<
 • Главная
Статьи

Windows 10: Чим відрізняється нова "операційка" і як на неї перейти

 1. Новини по темі
 2. Новини по темі
 3. Новини по темі

Microsoft

В цілому, Windows 10 невибаглива - її можна буде запустити навіть на старому обладнанні

Передрук статті на сайті Весті.Hi-tech :

29 липня відбудеться випуск Windows 10 - можливо, найбільш вдалого релізу Microsoft з моменту появи "сімки" шість років тому, в 2009-му. Нова операційна система примітна тим, що перероблена на корені: компанія врахувала помилки, допущені в Windows 8 / 8.1, оптимізувала код і налагодити призначений для користувача інтерфейс.

Що нового в Windows 10?

Анонсуючи "десятку" в січні, представники Microsoft невпинно називали її "універсальною платформою". Під цим мається на увазі те, що всі версії Windows-додатків тепер однакові, незалежно від пристрою, а продукти - тісно інтегровані один з одним. Наприклад, мобільна версія Action Center буде повністю синхронізована з ПК: якщо відхилити будь-яке повідомлення на смартфоні, воно пропаде і на ПК. Прочитані повідомлення також синхронізуються між усіма Windows-пристроями. Наприклад, повідомлення в Skype, одного разу переглянуте на ПК, більше не буде відволікати користувача на планшеті.

Новини по темі

Новини по темі

Windows 10 єдина для всіх пристроїв: будь то комп'ютер, ноутбук, смартфон, планшет, ігрова приставка Xbox One, настінні 84-дюймовий екрани Surface Hub або навіть "голографічні" окуляри HoloLens.

Якщо коротко, "десятка" перероблена глибоко як всередині, так і зовні. Меню "Пуск" може бути компактним, як в Windows 7, або розвертатися на весь екран, як в Windows 8.1. Запускаючись, вікна додатків приймають "класичний" вигляд: їх можна переміщати, згортати, розтягувати і закривати, натискаючи на хрестик в кутку.

З'явилася підтримка віртуальних робочих столів, єдиний "центр управління" (Action Center) з доступом до самих затребуваних функцій системи, голосова помічниця Cortana. Windows 10 завантажується швидше, ніж Windows 7, в ній також передбачено більш широкий набір драйверів, ніж в "сімці", більш наочний монітор ресурсів і утиліти для діагностики.

Коли вона вийде?

Випуск Windows 10 запланований на середу, 29 липня. Якщо ваша копія Windows 7 / 8.1 була здобута офіційним шляхом (наприклад, була встановлена ​​на ПК або ноутбуці), необов'язково завантажувати "десятку" в день дебюту. Ви зможете оновитися до 10-ї версії безкоштовно протягом року після релізу.

Нетерплячим користувачам Microsoft пропонує "забронювати" апдейт вже зараз. Для цього потрібно запустити додаток Get Windows 10 (натиснувши на значок з вікнами на панелі завдань), вибрати Reserve your free upgrade ( "Зарезервувати безкоштовне оновлення") і ввести свою адресу електронної пошти. Щоб дізнатися про сумісність поточних додатків і пристроїв з "десяткою", виберіть пункт Check your PC ( "Перевірити комп'ютер"). У день, коли Windows 10 стане доступна для скачування, вам прийде автоматичне повідомлення.

Microsoft

Якщо значка Get Windows 10 у вас немає, завантажте найостанніший апдейт через "Центр оновлень". Володарі комп'ютерів з Windows 7 (x64), наприклад, можуть завантажити оновлення за цим посиланням (~ 750 КБ).

Які системні вимоги?

В цілому, Windows 10 невибаглива - її можна буде запустити навіть на старому обладнанні. Мінімальні системні вимоги, що пред'являються "десяткою", такі: процесор з тактовою частотою від 1 гігагерца, 1 (для 32-розрядних систем) або 2 гігабайти (для 64-розрядних) оперативної пам'яті, 16 або 20 ГБ місця (32 / 64х відповідно) на жорсткому диску, відеокарта DirectX версії 9 або вище з драйвером WDDM 1.0, а також дисплей з роздільною здатністю 1024х600 пікселів.

Крім того, на ПК повинна бути встановлена ​​найостанніша підтримувана їм версія Windows. Це може бути Windows 7 з пакетом оновлень 1 (SP1) або Windows 8.1 з оновленням. Зробити прямий апгрейд до "десятки" з Vista або старішої версії ОС не можна.

Windows 10 вийде в семи різних версіях. Базових "видань" три: Windows 10 Home для домашніх користувачів, Windows 10 Pro для просунутих користувачів і малого бізнесу, а також Windows 10 Mobile для смартфонів і компактних планшетів. Крім того, вийде версія Windows 10 Enterprise з широким асортиментом можливостей для використання у великих корпораціях, Windows 10 Mobile Enterprise для бізнес-користувачів смартфонів, Windows 10 Education для освітніх установ. Нарешті, сьомою версією стане Windows 10 IoT Core для пристроїв "Інтернету речей".

Microsoft

Згідно з офіційним сайтом Microsoft, користувачі, оновити з Windows 7 / 8.1, отримають аналогічне "видання" Windows 10. Наприклад, на ПК з "сімкою" (для Starter, Home Basic, Home Premium) буде встановлена ​​Windows 10 Home, для Professional або Ultimate - Windows 10 Pro. Ситуація з Windows 8.1 та ж. Володарі смартфонів з Windows Phone 8.1 (про них читайте нижче) отримають Windows 10 Mobile.

Windows 10 буде доступна всім і безкоштовно?

Не зовсім так. Поки абсолютно точно можна сказати, що якщо ви - власник комп'ютера з ліцензійною копією Windows 7 або 8.1, то 29 липня ви отримаєте таку ж, повністю функціональну і активовану версію Windows 10.

З учасниками програми Windows Insider, що встановили технічну превью-версію Windows 10, справи йдуть складніше. Минулого тижня в блозі Microsoft з'явилося повідомлення, згідно з яким всі тестувальники "отримають фінальну збірку Windows 10 і залишаться активованими". Слова звучали надто добре, щоб бути правдою. Їх сприйняли так, що будь-який користувач, до 29 липня завантажив безкоштовну бету "десятки" з сайту компанії, зможе оновитися до активованої версії Windows 10 і отримувати апдейти надалі.

Однак кілька днів по тому в Microsoft відредагували вихідний пост, прибравши з нього фразу "залишаться активованими". Також було додано "уточнення", що 29 липня безкоштовну Windows 10 розішлють тільки власникам ліцензійних копій 7 / 8.1.

Новини по темі

Новини по темі

Трохи пізніше представник компанії Гебріел Ол ще сильніше заплутав ситуацію, сказавши, що копії тестувальників Windows 10 дійсно будуть активовані - але тільки в тому випадку, якщо вони провели "чисту" установку системи (скачали ISO-образ превью-версії) і прив'язали до неї свій канал Microsoft.

Що все це означає? Є висока ймовірність, що учасники Windows Insider, що не мають ліцензії на Windows 7 / 8.1, 29 липня і справді отримають "легальну" копію Windows 10. Вона буде повністю функціональної, без водяного знака на робочому столі, і її можна буде оновлювати офіційним шляхом. На це, до речі, і розраховують багато "інсайдери": вони вважають, що заслужили Windows 10, допомагаючи відловлювати помилки.

Microsoft

З іншого боку, оновлення з превью до фінальної версії не означає автоматичного отримання діючої ліцензії від Microsoft. Для більшості "домашніх" користувачів, яким просто потрібна безкоштовна Windows для особистих цілей, ніякої різниці немає. Від того, що кілька мільйонів людей встановлять безкоштовну копію "десятки", не сильно постраждає і сама Microsoft.

А ось для бізнесу такий трюк не спрацює. Великі компанії та організації, в разі в аудиту програмного забезпечення, навряд чи зможуть довести, що їх копії Windows 10 - це "подарунок" від Microsoft. Так що корпоративним користувачам, швидше за все, знадобиться купувати ліцензію в обов'язковому порядку.

Що робити: я хочу отримати безкоштовну Windows 10, але у мене піратська версія?

Можна спробувати взяти участь в програмі Windows Insider - за умови, звичайно, що політика компанії щодо безкоштовних апдейтів не зміниться до 29 липня. Для цього, по-перше, заведіть канал Microsoft, якщо у вас його ще немає. По-друге, приєднаєтеся до "Програмі попередньої оцінки" (Windows Insider), використовуючи створений обліковий запис. Не забувайте дотримуватися всіх інструкцій. По-третє, встановіть превью-версію Windows 10 на свій ПК, скачавши ISO-файли з сайту Microsoft.

Важливо, щоб установка тестової Windows 10 - з метою подальшого отримання "легальної" копії - була виконана на "чистому" комп'ютері (ставити систему поверх "піратки" не можна). Крім того, всюди (при установці, налаштуванні, а також для входу в усі сервіси та додатки) використовуйте той же канал Microsoft, що була вказана при реєстрації в Windows Insider.

Microsoft

За останньою версією (Microsoft кілька разів змінювала формулювання в пояснює умови записи офіційного блогу) після 29 червня на таких ПК (з Windows 10, встановленої з нуля, без ліцензійної Windows 7 або 8) не з'явиться повноцінна "ліцензія". Однак користувачі зможуть залишитися учасниками програми Windows Insider і продовжать отримувати чергові оновлення системи раніше інших - як, наприклад, отримують їх передплатники beta-каналу Chrome. Едінcтвенное незручність такого варіанту - доведеться регулярно устаналівать нові збірки системи, пропоновані Microsoft, без оновлень система через кілька місяців стане неліцензійної.

Що сталося з Windows 9?

Нічого - таку операційну систему Microsoft ніколи не випускала. Про причини перескоку через цифру в компанії жартували ( "Вона прийшла і пішла", - так, наприклад, віце-президент з маркетингу Тоні Профет відповів на питання про те, що трапилося з Windows 9).

Щоб нової ОС було легко і просто користуватися, компанія спробувала взяти найкраще з двох світів, з'єднавши яскраву і креативну Windows 8 з зручністю і інтуїтивністю Windows 7. Можливо, так в Microsoft хотіли дати зрозуміти, що Windows 10 - це масштабне переосмислення досвіду останніх років, який мав би викликати негативних асоціацій з "вісімкою".

Новини по темі

Новини по темі

При цьому Windows 10 обіцяє стати останньою "великий" версією ОС Microsoft. Як раніше пояснив представник компанії Джері Ніксон, в подальшому все поліпшення в систему будуть вноситися шляхом випуску оновлень. "Ми будемо пропонувати Windows як сервіс, в який інновації впроваджуються шляхом оновлень на постійній манері", - сказав він.

Подальших окремих випусків ОС користувачі можуть не чекати. "Ніякої Windows 11 вже не буде", - зазначив віце-президент з розробок в Microsoft Стів Кляйнханз. За його словами, компанія навмисно назвала нову ОС не Windows 9, а Windows 10, щоб підкреслити "Фінальний" даної операційки.

Microsoft

Кляйнханз пояснив, що раніше у Microsoft йшло величезна кількість зусиль на те, щоб кожні кілька років переконувати користувачів переходити на нові версії Windows. Новий підхід дозволить уникнути даної проблеми.

Оновити можна буде тільки комп'ютери і ноутбуки?

Спочатку - так. Випуск версії "десятки" для смартфонів - Windows 10 Mobile - відкладений на пізніший термін. За словами віце-президента Microsoft Джо Белфіоре, "наші збірки [Windows 10] для смартфонів не зайшли так далеко, як тестові версії для ПК". Швидше за все, власники Windows-смартфонів і міні-планшетів отримають "десятку" восени, десь у вересні-жовтні.

Більш того, як сказав Белфіоре, в версіях Windows 10 для інших пристроїв (включаючи окуляри доповненої реальності HoloLens і приставки Xbox) спочатку будуть доступні не всі функції. Як приклад топ-менеджер привів підтримку розширень в браузері Microsoft Edge: на ПК вона з'явиться відразу, на смартфонах - можливо, протягом кількох місяців.

Нагадаємо, що попередня "операційка" Microsoft - Windows 8.1, що вийшла в жовтні 2013 року, - також з'явилася на ПК раніше, ніж на смартфонах.

джерела: Ars Technica , WinBeta , Engadget , Microsoft.com , офіційний блог Windows

Що нового в Windows 10?
Коли вона вийде?
Які системні вимоги?
Windows 10 буде доступна всім і безкоштовно?
Що все це означає?
Що робити: я хочу отримати безкоштовну Windows 10, але у мене піратська версія?
Що сталося з Windows 9?
Оновити можна буде тільки комп'ютери і ноутбуки?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью