<
 • Главная
Статьи

Захоплення і редагування відео за допомогою Kino

 1. Нелінійний відеоредактор Kino
 2. пора ставити
 3. Знайомимося з настройками.
 4. перший проект

В минулій статті ми розібралися, що потрібно, для того щоб зняти запис з цифрової відеокамери, підготували і налаштували програми і завантажили модулі ядра. Тепер перейдемо до етапу перезапису відео з плівки відеокамери на жорсткий диск комп'ютера. Як завжди при написанні статті буде використаний дистрибутив Kubuntu, але майже все сказане буде актуально і для інших дистрибутивів GNU / Linux.

Нелінійний відеоредактор Kino

Найбільш зручним інструментом дозволяє захопити відео в Linux є нелінійний відеоредактор Kino (http://www.kinodv.org/). Він відмінно взаємодіє з IEEE-1394, дозволяючи захоплювати записане відео, керувати відеокамерою і при необхідності записувати інформацію назад на плівку. Захоплене відео може бути переписано на жорсткий диск в "сирому" вигляді (RawDV), а також в AVI, і в обох типах DV 1 і 2 (з окремим аудіопотоків). Простий і зрозумілий не переобтяжений інтерфейс дозволяє одночасно редагувати кілька кліпів, зберігаючи історію правок в XML файл. Цікаво, що більшість команд редагування і навігації еквівалентні популярному в середовищі Unix текстового редактора vi. Експорт отриманого відео можливий практично в усі популярні сьогодні відео (DV over IEEE 1394, RawDV, AVI, MPEG-1 і 2, MPEG-4, Ogg Theora і Flash Video) та аудіо (WAV, MP3, Ogg Vorbis) формати. Крім того, фільм можна розкласти по кадрам, зображення при цьому можуть зберігатися в файлах форматів (PPM, JPEG, PNG, TIFF, GIF, BMP і TGA). Експериментальний модуль FX, дає можливість режисерові застосувати у фільмі деякі ефекти.

пора ставити

Kino побудований на гномів бібліотеках, ймовірно, тому в Kubuntu він за замовчуванням не встановлюється, а ось користувач Ubuntu і Edubuntu, знайде Kino у вкладці Мультимедіа. Природно Kino є в репозитарії, тому встановити його простіше простого.

$ Sudo apt-get update

Дивимося, що у нас є.

$ Sudo apt-cache search kino

Password:

kino - Non-linear editor for Digital Video data

kino-dvtitler - title generator for use with kino

kino-timfx - effect plug-ins for kino

kinoplus - effect plug-ins for kino

Слід врахувати, що kino-timfx і kino-dvtitler, вже включені в останні версії kino, тому встановлювати їх немає необхідності, тим більше при такій спробі вам все одно буде видано повідомлення про помилку. На жаль, в репозитарії зазвичай знаходиться не найостанніша версія kino. Хоча особливих відмінностей вони не мають, тому якщо все працює нормально, збирати самому Kino, напевно, не варто. Отже, встановлюємо.

$ Sudo apt-get install kino kinoplus

Не дивуйтеся, що при цьому apt потягне за собою ще з добрий десяток бібліотек і утиліт. Вся міць apt видно як раз при таких установках. Вам не треба турбуватися про залежності і тим більше шукати все необхідне по всьому Інтернету.

Знайомимося з настройками.

Підключаємо відеокамеру до комп'ютера і запускаємо ввівши kino в консолі, або через меню К - Multimedia - Kino. У вікні вибираємо Edit - Preferences. Для початку заходимо у вкладку IEEE 1394 і дивимося, визначилося чи пристрій (про те, як все налаштувати розказано в попередній статті).

Якщо все нормально, то варто пройти всі вкладки, щоб познайомитися з можливими параметрами. У Defaults в списку вибираємо систему кольоровості (PAL або NTSC), Audio дозволяє задати частоту дискретизації звуку (32, 44.1 і 48кГц) і Aspect Ratio - формат зображення (4: 3 або 16: 9). У документації по Kino сказано, що рекомендованим параметром Audio є 48кГц, але при запису звуку за допомогою вбудованого мікрофона відеокамери ви навряд чи отримаєте супер-пупер якість. Тому вирішуйте самі, чи варто дотримуватися цієї ради. У вкладці Capture налаштовуються параметри захоплення відзнятого матеріалу, в поле File вказується ім'я файлу і вибирається каталог, в який буде записуватися отриманий матеріал.

В File Type вибирається тип файлу, в якому буде записано захоплене відео. Найбільш універсальним є DV2 і RawDV, так як вони підтримуються великим числом відеоредакторів. Та й до того ж багато відеопрогравачі як в Linux, так і в Windows некоректно відтворюють DV1. Але якщо мета захоплення подальша обробка в Kino, то DV1 буде в самий раз, так як він займає трохи менше місця. Режим OpenDML призначений для запису дуже великих файлів і включається тільки при використанні DV2 (DV1 спочатку підтриманий режим OpenDML). Якщо активувати опцію Auto Split Files, кожен раз, коли Kino виявить нову сцену, для неї буде створений окремий файл. При установці Put Timestamp In File Name, до імені файлу буде додана тимчасова мітка. За допомогою опцій Max File Size і Frames per File можна обмежити розмір файлу або встановити максимальне кількістю кадрів, яке він повинен утримувати. Якщо межа не планується встановлювати, необхідно встановити в цих пунктах 0. Пам'ятайте, тільки що файлові системи ext2 і ext3 не підтримують файли, розмір яких перевищує 4 Гб, тому використовуйте при захопленні щось сучасніше начебто XFS або ReiserFS.

У вкладці Display налаштовуються параметри відображення відзнятого матеріалу. Виставлені тут настройки впливають тільки на попередній перегляд, на результуючий матеріал вони ніякого впливу не роблять. Тому якщо у вас слабкий комп'ютер можна в DV Decoder Quality виставити мінімальні параметри, щоб менше навантажувати машину. Якщо після установки прапорця в Enable preview during capture, зображення у вікні Kino при захопленні не буде, поекспериментуйте з опціями в Display Method. Аналогічно в залежності від виду сигналу PAL або NTSC можуть виникнути спотворення в розподілі, їх можна спробувати уникнути, підібравши опції в Show: Deinterlace Preview. При використанні драйвера dv1394 в режимах Edit і Trim можливий перегляд зображення на моніторі відеокамери. Для цього встановіть прапорець у Preview on External Monitor.

Вкладка Audio дозволяє включити звук при перезапису. Щоб зробити це необхідно активувати прапорець Enable Audio Output. Якщо звуку не буде чутно, то в поле Audio Device слід вказати пристрій для виведення звуку (/ dev / dsp буде в самий раз). І слід врахувати, що в даний час з звукових серверів підтримується тільки OSS. Тому якщо в системі запущено звуковий сервер aRts в KDE або esd в GNOME, цілком можливо Kino не зможе отримати доступ до аудіопристрою. Також перевірте права доступу до / dev / dsp.

$ Ls -al / dev / dsp

crw-rw-- 1 root audio 14, 3 2006-09-26 18:20 / dev / dsp

Як бачите, щоб записувати і зчитувати інформацію з / dev / dsp необхідно, щоб користувач, з обліковим записом якого ви зареєстровані в системи був включений в групу audio.

За замовчуванням Kino відтворює звук в режимах Edit і Trim, тільки коли використовується управління мишкою. При управлінні з клавіатури звук може бути недоступний. Активація Enable Audio Scrub дозволить почути звук і в цьому випадку.

Якщо у вас є пристрій дистанційного керування на кшталт Sony USB Jog / Shuttle, його можна активувати у вкладці Jog / Shuttle. Подробиці за цим режимом дивіться в файлі README_jogshuttle.

І, нарешті, переходимо до останньої вкладці Other. Тут знайдете деякі допоміжні опції. Наприклад, установка Save SMIL projects with relative file paths дозволить зберігати всі робочі файли проекту в одному каталозі, що дуже зручно при їх переміщенні на інший комп'ютер.

Всі настройки будуть збережені в прихованому файлі .kinorc, який розташований в домашньому каталозі користувача.

перший проект

Тепер, коли все підключено і готове до роботи прийшов час створити свій перший фільм. Переходимо в основне вікно програми і вибираємо вкладку Capture.

Управління захопленням відео в Kino спрощено до неподобства. За допомогою кнопок нижньої лінійки або повзунка Shuttle ви керуєте переглядом записаного на камеру і виставляєте плівку на потрібне місце (кнопка AV / C повинна бути натиснута). У випадаючому списку Time виберіть зручний для вас формат відліку часу, який буде виводитися при захопленні. Підтримується кілька варіантів виведення часу. Можна виставити показ в хвилинах, секундах, миллисекундах і кадрах. Також можливий висновок часу в стандарті SMPTE, тобто HH: MM: SS: FF (годину, хвилини, секунди, кадри). У режимі перегляду буде виводитися час, отримане з відеокамери. Тепер для початку захоплення натискаємо на кнопку Capture і зупиняємо за допомогою Stop. Якщо необхідно захопити показаний у вікні перегляду кадр у вигляді зображення, натисніть Still Frame і введіть ім'я файлу. Зупинити захоплення ви можете в будь-який час, при його поновленні Kino автоматично створить новий файл і додасть його до поточного проекту. Після закінчення захоплення камеру можна відключити.

Переглянути вийшло відео по сценам, можна перейшовши у вкладку Timeline. Для того щоб обрізати зайве, переходимо у вкладку Trim. Вибираємо мишкою в лівому вікні файл, і далі за допомогою тимчасової лінійки In / Out відзначаємо початок або кінець сцени. Залежно від установок Mode зазначеної сценою можна замінити робочий файл (Overwrite), або створити на його основі новий файл (Insert), який вставити перед (натиснувши before) або після (after) поточного файлу. Якщо режим Overwrite більше підходить для обрізання зайвих ділянок на початку та в кінці файлу, то використовуючи кілька разів Insert можна вирізати кілька ділянок з одного вихідного файлу. Вказавши ім'я файлу в Browse for a file виділена ділянка можна зберегти в цей файл.

Щоб покращити переходимо у вкладку Edit. Перетягуючи файли мишкою у вікні зліва, міняємо черговість проходження файлів в проекті. Використовуючи пункти меню Insert file before (або after) the current scene вставляємо в проект інші відеофайли підтримуваних форматів. Як варіант це можна виконати з вікна файлового менеджера, просто перетягнувши файл мишкою і вставивши в потрібне місце.

Відео та аудіо ефекти додаються у вкладці FX. Це вікно візуально розбите на чотири частини.

Це вікно візуально розбите на чотири частини

У верхній частині зліва в Output File вказується каталог, в який буде збережений результат. Але спочатку вибираємо з проекту файл, над яким будуть проводитися маніпуляції, потім в From / To вказуємо початкову і кінцеву позицію, в яких буде діяти вибраний далі ефект. Якщо планується додати ефект переходу, то необхідно використовувати Limit to ... frames. Всі настройки проводяться в одній з двох вкладок. Вибір вкладки Owerwrite призведе до того, що будуть переписані вихідні кадри, а при використанні Create буде створений новий файл. Натиснувши на Preview Options, ви отримаєте можливість попереднього перегляду результату. Вибір ефектів проводиться в правій частині. Зверху вибираються аудіоефекти, під ними відео. Описувати їх не будуть простіше скористатися можливістю попереднього перегляду і самому розібратися в настройках. В налаштуваннях ефектів знову ж дві вкладки. Ефекти, виставлені в Filters, будуть застосовані до кадрів, обраним в лівій частині. У Transitions зібрані ефекти переходу. Як приклад при використанні Transitions слід вибрати приблизно такі настройки. Виставити Frames - Overwrite, вибрати першу сцену і вказати Limit to Closing 25 frames, і потім в налаштуваннях тривалості ефекту виставити 25 frames.

Для попереднього перегляду результату натискаємо кнопку Preview. Якщо ефект був змінений попередній перегляд в деяких випадках слід також зупинити, а потім перезапустити. Коли всі налаштування підібрані, натисніть Render і почекайте якийсь час, поки Kino накладе все ефекти.

І, нарешті, проект створений. Пора виводити результат. У вкладці Export ви виявите декілька інших вкладок: IEEE1394, DV File, Stills, Audio, MPEG і DV Pipe. Кожна з них відповідає за виведення на певний пристрій або в файл певного типу. Наприклад, заглянувши в DV File, ви побачите багато спільного з опціями захоплення, результатом такої перекодування буде файл в DV форматі. Вкладка Stills дозволяє розкласти кадри фільму на файли зображень. В Audio можна витягти звук, в DV Pipe вивести Raw DV потік на вхід іншої програми, хоча і тут можна створити VOB відеофайл. Експорт в різні відео формати налаштовується в MPEG. Опцій тут досить. Вибираємо в File Format формат вихідного файлу, наприклад якщо планується подальше створення DVD диска, то Standard VOB, після чого натискаємо Export. Через деякий час у вас з'явиться потрібний файл. Встановивши прапорець в Output dvdauthor XML можна відразу ж отримати файл-шаблон для подальшої обробки програмою dvdauthor. Хоча його ще доведеться доводити вручну, тому краще використовувати програму, що має графічний інтерфейс, на кшталт dvdisaster, про яку говорилося в попередніх статтях.

У самому верху рядок Every ... frame of ..., призначена для вибору кадрів, які потрібно перекодувати. За замовчуванням виводиться все файли проекту, але можна природно вказати будь-яку його частину, наприклад, щоб оцінити результат.

На жаль, в даний час Kino не підтримує накладення декількох відео і аудіо шарів, і інших форматів файлів. Домашньому користувачеві не завжди потрібна така функціональність, але зате освоїти Kino дуже просто. Акцент поки зроблений на якості і стабільності. І тут треба відзначити вони не підвели за пару років, що я користуюся Kino, проблем з ним у мене не виникало. Чи не забагато поекспериментувавши ви швидко розберетеся Kino і зрозумієте наскільки це проста і в той же час функціональна програма. Linux forever!Новости
  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью