<
 • Главная
Статьи

Налаштування біос для завантаження з флешки або з CD / DVD / USB диска

 1. Як зайти в біос
 2. Налаштування біос для завантаження з флешки CD / DVD / USB дисків Частина 1
 3. Налаштування біос для завантаження з флешки CD / DVD / USB дисків Частина 2
Налаштування біос для завантаження з флешки

Установка Windows проводиться з завантажувального CD / DVD диска або флешки. Майкрософт зробила це для того, що б можна було завантажити будь-який комп'ютер. Навіть з новим, неформатірованим і абсолютно порожнім, жорстким диском. Але ми знаємо, що комп'ютер завжди завантажується з жорсткого диска. Що ж робити? Нам треба змусити комп'ютер завантажуватися з флешки або CD / DVD / USB дисків і потім встановити Windows на жорсткий диск. Для цього нам доведеться виконати невелику налаштування BIOS.

Ця процедура призначена для вибору пристрою з якого буде завантажуватися ОС. Здійснюється вона в налаштуваннях BIOS. І ніяк не пов'язана з будь-якої конкретної версією Windows взагалі. Тому виконується завжди однаково. Так що якщо вам потрібна буде настройка BIOS для установки Windows 7 - 10 XP або просто завантажити комп'ютер з CD / DVD, Вам доведеться виконати саме цю настройку BIOS. Якщо вам знадобиться завантажити комп'ютер з флешки або зовнішнього USB диска, що підключається через USB порт, то ви повинні будите виконати цю ж настройку. З тією лише різницею, що флешка або USB диск повинні бути завчасно спеціально підготовлені , Як завантажувальний диск, і до включення ПК підключені до USB-порту. Тоді BIOS, при завантаженні, розпізнає їх, як завантажувальний диск, і помістить запис, про виявлений пристрої, в список, звідки можна завантажувати ОС. Тож почнемо. Як завантажитися з флешки?

Зміст статті:

Як зайти в біос

Для початку нам треба ввійти в біос (BIOS - Basic Input / Output System - «базова система введення-виведення»). На початковому етапі завантаження комп'ютера все управління виконує саме ця система. Вона тестує все устаткування включаючи всі можливі носії операційних систем і створює списки звідки їх можна завантажити. Якщо у вас комп'ютер включений, його треба вимкнути повністю і потім включити знову. При включенні ви побачите, що-небудь типу такого екрану.

Налаштування біос для завантаження з флешки 01

Або такого як трохи нижче з картинкою заставкою.

Налаштування біос для завантаження з флешки 02

У лівому нижньому кутку в обох випадках є напис. В якій йдеться "Будь ласка, натисніть" Del "для переходу в програму установок. Це стосується настільних ПК. Для ноутбуків і нетбуків як правило використовується клавіша" F2 ". Щоб зайти в біос, зазначену клавішу потрібно встигнути натиснути поки видно напис. Можна натиснути і утримувати або натискати кілька разів. Після натискання кнопки "Del" досить швидко завантажиться програма установок. І ви побачите один з двох, найбільш часто зустрічаються варіантів інтерфейсу BIOS. У сучасних комп'ютерах програма установок може мати графічний інтерфейс , Але при цьому вона працює в основному автоматично і при натисканні на картинки тільки виводить інформацію про стан ПК.

Інтерфейс (interface) - це сукупність можливостей, способів і методів взаємодії двох систем, пристроїв або програм для обміну інформацією між ними. Тобто може перекладатися як екран управління або взаємодії.

Налаштування біос для завантаження з флешки 03

Подивіться у верхній частині екрану напис "Award BIOS". На наступній картинці така ж напис. Це одна і та ж фірма Award (одна з найвідоміших письменниць BIOS), але використовує різні інтерфейси BIOS. Насправді в цих інтерфейсах великої різниці немає. Є ще одна дуже відома фірма AMI (American Megatrends, Inc). Її BIOS за аналогією з попередньою називаються AMI BIOS і так само може мати два схожих інтерфейсу.

На верхній зображенні на синьому екрані виводиться список розділів меню, опис клавіш управління і в нижній частині виводиться коротка інформація про те, що міститься в підсвіченому розділі.

На сірому екрані відразу ж виводиться основна інформація про систему. А меню розташовується у верхній частині екрану в один рядок.

Налаштування біос для завантаження з флешки 04

Щоб потрапити з першого синього екрану меню на такий же, як на сірому фоні досить вибрати перший пункт меню "Standart CMOS Features". Як бачимо, екрани досить схожі. У верхній частині розташована інформація про системний часу і системної дати. Далі йде блок інформації про підключені дискових пристроях (жорстких дисках і CD / DVD приводах). Є інформація про підключених або відключених гнучких дисках (приводах дискет). А так же інформація про кількість встановленої оперативної пам'яті. І може бути кілька слів про повідомлення видаються системою в разі виникнення помилки або аварії при завантаженні комп'ютера.

Налаштування біос для завантаження з флешки 05

Це так для порівняння інтерфейсів. Насправді нас буде цікавити зовсім інший розділ.

Оскільки нам доведеться розглядати два види BIOS і послідовність буде трохи різна, то я пропоную далі розділити нашу статтю на дві незалежні частини.

У першій частині ми розглянемо як виконується настройка біос для завантаження з флешки або настройка BIOS для установки Windows з синім екраном і окремим екраном меню.

У другій частині ми будемо розглядати як виконується настройка біос для завантаження з флешки або настройка BIOS для установки Windows з сірим екраном і меню, розташованим у верхній частині.

Налаштування біос для завантаження з флешки CD / DVD / USB дисків Частина 1

І так BIOS з синім інтерфейсом. Як ви пам'ятаєте, в якості першого екрану у цього BIOS виступає окреме меню. Кількість пунктів у цьому меню може сильно змінюватися в залежності від материнської плати комп'ютера. BIOS пишеться під конкретне обладнання. Чим у вас сучасніше материнська плата, тим крутіше BIOS. І чим крутіше (багатофункціональні) BIOS, тим пунктів меню може бути більше. Але основні моменти залишаються практично без змін. Так ось ще трохи не забув: у BIOS такого зразка мишка не працює, тому всі дії виконуємо тільки клавішами. Що і якими клавішами можна зробити написано в нижній частині екрана під меню. Там же ще нижче можна побачити коротку інформацію про те, що знаходиться в кожному розділі меню. Мишка ж може використовуватися тільки в графічних інтерфейсах найсучасніших BIOS.

Давайте почнемо з початку. Перед нами перший екран і наше меню.

Налаштування біос для завантаження з флешки 06

Тут ми вибираємо другий пункт "Advanced BIOS Features", перекладається як "Додаткові функції BIOS". Я його обвів червоним кольором.

Налаштування біос для завантаження з флешки 07

На екрані, що в четвертому рядку, де підсвічено червоним кольором, пункт називається "First Boot Device", перекладається як "Перше завантажувальний пристрій". Це пристрій першим перевіряється на наявність операційної системи і її завантаження. Якщо ОС виявлена, вона завантажується. Якщо Осі не знайдено на першому влаштуванні, BIOS перевіряє другий пристрій, ну і потім при необхідності третє. Так що ми можемо непогано маніпулювати цією послідовністю.

Найпростіше відкрити перший пристрій, натиснувши кнопку "Enter", і вибрати потрібний нам пристрій. Як показано нижче.

Налаштування біос для завантаження з флешки 08

Із списку, вибираємо "CDROM". Якщо у вас теж буде три пункти, то я вам рекомендую в першому вибрати "CDROM", в другому "HDD-0", в третьому поставити будь-яке значення. Як правило, до третього пункту справа не до ходить і завжди вистачає двох. Саме в цьому списку з'явиться назва флешки або зовнішнього диска, якщо вони будуть підключені до "USB-порту" до включення комп'ютера. Тоді їх теж можна вибрати в якості пристрою для завантаження ОС. Як я вже говорив, флешка або зовнішній диск повинні бути заздалегідь підготовлені, як завантажувальні. І на них повинен бути записаний інсталяційний пакет Windows. Ну а зараз ми вибираємо CDROM. Після встановлення екран буде виглядати приблизно так.

Налаштування біос для завантаження з флешки 09

Після цього ми натискаємо клавішу "ESC" і вивалюємося з цього розділу в основне меню.

Налаштування біос для завантаження з флешки 10

Тут ми вибираємо передостанній пункт "Save & Exit Setup" - Зберегти і вийти. На екрані з'явиться червоне (тривожне) вікно з повторним питанням "Ви дійсно хочете зберегти зміни налаштувань" CMOS "і вийти" і пропонується натиснути "Y" (Yes), або "N" (No).

Екран червоний тривожний для того, щоб ви зупинилися і подумали, чи всі ви зробили правильно. Так як деякі настройки можуть призвести до того, що комп'ютер не буде працювати взагалі. Точніше він може працювати, але ви нічого не побачите. Таке може статися, наприклад, при наявності інтегрованої відеокарти. І якщо встановити в настройках "відображати на зовнішню відеокарту", а у вас вона фізично відсутній, то система буде відправляти зображення на зовнішній відеопорт, де нічого не встановлено. Комп'ютер перестане працювати, так як на екран нічого не зможе виводитися. Тоді вам, щоб зробити перемикання, треба знайти відповідну відеокарту і встановити її в комп'ютер. Монітор теж треба перемкнути на зовнішню відеокарту. І тільки тоді ви зможете зробити зміни в BIOS.

Це було короткий відступ про можливу відмову якщо неправильно зробити настройки, а поки ми натискаємо клавішу "Y" і комп'ютер перезавантажується.

Налаштування біос для завантаження з флешки 11

Після цього якщо в приводі CD / DVD знаходиться завантажувальний диск (в нашому випадку інсталяційний диск Windows), при включенні комп'ютера завантаження комп'ютера розпочнеться з CD / DVD (в нашому випадку почнеться установка Windows з CD / DVD).

Ось власне і все. Якщо у вас BIOS такого типу, ви тепер знаєте як виконується настройка біос для завантаження з флешки або настройка біос для установки Windows. Якщо вам знадобиться настройка BIOS для установки Windows 7/8 / 8.1 / 10 то доведеться виконати всі ті ж дії. До речі сказати, якщо вам знадобиться завантажити комп'ютер із зовнішнього диска, що підключається через USB порт, то ви повинні будите виконати цю ж настройку. З тією лише різницею, що зовнішній вінчестер повинен бути завчасно спеціально підготовлений , Як завантажувальний диск, і до включення ПК підключений до USB-порту. Тоді BIOS, при завантаженні, розпізнає його, як завантажувальний диск, і помістить запис, про виявлений пристрої, в список, звідки можна завантажувати ОС. Як бачите настройка біос для завантаження з флешки або настройка BIOS для установки Windows, не залежить від версії Windows взагалі і виконується абсолютно однаково, тільки з різницею, що підключається.

Ну а тепер перейдемо до другої частини настройки BIOS для установки Windows.

Налаштування біос для завантаження з флешки CD / DVD / USB дисків Частина 2

У цьому BIOS налаштування для установки Windows виконується трохи простіше. Головне меню знаходиться у верхній частині екрану і доступно майже завжди. Кількість пунктів меню теж може дещо змінюватися в залежності від материнської плати, але пункт вибору пристроїв завантаження доступний відразу. Прямо на першому екрані, у верхній частині, вибираємо пункт меню "Boot" (Завантаження). І потрапляємо в розділ вибору пристроїв Завантаження.

Налаштування біос для завантаження з флешки 12

Вибираємо перший пункт "Boot Device Priority" - черговість завантаження приводів.

Налаштування біос для завантаження з флешки 13

На даному малюнку в першому пункті вже обраний "CDROM", а в другому пункті "Hard Disk". Але щоб зробити такий вибір точно так само як і в першому (синьому) варіанті BIOS натискаємо "Enter". Відкривається список пристроїв.

Налаштування біос для завантаження з флешки 14

Вибираємо зі списку потрібний пристрій. У нашому випадку це "CDROM". Натискаємо "Enter".

Саме тут з'явиться флешка або зовнішній USB-диск, якщо вони будуть підключені до USB-порту.

Далі тиснемо клавішу "Esc". Вікно завантажень закривається. Тепер вибираємо пункт меню "Exit" (вийти).

Налаштування біос для завантаження з флешки 15

У вікні вибираємо перший пункт "Exit & Save Changes" - "Вийти та зберегти зміни".

Налаштування біос для завантаження з флешки 16

Так само точно бачимо питання "Зберегти зміни конфігурації і вийти?"

Натискаємо "Yes". Комп'ютер перезавантажиться. І почнеться установка Windows, якщо інсталяційний диск знаходиться в дисководі.

От і все! Тепер ви знаєте як виконується настройка BIOS для установки Windows. Ще раз повторю, що настройка BIOS не залежить від версії windows і взагалі від типу операційної системи, і виконується абсолютно однаково для будь-якої ОС. Так що якщо вам потрібна настройка BIOS для установки Windows 7 - 10, то вам доведеться виконати ті ж дії. І знову нагадаю, якщо вам знадобиться завантажити комп'ютер з флешки або зовнішнього диска, що підключається через USB порт, то ви повинні будите виконати цю ж настройку. З тією лише різницею, що флешка або зовнішній вінчестер повинні бути завчасно спеціально підготовлені , Як завантажувальний диск, і до включення ПК підключені до USB-порту. Тоді BIOS, при завантаженні, розпізнає їх, як завантажувальний диск, і помістить запис, про виявлений пристрої, в список, звідки можна завантажити ОС.

На цьому все. Як налаштовувати Bios для завантаження комп'ютера з CD / DVD або з флешки ви тепер знаєте. У сучасних же Біосил можливо така настройка і зовсім не знадобиться. Бажаю успіху всім. Користуйтеся на здоров'я.

схоже

Що ж робити?
Як завантажитися з флешки?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью