<
 • Главная
Статьи

Можливості та технології

 1. Можливості та технології На даній сторінці перераховані деякі типові завдання, що виникають в телемовленні,...
 2. Можливості та технології
 3. Можливості та технології
 4. Можливості та технології
 5. Можливості та технології

Можливості та технології

На даній сторінці перераховані деякі типові завдання, що виникають в телемовленні, які можна вирішити з використанням продуктів лінійки компанії СофтЛаб-НСК:

Повна автоматизація мовлення

Продукти Форвард Т надають широкий набір можливостей для створення повністю автоматизованої системи мовлення, адаптованої до потреб конкретної телекомпанії:

 • Прості формати файлів ( розклад мовлення , Титрувальні завдання, файли звітів) дозволяють легко розробляти програми для їх автоматичної генерації і аналізу. Наприклад, це можливо за допомогою стандартних засобів Microsoft Office (макрос в Excel, що генерує розклад мовлення).
 • Автоматизація врізки реклами
 • Автоматизація завантаження розкладу і підкачки файлів, що дозволяє організувати мовлення повністю без участі оператора.
 • додатки введення відео- і аудіоматеріалів дозволяють здійснювати це за розкладом з можливістю збереження і завантаження розкладу введення.
 • безкоштовно надається набір SDK для розробки власних додатків на базі продуктів Форвард Т, що дозволяє створити систему для автоматизації мовлення, повністю адаптовану під завдання конкретної телекомпанії.

продукти: форвард ТА , ТП / ТП2 на початок продукти:  форвард ТА  ,  ТП / ТП2  на початок  Відтворення плей-листів Відтворення плей-листів

Продукти Форвард Т дозволяють видавати в ефір матеріали, об'єднані в плей-лист (розклад мовлення). При цьому кожен матеріал може видаватися в ефір в потрібний момент часу:

 • за розкладом
 • по команді оператора
 • по GPI (команди з зовнішніх пристроїв: пультів і т.п.)
 • по годинах
 • по команді (повідомленням) з зовнішнього застосування
 • по зовнішньому тайм-коду (LTC)

Для відеоматеріалів в розкладі передбачений TrimEditor ( "обрізка": можливість відтворити фрагмент вихідного матеріалу).

Продукти: Форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Відтворення файлів різного типу з одного розкладу Відтворення файлів різного типу з одного розкладу

У розкладі мовлення можуть використовуватися файли самих різних типів і форматів:

 • відеофайли різного формату (AVI, MPEG2, QuickTime, Windows Media, AVC, MP4, ...) і дозволу (SD / HD).
  Повний список підтримуваних форматів відефайлов
 • для накладення анімованих титрів (банери, логотипи) поверх відео можуть бути використані файли з каналом прозорості (alpha) - AVI, FLV, MOV.
 • графічні файли (TGA, BMP, PNG, JPG, DIB)
 • "Живе" відео (до шести джерел)

В одному розкладі можуть бути присутніми будь-які комбінації файлів зазначених типів і форматів.

Якщо дозвіл відеоматеріалів не збігається з вихідним дозволом, можливо включити автоматичне масштабування матеріалу до вихідного вирішенню в реальному часі. Детальніше...

Продукти: Форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Продукти для роботи з NDI-потоками Продукти для роботи з NDI-потоками

Компанія "СофтЛаб-НСК" пропонує повний набір продуктів для роботи з NDI-потоками.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Рішення для багатоканального і мультиформатного мовлення Рішення для багатоканального і мультиформатного мовлення

Продукти компанії "СофтЛаб-НСК" дозволяють організувати багатоканальне і мультиформатні мовлення з одного відеомагазину.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Автоматизація завантаження розкладу і файлів Автоматизація завантаження розкладу і файлів

Велика увага в ПО лінійки продуктів Форвард Т приділяється питанням автоматизації мовлення для максимального виключення помилок людини-оператора. Наприклад, в мовної програмі FDOnAir існує спеціальна опція для автоматичного завантаження розкладів мовлення. Файли з розкладами іменуються спеціальним чином - в їх назві вказується дата і час, в яке має стартувати це розклад. У потрібний момент часу мовна програма завантажить наступний розклад, підготує його до відтворення і запустить на виконання.

Крім того, в мовної програмі є можливість запуску з командного рядка, в якій вказується потрібне розклад для відтворення. Спеціальні параметри командного рядка дозволяють в автоматичному режимі перезапускати програму в разі аварійного рестарту системи з продовженням виконання перерваного розкладу.

Спеціальна програма підкачки файлів дозволяє в автоматичному режимі здійснювати копіювання файлів, розташованих на мережі, на мовну машину. Програма перевіряє розклад мовлення на певну (заданий користувачем) час вперед. При виявленні «мережевих» файлів запускається механізм їх копіювання на машину-відеосервер. Після закінчення процесу копіювання посилання на віддалений файл в розкладі автоматично підміняється посиланням на локальну копію цього файлу. Підкачка файлів робиться у фоновому режимі і не впливає на роботу мовного сервера.

Продукти: Форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Показ телетексту і субтитрів Показ телетексту і субтитрів

У продуктах компанії СофтЛаб-НСКЗ реалізовані різні способи роботи з телетекстом і субтитрами.

Продукти: Форвард ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  резервування мовлення резервування мовлення

Для резервування мовлення використовується наступний підхід: у разі виникнення проблем з мовленням перемикання на запасне джерело сигналу проводиться за допомогою зовнішнього пристрою (комутатор резерву, блок релейного обходу відео). Перемикання відбувається без переривання мовлення і після цього аварійний відеосервер доступний для проведення відновлювальних робіт.

Існує кілька схем резервування:

 • "Обхід". Дозволяє переключитися на "проходить" сигнал у разі виникнення проблем на мовному сервері.
 • "Дзеркало". Дозволяє переключитися на резервний сервер в разі виникнення проблем на мовному сервері.
 • "Дзеркало з обходом". Дозволяє в разі виникнення проблем на мовному сервері переключитися на резервний сервер, а в разі відмови резервного сервера переключитися на "проходить" сигнал.

Продукти: Форвард ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Мовлення з використанням технології HTTP Live Streaming Мовлення з використанням технології HTTP Live Streaming

HTTP Live Streaming (HLS) - протокол для трансляції потокового відео по стандартному HTTP-з'єднання. для платформ. Використання даної технології дозволяє організувати трансляцію передач вашого телеканалу на мобільні пристрої. На даний момент цю технологію підтримують всі основні платформи: OS X, iOS, Android, Google Chrome, Microsoft Edge.

продукти: ФорвардТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  ФорвардТТ  ,  форвард ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Апаратне кодування і декодування IP-потоків Апаратне кодування і декодування IP-потоків

Продукти компанії СофтЛаб-НСК з кодуванням вихідного потоку (Форвард ТС IP / ASI, опція IPOut / ASIOut) можуть використовувати апаратне прискорення.

продукти: IPOut , форвард ТС на початок продукти:  IPOut  ,  форвард ТС  на початок  Рішення для зовнішньої реклами Рішення для зовнішньої реклами

Форвард ТА VGA - рішення для зовнішньої реклами. По набору властивостей він повністю повторює функціонал ФорвардТА , Але в якості вихідного пристрою використовується відеокарта.

на початок

Нормалізація гучності звуку

Вимоги до телекомпаніям по нормалізації гучності висуваються давно, а після прийняття нових поправок до Федерального закону "Про рекламу" завдання нормалізації гучності стала особливо актуальна.

Поправки вводять вимоги до співвідношення рівня гучності реклами та середнього рівня гучності переривається рекламою теле- чи радіопрограми. Відхилення від встановлених норм загрожує телекомпаніям відчутними штрафами.

До теперішнього моменту реалізовані два незалежних програмних способу нормалізації гучності і додані засоби контролю за відповідністю рівня гучності нормативним вимогам

продукти: форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Реклама Реклама

Продукти Форвард Т за допомогою ефірного додатки FDOnAir дозволяють здійснювати врізку і накладення рекламних матеріалів:

Для оперативної роботи і контролю видачі реклами в ефір передбачені:

 • широкий вибір сервісних програм для попередньої підготовки і перегляду рекламних матеріалів (банери, рекламні блоки та ін.)
 • звіт (в текстовий лог-файл) серед команд вищої оператора
 • звіт (в текстовий лог-файл) про виданому в ефір матеріалі

продукти: форвард ТТ (Тільки титри), форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  (Тільки титри),  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Врізка реклами за різними матюками Врізка реклами за різними матюками

Додаткова програмна опція AutoDetect дозволяє здійснювати автоматичну врізку регіональної реклами без участі оператора ефіру.

Додаткова програмна опція AutoDetect дозволяє здійснювати автоматичну врізку регіональної реклами без участі оператора ефіру

Принцип роботи: на регіональній (ретранслює) станції ПО AutoDetect постійно відстежує вхідний сигнал з головної станції та "розпізнає" (виділяє з вхідного сигналу) мітки початку / закінчення рекламного блоку. При виявленні мітки формується умовний сигнал, за яким програма FDOnAir запускає відтворення рекламного блоку.

Для визначення початку і кінця рекламного блоку можуть використовуватися:

 • DTMF-мітки
 • звукові фрагменти заставок рекламного блоку (джингл)
 • відеофрагменти заставок рекламного блоку
 • технологія "23-й рядки" (спеціальний сигнал в першій видимої рядку зображення)
 • мітки в VITC (у видимій частині зображення)
 • мітки в транспортному потоці (за стандартом SCTE 35)
 • мітки, які передаються на сторінках телетексту (X31 Teletext, Packet-31)

продукти: форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС + ПО AutoDetect на початок продукти:  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  + ПО  AutoDetect  на початок  накладення логотипу накладення логотипу

За допомогою продуктів Форвард Т можна здійснювати накладення на відео логотипу:

Це здійснюється за допомогою ефірного додатки FDOnAir, в якому є команди для оперативного управління показу логотипу як по команді оператора, так і з розкладу.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Накладення рядка, що біжить Накладення рядка, що біжить

За допомогою продуктів Форвард Т можна здійснювати накладення на відео рядка, що біжить з рекламною, новинний та іншою інформацією. При цьому можливі:

 • підготовка матеріалу на віддаленому комп'ютері в текстовому вигляді
 • використання декількох стилів оформлення в одному завданні
 • інтеграція з базою даних для автоматичного формування завдання для рядка, що біжить

Для підготовки рухомого рядка в комплекті є спеціальне ПЗ, що дозволяє також здійснювати попередній перегляд на екрані комп'ютера. Оперативне включення / вимикання рядка, що біжить можна здійснювати як по команді оператора, так і автоматично з розкладу.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  накладення банерів накладення банерів

За допомогою продуктів Форвард Т можна здійснювати накладення на відео рекламних або інформаційних банерів:

Для підготовки банерів в комплекті є спеціальне ПЗ, що дозволяє також здійснювати попередній перегляд на екрані комп'ютера. Оперативне включення / вимикання банерів можна здійснювати як по команді оператора, так і автоматично з розкладу.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Стрічка новин Стрічка новин

За допомогою продуктів Форвард Т можна здійснювати накладення на відео новинної стрічки (динамічно змінюється текстова інформація), наприклад, у вигляді рядка, що біжить: зведення біржових котирувань, курси валют, погода, коротке зведення новин і т.д.
Як джерела даних можуть виступати web-сайти, RSS-сайти або просто текстові файли.

продукти: форвард ТТ , ТА , ТП на початок продукти:  форвард ТТ  ,  ТА  ,  ТП  на початок  SMS-чат SMS-чат

За допомогою продуктів Форвард Т можна здійснювати накладення на відео SMS-чату, автоматично генерується в реальному часі:

За допомогою продуктів Форвард Т можна здійснювати накладення на відео SMS-чату, автоматично генерується в реальному часі:

Для цього потрібно мати домовленість з контент-провайдером (стільниковою компанією), які надають відповідний спосіб автоматичного отримання тексту SMS-повідомлень. Далі можливі різні способи інтеграції продуктів Форвард Т з конкретним контент-провайдером для організації SMS-чату на базі:

 • звичайних тітровальний елементів (рядок, що біжить, скролліруемий текст, динамічно оновлюються зображення)
 • Flash-плеєра (отримання зображення з віддаленого Flash-сервера)
 • спеціального тітровальний елемента SMS (генерація зображення по тексту повідомлення)

продукти: форвард ТТ , ТА , ТП на початок продукти:  форвард ТТ  ,  ТА  ,  ТП  на початок  Показ параметрів погоди Показ параметрів погоди

В рамках можливостей продуктів Форвард Т і Форвард ТС можна виводити в ефір інформацію з параметрами погоди:

 • температура
 • тиск
 • вологість
 • кількість опадів
 • швидкість і напрямок вітру
 • інші параметри

Дані про температуру можуть автоматично виходити з температурних датчиків . Для цього призначено спеціальний безкоштовне ПО, що входить в комплект поставки.

Крім того, в якості джерела інформації про погоду можуть використовуватися різні погодні станції, зокрема:

Підтримка роботи з метеостанціями дає можливість показувати велику інформацію про погоду в передачах.
Підтримка роботи з метеостанціями дає можливість показувати велику інформацію про погоду в передачах

Повний список підтримуваних датчиків і метеостанцій .

продукти: форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Показ інформації про погоду сервісу Яндекс Показ інформації про погоду сервісу Яндекс.Погода

У комплект програмного забезпечення продуктів Форвард Т і Форвард ТЗ входить додаток SLYandexWeatherDesigner. Воно являє собою досить простий редактор для створення QML-інформерів сервісу Яндекс.Погода. Крім параметрів погоди (поточний стан, прогноз на день або на кілька днів), інформери надають і деяку додаткову інформацію: назва міста / області / країни, час сходу / заходу сонця і т.д.

Продукти: Форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Показ інформації про дорожню ситуацію сервісу Яндекс Показ інформації про дорожню ситуацію сервісу Яндекс.Пробки

Програмне забезпечення Форвард Т і Форвард ТЗ дозволяє працювати зі спеціальні графічними елементами (інформери) для відображення інформації про дорожню ситуацію. З їх допомогою можна показувати оцінку інтенсивності руху як в місті в цілому, так і на окремих вулицях. Інформери розроблені компанією Яндекс.

Продукти: Форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Показ інформації про погоду сервісу Gismeteo Показ інформації про погоду сервісу Gismeteo

У комплект програмного забезпечення продуктів Форвард Т і Форвард ТЗ входить додаток SLGismeteoDesigner для створення QML-інформерів з даними про погоду з використанням сервісу Gismeteo.

Продукти: Форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Показ результатів телефонного голосування Показ результатів телефонного голосування

З використанням спеціалізованого плагіна SLTelephone

Дизайн оформлення ефіру з результатами голосування налаштовується індивідуально. Дані про результати голосування можуть виводитися як в текстовому вигляді, так і у вигляді гістограм:

Прийом і облік голосів можуть здійснюватися різними способами:

 • по телефонних лініях з використанням адаптера «Liner-8» (виробник Teleview)
 • зі спеціально організованої інтернет-сторінки
 • з текстового файлу на жорсткому диску комп'ютера
 • введення результатів в ручному режимі
 • з використанням GSM-модемів (кілька варіантів відповіді на один номер або на кілька номерів)

З використанням стандартних засобів тітровальний системи (QML-анімація)

Система телефонного голосування iactive.pro компанії "АйЕктів" - це закінчене рішення, яке включає в себе багатоканальні телефонні номери, АТС, інтерфейси для вивантаження статистики. Все реалізовано і працює на обладнанні компанії.

Для візуалізації результатів голосування використовується QML-анімація.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Інтернет-мовлення Інтернет-мовлення

За допомогою продуктів лінійок Форвард Т і Форвард ТС можна організувати мовлення ТБ-програм на свій сайт. Зазвичай "мовлення в інтернет" означає, що глядачі будуть відкривати по посиланню на веб-сторінці потік "живого відео" в своєму браузері.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Мовлення в YouTube Мовлення в YouTube

За допомогою різних продуктів компанії СофтЛаб-НСК можна організувати як мовлення телеканалу в YouTube, так і приймати трансляції з цього сервісу.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Захоплення відео і звуку Захоплення відео і звуку

За допомогою програми FDCapture (входить в стандартний набір ПО) можна вести захоплення відео і аудіо даних в відеофайли. Як пристрої захоплення можуть бути використані плати серії FDExt . Так само як джерело сигналу можуть використовуватися дані з IP-потоків (при використанні додаткового плагіна SLIPInputLayer).

 • Захоплення може вестися одночасно з відтворенням
 • Різні формати запису: AVI, TS (MPEG2 I-frames Transport Stream), MXF OP1A (MPEG2 I-frames)
 • Запис в ручному режимі або за розкладом
 • Початок і зупинка запису за зовнішніми GPI-подій.
 • Запис може вестися в один файл (максимально можливого розміру для даної дискової системи) або в послідовність файлів (розбитих за часом або розміром)
 • Управління параметрами стиснення і порядком полів під час запису
 • "Вдруковування" дати / часу і довільного тексту в кадр
 • Вибір директорій для запису
 • Запис звуку в окремі wav-файли
 • Повноекранне "превью"
 • Одночасний запис з входів і виходів плати

Для стиснення відео під час запису в форматі AVI може бути використаний будь-який відео-кодек стандарту Video for Windows, встановлений в системі. Крім того, в комплекті ПО йде набір відеокодеків розробки компанії СофтЛаб-НСК (для 32 і 64-розрядних ОС).

Звук захоплюється без компресії (Linear PCM, 16 біт).

Продукти: Форвард ТН , ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТН  ,  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Мовлення з можливістю затримки телесигналу Мовлення з можливістю затримки телесигналу

Продукти Форвард ТП / ТМ дозволяють організувати мовлення з можливістю затримки телесигналу. Максимальний час затримки визначається лише розміром використовуваних дискових масивів.

Існує два способи роботи з затриманим сигналом:

 • програються тільки заздалегідь відмічені фрагменти. Вони вставляються в розклад мовлення в довільному порядку разом з іншими передачами (рекламними блоками, власними передачами)
 • із затриманим сигналом працюють точно також, як і з проходять ( "живим"), наприклад з аналоговим або SDI

продукти: Форвард ТП / ТМ на початок продукти:  Форвард ТП / ТМ  на початок  Віддалені робочі місця для підготовки мовлення Віддалені робочі місця для підготовки мовлення

Для організації необмеженого числа робочих місць для підготовки мовлення існує спеціальний режим роботи "без плати". Цей режим роботи не вимагає ніяких ліцензій і є абсолютно безкоштовним.

Продукти: Форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Взаємодія з зовнішнім обладнанням Взаємодія з зовнішнім обладнанням

Передбачені різні способи взаємодії з зовнішнім обладнанням: Відеомікшери, комутаторами тощо. Зв'язок може здійснюватися за допомогою інтерфейсу GPI, через COM-порт. Команди відправки GPI-сигналів можна вставити в розклад мовлення програми FDOnAir, а також використовувати в деяких другі' програмах.

Є всі необхідні програмні модулі, що дозволяють управляти зовнішніми пристроями за допомогою відправки довільних керуючих послідовностей через COM-порт. Аналогічно можна конфігурувати команди очікування довільній послідовності байт, що надходить з COM-порту, і вставити ці команди очікування в розклад мовлення.

продукти: форвард ТН , ТТ , ТА , ТП , ТС на початок продукти:  форвард ТН  ,  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Набір SDK для розробників Набір SDK для розробників

Для розробників вільно і безкоштовно надається SDK для створення власних додатків.

 • введення / виведення (в тому числі відтворення різноформатних файлів) відео і звуку
 • управління Відеомікшери і багатоканальним звуковим мікшером плат серії FDExt
 • накладення титрів з каналом прозорості
 • управління накладенням стандартних об'єктів (логотип, рядок, що біжить, годинник, банери і т.д.) тітровальний системи
 • управління накладенням своїх власних багатошарових анімованих титрів з прозорістю
 • управління тітровальний SMS-об'єктом, інтеграція додатків компаній SMS-провайдерів з тітровальний об'єктами для показу SMS-повідомлень (організація SMS-чатів, SMS-голосувань)
 • управління додатком FDOnAir (управління мовним сервером і / або отримання повідомлень від нього)
 • створення тітровальний об'єктів з виконуваним кодом (титрувальні скрипти)

Для роботи з SDK можна використовувати різні мови програмування: С ++, C #, VB, Java. SDK успішно використовується розробниками Росії, Південної Кореї, Аргентини, США, Європи, Китаю.

Можлива розробка і / або надання SDK для інших цілей - за більш детальною інформацією звертайтесь до відділу технічної підтримки . Поточну версію SDK можна завантажити на сторінці " Завантаження ".

Рішення для HD-мовлення

Компанія СофтЛаб-НСК надає широкий набір рішень для HDTV-мовлення:

 • системи автоматизації мовлення для "класичного" телебачення з сигналом HS SDI
 • системи автоматизації мовлення для цифрового телебачення з сигналом IP / ASI
 • системи для показу уповільнених повторів в спортивних трансляціях
 • системи відеосудейства для спортивних змагань
 • системи багатоканального запису

В якості апаратної основи при роботі з HD SDI / ASI сигналами використовуються плати введення / виведення власної розробки.

продукти: форвард ТН , форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТН  ,  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Мовлення Ultra HD Мовлення Ultra HD

Програмне забезпечення продуктів Форвард Т дозволяє віщати в форматі Ultra HD 4K (IP / SDI).

продукти: форвард ТС на початок продукти:  форвард ТС  на початок  Декодування DVB-T2 MI Декодування DVB-T2 MI

При створенні мережі цифрового телемовлення в Росії обраний стандарт DVB-T2. У нього (в порівнянні з більш поширеним DVB-T) є ряд переваг: висока пропускна здатність (дозволяє як мінімум на 30% збільшити ємність телевізійних мереж), потужність сигналу каналу, якісне зображення.

Однак стандарт DVB-T2 повністю не сумісний з DVB-T, на якому вже розгорнуто безліч мереж кабельних операторів.

У продуктах лінійки ФорвардТС реалізована можливість декодування сигналу DVB-T2 (інтерфейс T2-MI). Це дозволяє приймати сигнал DVB-T2, але в подальшому працювати з ним як зі звичайним транспортним потоком (MPTS).

продукти: форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Запис обов'язкового примірника програм для Держтелерадіофонда Запис обов'язкового примірника програм для Держтелерадіофонда

Відповідно до федерального закону від 29 грудня 1994 р N 77-ФЗ "Про обов'язковий примірник документів" кожен телеканал повинен надавати на зберігання в Держтелерадіофонд записи власних передач.

Штатними засобами програмного забезпечення продуктів Форвард ТА, Форвард ТП і Форвард ТС процес запису можна автоматизувати.

продукти: форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Показ інформації про вікові обмеження телепрограм Показ інформації про вікові обмеження телепрограм

У зв'язку з вступом в силу "Федерального закону Російської Федерації від 29 грудня 2010 р N436-ФЗ" (щодо захисту дітей від впливу ТБ) необхідно маркувати всі потрібні програми логотипами із зазначенням вікової категорії (0 +, 6 +, 12 +, 16 +, 18 +). При виході в ефір фільму або програми відразу ж повинен з'являтися логотип з відповідним маркером. Логотип повинен знаходитися в ефірі 8 секунд. Після кожного переривання фільму або програми рекламою логотип повинен з'явитися знову.

Дане завдання легко вирішується з використанням безкоштовного тітровальний скрипта TSF_Age.

продукти: форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Архівування телевізійного ефіру Архівування телевізійного ефіру

Відповідно до закону кожен телеканал зобов'язаний певний час зберігати запис свого ефіру. За допомогою плагіна SLStreamCapture можна організувати архівування мовлення телеканалу. Запис файлів архіву проводиться в форматі Windows Media (wmv). Такі файли можна програти на будь-якому комп'ютері з ОС Windows. Таким чином, не виникає проблеми, коли записаний матеріал не можна відтворити на комп'ютері, на якому в системі немає відповідного кодека

продукти: форвард ТН , форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТН  ,  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Уповільнені повтори для спортивних трансляцій Уповільнені повтори для спортивних трансляцій

Форвард Голкіпер - система для багатоканального запису і уповільненого відтворення телевізійних повторів в прямому ефірі. Використовується при трансляції різноманітних спортивних змагань (хокей, футбол, волейбол, баскетбол, скачки, різні види єдиноборств і т.д.)

продукти: форвард Голкіпер на початок продукти:  форвард Голкіпер  на початок  Підтримка надшвидкісних камер Super Slow-Motion Підтримка надшвидкісних камер Super Slow-Motion

Для багатоканальної системи уповільнених повторів Форвард Голкіпер є підтримка запису і показу повторів з надшвидкісних камер Super Slow-Motion.

продукти: форвард Голкіпер на початок продукти:  форвард Голкіпер  на початок

Можливості та технології

На даній сторінці перераховані деякі типові завдання, що виникають в телемовленні, які можна вирішити з використанням продуктів лінійки компанії СофтЛаб-НСК:

Повна автоматизація мовлення

Продукти Форвард Т надають широкий набір можливостей для створення повністю автоматизованої системи мовлення, адаптованої до потреб конкретної телекомпанії:

 • Прості формати файлів ( розклад мовлення , Титрувальні завдання, файли звітів) дозволяють легко розробляти програми для їх автоматичної генерації і аналізу. Наприклад, це можливо за допомогою стандартних засобів Microsoft Office (макрос в Excel, що генерує розклад мовлення).
 • Автоматизація врізки реклами
 • Автоматизація завантаження розкладу і підкачки файлів, що дозволяє організувати мовлення повністю без участі оператора.
 • додатки введення відео- і аудіоматеріалів дозволяють здійснювати це за розкладом з можливістю збереження і завантаження розкладу введення.
 • безкоштовно надається набір SDK для розробки власних додатків на базі продуктів Форвард Т, що дозволяє створити систему для автоматизації мовлення, повністю адаптовану під завдання конкретної телекомпанії.

продукти: форвард ТА , ТП / ТП2 на початок продукти:  форвард ТА  ,  ТП / ТП2  на початок  Відтворення плей-листів Відтворення плей-листів

Продукти Форвард Т дозволяють видавати в ефір матеріали, об'єднані в плей-лист (розклад мовлення). При цьому кожен матеріал може видаватися в ефір в потрібний момент часу:

 • за розкладом
 • по команді оператора
 • по GPI (команди з зовнішніх пристроїв: пультів і т.п.)
 • по годинах
 • по команді (повідомленням) з зовнішнього застосування
 • по зовнішньому тайм-коду (LTC)

Для відеоматеріалів в розкладі передбачений TrimEditor ( "обрізка": можливість відтворити фрагмент вихідного матеріалу).

Продукти: Форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Відтворення файлів різного типу з одного розкладу Відтворення файлів різного типу з одного розкладу

У розкладі мовлення можуть використовуватися файли самих різних типів і форматів:

 • відеофайли різного формату (AVI, MPEG2, QuickTime, Windows Media, AVC, MP4, ...) і дозволу (SD / HD).
  Повний список підтримуваних форматів відефайлов
 • для накладення анімованих титрів (банери, логотипи) поверх відео можуть бути використані файли з каналом прозорості (alpha) - AVI, FLV, MOV.
 • графічні файли (TGA, BMP, PNG, JPG, DIB)
 • "Живе" відео (до шести джерел)

В одному розкладі можуть бути присутніми будь-які комбінації файлів зазначених типів і форматів.

Якщо дозвіл відеоматеріалів не збігається з вихідним дозволом, можливо включити автоматичне масштабування матеріалу до вихідного вирішенню в реальному часі. Докладніше...

Продукти: Форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Продукти для роботи з NDI-потоками Продукти для роботи з NDI-потоками

Компанія "СофтЛаб-НСК" пропонує повний набір продуктів для роботи з NDI-потоками.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Рішення для багатоканального і мультиформатного мовлення Рішення для багатоканального і мультиформатного мовлення

Продукти компанії "СофтЛаб-НСК" дозволяють організувати багатоканальне і мультиформатні мовлення з одного відеомагазину.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Автоматизація завантаження розкладу і файлів Автоматизація завантаження розкладу і файлів

Велика увага в ПО лінійки продуктів Форвард Т приділяється питанням автоматизації мовлення для максимального виключення помилок людини-оператора. Наприклад, в мовної програмі FDOnAir існує спеціальна опція для автоматичного завантаження розкладів мовлення. Файли з розкладами іменуються спеціальним чином - в їх назві вказується дата і час, в яке має стартувати це розклад. У потрібний момент часу мовна програма завантажить наступний розклад, підготує його до відтворення і запустить на виконання.

Крім того, в мовної програмі є можливість запуску з командного рядка, в якій вказується потрібне розклад для відтворення. Спеціальні параметри командного рядка дозволяють в автоматичному режимі перезапускати програму в разі аварійного рестарту системи з продовженням виконання перерваного розкладу.

Спеціальна програма підкачки файлів дозволяє в автоматичному режимі здійснювати копіювання файлів, розташованих на мережі, на мовну машину. Програма перевіряє розклад мовлення на певну (заданий користувачем) час вперед. При виявленні «мережевих» файлів запускається механізм їх копіювання на машину-відеосервер. Після закінчення процесу копіювання посилання на віддалений файл в розкладі автоматично підміняється посиланням на локальну копію цього файлу. Підкачка файлів робиться у фоновому режимі і не впливає на роботу мовного сервера.

Продукти: Форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Показ телетексту і субтитрів Показ телетексту і субтитрів

У продуктах компанії СофтЛаб-НСКЗ реалізовані різні способи роботи з телетекстом і субтитрами.

Продукти: Форвард ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  резервування мовлення резервування мовлення

Для резервування мовлення використовується наступний підхід: у разі виникнення проблем з мовленням перемикання на запасне джерело сигналу проводиться за допомогою зовнішнього пристрою (комутатор резерву, блок релейного обходу відео). Перемикання відбувається без переривання мовлення і після цього аварійний відеосервер доступний для проведення відновлювальних робіт.

Існує кілька схем резервування:

 • "Обхід". Дозволяє переключитися на "проходить" сигнал у разі виникнення проблем на мовному сервері.
 • "Дзеркало". Дозволяє переключитися на резервний сервер в разі виникнення проблем на мовному сервері.
 • "Дзеркало з обходом". Дозволяє в разі виникнення проблем на мовному сервері переключитися на резервний сервер, а в разі відмови резервного сервера переключитися на "проходить" сигнал.

Продукти: Форвард ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Мовлення з використанням технології HTTP Live Streaming Мовлення з використанням технології HTTP Live Streaming

HTTP Live Streaming (HLS) - протокол для трансляції потокового відео по стандартному HTTP-з'єднання. для платформ. Використання даної технології дозволяє організувати трансляцію передач вашого телеканалу на мобільні пристрої. На даний момент цю технологію підтримують всі основні платформи: OS X, iOS, Android, Google Chrome, Microsoft Edge.

продукти: ФорвардТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  ФорвардТТ  ,  форвард ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Апаратне кодування і декодування IP-потоків Апаратне кодування і декодування IP-потоків

Продукти компанії СофтЛаб-НСК з кодуванням вихідного потоку (Форвард ТС IP / ASI, опція IPOut / ASIOut) можуть використовувати апаратне прискорення.

продукти: IPOut , форвард ТС на початок продукти:  IPOut  ,  форвард ТС  на початок  Рішення для зовнішньої реклами Рішення для зовнішньої реклами

Форвард ТА VGA - рішення для зовнішньої реклами. По набору властивостей він повністю повторює функціонал ФорвардТА , Але в якості вихідного пристрою використовується відеокарта.

на початок

Нормалізація гучності звуку

Вимоги до телекомпаніям по нормалізації гучності висуваються давно, а після прийняття нових поправок до Федерального закону "Про рекламу" завдання нормалізації гучності стала особливо актуальна.

Поправки вводять вимоги до співвідношення рівня гучності реклами та середнього рівня гучності переривається рекламою теле- чи радіопрограми. Відхилення від встановлених норм загрожує телекомпаніям відчутними штрафами.

До теперішнього моменту реалізовані два незалежних програмних способу нормалізації гучності і додані засоби контролю за відповідністю рівня гучності нормативним вимогам

продукти: форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Реклама Реклама

Продукти Форвард Т за допомогою ефірного додатки FDOnAir дозволяють здійснювати врізку і накладення рекламних матеріалів:

Для оперативної роботи і контролю видачі реклами в ефір передбачені:

 • широкий вибір сервісних програм для попередньої підготовки і перегляду рекламних матеріалів (банери, рекламні блоки та ін.)
 • звіт (в текстовий лог-файл) серед команд вищої оператора
 • звіт (в текстовий лог-файл) про виданому в ефір матеріалі

продукти: форвард ТТ (Тільки титри), форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  (Тільки титри),  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Врізка реклами за різними матюками Врізка реклами за різними матюками

Додаткова програмна опція AutoDetect дозволяє здійснювати автоматичну врізку регіональної реклами без участі оператора ефіру.

Додаткова програмна опція AutoDetect дозволяє здійснювати автоматичну врізку регіональної реклами без участі оператора ефіру

Принцип роботи: на регіональній (ретранслює) станції ПО AutoDetect постійно відстежує вхідний сигнал з головної станції та "розпізнає" (виділяє з вхідного сигналу) мітки початку / закінчення рекламного блоку. При виявленні мітки формується умовний сигнал, за яким програма FDOnAir запускає відтворення рекламного блоку.

Для визначення початку і кінця рекламного блоку можуть використовуватися:

 • DTMF-мітки
 • звукові фрагменти заставок рекламного блоку (джингл)
 • відеофрагменти заставок рекламного блоку
 • технологія "23-й рядки" (спеціальний сигнал в першій видимої рядку зображення)
 • мітки в VITC (у видимій частині зображення)
 • мітки в транспортному потоці (за стандартом SCTE 35)
 • мітки, які передаються на сторінках телетексту (X31 Teletext, Packet-31)

продукти: форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС + ПО AutoDetect на початок продукти:  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  + ПО  AutoDetect  на початок  накладення логотипу накладення логотипу

За допомогою продуктів Форвард Т можна здійснювати накладення на відео логотипу:

Це здійснюється за допомогою ефірного додатки FDOnAir, в якому є команди для оперативного управління показу логотипу як по команді оператора, так і з розкладу.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Накладення рядка, що біжить Накладення рядка, що біжить

За допомогою продуктів Форвард Т можна здійснювати накладення на відео рядка, що біжить з рекламною, новинний та іншою інформацією. При цьому можливі:

 • підготовка матеріалу на віддаленому комп'ютері в текстовому вигляді
 • використання декількох стилів оформлення в одному завданні
 • інтеграція з базою даних для автоматичного формування завдання для рядка, що біжить

Для підготовки рухомого рядка в комплекті є спеціальне ПЗ, що дозволяє також здійснювати попередній перегляд на екрані комп'ютера. Оперативне включення / вимикання рядка, що біжить можна здійснювати як по команді оператора, так і автоматично з розкладу.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  накладення банерів накладення банерів

За допомогою продуктів Форвард Т можна здійснювати накладення на відео рекламних або інформаційних банерів:

Для підготовки банерів в комплекті є спеціальне ПЗ, що дозволяє також здійснювати попередній перегляд на екрані комп'ютера. Оперативне включення / вимикання банерів можна здійснювати як по команді оператора, так і автоматично з розкладу.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Стрічка новин Стрічка новин

За допомогою продуктів Форвард Т можна здійснювати накладення на відео новинної стрічки (динамічно змінюється текстова інформація), наприклад, у вигляді рядка, що біжить: зведення біржових котирувань, курси валют, погода, коротке зведення новин і т.д.
Як джерела даних можуть виступати web-сайти, RSS-сайти або просто текстові файли.

продукти: форвард ТТ , ТА , ТП на початок продукти:  форвард ТТ  ,  ТА  ,  ТП  на початок  SMS-чат SMS-чат

За допомогою продуктів Форвард Т можна здійснювати накладення на відео SMS-чату, автоматично генерується в реальному часі:

За допомогою продуктів Форвард Т можна здійснювати накладення на відео SMS-чату, автоматично генерується в реальному часі:

Для цього потрібно мати домовленість з контент-провайдером (стільниковою компанією), які надають відповідний спосіб автоматичного отримання тексту SMS-повідомлень. Далі можливі різні способи інтеграції продуктів Форвард Т з конкретним контент-провайдером для організації SMS-чату на базі:

 • звичайних тітровальний елементів (рядок, що біжить, скролліруемий текст, динамічно оновлюються зображення)
 • Flash-плеєра (отримання зображення з віддаленого Flash-сервера)
 • спеціального тітровальний елемента SMS (генерація зображення по тексту повідомлення)

продукти: форвард ТТ , ТА , ТП на початок продукти:  форвард ТТ  ,  ТА  ,  ТП  на початок  Показ параметрів погоди Показ параметрів погоди

В рамках можливостей продуктів Форвард Т і Форвард ТС можна виводити в ефір інформацію з параметрами погоди:

 • температура
 • тиск
 • вологість
 • кількість опадів
 • швидкість і напрямок вітру
 • інші параметри

Дані про температуру можуть автоматично виходити з температурних датчиків . Для цього призначено спеціальний безкоштовне ПО, що входить в комплект поставки.

Крім того, в якості джерела інформації про погоду можуть використовуватися різні погодні станції, зокрема:

Підтримка роботи з метеостанціями дає можливість показувати велику інформацію про погоду в передачах.
Підтримка роботи з метеостанціями дає можливість показувати велику інформацію про погоду в передачах

Повний список підтримуваних датчиків і метеостанцій .

продукти: форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Показ інформації про погоду сервісу Яндекс Показ інформації про погоду сервісу Яндекс.Погода

У комплект програмного забезпечення продуктів Форвард Т і Форвард ТЗ входить додаток SLYandexWeatherDesigner. Воно являє собою досить простий редактор для створення QML-інформерів сервісу Яндекс.Погода. Крім параметрів погоди (поточний стан, прогноз на день або на кілька днів), інформери надають і деяку додаткову інформацію: назва міста / області / країни, час сходу / заходу сонця і т.д.

Продукти: Форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Показ інформації про дорожню ситуацію сервісу Яндекс Показ інформації про дорожню ситуацію сервісу Яндекс.Пробки

Програмне забезпечення Форвард Т і Форвард ТЗ дозволяє працювати зі спеціальні графічними елементами (інформери) для відображення інформації про дорожню ситуацію. З їх допомогою можна показувати оцінку інтенсивності руху як в місті в цілому, так і на окремих вулицях. Інформери розроблені компанією Яндекс.

Продукти: Форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Показ інформації про погоду сервісу Gismeteo Показ інформації про погоду сервісу Gismeteo

У комплект програмного забезпечення продуктів Форвард Т і Форвард ТЗ входить додаток SLGismeteoDesigner для створення QML-інформерів з даними про погоду з використанням сервісу Gismeteo.

Продукти: Форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Показ результатів телефонного голосування Показ результатів телефонного голосування

З використанням спеціалізованого плагіна SLTelephone

Дизайн оформлення ефіру з результатами голосування налаштовується індивідуально. Дані про результати голосування можуть виводитися як в текстовому вигляді, так і у вигляді гістограм:

Прийом і облік голосів можуть здійснюватися різними способами:

 • по телефонних лініях з використанням адаптера «Liner-8» (виробник Teleview)
 • зі спеціально організованої інтернет-сторінки
 • з текстового файлу на жорсткому диску комп'ютера
 • введення результатів в ручному режимі
 • з використанням GSM-модемів (кілька варіантів відповіді на один номер або на кілька номерів)

З використанням стандартних засобів тітровальний системи (QML-анімація)

Система телефонного голосування iactive.pro компанії "АйЕктів" - це закінчене рішення, яке включає в себе багатоканальні телефонні номери, АТС, інтерфейси для вивантаження статистики. Все реалізовано і працює на обладнанні компанії.

Для візуалізації результатів голосування використовується QML-анімація.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Інтернет-мовлення Інтернет-мовлення

За допомогою продуктів лінійок Форвард Т і Форвард ТС можна організувати мовлення ТБ-програм на свій сайт. Зазвичай "мовлення в інтернет" означає, що глядачі будуть відкривати по посиланню на веб-сторінці потік "живого відео" в своєму браузері.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Мовлення в YouTube Мовлення в YouTube

За допомогою різних продуктів компанії СофтЛаб-НСК можна організувати як мовлення телеканалу в YouTube, так і приймати трансляції з цього сервісу.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Захоплення відео і звуку Захоплення відео і звуку

За допомогою програми FDCapture (входить в стандартний набір ПО) можна вести захоплення відео і аудіо даних в відеофайли. Як пристрої захоплення можуть бути використані плати серії FDExt . Так само як джерело сигналу можуть використовуватися дані з IP-потоків (при використанні додаткового плагіна SLIPInputLayer).

 • Захоплення може вестися одночасно з відтворенням
 • Різні формати запису: AVI, TS (MPEG2 I-frames Transport Stream), MXF OP1A (MPEG2 I-frames)
 • Запис в ручному режимі або за розкладом
 • Початок і зупинка запису за зовнішніми GPI-подій.
 • Запис може вестися в один файл (максимально можливого розміру для даної дискової системи) або в послідовність файлів (розбитих за часом або розміром)
 • Управління параметрами стиснення і порядком полів під час запису
 • "Вдруковування" дати / часу і довільного тексту в кадр
 • Вибір директорій для запису
 • Запис звуку в окремі wav-файли
 • Повноекранне "превью"
 • Одночасний запис з входів і виходів плати

Для стиснення відео під час запису в форматі AVI може бути використаний будь-який відео-кодек стандарту Video for Windows, встановлений в системі. Крім того, в комплекті ПО йде набір відеокодеків розробки компанії СофтЛаб-НСК (для 32 і 64-розрядних ОС).

Звук захоплюється без компресії (Linear PCM, 16 біт).

Продукти: Форвард ТН , ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТН  ,  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Мовлення з можливістю затримки телесигналу Мовлення з можливістю затримки телесигналу

Продукти Форвард ТП / ТМ дозволяють організувати мовлення з можливістю затримки телесигналу. Максимальний час затримки визначається лише розміром використовуваних дискових масивів.

Існує два способи роботи з затриманим сигналом:

 • програються тільки заздалегідь відмічені фрагменти. Вони вставляються в розклад мовлення в довільному порядку разом з іншими передачами (рекламними блоками, власними передачами)
 • із затриманим сигналом працюють точно також, як і з проходять ( "живим"), наприклад з аналоговим або SDI

продукти: Форвард ТП / ТМ на початок продукти:  Форвард ТП / ТМ  на початок  Віддалені робочі місця для підготовки мовлення Віддалені робочі місця для підготовки мовлення

Для організації необмеженого числа робочих місць для підготовки мовлення існує спеціальний режим роботи "без плати". Цей режим роботи не вимагає ніяких ліцензій і є абсолютно безкоштовним.

Можливості та технології

На даній сторінці перераховані деякі типові завдання, що виникають в телемовленні, які можна вирішити з використанням продуктів лінійки компанії СофтЛаб-НСК:

Повна автоматизація мовлення

Продукти Форвард Т надають широкий набір можливостей для створення повністю автоматизованої системи мовлення, адаптованої до потреб конкретної телекомпанії:

 • Прості формати файлів ( розклад мовлення , Титрувальні завдання, файли звітів) дозволяють легко розробляти програми для їх автоматичної генерації і аналізу. Наприклад, це можливо за допомогою стандартних засобів Microsoft Office (макрос в Excel, що генерує розклад мовлення).
 • Автоматизація врізки реклами
 • Автоматизація завантаження розкладу і підкачки файлів, що дозволяє організувати мовлення повністю без участі оператора.
 • додатки введення відео- і аудіоматеріалів дозволяють здійснювати це за розкладом з можливістю збереження і завантаження розкладу введення.
 • безкоштовно надається набір SDK для розробки власних додатків на базі продуктів Форвард Т, що дозволяє створити систему для автоматизації мовлення, повністю адаптовану під завдання конкретної телекомпанії.

продукти: форвард ТА , ТП / ТП2 на початок продукти:  форвард ТА  ,  ТП / ТП2  на початок  Відтворення плей-листів Відтворення плей-листів

Продукти Форвард Т дозволяють видавати в ефір матеріали, об'єднані в плей-лист (розклад мовлення). При цьому кожен матеріал може видаватися в ефір в потрібний момент часу:

 • за розкладом
 • по команді оператора
 • по GPI (команди з зовнішніх пристроїв: пультів і т.п.)
 • по годинах
 • по команді (повідомленням) з зовнішнього застосування
 • по зовнішньому тайм-коду (LTC)

Для відеоматеріалів в розкладі передбачений TrimEditor ( "обрізка": можливість відтворити фрагмент вихідного матеріалу).

Продукти: Форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Відтворення файлів різного типу з одного розкладу Відтворення файлів різного типу з одного розкладу

У розкладі мовлення можуть використовуватися файли самих різних типів і форматів:

 • відеофайли різного формату (AVI, MPEG2, QuickTime, Windows Media, AVC, MP4, ...) і дозволу (SD / HD).
  Повний список підтримуваних форматів відефайлов
 • для накладення анімованих титрів (банери, логотипи) поверх відео можуть бути використані файли з каналом прозорості (alpha) - AVI, FLV, MOV.
 • графічні файли (TGA, BMP, PNG, JPG, DIB)
 • "Живе" відео (до шести джерел)

В одному розкладі можуть бути присутніми будь-які комбінації файлів зазначених типів і форматів.

Якщо дозвіл відеоматеріалів не збігається з вихідним дозволом, можливо включити автоматичне масштабування матеріалу до вихідного вирішенню в реальному часі. Докладніше...

Продукти: Форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Продукти для роботи з NDI-потоками Продукти для роботи з NDI-потоками

Компанія "СофтЛаб-НСК" пропонує повний набір продуктів для роботи з NDI-потоками.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Рішення для багатоканального і мультиформатного мовлення Рішення для багатоканального і мультиформатного мовлення

Продукти компанії "СофтЛаб-НСК" дозволяють організувати багатоканальне і мультиформатні мовлення з одного відеомагазину.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Автоматизація завантаження розкладу і файлів Автоматизація завантаження розкладу і файлів

Велика увага в ПО лінійки продуктів Форвард Т приділяється питанням автоматизації мовлення для максимального виключення помилок людини-оператора. Наприклад, в мовної програмі FDOnAir існує спеціальна опція для автоматичного завантаження розкладів мовлення. Файли з розкладами іменуються спеціальним чином - в їх назві вказується дата і час, в яке має стартувати це розклад. У потрібний момент часу мовна програма завантажить наступний розклад, підготує його до відтворення і запустить на виконання.

Крім того, в мовної програмі є можливість запуску з командного рядка, в якій вказується потрібне розклад для відтворення. Спеціальні параметри командного рядка дозволяють в автоматичному режимі перезапускати програму в разі аварійного рестарту системи з продовженням виконання перерваного розкладу.

Спеціальна програма підкачки файлів дозволяє в автоматичному режимі здійснювати копіювання файлів, розташованих на мережі, на мовну машину. Програма перевіряє розклад мовлення на певну (заданий користувачем) час вперед. При виявленні «мережевих» файлів запускається механізм їх копіювання на машину-відеосервер. Після закінчення процесу копіювання посилання на віддалений файл в розкладі автоматично підміняється посиланням на локальну копію цього файлу. Підкачка файлів робиться у фоновому режимі і не впливає на роботу мовного сервера.

Продукти: Форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Показ телетексту і субтитрів Показ телетексту і субтитрів

У продуктах компанії СофтЛаб-НСКЗ реалізовані різні способи роботи з телетекстом і субтитрами.

Продукти: Форвард ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  резервування мовлення резервування мовлення

Для резервування мовлення використовується наступний підхід: у разі виникнення проблем з мовленням перемикання на запасне джерело сигналу проводиться за допомогою зовнішнього пристрою (комутатор резерву, блок релейного обходу відео). Перемикання відбувається без переривання мовлення і після цього аварійний відеосервер доступний для проведення відновлювальних робіт.

Існує кілька схем резервування:

 • "Обхід". Дозволяє переключитися на "проходить" сигнал у разі виникнення проблем на мовному сервері.
 • "Дзеркало". Дозволяє переключитися на резервний сервер в разі виникнення проблем на мовному сервері.
 • "Дзеркало з обходом". Дозволяє в разі виникнення проблем на мовному сервері переключитися на резервний сервер, а в разі відмови резервного сервера переключитися на "проходить" сигнал.

Продукти: Форвард ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Мовлення з використанням технології HTTP Live Streaming Мовлення з використанням технології HTTP Live Streaming

HTTP Live Streaming (HLS) - протокол для трансляції потокового відео по стандартному HTTP-з'єднання. для платформ. Використання даної технології дозволяє організувати трансляцію передач вашого телеканалу на мобільні пристрої. На даний момент цю технологію підтримують всі основні платформи: OS X, iOS, Android, Google Chrome, Microsoft Edge.

продукти: ФорвардТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  ФорвардТТ  ,  форвард ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Апаратне кодування і декодування IP-потоків Апаратне кодування і декодування IP-потоків

Продукти компанії СофтЛаб-НСК з кодуванням вихідного потоку (Форвард ТС IP / ASI, опція IPOut / ASIOut) можуть використовувати апаратне прискорення.

продукти: IPOut , форвард ТС на початок продукти:  IPOut  ,  форвард ТС  на початок  Рішення для зовнішньої реклами Рішення для зовнішньої реклами

Форвард ТА VGA - рішення для зовнішньої реклами. По набору властивостей він повністю повторює функціонал ФорвардТА , Але в якості вихідного пристрою використовується відеокарта.

на початок

Нормалізація гучності звуку

Вимоги до телекомпаніям по нормалізації гучності висуваються давно, а після прийняття нових поправок до Федерального закону "Про рекламу" завдання нормалізації гучності стала особливо актуальна.

Поправки вводять вимоги до співвідношення рівня гучності реклами та середнього рівня гучності переривається рекламою теле- чи радіопрограми. Відхилення від встановлених норм загрожує телекомпаніям відчутними штрафами.

До теперішнього моменту реалізовані два незалежних програмних способу нормалізації гучності і додані засоби контролю за відповідністю рівня гучності нормативним вимогам

продукти: форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Реклама Реклама

Продукти Форвард Т за допомогою ефірного додатки FDOnAir дозволяють здійснювати врізку і накладення рекламних матеріалів:

Для оперативної роботи і контролю видачі реклами в ефір передбачені:

 • широкий вибір сервісних програм для попередньої підготовки і перегляду рекламних матеріалів (банери, рекламні блоки та ін.)
 • звіт (в текстовий лог-файл) серед команд вищої оператора
 • звіт (в текстовий лог-файл) про виданому в ефір матеріалі

продукти: форвард ТТ (Тільки титри), форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  (Тільки титри),  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Врізка реклами за різними матюками Врізка реклами за різними матюками

Додаткова програмна опція AutoDetect дозволяє здійснювати автоматичну врізку регіональної реклами без участі оператора ефіру.

Додаткова програмна опція AutoDetect дозволяє здійснювати автоматичну врізку регіональної реклами без участі оператора ефіру

Принцип роботи: на регіональній (ретранслює) станції ПО AutoDetect постійно відстежує вхідний сигнал з головної станції та "розпізнає" (виділяє з вхідного сигналу) мітки початку / закінчення рекламного блоку. При виявленні мітки формується умовний сигнал, за яким програма FDOnAir запускає відтворення рекламного блоку.

Для визначення початку і кінця рекламного блоку можуть використовуватися:

 • DTMF-мітки
 • звукові фрагменти заставок рекламного блоку (джингл)
 • відеофрагменти заставок рекламного блоку
 • технологія "23-й рядки" (спеціальний сигнал в першій видимої рядку зображення)
 • мітки в VITC (у видимій частині зображення)
 • мітки в транспортному потоці (за стандартом SCTE 35)
 • мітки, які передаються на сторінках телетексту (X31 Teletext, Packet-31)

продукти: форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС + ПО AutoDetect на початок продукти:  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  + ПО  AutoDetect  на початок  накладення логотипу накладення логотипу

За допомогою продуктів Форвард Т можна здійснювати накладення на відео логотипу:

Це здійснюється за допомогою ефірного додатки FDOnAir, в якому є команди для оперативного управління показу логотипу як по команді оператора, так і з розкладу.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Накладення рядка, що біжить Накладення рядка, що біжить

За допомогою продуктів Форвард Т можна здійснювати накладення на відео рядка, що біжить з рекламною, новинний та іншою інформацією. При цьому можливі:

 • підготовка матеріалу на віддаленому комп'ютері в текстовому вигляді
 • використання декількох стилів оформлення в одному завданні
 • інтеграція з базою даних для автоматичного формування завдання для рядка, що біжить

Для підготовки рухомого рядка в комплекті є спеціальне ПЗ, що дозволяє також здійснювати попередній перегляд на екрані комп'ютера. Оперативне включення / вимикання рядка, що біжить можна здійснювати як по команді оператора, так і автоматично з розкладу.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  накладення банерів накладення банерів

За допомогою продуктів Форвард Т можна здійснювати накладення на відео рекламних або інформаційних банерів:

Для підготовки банерів в комплекті є спеціальне ПЗ, що дозволяє також здійснювати попередній перегляд на екрані комп'ютера. Оперативне включення / вимикання банерів можна здійснювати як по команді оператора, так і автоматично з розкладу.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Стрічка новин Стрічка новин

За допомогою продуктів Форвард Т можна здійснювати накладення на відео новинної стрічки (динамічно змінюється текстова інформація), наприклад, у вигляді рядка, що біжить: зведення біржових котирувань, курси валют, погода, коротке зведення новин і т.д.
Як джерела даних можуть виступати web-сайти, RSS-сайти або просто текстові файли.

продукти: форвард ТТ , ТА , ТП на початок продукти:  форвард ТТ  ,  ТА  ,  ТП  на початок  SMS-чат SMS-чат

За допомогою продуктів Форвард Т можна здійснювати накладення на відео SMS-чату, автоматично генерується в реальному часі:

За допомогою продуктів Форвард Т можна здійснювати накладення на відео SMS-чату, автоматично генерується в реальному часі:

Для цього потрібно мати домовленість з контент-провайдером (стільниковою компанією), які надають відповідний спосіб автоматичного отримання тексту SMS-повідомлень. Далі можливі різні способи інтеграції продуктів Форвард Т з конкретним контент-провайдером для організації SMS-чату на базі:

 • звичайних тітровальний елементів (рядок, що біжить, скролліруемий текст, динамічно оновлюються зображення)
 • Flash-плеєра (отримання зображення з віддаленого Flash-сервера)
 • спеціального тітровальний елемента SMS (генерація зображення по тексту повідомлення)

продукти: форвард ТТ , ТА , ТП на початок продукти:  форвард ТТ  ,  ТА  ,  ТП  на початок  Показ параметрів погоди Показ параметрів погоди

В рамках можливостей продуктів Форвард Т і Форвард ТС можна виводити в ефір інформацію з параметрами погоди:

 • температура
 • тиск
 • вологість
 • кількість опадів
 • швидкість і напрямок вітру
 • інші параметри

Дані про температуру можуть автоматично виходити з температурних датчиків . Для цього призначено спеціальний безкоштовне ПО, що входить в комплект поставки.

Крім того, в якості джерела інформації про погоду можуть використовуватися різні погодні станції, зокрема:

Підтримка роботи з метеостанціями дає можливість показувати велику інформацію про погоду в передачах.
Підтримка роботи з метеостанціями дає можливість показувати велику інформацію про погоду в передачах

Повний список підтримуваних датчиків і метеостанцій .

продукти: форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Показ інформації про погоду сервісу Яндекс Показ інформації про погоду сервісу Яндекс.Погода

У комплект програмного забезпечення продуктів Форвард Т і Форвард ТЗ входить додаток SLYandexWeatherDesigner. Воно являє собою досить простий редактор для створення QML-інформерів сервісу Яндекс.Погода. Крім параметрів погоди (поточний стан, прогноз на день або на кілька днів), інформери надають і деяку додаткову інформацію: назва міста / області / країни, час сходу / заходу сонця і т.д.

Продукти: Форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Показ інформації про дорожню ситуацію сервісу Яндекс Показ інформації про дорожню ситуацію сервісу Яндекс.Пробки

Програмне забезпечення Форвард Т і Форвард ТЗ дозволяє працювати зі спеціальні графічними елементами (інформери) для відображення інформації про дорожню ситуацію. З їх допомогою можна показувати оцінку інтенсивності руху як в місті в цілому, так і на окремих вулицях. Інформери розроблені компанією Яндекс.

Продукти: Форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Показ інформації про погоду сервісу Gismeteo Показ інформації про погоду сервісу Gismeteo

У комплект програмного забезпечення продуктів Форвард Т і Форвард ТЗ входить додаток SLGismeteoDesigner для створення QML-інформерів з даними про погоду з використанням сервісу Gismeteo.

Продукти: Форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Показ результатів телефонного голосування Показ результатів телефонного голосування

З використанням спеціалізованого плагіна SLTelephone

Дизайн оформлення ефіру з результатами голосування налаштовується індивідуально. Дані про результати голосування можуть виводитися як в текстовому вигляді, так і у вигляді гістограм:

Прийом і облік голосів можуть здійснюватися різними способами:

 • по телефонних лініях з використанням адаптера «Liner-8» (виробник Teleview)
 • зі спеціально організованої інтернет-сторінки
 • з текстового файлу на жорсткому диску комп'ютера
 • введення результатів в ручному режимі
 • з використанням GSM-модемів (кілька варіантів відповіді на один номер або на кілька номерів)

З використанням стандартних засобів тітровальний системи (QML-анімація)

Система телефонного голосування iactive.pro компанії "АйЕктів" - це закінчене рішення, яке включає в себе багатоканальні телефонні номери, АТС, інтерфейси для вивантаження статистики. Все реалізовано і працює на обладнанні компанії.

Для візуалізації результатів голосування використовується QML-анімація.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Інтернет-мовлення Інтернет-мовлення

За допомогою продуктів лінійок Форвард Т і Форвард ТС можна організувати мовлення ТБ-програм на свій сайт. Зазвичай "мовлення в інтернет" означає, що глядачі будуть відкривати по посиланню на веб-сторінці потік "живого відео" в своєму браузері.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Мовлення в YouTube Мовлення в YouTube

За допомогою різних продуктів компанії СофтЛаб-НСК можна організувати як мовлення телеканалу в YouTube, так і приймати трансляції з цього сервісу.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Захоплення відео і звуку Захоплення відео і звуку

За допомогою програми FDCapture (входить в стандартний набір ПО) можна вести захоплення відео і аудіо даних в відеофайли. Як пристрої захоплення можуть бути використані плати серії FDExt . Так само як джерело сигналу можуть використовуватися дані з IP-потоків (при використанні додаткового плагіна SLIPInputLayer).

 • Захоплення може вестися одночасно з відтворенням
 • Різні формати запису: AVI, TS (MPEG2 I-frames Transport Stream), MXF OP1A (MPEG2 I-frames)
 • Запис в ручному режимі або за розкладом
 • Початок і зупинка запису за зовнішніми GPI-подій.
 • Запис може вестися в один файл (максимально можливого розміру для даної дискової системи) або в послідовність файлів (розбитих за часом або розміром)
 • Управління параметрами стиснення і порядком полів під час запису
 • "Вдруковування" дати / часу і довільного тексту в кадр
 • Вибір директорій для запису
 • Запис звуку в окремі wav-файли
 • Повноекранне "превью"
 • Одночасний запис з входів і виходів плати

Для стиснення відео під час запису в форматі AVI може бути використаний будь-який відео-кодек стандарту Video for Windows, встановлений в системі. Крім того, в комплекті ПО йде набір відеокодеків розробки компанії СофтЛаб-НСК (для 32 і 64-розрядних ОС).

Звук захоплюється без компресії (Linear PCM, 16 біт).

Продукти: Форвард ТН , ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТН  ,  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Мовлення з можливістю затримки телесигналу Мовлення з можливістю затримки телесигналу

Продукти Форвард ТП / ТМ дозволяють організувати мовлення з можливістю затримки телесигналу. Максимальний час затримки визначається лише розміром використовуваних дискових масивів.

Існує два способи роботи з затриманим сигналом:

 • програються тільки заздалегідь відмічені фрагменти. Вони вставляються в розклад мовлення в довільному порядку разом з іншими передачами (рекламними блоками, власними передачами)
 • із затриманим сигналом працюють точно також, як і з проходять ( "живим"), наприклад з аналоговим або SDI

продукти: Форвард ТП / ТМ на початок продукти:  Форвард ТП / ТМ  на початок  Віддалені робочі місця для підготовки мовлення Віддалені робочі місця для підготовки мовлення

Для організації необмеженого числа робочих місць для підготовки мовлення існує спеціальний режим роботи "без плати". Цей режим роботи не вимагає ніяких ліцензій і є абсолютно безкоштовним.

Можливості та технології

На даній сторінці перераховані деякі типові завдання, що виникають в телемовленні, які можна вирішити з використанням продуктів лінійки компанії СофтЛаб-НСК:

Повна автоматизація мовлення

Продукти Форвард Т надають широкий набір можливостей для створення повністю автоматизованої системи мовлення, адаптованої до потреб конкретної телекомпанії:

 • Прості формати файлів ( розклад мовлення , Титрувальні завдання, файли звітів) дозволяють легко розробляти програми для їх автоматичної генерації і аналізу. Наприклад, це можливо за допомогою стандартних засобів Microsoft Office (макрос в Excel, що генерує розклад мовлення).
 • Автоматизація врізки реклами
 • Автоматизація завантаження розкладу і підкачки файлів, що дозволяє організувати мовлення повністю без участі оператора.
 • додатки введення відео- і аудіоматеріалів дозволяють здійснювати це за розкладом з можливістю збереження і завантаження розкладу введення.
 • безкоштовно надається набір SDK для розробки власних додатків на базі продуктів Форвард Т, що дозволяє створити систему для автоматизації мовлення, повністю адаптовану під завдання конкретної телекомпанії.

продукти: форвард ТА , ТП / ТП2 на початок продукти:  форвард ТА  ,  ТП / ТП2  на початок  Відтворення плей-листів Відтворення плей-листів

Продукти Форвард Т дозволяють видавати в ефір матеріали, об'єднані в плей-лист (розклад мовлення). При цьому кожен матеріал може видаватися в ефір в потрібний момент часу:

 • за розкладом
 • по команді оператора
 • по GPI (команди з зовнішніх пристроїв: пультів і т.п.)
 • по годинах
 • по команді (повідомленням) з зовнішнього застосування
 • по зовнішньому тайм-коду (LTC)

Для відеоматеріалів в розкладі передбачений TrimEditor ( "обрізка": можливість відтворити фрагмент вихідного матеріалу).

Продукти: Форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Відтворення файлів різного типу з одного розкладу Відтворення файлів різного типу з одного розкладу

У розкладі мовлення можуть використовуватися файли самих різних типів і форматів:

 • відеофайли різного формату (AVI, MPEG2, QuickTime, Windows Media, AVC, MP4, ...) і дозволу (SD / HD).
  Повний список підтримуваних форматів відефайлов
 • для накладення анімованих титрів (банери, логотипи) поверх відео можуть бути використані файли з каналом прозорості (alpha) - AVI, FLV, MOV.
 • графічні файли (TGA, BMP, PNG, JPG, DIB)
 • "Живе" відео (до шести джерел)

В одному розкладі можуть бути присутніми будь-які комбінації файлів зазначених типів і форматів.

Якщо дозвіл відеоматеріалів не збігається з вихідним дозволом, можливо включити автоматичне масштабування матеріалу до вихідного вирішенню в реальному часі. Докладніше...

Продукти: Форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Продукти для роботи з NDI-потоками Продукти для роботи з NDI-потоками

Компанія "СофтЛаб-НСК" пропонує повний набір продуктів для роботи з NDI-потоками.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Рішення для багатоканального і мультиформатного мовлення Рішення для багатоканального і мультиформатного мовлення

Продукти компанії "СофтЛаб-НСК" дозволяють організувати багатоканальне і мультиформатні мовлення з одного відеомагазину.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Автоматизація завантаження розкладу і файлів Автоматизація завантаження розкладу і файлів

Велика увага в ПО лінійки продуктів Форвард Т приділяється питанням автоматизації мовлення для максимального виключення помилок людини-оператора. Наприклад, в мовної програмі FDOnAir існує спеціальна опція для автоматичного завантаження розкладів мовлення. Файли з розкладами іменуються спеціальним чином - в їх назві вказується дата і час, в яке має стартувати це розклад. У потрібний момент часу мовна програма завантажить наступний розклад, підготує його до відтворення і запустить на виконання.

Крім того, в мовної програмі є можливість запуску з командного рядка, в якій вказується потрібне розклад для відтворення. Спеціальні параметри командного рядка дозволяють в автоматичному режимі перезапускати програму в разі аварійного рестарту системи з продовженням виконання перерваного розкладу.

Спеціальна програма підкачки файлів дозволяє в автоматичному режимі здійснювати копіювання файлів, розташованих на мережі, на мовну машину. Програма перевіряє розклад мовлення на певну (заданий користувачем) час вперед. При виявленні «мережевих» файлів запускається механізм їх копіювання на машину-відеосервер. Після закінчення процесу копіювання посилання на віддалений файл в розкладі автоматично підміняється посиланням на локальну копію цього файлу. Підкачка файлів робиться у фоновому режимі і не впливає на роботу мовного сервера.

Продукти: Форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Показ телетексту і субтитрів Показ телетексту і субтитрів

У продуктах компанії СофтЛаб-НСКЗ реалізовані різні способи роботи з телетекстом і субтитрами.

Продукти: Форвард ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  резервування мовлення резервування мовлення

Для резервування мовлення використовується наступний підхід: у разі виникнення проблем з мовленням перемикання на запасне джерело сигналу проводиться за допомогою зовнішнього пристрою (комутатор резерву, блок релейного обходу відео). Перемикання відбувається без переривання мовлення і після цього аварійний відеосервер доступний для проведення відновлювальних робіт.

Існує кілька схем резервування:

 • "Обхід". Дозволяє переключитися на "проходить" сигнал у разі виникнення проблем на мовному сервері.
 • "Дзеркало". Дозволяє переключитися на резервний сервер в разі виникнення проблем на мовному сервері.
 • "Дзеркало з обходом". Дозволяє в разі виникнення проблем на мовному сервері переключитися на резервний сервер, а в разі відмови резервного сервера переключитися на "проходить" сигнал.

Продукти: Форвард ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Мовлення з використанням технології HTTP Live Streaming Мовлення з використанням технології HTTP Live Streaming

HTTP Live Streaming (HLS) - протокол для трансляції потокового відео по стандартному HTTP-з'єднання. для платформ. Використання даної технології дозволяє організувати трансляцію передач вашого телеканалу на мобільні пристрої. На даний момент цю технологію підтримують всі основні платформи: OS X, iOS, Android, Google Chrome, Microsoft Edge.

продукти: ФорвардТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  ФорвардТТ  ,  форвард ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Апаратне кодування і декодування IP-потоків Апаратне кодування і декодування IP-потоків

Продукти компанії СофтЛаб-НСК з кодуванням вихідного потоку (Форвард ТС IP / ASI, опція IPOut / ASIOut) можуть використовувати апаратне прискорення.

продукти: IPOut , форвард ТС на початок продукти:  IPOut  ,  форвард ТС  на початок  Рішення для зовнішньої реклами Рішення для зовнішньої реклами

Форвард ТА VGA - рішення для зовнішньої реклами. По набору властивостей він повністю повторює функціонал ФорвардТА , Але в якості вихідного пристрою використовується відеокарта.

на початок

Нормалізація гучності звуку

Вимоги до телекомпаніям по нормалізації гучності висуваються давно, а після прийняття нових поправок до Федерального закону "Про рекламу" завдання нормалізації гучності стала особливо актуальна.

Поправки вводять вимоги до співвідношення рівня гучності реклами та середнього рівня гучності переривається рекламою теле- чи радіопрограми. Відхилення від встановлених норм загрожує телекомпаніям відчутними штрафами.

До теперішнього моменту реалізовані два незалежних програмних способу нормалізації гучності і додані засоби контролю за відповідністю рівня гучності нормативним вимогам

продукти: форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Реклама Реклама

Продукти Форвард Т за допомогою ефірного додатки FDOnAir дозволяють здійснювати врізку і накладення рекламних матеріалів:

Для оперативної роботи і контролю видачі реклами в ефір передбачені:

 • широкий вибір сервісних програм для попередньої підготовки і перегляду рекламних матеріалів (банери, рекламні блоки та ін.)
 • звіт (в текстовий лог-файл) серед команд вищої оператора
 • звіт (в текстовий лог-файл) про виданому в ефір матеріалі

продукти: форвард ТТ (Тільки титри), форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  (Тільки титри),  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Врізка реклами за різними матюками Врізка реклами за різними матюками

Додаткова програмна опція AutoDetect дозволяє здійснювати автоматичну врізку регіональної реклами без участі оператора ефіру.

Додаткова програмна опція AutoDetect дозволяє здійснювати автоматичну врізку регіональної реклами без участі оператора ефіру

Принцип роботи: на регіональній (ретранслює) станції ПО AutoDetect постійно відстежує вхідний сигнал з головної станції та "розпізнає" (виділяє з вхідного сигналу) мітки початку / закінчення рекламного блоку. При виявленні мітки формується умовний сигнал, за яким програма FDOnAir запускає відтворення рекламного блоку.

Для визначення початку і кінця рекламного блоку можуть використовуватися:

 • DTMF-мітки
 • звукові фрагменти заставок рекламного блоку (джингл)
 • відеофрагменти заставок рекламного блоку
 • технологія "23-й рядки" (спеціальний сигнал в першій видимої рядку зображення)
 • мітки в VITC (у видимій частині зображення)
 • мітки в транспортному потоці (за стандартом SCTE 35)
 • мітки, які передаються на сторінках телетексту (X31 Teletext, Packet-31)

продукти: форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС + ПО AutoDetect на початок продукти:  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  + ПО  AutoDetect  на початок  накладення логотипу накладення логотипу

За допомогою продуктів Форвард Т можна здійснювати накладення на відео логотипу:

Це здійснюється за допомогою ефірного додатки FDOnAir, в якому є команди для оперативного управління показу логотипу як по команді оператора, так і з розкладу.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Накладення рядка, що біжить Накладення рядка, що біжить

За допомогою продуктів Форвард Т можна здійснювати накладення на відео рядка, що біжить з рекламною, новинний та іншою інформацією. При цьому можливі:

 • підготовка матеріалу на віддаленому комп'ютері в текстовому вигляді
 • використання декількох стилів оформлення в одному завданні
 • інтеграція з базою даних для автоматичного формування завдання для рядка, що біжить

Для підготовки рухомого рядка в комплекті є спеціальне ПЗ, що дозволяє також здійснювати попередній перегляд на екрані комп'ютера. Оперативне включення / вимикання рядка, що біжить можна здійснювати як по команді оператора, так і автоматично з розкладу.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  накладення банерів накладення банерів

За допомогою продуктів Форвард Т можна здійснювати накладення на відео рекламних або інформаційних банерів:

Для підготовки банерів в комплекті є спеціальне ПЗ, що дозволяє також здійснювати попередній перегляд на екрані комп'ютера. Оперативне включення / вимикання банерів можна здійснювати як по команді оператора, так і автоматично з розкладу.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Стрічка новин Стрічка новин

За допомогою продуктів Форвард Т можна здійснювати накладення на відео новинної стрічки (динамічно змінюється текстова інформація), наприклад, у вигляді рядка, що біжить: зведення біржових котирувань, курси валют, погода, коротке зведення новин і т.д.
Як джерела даних можуть виступати web-сайти, RSS-сайти або просто текстові файли.

продукти: форвард ТТ , ТА , ТП на початок продукти:  форвард ТТ  ,  ТА  ,  ТП  на початок  SMS-чат SMS-чат

За допомогою продуктів Форвард Т можна здійснювати накладення на відео SMS-чату, автоматично генерується в реальному часі:

За допомогою продуктів Форвард Т можна здійснювати накладення на відео SMS-чату, автоматично генерується в реальному часі:

Для цього потрібно мати домовленість з контент-провайдером (стільниковою компанією), які надають відповідний спосіб автоматичного отримання тексту SMS-повідомлень. Далі можливі різні способи інтеграції продуктів Форвард Т з конкретним контент-провайдером для організації SMS-чату на базі:

 • звичайних тітровальний елементів (рядок, що біжить, скролліруемий текст, динамічно оновлюються зображення)
 • Flash-плеєра (отримання зображення з віддаленого Flash-сервера)
 • спеціального тітровальний елемента SMS (генерація зображення по тексту повідомлення)

продукти: форвард ТТ , ТА , ТП на початок продукти:  форвард ТТ  ,  ТА  ,  ТП  на початок  Показ параметрів погоди Показ параметрів погоди

В рамках можливостей продуктів Форвард Т і Форвард ТС можна виводити в ефір інформацію з параметрами погоди:

 • температура
 • тиск
 • вологість
 • кількість опадів
 • швидкість і напрямок вітру
 • інші параметри

Дані про температуру можуть автоматично виходити з температурних датчиків . Для цього призначено спеціальний безкоштовне ПО, що входить в комплект поставки.

Крім того, в якості джерела інформації про погоду можуть використовуватися різні погодні станції, зокрема:

Підтримка роботи з метеостанціями дає можливість показувати велику інформацію про погоду в передачах.
Підтримка роботи з метеостанціями дає можливість показувати велику інформацію про погоду в передачах

Повний список підтримуваних датчиків і метеостанцій .

продукти: форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Показ інформації про погоду сервісу Яндекс Показ інформації про погоду сервісу Яндекс.Погода

У комплект програмного забезпечення продуктів Форвард Т і Форвард ТЗ входить додаток SLYandexWeatherDesigner. Воно являє собою досить простий редактор для створення QML-інформерів сервісу Яндекс.Погода. Крім параметрів погоди (поточний стан, прогноз на день або на кілька днів), інформери надають і деяку додаткову інформацію: назва міста / області / країни, час сходу / заходу сонця і т.д.

Продукти: Форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Показ інформації про дорожню ситуацію сервісу Яндекс Показ інформації про дорожню ситуацію сервісу Яндекс.Пробки

Програмне забезпечення Форвард Т і Форвард ТЗ дозволяє працювати зі спеціальні графічними елементами (інформери) для відображення інформації про дорожню ситуацію. З їх допомогою можна показувати оцінку інтенсивності руху як в місті в цілому, так і на окремих вулицях. Інформери розроблені компанією Яндекс.

Продукти: Форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Показ інформації про погоду сервісу Gismeteo Показ інформації про погоду сервісу Gismeteo

У комплект програмного забезпечення продуктів Форвард Т і Форвард ТЗ входить додаток SLGismeteoDesigner для створення QML-інформерів з даними про погоду з використанням сервісу Gismeteo.

Продукти: Форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Показ результатів телефонного голосування Показ результатів телефонного голосування

З використанням спеціалізованого плагіна SLTelephone

Дизайн оформлення ефіру з результатами голосування налаштовується індивідуально. Дані про результати голосування можуть виводитися як в текстовому вигляді, так і у вигляді гістограм:

Прийом і облік голосів можуть здійснюватися різними способами:

 • по телефонних лініях з використанням адаптера «Liner-8» (виробник Teleview)
 • зі спеціально організованої інтернет-сторінки
 • з текстового файлу на жорсткому диску комп'ютера
 • введення результатів в ручному режимі
 • з використанням GSM-модемів (кілька варіантів відповіді на один номер або на кілька номерів)

З використанням стандартних засобів тітровальний системи (QML-анімація)

Система телефонного голосування iactive.pro компанії "АйЕктів" - це закінчене рішення, яке включає в себе багатоканальні телефонні номери, АТС, інтерфейси для вивантаження статистики. Все реалізовано і працює на обладнанні компанії.

Для візуалізації результатів голосування використовується QML-анімація.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Інтернет-мовлення Інтернет-мовлення

За допомогою продуктів лінійок Форвард Т і Форвард ТС можна організувати мовлення ТБ-програм на свій сайт. Зазвичай "мовлення в інтернет" означає, що глядачі будуть відкривати по посиланню на веб-сторінці потік "живого відео" в своєму браузері.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Мовлення в YouTube Мовлення в YouTube

За допомогою різних продуктів компанії СофтЛаб-НСК можна організувати як мовлення телеканалу в YouTube, так і приймати трансляції з цього сервісу.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Захоплення відео і звуку Захоплення відео і звуку

За допомогою програми FDCapture (входить в стандартний набір ПО) можна вести захоплення відео і аудіо даних в відеофайли. Як пристрої захоплення можуть бути використані плати серії FDExt . Так само як джерело сигналу можуть використовуватися дані з IP-потоків (при використанні додаткового плагіна SLIPInputLayer).

 • Захоплення може вестися одночасно з відтворенням
 • Різні формати запису: AVI, TS (MPEG2 I-frames Transport Stream), MXF OP1A (MPEG2 I-frames)
 • Запис в ручному режимі або за розкладом
 • Початок і зупинка запису за зовнішніми GPI-подій.
 • Запис може вестися в один файл (максимально можливого розміру для даної дискової системи) або в послідовність файлів (розбитих за часом або розміром)
 • Управління параметрами стиснення і порядком полів під час запису
 • "Вдруковування" дати / часу і довільного тексту в кадр
 • Вибір директорій для запису
 • Запис звуку в окремі wav-файли
 • Повноекранне "превью"
 • Одночасний запис з входів і виходів плати

Для стиснення відео під час запису в форматі AVI може бути використаний будь-який відео-кодек стандарту Video for Windows, встановлений в системі. Крім того, в комплекті ПО йде набір відеокодеків розробки компанії СофтЛаб-НСК (для 32 і 64-розрядних ОС).

Звук захоплюється без компресії (Linear PCM, 16 біт).

Продукти: Форвард ТН , ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТН  ,  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Мовлення з можливістю затримки телесигналу Мовлення з можливістю затримки телесигналу

Продукти Форвард ТП / ТМ дозволяють організувати мовлення з можливістю затримки телесигналу. Максимальний час затримки визначається лише розміром використовуваних дискових масивів.

Існує два способи роботи з затриманим сигналом:

 • програються тільки заздалегідь відмічені фрагменти. Вони вставляються в розклад мовлення в довільному порядку разом з іншими передачами (рекламними блоками, власними передачами)
 • із затриманим сигналом працюють точно також, як і з проходять ( "живим"), наприклад з аналоговим або SDI

продукти: Форвард ТП / ТМ на початок продукти:  Форвард ТП / ТМ  на початок  Віддалені робочі місця для підготовки мовлення Віддалені робочі місця для підготовки мовлення

Для організації необмеженого числа робочих місць для підготовки мовлення існує спеціальний режим роботи "без плати". Цей режим роботи не вимагає ніяких ліцензій і є абсолютно безкоштовним.

Можливості та технології

На даній сторінці перераховані деякі типові завдання, що виникають в телемовленні, які можна вирішити з використанням продуктів лінійки компанії СофтЛаб-НСК:

Повна автоматизація мовлення

Продукти Форвард Т надають широкий набір можливостей для створення повністю автоматизованої системи мовлення, адаптованої до потреб конкретної телекомпанії:

 • Прості формати файлів ( розклад мовлення , Титрувальні завдання, файли звітів) дозволяють легко розробляти програми для їх автоматичної генерації і аналізу. Наприклад, це можливо за допомогою стандартних засобів Microsoft Office (макрос в Excel, що генерує розклад мовлення).
 • Автоматизація врізки реклами
 • Автоматизація завантаження розкладу і підкачки файлів, що дозволяє організувати мовлення повністю без участі оператора.
 • додатки введення відео- і аудіоматеріалів дозволяють здійснювати це за розкладом з можливістю збереження і завантаження розкладу введення.
 • безкоштовно надається набір SDK для розробки власних додатків на базі продуктів Форвард Т, що дозволяє створити систему для автоматизації мовлення, повністю адаптовану під завдання конкретної телекомпанії.

продукти: форвард ТА , ТП / ТП2 на початок продукти:  форвард ТА  ,  ТП / ТП2  на початок  Відтворення плей-листів Відтворення плей-листів

Продукти Форвард Т дозволяють видавати в ефір матеріали, об'єднані в плей-лист (розклад мовлення). При цьому кожен матеріал може видаватися в ефір в потрібний момент часу:

 • за розкладом
 • по команді оператора
 • по GPI (команди з зовнішніх пристроїв: пультів і т.п.)
 • по годинах
 • по команді (повідомленням) з зовнішнього застосування
 • по зовнішньому тайм-коду (LTC)

Для відеоматеріалів в розкладі передбачений TrimEditor ( "обрізка": можливість відтворити фрагмент вихідного матеріалу).

Продукти: Форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Відтворення файлів різного типу з одного розкладу Відтворення файлів різного типу з одного розкладу

У розкладі мовлення можуть використовуватися файли самих різних типів і форматів:

 • відеофайли різного формату (AVI, MPEG2, QuickTime, Windows Media, AVC, MP4, ...) і дозволу (SD / HD).
  Повний список підтримуваних форматів відефайлов
 • для накладення анімованих титрів (банери, логотипи) поверх відео можуть бути використані файли з каналом прозорості (alpha) - AVI, FLV, MOV.
 • графічні файли (TGA, BMP, PNG, JPG, DIB)
 • "Живе" відео (до шести джерел)

В одному розкладі можуть бути присутніми будь-які комбінації файлів зазначених типів і форматів.

Якщо дозвіл відеоматеріалів не збігається з вихідним дозволом, можливо включити автоматичне масштабування матеріалу до вихідного вирішенню в реальному часі. Докладніше...

Продукти: Форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Продукти для роботи з NDI-потоками Продукти для роботи з NDI-потоками

Компанія "СофтЛаб-НСК" пропонує повний набір продуктів для роботи з NDI-потоками.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Рішення для багатоканального і мультиформатного мовлення Рішення для багатоканального і мультиформатного мовлення

Продукти компанії "СофтЛаб-НСК" дозволяють організувати багатоканальне і мультиформатні мовлення з одного відеомагазину.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Автоматизація завантаження розкладу і файлів Автоматизація завантаження розкладу і файлів

Велика увага в ПО лінійки продуктів Форвард Т приділяється питанням автоматизації мовлення для максимального виключення помилок людини-оператора. Наприклад, в мовної програмі FDOnAir існує спеціальна опція для автоматичного завантаження розкладів мовлення. Файли з розкладами іменуються спеціальним чином - в їх назві вказується дата і час, в яке має стартувати це розклад. У потрібний момент часу мовна програма завантажить наступний розклад, підготує його до відтворення і запустить на виконання.

Крім того, в мовної програмі є можливість запуску з командного рядка, в якій вказується потрібне розклад для відтворення. Спеціальні параметри командного рядка дозволяють в автоматичному режимі перезапускати програму в разі аварійного рестарту системи з продовженням виконання перерваного розкладу.

Спеціальна програма підкачки файлів дозволяє в автоматичному режимі здійснювати копіювання файлів, розташованих на мережі, на мовну машину. Програма перевіряє розклад мовлення на певну (заданий користувачем) час вперед. При виявленні «мережевих» файлів запускається механізм їх копіювання на машину-відеосервер. Після закінчення процесу копіювання посилання на віддалений файл в розкладі автоматично підміняється посиланням на локальну копію цього файлу. Підкачка файлів робиться у фоновому режимі і не впливає на роботу мовного сервера.

Продукти: Форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Показ телетексту і субтитрів Показ телетексту і субтитрів

У продуктах компанії СофтЛаб-НСКЗ реалізовані різні способи роботи з телетекстом і субтитрами.

Продукти: Форвард ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  резервування мовлення резервування мовлення

Для резервування мовлення використовується наступний підхід: у разі виникнення проблем з мовленням перемикання на запасне джерело сигналу проводиться за допомогою зовнішнього пристрою (комутатор резерву, блок релейного обходу відео). Перемикання відбувається без переривання мовлення і після цього аварійний відеосервер доступний для проведення відновлювальних робіт.

Існує кілька схем резервування:

 • "Обхід". Дозволяє переключитися на "проходить" сигнал у разі виникнення проблем на мовному сервері.
 • "Дзеркало". Дозволяє переключитися на резервний сервер в разі виникнення проблем на мовному сервері.
 • "Дзеркало з обходом". Дозволяє в разі виникнення проблем на мовному сервері переключитися на резервний сервер, а в разі відмови резервного сервера переключитися на "проходить" сигнал.

Продукти: Форвард ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Мовлення з використанням технології HTTP Live Streaming Мовлення з використанням технології HTTP Live Streaming

HTTP Live Streaming (HLS) - протокол для трансляції потокового відео по стандартному HTTP-з'єднання. для платформ. Використання даної технології дозволяє організувати трансляцію передач вашого телеканалу на мобільні пристрої. На даний момент цю технологію підтримують всі основні платформи: OS X, iOS, Android, Google Chrome, Microsoft Edge.

продукти: ФорвардТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  ФорвардТТ  ,  форвард ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Апаратне кодування і декодування IP-потоків Апаратне кодування і декодування IP-потоків

Продукти компанії СофтЛаб-НСК з кодуванням вихідного потоку (Форвард ТС IP / ASI, опція IPOut / ASIOut) можуть використовувати апаратне прискорення.

продукти: IPOut , форвард ТС на початок продукти:  IPOut  ,  форвард ТС  на початок  Рішення для зовнішньої реклами Рішення для зовнішньої реклами

Форвард ТА VGA - рішення для зовнішньої реклами. По набору властивостей він повністю повторює функціонал ФорвардТА , Але в якості вихідного пристрою використовується відеокарта.

на початок

Нормалізація гучності звуку

Вимоги до телекомпаніям по нормалізації гучності висуваються давно, а після прийняття нових поправок до Федерального закону "Про рекламу" завдання нормалізації гучності стала особливо актуальна.

Поправки вводять вимоги до співвідношення рівня гучності реклами та середнього рівня гучності переривається рекламою теле- чи радіопрограми. Відхилення від встановлених норм загрожує телекомпаніям відчутними штрафами.

До теперішнього моменту реалізовані два незалежних програмних способу нормалізації гучності і додані засоби контролю за відповідністю рівня гучності нормативним вимогам

продукти: форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Реклама Реклама

Продукти Форвард Т за допомогою ефірного додатки FDOnAir дозволяють здійснювати врізку і накладення рекламних матеріалів:

Для оперативної роботи і контролю видачі реклами в ефір передбачені:

 • широкий вибір сервісних програм для попередньої підготовки і перегляду рекламних матеріалів (банери, рекламні блоки та ін.)
 • звіт (в текстовий лог-файл) серед команд вищої оператора
 • звіт (в текстовий лог-файл) про виданому в ефір матеріалі

продукти: форвард ТТ (Тільки титри), форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  (Тільки титри),  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Врізка реклами за різними матюками Врізка реклами за різними матюками

Додаткова програмна опція AutoDetect дозволяє здійснювати автоматичну врізку регіональної реклами без участі оператора ефіру.

Додаткова програмна опція AutoDetect дозволяє здійснювати автоматичну врізку регіональної реклами без участі оператора ефіру

Принцип роботи: на регіональній (ретранслює) станції ПО AutoDetect постійно відстежує вхідний сигнал з головної станції та "розпізнає" (виділяє з вхідного сигналу) мітки початку / закінчення рекламного блоку. При виявленні мітки формується умовний сигнал, за яким програма FDOnAir запускає відтворення рекламного блоку.

Для визначення початку і кінця рекламного блоку можуть використовуватися:

 • DTMF-мітки
 • звукові фрагменти заставок рекламного блоку (джингл)
 • відеофрагменти заставок рекламного блоку
 • технологія "23-й рядки" (спеціальний сигнал в першій видимої рядку зображення)
 • мітки в VITC (у видимій частині зображення)
 • мітки в транспортному потоці (за стандартом SCTE 35)
 • мітки, які передаються на сторінках телетексту (X31 Teletext, Packet-31)

продукти: форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС + ПО AutoDetect на початок продукти:  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  + ПО  AutoDetect  на початок  накладення логотипу накладення логотипу

За допомогою продуктів Форвард Т можна здійснювати накладення на відео логотипу:

Це здійснюється за допомогою ефірного додатки FDOnAir, в якому є команди для оперативного управління показу логотипу як по команді оператора, так і з розкладу.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Накладення рядка, що біжить Накладення рядка, що біжить

За допомогою продуктів Форвард Т можна здійснювати накладення на відео рядка, що біжить з рекламною, новинний та іншою інформацією. При цьому можливі:

 • підготовка матеріалу на віддаленому комп'ютері в текстовому вигляді
 • використання декількох стилів оформлення в одному завданні
 • інтеграція з базою даних для автоматичного формування завдання для рядка, що біжить

Для підготовки рухомого рядка в комплекті є спеціальне ПЗ, що дозволяє також здійснювати попередній перегляд на екрані комп'ютера. Оперативне включення / вимикання рядка, що біжить можна здійснювати як по команді оператора, так і автоматично з розкладу.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  накладення банерів накладення банерів

За допомогою продуктів Форвард Т можна здійснювати накладення на відео рекламних або інформаційних банерів:

Для підготовки банерів в комплекті є спеціальне ПЗ, що дозволяє також здійснювати попередній перегляд на екрані комп'ютера. Оперативне включення / вимикання банерів можна здійснювати як по команді оператора, так і автоматично з розкладу.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Стрічка новин Стрічка новин

За допомогою продуктів Форвард Т можна здійснювати накладення на відео новинної стрічки (динамічно змінюється текстова інформація), наприклад, у вигляді рядка, що біжить: зведення біржових котирувань, курси валют, погода, коротке зведення новин і т.д.
Як джерела даних можуть виступати web-сайти, RSS-сайти або просто текстові файли.

продукти: форвард ТТ , ТА , ТП на початок продукти:  форвард ТТ  ,  ТА  ,  ТП  на початок  SMS-чат SMS-чат

За допомогою продуктів Форвард Т можна здійснювати накладення на відео SMS-чату, автоматично генерується в реальному часі:

За допомогою продуктів Форвард Т можна здійснювати накладення на відео SMS-чату, автоматично генерується в реальному часі:

Для цього потрібно мати домовленість з контент-провайдером (стільниковою компанією), які надають відповідний спосіб автоматичного отримання тексту SMS-повідомлень. Далі можливі різні способи інтеграції продуктів Форвард Т з конкретним контент-провайдером для організації SMS-чату на базі:

 • звичайних тітровальний елементів (рядок, що біжить, скролліруемий текст, динамічно оновлюються зображення)
 • Flash-плеєра (отримання зображення з віддаленого Flash-сервера)
 • спеціального тітровальний елемента SMS (генерація зображення по тексту повідомлення)

продукти: форвард ТТ , ТА , ТП на початок продукти:  форвард ТТ  ,  ТА  ,  ТП  на початок  Показ параметрів погоди Показ параметрів погоди

В рамках можливостей продуктів Форвард Т і Форвард ТС можна виводити в ефір інформацію з параметрами погоди:

 • температура
 • тиск
 • вологість
 • кількість опадів
 • швидкість і напрямок вітру
 • інші параметри

Дані про температуру можуть автоматично виходити з температурних датчиків . Для цього призначено спеціальний безкоштовне ПО, що входить в комплект поставки.

Крім того, в якості джерела інформації про погоду можуть використовуватися різні погодні станції, зокрема:

Підтримка роботи з метеостанціями дає можливість показувати велику інформацію про погоду в передачах.
Підтримка роботи з метеостанціями дає можливість показувати велику інформацію про погоду в передачах

Повний список підтримуваних датчиків і метеостанцій .

продукти: форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Показ інформації про погоду сервісу Яндекс Показ інформації про погоду сервісу Яндекс.Погода

У комплект програмного забезпечення продуктів Форвард Т і Форвард ТЗ входить додаток SLYandexWeatherDesigner. Воно являє собою досить простий редактор для створення QML-інформерів сервісу Яндекс.Погода. Крім параметрів погоди (поточний стан, прогноз на день або на кілька днів), інформери надають і деяку додаткову інформацію: назва міста / області / країни, час сходу / заходу сонця і т.д.

Продукти: Форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Показ інформації про дорожню ситуацію сервісу Яндекс Показ інформації про дорожню ситуацію сервісу Яндекс.Пробки

Програмне забезпечення Форвард Т і Форвард ТЗ дозволяє працювати зі спеціальні графічними елементами (інформери) для відображення інформації про дорожню ситуацію. З їх допомогою можна показувати оцінку інтенсивності руху як в місті в цілому, так і на окремих вулицях. Інформери розроблені компанією Яндекс.

Продукти: Форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Показ інформації про погоду сервісу Gismeteo Показ інформації про погоду сервісу Gismeteo

У комплект програмного забезпечення продуктів Форвард Т і Форвард ТЗ входить додаток SLGismeteoDesigner для створення QML-інформерів з даними про погоду з використанням сервісу Gismeteo.

Продукти: Форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Показ результатів телефонного голосування Показ результатів телефонного голосування

З використанням спеціалізованого плагіна SLTelephone

Дизайн оформлення ефіру з результатами голосування налаштовується індивідуально. Дані про результати голосування можуть виводитися як в текстовому вигляді, так і у вигляді гістограм:

Прийом і облік голосів можуть здійснюватися різними способами:

 • по телефонних лініях з використанням адаптера «Liner-8» (виробник Teleview)
 • зі спеціально організованої інтернет-сторінки
 • з текстового файлу на жорсткому диску комп'ютера
 • введення результатів в ручному режимі
 • з використанням GSM-модемів (кілька варіантів відповіді на один номер або на кілька номерів)

З використанням стандартних засобів тітровальний системи (QML-анімація)

Система телефонного голосування iactive.pro компанії "АйЕктів" - це закінчене рішення, яке включає в себе багатоканальні телефонні номери, АТС, інтерфейси для вивантаження статистики. Все реалізовано і працює на обладнанні компанії.

Для візуалізації результатів голосування використовується QML-анімація.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Інтернет-мовлення Інтернет-мовлення

За допомогою продуктів лінійок Форвард Т і Форвард ТС можна організувати мовлення ТБ-програм на свій сайт. Зазвичай "мовлення в інтернет" означає, що глядачі будуть відкривати по посиланню на веб-сторінці потік "живого відео" в своєму браузері.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Мовлення в YouTube Мовлення в YouTube

За допомогою різних продуктів компанії СофтЛаб-НСК можна організувати як мовлення телеканалу в YouTube, так і приймати трансляції з цього сервісу.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Захоплення відео і звуку Захоплення відео і звуку

За допомогою програми FDCapture (входить в стандартний набір ПО) можна вести захоплення відео і аудіо даних в відеофайли. Як пристрої захоплення можуть бути використані плати серії FDExt . Так само як джерело сигналу можуть використовуватися дані з IP-потоків (при використанні додаткового плагіна SLIPInputLayer).

 • Захоплення може вестися одночасно з відтворенням
 • Різні формати запису: AVI, TS (MPEG2 I-frames Transport Stream), MXF OP1A (MPEG2 I-frames)
 • Запис в ручному режимі або за розкладом
 • Початок і зупинка запису за зовнішніми GPI-подій.
 • Запис може вестися в один файл (максимально можливого розміру для даної дискової системи) або в послідовність файлів (розбитих за часом або розміром)
 • Управління параметрами стиснення і порядком полів під час запису
 • "Вдруковування" дати / часу і довільного тексту в кадр
 • Вибір директорій для запису
 • Запис звуку в окремі wav-файли
 • Повноекранне "превью"
 • Одночасний запис з входів і виходів плати

Для стиснення відео під час запису в форматі AVI може бути використаний будь-який відео-кодек стандарту Video for Windows, встановлений в системі. Крім того, в комплекті ПО йде набір відеокодеків розробки компанії СофтЛаб-НСК (для 32 і 64-розрядних ОС).

Звук захоплюється без компресії (Linear PCM, 16 біт).

Продукти: Форвард ТН , ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТН  ,  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Мовлення з можливістю затримки телесигналу Мовлення з можливістю затримки телесигналу

Продукти Форвард ТП / ТМ дозволяють організувати мовлення з можливістю затримки телесигналу. Максимальний час затримки визначається лише розміром використовуваних дискових масивів.

Існує два способи роботи з затриманим сигналом:

 • програються тільки заздалегідь відмічені фрагменти. Вони вставляються в розклад мовлення в довільному порядку разом з іншими передачами (рекламними блоками, власними передачами)
 • із затриманим сигналом працюють точно також, як і з проходять ( "живим"), наприклад з аналоговим або SDI

продукти: Форвард ТП / ТМ на початок продукти:  Форвард ТП / ТМ  на початок  Віддалені робочі місця для підготовки мовлення Віддалені робочі місця для підготовки мовлення

Для організації необмеженого числа робочих місць для підготовки мовлення існує спеціальний режим роботи "без плати". Цей режим роботи не вимагає ніяких ліцензій і є абсолютно безкоштовним.

Можливості та технології

На даній сторінці перераховані деякі типові завдання, що виникають в телемовленні, які можна вирішити з використанням продуктів лінійки компанії СофтЛаб-НСК:

Повна автоматизація мовлення

Продукти Форвард Т надають широкий набір можливостей для створення повністю автоматизованої системи мовлення, адаптованої до потреб конкретної телекомпанії:

 • Прості формати файлів ( розклад мовлення , Титрувальні завдання, файли звітів) дозволяють легко розробляти програми для їх автоматичної генерації і аналізу. Наприклад, це можливо за допомогою стандартних засобів Microsoft Office (макрос в Excel, що генерує розклад мовлення).
 • Автоматизація врізки реклами
 • Автоматизація завантаження розкладу і підкачки файлів, що дозволяє організувати мовлення повністю без участі оператора.
 • додатки введення відео- і аудіоматеріалів дозволяють здійснювати це за розкладом з можливістю збереження і завантаження розкладу введення.
 • безкоштовно надається набір SDK для розробки власних додатків на базі продуктів Форвард Т, що дозволяє створити систему для автоматизації мовлення, повністю адаптовану під завдання конкретної телекомпанії.

продукти: форвард ТА , ТП / ТП2 на початок продукти:  форвард ТА  ,  ТП / ТП2  на початок  Відтворення плей-листів Відтворення плей-листів

Продукти Форвард Т дозволяють видавати в ефір матеріали, об'єднані в плей-лист (розклад мовлення). При цьому кожен матеріал може видаватися в ефір в потрібний момент часу:

 • за розкладом
 • по команді оператора
 • по GPI (команди з зовнішніх пристроїв: пультів і т.п.)
 • по годинах
 • по команді (повідомленням) з зовнішнього застосування
 • по зовнішньому тайм-коду (LTC)

Для відеоматеріалів в розкладі передбачений TrimEditor ( "обрізка": можливість відтворити фрагмент вихідного матеріалу).

Продукти: Форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Відтворення файлів різного типу з одного розкладу Відтворення файлів різного типу з одного розкладу

У розкладі мовлення можуть використовуватися файли самих різних типів і форматів:

 • відеофайли різного формату (AVI, MPEG2, QuickTime, Windows Media, AVC, MP4, ...) і дозволу (SD / HD).
  Повний список підтримуваних форматів відефайлов
 • для накладення анімованих титрів (банери, логотипи) поверх відео можуть бути використані файли з каналом прозорості (alpha) - AVI, FLV, MOV.
 • графічні файли (TGA, BMP, PNG, JPG, DIB)
 • "Живе" відео (до шести джерел)

В одному розкладі можуть бути присутніми будь-які комбінації файлів зазначених типів і форматів.

Якщо дозвіл відеоматеріалів не збігається з вихідним дозволом, можливо включити автоматичне масштабування матеріалу до вихідного вирішенню в реальному часі. Докладніше...

Продукти: Форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Продукти для роботи з NDI-потоками Продукти для роботи з NDI-потоками

Компанія "СофтЛаб-НСК" пропонує повний набір продуктів для роботи з NDI-потоками.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Рішення для багатоканального і мультиформатного мовлення Рішення для багатоканального і мультиформатного мовлення

Продукти компанії "СофтЛаб-НСК" дозволяють організувати багатоканальне і мультиформатні мовлення з одного відеомагазину.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Автоматизація завантаження розкладу і файлів Автоматизація завантаження розкладу і файлів

Велика увага в ПО лінійки продуктів Форвард Т приділяється питанням автоматизації мовлення для максимального виключення помилок людини-оператора. Наприклад, в мовної програмі FDOnAir існує спеціальна опція для автоматичного завантаження розкладів мовлення. Файли з розкладами іменуються спеціальним чином - в їх назві вказується дата і час, в яке має стартувати це розклад. У потрібний момент часу мовна програма завантажить наступний розклад, підготує його до відтворення і запустить на виконання.

Крім того, в мовної програмі є можливість запуску з командного рядка, в якій вказується потрібне розклад для відтворення. Спеціальні параметри командного рядка дозволяють в автоматичному режимі перезапускати програму в разі аварійного рестарту системи з продовженням виконання перерваного розкладу.

Спеціальна програма підкачки файлів дозволяє в автоматичному режимі здійснювати копіювання файлів, розташованих на мережі, на мовну машину. Програма перевіряє розклад мовлення на певну (заданий користувачем) час вперед. При виявленні «мережевих» файлів запускається механізм їх копіювання на машину-відеосервер. Після закінчення процесу копіювання посилання на віддалений файл в розкладі автоматично підміняється посиланням на локальну копію цього файлу. Підкачка файлів робиться у фоновому режимі і не впливає на роботу мовного сервера.

Продукти: Форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Показ телетексту і субтитрів Показ телетексту і субтитрів

У продуктах компанії СофтЛаб-НСКЗ реалізовані різні способи роботи з телетекстом і субтитрами.

Продукти: Форвард ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  резервування мовлення резервування мовлення

Для резервування мовлення використовується наступний підхід: у разі виникнення проблем з мовленням перемикання на запасне джерело сигналу проводиться за допомогою зовнішнього пристрою (комутатор резерву, блок релейного обходу відео). Перемикання відбувається без переривання мовлення і після цього аварійний відеосервер доступний для проведення відновлювальних робіт.

Існує кілька схем резервування:

 • "Обхід". Дозволяє переключитися на "проходить" сигнал у разі виникнення проблем на мовному сервері.
 • "Дзеркало". Дозволяє переключитися на резервний сервер в разі виникнення проблем на мовному сервері.
 • "Дзеркало з обходом". Дозволяє в разі виникнення проблем на мовному сервері переключитися на резервний сервер, а в разі відмови резервного сервера переключитися на "проходить" сигнал.

Продукти: Форвард ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Мовлення з використанням технології HTTP Live Streaming Мовлення з використанням технології HTTP Live Streaming

HTTP Live Streaming (HLS) - протокол для трансляції потокового відео по стандартному HTTP-з'єднання. для платформ. Використання даної технології дозволяє організувати трансляцію передач вашого телеканалу на мобільні пристрої. На даний момент цю технологію підтримують всі основні платформи: OS X, iOS, Android, Google Chrome, Microsoft Edge.

продукти: ФорвардТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  ФорвардТТ  ,  форвард ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Апаратне кодування і декодування IP-потоків Апаратне кодування і декодування IP-потоків

Продукти компанії СофтЛаб-НСК з кодуванням вихідного потоку (Форвард ТС IP / ASI, опція IPOut / ASIOut) можуть використовувати апаратне прискорення.

продукти: IPOut , форвард ТС на початок продукти:  IPOut  ,  форвард ТС  на початок  Рішення для зовнішньої реклами Рішення для зовнішньої реклами

Форвард ТА VGA - рішення для зовнішньої реклами. По набору властивостей він повністю повторює функціонал ФорвардТА , Але в якості вихідного пристрою використовується відеокарта.

на початок

Нормалізація гучності звуку

Вимоги до телекомпаніям по нормалізації гучності висуваються давно, а після прийняття нових поправок до Федерального закону "Про рекламу" завдання нормалізації гучності стала особливо актуальна.

Поправки вводять вимоги до співвідношення рівня гучності реклами та середнього рівня гучності переривається рекламою теле- чи радіопрограми. Відхилення від встановлених норм загрожує телекомпаніям відчутними штрафами.

До теперішнього моменту реалізовані два незалежних програмних способу нормалізації гучності і додані засоби контролю за відповідністю рівня гучності нормативним вимогам

продукти: форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Реклама Реклама

Продукти Форвард Т за допомогою ефірного додатки FDOnAir дозволяють здійснювати врізку і накладення рекламних матеріалів:

Для оперативної роботи і контролю видачі реклами в ефір передбачені:

 • широкий вибір сервісних програм для попередньої підготовки і перегляду рекламних матеріалів (банери, рекламні блоки та ін.)
 • звіт (в текстовий лог-файл) серед команд вищої оператора
 • звіт (в текстовий лог-файл) про виданому в ефір матеріалі

продукти: форвард ТТ (Тільки титри), форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  (Тільки титри),  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Врізка реклами за різними матюками Врізка реклами за різними матюками

Додаткова програмна опція AutoDetect дозволяє здійснювати автоматичну врізку регіональної реклами без участі оператора ефіру.

Додаткова програмна опція AutoDetect дозволяє здійснювати автоматичну врізку регіональної реклами без участі оператора ефіру

Принцип роботи: на регіональній (ретранслює) станції ПО AutoDetect постійно відстежує вхідний сигнал з головної станції та "розпізнає" (виділяє з вхідного сигналу) мітки початку / закінчення рекламного блоку. При виявленні мітки формується умовний сигнал, за яким програма FDOnAir запускає відтворення рекламного блоку.

Для визначення початку і кінця рекламного блоку можуть використовуватися:

 • DTMF-мітки
 • звукові фрагменти заставок рекламного блоку (джингл)
 • відеофрагменти заставок рекламного блоку
 • технологія "23-й рядки" (спеціальний сигнал в першій видимої рядку зображення)
 • мітки в VITC (у видимій частині зображення)
 • мітки в транспортному потоці (за стандартом SCTE 35)
 • мітки, які передаються на сторінках телетексту (X31 Teletext, Packet-31)

продукти: форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС + ПО AutoDetect на початок продукти:  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  + ПО  AutoDetect  на початок  накладення логотипу накладення логотипу

За допомогою продуктів Форвард Т можна здійснювати накладення на відео логотипу:

Це здійснюється за допомогою ефірного додатки FDOnAir, в якому є команди для оперативного управління показу логотипу як по команді оператора, так і з розкладу.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Накладення рядка, що біжить Накладення рядка, що біжить

За допомогою продуктів Форвард Т можна здійснювати накладення на відео рядка, що біжить з рекламною, новинний та іншою інформацією. При цьому можливі:

 • підготовка матеріалу на віддаленому комп'ютері в текстовому вигляді
 • використання декількох стилів оформлення в одному завданні
 • інтеграція з базою даних для автоматичного формування завдання для рядка, що біжить

Для підготовки рухомого рядка в комплекті є спеціальне ПЗ, що дозволяє також здійснювати попередній перегляд на екрані комп'ютера. Оперативне включення / вимикання рядка, що біжить можна здійснювати як по команді оператора, так і автоматично з розкладу.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  накладення банерів накладення банерів

За допомогою продуктів Форвард Т можна здійснювати накладення на відео рекламних або інформаційних банерів:

Для підготовки банерів в комплекті є спеціальне ПЗ, що дозволяє також здійснювати попередній перегляд на екрані комп'ютера. Оперативне включення / вимикання банерів можна здійснювати як по команді оператора, так і автоматично з розкладу.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Стрічка новин Стрічка новин

За допомогою продуктів Форвард Т можна здійснювати накладення на відео новинної стрічки (динамічно змінюється текстова інформація), наприклад, у вигляді рядка, що біжить: зведення біржових котирувань, курси валют, погода, коротке зведення новин і т.д.
Як джерела даних можуть виступати web-сайти, RSS-сайти або просто текстові файли.

продукти: форвард ТТ , ТА , ТП на початок продукти:  форвард ТТ  ,  ТА  ,  ТП  на початок  SMS-чат SMS-чат

За допомогою продуктів Форвард Т можна здійснювати накладення на відео SMS-чату, автоматично генерується в реальному часі:

За допомогою продуктів Форвард Т можна здійснювати накладення на відео SMS-чату, автоматично генерується в реальному часі:

Для цього потрібно мати домовленість з контент-провайдером (стільниковою компанією), які надають відповідний спосіб автоматичного отримання тексту SMS-повідомлень. Далі можливі різні способи інтеграції продуктів Форвард Т з конкретним контент-провайдером для організації SMS-чату на базі:

 • звичайних тітровальний елементів (рядок, що біжить, скролліруемий текст, динамічно оновлюються зображення)
 • Flash-плеєра (отримання зображення з віддаленого Flash-сервера)
 • спеціального тітровальний елемента SMS (генерація зображення по тексту повідомлення)

продукти: форвард ТТ , ТА , ТП на початок продукти:  форвард ТТ  ,  ТА  ,  ТП  на початок  Показ параметрів погоди Показ параметрів погоди

В рамках можливостей продуктів Форвард Т і Форвард ТС можна виводити в ефір інформацію з параметрами погоди:

 • температура
 • тиск
 • вологість
 • кількість опадів
 • швидкість і напрямок вітру
 • інші параметри

Дані про температуру можуть автоматично виходити з температурних датчиків . Для цього призначено спеціальний безкоштовне ПО, що входить в комплект поставки.

Крім того, в якості джерела інформації про погоду можуть використовуватися різні погодні станції, зокрема:

Підтримка роботи з метеостанціями дає можливість показувати велику інформацію про погоду в передачах.
Підтримка роботи з метеостанціями дає можливість показувати велику інформацію про погоду в передачах

Повний список підтримуваних датчиків і метеостанцій .

продукти: форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Показ інформації про погоду сервісу Яндекс Показ інформації про погоду сервісу Яндекс.Погода

У комплект програмного забезпечення продуктів Форвард Т і Форвард ТЗ входить додаток SLYandexWeatherDesigner. Воно являє собою досить простий редактор для створення QML-інформерів сервісу Яндекс.Погода. Крім параметрів погоди (поточний стан, прогноз на день або на кілька днів), інформери надають і деяку додаткову інформацію: назва міста / області / країни, час сходу / заходу сонця і т.д.

Продукти: Форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Показ інформації про дорожню ситуацію сервісу Яндекс Показ інформації про дорожню ситуацію сервісу Яндекс.Пробки

Програмне забезпечення Форвард Т і Форвард ТЗ дозволяє працювати зі спеціальні графічними елементами (інформери) для відображення інформації про дорожню ситуацію. З їх допомогою можна показувати оцінку інтенсивності руху як в місті в цілому, так і на окремих вулицях. Інформери розроблені компанією Яндекс.

Продукти: Форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Показ інформації про погоду сервісу Gismeteo Показ інформації про погоду сервісу Gismeteo

У комплект програмного забезпечення продуктів Форвард Т і Форвард ТЗ входить додаток SLGismeteoDesigner для створення QML-інформерів з даними про погоду з використанням сервісу Gismeteo.

Продукти: Форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Показ результатів телефонного голосування Показ результатів телефонного голосування

З використанням спеціалізованого плагіна SLTelephone

Дизайн оформлення ефіру з результатами голосування налаштовується індивідуально. Дані про результати голосування можуть виводитися як в текстовому вигляді, так і у вигляді гістограм:

Прийом і облік голосів можуть здійснюватися різними способами:

 • по телефонних лініях з використанням адаптера «Liner-8» (виробник Teleview)
 • зі спеціально організованої інтернет-сторінки
 • з текстового файлу на жорсткому диску комп'ютера
 • введення результатів в ручному режимі
 • з використанням GSM-модемів (кілька варіантів відповіді на один номер або на кілька номерів)

З використанням стандартних засобів тітровальний системи (QML-анімація)

Система телефонного голосування iactive.pro компанії "АйЕктів" - це закінчене рішення, яке включає в себе багатоканальні телефонні номери, АТС, інтерфейси для вивантаження статистики. Все реалізовано і працює на обладнанні компанії.

Для візуалізації результатів голосування використовується QML-анімація.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Інтернет-мовлення Інтернет-мовлення

За допомогою продуктів лінійок Форвард Т і Форвард ТС можна організувати мовлення ТБ-програм на свій сайт. Зазвичай "мовлення в інтернет" означає, що глядачі будуть відкривати по посиланню на веб-сторінці потік "живого відео" в своєму браузері.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Мовлення в YouTube Мовлення в YouTube

За допомогою різних продуктів компанії СофтЛаб-НСК можна організувати як мовлення телеканалу в YouTube, так і приймати трансляції з цього сервісу.

продукти: форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Захоплення відео і звуку Захоплення відео і звуку

За допомогою програми FDCapture (входить в стандартний набір ПО) можна вести захоплення відео і аудіо даних в відеофайли. Як пристрої захоплення можуть бути використані плати серії FDExt . Так само як джерело сигналу можуть використовуватися дані з IP-потоків (при використанні додаткового плагіна SLIPInputLayer).

 • Захоплення може вестися одночасно з відтворенням
 • Різні формати запису: AVI, TS (MPEG2 I-frames Transport Stream), MXF OP1A (MPEG2 I-frames)
 • Запис в ручному режимі або за розкладом
 • Початок і зупинка запису за зовнішніми GPI-подій.
 • Запис може вестися в один файл (максимально можливого розміру для даної дискової системи) або в послідовність файлів (розбитих за часом або розміром)
 • Управління параметрами стиснення і порядком полів під час запису
 • "Вдруковування" дати / часу і довільного тексту в кадр
 • Вибір директорій для запису
 • Запис звуку в окремі wav-файли
 • Повноекранне "превью"
 • Одночасний запис з входів і виходів плати

Для стиснення відео під час запису в форматі AVI може бути використаний будь-який відео-кодек стандарту Video for Windows, встановлений в системі. Крім того, в комплекті ПО йде набір відеокодеків розробки компанії СофтЛаб-НСК (для 32 і 64-розрядних ОС).

Звук захоплюється без компресії (Linear PCM, 16 біт).

Продукти: Форвард ТН , ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТН  ,  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Мовлення з можливістю затримки телесигналу Мовлення з можливістю затримки телесигналу

Продукти Форвард ТП / ТМ дозволяють організувати мовлення з можливістю затримки телесигналу. Максимальний час затримки визначається лише розміром використовуваних дискових масивів.

Існує два способи роботи з затриманим сигналом:

 • програються тільки заздалегідь відмічені фрагменти. Вони вставляються в розклад мовлення в довільному порядку разом з іншими передачами (рекламними блоками, власними передачами)
 • із затриманим сигналом працюють точно також, як і з проходять ( "живим"), наприклад з аналоговим або SDI

продукти: Форвард ТП / ТМ на початок продукти:  Форвард ТП / ТМ  на початок  Віддалені робочі місця для підготовки мовлення Віддалені робочі місця для підготовки мовлення

Для організації необмеженого числа робочих місць для підготовки мовлення існує спеціальний режим роботи "без плати". Цей режим роботи не вимагає ніяких ліцензій і є абсолютно безкоштовним.

Продукти: Форвард ТТ , ТА , ТП , ТС на початок Продукти: Форвард  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Взаємодія з зовнішнім обладнанням Взаємодія з зовнішнім обладнанням

Передбачені Різні Способи роботи з комерційними зовнішнім обладнанням: Відеомікшері, комутатори ТОЩО. Зв'язок может здійснюватіся с помощью інтерфейсу GPI, через COM-порт. Команди відправки GPI-сигналів можна вставити в розклад мовлення програми FDOnAir, а також використовувати в деяких другі' програмах.

Є всі необхідні програмні модулі, що дозволяють управляти зовнішніми пристроями за допомогою відправки довільних керуючих послідовностей через COM-порт. Аналогічно можна конфігурувати команди очікування довільній послідовності байт, що надходить з COM-порту, і вставити ці команди очікування в розклад мовлення.

продукти: форвард ТН , ТТ , ТА , ТП , ТС на початок продукти:  форвард ТН  ,  ТТ  ,  ТА  ,  ТП  ,  ТС  на початок  Набір SDK для розробників Набір SDK для розробників

Для розробників вільно і безкоштовно надається SDK для створення власних додатків.

 • введення / виведення (в тому числі відтворення різноформатних файлів) відео і звуку
 • управління Відеомікшери і багатоканальним звуковим мікшером плат серії FDExt
 • накладення титрів з каналом прозорості
 • управління накладенням стандартних об'єктів (логотип, рядок, що біжить, годинник, банери і т.д.) тітровальний системи
 • управління накладенням своїх власних багатошарових анімованих титрів з прозорістю
 • управління тітровальний SMS-об'єктом, інтеграція додатків компаній SMS-провайдерів з тітровальний об'єктами для показу SMS-повідомлень (організація SMS-чатів, SMS-голосувань)
 • управління додатком FDOnAir (управління мовним сервером і / або отримання повідомлень від нього)
 • створення тітровальний об'єктів з виконуваним кодом (титрувальні скрипти)

Для роботи з SDK можна використовувати різні мови програмування: С ++, C #, VB, Java. SDK успішно використовується розробниками Росії, Південної Кореї, Аргентини, США, Європи, Китаю.

Можлива розробка і / або надання SDK для інших цілей - за більш детальною інформацією звертайтесь до відділу технічної підтримки . Поточну версію SDK можна завантажити на сторінці " Завантаження ".

Рішення для HD-мовлення

Компанія СофтЛаб-НСК надає широкий набір рішень для HDTV-мовлення:

 • системи автоматизації мовлення для "класичного" телебачення з сигналом HS SDI
 • системи автоматизації мовлення для цифрового телебачення з сигналом IP / ASI
 • системи для показу уповільнених повторів в спортивних трансляціях
 • системи відеосудейства для спортивних змагань
 • системи багатоканального запису

В якості апаратної основи при роботі з HD SDI / ASI сигналами використовуються плати введення / виведення власної розробки.

продукти: форвард ТН , форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТН  ,  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Мовлення Ultra HD Мовлення Ultra HD

Програмне забезпечення продуктів Форвард Т дозволяє віщати в форматі Ultra HD 4K (IP / SDI).

продукти: форвард ТС на початок продукти:  форвард ТС  на початок  Декодування DVB-T2 MI Декодування DVB-T2 MI

При створенні мережі цифрового телемовлення в Росії обраний стандарт DVB-T2. У нього (в порівнянні з більш поширеним DVB-T) є ряд переваг: висока пропускна здатність (дозволяє як мінімум на 30% збільшити ємність телевізійних мереж), потужність сигналу каналу, якісне зображення.

Однак стандарт DVB-T2 повністю не сумісний з DVB-T, на якому вже розгорнуто безліч мереж кабельних операторів.

У продуктах лінійки ФорвардТС реалізована можливість декодування сигналу DVB-T2 (інтерфейс T2-MI). Це дозволяє приймати сигнал DVB-T2, але в подальшому працювати з ним як зі звичайним транспортним потоком (MPTS).

продукти: форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Запис обов'язкового примірника програм для Держтелерадіофонда Запис обов'язкового примірника програм для Держтелерадіофонда

Відповідно до федерального закону від 29 грудня 1994 р N 77-ФЗ "Про обов'язковий примірник документів" кожен телеканал повинен надавати на зберігання в Держтелерадіофонд записи власних передач.

Штатними засобами програмного забезпечення продуктів Форвард ТА, Форвард ТП і Форвард ТС процес запису можна автоматизувати.

продукти: форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Показ інформації про вікові обмеження телепрограм Показ інформації про вікові обмеження телепрограм

У зв'язку з вступом в силу "Федерального закону Російської Федерації від 29 грудня 2010 р N436-ФЗ" (щодо захисту дітей від впливу ТБ) необхідно маркувати всі потрібні програми логотипами із зазначенням вікової категорії (0 +, 6 +, 12 +, 16 +, 18 +). При виході в ефір фільму або програми відразу ж повинен з'являтися логотип з відповідним маркером. Логотип повинен знаходитися в ефірі 8 секунд. Після кожного переривання фільму або програми рекламою логотип повинен з'явитися знову.

Дане завдання легко вирішується з використанням безкоштовного тітровальний скрипта TSF_Age.

продукти: форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Архівування телевізійного ефіру Архівування телевізійного ефіру

Відповідно до закону кожен телеканал зобов'язаний певний час зберігати запис свого ефіру. За допомогою плагіна SLStreamCapture можна організувати архівування мовлення телеканалу. Запис файлів архіву проводиться в форматі Windows Media (wmv). Такі файли можна програти на будь-якому комп'ютері з ОС Windows. Таким чином, не виникає проблеми, коли записаний матеріал не можна відтворити на комп'ютері, на якому в системі немає відповідного кодека

продукти: форвард ТН , форвард ТТ , форвард ТА , форвард ТП , форвард ТС на початок продукти:  форвард ТН  ,  форвард ТТ  ,  форвард  ТА  ,  форвард ТП  ,  форвард ТС  на початок  Уповільнені повтори для спортивних трансляцій Уповільнені повтори для спортивних трансляцій

Форвард Голкіпер - система для багатоканального запису і уповільненого відтворення телевізійних повторів в прямому ефірі. Використовується при трансляції різноманітних спортивних змагань (хокей, футбол, волейбол, баскетбол, скачки, різні види єдиноборств і т.д.)

продукти: форвард Голкіпер на початок продукти:  форвард Голкіпер  на початок  Підтримка надшвидкісних камер Super Slow-Motion Підтримка надшвидкісних камер Super Slow-Motion

Для багатоканальної системи уповільнених повторів Форвард Голкіпер є підтримка запису і показу повторів з надшвидкісних камер Super Slow-Motion.

продукти: форвард Голкіпер на початок продукти:  форвард Голкіпер  на початокНовости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью