<
 • Главная
Статьи

Віньєтки в Photoshop. Портрети в рамках.

 1. відеоверсія уроку


Найбільш простим і відповідно швидким варіантом зборки віньєтки є варіант, коли фотографії завантажуються в рамки
Найбільш простим і відповідно швидким варіантом зборки віньєтки є варіант, коли фотографії завантажуються в рамки. У випадку з рамками переміщувані об'єкти виходять правильної геометричної і однакової форми, що дозволяє автоматизувати їх вирівнювання.

За початкові умови приймемо, що у нас портрети вже опрацьовано: ретуш, корекція кольору, видалення фону та інші. Для опису підготовки портретів буде виділена окрема тема. Портрети складені в окрему папку, вчителі в окремий вкладений каталог.

Малюнок 1


Так само, якщо файли входять портретів мають оригінальні імена, які були присвоєні фотоапаратом, як на малюнку 1, то кожен клас супроводжується бланком зображеним на малюнку 2.
Так само, якщо файли входять портретів мають оригінальні імена, які були присвоєні фотоапаратом, як на малюнку 1, то кожен клас супроводжується бланком зображеним на малюнку 2

малюнок 2

Чистий бланк в форматі PDF можна скачати тут.

Тепер, коли визначені всі початкові умови, можна приступити безпосередньо до верстки віньєтки. Першу команду, яку слід запустити це Шаблон для рамок з розділу Альбоми .

малюнок 3

При визначенні кількості Людина в ряду для вертикальних віньєток зазвичай використовується правило: Людина в ряду = Число рядів +1. Іноді можна застосовувати: Людина в ряду = Число рядів. Дане виняток можна використовувати, наприклад, коли при застосуванні формули Людина в ряду = Число рядів +1 портрети стають недозволено маленького розміру і якщо додатковий ряд не закриє важливого зображення, то розрахунок ведеться по другій формулі. З досвідом Ви будете швидко орієнтуватися як визначити кількість осіб в ряду. Для 19 входять портретів з прикладу отримуємо 5 осіб в ряду і чотири ряди, що і встановлюємо в відповідне поле вікна команди. Якщо немає ніяких специфічний завдань, то Відступ і Щільність залишається зі значеннями за замовчуванням. Рамка вибирається відповідно дизайну найменуванню віньєтки вказаною в таблиці бланка (рисунок 4).

Рамка вибирається відповідно дизайну найменуванню віньєтки вказаною в таблиці бланка (рисунок 4)

малюнок 4

Там же в таблиці береться і формат, який потрібно ввести у вікні команди Шаблон для рамок. Коли визначені і введені всі параметри, натисканням на кнопку Створити, буде створений Photoshop документ із зеленим шаром фону і напівпрозорим шаром з ім'ям mask, в якому вирізані два вікна. Розміри останніх вже відповідають розміру портретів дітей в шуканої віньєтці. (Рисунок 5)

малюнок 5

На наступному етапі необхідно помістити портрети у вигляді шарів між фоном і шаром маски. Для цього застосовується команда Завантажити портрети . Діалогове вікно команди має стандартний вид вікна вибору папки. Спочатку вибирається папка, де знаходяться вчителя. Зручно завантажувати спочатку вчителів, тому що вони за хронологією завантаження виявляться нижніми шарами, а так як подальше завантаження портретів в рамки починається з нижніх шарів і вставляються зверху вниз в новому документі, добре коли вчителі розташовуються відразу зверху, де вони і повинні бути в кінцевому рахунку . Необхідно відзначити, що навіть якщо в наявності лише один учитель, все одно його фотографію необхідно завантажувати в допомогою команди Завантажити портрети , А не вручну вставляти в документ. Ця вимога пов'язана з тим, що в процесі завантаження за допомогою команди, програма SmartAction копіює ім'я файлу в ім'я шару, а так само вважає кількість завантажених фотографій, щоб потім запропонувати за замовчуванням справжнє значення оброблюваних фотографій. Тому, якщо на етапі завантаження щось пішло не в єдиному технологічному процесі, то слідуємо уважніше поставитися до полів, де необхідно вказувати кількість Людина. Наприклад, при застосуванні команди вирівнювання рамок - можливо буде потрібно ручне введення.

Отже, після вказівки папки з вчителями, їх завантаження, а слідом і тієї ж процедури для дітей, результат виду як на малюнку 6: файли фотографій складені у вигляді шарів між фоном і шаром mask, імена шарів відповідають іменам файлів.

малюнок 6

Так як фотографії завантажилися зі своїм вихідним дозволом, то першим кроком після завантаження зменшимо їх для зручності подальшої роботи. Якщо нічого не змінювалося, то зараз виділено шар останньої завантаженої фотографії, який розташувався верхнім. Залишається затиснути клавішу Shift і клацнути лівою клавішею мишки на першому (нижньому) завантаженому файлі у вікні Layers. Далі комбінацією клавіш Ctrl + T викликаємо команду Free Transform. Утримуючи Alt, натискаємо лівою клавішею в центрі маски, тим самим ми перенесемо базову точку трансформації, щодо який будуть масштабироваться шари (малюнок 7).

Утримуючи Alt, натискаємо лівою клавішею в центрі маски, тим самим ми перенесемо базову точку трансформації, щодо який будуть масштабироваться шари (малюнок 7)

малюнок 7

Потім, захоплюючи мишкою за лівий верхній кут рамки команди Free Transform, зменшуємо всі верстви до розміру приблизно вписується портрети в маску. При цьому не забуваємо утримувати комбінацію клавіш Alt + Shift, яка змусить масштабироваться шари пропорційно і щодо базової точки. (Рисунок 8).

малюнок 8

Далі вибираємо один портрет як еталонний і переміщаємо його під праву маску, підганяємо ще раз командою Free Transform його розмір і нахил вже остаточно під розмір маски, вимикаємо видимість всіх портретів, крім еталонного і першого після шару фону і виділяємо цей перший шар (малюнок 9) .

Далі вибираємо один портрет як еталонний і переміщаємо його під праву маску, підганяємо ще раз командою Free Transform його розмір і нахил вже остаточно під розмір маски, вимикаємо видимість всіх портретів, крім еталонного і першого після шару фону і виділяємо цей перший шар (малюнок 9)

малюнок 9

Тепер необхідно послідовно зробити розмір портретів зліва такими як еталонний портрет. Попереднє дія закінчилася виділенням першого портрета, який знаходиться відразу після шару фону. Залишається натиснути Ctrl + T, тобто викликати команду Free Transform і зробити портрет зліва такого ж розміру як і справа. Перехід для роботи з наступним портретом виконується командою Працювати з верхнім з розділу Альбоми програми SmartAction. Суть виконання команди Працювати з верхнім полягає в тому, що остання знімає видимість у поточного шару (вимикає «око»), переходить на верхній шар і включає його видимість. Результат відображений на малюнку 10.

малюнок 10

З другим портретом чинимо аналогічно першому: Ctrl + T (масштаб) далі Працювати з верхнім . За винятком того, що команду тепер не треба викликати натисканням кнопки мишки, а досить і переважно для прискорення процесу використовувати комбінацію клавіш Ctrl + Gray -. «Gray -» - це мінус на додатковій цифровій клавіатурі (рисунок 11).

«Gray -» - це мінус на додатковій цифровій клавіатурі (рисунок 11)

малюнок 11

Якщо попередньо не викликати команду Працювати з верхнім мишкою, а відразу скористатися комбінацією гарячих клавіш, то відкриється вікно вибору команди як на малюнку 12.

малюнок 12

необхідно вибрати Працювати з верхнім і натиснути ОК. Цей нюанс пов'язаний з тим, що на одну комбінацію клавіш зав'язані дві команди. Тому при першому використанні команду треба викликати мишкою, програма запам'ятовує останню спричинюється команду і прив'язує до неї комбінацію гарячих клавіш.

Таким чином в результаті будуть откадріровані все портрети в документі. Після цієї процедури необхідно повернути еталонний портрет під ліву маску і включити видимість всіх шарів (рисунок 13).

малюнок 13

Наступним етапом буде завантаження портретів в рамки. Команда перебирає всі видимі шари починаючи з наступного після шару Background (саме Background, а не Фон), копіює їх зображення і вставляє в рамку. Тому, якщо шар буде відключений, то програма його пропустить. Для реалізації завантаження викликається команда Вставити в рамки розділу Альбоми програми SmartAction. Вікно команди представлено на малюнку 14.

Вікно команди представлено на малюнку 14

малюнок 14

Якщо на попередніх етапах не було збою і всі дії пройшли в єдиному технологічному процесі, то всі параметри виставлені за замовчуванням і залишається натиснути кнопку Вставити. Після її натискання буде створено новий документ і почнуть завантажуватися портрети в клоновані контейнери рамок. В результаті вийде документ як на малюнку 15.

малюнок 15

Якщо розгорнути групу Frames, то можна побачити структуру шарів в документі (малюнок 16).

Якщо розгорнути групу Frames, то можна побачити структуру шарів в документі (малюнок 16)

малюнок 16

На поточний момент можна перший раз зберегти документ, так як створена командою Вставити в рамки версія документа є остаточною, тобто нових файлів більше створюватися не буде і постфактум коригувати вміст, якщо будуть потрібні будь-які виправлення, потрібно буде саме в цьому документі. Документу надаємо осмислене ім'я для можливого подальшого пошуку по короткому імені файлу. Зазвичай це закодоване назва населеного пункту, школи і класу. Наприклад: Bg14b - Багате, 1 школа, 4б клас.

Тепер необхідно підписати портрети. Тобто перенести інформацію з вхідного бланка з малюнка 2. Для цього застосовується інструмент команди Підписи в рамках . Запускаємо команду - відкриється вікно як на малюнку 17.

Запускаємо команду - відкриється вікно як на малюнку 17

малюнок 17

Якщо натиснути на кнопку Старт, то завантажитися зображення із шару F1. Що потрібно і зробити. Отримаємо результат як на малюнку 18.

малюнок 18

Відразу під портретом фігурує вихідне ім'я файлу, тобто DSC_0000. Скориставшись бланком з малюнка 2, набираємо прізвище і посаду в поле для тексту з миготливим курсором. Перенесення на наступний рядок виконується кнопкою Enter. Таким чином треба написати: «нечево Є.Г»., Натиснути Enter, «кл. керівник ». Для того, щоб напис перенеслася в відповідний шар Photoshop, потрібно натиснути на кнопку Підписати. Але на практиці замість маніпуляцій мишкою зручніше, не відриваючи рук від клавіатури, скористатися комбінацією клавіш Ctrl + Enter. Не залежно від того яким способом виконана підпис портрета, після підпису фокус введення потрапляє на кнопку Наступна. А це дозволяє натисканням кнопки Enter, тобто знову ж таки не відриваючись від клавіатури, довантажити наступний портрет і продовжити підпис всіх портретів аналогічним чином. Після того як всі портрети будуть підписані, вікно команди Підписи в рамках необхідно закрити. Процедура підпису протоколюється в файл Name.log, що знаходиться в каталозі програми SmartActions, який має вигляд, представлений на малюнку 19.

log, що знаходиться в каталозі програми SmartActions, який має вигляд, представлений на малюнку 19

малюнок 19

Подібна ведення протоколу передбачено для того, щоб перед випуском роботи в друк можна було б роздрукувати його на принтері і перевірити правильність підпису портретів.

На наступному етапі необхідно художньо розмістити портрети по полю полотна. До найбільш простим і першочерговим правилам можна віднести наступні: не можна допускати скупчень дівчаток або хлопчиків, тобто треба чергувати їх; повернені діти повинні бути до центру. З другорядних я б відзначив, що красивіше виходить, якщо діти в яскравому одязі, зазвичай це червоні кофти, розподіляються рівномірно по полотну. Теж стосується і скупчень чорних піджаків і білих блуз - краще їх чергувати.

Після перерозподілу портретів повинна вийде картина приблизно як на малюнку 20.

малюнок 20

Так як ручне переміщення не дозволяє виконати суворе вирівнювання об'єктів, то для вирішення цього завдання застосовується команда Вирівняти + Вигин . Вікно команди представлено на малюнку 21

Вікно команди представлено на малюнку 21

малюнок 21

Якщо верстка віньєтки пройшла в єдиному технологічному процесі, то параметр Людина повинна вже за замовчуванням відповідати дійсності. Потрібно звернути на нього увагу. Залишається тільки вибрати функцію Нахил і задати висоту нахилу. На практиці для останнього досить скористатися курсором трекбара, так як точність в цьому моменті не критична. Залишається натиснути на кнопку Застосувати і отримати результат зображений на малюнку 22.

малюнок 22

На довершення завдання розподілу портретів можна збільшити портрет вчителя і перемістити його, скориставшись командою Free Transform, яка викликається комбінацією Ctrl + T. Тобто зробити як на малюнку 23.

Тобто зробити як на малюнку 23

малюнок 23

Наступним етапом буде підставка фону і формування титульних написів. Детально зупинятися на цьому моменті не будемо, так як завдання тривіальна і безпосередньо до освоєння SmartAction не відноситься. У результаті повинна вийде віньєтка як на малюнку 24.

малюнок 24

В даному виді віньєтка зберігатися на комп'ютері, так як подальші маніпуляції перед відправкою на друк призводять до незворотних зміною. Тому саме час зберегти віньєтку останній раз. Тепер необхідно об'єднати всі шари з рамками в один шар: на палітрі шарів в Photoshop треба вибрати групу Frames і натиснути Ctrl + E, тобто запустити команду Merge Group. Слідом застосувати фільтр Unsharp Mask, щоб зробити портрети трохи «різкіше». І накласти стиль тіні. Результат представлений на фрагменті зображеному на малюнку 25.

Результат представлений на фрагменті зображеному на малюнку 25

малюнок 25

Залишилося відправити роботу на друк. запускаємо команду зберегти альбом програми SmartActions. Відкриється вікно як на малюнку 26.

малюнок 26

Параметр Файл буде запропонований за умовчанням такий як ім'я файлу збереженої віньєтки, тобто як правило міняти його не треба. Задаємо тільки кількість відбитків в суфіксі імені. Ця кількість в результаті буде обрамлено круглими дужками і додано до імені файлу спереду. На диску ім'я файлу буде виглядати ось так: (19) Kt4.jpg і збережений файл буде по шляху, введеному в У становки програми в поле Друк, а папка 15х21 буде створена автоматично, якщо її не існувало.

відеоверсія уроку

відеоверсія уроку

малюнок 27

Особливо уважні могли помітити, що ім'я файлу простягається через весь техпроцес аж до вставки в рамки і потрапляє в кінцевому рахунку до відповідного текстовий шар групи свого портрета. Таким чином стає очевидно, що з техпроцесу виготовлення віньєтки можна виключити етап підпису, якщо вхідні файли портретів вже підписані. Єдиний нюанс, який слід згадати, це правило за яким програма SmartAction розуміє, як з однострочного імені файлу виходить дворядкова підпис на рамці портрета. Для вирішення цього завдання вводиться символ перенесення, який задається у вікні команди Вставити в рамки . Цей символ буде критерієм місця, де рядок розривається і ділитися на дві, сам символ піти. За замовчуванням текстовий параметр Покажчик перенесення прийнятий як знак рівно «=». Даний символ зручний для «сліпого набору» так як не вимагає використання додаткових альтернативних клавіш і не володіє конфліктом з подвійними прізвищами як знак «-» (дефіс).

В контексті правил підпису вхідних файлів розроблена пам'ятка-правила для видачі фотографам, які готують відповідним чином файли портретів. Завантажити її можна тут.

Так само для автоматизації процесу підписи фотографу можна видати спеціалізовану для даного етапу конвеєра програму Перо.

малюнок 28

Завантажити програму можна за цієї засланні. Алгоритм роботи з програмою Перо аналогічний алгоритму команди Підписи в рамках : Комбінації гарячих клавіш, доречні переноси фокусу введення і ведення журналу.Новости
  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью