<
 • Главная
Статьи

Linux Mint - легка заміна для Windows XP

 1. Яку Linux вибрати?
 2. Готуємося до переходу на Mint
 3. Тестуємо і встановлюємо

Якщо навіть припинення підтримки Windows XP не застало зненацька саме вас, напевно ця система все-таки залишилася на якомусь старенькому комп'ютері: у сина, бабусі або знайомого. Ні в якому разі не можна пускати цю ситуацію на самоплив.

Вік в добрих 13 років говорить про те, що використовувані методи, в першу чергу забезпечення безпеки, шалено далекі від сучасних стандартів. «Дірки» більше закривати нікому, і спритні хакери задоволено потирають руки.

Загроза, викликана припиненням підтримки XP, поширюється ще далі: заражений комп'ютер з цією системою може стати трампліном для вірусів і атак в домашній мережі.

Вигідною, зручною і безпечною альтернативою може стати Linux. Не бійтеся: якщо ви здатні встановити Windows, то прекрасно впораєтеся і з цією системою. Ми розповімо, як на неї перейти.

Яку Linux вибрати?

Оскільки апаратне забезпечення комп'ютера, на якому стояла система XP, швидше за все вже застаріло, вам знадобиться максимально легка версія. Взагалі у Linux найскромніші запити щодо потужності обладнання в порівнянні з іншими операційними системами.

Однак між численними збірками цієї ОС є відмінності. Розрізняються як апаратні вимоги, так і простота використання, доступність для непідготовленого користувача.

Ми рекомендуємо зупинитися на найпопулярнішому на сьогоднішній день дистрибутиві - Linux Mint. Він поставляється з різними графічними оболонками. При цьому за логікою організації інтерфейсу всі ці «Робочі столи» досить схожі з Windows XP. Так що перехід на нову систему буде максимально простим.

Для комп'ютерів дво-трирічної давності з оперативною пам'яттю від 1 Гбайт підійде «топовий» Linux Mint Cinnamon. Для більш старих і слабких ПК ми рекомендуємо легку і невимогливу версію з оболонкою Xfce. Саме на цій ОС ми і побудували наше керівництво по переходу на Linux Mint.

Готуємося до переходу на Mint

З сайту linuxmint.com завантажте ISO-образ системи Linux Mint. Також вам знадобиться додаток Universal USB Installer від Pendrivelinux. За допомогою цієї безкоштовної програми розміром в 1 Мбайт ви за пару кліків створите завантажувальну флешку з системою Linux Mint.

У Windows запустіть Universal USB Installer, який навіть не потребує встановлення. Відкриється вікно, в якому можна швидко провести необхідну настройку. З верхнього меню, що випадає виберіть «Linux Mint» (Step 1). Нижче (Step 2) вкажіть місце розташування образу Linux Mint. На закінчення (Step 3) виберіть USB-накопичувач об'ємом не менше 2 Гбайт.

По кліку мишею на «Create» буде створена завантажувальна флешка. Увага! Universal USB Installer видалить весь вміст з цього носія.

Universal USB Installer видалить весь вміст з цього носія

За допомогою утиліти Universal USB Installer система Mint швидко виявиться на USB-накопичувачі, звідки її легко встановити на ПК

Крім того, необхідно зберегти всі важливі дані, які зберігаються на диску з Windows XP, на зовнішні носії.

Тепер вставте USB-накопичувач у вільний порт комп'ютера і перезавантажте його. У більшості випадків доведеться змінити завантажувальний послідовність в BIOS або за допомогою швидкого завантажувального меню. Для доступу до останнього на більшості комп'ютерів використовуються клавіші F11 або F12.

Якщо не спрацювало - доведеться зайти в BIOS. Використовувана для цього кнопка буде вказана на екрані ПК при старті. Зазвичай це клавіші Del або F2. В BIOS вам знадобиться відшукати настройки «Boot Priority» і поставити запуск з USB-накопичувача першим.

На зовсім старому «залізі» завантаження з USB-накопичувача може не працювати. В цьому випадку доведеться скористатися завантажувальним DVD. Записати ISO-образ Linux Mint на порожній носій допоможе безкоштовна програма CDBurnerXP. Системи Windows 7 і 8 пропонують виконати цю операцію через контекстне меню файлу-образу.

Після запису ISO на DVD завантажте комп'ютер з новоствореного носія. Швидше за все, і при цьому методі доведеться зайти в BIOS, як описано вище. Незалежно від обраного способу, ви повинні побачити стартовий екран Linux Mint Installer.

Тестуємо і встановлюємо

Поки ми не знаємо, чи впорається наш комп'ютер з Linux Mint. Є простий спосіб з'ясувати це: Linux Mint автоматично завантажує Live-систему з USB-накопичувача або DVD. Це дозволить спробувати і перевірити систему: зрозуміти, розпізнається чи модуль бездротового зв'язку, як йдуть справи з відеокартою і іншими компонентами.

Після завантаження «живий» системи клацанням по значку шестерінки в лівому нижньому кутку на панелі завдань викличте меню «Пуск». У пунктах «Система» (System) і «Налаштування» (Settings) зібрані всі важливі відомості про обладнання, яке виявила і розпізнала ОС, а також про доступні установках і установках. В інших пунктах меню зібрані прикладні програми, які йдуть в комплекті з Linux Mint.

Меню «Пуск» системи Mint відкриває швидкий доступ до програм і налаштувань, як і в Windows XP

У Live-системі інтерфейс англомовний. Нехай це не збиває вас з пантелику. При інсталяції в одному з перших же кроків можна вибрати російську, українську або інший з безлічі доступних мов. Після закінчення установки ви отримаєте повністю локалізовані операційну систему і програми.

Якщо перше враження від Linux Mint позитивне, запустіть установку подвійним клацанням по ярлику «Встановити Linux Mint» (Install Linux Mint) на Робочому столі. Так само як і у випадку з Windows, установник спочатку попросить задати основні параметри.

Mint раcсчітает необхідний простір на диску і перевірить інтернет-з'єднання. Сенс в підключенні є: вже при установці дистрибутив завантажить і застосує доступні оновлення.

Для установки Linux Mint на ПК клацніть по значку на Робочому столі Live-системи. Перед цим рекомендуємо підключитися до Інтернету

Залишилося вибрати свій часовий пояс, встановити розкладку клавіатури за замовчуванням і придумати ім'я користувача і пароль. Рекомендуємо задати пароль мінімум з восьми символів з чергуванням заголовних і прописних літер, а також спеціальних символів і цифр.

На завершення на жорсткий диск скопійовано файли Linux. Навіть на застарілих комп'ютерах цей процес не повинен зайняти більше 30-45 хвилин. Установка завершується перезавантаженням.

Яку Linux вибрати?
Яку Linux вибрати?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью