<
 • Главная
Статьи

Установка Windows Vista з флеш-носія

 1. Створення дистрибутива Windows Vista на флеш-диску
 2. Установка операційної системи Windows Vista з флеш-носія
 3. Переваги Установки Windows Vista з флеш-диска

Сергій Пахомов

Створення дистрибутива Windows Vista на флеш-диску

Установка операційної системи Windows Vista з флеш-носія

Переваги Установки Windows Vista з флеш-диска

До недавнього часу одна з проблем, пов'язаних з операційною системою Windows XP, полягала в тому, що не існувало способу її установки з USB флеш-носія (наприклад з USB флеш-брелока). Єдине, що можна було зробити, це завантажити (але не інсталювати) на комп'ютер з USB флеш-носія урізану версію Windows XP типу Windows PE. І для того, щоб виготовити таку системну флешку, потрібно спеціальне програмне забезпечення.
Однак з виходом Windows Vista проблема перестала існувати. Для установки Windows Vista на комп'ютер зовсім необов'язково використовувати завантажувальний DVD (розмір дистрибутива займає більше 2 Гбайт, тому про CD-диски можна забути). Інсталювати Windows Vista можна і зі звичайною USB-флешки, причому для цього не потрібні ніякі спеціалізовані програми. У цій статті ми розповімо про те, як виготовити завантажувальний USB-флешку з дистрибутивом Windows Vista, який можна застосовувати для інсталяції операційної системи на комп'ютер.

Створення дистрибутива Windows Vista на флеш-диску

Отже, для виготовлення USB-флешки з завантажувальним дистрибутивом Windows Vista нам знадобиться USB флеш-носій розміром 4 Гбайт або більше, а також дистрибутив операційної системи Windows Vista на DVD-диску. Чому потрібна флешка розміром не менше 4 Гбайт? Справа в тому, що дистрибутив Windows Vista займає трохи більше 2 Гбайт і на флешку розміром 2 Гбайт просто не поміститься. Наступний же можливий розмір флеш-накопичувача - це вже 4 Гбайт (проміжних розмірів не існує). При цьому абсолютно неважливо, що використовується в якості флеш-накопичувача - USB-брелок або карта флеш-пам'яті стандарту CompactFlash з відповідним картридером. Звичайно, для створення флеш-дистрибутива Windows Vista бажано застосовувати швидкісні флеш-носії.

Крім того, необхідно, щоб комп'ютер, на якому планується встановити операційну систему Windows Vista з іcпользованіем USB флеш-носія, підтримував завантаження з USB-носія (BIOS всіх сучасних материнських плат дозволяє робити завантаження з USB-носія).

Для виготовлення завантажувального флеш-диска з дистрибутивом Windows Vista можна скористатися стандартними засобами Windows Vista для роботи з дисками.

Отже, підключаємо флеш-диск до комп'ютера і завантажуємо консоль для роботи з дисками: Контрольна панель -> Адміністрування -> Керування комп'ютером -> Управління дисками (рис. 1).

Мал. 1. Консоль управління дисками

Далі вибираємо диск, відповідний флеш-носія (в нашому випадку це Диск 1), клацаємо по ньому правою кнопкою миші і в контекстному меню вибираємо пункт Видалити том (рис. 2). Виконання даної команди приведе до видалення логічного розділу (партіціі) з нашого диска.

Мал. 2. Контекстне меню в консолі управління дисками

Потім, ще раз клацнувши правою кнопкою миші на тому ж диску, в контекстному меню вибираємо пункт Створити простий том ... В результаті запуститься Майстер створення простого тому, який буде послідовно відкривати діалогові вікна, що відповідають різним етапам створення простого томи.

На першому етапі буде запропоновано вказати розмір створюваного тому. За замовчуванням розділ створюваного простого томи на диску відповідає максимальному доступному обсягом диска, і міняти в даному випадку нічого не потрібно (рис. 3).

3)

Мал. 3. Установка розміру створюваного логічного диска
(Простого томи)

На наступному етапі роботи Майстра створення простих томів буде запропоновано призначити літеру новостворюваного тому. За замовчуванням Майстер створення простого тому буде привласнювати новому того першу незайняту літеру (рис. 4). Міняти в даному випадку теж нічого не потрібно.

Міняти в даному випадку теж нічого не потрібно

Мал. 4. Призначення букви для створюваного логічного диска

Далі Майстер створення простого тому запропонує відформатувати створений розділ з вибором файлової системи. В якості файлової системи необхідно використовувати FAT32 з розміром кластера за умовчанням (рис. 5).

5)

Мал. 5. Форматування отриманого розділу
зі створенням файлової системи FAT32

Після завершення роботи Майстра створення простих томів необхідно повторно вибрати флеш-диск в консолі управління дисками і, клацнувши по ньому правою кнопкою миші, в контекстному меню вибрати пункт Зробити розділ активним. Після виконання даної операції флеш-диск буде повністю підготовлений для копіювання на нього дистрибутива Windows Vista з DVD-диска. Однак, перш ніж приступати до копіювання вмісту DVD-диска, необхідно в діалоговому вікні Властивості папки на закладці Вид поставити галочку навпроти пункту Показувати приховані папки та файли. Для доступу до цього діалогового вікна відкриваємо в провіднику будь-який диск або папку і в меню завдань натискаємо на кнопку Організувати. У контекстному меню переходимо до пункту Властивості папок і пошуку. Вибір цього пункту призводить до відкриття діалогового вікна Властивості папки. Після цього залишається лише скопіювати вміст DVD-диска з дистрибутивом Windows Vista на флеш-носій.

Описану процедуру створення дистрибутива Windows Vista на флеш-носії можна реалізувати і з командного рядка за допомогою програми diskpart, що входить в Windows Vista. Більш того, якщо в якості флеш-диска застосовується карта пам'яті типу CompactFlash, то такий спосіб є єдино можливим. Справа в тому, що при роботі з картами CompactFlash стандартні засоби (консоль управління дисками) можуть не дозволити видалити тому (логічний диск) на карті. Але утиліта diskpart з цією перешкодою прекрасно справляється. Крім того, для деяких флеш-носіїв описаний вище спосіб створення дистрибутива не підходить, а при використанні утиліти diskpart проблем не виникає.

Отже, для роботи з утилітою diskpart запускаємо консоль командного стоки (для цього в діалоговому вікні Виконати набираємо команду cmd). Далі запускаємо програму diskpart. Після цього, щоб не помилитися з вибором диска, вводимо команду list disk. В результаті будуть відображені всі диски, підключені до системи. У цьому списку необхідно знайти диск, підключений флеш-накопичувача. У нашому випадку - це Disk 1. Вибираємо його (команда Select disk 1) і видаляємо логічний розділ на цьому диску (команда clean). Після цього знову створюємо основний логічний розділ (команда Create partition primary) і вибираємо його (команда Select partition 1). Надаємо створеному логічному розділу статус Активний (команда Active) і форматіруем його з файлової системою FAT32 (команда Format fs = fat32). Після цього присвоюємо відформатувати логічному диску букву (команда Assign) і виходимо з програми diskpart (рис. 6).

6)

Мал. 6. Підготовка флеш-диска
за допомогою програми diskpart

Залишилося дізнатися букву, привласнену логічного розділу на флеш-диску, і скопіювати в цей розділ дистрибутив операційної системи Windows Vista з DVD-диска. При бажанні виконати цю процедуру з командного рядка можна скористатися командою xcopy d: \ *. * / S / e / fe: \, де d: \ відповідає DVD-приводу, а e: \ - логічного розділу на флеш-диску (літери, відповідні дискам, можуть бути і іншими).

Далі представлений лістинг команд для створення дистрибутива Windows Vista на флеш-диску:

 • diskpart (запуск утиліти для роботи з дисками з командного рядка)
 • list disk (перегляд наявних дисків)
 • select disk 1 (вибір диска, відповідного флеш-носія (в нашому випадку Диск 1)
 • clean (видалення логічного розділу на вибраному диску)
 • create partition primary (створення основного логічного розділу на вибраному диску)
 • select partition 1 (вибір основного логічного диска)
 • active (привласнення статусу «активний» створеному логічному розділу)
 • format fs = fat32 (форматування диска з файловою системою FAT32)
 • assign (привласнення букви новоствореному логічному диску)
 • exit (вихід з програми diskpart)
 • xcopy d: \ *. * / s / e / fe: \ (копіювання дистрибутива Windows Vista з DVD-диска d: \ на флеш-диск e: \)

Установка операційної системи Windows Vista з флеш-носія

Процес установки операційної системи Windows Vista на комп'ютер з використанням дистрибутива на флеш-диску майже нічим не відрізняється від аналогічного процесу із застосуванням DVD-диска. Однак одна особливість у нього все-таки є. Перед початком установки необхідно підключити флеш-диск до комп'ютера, потім включити комп'ютер і увійти в BIOS. В налаштуваннях BIOS необхідно поміняти порядок завантаження, вибравши в якості першого пристрою флеш-диск (якщо він підключений до комп'ютера, то його назва буде присутній в списку доступних пристроїв). Після цього можна встановлювати операційну систему звичайним способом.

Переваги Установки Windows Vista з флеш-диска

У порівнянні з традиційним способом установки операційної системи Windows Vista з DVD-диска установка з використанням флеш-диска має дві очевидні переваги. По-перше, швидкість її значно вище (передбачається, що застосовуються високошвидкісні флеш-диски з інтерфейсом USB 2.0), а по-друге, оскільки дистрибутив Windows Vista займає трохи більше 2 Гбайт, вільне місце на флеш-диску можна використовувати для запису необхідних програм . Наприклад, можна створити флеш-диск, на якому будуть записані дистрибутив Windows Vista, оновлення до операційної системи, пакет Microsoft Office 2007, програма-антивірус і т.д. Але найголовніше - в будь-який момент можна легко змінювати склад цих програм і використовувати один флеш-диск для розгортання всієї системи.

КомпьютерПресс 4'2007


Чому потрібна флешка розміром не менше 4 Гбайт?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью