<
 • Главная
Статьи

Розмір папки WinSxS в windows 7

Наша нова стаття присвячена дискового простору і зокрема простору, займаного Windows 7. Займає дисковий простір належить до числа таких характеристик, величина яких, на думку користувачів, повинна прагнути до нуля. Однак, часто буває так, що деяке збільшення займаного на диску простору (звичайно ж, щодо кількості з'явилися нововведень) може йти на користь програмного забезпечення. Часи змінюються: все більше і більше широко використовуються твердотільні диски (SSD-диски), які за своїми обсягами значно поступаються традиційним HDD. Так уже склалося, що в еру терабайтних жорстких дисків розробники програмного забезпечення, включаючи нас, не ставили собі за мету обмежити спожите додатком дисковий простір до 100 Мб. Сьогодні багато ноутбуки поставляються з 16Гб SSD-дисками, тому до питань витрачання Windows дискового простору ми ставимося дуже уважно. До речі кажучи, питання використання SSD-дисків в Windows 7 присвячена окрема сесія WinHEC. Передаю слово Майклу Беку (Michael Beck), програмному менеджеру команди Core OS Deployment. --Стівен

Коротке резюме і додаткові посилання

Давайте поговоримо про займаному дисковому просторі. Тут і далі під займаним простором слід розуміти загальна кількість дискового простору, використовуваного Windows. Сюди входять не тільки виконувані файли Windows, але і весь простір, спожите або відведений під системні операції. Трохи пізніше ми поговоримо про те, скільки конкретно споживають різні компоненти Windows.

Деякі з наших читачів в коментарях до інших статей підняли питання про апетити Windows 7 в відношенні займаного дискового простору. Як і в будь-якому іншому випадку, питання займаного місця на увазі наявність маси поступок, на які доводиться йти. Слід зазначити, що поки ми говоримо не про системні вимоги Windows 7, а про інженерну сторону питання.

Для початку спробуємо відповісти на два поширених питання:

 • Що знаходиться в папці WinSxS, чому вона така велика і чи можна її видалити?
 • Скільки дискового простору відводиться під різні компоненти Windows?

В кінці статті ми поговоримо про наші цілі при розробці Windows 7.

папка WinSxS

Левова частина вступників до нас питань стосується нової (для Vista) папки Windows SxS (% System Root% \ winsxs), при цьому багато хто з користувачів щиро вірять, що це мало не основний споживач дискового простору, оскільки в папці об'ємом 3,5Гб знаходиться більше 3000 файлів. З плином часу розмір папки зростає. Нижче наводжу скріншот з домашнього комп'ютера Стівена.

«Модулярізаціі» операційної системи була однією з найважливіших інженерних задач при розробці Windows Vista. Це повинно було вирішити деякі з проблем системи, пов'язаних з установкою, обслуговуванням і надійністю. Папка Windows SxS є «установче і обслуговується стан» всіх системних компонентів. Але, на самій-то справі, папка не споживає стільки дискового простору, як про це повідомляють вбудовані інструменти (DIR і Explorer).

На практиці практично кожен файл в папці WinSxS є «жорсткою посиланням» (hard link) на фізично існуючий файл, тобто всі файли знаходяться поза цією папки. Так, наприклад, в папці WinSxS знаходиться файл advapi32.dll, розмір якого становить понад 700КБ, але, насправді, це жорстка посилання на однойменний файл з папки Windows \ System32. При підрахунку обсягу Windows Explorer враховує цей файл двічі.

В результаті сервісна платформа, завдяки якій встановлюються усі нові функції та пакети оновлень, в Windows може звертатися до папки WinSxS і виявляти ключові параметри, що характеризують стан системи: що встановлено, доступно до установки (опціональні компоненти, але про це трохи пізніше), які версії - все це дозволяє точно визначити, чи можна застосувати конкретне оновлення / патч до конкретної системи. Це забезпечило високу надійність і продуктивність обслуговування, а також заклало фундамент для подальшого вдосконалення.

Папка WinSxS також забезпечує можливість оффлайн-обслуговування. До Windows Vista підтримка розгортання здійснювалася лише через процедуру інсталяції. ІТ-фахівці повинні були встановити ОС і потім за допомогою інструментів для зняття образу скопіювати його, щоб згодом розгорнути на інші комп'ютери. На той момент Windows створювалася без будь-яких припущень про образи. Близько 80% систем розгорталися і обслуговувалися за допомогою технологій, які не підтримувалися самої Windows, тому вимагали від ІТ-відділів використання сторонніх рішень для ефективного розгортання та управління Windows. Стан, збережене в папці WinSxS, є і в оффлайн-режимі, тобто для установки оновлень не потрібно завантаження або запуску образу. Ці функції папки WinSxS забезпечують неперевершену гнучкість і значну економію, спрощуючи процедуру створення та обслуговування стандартних корпоративних образів в режимі оффлайн.

Це правда, що папка WinSxS займає певний простір на диску, оскільки вона все ж існує і зберігає величезну кількість мета-даних, папок, маніфестів, але вона займає набагато менше місця, ніж про це повідомляє Windows Explorer. Реальний обсяг цієї папки залежить від конкретного комп'ютера, але в середньому - близько 400Мб. Чимало, але беручи до уваги ті переваги, які дає наявність цієї папки, то це цілком розумне значення.

Так чому Windows Explorer некоректно відображає розмір папки? Жорсткі посилання покликані оптимізувати розмір, займаний ОС, за рахунок дублювання файлів по всій системі. Розробники додатків теж можуть користуватися цією можливістю, щоб оптимізувати дисковий простір, займане їх додатками. Тому критично, щоб будь-який шлях, який теоретично може бути використаний додатком, з'являвся у вигляді фізичного файлу в файлової системі, який допоможе завантажити реально існуючий файл. В цьому випадку оболонка є звичайним додатком, яка повідомляє розмір реального файлу, а не жорсткої посилання на нього. Тому користувачі з метою економії місця здійснюють спроби видалити цю папку з диска.

Деякі блоги і ряд утиліт для тонкої настройки говорять вам про те, що нічого страшного в тому, щоб видалити папку WinSxS, немає. І це правда, що відразу після установки ви можете видалити її, але після завантаження вона з'явиться знову. Але як ви розумієте, нічого, крім зайвого головного болю, це не принесе, оскільки видаливши цю папку, ви позбавите систему можливості обслуговування, оновлення та налаштування опціональних компонентів системи. Вивільнюване при видаленні або переміщенні папки простір не варто цього ризику.

Куди дівається дисковий простір?

Як все ви прекрасно розумієте, додавання нових можливостей є однією з основних причин зростання споживання дискового простору, причому це стосується як Windows, так і будь-якого іншого додатка. Насправді додавання нового коду незначно збільшує розмір простору, займаного Windows. Так, наприклад, для установки Windows Vista Ultimate досить трохи більше 2 Гб дискового простору, інше місце відводиться під різні дані. Давайте більш детально поговоримо про використання дискового простору в Windows Vista і про те, що ми маємо на увазі під «даними».

В ході розробки Windows Vista основними інженерними завданнями були забезпечення надійності та безпеки. Основна частка зростання займаного простору доводиться на частку функцій, що забезпечують надійність системи, зокрема мова йде про функції відновлення системи, захисту даних і функціях діагностики та усунення проблем, резервне копіювання реєстру і реєстрації подій. Кожна з них зберігала певний стан системи, до якого можна було повернутися при виникненні проблем. Оскільки ми знаємо, що певні групи користувачів вважають за краще йти на всілякі хитрощі, щоб заощадити зайву сотню мегабайт місця (особливо на тих пристроях, в яких використовуються накопичувачі з малими обсягами), в Windows 7 ми маємо намір забезпечити більш повний контроль над дисковим простором, відведеного під роботу цих механізмів. Крім того, вони будуть більш чутливі до рівня загального споживання через безперервно мінливої ​​природи накопичувачів інформації.

Відновлення системи і гібернація належать до числа функцій, покликаних запобігти втраті важливої ​​інформації і відновити робочий стан системи в таких випадках, як розрядка акумуляторів, невдала установка програми або пошкодження системних файлів. Разом ці функції споживають пристойну кількість місця на диску.

Функція відновлення забезпечує захист системи шляхом зняття з певним інтервалом «знімків» системи до внесення в неї будь-яких змін. У Windows Vista функція налаштована так, що під її потреби відводиться від 300Мб до 15% розміру логічного диска. У міру створення нових точок відновлення старі видаляються, вивільняючи місце під нові. Чим більше обсяг диска, тим більше зберігається точок відновлення, до яких можна відкотити систему. Користувачі Windows Vista вважають, що, на їхню думку, під відновлення системи відводиться занадто багато місця та й налаштувати цю функцію буває непросто. Деякі, напевно, вже познайомилися з PDC-збіркою Windows 7, в якій змінено інтерфейс для управління відводиться під потреби відновлення простором.

Гибернация використовується, як правило, на мобільних комп'ютерах для збереження результатів роботи з перекладом комп'ютера в режим екстремально низького споживання електроенергії. Перехід в такий режим відбувається при розрядці акумулятора до певного рівня або виключенні комп'ютера без завершення роботи, щоб максимально збільшити час роботи від батарей. У настільних комп'ютерах режим гібернації разом з режимом сну використовуються для збереження роботи. Ця функція зветься гібридний сон (в англійській версії Hybrid Sleep) і використовується для збереження стану на жорсткому диску у випадках з перебоями харчування в момент, коли комп'ютер знаходиться в режимі сну. При глибокого сну весь вміст оперативної пам'яті зберігається в файл під назвою Hiberfil.sys. Тому розмір файлу Hiberfil.sys еквівалентний розміру встановленої оперативної пам'яті. На момент появи Windows Vista кількість оперативної пам'яті, яка встановлюється в комп'ютері, значно збільшилася, тому і простір, займане Windows, стало значно більше. Це простір резервується на випадок перебоїв з харчуванням, щоб система могла з легкістю записати вміст системної пам'яті на жорсткий диск. Думаю, що практично кожен власник ноутбука не раз стикався в своєму житті з режимом глибокого сну, і практично кожен такий користувач готовий миритися зі збільшенням розміру займаного простору в обмін на можливість зберегти свою роботу. І незважаючи на те, що ми говоримо про оперативну пам'ять і займаному дисковому просторі в одному абзаці, на цьому тижні Марк Руссинович (Mark Russinovich) опублікував статтю про віртуальної пам'яті , В якій йдеться про те, наскільки великим може і повинен бути файл підкачки. Думаю, що багатьом з наших читачів буде цікаво почитати цю статтю.

Очевидно, що внесок в загальний розмір займаного простору вносять не тільки ці механізми. Так, наприклад, ми завжди додаємо різні відео, зображення з високою роздільною здатністю, які дозволяють персоналізувати свою ОС, або якісь файли, що дозволяють оцінити нові функції. Але і це не найважливіше.

Крім того, слід оцінювати не тільки простір, займане безпосередньо після установки, але і наскільки воно збільшується з часом - під час встановлення оновлень, пакетів оновлень, створення контрольних точок відновлення і т.д. Для більшості користувачів найскладніше зрозуміти збільшення займаного простору з часом, тому а) ми повинні дати користувачеві більш розумний вибір, б) пояснити, скільки місця використовується тим чи іншим компонентом.

У таблиці нижче вказано споживання місця на жорсткому диску різними компонентами Windows Vista Premium / Ultimate. Йдеться про чисту установці. Для зручності всі компоненти розбиті на декілька категорій. Цією таблицею нам хотілося проілюструвати внесок кожної окремо взятої функції в загальне споживання простору на жорсткому диску.

Цією таблицею нам хотілося проілюструвати внесок кожної окремо взятої функції в загальне споживання простору на жорсткому диску

Ось кілька компонентів, на яких слід зупинитися:

 • 1 Гб драйверів. Windows Vista підтримує десятки тисяч різних пристроїв. Багато користувачів цілком правомірно вважають, що практично будь-який підключається до комп'ютера пристрій буде розпізнано Windows. Ми регулярно чуємо від користувачів прохання видалити частину драйверів або повністю виключити їх з дистрибутива. Можливість використання принтера або USB-пристрої без необхідності підключення до всесвітньої мережі - ось одна з переваг, за які цінують Windows. В майбутньому ми, можливо, і розглянемо можливість завантаження драйверів для всіх пристроїв через Windows Update, але поки ми не готові зробити такий крок, оскільки левова частина наших користувачів не готова до цього.
 • 1 Гб компонентів, необхідних для реалізації можливості відкату і відновлення після установки оновлень безпеки і функціональних оновлень. З цього приводу ми отримуємо величезну кількість позитивних відгуків, оскільки ця можливість є необхідним заходом для забезпечення надійності системи. Ми також розуміємо і приймаємо відгуки, що стосуються вимог до мінімальної кількості місця, необхідного для установки SP1 поверх RTM. Сподіваюся, що ви чули про утиліті vsp1cln.exe в папці system32, яка дозволить заощадити вам деяке місце.
 • 1 Гб на підтримку глибокого сну для запобігання втрати даних у разі порушення подачі електроживлення. Від даної можливості можна відмовитися, видаливши через майстер «Очищення диска» (в англ. Версії Disk Cleanup) файл глибокого сну або через введення команди powercfg / h off в консолі, запущеної від імені адміністратора.
 • 315 Мб шрифтів. Користувачі Windows говорять на різних мовах, часом навіть використовують різні мови в рамках одного комп'ютера, і хочуть, щоб Windows говорила з ними на їх же мові. Windows Vista має вбудовану підтримку інтернаціональних шрифтів, тому в системі з будь-яким встановленим мовою можна прочитати документи і веб-сайти на будь-якому іншому мовою. Але, як ми знаємо, шрифти відносяться до того класу ресурсів, від яких користувачі позбавляються в першу чергу.
 • 52 Мб файлів протоколів. Неважливо, що це - файли для реєстрації подій або інші службові файли, - всі вони критичні при виникненні проблем. Подібного роду інформація використовується службами підтримки для діагностики та усунення проблем.

Розробляючи Windows 7

Дисковий простір, займане Windows, з плином часу набуває тенденцію до зростання. Ступінь збільшення споживаного простору обумовлена ​​більшою мірою темпами збільшення обсягів сучасних накопичувачів інформації, потребами користувачів і функціями резервного копіювання, захисту даних, підтримці величезної кількості пристроїв і потреби в інноваційних функціях. Однак, зростання популярності SSD-дисків йде врозріз з тенденцією, тому при розробці Windows 7 ми приділяємо велику увагу питанням займаного простору на диску.

Це зовсім не означає, що ми не будемо додавати нові функції або зробимо систему менш надійною. Просто ми вважаємо, що споживання ресурсів має залишатися на прийнятному рівні, незалежно від кількості інновацій. Ми хочемо бути впевнені в тому, що наші рішення є розумним вибором для як для основної маси користувачів, так і для тих, хто бажає мати більший контроль над системою.

Наприклад, Windows Vista SP1 містить майже 1 Гб драйверів, що забезпечують підтримку найширшого діапазону пристроїв. Локальний кеш може втрачати свою актуальність з виходом нових версій драйверів і в результаті користувачам пропонується відвідати Windows Update, щоб завантажити останню версію драйверів.

Чому ж для підтримки PnP-пристроїв не використовувати лише кеш драйверів з Windows Update і не заощадити цим деякий простір на диску? У такому підході є кілька переваг:

 1. Вкрай рідко мобільні комп'ютери не мають виходу в Інтернет, тому їх користувачі завжди можуть завантажити нову версію драйвера.
 2. Користувачам не доведеться робити подвійну роботу, встановлюючи оновлену версію драйвера поверх встановленої, оскільки вони в будь-якому випадку виходять в Інтернет.

Цей приклад наочно показує, як від спроб зменшити займаний простір на диску можуть виграти користувачі, що підключають нові пристрої до своїх комп'ютерів. У той же самий час нам не хочеться заходити так далеко, по крайней мере, не в Windows 7. У Windows 7, грунтуючись на даних, отриманих за допомогою телеметрії, ми маємо намір скоротити список підтримуваних пристроїв до найбільш популярних, при цьому ми плануємо продовжити розпочату роботу по перенесенню драйверів для пристроїв на сервера Windows Update.

Компоненти Windows, що встановлюються за замовчуванням, мають значення для підтримки різних сценаріїв. Ми повинні уважно вивчити, чи слід робити деякі функції / компоненти (такі, як Media Center) опціональним замість того, щоб за замовчуванням встановлювати їх в кожній системі. Тому ми дотримуємося думки, що багато хто з функцій Windows слід зробити опциональнимі. У Windows Vista, як ви помітили, при виборі установки будь-якого опционального компонента Windows не вимагає наявності диска (або доступності мережевого джерела). Це тому, що всі функції без винятку входять до складу повної установки Windows. Компоненти доступні до установки в будь-який момент часу і, навіть якщо вони не встановлені, ми все одно при необхідності їх оновлюємо - в майбутньому, якщо ви вирішите задіяти компонент, ви можете бути впевнені, що таким кроком не додасте в систему код, раніше схильний до уразливості . Це ще один із способів забезпечення актуальності і безпеки Windows.

Збільшення займаного простору на диску з плином часу вимагає від нас більш серйозного підходу до пояснення причин цього користувачам. Наприклад, потрібно пояснити, що Windows архівує всі ранні версії оновлених системних компонентів, щоб в будь-який момент дозволити відкат до попереднього стану. Що в новій системі буде встановлена ​​маса оновлень з Windows Update. Що в міру появи пакетів сервісних оновлень, що включають попередні оновлення, можна вивільнити деякий місце, відведене під відкат до попередніх оновлень.

Windows зберігає записи про різні системні події в різних місцях, при цьому розмір файлів протоколів може з часом значно збільшуватися. Наприклад, при збої програми Windows виконує дамп пам'яті, необхідний для аналізу збою. Цьому є маса вагомих причин, але відповідаючи загальної тенденції щодо скорочення займаного простору на диску, ми повинні навчитися управляти цим зростанням і по можливості знизити його темпи. Як ми говорили вище, істотний внесок в займане простір вносять процедури відновлення системи і гібернація. В системах, де існують обмеження за розміром використовуваних дисків, 1 Гб пам'яті, що відводиться під файл глибокого сну, може виявитися занадто дорогим задоволенням. Функція відновлення системи повинна стати більш настроюється і за замовчуванням система повинна виконувати якомога менше знімків системи.

На конференції WinHEC для демонстрації Windows 7 ми використовували кілька комп'ютерів з розділом в 16 Гб і, якщо вам пощастило побувати на ній, то могли на власні очі побачити, що навіть на таких дисках після установки Windows 7 було досить вільного місця. Але майте на увазі, що робити остаточні висновки з приводу займаного простору і продуктивності на базі попередніх версій ОС дуже недалекоглядно.

Підсумовуючи вищевикладене, в Windows 7 ми прагнемо зменшити простір, займане ОС на диску, прагнемо зробити його менше, ніж в Windows Vista. Ми маємо намір приділити особливу увагу налаштувань, забезпечити всеосяжний контроль OEM-партнерам, користувачам та ІТ-фахівцям без шкоди надійності Windows.

Майкл Бек (Michael Beck),

джерело: E7Blog

Коротке резюме і додаткові посилання

Інформація по темі:
http://blogs.technet.com/askcore/archive/2008/09/17/what-is-the-winsxs-directory-in-windows-2008-and-windows-vista-and-why-is-it- so-large.aspx
http://blogs.msdn.com/e7/archive/2008/11/19/disk-space.aspx
http://windows7center.com/news/windows-7-to-use-less-space-than-vista/
Там вичерпні відповіді на запитання на кшталт: чому розмір WinSxS великий, чому не виправили в порівнянні з Vista і чому розмір WinSxs може бути більше розміру гвинта.

1. Папка WinSxS містить всю конфігурацію системи! всіх компонентів! - тому чим більше компонентів, оновлень встановлено, тим більше розмір папки. Після усвідомлення цього факту, проблема розміру папки WinSxS вам не здасться примітивною (читайте за посиланнями вище).

2. Папка WinSxS містить hard links (жорсткі посилання) на системі файли розташовані в інших місцях. Тому Explorer покаже вам розмір системи набагато більший, ніж це є насправді (величезна кількість файлів зважить не по одному разу).

3. Папка WinSxS містить підпапку Backup, де зберігатися копія відновлення системи. Якщо раніше вона галузях і росла після установки компонент, сервіс паків, оновлень системи і драйверів, то зараз через деякий час папка буде самоочищатися.

Проблема розміру системи найсерйознішим чином проаналізована розробниками Windows 7 (не тільки папки WinSxS!) І в систему внесені істотні зміни, які не тільки зменшили початковий її розмір, а й запобігають її роздування з часом.

Daniel Kornev

Скільки дискового простору відводиться під різні компоненти Windows?
Так чому Windows Explorer некоректно відображає розмір папки?
Куди дівається дисковий простір?
Чому ж для підтримки PnP-пристроїв не використовувати лише кеш драйверів з Windows Update і не заощадити цим деякий простір на диску?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью