<
 • Главная
Статьи

Веб таблиці стилів

 1. Що таке таблиці стилів? Таблиці стилів описують як правильно оформлені на екранах, при друку або,...
 2. матеріали
 3. CSS
 4. XSL
 5. DSSSL
 6. CSS-DOM і SAC
 7. Конференції, семінари, дослідження
 8. динамічний HTML

Що таке таблиці стилів?

Таблиці стилів описують як правильно оформлені на екранах, при друку або, можливо, як вони вимовляються. W3C активно пропагує використання таблиць стилів в інтернеті з того часу як Консорціум був заснований в 1994 році. Діяльність по стилям принесла кілька Рекомендацій W3C (CSS1, CSS2, XPath, XSLT). CSS особливо широко реалізований в браузерах.

За допомогою додавання таблиць стилів до структурованих документів в Інтернеті (наприклад HTML), автори і читачі можуть впливати на вид документів без шкоди незалежності пристрою або додавання нових HTML тегів .

Найбільш простий шлях почати експериментувати з таблицями стилів, це знайти браузери які підтримують CSS . Обговорення таблиць стилів ведуться на поштовому аркуші [email protected] і comp.infosystems.www.authoring.stylesheets .

Діяльність Сталий W3C також розвиває XSL , Який містить комбінацію XSLT і "Formatting Objects" (XSL-FO).

Чому дві мови таблиць стилів?

Чому дві мови таблиць стилів

Цікавитесь який вибрати? Читайте "CSS & XSL"

Той факт що W3C розробили XSL на додаток до CSS вносить деяку плутанину. Навіщо розробляти другу мову таблиць стилів, якщо реалізатори навіть не закінчили перший? Відповідь може бути знайде в таблиці нижче:

CSS XSL Може використовуватися з HTML? так ні Чи може використовуватися з XML? да да Мова трансформації? ні та Синтаксис CSS XML

Унікальні особливості в тому, що CSS може використовуватися для стилів HTML і XML документів. XSL, з іншого боку, здатний перетворювати документи. Наприклад, XSL може бути використаний для трансформації даних XML в документи HTML / CSS на веб-сервері. Таким чином, дві мови доповнюють один одного і можуть використовуватися разом.

Обидві мови можуть використовуватися для стилізації XML документів .

CSS і XSL використовують ту ж базову модель форматування і тому дизайнери мають доступ до тих же можливостях форматування в обох мовах. W3C буде наполегливо працювати щоб забезпечити інтероперабельність реалізацій моделі форматування.

Доступна замітка W3C про "Використанні XSL і CSS разом" .

матеріали

Якщо ви новачок в цій темі, ви можете почати з читання деяких матеріалів про таблиці стилів:

дивіться CSS і XSL сторінки для більшої кількості (і більшої свіжості) статей.

CSS

Каскадні таблиці стилів (CSS) це механізм таблиць стилів який був спеціально розроблений назустріч потребам веб-дизайнерів та користувачів.

XSL

Робоча група W3C по XSL розробила eXtensible Style Language. (Станом на 2016 рік, Робоча група не активна.) XSL грунтується на DSSSL і CSS, і в першу чергу орієнтований на високо структуровані XML дані, які, наприклад, потребують упорядовачіваніі елементів перед показом. Для більш докладної інформації про XSL дивіться ресурсну сторінку W3C XSL .

DSSSL

DSSSL є трансформатором дерева документа і мовою стилів з безліччю прихильників в співтоваристві SGML. Матеріали про DSSSL в інтернеті:

CSS-DOM і SAC

Файл CSS може бути створений і редагований "вручну," наприклад текстовим редактором, але ви також можете написати програму на ECMAscript, Java або іншою мовою, яка маніпулює таблицями стилів. Фактично це так поширено, що вже доступні програмні бібліотеки з корисним функціоналом. Щоб допомогти перенести такі програми і бібліотеки на інші комп'ютерні платформи, W3C розробили специфікацію під назвою CSS-DOM, яка визначає набір функцій які все такі бібліотеки повинні надавати.

CSS Document Object Model це API (Abstract Programming Interface або інтерфейс програмування додатків) для маніпуляції CSS (і певною мірою іншими мовами стилів) всередині програми. API це специфікація програмної бібліотеки. Ви можете побачити його в керівництві: він описує функції і їх параметри, але не містить фактичний код.

Є кілька доступних CSS-DOM бібліотек, для різних платформ. Багато з них безкоштовні. Багато браузери мають вбудовану CSS-DOM бібліотеку, для використання програмами ECMAScript.

SAC (Simple API для CSS) є доповненням до CSS-DOM. CSS-DOM містить функції для маніпулювання таблицями стилів після того як вони були завантажені в пам'ять; функції певні SAC допомагають в парсінгу таблиць стилів, наприклад при перекладі таблиці стилів з файлу в пам'ять.

CSS-DOM є Рекомендацією W3C. SAC це проект в стадії розробки. деякі програми (Крім браузерів) перераховані на сторінці огляду CSS.

Конференції, семінари, дослідження

Дивіться також:

Команда W3C і представники членів W3C часто проводять презентації.

динамічний HTML

Динамічний HTML це термін який використовується для опису сторінок HTML з динамічним контентом. CSS це один з трьох компонентів в динамічному HTML; інші два це сам HTML і JavaScript (який стандартизований під назвою EcmaScript ). Три компонента склеєні разом за допомогою DOM , Об'єктної моделі документа.

Корисні ресурси

Навігація по сайту

Що таке таблиці стилів?
Чому дві мови таблиць стилів?
Цікавитесь який вибрати?
Навіщо розробляти другу мову таблиць стилів, якщо реалізатори навіть не закінчили перший?
Ак ні Чи може використовуватися з XML?
Да да Мова трансформації?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью