<
 • Главная
Статьи

Установка Windows XP з флешки: підготовка, установка, помилки

 1. Вихідні дані
 2. форматуємо флешку
 3. засобами Windows
 4. Створюємо завантажувальний флешку з WinToFlash
 5. програма UltraISO
 6. Виставляємо перше завантаження в BIOS з USB
 7. Помилки при установці Windows XP з флешки
 8. висновок
 9. Відео по темі

Здається, навіщо, коли практично всі власники настільних комп'ютерів і ноутбуків перейшли на останні версії ОС, потрібна установка Windows XP з флешки. Але не секрет, що популярні нетбуки не обладнані оптичним приводом для читання СD / DVD-дисків. Але навіть і не це головне. Здебільшого нетбуки «не тягнуть» сімку. А установка більш ранньої версії операційної системи допоможе поліпшити швидкодію. Можна скористатися і зовнішнім DVD-приводом, але навіщо купувати таке дороге пристрій, якщо є звичайна флешка. Є кілька способів створення завантажувального flash-накопичувача, щоб поставити ХР. Саме про це ми і поговоримо.

Вихідні дані

Для установки Windows XP на нетбук спочатку слід підготуватися. Потрібні будуть:

 • Флешка об'ємом від 1 до 2 Гб.
 • CD-диск або образ з операційною системою Windows XP.
 • Настільний комп'ютер або лептоп.
 • Дистрибутив для створення завантажувального флешки.

Якщо використовується образ ОС, його необхідно розпакувати і зберегти цілком всі файли в окремій папці.

форматуємо флешку

Для різних завдань і пристроїв використовуються флеш-накопичувачі з певною файлової системою. Один і той же накопичувач буде читатися на комп'ютері, але, наприклад, DVD-програвач його може вже не побачити. Одним словом, для наших завдань потрібна певна файлова розмітка USB флешки. І зробити потрібну розмітку накопичувача можна різними способами. Розглянемо один з них.

засобами Windows

Тут все просто. Для цього слід виконати деяку послідовність дій:

 1. Монтується флешка в USB вхід.
 2. Після того як вона визначилася системою, зайти в «Мій комп'ютер».
 3. Вибрати правою кнопкою мишки потрібний пристрій, тобто це буде флешка, і з меню, що випадає натиснути на рядок «Форматувати ...».
 4. У вікні «Форматування» є пункт «Файлова система». Треба вибрати NTFS. Усе. Залишилося натиснути на кнопку Почати.

Програма відпрацює і переформатує USB-пристрій в потрібну розмітку.

Тепер, щоб встановити Windows XP на нетбук з флешки, її потрібно зробити завантажувального. Для цього є кілька способів.

Створюємо завантажувальний флешку з WinToFlash

Novicorp WinToFlash - дає можливість створити завантажувальний USB-диск з такими версіями ОС, як XP, 2003, Vista, 2008, 7. З його допомогою з флешки на нетбук, ноутбук або настільний комп'ютер можна встановити Windows. Можливості програми розширені за рахунок:

 • перенесення WinPE;
 • знищення даних накопичувача full або quick;
 • створення завантажувального диска з-під DOS;
 • створення флеш-диска Live CD / DVD.

Крім того:

 • є можливість вибору російськомовного інтерфейсу;
 • два режими: режим майстра, за допомогою якого створюються флешки Windows XP, і розширений;
 • підтримка програми на російськомовному сайті;
 • ortable-версія дозволяє працювати на різних машинах;
 • вага програми всього 10 Мб;
 • абсолютно безкоштовна.

Отже, приступимо до створення завантажувальної флешки:

 1. Запускаємо програму і відповідаємо ствердно на всі спливаючі повідомлення, поки не з'явиться робоче вікно. В режимі майстра воно буде виглядати так, як представлено нижче. Або в розширеному режимі матиме такий вигляд, зображений на малюнку.
 2. Підключаємо флеш-накопичувач об'ємом від 1 Гб.
 3. Обраний спосіб ОС ХР програмою WinRaR розпаковується в окрему папку.
 4. Тепер, якщо клацнути по великій кнопці з зеленою галочкою в головному вікні в робочому режимі, то перейдемо в майстер підготовки. Натискаємо Далі>.
 5. У наступному вікні вказується шлях до папки з розпакованим чином ОС і шлях до установчого накопичувача.
 6. Після натискання кнопки Далі>, приймаємо ліцензію Microsoft і погоджуємося з форматуванням. Хоча на офіційному сайті програми затверджується, що WinToFlash не видаватиме повідомлення про формат, якщо флешка порожня. У нашому випадку, підтверджуємо.
 7. Майстер сам підготує накопичувач до наступного етапу.
 8. Тепер настає заключний етап створення завантажувальної флешки з Windows XP SP3.

Коли робота майстра WinToFlash закінчиться, можна вийти з програми. Завантажувальний Flash-накопичувач готовий і наступний етап - установка Windows XP на нетбук.

програма UltraISO

Серед тих російських користувачів, хто встановлював іншу ОС, користується успіхом програма UltraISO.

З того, що вміє робити ця програма, можна відзначити:

 • Можливість коригування CD / DVD-образу, наприклад, витягти з нього файл або папку цілком.
 • Додати або видалити папку або файл.
 • Створити ISO-образ будь-якого документа.
 • Оптимізує файли для економії місця на диску.
 • Підтримує велику кількість типів образів.
 • Створює свій віртуальний привід і багато іншого.

Крім того, програма підтримує російську мову і сумісна з такими популярними емуляторами, як Daemon-Tools і Alcohol 120.

Отже, для роботи нам потрібен образ Виндоуз ХР формату ISO та флеш-накопичувач.

Перевірте вміст флешки або всі дані з неї будуть стерті.

Приступимо до створення завантажувальної флешки, для цього виконаємо послідовність дій:

 1. Запускаємо UltraISO.
 2. З верхньої панелі натискаємо на «Файл». У списку вибираємо «Відкрити ...». І показуємо шлях до папки, де збережений файл образу потрібної операційної системи.
 3. Тепер з верхнього меню потрібен пункт «Самозавантаження». Клацаємо мишкою по рядку «Записати образ Жорсткого диска ...».
 4. Відкривається робоче вікно програми Write Disk Image. У рядку «Disk Drive» вибираємо той накопичувач, який буде в подальшому використовуватися. Файл образу вибирати не треба, так як він вже відзначений у другому вікні «Файл образу». За замовчуванням програма створює флешку з меню «USB-HDD +». Краще нічого не міняти, а залишити як є. Так більше ймовірності того, що завантажувальний накопичувач буде розпізнано BIOS більшості комп'ютерів і нетбуків в тому числі. Крім того, зустрічаються досить специфічні BIOS. Тому режим USB-HDD, швидше за все, для них не підійде. Форматувати в потрібну файлову систему теж не треба. Ultraiso все зробить автоматично. Залишилося натиснути кнопку Записати.
 5. Якщо Ви забули, то програма UltraISO попередить про те, що флешка буде відформатована. Тому треба заздалегідь подбати про те, щоб важлива інформація з неї була збережена. А в даному випадку слід погодитися з підказкою.

Почнеться процес створення завантажувального диска для будь-якого комп'ютера, ноутбука і нетбука.

Виставляємо перше завантаження в BIOS з USB

Установка Windows XP з флешки така ж, як і з установочного CD / DVD-диска, але попередньо необхідно в BIOS виставити для неї пріоритет завантаження ОС. Для цього обов'язково потрібен сигнал з USB-накопичувача. Якщо він не підключений заздалегідь, то в варіантах завантаження ОС його видно не буде.

Тепер займемося виставленням пріоритету завантаження:

 1. У різних моделей нетбуків процес входу відрізняється один від одного. Але, як тільки включається пристрій, на перших секундах на дисплеї видно підказка про те, які клавіші відповідають за вхід в БІОС.
 2. Перед тим, як встановити Windows XP з флешки, потрібно в БІОС вибрати «Advanced BIOS Features».
 3. Знайти рядок в меню, де є напис з «Boot ...» і натиснути на клавішу ENTER.
 4. Всі операційні системи починають завантаження з компакт-диска. Якщо система його не виявлено, другим в рядку виконуваного завдання буде завантаження з HDD-диска. Необхідно, користуючись клавішами зі стрілками і клавішею ENTER, виставити першим в рядку USB-пристрій.
 5. Тепер залишилося вийти з БІОС, натиснувши клавішу Esc і зберегти налаштування.

Після перезавантаження нетбук почне завантажувати ОС з створеної флешки Windows XP.

Помилки при установці Windows XP з флешки

Але не завжди перший запуск настановної флешки проходить вдало, і ОС не встановлюється. Можна перерахувати основні причини скидання установки Windows XP:

 • Конфлікт обладнання при несумісності пристроїв ноутбука.
 • Сам носій інформації пошкоджений.
 • Немає відповідних драйверів для цього обладнання.
 • Проблеми з активатором.
 • Неправильно підібрана програма для створення завантажувального накопичувача.
 • Часто збій програми установки Windows XP c флешки відбувається тому, що вона відформатована неправильно.
 • Конфлікт обладнання при спробі використання входу USB 3.0, в той час як програмою установки такі розширення портів не підтримуються просто тому, що немає таких драйверів. І не факт, якщо порт USB підтримує обидва режими, то установник зможе це зрозуміти.

Тепер розглянемо, чи можна встановити Windows XP без додаткових налаштувань БІОСа, які помилки можуть виникнути при установці, а також способи їх вирішення.

Не завжди після створення завантажувального накопичувача вдається з нього встановити ОС. Наприклад, можлива така ситуація, коли авторизація завантажувального пристрою пройшла успішно, і йде процес завантаження драйверів, але з'являється текст на синьому екрані. Не завжди після створення завантажувального накопичувача вдається з нього встановити ОС Тут може допомогти невелика перенастроювання BIOS. У ньому потрібно знайти пункт «Sata Mode» ( «Sata Operation») і поміняти пріоритет. Замість «ATA» ставимо пріоритет на «AHCI». Зберігаємо зміни і перезавантажуємо.

Якщо знову не встановлюється, то необхідно знову повернутися в БІОС і в розділі «IDE configuration» переключитися в режим IDE. Така проблема може виникнути при установці системи з застарілих флешок, для яких система не може підібрати відповідні драйвера. Якщо такого пункту не видно, то, швидше за все, встановлена ​​інша версія BIOS. У цьому випадку знаходимо вкладку «Advanced». Переходимо по рядку «OnChip SATA Type», де міняємо пріоритет з «IDE AHCI» на «Native IDE».

Є інший варіант. На вкладці «Advanced» знаходимо рядок «IDE Configuration» і в розділі «SATA Operation Mode» міняємо з «Enhanced» на «Compatible».

Може трапитися і так, що вже на етапі установки з жорсткого диска комп'ютер раптово перезавантажується. Допоможе зворотна настройка в Біосе на «IDE mode». Перезавантажуємо.

Інша ситуація. При установці нетбук може повідомити: не можу встановити, потрібен файл asms. Щоб вирішити цю проблему і встановити Windows, в першому повідомленні при завантаженні з вікна вибирається другий рядок. Інша ситуація А у вікні вибору - «First part ...». Після того як файли перепишуть на жорсткий диск, і нетбук перезавантажиться - все те ж саме, але вибираємо «Second part ...».

Може бути, що при завантаженні з флеш-накопичувача з'являється попередження. Може бути, що при завантаженні з флеш-накопичувача з'являється попередження Щоб система встановилася, вирішити проблему допоможе створення завантажувального Flash-диска іншою програмою. Наприклад, можна завантажити та встановити WinSetupFromUsb.

Якщо система не встановлюється, приводом може бути конфлікт обладнання. Система ноутбука сама виведе на екран код помилки. Якщо система не встановлюється, приводом може бути конфлікт обладнання

Може трапитися і так, що програма установки видає повідомлення: код помилки 0x80070017. Причина збою:

 • пошкоджений вхід USB;
 • нечитаемая флешка (код ошібкі0x80070570);
 • неправильно складений дистрибутив.

висновок

Коли установка Windows XP з флешки переривається повідомленням на комп'ютер про помилку установки, то це не привід для паніки. Варто ще раз уважно повторити всі операції по створенню настановної флешки. Прочитати відповідні форуми, де можуть дати поради фахівці. У будь-якому випадку, якщо проблема не в фізичному пошкодженні обладнання, знайти шляхи вирішення завжди можливо.

Відео по темі

гарна рекламаНовости
 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью