<
 • Главная
Статьи

Видавничі пакети на будь-який смак

 1. Поява персональних комп'ютерів в кінці 80-х років підірвало розмірене життя людей, що займаються допечатной...
 2. QuarkXPress
 3. XPress 3.31
 4. XPress 4.0х
 5. XPress 5
 6. Adobe InDesign
 7. Полегшена вагова категорія
 8. Microsoft Publisher
 9. Adobe PageMaker
 10. PageMaker 6.5
 11. PageMaker 7
 12. вузькоспеціалізовані редактори
 13. Corel Ventura 8
 14. Adobe FrameMaker 6.0
 15. Чи не версткою єдиної ...
 16. CorelDRAW
 17. Deneba Canvas
Поява персональних комп'ютерів в кінці 80-х років підірвало розмірене життя людей, що займаються допечатной підготовкою, а що сталася потім революція в видавничої діяльності назавжди змінила спосіб і стиль роботи всього поліграфічного співтовариства.

Величезний потенціал виник ринку «додруківки» привернув до себе безліч компаній, а конкуренція призвела до створення потужних програм для верстки. Все це, по-перше, допомогло користувачам відірватися від суто технічних питань і зосередитися на творчій стороні процесу. По-друге, значно скоротило час верстки, дозволивши щомісяця видавати багатосторінкові багато ілюстровані журнали, а газетам - продовжити прийом останніх новин в номер.

Багато води утекло з тих пір. Більшість колись гриміли програм поміняли своїх власників і продовжили шлях під новими прапорами. Що стосується майбутнього, зокрема, електронних книг, то, незважаючи на підігрівання інтересу до них, у книговидавничій галузі немає приводу для занепокоєння: навряд чи e-book коли-небудь зможуть скласти серйозну конкуренцію звичайним друкованим виданням. У цьому сенсі людство практично не змінилося з часів Йоганна Гуттенберга: читати звичайну книгу все-таки набагато зручніше, ніж вдивлятися в екран, ну а порівнювати повноколірний журнал на глянцевому папері з його екранної копією просто не має сенсу.

Вся рать

І хоча всі верстальних редактори, в принципі, роблять одне й те саме - допомагають готувати публікацію для друку, між ними існують помітні відмінності, що дозволяє їх розділити на кілька категорій. До першої можна віднести «легку кавалерію» в особі Adobe PageMaker, Deneba Canvas і Microsoft Publisher, призначених для створення простеньких багатосторінкових публікацій. У другу зарахуємо QuarkXPress і Adobe InDesign - потужні верстальних пакети, незамінні для повнокольорових багато ілюстрованих видань. А третю групу складуть спеціалізовані пакети, такі як Adobe FrameMaker, Corel Ventura і ТеХ, - без них робота з довідковими виданнями, науковими документами перетвориться на суцільну муку. Запропоноване поділ є досить умовним, оскільки при великому бажанні та вмінні можна верстати в CorelDRAW і навіть - є і такі умільці - в Microsoft Word.

Незважаючи на відносне багатство програм, їх ринкові частки помітно відрізняються. Згідно проведеним дослідженням, на QuarkXPress припадає близько 80% всього ринку кольоровий комерційної поліграфії, 10% - на Adobe PageMaker і InDesign, решту ділять інші учасники. Для внутрішніх же потреб компаній набагато частіше використовуються менш професійні редактори типу Microsoft Publisher і рідше - CorelDRAW і Deneba Canvas. А на ринку чорно-білого друку панує PageMaker - тут головну роль відіграє фактор вартості. Це в світі. На пострадянських просторах ситуація, в загальному, та ж, хоча (з власного досвіду) найбільшого поширення має QuarkXPress - по ряду причин у нас ціна програми значення не має.

Щоб віддати перевагу той чи інший редактор в кожному конкретному випадку, потрібно знати їх можливості і переваги перед аналогами, оскільки неправильно зроблений вибір може значно ускладнити створення макета - аж до його повної переробки.

Огляд верстальних редакторів логічно почати з середньою «ваговій» категорії - як найбільш поширеною, першим в якій заслужено стоїть QuarkXPress, - і потім продовжити в порядку зниження популярності.

QuarkXPress

Компанія Quark вперше вийшла на ринок настільних видавничих систем в далекому 1987 році, запропонувавши верстальщикам дуже зручну і просту в користуванні програму XPress, яка з часом стала de facto промисловим стандартом для виведення на фотонабір всілякої друкованої продукції. Зараз широко поширена версія 4.0х, зокрема, досить вичищена і безпроблемна 4.04.

Основна перевага XPress - продуманий інтерфейс (палітра Measurements (Вимірювання) стала еталоном для всіх верстальних програм) і потужні інструменти для роботи як з текстом, так і з ілюстраціями при швидкій роботі навіть з довгими документами. До того ж, за солідний термін бездоганної служби XPress обросла величезною кількістю XTension - додатками сторонніх розробників, що збільшують функціональність редактора. Причому деякі з них замінюють цілий редактор - такі, наприклад, як Imposer (спуск смуг на друковані форми) або ж Tableworks (створення таблиць).

XPress 3.31

Ця версія вийшла більш восьми (!) Років тому, але, завдяки вдалому поєднанню можливостей, швидкості і надійності, з успіхом використовується і понині.

Для роботи з текстом в XPress є все: засоби управління трекингом, кернингом, відстанями - міжрядковим (leading) і між абзацами (paragraph spacing), розміром над- і підрядкових індексів (superscript і subscript). Можна центрировать текст в контейнері по вертикалі і заповнювати останню колонку текстом повністю до самого кінця, що дуже зручно при підгонці тексту. Є кошти для вказівки максимально допустимої відстані між абзацами і рядками, які програма буде враховувати при заповненні тексту в блоці. Використання прив'язки тексту до сітки (baseline grid) допомагає жорстко фіксувати розташування текстових рядків в багатоколонкові блоці, навіть якщо всередині тексту знаходяться ілюстрації. Перенесення відформатованого тексту в XPress можливий в форматах RTF і Word 6/95.

Серед засобів роботи з ілюстраціями - зміна форми контейнера, управління обтіканням тексту з усіх боків, регулювання по яскравості і контрастності, масштабування до розмірів контейнера зі збереженням пропорцій і без такого.

Програма працює з усіма колірними палітрами - крім Hexachrome (шестицветной друку, що використовується для відтворення більш широкого колірного діапазону). Бібліотеки (Library) дозволяють постійно тримати під рукою часто вживані елементи, що дає відчутну економію часу.

 • Недоліки. Немає підтримки векторних кривих (тільки прямі лінії), що обмежує дизайн в програмі самими примітивними елементами. На жаль, програма не трансформує об'єкти, об'єднані в групу. Оскільки дана версія не «бачить» каналів прозорості (alpha-channels) і обтравочних контурів (clipping path), присутніх в зображеннях, це може викликати певні проблеми при складному макетування. До менш істотним дефектів відносяться неможливість відправки на друк відразу декількох підряд що не йдуть сторінок і відсутність підтримки стилів для окремих букв (тільки для абзаців). Через системний буфер вставляється лише звичайний текст (text only), що ускладнює роботу при частих дрібних поправках.
 • Доступність. Для надійної роботи з цією версією бажано мати «заплатки» (patches), що підвищують її рівень до 3.31 r3.
 • Платформи: Windows, Mac OS.
 • Резюме. Якісно зроблена програма з відмінною швидкістю роботи навіть при верстці великих документів. Забезпечує рішення будь-яких (не пов'язаних з частим редагуванням векторної графіки) завдань з підготовки поліграфічної продукції. Величезна кількість розширень значно підвищує функціональність її стандартної версії.
XPress 4.0х

У відповідь на придбання Adobe компанії Aldus і випуск нею PageMaker 6.5, впритул наблизився до XPress за своїми можливостями і зручності, Quark в кінці 1997 року випускає четверту версію свого флагманського пакета.

Переваги. Основне нововведення - підтримка кривих Безьє. Програма дозволяє: управляти типами вузликів (corner, smooth, symmetrical), виробляти основні логічні операції з об'єктами (об'єднання, перетин, знаходження різниці), розташовувати текст по кривій, використовувати графічний об'єкт як звичайну букву, а також конвертувати текст в геометричний об'єкт з тим , щоб, наприклад, в нього можна було вставити ілюстрацію. Для зручності точного позиціонування елементів на сторінці вручну, максимальний коефіцієнт збільшення доведений до 800%. Редактор може задіяти інформацію в альфа-каналі або відсічний контур для управління обтіканням тексту, що в ряді випадків значно скорочує час верстки.

З'явився новий тип стилю - стиль для букв (Character Style), що спрощує форматування окремих символів, тим самим заощаджуючи багато часу на непродуктивною роботі.

З'явився новий тип стилю - стиль для букв (Character Style), що спрощує форматування окремих символів, тим самим заощаджуючи багато часу на непродуктивною роботі

Розширилися можливості при роботі з кольором: стали підтримуватися колірна модель Pantone Hexachrome і завдання кольору способом Multi-Ink (це кольори, створювані на основі базової тріади і / або ж додаткових). При цьому новий колір пов'язується в певному співвідношенні з опорними (батьківськими) фарбами, а в разі зміни параметрів будь-якого з опорних квітів змінюються колірні компоненти похідного кольору.

При цьому новий колір пов'язується в певному співвідношенні з опорними (батьківськими) фарбами, а в разі зміни параметрів будь-якого з опорних квітів змінюються колірні компоненти похідного кольору

Верстальники, що мають справу з випуском об'ємних документів, отримали в своє розпорядження потужні функції побудови списків (list), одним з яких може виступати зміст документа, генерації індексних покажчиків (index) і формування з кількох документів так званих «книг» (book) з наскрізною нумерацією сторінок. В рамках книги задаються єдині стильові та інші параметри, а також будується загальне зміст, індексні покажчики і т. П.

Спростився висновок макета на друк: з'явилася (правда, тільки для PostScript-принтерів) дуже зручна функція Fit to Page, автоматично розраховує масштаб для друку публікації за розміром сторінки. Часто застосовуються настройки зберігаються в вигляді стилів - з тим, щоб при необхідності їх можна було легко викликати знову.

 • Недоліки. До сих пір в XPress відсутня можливість збору в одному місці шрифтів, хоча аналогічні засоби вбудовані в багатьох конкуруючих розробках. Залишилася нереалізованою і підтримка таблиць.
 • Ціна продукту досить висока (869 дол.), Що, втім, цілком виправдано його потенціалом. Користувачі PageMaker можуть перейти на XPress всього за 439 дол. На жаль, ціна в Москві ще більше - 999 дол.
 • Платформи: Windows, Mac OS.
 • Резюме. Потужний редактор для робіт будь-якого ступеня складності. Випущені протягом трьох років поновлення (зараз доступна версія XPress 4.1) торкнулися прискорення перемальовування екрану; були виправлені помилки і підвищена стабільність роботи.
XPress 5

У п'ятій версії, яка очікується вже зовсім скоро, з'явиться безліч доповнень. Серед основних - підтримка таблиць (правда, обмежена - в межах однієї сторінки, але з інтерактивним зміною розмірів осередків, їх об'єднанням і вставкою нових). Документ тепер може мати кілька шарів, маніпулювати об'єктами стало набагато простіше, а це дуже корисно при складному дизайні або створенні багатомовних версій. Нарешті спливаюче по правій кнопці меню стало контекстно-залежним, прискорюючи доступ до властивостей поточного об'єкта.

Маса поліпшень в області друку, зокрема не-PostScript-пристроїв (Print preview) (масштабування з заданим збільшенням, розтягування за розмірами сторінки, емуляція лініатури для растрової графіки, стилі друку). Багато зітхнуть з полегшенням, дізнавшись, що розробники нарешті автоматизували збір шрифтів при підготовці публікації до передачі в препресс-бюро.

Управління кольором, що викликало стільки нарікань, в XPress 5 вирішено на цілком професійному рівні - по всій видимості, в цьому питанні розробники вирішили взяти на озброєння вдале рішення з Photoshop 6.

Тримаючи руку на пульсі часу, розробники з Quark включили в нову версію можливість одночасного з підготовкою до друку створення інтернет-версії публікації. Правда, прямого перетворення немає, а тільки через досить трудомісткий процес, що вимагає певних знань XML.

 • Недоліки. Таблиці підтримуються тільки в межах однієї сторінки, чого може бути недостатньо для серйозних завдань. Створення HTML-версії публікації досить трудомістким.
 • Платформи: Windows, Mac OS.
 • Резюме. XPress 5 стане найпотужнішим верстальних пакетом, якому під силу завдання будь-якого ступеня складності, за винятком багатосторінкових таблиць і підтримки баз даних.
Adobe InDesign

Захопивши значну частку ринку растрової і векторної графіки, в 1998 році Adobe вирішила поширити свою експансію і на ринок професійної повноколірного друку. InDesign, якому в надрах PR-відділу компанії дали грізну назву «вбивця QuarkXPress», повинен був, за задумом керівництва компанії, підім'яти свого конкурента. Як йде справа зараз, коли пройшло вже достатньо часу, щоб вирости з пелюшок і серйозно заявити про себе на ринку?

Відзначимо, що в програмі немає нічого такого, що відразу ж і беззастережно могло вбити наповал завзятого прихильника QuarkXPress. Однак ті, хто звик до продуктів від Adobe, поринуть в атмосферу того особливого затишку, яким віє від кожного творіння компанії. Бути може, саме прихильність до розробок Adobe переважить насторожене ставлення більшості до цього, будемо говорити відкрито, поки «сируватий» продукту (минуло три роки, а помилки все ще виловлюють).

Серед типографических можливостей - стандартний джентльменський набір, буденність якого прикрашають такі оригінальні речі, як нова технологія вимкнення та переносу в тексті - одно- і багаторядкова композиція (Single- і Multi-line Composer), що висить пунктуація (optical margin alignment - корекція розташування певних символів в тексті з урахуванням їх сприйняття оком), відображення властивостей окремих символів на стандартній уніфікованої палітрі і відображення позиції табуляції в тексті вертикальної рисою, що значно полегшує ра ОТУ по точній установці цих елементів управління.

Серед типографических можливостей - стандартний джентльменський набір, буденність якого прикрашають такі оригінальні речі, як нова технологія вимкнення та переносу в тексті - одно- і багаторядкова композиція (Single- і Multi-line Composer), що висить пунктуація (optical margin alignment - корекція розташування певних символів в тексті з урахуванням їх сприйняття оком), відображення властивостей окремих символів на стандартній уніфікованої палітрі і відображення позиції табуляції в тексті вертикальної рисою, що значно полегшує ра ОТУ по точній установці цих елементів управління

Що стосується дизайну засобами самої програми, то тут потенціал InDesign коротко можна сформулювати так: це повна копія Illustrator 8. Плюс: в InDesign до тексту застосовні різні градієнтні заливки, причому він залишається повністю редагований, чого немає навіть в Illustrator 9. Спосіб управління, можливості при роботі з векторами - все в точності повторює більш відомого представника клану Adobe. Таким чином, InDesign - цілком самодостатня додаток навіть для складних макетів.

 • Переваги. Програма повністю інтегрована з Illustrator і Photoshop, забезпечуючи єдину проектну середу, яка не перерве ваш творчий процес при переході з однієї програми в іншу. Відповідно, оскільки інформація в альфа-каналі при імпорті файлів PSD зберігається, є маскування зображень і управління обтіканням тексту навколо графіки. Ще один плюс - читання документів у форматі PDF. Для полегшення переходу на InDesign в нього включена підтримка публікацій, зібраних в QuarkXPress і PageMaker. Програма - єдина з верстальних пакетів - в стандартному постачанні дозволяє при друку масштабувати публікацію не пропорційно, а окремо по горизонталі і вертикалі (що необхідно для друку флексографским способом).
  Великий плюс InDesign - широка підтримка призначених для користувача сценаріїв (AppleScript або Visual Basic Microsoft). Причому Adobe пропонує документацію для написання скриптів абсолютно безкоштовно, на відміну від Quark.
  Ще одна відмінність від конкурентів: при імпорті файлів EPS і AI, що не містять вбудованих зображень для попереднього перегляду, в InDesign вони створюються «на льоту».
 • Недоліки. В силу своєї модульності і, м'яко кажучи, не зовсім оптимальної роботи з великими блоками тексту, InDesign являє собою отакого ненажерливого монстра - поглинача машинних ресурсів. Справді, рекомендовані характеристики явно розраховані тільки на початковий рівень роботи з програмою - для реальної роботи потужність комп'ютера потрібна рази в два більше (нормальної буде конфігурація 128 Мбайт оперативної пам'яті, процесор з частотою не менш 400 МГц).
 • Доступність. Зараз пропонується InDesign 1.5 з оновленням до версії 1.5.2, в якій (версія Central Europe - CE) підтримуються алгоритми переносів для всіх східноєвропейських мов, включаючи російську. Варто додати, що InDesign - екзотика в наших краях, і пройде ще чимало часу, поки * .indd-файли серйозно влаштуються на наших жорстких дисках. Якщо все ж ви налаштовані рішуче, то варто заздалегідь поцікавитися, чи поділяють ваш оптимізм в препресс-бюро, де будуть виводитися плівки.
 • Рекомендована ціна в Москві: 879 дол.
 • Платформи: Windows, Mac OS.
 • Резюме. Програма з вельми розвиненими друкарськими функціями і потужними інструментами для дизайну, що негативно позначилося на її швидкодії.

Полегшена вагова категорія

Тим, кому не потрібен повний спектр послуг за досить круглу суму, можуть звернути увагу на редактори з полегшеною ваговій категорії - Adobe PageMaker і Microsoft Publisher. Виходячи з реальних можливостей, першою по праву стоїть розробка найбільшого виробника програмного забезпечення.

Microsoft Publisher

Цей редактор поширений, головним чином, в Америці, де ним користуються з 1991 року. У зверненні цілком простий - такий собі Word, але c більш зручною роботою з текстовими блоками і ілюстраціями. Застосовується для забезпечення внутрішніх потреб організації - друку різного роду звітів, листівок, брошур, флаєрів на офісному обладнанні. Починаючи з Publisher 2000, підтримується ряд можливостей для серйозної повнокольорової поліграфії. У нещодавно вийшла версії 2002 включеної в поставку Office XP, ухил в видавничу сферу був ще підсилений, і зараз Publisher являє досить потужне і гнучке рішення для тих, кому потрібен час від часу друкувати, не вдаючись до допомоги фахівців з боку.

Архів НАЙГОЛОВНІШЕ Гідність - зручність в работе. Чітко розуміючи, що може знадобитися середньостатистичному клерку, розробники подбали про те, щоб включити в редактор величезний набір шаблонів на всі випадки життя. Причому, в разі необхідності, деякими з них можна варіювати, змінюючи весь макет документа одним кліком мишки. Для тих, хто не покладається на свій художній смак, існують готові варіанти використання кольорів (Font Schemes) - набори гармоніюють між собою відтінків (вони реалізовані на рівні стилів). Залишається тільки вибрати потрібний - і Publisher сам переверстати публікацію відповідно до обраної схеми.

Зрозуміло, в Publisher присутній практично весь арсенал Word з оформлення документів (можна без проблем звернутися до об'єктів AutoShapes, створювати колонтитули) і навіть більше того - наприклад, редактор дозволяє користуватися перевагами майстер-сторінок.

Цікава і корисна можливість Publisher при необхідності певну частину сторінки або навіть групу об'єктів зберігати як малюнок. Такого, наскільки мені відомо, поки не дозволяє базова конфігурація жодного з існуючих пакетів для верстки.

Ряд потужних видавничих функцій наближають Publisher до професійних верстальних редакторам. Наприклад, можна попередньо подивитися в мініатюрі на всю публікацію (thumbnail), задати певну величину треппинга (на рівні об'єктів або ж всієї публікації) і навіть попередньо оцінити результат кольороподілу (підтримується до 6 плашечних квітів, а також Pantone). Як і належить програмі для офісу, Publisher здатний запобігти будь-які потенційні проблеми, що виникають у простого клерка. За допомогою Pack and Go Wizard - майстри по автоматизації - навіть новачок зможе підготувати макет до відправки в сервісне бюро: вся публікація, включаючи шрифти і графіку, зберігається в окремій папці.

 • Преимущества. У порівнянні з існуючими зараз додатками, в Publisher 2000 найбільш повно реалізована новітня концепція «одного разу створене, годиться для всього» (create once, ready everywhere). Документ, створений для друку на офісному обладнанні, легко перетворюється в версію для офсетного друку, а після без будь-яких проблем стає web-сторінкою, повністю повторює версію для друку. Немає проблем і при зворотної операції.
 • Ціна: 129 дол., Оновлення з попередньої версії - 99 дол.
 • Платформи: Windows.

Adobe PageMaker

Компанія Adobe свого часу придбала PageMaker у Aldus, а потім, випустивши на рік раніше, ніж компанія Quark, оновлення для нього, зробила революцію в програмах для настільних видавничих систем. З тих пір обидві компанії люто б'ються один з одним, пропонуючи в своїх пакетах все нові і нові можливості.

З тих пір обидві компанії люто б'ються один з одним, пропонуючи в своїх пакетах все нові і нові можливості

PageMaker 6.5

PageMaker з самого початку сповідував метод макетування, максимально наближений до позиціонування елементів на сторінці вручну, коли лише точний очей та лінійка допомагали розташовувати ілюстрації і текст на сторінках видання. Якщо на початку 80-х років це себе виправдовувало, то з переходом повністю на комп'ютерну верстку даний метод виглядає цілковитим анахронізмом.

Спадщина попередніх версій пакета часом сковує верстальників в роботі навіть над простим макетом. Це стосується як друкарських можливостей, так і засобів оформлення сторінок. Якщо раптом знадобиться в тексті змінити кількість колонок, вам доведеться докласти масу зусиль: вручну додавати нові, або видаляти що стали непотрібними колонки і заново пускати по ним текст. Втім, команда «Налаштування макета» дозволяє при певному навику виходити з подібних ситуацій. Редактор розуміє велику кількість текстових форматів, серед яких - RTF і Word 6/95. Що ж стосується роботи з графікою, то в цьому PageMaker знаходиться на рівні XPress 3.3, плюс до цього забезпечуючи експорт і імпорт файлів PDF.

Управління публікацією також має значні недоліки. Наприклад, переміщати сторінки можливо, тільки тягаючи їх вручну у вікні Sort Pages, - просто вказати, куди їх перемістити, як в XPress, не можна. Є недоліки і по типографике - в пакеті можна задати лише п'ять певних значень трекінгу, чого явно мало. Складнощі очікують і при підгонці тексту: оскільки повністю заповнювати останню колонку текстом редактор не дозволяє, доведеться витрачати час на пошук необхідного міжрядкового відстані. Прив'язка тексту до сітки настільки складна, що може відбити будь-яке бажання нею користуватися. Також відсутні кошти створення кривих і, відповідно, розташування тексту по ним, що за нинішніми мірками - вада істотний. Немає і підтримки стилів для окремих символів.

 • Преимущества. Єдиний серед усіх програм верстки повністю локалізований (аж до інтерфейсу) для російськомовних користувачів пакет. Містить потужні засоби для спуску смуг при виготовлення буклетів, що істотно полегшує роботу над подібними операціями з об'ємними буклетами. Програма дозволяє вставляти текст з буфера в форматі Rich Text, що значно зручніше, ніж текст без форматування, як в XPress. Комфортно влаштовано зміна контейнера для картинки до розмірів самої картинки.
 • Недоліки. Загальний недолік - мінімальні ресурси самої програми з оформлення публікації. Можна сказати, що їх практично немає.
PageMaker 7

Основна відмінність недавно оновленої версії - підтримка рідних форматів Photoshop 6 і Illustrator 9, що, безумовно, стало гарною підмогою для верстальників. З іншого боку, якщо є кошти для придбання самих останніх версій аж ніяк не дешевих редакторів від Adobe, то напевно знайдеться необхідна сума для покупки і потужного пакета для верстки. Таким чином, залишається гадати, для кого зробила Adobe це недавнє доповнення.

 • Ціна в Москві (версія 6.52): 650 дол., Оновлення з попередньої версії - 150 дол.
 • Платформи: Windows, Mac OS.
 • Резюме: незважаючи на що проводяться Adobe час від часу косметичні операції по «підтягування зморшок», розрив між PageMaker і іншими професійними редакторами все більше збільшується. Пакет поступово йде з ринку кольорової поліграфії, залишаючись рішенням для зовсім простих завдань (наприклад для верстки книг), поступаючись по деяких позиціях навіть новому Microsoft Publisher.

вузькоспеціалізовані редактори

Розглянуті раніше редактори для верстки, вирішуючи завдання загального характеру, не забезпечують верстальників належними інструментами для створення довідників, різноманітних каталогів, прайс-листів та іншої аналогічної продукції, яка передбачає розміщення великої кількості інформації в табличній формі. Тут правлять бал вузькоспеціалізовані програми, на кшталт конкуруючих між собою Corel Ventura Publisher і Adobe FrameMaker. Трохи осторонь TeX, який використовується при створенні документації зі складними математичними формулами і став стандартом де-факто (реалізований для більшості операційних систем Unix / Linux, MSDOS, WIN32, VAX / VMS, Amiga, Atari) в науковому видавничому секторі.

І хоча спочатку перші дві програми позиціонувалися як звичайні верстальних пакети, поступове відставання від аналогічних продуктів звузило область їх застосування виключно до роботи з довгими публікаціями, багатими таблицями. У всякому разі, мені не відомі інші випадки їх використання.

Corel Ventura 8

Спочатку створена фахівцями з Xerox, програма виникла на зорі видавничого бізнесу - причому, що цікаво, ще задовго до появи Quark 4 вона надавала інструменти для створення і редагування векторних об'єктів. Xerox Ventura Publisher 2.0 була першою серйозною верстальних програмою, локалізованої для створення російськомовних публікацій. Перейшовши після четвертої версії у володіння Corel, яка не змогла дати її розвитку новий поштовх, програма поступово стала втрачати свою ринкову частку - в усякому разі, після виходу останньої, восьмої версії пройшло вже більше трьох років, а звісток про підготовлюваний оновленні не надходило.

Найсильніші сторони програми - найвищий рівень автоматизації (можна навіть сказати, систематизації) верстки об'ємних публікацій (виноски, таблиці, посилання, змісту, автоматичні колонтитули і т. Д.), Потужний табличний редактор (з можливістю імпорту таблиць Word) * , Прозорість роботи з файлами, створеними в CorelDRAW. З огляду на потенціал цього популярного редактора і простоту внесення змін до векторні об'єкти в самій Ventura, зв'язка двох програм є потужним інструментом для оформлення найскладніших макетів. Ще один «коник» Ventura - робота зі стилями оформлення (стилі є навіть для графічних елементів). Хоча спочатку інтерфейс програми може видатися надто захаращені численними вікнами діалогу, це не проблема: меню легко налаштовуються, а ще є механізм призначаються «гарячих» клавіш і мову Corel script ...

Як і всі редактори з потужним набором функцій, Ventura є вільною від помилок (особливо коли використовується прив'язка ілюстрацій до якогось місця в тексті або на сторінці), але, тим не менш, в ній цілком можна верстати досить об'ємні документи. Кілька затьмарюється робота в програмі тим, що атрибути форматування тексту (теги) є «видимими». Тому при випадковому видаленні відкриває або закриває тега (що часто трапляється при видаленні або перенесенні тексту) весь текст може змінити свої атрибути. При певній вправності подібне обставина не виявиться таким вже драматичним, проте тих, хто не звик до цього, воно буде сильно дратувати. З іншого боку, видимі теги в деяких випадках можна розглядати як перевагу - вони полегшують автоматизацію верстки. Ще одна проблема - досить повільна перерисовка екрану, збільшується в міру зростання сторінок в верстці.

Оскільки у нас препресс-бюро не приймають на кольороподіл документи, виконані в Ventura, її «екологічна» ніша обмежена публікаціями, які будуть виводитися на плівки офісним обладнанням. Втім, пакет дозволяє записувати PS-файли і виводити їх на ФНА. Другий вихід - використання PDF.

 • Преимущества. Програма спочатку орієнтована на поліграфію і володіє широкими можливостями автоматизації верстки: виноски, таблиці, посилання, змісту, автоматичні колонтитули і т. Д. Технологічність - пакет дозволяє експортувати в верстку текстові файли з тегами, отримуючи документи з уже розставленими стилями. Завдяки додатковим бібліотекам від сторонніх розробників Ventura забезпечує повноцінну верстку російською мовою.
  При використанні скриптів потенціал програми зростає майже необмежено, а вбудовані фільтри для файлів CorelDRAW і Microsoft Word (з конвертацією таблиць) виділяють пакет серед йому подібних.
 • Недоліки. Відносно повільна перерисовка екрану, не завжди стійка робота при складному форматуванні.
 • Платформи: Windows.
 • Резюме. Програма незамінна при складній і многостраничной верстці, але для простих макетів використовувати її недоцільно (це не говорить про простоту використання, для її освоєння може знадобитися деякий час).
Adobe FrameMaker 6.0

Програма володіє ресурсами аналогічними Ventura, та й по нагромадження вікон діалогу не набагато відрізняється від свого конкурента. Стилі для абзаців і окремих символів дають повний контроль над текстом, а для роботи з довгими документами служать інструменти побудови перехресних посилань, змісту і індексації, що перетворює створення навіть вельми громіздкою публікації в невтомливо заняття. Для контролю за процесом роботи призначені спеціальні панелі історії внесення змін (change control bar) і огляду сумарних змін (summary of changes).

Для контролю за процесом роботи призначені спеціальні панелі історії внесення змін (change control bar) і огляду сумарних змін (summary of changes)

Маніпуляція графікою і особливо створення таблиць поставлені на дуже високий рівень. Ілюстрації, укладені в прив'язаний до певного місця в тексті контейнер, можуть переміщатися з ним по всьому документу. Для верстки таблиць є все, що тільки може знадобитися: настройка лінійок (rulers) відповідно до своїх потреб і перевагами, використання альтернативних варіантів оттенения рядків, заголовків і нижніх колонтитулів і навіть поворот тексту.

Підтримка різних варіантів перегляду тексту відповідно до заданих умов (condition) допомагає створювати і управляти різними варіантами документа, отриманими з одного і того ж джерела. Пошук тексту ведеться не тільки в межах відкритої книги, а й в інших, на поточний момент закритих, що дозволяє вносити зміни відразу в усі глави публікації.

В останній версії збільшений ухил в бік Інтернету. Для перенесення публікації в Web служить розширена версія FrameMaker - з підтримкою SGML, яка дозволяє генерувати теги XML безпосередньо з тегів документа. Вам залишиться в будь-якому HTML-редакторі налаштувати шаблон генеруються HTML-сторінок відповідно до власних потреб - і завдання виконане.

 • Ціна в Москві: 1800 дол.
 • Платформи: Windows, Mac OS, UNIX.

Чи не версткою єдиної ...

Верстати можна не тільки в перерахованих вище редакторах: функції роботи з текстом (в більшій чи меншій мірі) закладені в усі векторні редактори. Звичайно, верстати в них об'ємні видання - нонсенс, однак документи невеликого обсягу - без особливих проблем. Серед представлених на ринку векторних редакторів найширші можливості по верстці мають CorelDRAW і, в меншій мірі, Deneba Canvas (Illustrator випадає з цього списку, оскільки не підтримує багатоколонкові текстові контейнери). Отже, цей всюдисущий ...

CorelDRAW

Якщо розібратися, то в цьому воістину «народному» редакторі є все, що потрібно для управління текстом та ілюстраціями, а з огляду на закладені потужні функції роботи з векторною графікою, отримаємо досить непогану зв'язку для верстки невеликих друкованих видань. Саме цим, на мій погляд, пояснюється популярність CorelDRAW в Америці. Я багато разів був свідком, що саме в ньому робилася верстка, і навіть просто пересилався текст.

Я багато разів був свідком, що саме в ньому робилася верстка, і навіть просто пересилався текст

Справді, редактор має розвинені можливості як по типографике, так і по управлінню розташуванням тексту в контейнері. Навіть просте перерахування того, що він вміє, вражає (не забудьте, він позиціонується все-таки як векторний редактор): підтримка багатоколоночних текстових блоків, майстер-сторінок, примусове розтягування тексту за розмірами всього текстового блоку, показ зв'язків між текстовими блоками, управління розташуванням тексту в блоці, масштабування (при необхідності) відстані між колонками в залежності від зміни ширини блоку. Робота з самим текстом - управління параметрами літери, підтримка стилів (правда, тільки для абзаців), показ недрукованих символів, підтримка автоматичного оформлення списків (bullets) і навіть вбудованою в текст графіки (in-line graphics). Для підвищення продуктивності праці передбачені клавіатурні скорочення для зміни трекінгу, розміру кегля - таким чином, для роботи з текстом це досить розвинений редактор. Що ж до редагування великих шматків тексту, то при цьому краще перемикатися в режим Edit Text - так робота просувається куди швидше.

 • Недоліки. Не можна переставляти сторінки, недостатня швидкість при роботі з великими обсягами тексту.
 • Платформи: Windows, Mac OS.
 • Ціна в Москві: 622 дол., Оновлення - 296 дол.
 • Резюме. Якщо мова йде про декілька сторінок, редактор цілком замінить звичайний верстальний пакет.
Deneba Canvas

По ряду причин цей редактор не отримав популярності у професіоналів - в першу чергу тому, що навряд чи можна всерйоз розглядати програму, після спілкування з якою на думку спадає відома фраза «краще менше, та краще». Розробники з Deneba, мабуть, не згодні з висловом і тому включили в Canvas все, що тільки було. Вийшла така собі «збірна солянка». Особливий інтерес викликає робота з растровою графікою - створюються навіть маски прозорості з м'якими краями. У той же час багато функцій відсутні, або мають обмеження, що не дають достатньої гнучкості для більш-менш серйозної роботи.

У той же час багато функцій відсутні, або мають обмеження, що не дають достатньої гнучкості для більш-менш серйозної роботи

Дія і налаштування деяких інструментів в Canvas відрізняються від використовуваних в більш поширених редакторах, а тому можуть спочатку привести в замішання користувачів інших продуктів.

Друкарські можливості Canvas стандартні і мають аналоги в інших редакторах. Однак є і відмінності. Наприклад, досить велика дискретність трекінгу не дозволяє регулювати відстань між окремими символами в малих межах. Цікавою виглядає така особливість: лінія (ruler) створюється навіть над першим абзацом, чого не дозволяє жоден інший пакет. Крім того, в Canvas, подібно InDesign, можна виносити частина букви за краю текстового контейнера.

Гірше йдуть справи з самої версткою. Основний інструмент - Section Tool, що створює багатоколонкові блоки для тексту. Насправді виходять не колонки, а просто набір текстових блоків однакової висоти і відстанню між ними. Відповідно переміщення одного з них не впливає на інші - з усіма наслідками, що випливають.

 • Преимущества. Безліч можливостей по редагуванню векторної і растрової графіки, а також створення web-сторінок і анімації за вельми невелику для такого вражаючого набору ціну.
 • Недоліки. Цілий ряд функцій мають мінімальний набір налаштувань, що не дозволяє відносить
Як йде справа зараз, коли пройшло вже достатньо часу, щоб вирости з пелюшок і серйозно заявити про себе на ринку?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью