<
 • Главная
Статьи

Як встановити Windows 7 на комп'ютер з флешки або диска

 1. Запис образу Windows 7 на диск
 2. Запис образу Windows 7 на флешку
 3. Як встановити Windows 7 через BIOS
 4. Міняємо пріоритет завантаження пристроїв в BIOS
 5. Покрокова установка Windows 7

Привіт, шановні читачі блогу Pc-information-guide.ru. Налаштування комп'ютера, як я люблю це називати, починається з установки програмного забезпечення. Але ж ні, брешу, ні з цього, а з установки операційної системи. Хоча останню теж можна в якійсь мірі віднести до категорії "ПО". Як видно з назви, встановлювати ми будемо операційну систему під назвою "Вікна" (Windows), звичайно це далеко не єдина ОС, але найпопулярніша серед усіх, це факт.

Як видно з назви, встановлювати ми будемо операційну систему під назвою Вікна (Windows), звичайно це далеко не єдина ОС, але найпопулярніша серед усіх, це факт

З приводу Windows, до речі, ходить приказка, що кожна парна версія її виходить м'яко кажучи не дуже вдалою. Якщо простежити всі випуски від самого початку до теперішнього часу, можна знайти цьому підтвердження. Згадати хоча б ту ж "Вісту", яка вийшла шостий за рахунком (після XP), і як вийшла - так і пішла з більшості комп'ютерів буквально через рік-два, не витримавши гніву (справедливого, треба сказати) користувачів по всьому світу, пов'язаного перш за все з численними помилками, глюками і зависаннями системи. Навіть новоспечена "вісімка" (Windows 8), офіційний реліз якої відбувся зовсім недавно, у багатьох викликала схожі емоції. Виходить, що в цій приказці є частка правди.

Сам я до сих пір сиджу на Windows 7 і міняти нічого не збираюся, поки що. Думаю, багато хто зі мною погодяться, "сімка" - одна з найбільш вдалих версій Windows з усього сімейства цієї операційної системи. Фактично, сімка - це просто доведена до розуму Vista, з трохи більш сучасним інтерфейсом і збільшеним швидкодією, ну і без помилок естессно). Ну і в зв'язку з її повальної поширеністю, я вирішив написати статтю про можливі варіанти установки цієї чудової (це ніяка не реклама, тільки особистий досвід експлуатації) ОС.

Установку можна зробити як з флеш-накопичувача, так і за допомогою компакт диска. Чому то мені здається, що варіант з диском не настільки популярний, принаймні на сьогоднішній момент, якщо взяти до уваги повальну поширеність флешок самих різних ємностей і знімних жорстких дисків, що підключаються через USB. Однак, в даній статті будуть розглянуті обидва способи, навіщо? Так просто так, щоб було, так би мовити ...

Перед початком установки необхідно підготувати диск (або флешку), зробивши його завантажувальним. Це потрібно для того, щоб BIOS зміг розпізнати носій і почати з нього установку системи.

Запис образу Windows 7 на диск

Ну і почнемо ми мабуть з першого способу установки Windows - за допомогою звичайного DVD диска. Для цього нам потрібна програма, що дозволяє записувати на нього образ операційної системи, роблячи наш диск завантажувальним, ну і власне, сам диск. Як ви розумієте, звичайний CD для наших потреб не підійде, бо його потенційна ємність обмежена як правило 700 мегабайтами, це враховуючи, що образ системи важить близько 2,5 гігабайт, тобто в три з половиною рази більше.

Причому зовсім неважливо, який саме DVD диск буде використовуватися для цієї мети, перезаписуваний (DVD +/- RW) або так званий "одноразовий" (DVD +/- R), просто перший з них, має меншу максимально можливу швидкість запису, ніж другий. Якщо захочете використовувати старий перезаписуваний DVD, на якому вже знаходиться якась інформація, доведеться його відформатувати, як це зробити - про це буде розказано трохи нижче.

Тепер щодо програми, звичайно ж програм для запису образів системи, та й взагалі будь-яких файлів, існує безліч. Я просто розповім про те, якою програмою користуюся особисто я, можете наслідувати мій приклад, або ж самостійно вибрати і використовувати вподобану вам програму. Програма ця називається UltraISO, вона досить проста, але її функціоналу з лишком вистачає для вирішення завдань, подібних сьогоднішньої.

Прошу звернути увагу на те, що вона умовно-безкоштовна і повна її версія, коштує близько 30 доларів. У повній версії ви отримаєте можливість довічного поновлення програми і позбавлення від деяких незначних обмежень, в порівнянні з її безкоштовним варіантом. Загалом не раджу купувати програму, якщо по іншому, крім як для запису образів на диск або флешку, її використання не передбачається.

Отже, тепер пропоную перейти до самого процесу запису образу Windows 7 на диск. Кожен під час запуску програми вікном, в якому пропонується таки не скупитися і купити програму, але якщо ви цього робити не збираєтеся, просто натисніть кнопку "Пробний період".

У вікні програми через пункт меню "Файл-Відкрити", або через значок у вигляді жовтої папки із зеленою стрілкою (другий зліва), вибираєте образ системи і відкриваєте його. Після чого, в правій частині вікна можна спостерігати список всіх файлів, з яких складається образ системи.

Далі, потрібно буде перейти в пункт меню "Інструменти" і знайти там "Записати образ CD ...", те ж саме можна зробити, просто натиснувши клавішу F7, перебуваючи в головному вікні програми. Після чого відкриється вікно, в якому можна буде вибрати швидкість запису на диск. Можете ще поставити галочку напроти пункту "Перевірка".

Також можна стерти диск перед записом, звичайно за умови, що він є перезаписуваним. Все, після натискання кнопки "Записати", почнеться запис образу на диск, відсоток виконання записі покаже нижній індикатор, а ви в цей час можете поки піти випити чаю, наприклад.

Запис образу Windows 7 на флешку

У випадку з флешкою ​​теж все досить просто. Тільки тепер, замість пункту меню "Інструменти", йдемо в "Самозавантаження" і шукаємо там "Записати образ Жорсткого диска".

У вікні можна спостерігати кнопку форматування флешки, все інше, метод запису і т.д. - я не раджу чіпати, бо і так все прекрасно працює. Як тільки відсоток виконання записи досягне 100%, можна вважати, що завантажувальний флешка створена.

Як встановити Windows 7 через BIOS

Взагалі, особисто я знаю всього два способи встановити Windows на комп'ютер. І перший з них полягає в установці "з під системи", це коли відкривається диск або флешка, там шукається файл Setup.exe (як правило) і запускається на виконання, далі все як завжди. Але у такого способу є багато підводних каменів, у вигляді помилок, що виникають після установки, а іноді і безпосередньо в процесі. Адже при такому способі виходить, що система ставиться як би "поверх" поточної, поступово видаляючи останню. Таким способом зазвичай користуються, коли хочуть оновити систему минулого покоління на більш сучасну, наприклад, коли хочуть оновити Vista до Windows 7, хоча те ж саме можна зробити і з під BIOSа. Може бути це призначене для комп'ютерів без CD / DVD приводу і, до того ж, без будь-яких USB роз'ємів, що досить складно собі уявити, в наше той час. Загалом, даний спосіб нам відверто кажучи не підходить, і його розгляд виходить за рамки цієї статті.

А ось другий випадок, це коли система ставиться з під биоса, тобто "начисто", і при такому способі ймовірність виникнення різних помилок мінімальна. Але тут можуть бути певні труднощі, пов'язані перш за все з черговістю завантаження пристроїв під час завантаження комп'ютера. Іншими словами, ми ліземо копатися в настройках біоса тільки для того, щоб виставити черговість завантаження різних пристроїв так, як нам треба, адже за замовчуванням в ньому налаштована завантаження з жорсткого диска , Тобто першим з завантажуваних пристроїв за замовчуванням буде жорсткий диск, на якому знаходиться ОС. Наше завдання полягає в тому, щоб завантаження комп'ютера починалася з оптичного приводу (DVD / CD приводу) або з флешки, а слідом уже йшов би жорсткі диск, наприклад.

І ось тут якраз і виникають труднощі, адже BIOS на всіх комп'ютерах що не однаковий, а щонайменше, існує аж 3 різновиди його - Award, AMI і UEFI. Але це тільки найпопулярніші, насправді їх більше, ніж прийнято вважати. Крім того, якщо взяти до уваги той факт, що функціонал одного і того ж BIOSа на різних материнських платах може істотно відрізнятися (за рахунок додавання різних функцій, доступних конкретної материнської плати), то загальна кількість різновидів порахувати неможливо.

Оскільки у мене AMI BIOS, буду розповідати на його прикладі. Якщо у вас будь-який інший биос - спробуйте знайти в ньому подібні пункти, в кінці кінців, все біоси схожі, просто оформлення різний, але функціонал приблизно однаковий.

Міняємо пріоритет завантаження пристроїв в BIOS

Отже, в BIOSе потрібно буде перейти на вкладку Boot, тут будуть два пункти, один з яких дозволяє управляти черговістю всіх жорстких дисків, встановлених в ПК на даний момент, а інший, дозволить виставити пріоритет завантаження всіх пристроїв, в тому числі знімних носіїв (т . Е. не тільки жорстких дисків) - знімних жорстких дисків, флешок, і т.д., що підключаються по USB.

Переходимо до пункту Hard Disk Drives. На першому місці я поставив флешку, нижче в списку йдуть два жорсткі диски, які у мене встановлені - перший системний (який Samsung), на нього я зазвичай ставлю систему, другий у мене виділена під файли.

Тепер потрібно буде зайти в пункт Boot Device Priority і тут теж поставити флешку на перше місце. Можливо багато хто запитає, для чого потрібно було міняти порядок жорстких дисків (на попередньому фото), просто у вікні вибору пріоритету флешка з'явиться тільки тоді, коли вона буде поставлена ​​на перше місце в списку жорстких дисків, як то так.

Для зручності, тут же, я виставив завантаження з оптичного приводу, в тому випадку, якщо флешки не буде вставлена ​​в роз'єм в момент завантаження комп'ютера. На цьому наші маніпуляції з БІОС благополучно завершилися, тепер можна переходити безпосередньо до процесу установки Windows.

Покрокова установка Windows 7

А зараз, пропоную розглянути процес установки Windows по кроках. Ну серйозно, не всі ж знають, які "кроки" потрібно виконати, щоб благополучно встановити систему, хтось може бути стикається з цим вперше, тому вважаю за необхідне поетапно роз'яснити процес установки Windows 7. І на першому етапі нам пропонується вибрати розкладку клавіатури , Формат часу, тиснемо "далі".

На другому кроці ставимо галочку навпроти пункту "Я приймаю умови ліцензійної угоди" і знову натискаємо "далі". Навіть якщо ви насправді не приймаєте умови угоди, все одно поставте галочку :), тому що ті, хто не поставить галочку, просто не зможуть продовжити установку.

На наступному скріншоті нас ставлять перед вибором, або оновити поточну операційну систему, або виконати повну установку. Трохи вище я вже писав про те, що краще ставити систему начисто, ніж оновлювати. Так ось повна установка якраз передбачає видалення всіх даних. Нас цікавить саме повна установка, до речі, якщо щось не зрозуміло, можете перейти по пункту "Допомога в ухваленні рішення", там все докладно роз'яснено.

Після чого потрапляємо у вікно вибору розділу жорсткого диска, куди буде встановлюватися наша ОС. Тут же можна відформатувати, видалити, розширити вже існуючі розділи, або створити новий. Так як у мене ОС буде ставитися в нерозмічену область диска, то операція форматування при такому варіанті недоступна. Після виконання всіх операцій тут, натискаємо як зазвичай "Далі".

Наступний скріншот відображає процес установки системи, тут нічого цікавого, просто чекаємо закінчення установки, якщо раптом в процесі виникнуть помилки, нас люб'язно про це сповістять. На цьому кроці комп'ютер повинен кілька разів сам перезавантажитися.

Ну і після цього можемо спостерігати вітальне вікно, в якому пропонується ввести ім'я користувача і комп'ютера, в обох полях можна вводити абсолютно будь-які значення. Далі ще буде пара-трійка вікон, але там все гранично просто. Власне, на цьому процес установки Windows 7 на комп'ютер завершено.

Удачі вам і до швидких зустрічей на сторінках блогу Pc-information-guide.ru!

Однак, в даній статті будуть розглянуті обидва способи, навіщо?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью