<
 • Главная
Статьи

Фотомастерінг за допомогою Photoshop CS2

Коли поруч з вами у п'яти чоловік такі ж чоботи - це не мода.
Це - армія.
Армійська мудрість

Протягом декількох місяців ми розглядали всілякі секрети виправлення і вдосконалення фотографій. Настав час красиво оформити їх, створивши рамки і підписи. Тепер ви дізнаєтеся, як працювати з відсічні маски, налаштовувати стилі шарів, застосовувати стандартні дії і послідовності команд.

Основні принципи декорування
Цікаво оформлена фотографія відразу привертає до себе увагу. Проте в гонитві за ефектністю легко втратити обличчя знімка. Тому, перш ніж братися за справу, треба бути обізнаним з тим, як правильно прикрашати знімки.
Наповнення. Подумайте, чим і як доповнити фотографію. Ви можете привнести в фото наступні елементи, але врахуйте, що не варто застосовувати всі відразу.

 • Підпис - доданий текст здатний не тільки передавати інформацію та служити прикрасою, але і стати «контейнером», що містить знімок.
 • Віньєтка - підходить для обрамлення портретів, особливо для відредагованих старих знімків з фоном невисокої якості.
 • Рамка - облагороджує будь-яку фотографію, будь то портрет, пейзаж або груповий знімок.
 • Декоративні елементи - всілякі завитки, фігурки, логотипи, символи, намальовані від руки, додадуть знімку індивідуальність.

Композиційна правка. Художнє оформлення надає широкий арсенал можливостей щодо поліпшення композиції знімка, допомагає одні ділянки приховати, а до інших, навпаки, привернути увагу.
Схема кольорів. Підбирайте для оформлення контрастні кольори, щоб воно не зливалося з зображенням. Однак стежте за гармонійним поєднанням кольорів, що не забивайте фото занадто яскравими фарбами.
Розміри. Не існує оптимальних розмірів обрамлення знімків, для кожного з них він свій. Якщо для однієї фотографії будь-яке втручання протипоказане, то для іншої воно може стати порятунком.
Стиль. Пам'ятайте, що оформлення повинно бути ненав'язливим і не повинно сперечатися зі знімком, з'ясовуючи, що первинно. Воно покликане лише відтінити і цікавіше піднести фото.

Розміщуємо джина в пляшку, або Створюємо обтравочную маску
Розміщуємо джина в пляшку, або Створюємо обтравочную маску  Давайте помістимо зображення в заздалегідь задану форму, наприклад в текст Давайте помістимо зображення в заздалегідь задану форму, наприклад в текст. Візьмемо фотографію, зроблену в Нікітському ботанічному саду (рис. 1, а), і виконаємо на ній напис, крізь яку буде проглядатися основне зображення (рис. 1, b). Використовуємо для цього маску ще одного виду - обтравочную. (Детальніше про масках см. В «Світі ПК», №10 / 06 , С. 124.) Чим же вона краща за звичайну? Перевага такої маски полягає в тому, що крізь неї можна побачити не один шар, а все що лежать вище.
Після створення відсічної маски помітними залишаються лише ті частини зображень, які входять в контур, задається прозорими областями нижнього шару в групі. Якщо ж в обтравочную маску додати шари, то вони будуть видимі лише по масці, загальною для всіх верств, що входять в групу.
1. Відкрийте зображення і створіть копію базового шару.
2. На новому шарі скористайтеся інструментом Text (Текст) і наберіть довільний текст, наприклад Nikita Garden.
Примітка. Урізноманітніть малюнок і розмір шрифту, величину межбуквенних інтервалів. Детальніше про роботу з текстом читайте в наступній статті.
3. Розташуйте шари так: зверху шар-малюнок, під ним текстовий, а найнижчий зробіть невидимим (рис. 2).
4. Перейдіть на верхній шар палітри Layers (Шари) і натисніть праву кнопку миші. У контекстному меню виберіть пункт Create Clipping Mask (Створити обтравочную маску).
5. Тепер «джин-зображення» поміщений в «пляшку-текст». В результаті залишаться тільки ті частини фото, які перебували під текстом. Зверніть увагу, що на панелі Layers з'явилася стрілка, що вказує зі шару «джина» на шар його «пляшки».
Порада. Коли будете працювати з декількома відсічні маски одного зображення, то не забувайте блокувати шар з фотографією, натискаючи значок замка на панелі Layers, щоб захистити її від випадкового редагування.
6. Щоб задати колір фону, створіть новий шар, розташований під групою тексту із зображенням, і призначте йому однотонну або градієнтну заливку, що гармонує з основними кольорами фотографії.
Примітка. Якщо ви маєте намір випустити «джина» з «пляшки» і розбити шари, то виберіть в контекстному меню шару пункт Release Clipping Mask (Видалити обтравочную маску) або ж встановіть покажчик миші на лінію, що розділяє шари. Коли покажчик прийме вигляд двох пересічних кіл, клацніть на цій лінії, утримуючи клавішу.

Створюємо стильні рамки, або Налаштовуємо панель Layer Style (Стиль шару)
Рамка - це оправа для фото. Звичайно, не для кожного вона потрібна, але якщо рамка добре підібрана, то здатна перетворити знімок. А крім того, з її допомогою можна об'єднати набір фотографій в серію.
Тому розглянемо різні способи створення рамки і її близької родички - віньєтки. Можна додати рамку, самостійно вималювати її, або використавши стилі шару, або застосувавши шаблони і заготовки панелі Actions (Операції).
Виразні засоби, що допомагають в промальовуванні, розглянемо у другій частині уроку, зараз же познайомимося зі стилями шарів. Стилі дозволять значно прискорити створення найбільш популярних ефектів: тіней, світіння, обведення. Але перш ніж застосувати їх, потрібно провести підготовчу роботу.

 1. Створіть новий шар, розташований під зображенням (для цього попередньо необхідно скопіювати базовий знімок на новий шар і зробіть нижній шар невидимим).
 2. Налаштуйте параметри Canvas Size (Розмір полотна) в меню Image (Зображення) так, щоб за розмірами полотно перевищував фотографію. Відзначте середній квадрат, щоб площа по всіх сторонах збільшувалася рівномірно. В результаті з'явиться рамка.
 3. Перейдіть на шар із зображенням і натисніть праву кнопку миші. У контекстному меню виберіть пункт Blending Options (Параметри накладення). З з'явилася панеллю Layer Style (Стиль шару) ми і продовжимо роботу (рис. 3).

3)

Панель Layer Style умовно розбита на дві частини. У лівій розташовується список доступних ефектів, а включений прапорець означає, що стиль задіяний. Права ж призначена для настройки цих ефектів. Про їх характер багато в чому можна судити за назвами: Drop Shadow (Тінь), Inner Shadow (Внутрішня тінь), Outer Glow (Зовнішнє світіння), Inner Glow (Внутрішнє світіння), Bevel and Emboss (Тиснення), Contour (Обведення) і т . Д. До одного і того ж шару можна застосовувати одночасно кілька ефектів, які будуть разом з ним переміщатися.
Для створення рамки були обрані і налаштовані наступні ефекти.

 • Inner Shadow (Внутрішня тінь). Налаштування розташовуються в двох розділах: Structure (Структура) задає всі основні параметри тіні; Quality (Якість) визначає зовнішній вигляд контуру тіні Contour (Обведення), і ступінь її зернистості Noise (Шум). У першому розділі для кольору тіні задайте синій, в режимі накладення на що лежить нижче шар Blend Mode (Режим) вкажіть Normal (Звичайний). Ступінь інтенсивності Opacity (Непрозорість) задайте 75%, кут Angle - 300, відстань від об'єкта Distance (Зсув) - 16 пікселів, м'якість тіні Choke (Стягнути) - 75%, розмір Size - 7.
 • Outer Glow (Зовнішнє світіння) і Inner Glow (Внутрішнє світіння). Крім розділів Structure (Структура) і Quality (Якість) тут присутній розділ Elements (Елементи), в якому можна налаштувати алгоритм світіння Technique (Метод), розмір Size і характер розподілу Spread (Розмах), у якого чим більше значення, тим чіткіше кордон. Експериментуйте з інтенсивністю світіння, алгоритмами, розмірами, кольорами градієнта світіння.
 • Stroke (Обведення). Зробимо заливку контуру градієнтом. У розділі Fill Type (Тип обведення) виберіть пункти Gradient (Градієнт), для Style (Cтиль) задайте Linear (Лінійний) і налаштуйте кольору, які беруть участь в градієнтній заливці. Крім того, в розділі Structure (Структура) можна змінювати товщину обведення Size (Розмір), вказавши 18 пікселів, прозорість Opacity, режим накладення Blend Mode (Режим) і напрямок Position (Положення) від кордону області, встановивши Outside (Назовні).

Примітка Примітка. У правій частині панелі Layer Style у вікні Preview (Перегляд) відображаються всі зміни, внесені в стиль.
Після того як всі налаштування стилю виконані, натисніть OK. Клацаючи на значку поруч із шаром панелі Layers, можна розкривати і закривати перелік застосованих ефектів (рис. 4). Крім того, двічі клацнувши на стилі викликається панель Layer Style, де його можна знову редагувати.
Деякі настройки даних ефектів збережені і доступні на панелі Styles, яку можна викликати, вибравши однойменний пункт в меню Window (Вікно). Щоб застосувати стиль до шару, необхідно спочатку виділити потрібний, а потім вибрати бажаний ефект.
Не обов'язково користуватися стандартним стилем, допускається створювати і запам'ятовувати свої стилі для оформлення фотографій або ж редагувати стандартні. Якщо ви вдало налаштували стиль, збережіть його, натиснувши кнопку New Style (Новий стиль) на панелі Layer Style. Після цього, звернувшись до палітри Styles, ви побачите його в списку доступних стилів.

Зробіть зразкову рамку, або виконайте заливку за допомогою Pattern (Зразок)
Коли ви визначитеся з переліком використовуваних стилів і їх налаштуванням, перейдіть на порожній шар, розташований під шаром з ефектами і виберіть для нього «рамкову» заливку. Цікаво буде виглядати заливка одним із зразків текстур. Щоб скористатися нею, поступите таким чином.
1. При включеному інструменті Paint Bucket (Відро фарби) на панелі властивостей в списку замість Foreground (Основний колір) виберіть Pattern (Візерунок).
2. У розташованому поруч переліку зразків текстур відзначте сподобався.
3. Якщо потрібно, розширте цей перелік, натиснувши на значок Зробіть зразкову рамку, або виконайте заливку за допомогою Pattern (Зразок)  Коли ви визначитеся з переліком використовуваних стилів і їх налаштуванням, перейдіть на порожній шар, розташований під шаром з ефектами і виберіть для нього «рамкову» заливку праворуч від зразків текстур. В меню оберіть один з пунктів останньої групи: від Artist Surfaces до Texture Fill (всі вони містять набори текстур).
Порада. Втім, в ваших силах створити власну текстуру і додати її в набір. Інструментом Rectangle Marquee (Прямокутне виділення) визначте ділянку зображення, який ви хотіли б використовувати в якості текстури. Потім скористайтеся меню Edit • Define Pattern (Редагувати • Визначити візерунок) і в діалоговому вікні Pattern Name (Ім'я візерунка) введіть назву.
4. Експериментуйте із застосуванням декількох текстур, часом це може дати дуже цікаві результати.
В результаті у фото з'явилася нова рамка (рис. 5).

Робимо віньєтки, або Працюємо з панеллю Actions (Операції)
Красива віньєтка здатна надати особливий шарм портретної фотографії. Звичайно, в кілька етапів вдасться зробити віньєтку самостійно: створити новий шар, залити його і, застосувавши виділення з великими параметрами Feather (Розтушовування), «вирізати» дірку з розмитими краями. Але не обов'язково самим винаходити велосипед. Можна скористатися заготовками різноманітних ефектів на панелі Actions і в діалоговому режимі налаштувати ефекти, в тому числі і віньєтки. Що ж являють собою такі «операції»? Вони не що інше, як певна послідовність команд, яка збережена і викликається натисканням на значок Робимо віньєтки, або Працюємо з панеллю Actions (Операції)  Красива віньєтка здатна надати особливий шарм портретної фотографії . Давайте додамо віньєтку до фото. Для цього виконайте наступне.
Відкрийте палітру Actions натисканням клавіш + чи за допомогою меню Window (Вікно). У правій верхній частині панелі натисніть на значок і в списку виберіть пункт Frames (Рамки) (рис. 6).
У списку можна включити будь-який з ефектів. В даному випадку виберемо операцію створення ефекту віньєтки.
1. Скористайтеся інструментом Elliptical Marquee (Овальне виділення) і захопіть в овал ту частину зображення, яку хочете помістити в віньєтку.
2. На панелі Actions відзначте пункт Vignette (Віньєтка) і запустіть виконання команди, натиснувши на значок в нижній частині панелі.
3. Вкажіть ім'я для Snapshot (Знімок) в діалоговому вікні (див. «Світ ПК», №12 / 06 , С. 124).
4. У діалоговому вікні Feather Selection (Растушевка виділеної області) вкажіть ступінь розмиття віньєтки, наприклад, зробіть Feather Radius (Радіус розтушовування) рівним 30 пикселам.
5. У вікні настройки параметрів шару New Layer (Новий шар) виберіть колірний режим Mode (Режим), а також вкажіть ступінь прозорості віньєтки Opacity (Прозорість).
6. У діалоговому вікні Fill (Заливка) визначте колір заливки самої віньєтки. Можете вибрати як однорідну заливку, так і текстуру - Pattern (Зразок).

Зачекайте секунди дві - і віньєтка готова (рис. 7). Як вона влаштована, ви побачите на панелі Layers, а які операції виконувалися при її створенні - на панелі History (Історія).

Автоматизація, або Чим нас радує панель Actions (Операції)
Крім можливості автоматизованого створення віньєтки на панелі Actions знаходиться маса інших не менш цікавих прикладів збережених послідовностей. Всі вони об'єднані в різні групи - Sets (Набори).
Default Actions (Операції за замовчуванням) - у своєму розпорядженні найбільші, на думку розробників, популярними операціями з усіх наборів.
Text Effects (Текстові ефекти) - зібрані послідовності дій, зазвичай застосовуються до тексту: ефект падаючої тіні Cast Shadow, ефект матового скла Frosted Glass, металу Brushed Metal та ін.
Image Effects (Ефекти зображення) - набір, що дозволяє імітувати стару фотографію Aged Photo, перенести дію фото в снігову заметіль (Blizzard), в накрапати дощ (Light Rain), в неонову ніч (Neon Nights) і т.д.
Найбільше уваги приділено різноманітним рамковим ефектів, розташованим в пункті Frames (Рамки). Можна зробити хвилясту рамку (Waves Frame) - рис. 8, а, або з різних матеріалів - наприклад, дерев'яну Wood Frame - рис. 8, b, або алюмінієву Brushed Aluminum Frame, а також імітувати «куточки», як в старих фотоальбомах, - Photo corners (Фотоуголкі) - рис. 8, c. Всі вони запускаються натисканням на значок Автоматизація, або Чим нас радує панель Actions (Операції)  Крім можливості автоматизованого створення віньєтки на панелі Actions знаходиться маса інших не менш цікавих прикладів збережених послідовностей і не вимагають настройки.

Зустрітися з представленими тут різними операціями
Зустрітися з представленими тут різними операціями. Навіть якщо дана рамка не підійде для вашої фотографії, ви зможете детально вивчити на панелі History (Історія), за допомогою якої послідовності команд вона створювалася, а якщо на панелі Actions клацнете на трикутній стрілці зліва від назви операції або набору, то побачите, які вкладені дії в неї входять. Галочкою відзначені доступні операції. Якщо її зняти, то дана операція виконуватися не буде. Так на основі будь-якої операції можна створити свою, доповнивши її необхідними діями, але про це наступного разу.

* * *

Художнє оформлення фото - завдання швидше факультативна. Але тим не менше вона здатна стати паличкою-виручалочкою для деяких фотографій. У наступному номері ви дізнаєтеся, як створювати власні послідовності команд, застосовувати фільтри і працювати з текстом, а також познайомитеся з окремими цікавими прийомами малювання в Photoshop.

ПРО АВТОРА
Ксенія Свиридова - менеджер і дизайнер Координаційного центру програми ECDL в Україні (Європейський стандарт комп'ютерної грамотності), e-mail: [email protected] .

Чим же вона краща за звичайну?
Що ж являють собою такі «операції»?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью