<
 • Главная
Статьи

Як вибрати і встановити антивірус на ноутбук?

 1. Чи потрібно встановлювати антивірус на ноутбук під Windows 7, 8.1 або 10
 2. Чому антивірус на ноутбуці гальмує
 3. Як знайти кращий антивірус для ноутбука
 4. Платні та безкоштовні версії антивірусів
 5. Обмеження безкоштовних антивірусів
 6. Вартість платних антивірусів
 7. Як встановити антивірус на ноутбук (покрокове керівництво)
 8. Як користуватися платним антивірусом на ноутбуці безкоштовно

Перший комп'ютерний вірус з'явився ще в 1982 році. Запустив його тінейджер з США. Запустив з хуліганських спонукань, адже хлопцеві було тоді всього 15 років. Сьогодні віруси мають куди більш складну структуру, і їх автори частіше переслідують мети отримання прибутку або виведення з ладу інформаційних систем. Стосовно до звичайних користувачів, хакерів цікавлять дані кредитних карт і гроші, які вони вимагають за розблокування комп'ютера. Навіщо ставити антивірус на ноутбук? Як вибрати з численних пропозицій, найменше уповільнюючий роботу комп'ютера, але при цьому не пропускає загрози, в цій статті.

Чи потрібно встановлювати антивірус на ноутбук під Windows 7, 8.1 або 10

З появою спеціальної штатної програми Захисник в Windows стали виникати дискусії: чи потрібно тепер Windows-ноутбука стороннє додаток для захисту від вірусів. Перевірити, що Захисник знаходиться на своєму посту нескладно. Натисніть кнопку Пуск і почніть писати назву програми Захисник. Якщо ви отримаєте ось таке повідомлення, то програма відключена і передала свої повноваження зовнішньому антивірусу. В іншому випадку ви побачите інформацію про стан штатного додатки захисту.

У дискусіях по Захиснику Windows сьогодні поставлена ​​крапка. Причому, самою корпорацією Microsoft. Розробник заявив, що його додаток захисту не здатен повною мірою боротися з просунутими сторонніми рішеннями від професійних виробників програм, що обгороджують комп'ютер від зараження. Але ось відключати Захисник до моменту установки іншої програми для запобігання зараження вірусом ми не радимо. Все ж базовий захист - теж захист.

Чому антивірус на ноутбуці гальмує

Щоб розібратися в питанні вибору кращого безкоштовного або платного антивіруса для нашого ноутбука, ми повинні зрозуміти головне: чому такі додатки гальмують роботу системи. Відповідь проста.

 • Найбільше число загроз сьогодні скачується самими користувачами з інтернету або відкривається з електронної пошти.
 • Програма, встановлена ​​на ноутбук, може сама вірусом не бути, але з часом заражати вірусом інші додатки.

Тому будь-який антивірус повинен постійно сканувати файли, закачані з Інтернету або створювані вже наявними на ноутбуці програмами. Перевіряються вони по спеціально підготовленим баз, які потрібно регулярно оновлювати. Це забирає процесорні і дискові ресурси, які і так не безмежні на ноутбуці.

Самостійно визначити мінімально гальмуючий, але при цьому ефективний, антивірус звичайний користувач не зможе. В цьому ми вам допоможемо.

Як знайти кращий антивірус для ноутбука

В Інтернеті є спеціальні ресурси, які присвячені саме незалежного тестування антивірусів. Причому, як дорогих платних, так і абсолютно безкоштовних. Ось так, наприклад, виглядає висновок одного з таких ресурсів, Av-Comparatives, по проведеним ними недавно тесту з точки зору захисту від фішингу. Все просто і зрозуміло: 3 зірки - добре, 1 - погано.

Оскільки ми повинні вибрати мінімально гальмуючий антивірус для ноутбука, то нас більше цікавитиме результат тесту на продуктивність Оскільки ми повинні вибрати мінімально гальмуючий антивірус для ноутбука, то нас більше цікавитиме результат тесту на продуктивність. На малюнку наведені результати тестування AV-Comporatives за травень 2015 року.

На малюнку наведені результати тестування AV-Comporatives за травень 2015 року

Більш довга зелена смужка в категорії тесту відповідає більшій продуктивності. Червоної рамкою ми виділили два додатки, які по тесту продуктивності показали непогані результати і мають безкоштовні версії.

Для більшої об'єктивності, наведемо дані іншого експерта з антивірусного ПО, AV-test. Тут є три стовпчики: ступінь захисту, Protection, продуктивність, Perfomance і юзабіліті, Usability. Ця остання оцінка відповідає зручності використання програми. Як ми бачимо, з безкоштовних версій на перших місцях також Avast.
Для більшої об'єктивності, наведемо дані іншого експерта з антивірусного ПО, AV-test

Платні та безкоштовні версії антивірусів

Як правило, платні версії програмних продуктів забезпечують користувача більш якісним сервісом. Антивіруси - не виняток. Очікувати, що вони будуть працювати швидше, не варто. Але захист платні версії будуть надавати більш ефективну.

Обмеження безкоштовних антивірусів

На прикладі одного з провідних безкоштовних антивірусів AVG ми розглянемо підхід розробників до обмеження функціонала.

Червоної рамкою ми виділили можливості безкоштовної ліцензії. Всі найбільш ймовірні способи зараження і проникнення загрози на ноутбук відзначені і в безкоштовному варіанті. Якщо ж вас приваблює одна або декілька з додаткових функцій, ваш вибір - платна версія.

Вартість платних антивірусів

Яка ціна платних антивірусів? Вона різна, але принцип у всіх однаковий: кількість ліцензій і термін їх дії. Щоб був зрозумілий розкид цін, ми наводимо вартість домашнього використання, на одному ноутбуці, для кількох розробників.

АнтивірусВартість за рік використання, рубAVG Internet Security

988 Dr.Web для Windows 990 AVAST Internet Security 850 Kaspersky Total Security-1990 (на два пристрої)

Як бачите, ціни у всіх приблизно однакові. Функціонал теж.

Увага! Ціна антивіруса для ноутбука - поняття умовне. Вона може змінюватися на час акцій дуже істотно. Саме в цей час придбання таких програм найбільш вигідно. Але ось продовження буде здійснюватися вже за звичайною ціною.

Як встановити антивірус на ноутбук (покрокове керівництво)

 1. Виберіть, керуючись описаними вище принципами, розробника і варіант поставки захисної програми. Ми для прикладу взяли Avast (ми не наполягаємо на цьому виборі, це не реклама).
 2. обов'язково вирушайте на офіційний сайт розробника . Тут ви гарантовано отримаєте справжню програму, а не замаскований під неї вірус. У нашому керівництві ми будемо завантажувати безкоштовний варіант. Зверніть увагу, що різні розробники на сайті роблять пошук безкоштовної версії максимально незручним, і можна заплутатися. З платними версіями простіше - всі шляхи на сайті ведуть саме до їх купівлі.
 3. Знайдіть запрошення завантажити антивірус безкоштовно
 4. Безкоштовна версія може ховатися під дещо іншим ім'ям: базова, початкова і так далі. Це вас бентежити не повинно. Уважно читайте текст, щоб не завантажити пробну платну версію!
 5. У процесі завантаження та встановлення програми вам не раз буде пропонуватися купити платну версію. Так що знову уважно читайте тексти повідомлень при натисканні на кнопки.
 6. Після того, як антивірус почав працювати в повну силу, можна відключити штатний Windows Defender.

Приблизно аналогічні дії потрібно зробити і для установки безкоштовних антивірусів інших виробників на ноутбук. Ось, наприклад, як виглядає запрошення до скачуванню безкоштовної версії у AVG .

А потім потрібно прокрутити вниз екрану до появи ось такого вікна.

Підтримка вітчизняного виробника

Ні для кого не секрет, що на ринку антивірусів вже дуже давно працює компанія Касперського. Вони вже не перший рік проводять програмне забезпечення на найвищому рівні, що підтверджується попитом не тільки на вітчизняному ринку, а й за кордоном.

Ми, провівши дослідження, можемо стверджувати, що антивірус Касперського нічим не гірші від закордонних аналогів і є одним з лідерів в цій області і саме тому користуємося тільки їх продуктом.

Захисти свій ноутбук і підтримки вітчизняного виробника .

Ми не маємо жодних домовленостей про рекламу з компанією Касперського.

Як користуватися платним антивірусом на ноутбуці безкоштовно

Є два варіанти безкоштовного використання платних антивірусних пакетів, які жодним чином не порушують правила ліцензування, а значить і не тягнуть ніякої відповідальності з точки зору законодавства.

 • У журналах, особливо про комп'ютерні ігри, і на різних сайтах в інтернеті можна зустріти ключі з обмеженим терміном дії на досить солідні антивіруси.
 • Другий спосіб - стати тестером компанії-виробника. Найпростіше це зробити з розробником Avira. Так ви отримуєте необмежений термін використання топових платних продуктів компанії.

Оскільки антивіруси часто гальмують ноутбуки, рекомендуємо прочитати статтю - як прискорити ноутбук .

[Su_youtube url = "https://youtu.be/Jairxwhq4a0"]

Навіщо ставити антивірус на ноутбук?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью