<
 • Главная
Статьи

Мій досвід використання Windows Phone: страх і ненависть з Редмонда

 1. початок
 2. магазині
 3. Our ecosystem rocks!
 4. Про хороше

Так вийшло, що тепер у мене є телефон на Windows Phone. Це не якась топова модель або промообразец від російського офісу Microsoft (які нам не дають і так :). Ні. Я просто прокинувся вранці і подумав:

Гей, Слава, ти ж уже награвся своїми айфона і андроидами! Чи не час розширити кругозір і дізнатися, як виглядає сучасний світ IT?

Пора. Та й 1,1% користувачів сьогодні читають Інфія з пристроїв на Windows Phone - не те щоб тренд, але хтось точно робить це. Звичайно, я повинен був спробувати.

Так вийшло, що тепер у мене є телефон на Windows Phone

Читачі Інфіяа на Windows Phone OS

Так я потрапив в магазин Ельдорадо в Києві і купив єдину Nokia Lumia 625 яскравого оранжевого кольору. Це не топова модель. Топової просто не було в наявності в трьох магазанах, до яких я дійшов. Тому в даному огляді я не буду говорити ні про камеру (так, вона погана), ні про екран (так, він зернистий), ні про якість звуку в навушниках (так, це не iPhone 5s). Я розповім, що я переніс як користувач, щоб змусити програмне середовище справно працювати, подібно екосистемам Apple і Google. Весь свій досвід я Стрім в Twitter з придуманим на ходу хештегом #mysweetlumia . Тому все картинки будуть просто ембедамі мого аккаунта.

початок

Все ледь не припинилося, навіть не розпочавшись. Телефон не хотів створювати аккаунт в Windows Store. Він лаявся на фішинг, коли я просто заходив на будь-який сайт.

Він попереджав про фішинг навіть на лайфхакери, хоча я точно знаю, що його тут немає!

Тривало моє бій за право користування купленим телефоном пару годин. Потім я поліз в Інтернет, щоб знайти друзів по нещастю, і з'ясував причину проблеми - в магазині поставили невірний час на смартфоні, тому нічого не працювало. Але найсмішніше - в телефоні стояла настройка автоматичного визначення часу, але вона не працювала за фактом.

Знову потрібно пиляти регістр, так? :)

Варто сказати, що після установки правильних дати і часу вручну телефон перестав бути цеглою. Але так і продовжив видавати мені дивні повідомлення. Наприклад, ось так він заговорив, коли я зайшов в додаток «Музика» ...

Коли і браузер заробив, а він там, до речі, все ще Internet Explorer в кращих традиціях попередника, то наш Інфія нормально не відобразилось. Зрозуміло, причина в нас, а не в браузері від Microsoft. Просто в мобільних Safari і Chrome все нормально, а тут немає.

Пам'ятається, що і в IE6.0 проблема теж була не в браузері ... Що стосується веб-версій популярних сервісів, то і тут все застрягло в минулому. Року на чотири. Для розуміння контрасту не полінуйтеся зайти зі свого Android або iPhone на сайт Twitter.com і подивіться, як він там виглядає. А тепер дивіться на скрін Twitter на Windows Phone ...

... а тепер знову на ваш смартфон ... а тепер знову на скрін на Windows Phone ...

А тепер на хлопця на коні, схожого на мене!

А тепер на хлопця на коні, схожого на мене

У Windows Phone ви завжди на коні і добре пахнете :)

Продовжуємо ...

магазині

Як тільки я переміг баг з датою в смарте, я відправився на шопінг. Багато хто говорить про те, що площина придумала Microsoft, а все вкрали. Це так, і не потрібно сперечатися. А ще там придумали якийсь дикий перекрутив з буквами і, наприклад, зайшовши в магазин додатків, ви побачите таку магазині.

Добре, що Apple і Google вкрали не всі. Кради, як художник, і будеш завжди на коні :)

Потім я вирішив встановити додаток Telegram, яке, наприклад, в App Store тільки одне і відмінно працює. У Windows Store всього дуже багато, але нормальне додаток я так і не знайшов.

Our ecosystem rocks!

Про безшовні екосистеми, якій постійно хизується Microsoft, ви можете судити по простому прикладу. Я купив новенький телефон в магазині і приніс додому. Потім я довго буцався з часом і таки отримав доступ до магазині. Потім я перевірив, чи є для мене апдейти ОС. Все ж логічно: Nokia і MS тепер разом, і все повинно бути не гірше, ніж у Apple. Тут я не очікував виявити проблеми, як в світі Android, коли вендор НЕ накочує апдейт рік або взагалі ніколи. Так ось, в моєму телефоні хмарний сервіс Drive One все ще називається SkyDrive. Як це можливо? Адже вже все давно перейменували. :)

Але потім я згадав, що Lumia - це телефон для бізнесу, і зайшов в календар, яким ДУЖЕ активно користуюся. Мене просто неймовірно здивувало, що у окремих днів в календарі немає такої червоною (або іншого кольору) полосочки, яка показує поточний час. Тобто ось ви розмітили день, відкриваєте подивитися, яка зустріч далі, і починається - дивимося на час зверху, а тепер на події, знову на час, знову на події ...

Про хороше

Дійсно, плитковий дизайн - крута штука. Мені дуже сподобалося, що в широкій плитці можна бачити події календаря, зручно розставляти додатки і просто банально навести порядок, на відміну від тієї ж iOS. Віджети Windows Phone - це саме те, що повинно бути; не те що на Android - дикий зоопарк випендрюватися дизайнерів і концепцій. Щоб зрозуміти силу плиток, силу дизайну додатків і те, як все було задумано в Редмонді, просто поставте на Windows Phone додаток adidas micoach! Дизайн додатка розкішний, а відображення на активній широкої плитці тренувального тижня і наступного тренування - ідеально, юзабельно, зручно.

Хороших фич, правда, дуже небагато, але вони радують. Наприклад, ви можете додати сторінку з Facebook собі на робочий стіл і бачити живі апдейти дійсно важливих для вас сторінок.

І злим умислом буде не сказати, що Lumia - навіть моя за $ 200 - працює блискавично. Завжди. Якщо вам потрібен просто телефон, то це ідеальне рішення. Я впевнений, що при такому бюджеті кращого варіанту годі й шукати. Чому б я віддав $ 500 ... $ 600 ... $ 700 за топові рішення - я не знаю. Чи не доводилося куштувати. Може, ви розкажете?

PS Для тих, хто не зрозумів жарт про чорного хлопця на коні ...

Чи не час розширити кругозір і дізнатися, як виглядає сучасний світ IT?
Знову потрібно пиляти регістр, так?
Як це можливо?
Може, ви розкажете?


Новости
 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью