<
 • Главная
Статьи

Класична тема для Windows 10

У Windows 10 компанія Microsoft зробила багато не найкрасивіших речей. Туди так і не повернули віджети, з системи видалений медіа-плеєр, а крім того немає ніякої можливості повернути класичну тему. Класична тема, якщо хто не пам'ятає, це стиль вікон, в останній раз застосовувався за замовчуванням в Windows 2000 і Me, а свій початок він бере з Windows 95.

Класичний стиль був відмінно інтегрований в Windows XP і багато їм там користувалися замість солодкаво-яскравого інтерфейсу синього, сріблястого або оливкового кольору. Windows Vista і Windows 7 теж зберегли «класику», хоч вона там виглядала недоречно в порівнянні з нативної темою оформлення. А з Windows 8 / 8.1 все майже цілком видалили, практично завершивши процес в Windows 10.

Теорія питання така. Windows Vista і все що було після неї, отримали штуку під назвою Desktop Window Manager або DWM - новий віконний менеджер. Його головна відмітна риса - це використання відеокарти і DirectX 9 для відтворення вікон і взагалі всього інтерфейсу. Класична ж тема покладається тільки на центральний процесор - їй DWM з його красотами не потрібен.

Виходить, що теоретично, якщо «вибити» DWM і змусити все рендерить через ЦП, в Windows 10 класичну тему включити можна. Але на практиці зробити це складно і ось чому - відключивши важливі графічні сервіси «десятки», частина додатків просто не стане працювати, а частина буде глючити.

Так що ж, повернути класичний стиль в Windows 10 не можна? Теоретично можна і я знайшов два різні способи, які ... абияк іноді працюють.

Перший спосіб виглядає так:


 1. скачайте утиліту Handle з сайту Microsoft;
 2. розпакуйте її і в одній папці з виконуваним файлом Handle.exe запустіть один з BAT-файлів, захованих усередині архіву , Від облікового запису адміністратора.

За різними повідомленнями, має працювати, але у мене не запустився :(. А по ідеї виглядати воно повинно ось так:


Другий варіант передбачає необхідність завантажити і запустити програму W8Classic . З нею треба бути уважним, оскільки утиліта ця написана ентузіастами на швидку руку і працює аби як. Наприклад, у мене після установки класичної теми Windows 10 просто не запустилася.


У вікні програми Classic Theme зверху міститься конкретне попередження: ніяких гарантій не даємо, якщо все помре, автор не винен. Будьте уважні - у мене реально все померло. А ось остання кнопка «Enable Classic Theme now» спрацювала. Правда, тільки для нових процесів і тільки для окремих додатків.


Виглядає це все не дуже «класично», але вже ближче до тіла, погодьтеся. Однак Провідник як був, так і залишився «новим» - очевидно, його треба перезавантажити, що зробити не вийшло, оскільки Диспетчер завдань просто не запускається. Плиткові універсальні додатки теж ніяк не змінилися.


Для особливих екстремалів можу порадити звернутися до цього керівництву , Але воно зовсім вже из ряда вон, тому сам його не пробував і ось чому. Тут повністю відключається DWM, через що перестає працювати стартовий екран (планшетний режим), екрану авторизації теж не буде, так що доведеться або відмовитися від пароля зовсім, або дозволити автоматичну авторизацію. Крім того не зовсім зрозуміло, де відключений DWM ще вилізе. Але зате класична тема Windows 10 в такому варіанті виглядає натуральніше всього.


Варіант просто створити тему оформлення для Windows 10 в класичному стилі підходить не найкращим чином. Завантажити таку класичну тему для Windows 10 ви можете, але досить одного погляду на скріншот вище, щоб переконатися, що виглядає ця штука дивно і безглуздо. Якщо що, зберегти тему треба за цією адресою:

C: WindowsResourcesEase of Access Themes

C: WindowsResourcesEase of Access Themes

Ще можна спробувати запустити відому утиліту ClassicShell . З версії 4.2.4 підтримується Windows 10. Вона повертає меню Пуск з Windows XP або Windows 7, сяк-так може перефарбувати інтерфейс, але класичний стиль цілком, на жаль, не поверне.

Разом все виходить досить сумно - класична тема в Windows 10 є, але для її активації доведеться багато від чого відмовитися. Йдеться про відключення DWM, а також потенційних глюків, пов'язаних із закриттям необхідних для роботи процесів. Немає ніякої гарантії, що подібний підхід не вилізе боком в зовсім несподіваному місці. Наприклад, в іграх або Photoshop.

Можна скористатися програмою ClassicShell або просто встановити відповідну тему оформлення, схожу «на класику», але підсумок цього виглядає дивно і некрасиво. Так що залишається або змиритися, або почекати появи інших інструментів для включення старого стилю в «десятці».

Так що ж, повернути класичний стиль в Windows 10 не можна?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью