<
 • Главная
Статьи

Завантаження з флешки в БІОС

 1. Використання Boot Menu для завантаження з флешки
 2. Як потрапити в BIOS для вибору варіантів завантаження
 3. Зміна порядку завантаження в UEFI BIOS
 4. Налаштування завантаження з флешки в AMI BIOS
 5. Завантаження з флешки в БІОС AWARD або Phoenix
 6. Чи потрібно завантажувати з зовнішнього носія в H2O BIOS
 7. Завантаження з USB без входу в БІОС (тільки для Windows 8, 8.1 і Windows 10 з UEFI)
 8. Що робити, якщо не виходить зайти в БІОС, щоб поставити завантаження з флешки

При установці Windows з флешки, необхідності завантажити комп'ютер з компакт диска, а також у багатьох інших випадках потрібно налаштувати BIOS таким чином, щоб комп'ютер завантажувався з потрібного носія При установці Windows з флешки, необхідності завантажити комп'ютер з компакт диска, а також у багатьох інших випадках потрібно налаштувати BIOS таким чином, щоб комп'ютер завантажувався з потрібного носія. У цій статті мова піде, про те як поставити завантаження з флешки в БІОС. Також може бути корисною: Як поставити завантаження з диска DVD і CD в BIOS .

Оновлення 2016: в керівництві були додані способи поставити завантаження з флешки в UEFI і BIOS на нових комп'ютерах з Windows 8, 8.1 (що підійде і для Windows 10). Крім цього, додані два способи завантаження з USB накопичувача без зміни налаштувань БІОС. Варіанти Послідовність пристроїв завантаження для старих материнських плат так само присутні в інструкції. І ще один важливий пункт: якщо завантаження з флешки на комп'ютері з UEFI не відбувається, спробуйте відключити Secure Boot .

Примітка: В кінці також описано, що робити, якщо ви не можете зайти в БІОС або ПО UEFI на сучасних ПК і ноутбуках. Про те, як створювати завантажувальні флешки, Ви можете прочитати тут:

Використання Boot Menu для завантаження з флешки

У більшості випадків, поставити завантаження з флешки в БІОС потрібно для якоїсь одноразової завдання: установки Windows, перевірки комп'ютера на віруси за допомогою LiveCD, скидання пароля Windows.

У всіх цих випадках не обов'язково змінювати налаштування БІОС або UEFI, досить викликати Boot Menu (меню завантаження) при включенні комп'ютера і один раз вибрати флешку як пристрій завантаження.

У всіх цих випадках не обов'язково змінювати налаштування БІОС або UEFI, досить викликати Boot Menu (меню завантаження) при включенні комп'ютера і один раз вибрати флешку як пристрій завантаження

Наприклад, при установці Windows, ви натискаєте потрібну кнопку, вибираєте підключений USB накопичувач з дистрибутивом системи, починаєте установку - настройка, копіювання файлів та інше і, після того, як відбудеться перша перезавантаження, комп'ютер сам завантажиться з жорсткого диска і продовжить процес установки в штатному режимі.

Дуже детально про вході до цього меню на ноутбуках і комп'ютерах різних марок я написав в статті Як зайти в Boot Menu (Там же є відео інструкція).

Як потрапити в BIOS для вибору варіантів завантаження

У різних випадках для того, щоб потрапити в програму інсталяції БІОС потрібно виконати, по суті, одне і те ж дії: відразу після включення комп'ютера, при появі першого чорного екрану з інформацією про встановлену пам'яті або ж логотипом виробника комп'ютера або материнської плати, натиснути потрібну кнопку на клавіатурі - найбільш поширені варіанти - це Delete і F2.

У різних випадках для того, щоб потрапити в програму інсталяції БІОС потрібно виконати, по суті, одне і те ж дії: відразу після включення комп'ютера, при появі першого чорного екрану з інформацією про встановлену пам'яті або ж логотипом виробника комп'ютера або материнської плати, натиснути потрібну кнопку на клавіатурі - найбільш поширені варіанти - це Delete і F2

Натисніть Del щоб увійти в БІОС

Зазвичай, ця інформація є внизу початкового екрана: «Press Del to enter Setup», «Press F2 for Settings» і аналогічна. При натисканні потрібної кнопки в потрібний момент (чим раніше, тим краще - це потрібно зробити до початку завантаження операційної системи) Ви потрапите в меню налаштувань - BIOS Setup Utility. Зовнішній вигляд цього меню може відрізнятися, розглянемо кілька найбільш поширених варіантів.

Зміна порядку завантаження в UEFI BIOS

На сучасних материнських платах інтерфейс БІОС, а якщо точніше - ПО UEFI як правило, є графічним і, мабуть, більш зрозумілим в тому, що стосується зміни порядку пристроїв завантаження.

У більшості варіантів, наприклад, на материнських платах Gigabyte (не на всіх) або Asus ви можете змінити порядок завантаження просто перетягнувши відповідним чином зображення дисків за допомогою миші.

Якщо ж такої можливості немає, подивіться в розділі BIOS Features, у пункті Boot Options (останній пункт може розташовуватися в іншому місці, але порядок завантаження задається саме там).

Налаштування завантаження з флешки в AMI BIOS

Врахуйте, що для того, щоб виконати всі описувані події, флешка повинна бути підключена до комп'ютера заздалегідь, до входу в БІОС. Для того, щоб встановити завантаження з флешки в AMI BIOS:

 • У меню зверху, натискаючи клавішу «вправо», виберіть пункт «Boot» (Завантаження).
 • Після цього вибираємо пунт «Hard Disk Drives» (Жорсткі диски) і в меню, що з'явилося, натискаємо Enter на «1st Drive» (Перший диск)
 • У списку вибираємо назву флешки - на другій картинці, наприклад, це - Kingmax USB 2.0 Flash Disk. Натискаємо Enter, потім - Esc.

Наступний крок:

 • Вибрати пункт «Boot device priority» (Пріоритет завантажувальних пристроїв),
 • Вибрати пункт «First boot device» (Перове пристрій завантаження), натиснути Enter,
 • Знову ж, вказати флешку.

Якщо потрібне завантаження з компакт-диска, то вказуємо привід DVD ROM. Натискаємо Esc, в меню зверху з пункту Boot (Завантаження) пересуваємося до пункту Exit (Вихід) і вибираємо «Save changes and exit» (Зберегти зміни та вийти) або «Exit saving changes» - на запит про те, чи впевнені Ви в тому , що хочете зберегти зроблені зміни, потрібно буде вибрати Yes або набрати з клавіатури «Y», потім натиснути Enter. Після цього комп'ютер перезавантажиться і почне використовувати для завантаження обрану Вами флешку, диск або інший пристрій.

Завантаження з флешки в БІОС AWARD або Phoenix

Для того, щоб вибрати пристрій для завантаження в Award BIOS, в головному меню налаштувань виберіть «Advanced BIOS Features» (розширені настройки біос), після чого з обраним пунктом First Boot Device (Перший пристрій завантаження) натискаємо Enter.

Для того, щоб вибрати пристрій для завантаження в Award BIOS, в головному меню налаштувань виберіть «Advanced BIOS Features» (розширені настройки біос), після чого з обраним пунктом First Boot Device (Перший пристрій завантаження) натискаємо Enter

З'явиться список пристроїв, з яких можна зробити завантаження - HDD-0, HDD-1 і т.д., CD-ROM, USB-HDD і інші. Для завантаження з флешки необхідно встановити USB-HDD або USB-Flash. Для завантаження з компакт диска DVD або CD - CD-ROM. Після цього виходимо на рівень вище, натисканням Esc, і вибираємо пункт меню «Save & Exit Setup» (Зберегти і вийти).

Чи потрібно завантажувати з зовнішнього носія в H2O BIOS

Для завантаження з флешки в InsydeH20 BIOS, який зустрічається на багатьох ноутбуках, в головному меню за допомогою клавіші «вправо» необхідно дійти до пункту «Boot» (Завантаження). Встановити пункт External Device Boot (Завантаження з зовнішнього пристрою) в положення Enabled (Включено). Нижче, в розділі Boot Priority (Пріоритет завантаження), за допомогою клавіш F5 і F6 встановити External Device на першу позицію. Якщо необхідно здійснити завантаження з DVD або CD, вибираємо Internal Optic Disc Drive (Внутрішній оптичний накопичувач).

Після цього перейдіть до пункту Exit в меню зверху і виберіть «Save and Exit Setup» (Зберегти налаштування і вийти). Комп'ютер перезавантажиться з потрібного носія.

Завантаження з USB без входу в БІОС (тільки для Windows 8, 8.1 і Windows 10 з UEFI)

Якщо на вашому комп'ютері встановлена ​​одна з останніх версій Windows, а материнська плата з ПО UEFI, то ви можете виконати завантаження з флешки навіть не входячи в параметри BIOS.

Для цього: зайдіть в параметри - зміна параметрів комп'ютера (через панель праворуч в Windows 8 і 8.1), потім відкрийте «Оновлення та відновлення» - «Відновлення» і натисніть кнопку «Перезавантажити» в пункті «Особливі варіанти завантаження».

На що з'явилося екрані «Вибір дії» виберіть «Використовувати пристрій. USB-пристрій, підключення до мережі або DVD-диск ».

На наступному екрані ви побачите список пристроїв, з яких можна завантажитися, серед яких повинна бути і ваша флешка. Якщо раптом її немає - натисніть «Переглянути інші пристрої». Після вибору, комп'ютер перезавантажиться з зазначеного вами USB накопичувача.

Що робити, якщо не виходить зайти в БІОС, щоб поставити завантаження з флешки

У зв'язку з тим, що сучасні операційні системи використовують технології швидкого завантаження, може виявитися, що у вас просто не виходить зайти в БІОС, щоб якимось чином змінити налаштування і завантажитися з потрібного пристрою. В цьому випадку я можу запропонувати два рішення.

Перше - зайти в ПО UEFI (БІОС) за допомогою особливих варіантів завантаження Windows 10 (див. Як зайти в БІОС або UEFI Windows 10 ) Або Windows 8 і 8.1. Як це зробити я докладно описав тут: Як зайти в БІОС в Windows 8.1 і 8

Друге - спробувати відключити швидке завантаження Windows, після чого зайти в БІОС звичайним способом, за допомогою клавіші Del або F2. Для відключення швидкого завантаження, зайдіть в панель управління - електроживлення. У списку ліворуч виберіть пункт «Дії кнопок харчування».

І в наступному вікні приберіть пункт «Включити швидкий запуск» - це повинно допомогти у використанні клавіш після включення комп'ютера.

Наскільки можу судити, описав все типові варіанти: один з них повинен обов'язково допомогти, за умови, що сам завантажувальний накопичувач в порядку. Якщо раптом щось не виходить - чекаю в коментарях.

А раптом і це буде цікаво:Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью