<
 • Главная
Статьи

6 причин полюбити Windows Phone, і ще 3 причини, які можуть цьому перешкодити - Вадим Стеркиной

 1. 6 причин полюбити Windows Phone ...
 2. 1. Гарний і стильний
 3. 2. Швидкий і плавний
 4. 3. Безпечний і конфіденційний
 5. 4. Простий і зручний
 6. 5. Орієнтований на спілкування в Інтернеті
 7. 6. Розширюваний за рахунок додатків
 8. ... і ще 3 причини, які можуть цьому перешкодити
 9. 1. Не завжди інтуїтивний
 10. 2. Не завжди оперативний
 11. 3. Обмежений в персоналізації
 12. А як ви використовуєте свій телефон?

За перший місяць володіння HTC Radar я не раз з подивом виявляв, що відчуваю себе повним чайником в За перший місяць володіння HTC Radar я не раз з подивом виявляв, що відчуваю себе повним чайником в ... Windows. Але зараз я відчуваю, що вже досить освоївся з Windows Phone, щоб поділитися з вами своїми враженнями і першим досвідом.

Протягом останніх трьох років мені вірою і правдою служила Nokia на Symbian S60. Смартфоном цей апарат можна було вважати хіба що номінально, оскільки він був слабо пристосований до Інтернету. Мені вистачало дзвінків і SMS, а поштою я користувався вкрай рідко. З появою Windows Phone все моментально змінилося.

6 причин полюбити Windows Phone ...

Я хочу виділити шість характеристик телефону з операційною системою Microsoft, які мені сподобалися після першого місяця використання.

 1. Красивий і стильний
 2. Швидкий і плавний
 3. Безпечний і конфіденційний
 4. Простий і зручний
 5. Орієнтований на спілкування в Інтернеті
 6. Розширюється за рахунок додатків

1. Гарний і стильний

Власників Windows Phone важко дорікнути у відсутності смаку. Апарати виглядають дуже гідно, а епітетом «красива» цю мобільну систему нагороджували багато моїх знайомих. В першу чергу таке враження створюється за рахунок чітко витриманого стилю Metro.

Microsoft жорстко контролює зовнішній вигляд Windows Phone, щоб поєднання фону і кольору елементів забезпечувало правильну контрастність.

Завдяки цьому, досягається високий рівень комфорту і зручності роботи (юзабіліті). З іншого боку, Microsoft страхує власників своїх телефонів від безглуздого і позбавленого смаку прикрашення - в Windows Phone ви не побачите «вирвіглазного» поєднання кольорів.

2. Швидкий і плавний

Років десять тому Windows XP крутилася у мене на комп'ютері, в якому процесор був слабшим, а пам'яті менше, ніж в моєму нинішньому телефоні (1 Гц, 512 Мб). Ядро поточної мобільної ОС Microsoft побудовано на Windows CE, тому не дивно, що система літає.

Телефон моментально відгукується на дотики, а швидкість, плавність і пружність Metro затягують. Почавши користуватися Windows Phone, я з подивом виявив, що в порівнянні з ним Metro відгукується не так швидко на моєму планшеті з Windows 8 DP!

3. Безпечний і конфіденційний

У Windows Phone немає вірусів. Взагалі ні. Архітектура додатків і контроль в Windows Marketplace такі, що вам не загрожує несанкціонований доступ до ваших даних. Всі додатки запитують дозвіл на кожен вид активності і діють строго в заданих рамках.

Намагаючись автоматизувати набір номера для перевірки балансу, я зіткнувся з непереборною перешкодою - службові номери можна вводити тільки з клавіатури.

Це означає, що без вашої безпосередньої участі жодне SMS не піде шахраям, прибуток з якими охоче ділять оператори. Відчуйте різницю !

4. Простий і зручний

Як і в будь-який Windows, тут є реєстр і файлову систему, але вони існують в паралельному світі. Все набагато простіше!

Тут немає хитро захованих налаштувань, та вони й не потрібні. Для початку я налаштував:

 • регіональні параметри (1 хвилина)
 • оформлення та мелодії (5 хвилин)
 • облікові записи соціальних мереж і пошти (5 хвилин)
 • адресну книгу (тут довелося повозитися, пов'язуючи контакти з Windows Live, Twitter та інших джерел, хоча система вдало підказує кандидатури для об'єднання)

Подальшу настройку телефону я виконував вже при необхідності. І так, я відразу змінив тарифний план на тарифний план з необмеженим доступом в Інтернет, тому що Windows Phone дуже ...

5. Орієнтований на спілкування в Інтернеті

Моя присутність в соціальних мережах поки зводиться до Twitter і частково Windows Live. Однак я дуже активно використовую пошту, яка в Windows Phone на подив зручна і швидка.

Для початку я синхронізував з телефоном пошту, контакти та календар Google. Як на замовлення, в календарі телефону моментально відобразилося запрошення на зустріч, яке тільки що прислав колега на Gmail.

Втім, я не буду малювати надто вже райдужну картину інтеграції. Так, мені не вдалося створити з телефону подія в календарі Google, хоча з календарем Windows Live такої проблеми не виникає. З поштою же довелося піти обхідним шляхом через бага в кодуванні,

Ще одним великим плюсом є наявність в телефоні Microsoft Office. При чому тут спілкування? Однією з його форм є спільна робота над документами!

Звичайно, телефон не пристосований для набору великих обсягів тексту, але мова не про це. Так, я зберіг записну книжку OneNote на SkyDrive і поділився з нею друзями. Вони доповнили її своїми сторінками і позначками, які під час наступної синхронізації з'явилися не тільки в моєму комп'ютері, але і в телефоні!

Поряд з Windows Live і Outlook, в систему інтегровані Facebook, Twitter, Yahoo і LinkedIn. Для тих, кого не влаштовують вбудована реалізація соціальних мереж, знайдуться сторонні додатки.

6. Розширюваний за рахунок додатків

Кілька разів у мене відбувався приблизно такий діалог зі знайомими:

- О, це Windows Phone у тебе? Красиво зроблено! Але ж під нього ж дуже мало додатків ...
- А які програми тобі абсолютно необхідні?
- Е-е ... ммм ... нууу, карти!
- Карти є :)

Можливості Windows Phone можна швидко розширити за рахунок додатків. Звичайно, Windows Marketplace поступається в їх кількості конкурентам - Android Market і Apple App Store. Але справа зовсім не в кількості, тому що в реальності вам потрібен відносно невеликий набір додатків.

Не виключаю, що вам життя буде не миле без будь-якої програми, ще не створеного для Windows Phone. У мене теж є деякі «хотілки», які неможливо реалізувати через архітектури ОС (наприклад, звукові або вібраційні повідомлення про пропущені дзвінки і непрочитані SMS). Але я не відчуваю душевних страждань через відсутність цих можливостей.

Звичайно, відсутність Skype для Windows Phone є ганебним фактом, але Microsoft обов'язково це виправить;)

Через ці шести причин, я встиг полюбити Windows Phone буквально за один місяць використання, але є ...

... і ще 3 причини, які можуть цьому перешкодити

Мені не дуже подобається слово «гик», але я знаю, що стосовно Windows мене цілком можна так охарактеризувати. Однак в Windows Phone я самий звичайний користувач, який далекий від технічних тонкощів роботи цієї ОС.

Нещодавно я поцікавився у своїх знайомих, які є експертами за різними технологіями Microsoft, чи дивляться вони на Windows Phone як гіки або як звичайні споживачі. Найпопулярніший відповідь була: «Я дивлюся на Windows Phone, як баран на нові ворота»;)

 1. Не завжди інтуїтивний
 2. Не завжди оперативний
 3. Обмежений в персоналізації

1. Не завжди інтуїтивний

Як це? Адже вище я говорив, що телефон дуже простий у використанні, і раптом така заява! Якщо зосередитися тільки на інтерфейсі, то лише назва пов'язує Windows Phone зі стабільними на даний момент версіями Windows.

Інтерфейс Metro має мало спільного зі звичним робочим столом, а управління пальцями дуже сильно відрізняється від навігації за допомогою миші і клавіатури. Тому роботі в Windows Phone потрібно вчитися з нуля, так само як і пристосовуватися до того, що деякі моменти можуть бути неочевидні.

Тому роботі в Windows Phone потрібно вчитися з нуля, так само як і пристосовуватися до того, що деякі моменти можуть бути неочевидні

Так, я лише зі сторонньою допомогою побачив більш-менш прямий шлях створення контакту на основі номера телефону, з якого мене тільки що викликали. Виявилося, що по ходу справи потрібно двічі натискати значок збереження, я ж просто «зависав» після першого натискання.

А один мій колега лише після підказки здогадався, що для зміни фотографії контакту потрібно ткнути в неї пальцем. Дійсно, в звичайній Windows для подібних дій служить текстове посилання або кнопка.

2. Не завжди оперативний

Знову ж, раніше я говорив, що телефон дуже швидкий! Однак проблема не в швидкості роботи апарату або системи, а оперативності отримання даних з Інтернету.

Наприклад, запустивши яке-небудь простеньке додаток для читання стрічок RSS, вам кожен раз доведеться чекати, поки воно отримає оновлені дані. І хоча при швидкому Інтернеті це не настільки відчутно, контраст із загальною швидкістю роботи помітний.

Взагалі, для розробників Windows Phone передбачено два шляхи для періодичного виконання завдань, в т.ч. можна отримувати і дані з мережі. При цьому Microsoft подбала про те, щоб забезпечити раціональне використання ресурсів телефону і, як наслідок, комфорт його власнику.

Для нас же часткове вирішення проблеми полягає в тому, щоб вдумливо підходити до вибору програм і встановлювати ті, що володіють необхідними функціями.

Іноді за це доведеться заплатити, тому пошук балансу між «халявою» і оперативністю залишається на ваш розсуд.

3. Обмежений в персоналізації

У краси і чітко витримується стилю є і зворотна сторона медалі. По суті, крім заставки, фону і кольору елементів більше нічого налаштувати не можна. У Windows я звик орієнтуватися не тільки по іменах елементів або їх розташуванню, а й по їх квітам.

Так, я вважаю за краще призначати папок власні значки , Щоб краще розрізняти їх візуально. І по аналогії мені хотілося б, щоб плитка Gmail був червоним, а не коричневої або зеленої, в залежності від теми оформлення. Однак в Windows Phone не можна задати плитках свій колір, тому що вони повинні строго відповідати обраній схемі.

Втім, мені вдалося знайти перлину WizTiles , Яка частково вирішує цю проблему, дозволяючи створювати свої плитки і автоматизувати деякі завдання.

Наприклад, можна зробити плитку з фотографією близької людини і призначити для неї створення нового SMS на конкретний номер. А можна зробити плитку з логотипом веб-сайту, який ви часто відвідуєте. Для своїх плиток завантажуйте на SkyDrive JPEG 186х186 px.

Крім цих трьох причин я помітив ще деякі шорсткості, але вони не такі принципові в повсякденному використанні телефону. Так чи інакше, для мене плюси Windows Phone переважують мінуси, і в цілому я задоволений новою іграшкою;)

А як ви використовуєте свій телефон?

За час ведення блогу я вже склав деяке уявлення про те, як багато хто з вас використовують Windows. Сьогодні я підготував опитування, який покаже, навіщо читачам мого блогу телефон.

Зверніть увагу, що можна вибрати кілька пунктів, але не більше п'яти!

Результати голосування загублені в зв'язку з припиненням роботи веб-сервісу опитувань.

Оскільки голосування дає лише загальну картину, розкажіть в коментарях, який у вас телефон і ОС на ньому, а також які пункти опитування ви відзначили. І неодмінно повідомте, якщо я забув якийсь дуже важливий для вас тип активності.

Якщо ви є власником Windows Phone, мені буде особливо цікаво порівняти свої враження з вашими!

Обговорення завершено.

При чому тут спілкування?
А які програми тобі абсолютно необхідні?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью