<
 • Главная
Статьи

Верстка: ідеї, поради, прийоми. випуск 3

 1. У всіх є свої методи, знахідки, способи зробити якусь операцію швидко, витончено. Поділіться ідеями!...
 2. Треппинг на білий текст
 3. верстка газети
У всіх є свої методи, знахідки, способи зробити якусь операцію швидко, витончено. Поділіться ідеями! Верстка - справа цікава і захоплююча. Розкажіть, якими прийомами ви користуєтеся. І не важливо, самі ви їх придумали або дізналися від кого-то. Якщо знайдете кураж і знайдете сміливість розповісти про них світу, обов'язково комусь ці рекомендації будуть цікаві, як колись вони стали цікавими для вас. Надсилайте поради за адресою [email protected] . За кожен опублікований рада журнал Publish буде виплачувати винагороду.

Переповнення автоматичного текстового блоку многостраничной публікації

(надіслав Юрій Клименко, [email protected] )

Якщо в многостраничной публікації присутні кілька секцій, в яких використовуються шаблони сторінок з автоматичним текстовим блоком, і документ зверстаний розворотами, то зміна верстки (невелике додавання нового тексту, вставка додаткової ілюстрації і т. П.) Може викликати автоматичну вставку нової сторінки в кінці секції . Це призводить до зміни положення першої сторінки наступної секції (вона перетворюється з лівої в праву або навпаки). Перевёрстка займає багато часу і сил.

Я застосовую наступний прийом. Після початкової верстки кожної секції на монтажному столі (Pasterboard), біля її останньої сторінки створюю новий текстовий блок довільного розміру і пов'язую його з автоматичним текстовим блоком на останній сторінці секції (цей блок повинен бути останнім у ланцюжку). Тепер, при переповненні автоматичного текстового блоку, нова сторінка не створюється, текст «перетікає» в блок на монтажному столі. Це дає час на роздуми і приведення верстки в зміненій секції в порядок без перевёрсткі лівих і правих сторінок публікації (що дуже трудомістким).

Треппинг на білий текст

(надіслав Юрій Клименко, [email protected] )

Коли при дизайні публікації використовується білий текст дрібного кегля на чорному складеному (наприклад, 80/60/60/100) тлі, та ще якщо шрифт обраний із зарубками, при друку, за рахунок несуміщення, текст з білого перетворюється в синій, червоний, зелений і т. д. Вийти з положення можна, звичайно, за допомогою Illustrator, зробивши там треппинг вручну. Але для таких випадків підійде і Quark.

Необхідно на чорну плашку (вона робиться і в Photoshop як частину колажу) помістити текстовий блок з білим текстом. Підкладку в текстовому блоці забарвити в чорний складовою колір (він повинен збігатися за відсотками з кольором плашки). Виділити білий текст і призначити йому треппинг в палітрі Trap information, в рядку Text.

У випадаючому меню вибрати значення Custom і в віконці значень набрати, наприклад, +0,3 pt. При кольороподілі треппинг відпрацюється на плівках Cyan, Magenta і Yellow. На чорній ж він виведеться зі значенням Knockout. В результаті, при друку навколо білих букв утворюється чорна окантовка. Текст буде білим і різким, навіть при друку на машинах з поганою приводкой. Але в чорному складеному кольорі значення Black обов'язково має бути 100%, для Cyan, Magenta і Yellow відсотки можуть бути будь-якими.

верстка газети

(надіслав Микола Федюнцов, [email protected] )

ru  )

Газета «Коношського кур'єр» (формат А3) перейшла на комп'ютерну верстку і офсетний друк у вересні 2000 р Спочатку, як і більшість районних газет, ми залишалися вірні традиціям гарячого набору (пятіколоннік, лінійки, рідкісні ілюстрації). Не обійшлося і без захоплення різноманітними шрифтами з додатковою трансформацією (текст під кутом, тіні та інші новації).

У нашому районі з населенням всього 30 тисяч чоловік видається 4 газети: конкуренти досі «натискають» на трансформацію і виворотки. Згодом прийшло розуміння, що державне видання повинно виглядати строго і в той же час залучати читача новизною оформлення. У нас не було різких змін в дизайні, хоча перепробували чимало варіантів. Газета робиться в програмі PageMaker 7.

Про ширині колонок. Перейшовши на шестіколоннік і вдосталь насолодившись перевагами, ми усвідомили і недоліки. Взяти хоча б такий: великий матеріал (півсторінки і більше) виглядає погано, а розподілити його на три колонки - ще гірше. Доводилося переходити на 4 або 5 колонок.

Виникла ідея застосувати пробільні коридори, і тоді, після багатьох спроб з 12, 13 і 15-ю колонками ми зупинилися на 18-ти. Суть в тому, що колонка шестіколонніка виявилася розбитою на три вузьких, і кожна може грати роль пробільного коридору.

Звичайно, верстальщику доводиться при вклейці тексту кожен раз розсовувати його на 3 або 4 колонки, але вважаємо, що переваг у 18-колонніка більше.

Звичайно, верстальщику доводиться при вклейці тексту кожен раз розсовувати його на 3 або 4 колонки, але вважаємо, що переваг у 18-колонніка більше

Тепер ширина стовпців тексту неоднакова, а варіюється в залежності від величини матеріалу і може становити 3, 4, 5 або 6 вузьких колонок. В результаті зникають суцільні (зверху вниз) прогалини. Маленькі матеріали робимо або на самих вузьких (по 3 колонки) або найширших (по 6 колонок) шпальтах. За правилами гарячого набору максимум ширини колонки тексту - 5 квадратів 12 пунктів; у нас це приблизно 7 маленьких колонок. Мінімум ширини колонки - 2 квадрата 12 пунктів (3 колонки). Великі матеріали (величезних «цегли» намагаємося уникати, адже у нас всього 4 сторінки у вівторок і 8 сторінок в п'ятницю) робимо на шпальтах середньої ширини - 4 або 5 вузьких колонок.

Ще один плюс - установка вимкнення будь-якої ширини, її можна поєднати з ілюстрацією і підписом до знімка. Причому підпис бажано зробити вже на одну вузьку колонку.

Про пробільних коридорах. Вони потрібні нам і щоб виділити інформаційні блоки. Через весь коридор посередині проходить широка сіра лінія, на яку як би нанизані літери перших рядків заголовка на білих бляшках, обведений чорною лінією. Заголовки набираємо 18-м кеглем, а літери - 36-м.

Відпала необхідність обводити інформаційні блоки рамкою, досить сірої бляшки з назвою блоку зверху і лінії з буквицями.

При використанні пробільного коридору в великих матеріалах заголовок і підзаголовок займають і колонку коридору, підкреслюючи його. По можливості внизу ставимо ілюстрацію, яка також перекриває коридор.

Про горизонтальному збігу рядків. Газета, рядки в якій не завжди збігаються по горизонталі, виглядає неохайно - особливо якщо розбіжність становить 30-50%. Після довгих спроб ручного вирівнювання рядків на кожній смузі ми прийшли до рішення: задавати напрямні для КОЖНІЙ рядки прямо в макеті.

Основний текст у нас - 9-й кегль і 9-й інтерліньяж. Всі заголовки ставимо кеглями, кратними 9 - 18, 27, 36, 45, 54, 63, 72, 81, 90, 99, 108. Підзаголовки - 18, 27, 36. Вся смуга, починаючи знизу, розлініяна через 9 пунктів фіксованими напрямними . Будь-який матеріал починаємо ставити за допомогою ключового, віддаленої від верхнього матеріалу або від колонтитула на 9 пунктів. У підсумку домоглися 100% збігу рядків по горизонталі на всьому розвороті.

Виняток становлять вимкнення (кегль - 10, інтерліньяж - 10) і виділення в тексті (кегль - 8, інтерліньяж - 8). Їх обов'язково ставимо окремо від основного тексту, верхню межу текстового блоку - на направляючу, на яку не потрапляє нижня межа, цим забезпечується невеличка прогалина між вимкненням і текстом.

Замість висновку. Тепер макет схожий на смугу, дрібно розлініяний цеглинками, з яких можна швидко зробити непогану газету. Хоча верстальників з інших редакцій збиває з пантелику велика кількість напрямних, наші майстри вважають, що даний принцип верстки має більше переваг, ніж недоліків.

Ведучий рубрики: Михайло Іванюшін ( [email protected] ), Незалежний автор.

Спонсор рубрики - компанія Apple IMC (Росія). Автори опублікованих рад отримають сувеніри від Apple.Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью