнопці  в правій частині палітри Сторінки і виберіть команду Параметри шаблону в правій частині палітри Сторінки і виберіть команду Параметри шаблону ... Введіть в поле Ім'я слово Grid (Сітка) і клацніть на кнопці ОК - Мал. 2.6 і 2.7 .


Мал.2.6.

Надаємо шаблоном з направляючими ім'я
Мал. 2.7. Майстер-сторінка з направляючими створена

Створення майстер-сторінки для нижніх колонтитулів

новий термін

Колонтитул - заголовні дані (назва твору, частини, глави, параграфа і т. П.), Що поміщаються над або під текстом на декількох або на всіх сторінках книги, газети, журналу або іншого багатосторінкового видання. Розрізняються верхній і нижній колонтитули. Текст колонтитулу, на відміну від інших заголовків і написів, може повторюватися на декількох сторінках, наприклад на кожній сторінці розділу, рідше - всього видання.

Кожну майстер-сторінку можна створювати незалежно від інших або можна створювати майстер-сторінки на основі інших майстер-сторінок. У цьому документі майстер-сторінки з нижнього колонтитула (colonnetitulus) будуть створюватися на основі майстер-сторінок Grid (Сітка). У меню палітри Сторінки клацніть на майстер-сторінці Grid (Сітка), потім з контекстного меню, що викликається правою кнопкою миші, виберіть команду Дублювати розворот-шаблон A Grid (Сітка). ( Мал. 2.8 ).


Мал.2.8.

З контекстного меню вибираємо рядок Дублювати розворот-шаблон A Grid (Сітка)

Тепер з контекстного меню виконайте команду Параметри шаблону для В-Шаблон ( Мал. 2.9 ).


Мал.2.9.

З контекстного меню вибираємо рядок Параметри шаблону для В-Шаблон

Введіть в поле імені Colonnetitulus (Коллонтітули) - Мал. 2.10 .


Мал.2.10.

Надаємо шаблоном з колонтитулами ім'я

Клацніть на кнопці ОК ( Мал. 2.11 ). Нова майстер сторінка створена.


Мал.2.11.

Буква "B" показує, що майстер-сторінка заснована на майстер-сторінці A

Створення колонтитула на сторінці-шаблоні (використовуємо B-Шаблон)

Щоб точно розташувати кінцеві рядки, ми додамо для них направляючі. Це легко зробити, перетягнувши напрямні з масштабних лінійок документа мишкою прийомом "буксирування". Спочатку давайте перетягнемо буксируванням нуль координат в лівий верхній кут розвороту сторінок ( Мал. 2.12 )


Мал.2.12.

Переміщаємо точку відліку в кут сторінок

Тепер натисніть і утримуйте Ctrl, потім витягніть з вертикальної лінійки чотири вертикальних напрямних, розташувавши їх на осі X як показано на Мал. 2.13 .Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью