<
 • Главная
Статьи

Установка Windows 7 або 8 на ноутбук з UEFI-bios Acer Aspire E1-510

 1. 1. Спосіб перший безпечний. Встановлюємо Windows 8 або Windows 8.1 на ноутбук Acer Aspire E1-510.

Автор: Захаров Василь

Вітаю вас мої дорогі друзі! Сьогодні ми розберемо один дуже цікавий випадок. Вчора мені принесли 2 абсолютно нових ноутбука Acer Aspire E1-510, людина яка їх придбав ніяк не міг встановити Windows 7, з завантажувального диска установка не розпочиналася а завантажувальний флешку биос зовсім не бачив.

Отже взяв коробку в руки і звернув увагу на напис OS-Linux, ага все поступово стає зрозумілим, бюджетний ноутбук з безкоштовною операційною системою. Добре йдемо далі включив, перевірив, дійсно звичайним методом встановити Windows не виходить, биос не бачить завантажувальний флешку, звернув увагу що в биосе в пункті режим завантаження (Boot mode) можливо вибрати тільки режим безпечного завантаження UEFI яка підтримується тільки починаючи з Windows 8. Так чому биос не бачить завантажувальний флешку, відповідь проста, виробник забороняє завантаження з інших джерел як наприклад з нашого улюбленого MBR формату а встановлений жорсткий диск на ноутбуці має GPT-формат.

Всі операції з ноутбуком, повинні проводитися тільки при постійно підключеному харчуванні. Робота від батареї суворо заборонено!

1. Спосіб перший безпечний. Встановлюємо Windows 8 або Windows 8.1 на ноутбук Acer Aspire E1-510.

Давайте спочатку спробуємо встановити Windows 8. Готуємо флешку на робочому комп'ютері.

1. Завантажуємо програму Rufus - вона нам допоможе створити завантажувальний флешку з Windows 8.

2. Вставляємо флешку (обсяг не менше 4 ГБ).

3. Запускаємо програму Rufus в першому пункті «Пристрій» вибираємо нашу флешку.

4. Проставляємо всі пункти як на картинці, розмір кластера, файлову систему і мітку тому залишаємо за замовчуванням, як задала програма.

5. Вибираємо iso-образ Windows 8 кнопкою яка виділена червоним. Після вибору способу в нижній частині програми буде відображатися шлях до iso-образу, так само можливо зміниться мітка тому.

6. І натискаємо «Старт». Увага: Всі дані на флешці будуть стерті!

У мене процес створення флешки зайняв хвилин 15-20. Поки створюється завантажувальний флешка, ми заходимо в біос ноутбука і встановлюємо пароль для супервізора. Для цього в биосе заходимо у вкладку «Security» вибираємо пункт «Set supervisor pasword» і натискаємо Enter, створюємо який-небудь легкий пароль наприклад 123456 щоб не забути), зберігаємо параметри биоса у Владко «Exit» «Exit & Save changes».

Для цього в биосе заходимо у вкладку «Security» вибираємо пункт «Set supervisor pasword» і натискаємо Enter, створюємо який-небудь легкий пароль наприклад 123456 щоб не забути), зберігаємо параметри биоса у Владко «Exit» «Exit & Save changes»

Заходимо повторно в біос, вводимо пароль і у вкладці «Boot» відключаємо «Secure boot» зберігаємо налаштування.

Вставляємо підготовлену флешку і бачимо що тепер вона з'явилася в Boot меню. Ну а далі як звичайна установка, вибираємо завантаження з флешки і встановлюємо Windows 8.

2. Спосіб другий, небезпечний *. Встановлюємо Windows 7 на ноутбук Acer Aspire E1-510.

* Чому цей спосіб я виділив як небезпечний, тому що ми прошиває биос, а прошивка будь-якого биоса є небезпечною, не дай бог що і у нас цегла.

Так як мого друга не дуже до душі Windows 8, він хотів щоб я йому встановив Windows 7 не дивлячись на певний ризик.

Пошукавши трохи інформації я натрапив на блог Павла Новікова де він надавав прошивку биоса ноутбука Acer Aspire E1-510 зі знятими обмеженнями. І так поїхали:

1. Завантажуємо ось цей zip-архів биоса (Обсяг 190мб).

2. Форматуємо флешку в FAT-32.

3. Розпаковуємо вміст завантаженого архіву в корінь флешки.

Поки йде розпакування ми на ноутбуці виконаємо наступне. Заходимо в біос ноутбука і встановлюємо пароль для супервізора. Для цього в биосе заходимо у вкладку «Security» вибираємо пункт «Set supervisor pasword» і натискаємо Enter, створюємо який-небудь легкий пароль наприклад 123456 щоб не забути), зберігаємо параметри биоса у Владко «Exit» «Exit & Save changes».

Для цього в биосе заходимо у вкладку «Security» вибираємо пункт «Set supervisor pasword» і натискаємо Enter, створюємо який-небудь легкий пароль наприклад 123456 щоб не забути), зберігаємо параметри биоса у Владко «Exit» «Exit & Save changes»

Заходимо повторно в біос, вводимо пароль і у вкладці «Boot» відключаємо «Security boot» зберігаємо налаштування.

4. Все, як всі файли розпакувалися наша флешка готова, завантажується з неї, у нас з'являється термінал, вводимо команду c: \ де «c» це наша флешка. Увага: ноутбук може визначити вашу флешку і як F і як E, так що якщо ви вводите c: \ і у Вас видає помилка що шлях не знайде то пробуємо e: \ або d: \ або f: \ поки ми не знайдемо флешку, як тільки ми вкажемо вірну букву нам надасться рядок для введення наступної команди, вводимо Z5WE3207W.exe і у нас повинна відкритися програма, дотримуючись всіх інструкцій в кінці почнеться процес прошивки, Ви побачите це у відсотках.

Ура наш биос прошу, і це дуже радує. Заходимо в біос у вкладці «Boot» в «Boot mode» у нас тепер є можливість вибору між UEFI і Legacy BIOS вибираємо Legacy BIOS і зберігаємо, все у нас звичайний Биос який підтримує всі. Встановлюємо Windows 7 звичайним способом.

Я таким чином прошив 2 нових ноутбука Acer Aspire E1-510 без проблем, один був дуже цьому радий.
Хотів би ще сказати про драйвери, всі драйвера сіли відмінно, я не встиг тільки знайти нормального драйвера на відеокарту, встановився стандартний.

Увага: Автор статті не несе ніякої відповідальності за будь-яку завдану шкоду як технічної так і програмної частини Вашого комп'ютера.

З повагою Захаров Василь.Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью