<
 • Главная
Статьи

Установка Windows XP на комп'ютер з Windows 7

 1. анотація У цій статті розглядається порядок установки Windows XP на комп'ютер, де вже встановлена...
 2. Вихідні дані
 3. Відновлення завантажувача Windows 7 в Windows XP
 4. Створення конфігурації з подвійним завантаженням в Windows XP
 5. Особливості створення конфігурації з подвійним завантаженням в Windows 7
 6. висновок
 7. PS

анотація

У цій статті розглядається порядок установки Windows XP на комп'ютер, де вже встановлена ​​Windows 7 і послідовність дій, необхідних для створення конфігурації з подвійним завантаженням, коли при включенні комп'ютера доступно меню вибору операційної системи для завантаження.

Вступ

Прийнято вважати, що більш правильною послідовністю установки Windows є установка молодшої версії перед старшою. У цьому випадку зберігається можливість завантаження старішої системи, а після установки більш нової ОС з'являється меню вибору завантажується системи.

Однак послідовність не має значення, якщо знати принципи завантаження операційних систем. Розглянемо ситуацію, коли Windows 7 вже встановлена, а на комп'ютер необхідно встановити Windows XP. Стаття покликана допомогти обійти підводні камені тим, хто планує установку Windows XP після Windows 7.

Якщо встановлювати Windows XP після Windows 7, втрачається можливість завантаження в новішу операційну систему. При встановленні більш ранньої версії Windows програма установки перезаписує всі дані в основний завантажувального запису (MBR) і завантажувального сектору активного розділу. Більш ранні версії Windows несумісні з новим методом завантаження більш нової системи. Зокрема Windows 7 використовує нове сховище даних конфігурації завантаження. Це сховище містить меню завантаження і всі відомості про операційні системи, встановлених на комп'ютері. Отже, файл Boot.ini з більш ранньої версії операційної системи Windows не може бути використаний для її запуску. Детальніше про редагування меню завантаження читайте в статті Редагування меню завантаження операційних систем, або куди пропав boot.ini

Вихідні дані

Установка Windows XP

Щодо розміщення Windows XP написано дуже багато статей, тому на цьому питанні в рамках цієї статті докладно зупинятися немає сенсу. Єдине, встановити Windows XP при вже встановленою Windows 7 ви зможете тільки завантажившись з інсталяційного диска Windows XP. При установці ви повинні вказати розділ диска, який був заздалегідь підготовлений.

збільшити малюнок
збільшити малюнок

Малюнок 2 - Вибір розділу для установки Windows XP

Уже на цьому малюнку видно, що розділу, який не має букви в Windows 7 присвоєна буква С, а розділу з Windows 7 у Провіднику D.

Таким же чином виглядає картина «управління дисками» після установки Windows XP

збільшити малюнок
збільшити малюнок

Малюнок 3 - Управління дисками в Windows XP

Після установки Windows XP ні вибору операційних систем при завантаженні, ні, відповідно, можливості завантаження Windows 7 не буде.

Зверніть увагу на зміни, які відбулися з прихованим розділом "Зарезервовано системою" ( "System Reserved"): він став видимим (йому присвоєна буква С). Подивимося, що розташоване на активному розділі (C). Для цього потрібно у властивостях папки відключити приховування системних файлів і дозволити їх відображення:

Малюнок 4 - Щоб телефон відображав прихованих і системних файлів

Отже, на розділі C ми бачимо файли завантаження Windows 7: завантажувач - bootmgr і папка Boot, в якій розташовані файли інтерфейсу завантажувального меню, файл зберігання даних завантаження - bcd, файли програми перевірки пам'яті - memtest.exe. Крім того, на ньому тепер записані файли завантаження Windows XP: ntldr, ntdetect.com, boot.ini.

збільшити малюнок
збільшити малюнок

Малюнок 5 - Файли завантаження операційних систем Windows 7 і XP

Далі розглянемо спосіб відновлення завантаження Windows 7 і створення запису завантаження Windows XP.

Відновлення завантажувача Windows 7 в Windows XP

Для відновлення завантаження Windows 7 необхідно скористатися настановним диском Windows 7.

Вставте диск Windows 7, знайдіть на ньому файл bootsect.exe в папці BOOT. Зверніть увагу: шлях до файлу bootsect.exe - F: \ boot \ bootsect.exe. У вашому випадку замість F буде буква, що належить приводу CD - DVD

У вашому випадку замість F буде буква, що належить приводу CD - DVD

Малюнок 6 - Вміст папки BOOT інсталяційного диска Windows 7

Запустіть командний рядок: натисніть Пуск - Виконати, в поле введіть cmd. Після запрошення введіть наступну команду

F: \ boot \ bootsect.exe / nt60 all

збільшити малюнок
збільшити малюнок

Малюнок 7 - Хід виконання команди bootsect

Результатом виконання команди буде відновлення головного завантажувального запису системи Windows 7 і завантажувального коду, який передає управління диспетчеру завантаження Windows 7.

Після цього завантаження Windows 7 буде відновлена, але як і раніше вибору операційних систем при завантаженні комп'ютера не буде, що ми і виправимо далі.

Створення конфігурації з подвійним завантаженням в Windows XP

Як відомо, утиліти для зміни даних конфігурації в XP немає, але вона є в папці з встановленою Windows 7. Щоб коректно застосувати її в XP, потрібно в командному рядку увійти в каталог System32 операційної системи Windows 7. Після переходу послідовно виконайте наступні команди:

Bcdedit / create {ntldr} / d "Microsoft Windows XP"

Ця команда створює в сховище завантаження Windows 7 сховище для завантаження Windows XP. Виконання цієї команди може закінчитися невдачею, так як за замовчуванням це сховище вже створено, тому необхідно його тільки перейменувати:

Bcdedit / set {ntldr} description "Microsoft Windows XP"

Наступна команда вкаже завантажувачу Windows 7 пристрій розташування файлів завантаження XP:

Bcdedit / set {ntldr} device partition = C:

Наступна команда вкаже завантажувачу Windows 7 шлях до завантажувача Windows XP:

Bcdedit / set {ntldr} path \ ntldr

Наступна команда додасть рядок про вибір Windows XP в меню завантаження і розташує її під іншими:

Bcdedit / displayorder {ntldr} / addlast

збільшити малюнок
збільшити малюнок

Малюнок 8 - Повний перелік команд для створення меню завантаження в Windows XP

Перевірити правильність виконання команд і наявність меню завантаження можна виконавши у вікні командного рядка команду bcdedit або проаналізувавши файл bootcfg, отриманий в результаті виконання команди bcdedit> c: \ bootcfg.txt. Файл буде знаходитися в кореневому каталозі диска С.

збільшити малюнок
збільшити малюнок

Малюнок 9 - Перевірка наявності запису завантаження Windows XP і меню завантаження

Після виконання цих команд при завантаженні комп'ютера вам буде надана можливість вибору ОС для завантаження.

збільшити малюнок
збільшити малюнок

Малюнок 10 - Вибір ОС для завантаження

Можливо, багатьом буде зручніше зменшити таймаут вибору завантаження ОС, який за замовчуванням становить 30 секунд. Для настройки цього параметра скористайтеся командою

Bcdedit / timeout XX

Де XX - час таймаута в секундах.

Особливості створення конфігурації з подвійним завантаженням в Windows 7

Якщо ви тільки збираєтеся встановлювати Windows XP, то конфігурацію подвійного завантаження можна створити заздалегідь, ще під управлінням Windows 7. Ці ж рекомендації допоможуть тоді, коли ви відновили завантажувач Windows 7, перебуваючи в Windows XP, а конфігурацію з подвійним завантаженням вирішили створити пізніше.

В цьому випадку слід врахувати деякі особливості.

Команди так само, як і в Windows XP, виконуються в командному рядку. В системі Windows 7 ці команди необхідно виконувати в командному рядку з підвищеними правами користувача. Для цього натисніть кнопку Пуск, виберіть пункт Стандартні, клацніть правою кнопкою миші ярлик командного рядка і виберіть пункт Запуск від імені адміністратора, або так:

Натисніть Пуск і в полі пошуку введіть cmd

На знайденому файлі натисніть праву кнопку миші і виберіть в контекстному меню пункт Запуск від імені адміністратора.

Малюнок 11 - Запуск командного рядка з підвищеними правами (від імені адміністратора)

Порядок виконання команд той же, за винятком однієї. Як відомо, файли завантаження Windows 7 і Windows XP, знаходяться на прихованому розділі, що не має літери . Тому замість команди

Bcdedit / set {ntldr} device partition = C:

потрібно виконати

Bcdedit / set {ntldr} device partition = \ Device \ HarddiskVolume1

Це зауваження не має сенсу, якщо з якої-небудь причини, (наприклад, в разі, якщо у вас жорсткий диск був поділений на розділи до початку установки), прихований завантажувальний розділ не був створений, і файли завантаження системи знаходяться на одному з Windows 7 розділі.

висновок

Навіть при не зовсім правильної послідовності установки операційних систем нескладно організувати їх коректне завантаження, не вдаючись до складних маніпуляцій або стороннім програмам. За допомогою інсталяційного диска Windows 7 можна відновити можливість завантаження в цю операційну систему, а за допомогою утиліти bcdedit налаштувати завантаження двох операційних систем.

PS

Силами учасників конференції OsZone.net розроблена програма MultiBoot для полегшення дій користувачів по відновленню завантаження Windows 7 і створення меню завантаження. Більш докладні відомості про програму - в статті Відновлення завантажувача Windows 7 без дистрибутива і створення подвійний завантаження з допомогою програми MultiBootНовости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью