<
 • Главная
Статьи

Як встановити Windows 7 на флешку, установка XP, 8, 10

 1. Установка на USB накопичувач операційних систем Windows 7, 8, 10
 2. Установка на USB накопичувач операційної системи Windows XP
 3. Windows To Go і Rufus
 4. PWBoot
 5. Оптимізація операційної системи при роботі на флешці
 6. підводимо підсумок
 7. Відео по темі

Дуже часто власники персональних комп'ютерів задаються питанням про встановлення Windows на флешку. Операційна система Windows не призначена для установки на USB накопичувач, тому встановити її на флешку як на звичайний HDD або SDD диск просто так не вийде.

Щоб допомогти користувачам ПК впоратися із завданням установки Windows на флешку, ми підготували матеріал з докладними прикладами. Розглянуті приклади будуть описувати процес установки на флешку для всіх актуальних ОС Windows, починаючи з ХР і закінчуючи десяткою. Ознайомившись з матеріалом, ви без зусиль зможете створювати завантажувальні флешки з різними ОС Windows.

Установка на USB накопичувач операційних систем Windows 7, 8, 10

Установчі диски операційних систем Windows 7, 8, 10 не дозволяють виробляти установку на флешку. Щоб зробити установку на флешку, необхідно скористатися стороннім програмним забезпеченням. Найбільш відповідною програмою для нашої задачі є WinNTSetup. Утиліта поширюється і підтримується на форумі інтернет порталу www.msfn.org. Завантажити її можна зі сторінки форуму www.msfn.org/board/topic/149612-winntsetup-v386.

Найактуальнішою версією на момент написання статті є WinNTSetup v3.8.6. Утиліта поширюється в RAR архіві «WinNTSetup3.rar». Після розпакування архіву можна побачити два виконуваних файлу «WinNTSetup_x64.exe» і «WinNTSetup_x86.exe». З назви файлів зрозуміло, що кожен з них призначений для запуску на системі з відповідної розрядністю . У нашому випадку ми запустимо файл для 64 розрядної операційної системи. При запуску утиліта видасть повідомлення, в якому попросить вас завантажити ADK файли для правильної роботи програми.

При запуску утиліта видасть повідомлення, в якому попросить вас завантажити ADK файли для правильної роботи програми

Завантажити ADK файли, натиснувши кнопку OK, після чого утиліта запуститься.

Тепер підготуємо папку з файлами Windows і USB накопичувач. Для прикладу ми візьмемо інсталяційний диск з Windows 7 і поставимо його в DVD привід.


Після цього повернемося до утиліти WinNTSetup на вкладку «Windows Vista / 7/8/10/2008/ 2012 ». Тепер зазначимо шлях до файлу встановлення «install.wim».

На другому етапі нам потрібно вибрати флешку, на яку будемо встановлювати Windows 7. Перед тим як її вибрати, форматіруем флешку в файлової системі NTFS.

Тепер виберемо в WinNTSetup місце, куди буде встановлений завантажувач і сама Windows, а саме - нашу флешку.

Після цих дій можна приступати до установки Windows 7 на USB накопичувач. Для цього кликнемо по кнопці Установка в нижній області вікна утиліти, після чого з'явиться повідомлення, з додатковими параметрами установки.

Для цього кликнемо по кнопці Установка в нижній області вікна утиліти, після чого з'явиться повідомлення, з додатковими параметрами установки

Не змінюючи параметрів, підтвердимо це повідомлення, запустивши при цьому установку на флешку.

Перед запуском установки на флешку ви можете оптимізувати ОС, відключивши або включивши її функції. Це можна зробити, якшо по кнопці Оптимізація ОС >>>.

Закінчивши установку, подальшим нашим кроком буде перезавантаження комп'ютера. До старту операційної системи завантаживши з нашого USB накопичувача. На різних комп'ютерах це робиться за допомогою клавіш F11 і F12 або за допомогою налаштувань в BIOS в розділі BOOT. Система повинна завантажитися до етапу вибору імені користувача і комп'ютера.

Таким же чином можна поставити на портативний жорсткий USB диск або флешку операційні системи Windows 8 і 10.

У розглянутому прикладі ми використовували той же диск, як для завантажувача, так і для операційної системи.

Якщо ви, наприклад, захочете поставити другу ОС на портативному USB HDD і захочете, щоб у них був загальний завантажувач, то вам необхідно вибрати для установки завантажувача системний диск Windows. Проробивши такі дії, при старті системи в завантажувальному меню у вас буде вибір для запуску з двох ОС.

Установка на USB накопичувач операційної системи Windows XP


Установка Windows XP в програмі WinNTSetup дуже схожа на установку сімки в попередньому прикладі. Тому відформатуємо флешку в файлової системі NTFS і вставимо інсталяційний диск з Windows XP в DVD привід. Запустимо програму WinNTSetup на вкладці «Windows 2000 / XP / 2003».

Тепер виберемо в якості папки з нашими файлами наш диск, а також виберемо флешку для запису завантажувача і установки XP.

Тепер виберемо в якості папки з нашими файлами наш диск, а також виберемо флешку для запису завантажувача і установки XP

Як і в прикладі з сімкою натискаємо кнопку Установка і підтверджуємо повідомлення, після чого почнеться установка XP на USB накопичувач. Також, як і для сімки, в XP можна провести оптимізацію ОС.

Після завершення роботи WinNTSetup перезавантажити комп'ютер і завантажитися з нашого USB накопичувача. Подальший етап установки Windows XP триватиме з того місця, коли установник копіює файли на диск. Весь подальший процес установки такий же, як і при звичайній установці XP, тому описувати подальший процес не має сенсу.

Windows To Go і Rufus

Починаючи з вісімки, розробники з Microsoft впровадили нову технологію під назвою Windows To Go. Ця технологія розроблена для того, щоб користувач, який використовує комп'ютер з операційною системою Windows 10 або 8 зміг створити USB накопичувач із встановленою ОС.

ОС, створена за допомогою Windows To Go, є дзеркалом системи, на якій проводилося створення флешки. З цього випливає, що на такій системі будуть збережені всі налаштування і встановлені програми. Особливо зручно використовувати таку технологію в організаціях, де потрібно швидко підготувати і налаштувати ОС для співробітника.

Розглянемо приклад створення флешки в Windows 8.

Зверніть увагу, що вбудована технологія створення носіїв Windows To Go доступна тільки в Корпоративної версії - Enterprise Windows 8.

Для цього запустимо пошук і наберемо в ньому «To Go». Запустимо знайдений майстер. Відразу після запуску майстер буде шукати сумісні USB накопичувачі з технологією Windows To Go.

Варто зазначити, що для використання цієї технології потрібні флешки об'ємом від 32 ГБ.

Варто зазначити, що для використання цієї технології потрібні флешки об'ємом від 32 ГБ

На наступному етапі нам потрібно вставити інсталяційний диск в DVD привід і вказати в майстра шлях до файлу «install.wim». Якщо у вашому дистрибутиві такого файлу немає, то скористатися даним методом не вийде.

Якщо у вашому дистрибутиві такого файлу немає, то скористатися даним методом не вийде

Далі майстер запропонує зашифрувати систему за допомогою BitLocker, якщо вам це потрібно.

Далі майстер запропонує зашифрувати систему за допомогою BitLocker, якщо вам це потрібно

В останньому вікні необхідно натиснути кнопку Створити, після чого почнеться створення флешки з Windows 8. Процес створення залежить від швидкості запису USB накопичувача.

Найбільш оптимальними є флешки з інтерфейсом USB 3.0.

Крім стандартного майстра створювати USB накопичувачі Windows To Go може утиліта Rufus. За допомогою цієї утиліти можна створити флешку з вісімкою або десяткою з-під Windows 7 або ХР. Розглянемо приклад створення портативної Windows за допомогою Rufus. Насамперед завантажимо програму з її офіційного сайту https://rufus.akeo.ie. Програма не вимагає інсталяції, тому її можна запустити відразу після завантаження.

Програма не вимагає інсталяції, тому її можна запустити відразу після завантаження

Подальшим нашим дією буде натискання на кнопку в формі DVD-диска. Це потрібно для того, щоб вибрати образ Windows. У нашому випадку ми взяли для прикладу образ десятки. Образ диска можна зробити з інсталяційного диска або завантажити його з сайту www.microsoft.com.

com

Після цих дій повинна з'явитися радіокнопка «Windows To Go», яку потрібно вибрати. Завершальним кроком буде натискання кнопки Старт, після чого почнеться створення флешки з десяткою.

З прикладу видно, що використовуючи перший і другий спосіб, нескладно створити портативну ОС. Але якщо ви будете використовувати утиліту Rufus, ви значно розширите функціонал завантаження портативної операційної системи.

PWBoot

Ще однією утилітою, яка може поставити портативні ОС на флешці, є PWBoot. Утиліта може створювати портативні накопичувачі з Windows 7 і 8. Завантажити утиліту можна зі сторінки http://reboot.pro/topic/6851-project-pwboot-latest-version-302. Утиліта не вимагає інсталяції, тому її можна запустити відразу після завантаження.

У вікні програми виберемо перший пункт і натиснемо кнопку Next. На цьому етапі утиліта просить від нас вибрати файл «install.wim». У нашому випадку ми використовуємо файл з інсталяційного диска Windows 7.

Після виконаних дій також натиснемо кнопку Next і перейдемо до вибору USB накопичувача.

На останньому етапі налаштування виберемо нашу флешку для запису завантажувача і натиснемо кнопку Install. Після цього почнеться процес створення портативної ОС.

З прикладу видно, що програма PWBoot має досить простий інтерфейс і обмежений функціонал. З цього випливає, що програма буде незамінним помічником у створенні портативної ОС для початківця користувача ПК.

Оптимізація операційної системи при роботі на флешці

Якщо ви створите флешку з ОС Windows, то ви повинні знати, що система постійно записує і перезаписує тимчасові файли. Тому використовуючи флешку таким чином, ви ризикуєте тим, що через короткий проміжок часу вона стане непридатною. Це відбувається від того, що кількість перезаписів на флешку обмежена.

Якщо ви хочете продовжити життя своєї флешки, зробіть такі операції в операційній системі:

 • Перенесіть папку для тимчасових файлів Temp на RAMDisk;
 • Вимкніть режим глибокого сну;
 • Вимкніть захист системи;
 • Вимкніть файл підкачки;
 • Вимкніть дефрагментацію диска;
 • Вимкніть індексацію.

Проробивши ці дії, хоч і не в повній мірі, ви зможете продовжити час життя своєї флешки на довший термін.

підводимо підсумок

З усіх розглянутих прикладів видно, що створити портативний накопичувач з Windows 10 або з XP під силу кожному. Також хочеться застерегти користувачів при використанні таких систем. Використання таких портативних операційних систем рано чи пізно скоротить термін служби вашої флешки. Тому радимо в якості накопичувача для такої системи використовувати портативний USB HDD.

Згадаємо про портативних операційних системах сімейства Linux. Особливістю цих ОС є те, що вони спеціально розроблені для роботи на USB накопичувачі.

Найбільш популярними представниками портативних ОС сімейства Linux є:

 • Puppy Linux;
 • Slax;
 • Damn Small Linux.

Також ми сподіваємося, що наш матеріал допоможе вам у створенні флешки з встановленої на неї операційною системою на базі Windows.

Відео по темі

Windows 7

Windows 10

гарна рекламаНовости
  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью