<
 • Главная
Статьи

«Зелені зони» в Європі: нинішня ситуація і плани на майбутнє - Новинний портал про транспорт | CargoNews

 1. «Зелені зони» в Європі: нинішня ситуація і плани на майбутнє В останні роки в Європі стрімко збільшується...
 2. «Зелені зони» в Європі: нинішня ситуація і плани на майбутнє
 3. «Зелені зони» в Європі: нинішня ситуація і плани на майбутнє
 4. «Зелені зони» в Європі: нинішня ситуація і плани на майбутнє
 5. «Зелені зони» в Європі: нинішня ситуація і плани на майбутнє
 6. «Зелені зони» в Європі: нинішня ситуація і плани на майбутнє

«Зелені зони» в Європі: нинішня ситуація і плани на майбутнє

В останні роки в Європі стрімко збільшується кількість так званих «зелених зон» - це зони, де обмежується рух «недружніх» до навколишнього середовища транспортних средст. Нещодавно ми писали про «зелених зонах» у Франції , А в цій публікації пропонуємо нашим читачам ознайомитися з подібними зонами в інших європейських країнах.

В даний час в Європі налічується понад 200 «зелених зон». На карті можна побачити, що такі зони є майже у всіх країнах. У деяких з них рух транспортних засобів з підвищеною небезпекою для навколишнього середовища регламентується за допомогою спеціальних віньєток, що вказують на рівень виділяється автомобілями забруднення. Такі віньєтки використовуються у Франції, Німеччині, Данії, Австрії. Найближчим часом список країн повинні доповнити Чехія та Іспанія. Схоже, що з часом цей список буде розширюватися.

Для чого потрібні екологічні віньєтки

Віньєтки використовуються як знаки позначення зон, де діють певні екологічні обмеження (щоб в ці зони не потрапляли транспортні засоби, які становлять небезпеку для навколишнього середовища, і в таких зонах не створювалися транспортні затори). Віньєтки бувають різного кольору, цифри на віньєтках вказують, як правило, на європейський стандарт емісії (Євро 1, Євро 2 і т.д.). В окремих країнах можуть бути і інші умовні позначення.

Екологічні віньєтки не треба плутати з віньєтками для оплати проїзду по дорогах певної країни - це не форма дорожнього збору, а, як уже говорилося, знак позначення рівня екологічності транспортних засобів, що дає право транспортному засобу тієї чи іншої екологічної категорії в'їжджати в відповідні зони (вони, в основному, знаходяться у великих європейських містах). Віньєтки платні, але плата за них символічна (приблизно 5 євро, без урахування вартості поштового відправлення). Перевізники можуть їх замовити по інтернету - радимо це робити на офіційних державних сайтах. Попереджаємо - в інтернеті багато посередників, які бажають заробити на продажу віньєток (як правило, в комерційних цілях вони виносять свої оголошення на перші позиції пошукових систем), тому щоб перевізники не переплачували і були впевнені в тому, що отримають замовлену віньєтку поштою, їм краще звертатися до офіційних представників.

У кожній окремій країні регламент «зелених зон» може дуже відрізнятися ( докладніше про це тут ), Але, так чи інакше, національний регламент не може суперечити загальноєвропейському, в якому говориться, що не можна дискримінувати автомобілі, зареєстровані в різних країнах Європейського Союзу. Однак, не всі європейські країни є членами ЄС! Але це ніяк не звільняє власників транспортних засобів з країн, що не входять до складу Товариства, від обов'язку дотримуватися конкретних національні вимоги.

Тому при поїздках до великих міст Європи потрібно уважно стежити за знаками, що вказують на екологічні зони. Як правило, це модифікації дорожнього знака, який в литовських Правилах дорожнього руху стоїть під номером 302 ( «Рух заборонено» - в російських ПДР це знак під номером 3.2). Якщо водії будуть уважними, то «випадково» вони в такі зони не потраплять.

У плани ЄС входить створення загальноєвропейської системи віньєток, тому відповідні європейські структури займаються збором інформації про гарну практиці і діляться нею з адміністраторами національних систем. Цілком може бути, що найближчим часом система екологічних віньєток буде уніфікована, що дуже допоможе роботі перевізників.

німецькі віньєтки

Хочемо нагадати, що з 2010 року в Європейському Союзі з'явилася загальноєвропейська віньєтка, що позначає рівень викидів CO₂, але вона ніде не обов'язкова, тому в цій публікації ми не будемо про неї розповідати.

Хочемо нагадати, що з 2010 року в Європейському Союзі з'явилася загальноєвропейська віньєтка, що позначає рівень викидів CO₂, але вона ніде не обов'язкова, тому в цій публікації ми не будемо про неї розповідати

У найбільшому європейському державі - Німеччині - перші «зелені зони» з'явилися в 2007 році. Поступово їх число виросло до 50-и. Вони оголошені в найбільших містах (і їх передмістях) Німеччини. В'їзд в ці зони можливий тільки при наявності віньєтки (нім. Umweltplakette) зеленого кольору. Однак, якщо ви не збираєте в'їжджати в ці зони, то купувати віньєтку вам не треба: віньєтка обов'язкова тільки при в'їзді в «зелену зону».

Віньєтка зеленого кольору видається на автомобілі, клас емісії яких відповідає стандарту Євро 4 (і вище), і на автомобілі стандарту Євро 3, але при цьому в технічній документації таких автомобілів должнo бути зазначено, що в них встановлено фільтр для видалення дрібних частинок.

Віньєтка жовтого кольору видається на автомобілі стандарту Євро 3, а віньєтка червоного кольору - на автомобілі стандарту Євро 2. Важливо врахувати, що ці види віньєток лише опеределяется рівень «доброзичливості» транспортного засобу до навколишнього середовища, але не дають права проїзду такого транспортного засобу в « зелені зони ». До речі, неофіційне, але дуже поширена назва «зеленої зони» відбулося саме від віньєтки зеленого кольору.

У Німеччині, на відміну від Франції, штраф в розмірі 80 євро назначется не тільки за проїзд по «зеленій зоні» без соотвествующей віньєтки, але і за паркову в такій зоні без наявності віньєтки.

Детальна інформація про «зелених зонах» в Німеччині знаходиться тут . Віньєтки можна придбати на станціях техогляду TÜV і на більшості автозаправних станцій. Віньєтки також можна замовити на офіційному сайті . Також віньєтки можна отримати в будь-якому ADAC центрі (вони зазвичай розташовані на околицях міст) або в офісах Dekra по всій Німеччині. Якщо ви постійно їздите в великі міста (Берлін, Мюнхен, Кёлн), то за віньєтками можна звернутися до адміністрацій цих міст. Німецька екологічна віньєтка коштує 5 - 8 євро (без урахування витрат на поштове відправлення). Якщо в інтернеті ви натрапите на суму 20 або 30 євро, то добре подумайте, чи варто купувати віньєтку за такою вартістю - її можуть пропонувати комерційні структури, які хочуть на цьому заробити або шахраї, які не збираються вам нічого продавати (тим більше відправляти).

Якщо в інтернеті ви натрапите на суму 20 або 30 євро, то добре подумайте, чи варто купувати віньєтку за такою вартістю - її можуть пропонувати комерційні структури, які хочуть на цьому заробити або шахраї, які не збираються вам нічого продавати (тим більше відправляти)

На віньєтці повинен бути написаний реєстраційний номер автомобіля. Якщо автомобіль буде перереєстровано або зміниться його реєстраційний номер, віньєтку теж доведеться міняти (тобто доведеться купувати нову).

У 2015 році в Німеччині з'явилася е-віньєтка. З будь-якої електронною версією цей вид віньєтки не має нічого спільного. Назва віньєтки вказує на те, що вона призначена для електромобілів і автомобілів з системою гібдірного приводу, які за допомогою енергії електрики можуть проїхати, по крайней мере, 40 кілометрів. На сьогоднішній день для вантажного транспорту подібна віньєтка неактуальна.

австрійські віньєтки

В Австрії екологічні віньєтки (так звана система «Abgas Pickerl») з'явилися в 2012 році. З 2015 року за порушення вимог стали застосовуватися санкції. Правда, в Австрії віньєтки необхідні тільки для в'їзду в «зелені зони» вантажних автомобілів категорій N1-N3.

На відміну від Німеччини, в Австрії «зелені зони» можуть охоплювати не тільки найбільші міста, а й цілі регіони (наприклад, в «зелену зону» потрапляє Верхня і Нижня Австрія, Штирія, Тіроль і Бургенланд). В останній раз список австрійських «зелених зон» був оновлений в квітні нинішнього року, коли в «зелену зону» була включена магістраль А12. На форумі Cargo.LT перевізники розповідали, що в той час на магістралі простоювали десятки вантажних автомобілів, водії яких відчайдушно намагалися знайти місце, де можна було б купити екологічні віньєтки. У всіх прикордонних пунктах продажів віньєтки були миттєво розпродані - водії, які не встигли їх купити, не наважувалися рухатися далі, так як такий ризик міг бути чреватий шраф в розмірі 2 180 євро. За спробу підробити віньєтку або технічні дані транспортного засобу в Австрії передбачений штраф в розмірі 7 270 євро! Це вкрай серйозне порушення - при інших обставинах штраф становить 90 євро, і може бути призначений як водієві, так і власнику транспортного засобу або керівнику транспортної компанії.

В Австрії віньєтками повинні бути позначені всі транспортні засоби, починаючи з класу Емістим Євро 1. Австрійські віньєтки бувають 6 різних кольорів - кожен колір вказує на певний клас емісії ( зі значеннями австрійських віньєток можна ознайомитися тут ). На віньєтці повинні бути написані 5 або 6 останніх чисел номера шасі, вид палива, на якому працює автомобіль, і категорія автомобіля. Австрійські віньєтки, точно також, як німецькі, закріплюються за конкретним транспортним засобом (тобто їх не можна знімати і наклеювати на інший транспортний засіб).

У більшість австрійських «зелених зон» можуть заїхати транспортні засоби класу емісії не нижче, ніж Євро 2. Крім того, на відміну від Німеччини, в австрійські «зелені зони» не можна в'їжджати ночами і у вихідні дні. Австрійські екологічні віньєтки коштують 2,5 євро, їх можна купити в авторизованих автомайстерень або в одному з бюро клубу ÖAMTC . Якщо ви захочете замовити віньєтку по інтернету, протягом 5 днів вам зможе її доставити така організація, як DEKRA - правда, в цьому випадку віньєтка коштуватиме 20 євро + податки + витрати на поштове відправлення.

Данські віньєтки

Данські віньєтки

У Данії екологічні віньєтки з'явилися в 2011 році. Система датських віньєток називається «EcoSticker». Екологічні віньєтки повинні бути наклеєні на всі автомобілі загальною масою понад 3,5 тонн, які в'їжджають в датські «зелені зони». Такі зони є в великих містах Данії - Копенгагені, Архуса, Оденсе і Аальбурге.

Такі зони є в великих містах Данії - Копенгагені, Архуса, Оденсе і Аальбурге

Віньєтка зеленого кольору видається на транспортні засоби, відповідні класу емісії не нижче, ніж Євро 4. На віньєтці повинен бути написаний реєстраційний номер транспортного засобу та назву країни реєстрації.

Якщо в «зелену зону» в'їжджає транспортний засіб, що не відповідає екологічним вимогам, то її водій або власник може бути оштрафований на 20 000 датських крон (2 700 євро). Автомобіль буде затриманий то тих пір, поки не буде сплачено штраф.

У деяких виняткових случах в датські «зелені зони» можуть в'їжджати автомобілі, які не відповідні екологічним вимогам. Для цього вони повинні отримати дозвіл датського Агентства з охорони навколишнього середовища.

Що далі?

Судячи з усього, в майбутньому ареали «зелених зон» в Європі будуть розширюватися. У 2017 - 2018 р.р. система екологічних віньєток під назвою «Emisni-Plaketa» повинна з'явитися в Чехії. Віньєтки будуть обов'язкові для всіх видів транспорту (легкових і вантажних автомобілів, автобусів і мотоциклів).

На сьогоднішній день «зелена зона» є тільки в Празі. У майбутньому такі зони з'являться і в інших великих містах Чехії. Очікується, що до 31 декября 2018 року в чеські «зелені зони» зможуть в'їжджати транспортні засоби, відповідні класу емісії не нижче Євро 3 (вони будуть позначатися жовтої віньєткою). Пізніше «планка» буде підвищена до віньєтки зеленого кольору (Євро 4).

За недотримання правил передбачені штрафи в розмірі 1 500 - 2 5000 чеських крон (55 - 95 євро).

Ходять чутки, що про «зелених зонах» подумує Іспанія, але точної інформації на це рахунок поки немає. Також вже відомо, що протягом декількох найближчих років в Німеччині повинні з'явитися «блакитні зони», куди зможуть в'їжджати тільки транспортні засоби, зазначені віньєткою «Blue NOx» (тобто транспортні засоби з шкідливими викидами NOx менш 80 мг / км). Між рядків цей план можна зрозуміти так, що Німеччина націлилася на обмеження руху автомобілів з дизельними двигунами (саме такі автомобілі відрізняються великою кількістю викидів оксидів азоту). Як відомо, вантажний транспорт також належить до цієї категорії ...

Як відомо, вантажний транспорт також належить до цієї категорії

«Зелені зони» в Європі: нинішня ситуація і плани на майбутнє

В останні роки в Європі стрімко збільшується кількість так званих «зелених зон» - це зони, де обмежується рух «недружніх» до навколишнього середовища транспортних средст. Нещодавно ми писали про «зелених зонах» у Франції , А в цій публікації пропонуємо нашим читачам ознайомитися з подібними зонами в інших європейських країнах.

В даний час в Європі налічується понад 200 «зелених зон». На карті можна побачити, що такі зони є майже у всіх країнах. У деяких з них рух транспортних засобів з підвищеною небезпекою для навколишнього середовища регламентується за допомогою спеціальних віньєток, що вказують на рівень виділяється автомобілями забруднення. Такі віньєтки використовуються у Франції, Німеччині, Данії, Австрії. Найближчим часом список країн повинні доповнити Чехія та Іспанія. Схоже, що з часом цей список буде розширюватися.

Для чого потрібні екологічні віньєтки

Віньєтки використовуються як знаки позначення зон, де діють певні екологічні обмеження (щоб в ці зони не потрапляли транспортні засоби, які становлять небезпеку для навколишнього середовища, і в таких зонах не створювалися транспортні затори). Віньєтки бувають різного кольору, цифри на віньєтках вказують, як правило, на європейський стандарт емісії (Євро 1, Євро 2 і т.д.). В окремих країнах можуть бути і інші умовні позначення.

Екологічні віньєтки не треба плутати з віньєтками для оплати проїзду по дорогах певної країни - це не форма дорожнього збору, а, як уже говорилося, знак позначення рівня екологічності транспортних засобів, що дає право транспортному засобу тієї чи іншої екологічної категорії в'їжджати в відповідні зони (вони, в основному, знаходяться у великих європейських містах). Віньєтки платні, але плата за них символічна (приблизно 5 євро, без урахування вартості поштового відправлення). Перевізники можуть їх замовити по інтернету - радимо це робити на офіційних державних сайтах. Попереджаємо - в інтернеті багато посередників, які бажають заробити на продажу віньєток (як правило, в комерційних цілях вони виносять свої оголошення на перші позиції пошукових систем), тому щоб перевізники не переплачували і були впевнені в тому, що отримають замовлену віньєтку поштою, їм краще звертатися до офіційних представників.

У кожній окремій країні регламент «зелених зон» може дуже відрізнятися ( докладніше про це тут ), Але, так чи інакше, національний регламент не може суперечити загальноєвропейському, в якому говориться, що не можна дискримінувати автомобілі, зареєстровані в різних країнах Європейського Союзу. Однак, не всі європейські країни є членами ЄС! Але це ніяк не звільняє власників транспортних засобів з країн, що не входять до складу Товариства, від обов'язку дотримуватися конкретних національні вимоги.

Тому при поїздках до великих міст Європи потрібно уважно стежити за знаками, що вказують на екологічні зони. Як правило, це модифікації дорожнього знака, який в литовських Правилах дорожнього руху стоїть під номером 302 ( «Рух заборонено» - в російських ПДР це знак під номером 3.2). Якщо водії будуть уважними, то «випадково» вони в такі зони не потраплять.

У плани ЄС входить створення загальноєвропейської системи віньєток, тому відповідні європейські структури займаються збором інформації про гарну практиці і діляться нею з адміністраторами національних систем. Цілком може бути, що найближчим часом система екологічних віньєток буде уніфікована, що дуже допоможе роботі перевізників.

німецькі віньєтки

Хочемо нагадати, що з 2010 року в Європейському Союзі з'явилася загальноєвропейська віньєтка, що позначає рівень викидів CO₂, але вона ніде не обов'язкова, тому в цій публікації ми не будемо про неї розповідати.

Хочемо нагадати, що з 2010 року в Європейському Союзі з'явилася загальноєвропейська віньєтка, що позначає рівень викидів CO₂, але вона ніде не обов'язкова, тому в цій публікації ми не будемо про неї розповідати

У найбільшому європейському державі - Німеччині - перші «зелені зони» з'явилися в 2007 році. Поступово їх число виросло до 50-и. Вони оголошені в найбільших містах (і їх передмістях) Німеччини. В'їзд в ці зони можливий тільки при наявності віньєтки (нім. Umweltplakette) зеленого кольору. Однак, якщо ви не збираєте в'їжджати в ці зони, то купувати віньєтку вам не треба: віньєтка обов'язкова тільки при в'їзді в «зелену зону».

Віньєтка зеленого кольору видається на автомобілі, клас емісії яких відповідає стандарту Євро 4 (і вище), і на автомобілі стандарту Євро 3, але при цьому в технічній документації таких автомобілів должнo бути зазначено, що в них встановлено фільтр для видалення дрібних частинок.

Віньєтка жовтого кольору видається на автомобілі стандарту Євро 3, а віньєтка червоного кольору - на автомобілі стандарту Євро 2. Важливо врахувати, що ці види віньєток лише опеределяется рівень «доброзичливості» транспортного засобу до навколишнього середовища, але не дають права проїзду такого транспортного засобу в « зелені зони ». До речі, неофіційне, але дуже поширена назва «зеленої зони» відбулося саме від віньєтки зеленого кольору.

У Німеччині, на відміну від Франції, штраф в розмірі 80 євро назначется не тільки за проїзд по «зеленій зоні» без соотвествующей віньєтки, але і за паркову в такій зоні без наявності віньєтки.

Детальна інформація про «зелених зонах» в Німеччині знаходиться тут . Віньєтки можна придбати на станціях техогляду TÜV і на більшості автозаправних станцій. Віньєтки також можна замовити на офіційному сайті . Також віньєтки можна отримати в будь-якому ADAC центрі (вони зазвичай розташовані на околицях міст) або в офісах Dekra по всій Німеччині. Якщо ви постійно їздите в великі міста (Берлін, Мюнхен, Кёлн), то за віньєтками можна звернутися до адміністрацій цих міст. Німецька екологічна віньєтка коштує 5 - 8 євро (без урахування витрат на поштове відправлення). Якщо в інтернеті ви натрапите на суму 20 або 30 євро, то добре подумайте, чи варто купувати віньєтку за такою вартістю - її можуть пропонувати комерційні структури, які хочуть на цьому заробити або шахраї, які не збираються вам нічого продавати (тим більше відправляти).

Якщо в інтернеті ви натрапите на суму 20 або 30 євро, то добре подумайте, чи варто купувати віньєтку за такою вартістю - її можуть пропонувати комерційні структури, які хочуть на цьому заробити або шахраї, які не збираються вам нічого продавати (тим більше відправляти)

На віньєтці повинен бути написаний реєстраційний номер автомобіля. Якщо автомобіль буде перереєстровано або зміниться його реєстраційний номер, віньєтку теж доведеться міняти (тобто доведеться купувати нову).

У 2015 році в Німеччині з'явилася е-віньєтка. З будь-якої електронною версією цей вид віньєтки не має нічого спільного. Назва віньєтки вказує на те, що вона призначена для електромобілів і автомобілів з системою гібдірного приводу, які за допомогою енергії електрики можуть проїхати, по крайней мере, 40 кілометрів. На сьогоднішній день для вантажного транспорту подібна віньєтка неактуальна.

австрійські віньєтки

В Австрії екологічні віньєтки (так звана система «Abgas Pickerl») з'явилися в 2012 році. З 2015 року за порушення вимог стали застосовуватися санкції. Правда, в Австрії віньєтки необхідні тільки для в'їзду в «зелені зони» вантажних автомобілів категорій N1-N3.

На відміну від Німеччини, в Австрії «зелені зони» можуть охоплювати не тільки найбільші міста, а й цілі регіони (наприклад, в «зелену зону» потрапляє Верхня і Нижня Австрія, Штирія, Тіроль і Бургенланд). В останній раз список австрійських «зелених зон» був оновлений в квітні нинішнього року, коли в «зелену зону» була включена магістраль А12. На форумі Cargo.LT перевізники розповідали, що в той час на магістралі простоювали десятки вантажних автомобілів, водії яких відчайдушно намагалися знайти місце, де можна було б купити екологічні віньєтки. У всіх прикордонних пунктах продажів віньєтки були миттєво розпродані - водії, які не встигли їх купити, не наважувалися рухатися далі, так як такий ризик міг бути чреватий шраф в розмірі 2 180 євро. За спробу підробити віньєтку або технічні дані транспортного засобу в Австрії передбачений штраф в розмірі 7 270 євро! Це вкрай серйозне порушення - при інших обставинах штраф становить 90 євро, і може бути призначений як водієві, так і власнику транспортного засобу або керівнику транспортної компанії.

В Австрії віньєтками повинні бути позначені всі транспортні засоби, починаючи з класу Емістим Євро 1. Австрійські віньєтки бувають 6 різних кольорів - кожен колір вказує на певний клас емісії ( зі значеннями австрійських віньєток можна ознайомитися тут ). На віньєтці повинні бути написані 5 або 6 останніх чисел номера шасі, вид палива, на якому працює автомобіль, і категорія автомобіля. Австрійські віньєтки, точно також, як німецькі, закріплюються за конкретним транспортним засобом (тобто їх не можна знімати і наклеювати на інший транспортний засіб).

У більшість австрійських «зелених зон» можуть заїхати транспортні засоби класу емісії не нижче, ніж Євро 2. Крім того, на відміну від Німеччини, в австрійські «зелені зони» не можна в'їжджати ночами і у вихідні дні. Австрійські екологічні віньєтки коштують 2,5 євро, їх можна купити в авторизованих автомайстерень або в одному з бюро клубу ÖAMTC . Якщо ви захочете замовити віньєтку по інтернету, протягом 5 днів вам зможе її доставити така організація, як DEKRA - правда, в цьому випадку віньєтка коштуватиме 20 євро + податки + витрати на поштове відправлення.

Данські віньєтки

Данські віньєтки

У Данії екологічні віньєтки з'явилися в 2011 році. Система датських віньєток називається «EcoSticker». Екологічні віньєтки повинні бути наклеєні на всі автомобілі загальною масою понад 3,5 тонн, які в'їжджають в датські «зелені зони». Такі зони є в великих містах Данії - Копенгагені, Архуса, Оденсе і Аальбурге.

Такі зони є в великих містах Данії - Копенгагені, Архуса, Оденсе і Аальбурге

Віньєтка зеленого кольору видається на транспортні засоби, відповідні класу емісії не нижче, ніж Євро 4. На віньєтці повинен бути написаний реєстраційний номер транспортного засобу та назву країни реєстрації.

Якщо в «зелену зону» в'їжджає транспортний засіб, що не відповідає екологічним вимогам, то її водій або власник може бути оштрафований на 20 000 датських крон (2 700 євро). Автомобіль буде затриманий то тих пір, поки не буде сплачено штраф.

У деяких виняткових случах в датські «зелені зони» можуть в'їжджати автомобілі, які не відповідні екологічним вимогам. Для цього вони повинні отримати дозвіл датського Агентства з охорони навколишнього середовища.

Що далі?

Судячи з усього, в майбутньому ареали «зелених зон» в Європі будуть розширюватися. У 2017 - 2018 р.р. система екологічних віньєток під назвою «Emisni-Plaketa» повинна з'явитися в Чехії. Віньєтки будуть обов'язкові для всіх видів транспорту (легкових і вантажних автомобілів, автобусів і мотоциклів).

На сьогоднішній день «зелена зона» є тільки в Празі. У майбутньому такі зони з'являться і в інших великих містах Чехії. Очікується, що до 31 декября 2018 року в чеські «зелені зони» зможуть в'їжджати транспортні засоби, відповідні класу емісії не нижче Євро 3 (вони будуть позначатися жовтої віньєткою). Пізніше «планка» буде підвищена до віньєтки зеленого кольору (Євро 4).

За недотримання правил передбачені штрафи в розмірі 1 500 - 2 5000 чеських крон (55 - 95 євро).

Ходять чутки, що про «зелених зонах» подумує Іспанія, але точної інформації на це рахунок поки немає. Також вже відомо, що протягом декількох найближчих років в Німеччині повинні з'явитися «блакитні зони», куди зможуть в'їжджати тільки транспортні засоби, зазначені віньєткою «Blue NOx» (тобто транспортні засоби з шкідливими викидами NOx менш 80 мг / км). Між рядків цей план можна зрозуміти так, що Німеччина націлилася на обмеження руху автомобілів з дизельними двигунами (саме такі автомобілі відрізняються великою кількістю викидів оксидів азоту). Як відомо, вантажний транспорт також належить до цієї категорії ...

Як відомо, вантажний транспорт також належить до цієї категорії

«Зелені зони» в Європі: нинішня ситуація і плани на майбутнє

В останні роки в Європі стрімко збільшується кількість так званих «зелених зон» - це зони, де обмежується рух «недружніх» до навколишнього середовища транспортних средст. Нещодавно ми писали про «зелених зонах» у Франції , А в цій публікації пропонуємо нашим читачам ознайомитися з подібними зонами в інших європейських країнах.

В даний час в Європі налічується понад 200 «зелених зон». На карті можна побачити, що такі зони є майже у всіх країнах. У деяких з них рух транспортних засобів з підвищеною небезпекою для навколишнього середовища регламентується за допомогою спеціальних віньєток, що вказують на рівень виділяється автомобілями забруднення. Такі віньєтки використовуються у Франції, Німеччині, Данії, Австрії. Найближчим часом список країн повинні доповнити Чехія та Іспанія. Схоже, що з часом цей список буде розширюватися.

Для чого потрібні екологічні віньєтки

Віньєтки використовуються як знаки позначення зон, де діють певні екологічні обмеження (щоб в ці зони не потрапляли транспортні засоби, які становлять небезпеку для навколишнього середовища, і в таких зонах не створювалися транспортні затори). Віньєтки бувають різного кольору, цифри на віньєтках вказують, як правило, на європейський стандарт емісії (Євро 1, Євро 2 і т.д.). В окремих країнах можуть бути і інші умовні позначення.

Екологічні віньєтки не треба плутати з віньєтками для оплати проїзду по дорогах певної країни - це не форма дорожнього збору, а, як уже говорилося, знак позначення рівня екологічності транспортних засобів, що дає право транспортному засобу тієї чи іншої екологічної категорії в'їжджати в відповідні зони (вони, в основному, знаходяться у великих європейських містах). Віньєтки платні, але плата за них символічна (приблизно 5 євро, без урахування вартості поштового відправлення). Перевізники можуть їх замовити по інтернету - радимо це робити на офіційних державних сайтах. Попереджаємо - в інтернеті багато посередників, які бажають заробити на продажу віньєток (як правило, в комерційних цілях вони виносять свої оголошення на перші позиції пошукових систем), тому щоб перевізники не переплачували і були впевнені в тому, що отримають замовлену віньєтку поштою, їм краще звертатися до офіційних представників.

У кожній окремій країні регламент «зелених зон» може дуже відрізнятися ( докладніше про це тут ), Але, так чи інакше, національний регламент не може суперечити загальноєвропейському, в якому говориться, що не можна дискримінувати автомобілі, зареєстровані в різних країнах Європейського Союзу. Однак, не всі європейські країни є членами ЄС! Але це ніяк не звільняє власників транспортних засобів з країн, що не входять до складу Товариства, від обов'язку дотримуватися конкретних національні вимоги.

Тому при поїздках до великих міст Європи потрібно уважно стежити за знаками, що вказують на екологічні зони. Як правило, це модифікації дорожнього знака, який в литовських Правилах дорожнього руху стоїть під номером 302 ( «Рух заборонено» - в російських ПДР це знак під номером 3.2). Якщо водії будуть уважними, то «випадково» вони в такі зони не потраплять.

У плани ЄС входить створення загальноєвропейської системи віньєток, тому відповідні європейські структури займаються збором інформації про гарну практиці і діляться нею з адміністраторами національних систем. Цілком може бути, що найближчим часом система екологічних віньєток буде уніфікована, що дуже допоможе роботі перевізників.

німецькі віньєтки

Хочемо нагадати, що з 2010 року в Європейському Союзі з'явилася загальноєвропейська віньєтка, що позначає рівень викидів CO₂, але вона ніде не обов'язкова, тому в цій публікації ми не будемо про неї розповідати.

Хочемо нагадати, що з 2010 року в Європейському Союзі з'явилася загальноєвропейська віньєтка, що позначає рівень викидів CO₂, але вона ніде не обов'язкова, тому в цій публікації ми не будемо про неї розповідати

У найбільшому європейському державі - Німеччині - перші «зелені зони» з'явилися в 2007 році. Поступово їх число виросло до 50-и. Вони оголошені в найбільших містах (і їх передмістях) Німеччини. В'їзд в ці зони можливий тільки при наявності віньєтки (нім. Umweltplakette) зеленого кольору. Однак, якщо ви не збираєте в'їжджати в ці зони, то купувати віньєтку вам не треба: віньєтка обов'язкова тільки при в'їзді в «зелену зону».

Віньєтка зеленого кольору видається на автомобілі, клас емісії яких відповідає стандарту Євро 4 (і вище), і на автомобілі стандарту Євро 3, але при цьому в технічній документації таких автомобілів должнo бути зазначено, що в них встановлено фільтр для видалення дрібних частинок.

Віньєтка жовтого кольору видається на автомобілі стандарту Євро 3, а віньєтка червоного кольору - на автомобілі стандарту Євро 2. Важливо врахувати, що ці види віньєток лише опеределяется рівень «доброзичливості» транспортного засобу до навколишнього середовища, але не дають права проїзду такого транспортного засобу в « зелені зони ». До речі, неофіційне, але дуже поширена назва «зеленої зони» відбулося саме від віньєтки зеленого кольору.

У Німеччині, на відміну від Франції, штраф в розмірі 80 євро назначется не тільки за проїзд по «зеленій зоні» без соотвествующей віньєтки, але і за паркову в такій зоні без наявності віньєтки.

Детальна інформація про «зелених зонах» в Німеччині знаходиться тут . Віньєтки можна придбати на станціях техогляду TÜV і на більшості автозаправних станцій. Віньєтки також можна замовити на офіційному сайті . Також віньєтки можна отримати в будь-якому ADAC центрі (вони зазвичай розташовані на околицях міст) або в офісах Dekra по всій Німеччині. Якщо ви постійно їздите в великі міста (Берлін, Мюнхен, Кёлн), то за віньєтками можна звернутися до адміністрацій цих міст. Німецька екологічна віньєтка коштує 5 - 8 євро (без урахування витрат на поштове відправлення). Якщо в інтернеті ви натрапите на суму 20 або 30 євро, то добре подумайте, чи варто купувати віньєтку за такою вартістю - її можуть пропонувати комерційні структури, які хочуть на цьому заробити або шахраї, які не збираються вам нічого продавати (тим більше відправляти).

Якщо в інтернеті ви натрапите на суму 20 або 30 євро, то добре подумайте, чи варто купувати віньєтку за такою вартістю - її можуть пропонувати комерційні структури, які хочуть на цьому заробити або шахраї, які не збираються вам нічого продавати (тим більше відправляти)

На віньєтці повинен бути написаний реєстраційний номер автомобіля. Якщо автомобіль буде перереєстровано або зміниться його реєстраційний номер, віньєтку теж доведеться міняти (тобто доведеться купувати нову).

У 2015 році в Німеччині з'явилася е-віньєтка. З будь-якої електронною версією цей вид віньєтки не має нічого спільного. Назва віньєтки вказує на те, що вона призначена для електромобілів і автомобілів з системою гібдірного приводу, які за допомогою енергії електрики можуть проїхати, по крайней мере, 40 кілометрів. На сьогоднішній день для вантажного транспорту подібна віньєтка неактуальна.

австрійські віньєтки

В Австрії екологічні віньєтки (так звана система «Abgas Pickerl») з'явилися в 2012 році. З 2015 року за порушення вимог стали застосовуватися санкції. Правда, в Австрії віньєтки необхідні тільки для в'їзду в «зелені зони» вантажних автомобілів категорій N1-N3.

На відміну від Німеччини, в Австрії «зелені зони» можуть охоплювати не тільки найбільші міста, а й цілі регіони (наприклад, в «зелену зону» потрапляє Верхня і Нижня Австрія, Штирія, Тіроль і Бургенланд). В останній раз список австрійських «зелених зон» був оновлений в квітні нинішнього року, коли в «зелену зону» була включена магістраль А12. На форумі Cargo.LT перевізники розповідали, що в той час на магістралі простоювали десятки вантажних автомобілів, водії яких відчайдушно намагалися знайти місце, де можна було б купити екологічні віньєтки. У всіх прикордонних пунктах продажів віньєтки були миттєво розпродані - водії, які не встигли їх купити, не наважувалися рухатися далі, так як такий ризик міг бути чреватий шраф в розмірі 2 180 євро. За спробу підробити віньєтку або технічні дані транспортного засобу в Австрії передбачений штраф в розмірі 7 270 євро! Це вкрай серйозне порушення - при інших обставинах штраф становить 90 євро, і може бути призначений як водієві, так і власнику транспортного засобу або керівнику транспортної компанії.

В Австрії віньєтками повинні бути позначені всі транспортні засоби, починаючи з класу Емістим Євро 1. Австрійські віньєтки бувають 6 різних кольорів - кожен колір вказує на певний клас емісії ( зі значеннями австрійських віньєток можна ознайомитися тут ). На віньєтці повинні бути написані 5 або 6 останніх чисел номера шасі, вид палива, на якому працює автомобіль, і категорія автомобіля. Австрійські віньєтки, точно також, як німецькі, закріплюються за конкретним транспортним засобом (тобто їх не можна знімати і наклеювати на інший транспортний засіб).

У більшість австрійських «зелених зон» можуть заїхати транспортні засоби класу емісії не нижче, ніж Євро 2. Крім того, на відміну від Німеччини, в австрійські «зелені зони» не можна в'їжджати ночами і у вихідні дні. Австрійські екологічні віньєтки коштують 2,5 євро, їх можна купити в авторизованих автомайстерень або в одному з бюро клубу ÖAMTC . Якщо ви захочете замовити віньєтку по інтернету, протягом 5 днів вам зможе її доставити така організація, як DEKRA - правда, в цьому випадку віньєтка коштуватиме 20 євро + податки + витрати на поштове відправлення.

Данські віньєтки

Данські віньєтки

У Данії екологічні віньєтки з'явилися в 2011 році. Система датських віньєток називається «EcoSticker». Екологічні віньєтки повинні бути наклеєні на всі автомобілі загальною масою понад 3,5 тонн, які в'їжджають в датські «зелені зони». Такі зони є в великих містах Данії - Копенгагені, Архуса, Оденсе і Аальбурге.

Такі зони є в великих містах Данії - Копенгагені, Архуса, Оденсе і Аальбурге

Віньєтка зеленого кольору видається на транспортні засоби, відповідні класу емісії не нижче, ніж Євро 4. На віньєтці повинен бути написаний реєстраційний номер транспортного засобу та назву країни реєстрації.

Якщо в «зелену зону» в'їжджає транспортний засіб, що не відповідає екологічним вимогам, то її водій або власник може бути оштрафований на 20 000 датських крон (2 700 євро). Автомобіль буде затриманий то тих пір, поки не буде сплачено штраф.

У деяких виняткових случах в датські «зелені зони» можуть в'їжджати автомобілі, які не відповідні екологічним вимогам. Для цього вони повинні отримати дозвіл датського Агентства з охорони навколишнього середовища.

Що далі?

Судячи з усього, в майбутньому ареали «зелених зон» в Європі будуть розширюватися. У 2017 - 2018 р.р. система екологічних віньєток під назвою «Emisni-Plaketa» повинна з'явитися в Чехії. Віньєтки будуть обов'язкові для всіх видів транспорту (легкових і вантажних автомобілів, автобусів і мотоциклів).

На сьогоднішній день «зелена зона» є тільки в Празі. У майбутньому такі зони з'являться і в інших великих містах Чехії. Очікується, що до 31 декября 2018 року в чеські «зелені зони» зможуть в'їжджати транспортні засоби, відповідні класу емісії не нижче Євро 3 (вони будуть позначатися жовтої віньєткою). Пізніше «планка» буде підвищена до віньєтки зеленого кольору (Євро 4).

За недотримання правил передбачені штрафи в розмірі 1 500 - 2 5000 чеських крон (55 - 95 євро).

Ходять чутки, що про «зелених зонах» подумує Іспанія, але точної інформації на це рахунок поки немає. Також вже відомо, що протягом декількох найближчих років в Німеччині повинні з'явитися «блакитні зони», куди зможуть в'їжджати тільки транспортні засоби, зазначені віньєткою «Blue NOx» (тобто транспортні засоби з шкідливими викидами NOx менш 80 мг / км). Між рядків цей план можна зрозуміти так, що Німеччина націлилася на обмеження руху автомобілів з дизельними двигунами (саме такі автомобілі відрізняються великою кількістю викидів оксидів азоту). Як відомо, вантажний транспорт також належить до цієї категорії ...

Як відомо, вантажний транспорт також належить до цієї категорії

«Зелені зони» в Європі: нинішня ситуація і плани на майбутнє

В останні роки в Європі стрімко збільшується кількість так званих «зелених зон» - це зони, де обмежується рух «недружніх» до навколишнього середовища транспортних средст. Нещодавно ми писали про «зелених зонах» у Франції , А в цій публікації пропонуємо нашим читачам ознайомитися з подібними зонами в інших європейських країнах.

В даний час в Європі налічується понад 200 «зелених зон». На карті можна побачити, що такі зони є майже у всіх країнах. У деяких з них рух транспортних засобів з підвищеною небезпекою для навколишнього середовища регламентується за допомогою спеціальних віньєток, що вказують на рівень виділяється автомобілями забруднення. Такі віньєтки використовуються у Франції, Німеччині, Данії, Австрії. Найближчим часом список країн повинні доповнити Чехія та Іспанія. Схоже, що з часом цей список буде розширюватися.

Для чого потрібні екологічні віньєтки

Віньєтки використовуються як знаки позначення зон, де діють певні екологічні обмеження (щоб в ці зони не потрапляли транспортні засоби, які становлять небезпеку для навколишнього середовища, і в таких зонах не створювалися транспортні затори). Віньєтки бувають різного кольору, цифри на віньєтках вказують, як правило, на європейський стандарт емісії (Євро 1, Євро 2 і т.д.). В окремих країнах можуть бути і інші умовні позначення.

Екологічні віньєтки не треба плутати з віньєтками для оплати проїзду по дорогах певної країни - це не форма дорожнього збору, а, як уже говорилося, знак позначення рівня екологічності транспортних засобів, що дає право транспортному засобу тієї чи іншої екологічної категорії в'їжджати в відповідні зони (вони, в основному, знаходяться у великих європейських містах). Віньєтки платні, але плата за них символічна (приблизно 5 євро, без урахування вартості поштового відправлення). Перевізники можуть їх замовити по інтернету - радимо це робити на офіційних державних сайтах. Попереджаємо - в інтернеті багато посередників, які бажають заробити на продажу віньєток (як правило, в комерційних цілях вони виносять свої оголошення на перші позиції пошукових систем), тому щоб перевізники не переплачували і були впевнені в тому, що отримають замовлену віньєтку поштою, їм краще звертатися до офіційних представників.

У кожній окремій країні регламент «зелених зон» може дуже відрізнятися ( докладніше про це тут ), Але, так чи інакше, національний регламент не може суперечити загальноєвропейському, в якому говориться, що не можна дискримінувати автомобілі, зареєстровані в різних країнах Європейського Союзу. Однак, не всі європейські країни є членами ЄС! Але це ніяк не звільняє власників транспортних засобів з країн, що не входять до складу Товариства, від обов'язку дотримуватися конкретних національні вимоги.

Тому при поїздках до великих міст Європи потрібно уважно стежити за знаками, що вказують на екологічні зони. Як правило, це модифікації дорожнього знака, який в литовських Правилах дорожнього руху стоїть під номером 302 ( «Рух заборонено» - в російських ПДР це знак під номером 3.2). Якщо водії будуть уважними, то «випадково» вони в такі зони не потраплять.

У плани ЄС входить створення загальноєвропейської системи віньєток, тому відповідні європейські структури займаються збором інформації про гарну практиці і діляться нею з адміністраторами національних систем. Цілком може бути, що найближчим часом система екологічних віньєток буде уніфікована, що дуже допоможе роботі перевізників.

німецькі віньєтки

Хочемо нагадати, що з 2010 року в Європейському Союзі з'явилася загальноєвропейська віньєтка, що позначає рівень викидів CO₂, але вона ніде не обов'язкова, тому в цій публікації ми не будемо про неї розповідати.

Хочемо нагадати, що з 2010 року в Європейському Союзі з'явилася загальноєвропейська віньєтка, що позначає рівень викидів CO₂, але вона ніде не обов'язкова, тому в цій публікації ми не будемо про неї розповідати

У найбільшому європейському державі - Німеччині - перші «зелені зони» з'явилися в 2007 році. Поступово їх число виросло до 50-и. Вони оголошені в найбільших містах (і їх передмістях) Німеччини. В'їзд в ці зони можливий тільки при наявності віньєтки (нім. Umweltplakette) зеленого кольору. Однак, якщо ви не збираєте в'їжджати в ці зони, то купувати віньєтку вам не треба: віньєтка обов'язкова тільки при в'їзді в «зелену зону».

Віньєтка зеленого кольору видається на автомобілі, клас емісії яких відповідає стандарту Євро 4 (і вище), і на автомобілі стандарту Євро 3, але при цьому в технічній документації таких автомобілів должнo бути зазначено, що в них встановлено фільтр для видалення дрібних частинок.

Віньєтка жовтого кольору видається на автомобілі стандарту Євро 3, а віньєтка червоного кольору - на автомобілі стандарту Євро 2. Важливо врахувати, що ці види віньєток лише опеределяется рівень «доброзичливості» транспортного засобу до навколишнього середовища, але не дають права проїзду такого транспортного засобу в « зелені зони ». До речі, неофіційне, але дуже поширена назва «зеленої зони» відбулося саме від віньєтки зеленого кольору.

У Німеччині, на відміну від Франції, штраф в розмірі 80 євро назначется не тільки за проїзд по «зеленій зоні» без соотвествующей віньєтки, але і за паркову в такій зоні без наявності віньєтки.

Детальна інформація про «зелених зонах» в Німеччині знаходиться тут . Віньєтки можна придбати на станціях техогляду TÜV і на більшості автозаправних станцій. Віньєтки також можна замовити на офіційному сайті . Також віньєтки можна отримати в будь-якому ADAC центрі (вони зазвичай розташовані на околицях міст) або в офісах Dekra по всій Німеччині. Якщо ви постійно їздите в великі міста (Берлін, Мюнхен, Кёлн), то за віньєтками можна звернутися до адміністрацій цих міст. Німецька екологічна віньєтка коштує 5 - 8 євро (без урахування витрат на поштове відправлення). Якщо в інтернеті ви натрапите на суму 20 або 30 євро, то добре подумайте, чи варто купувати віньєтку за такою вартістю - її можуть пропонувати комерційні структури, які хочуть на цьому заробити або шахраї, які не збираються вам нічого продавати (тим більше відправляти).

Якщо в інтернеті ви натрапите на суму 20 або 30 євро, то добре подумайте, чи варто купувати віньєтку за такою вартістю - її можуть пропонувати комерційні структури, які хочуть на цьому заробити або шахраї, які не збираються вам нічого продавати (тим більше відправляти)

На віньєтці повинен бути написаний реєстраційний номер автомобіля. Якщо автомобіль буде перереєстровано або зміниться його реєстраційний номер, віньєтку теж доведеться міняти (тобто доведеться купувати нову).

У 2015 році в Німеччині з'явилася е-віньєтка. З будь-якої електронною версією цей вид віньєтки не має нічого спільного. Назва віньєтки вказує на те, що вона призначена для електромобілів і автомобілів з системою гібдірного приводу, які за допомогою енергії електрики можуть проїхати, по крайней мере, 40 кілометрів. На сьогоднішній день для вантажного транспорту подібна віньєтка неактуальна.

австрійські віньєтки

В Австрії екологічні віньєтки (так звана система «Abgas Pickerl») з'явилися в 2012 році. З 2015 року за порушення вимог стали застосовуватися санкції. Правда, в Австрії віньєтки необхідні тільки для в'їзду в «зелені зони» вантажних автомобілів категорій N1-N3.

На відміну від Німеччини, в Австрії «зелені зони» можуть охоплювати не тільки найбільші міста, а й цілі регіони (наприклад, в «зелену зону» потрапляє Верхня і Нижня Австрія, Штирія, Тіроль і Бургенланд). В останній раз список австрійських «зелених зон» був оновлений в квітні нинішнього року, коли в «зелену зону» була включена магістраль А12. На форумі Cargo.LT перевізники розповідали, що в той час на магістралі простоювали десятки вантажних автомобілів, водії яких відчайдушно намагалися знайти місце, де можна було б купити екологічні віньєтки. У всіх прикордонних пунктах продажів віньєтки були миттєво розпродані - водії, які не встигли їх купити, не наважувалися рухатися далі, так як такий ризик міг бути чреватий шраф в розмірі 2 180 євро. За спробу підробити віньєтку або технічні дані транспортного засобу в Австрії передбачений штраф в розмірі 7 270 євро! Це вкрай серйозне порушення - при інших обставинах штраф становить 90 євро, і може бути призначений як водієві, так і власнику транспортного засобу або керівнику транспортної компанії.

В Австрії віньєтками повинні бути позначені всі транспортні засоби, починаючи з класу Емістим Євро 1. Австрійські віньєтки бувають 6 різних кольорів - кожен колір вказує на певний клас емісії ( зі значеннями австрійських віньєток можна ознайомитися тут ). На віньєтці повинні бути написані 5 або 6 останніх чисел номера шасі, вид палива, на якому працює автомобіль, і категорія автомобіля. Австрійські віньєтки, точно також, як німецькі, закріплюються за конкретним транспортним засобом (тобто їх не можна знімати і наклеювати на інший транспортний засіб).

У більшість австрійських «зелених зон» можуть заїхати транспортні засоби класу емісії не нижче, ніж Євро 2. Крім того, на відміну від Німеччини, в австрійські «зелені зони» не можна в'їжджати ночами і у вихідні дні. Австрійські екологічні віньєтки коштують 2,5 євро, їх можна купити в авторизованих автомайстерень або в одному з бюро клубу ÖAMTC . Якщо ви захочете замовити віньєтку по інтернету, протягом 5 днів вам зможе її доставити така організація, як DEKRA - правда, в цьому випадку віньєтка коштуватиме 20 євро + податки + витрати на поштове відправлення.

Данські віньєтки

Данські віньєтки

У Данії екологічні віньєтки з'явилися в 2011 році. Система датських віньєток називається «EcoSticker». Екологічні віньєтки повинні бути наклеєні на всі автомобілі загальною масою понад 3,5 тонн, які в'їжджають в датські «зелені зони». Такі зони є в великих містах Данії - Копенгагені, Архуса, Оденсе і Аальбурге.

Такі зони є в великих містах Данії - Копенгагені, Архуса, Оденсе і Аальбурге

Віньєтка зеленого кольору видається на транспортні засоби, відповідні класу емісії не нижче, ніж Євро 4. На віньєтці повинен бути написаний реєстраційний номер транспортного засобу та назву країни реєстрації.

Якщо в «зелену зону» в'їжджає транспортний засіб, що не відповідає екологічним вимогам, то її водій або власник може бути оштрафований на 20 000 датських крон (2 700 євро). Автомобіль буде затриманий то тих пір, поки не буде сплачено штраф.

У деяких виняткових случах в датські «зелені зони» можуть в'їжджати автомобілі, які не відповідні екологічним вимогам. Для цього вони повинні отримати дозвіл датського Агентства з охорони навколишнього середовища.

Що далі?

Судячи з усього, в майбутньому ареали «зелених зон» в Європі будуть розширюватися. У 2017 - 2018 р.р. система екологічних віньєток під назвою «Emisni-Plaketa» повинна з'явитися в Чехії. Віньєтки будуть обов'язкові для всіх видів транспорту (легкових і вантажних автомобілів, автобусів і мотоциклів).

На сьогоднішній день «зелена зона» є тільки в Празі. У майбутньому такі зони з'являться і в інших великих містах Чехії. Очікується, що до 31 декября 2018 року в чеські «зелені зони» зможуть в'їжджати транспортні засоби, відповідні класу емісії не нижче Євро 3 (вони будуть позначатися жовтої віньєткою). Пізніше «планка» буде підвищена до віньєтки зеленого кольору (Євро 4).

За недотримання правил передбачені штрафи в розмірі 1 500 - 2 5000 чеських крон (55 - 95 євро).

Ходять чутки, що про «зелених зонах» подумує Іспанія, але точної інформації на це рахунок поки немає. Також вже відомо, що протягом декількох найближчих років в Німеччині повинні з'явитися «блакитні зони», куди зможуть в'їжджати тільки транспортні засоби, зазначені віньєткою «Blue NOx» (тобто транспортні засоби з шкідливими викидами NOx менш 80 мг / км). Між рядків цей план можна зрозуміти так, що Німеччина націлилася на обмеження руху автомобілів з дизельними двигунами (саме такі автомобілі відрізняються великою кількістю викидів оксидів азоту). Як відомо, вантажний транспорт також належить до цієї категорії ...

Як відомо, вантажний транспорт також належить до цієї категорії

«Зелені зони» в Європі: нинішня ситуація і плани на майбутнє

В останні роки в Європі стрімко збільшується кількість так званих «зелених зон» - це зони, де обмежується рух «недружніх» до навколишнього середовища транспортних средст. Нещодавно ми писали про «зелених зонах» у Франції , А в цій публікації пропонуємо нашим читачам ознайомитися з подібними зонами в інших європейських країнах.

В даний час в Європі налічується понад 200 «зелених зон». На карті можна побачити, що такі зони є майже у всіх країнах. У деяких з них рух транспортних засобів з підвищеною небезпекою для навколишнього середовища регламентується за допомогою спеціальних віньєток, що вказують на рівень виділяється автомобілями забруднення. Такі віньєтки використовуються у Франції, Німеччині, Данії, Австрії. Найближчим часом список країн повинні доповнити Чехія та Іспанія. Схоже, що з часом цей список буде розширюватися.

Для чого потрібні екологічні віньєтки

Віньєтки використовуються як знаки позначення зон, де діють певні екологічні обмеження (щоб в ці зони не потрапляли транспортні засоби, які становлять небезпеку для навколишнього середовища, і в таких зонах не створювалися транспортні затори). Віньєтки бувають різного кольору, цифри на віньєтках вказують, як правило, на європейський стандарт емісії (Євро 1, Євро 2 і т.д.). В окремих країнах можуть бути і інші умовні позначення.

Екологічні віньєтки не треба плутати з віньєтками для оплати проїзду по дорогах певної країни - це не форма дорожнього збору, а, як уже говорилося, знак позначення рівня екологічності транспортних засобів, що дає право транспортному засобу тієї чи іншої екологічної категорії в'їжджати в відповідні зони (вони, в основному, знаходяться у великих європейських містах). Віньєтки платні, але плата за них символічна (приблизно 5 євро, без урахування вартості поштового відправлення). Перевізники можуть їх замовити по інтернету - радимо це робити на офіційних державних сайтах. Попереджаємо - в інтернеті багато посередників, які бажають заробити на продажу віньєток (як правило, в комерційних цілях вони виносять свої оголошення на перші позиції пошукових систем), тому щоб перевізники не переплачували і були впевнені в тому, що отримають замовлену віньєтку поштою, їм краще звертатися до офіційних представників.

У кожній окремій країні регламент «зелених зон» може дуже відрізнятися ( докладніше про це тут ), Але, так чи інакше, національний регламент не може суперечити загальноєвропейському, в якому говориться, що не можна дискримінувати автомобілі, зареєстровані в різних країнах Європейського Союзу. Однак, не всі європейські країни є членами ЄС! Але це ніяк не звільняє власників транспортних засобів з країн, що не входять до складу Товариства, від обов'язку дотримуватися конкретних національні вимоги.

Тому при поїздках до великих міст Європи потрібно уважно стежити за знаками, що вказують на екологічні зони. Як правило, це модифікації дорожнього знака, який в литовських Правилах дорожнього руху стоїть під номером 302 ( «Рух заборонено» - в російських ПДР це знак під номером 3.2). Якщо водії будуть уважними, то «випадково» вони в такі зони не потраплять.

У плани ЄС входить створення загальноєвропейської системи віньєток, тому відповідні європейські структури займаються збором інформації про гарну практиці і діляться нею з адміністраторами національних систем. Цілком може бути, що найближчим часом система екологічних віньєток буде уніфікована, що дуже допоможе роботі перевізників.

німецькі віньєтки

Хочемо нагадати, що з 2010 року в Європейському Союзі з'явилася загальноєвропейська віньєтка, що позначає рівень викидів CO₂, але вона ніде не обов'язкова, тому в цій публікації ми не будемо про неї розповідати.

Хочемо нагадати, що з 2010 року в Європейському Союзі з'явилася загальноєвропейська віньєтка, що позначає рівень викидів CO₂, але вона ніде не обов'язкова, тому в цій публікації ми не будемо про неї розповідати

У найбільшому європейському державі - Німеччині - перші «зелені зони» з'явилися в 2007 році. Поступово їх число виросло до 50-и. Вони оголошені в найбільших містах (і їх передмістях) Німеччини. В'їзд в ці зони можливий тільки при наявності віньєтки (нім. Umweltplakette) зеленого кольору. Однак, якщо ви не збираєте в'їжджати в ці зони, то купувати віньєтку вам не треба: віньєтка обов'язкова тільки при в'їзді в «зелену зону».

Віньєтка зеленого кольору видається на автомобілі, клас емісії яких відповідає стандарту Євро 4 (і вище), і на автомобілі стандарту Євро 3, але при цьому в технічній документації таких автомобілів должнo бути зазначено, що в них встановлено фільтр для видалення дрібних частинок.

Віньєтка жовтого кольору видається на автомобілі стандарту Євро 3, а віньєтка червоного кольору - на автомобілі стандарту Євро 2. Важливо врахувати, що ці види віньєток лише опеределяется рівень «доброзичливості» транспортного засобу до навколишнього середовища, але не дають права проїзду такого транспортного засобу в « зелені зони ». До речі, неофіційне, але дуже поширена назва «зеленої зони» відбулося саме від віньєтки зеленого кольору.

У Німеччині, на відміну від Франції, штраф в розмірі 80 євро назначется не тільки за проїзд по «зеленій зоні» без соотвествующей віньєтки, але і за паркову в такій зоні без наявності віньєтки.

Детальна інформація про «зелених зонах» в Німеччині знаходиться тут . Віньєтки можна придбати на станціях техогляду TÜV і на більшості автозаправних станцій. Віньєтки також можна замовити на офіційному сайті . Також віньєтки можна отримати в будь-якому ADAC центрі (вони зазвичай розташовані на околицях міст) або в офісах Dekra по всій Німеччині. Якщо ви постійно їздите в великі міста (Берлін, Мюнхен, Кёлн), то за віньєтками можна звернутися до адміністрацій цих міст. Німецька екологічна віньєтка коштує 5 - 8 євро (без урахування витрат на поштове відправлення). Якщо в інтернеті ви натрапите на суму 20 або 30 євро, то добре подумайте, чи варто купувати віньєтку за такою вартістю - її можуть пропонувати комерційні структури, які хочуть на цьому заробити або шахраї, які не збираються вам нічого продавати (тим більше відправляти).

Якщо в інтернеті ви натрапите на суму 20 або 30 євро, то добре подумайте, чи варто купувати віньєтку за такою вартістю - її можуть пропонувати комерційні структури, які хочуть на цьому заробити або шахраї, які не збираються вам нічого продавати (тим більше відправляти)

На віньєтці повинен бути написаний реєстраційний номер автомобіля. Якщо автомобіль буде перереєстровано або зміниться його реєстраційний номер, віньєтку теж доведеться міняти (тобто доведеться купувати нову).

У 2015 році в Німеччині з'явилася е-віньєтка. З будь-якої електронною версією цей вид віньєтки не має нічого спільного. Назва віньєтки вказує на те, що вона призначена для електромобілів і автомобілів з системою гібдірного приводу, які за допомогою енергії електрики можуть проїхати, по крайней мере, 40 кілометрів. На сьогоднішній день для вантажного транспорту подібна віньєтка неактуальна.

австрійські віньєтки

В Австрії екологічні віньєтки (так звана система «Abgas Pickerl») з'явилися в 2012 році. З 2015 року за порушення вимог стали застосовуватися санкції. Правда, в Австрії віньєтки необхідні тільки для в'їзду в «зелені зони» вантажних автомобілів категорій N1-N3.

На відміну від Німеччини, в Австрії «зелені зони» можуть охоплювати не тільки найбільші міста, а й цілі регіони (наприклад, в «зелену зону» потрапляє Верхня і Нижня Австрія, Штирія, Тіроль і Бургенланд). В останній раз список австрійських «зелених зон» був оновлений в квітні нинішнього року, коли в «зелену зону» була включена магістраль А12. На форумі Cargo.LT перевізники розповідали, що в той час на магістралі простоювали десятки вантажних автомобілів, водії яких відчайдушно намагалися знайти місце, де можна було б купити екологічні віньєтки. У всіх прикордонних пунктах продажів віньєтки були миттєво розпродані - водії, які не встигли їх купити, не наважувалися рухатися далі, так як такий ризик міг бути чреватий шраф в розмірі 2 180 євро. За спробу підробити віньєтку або технічні дані транспортного засобу в Австрії передбачений штраф в розмірі 7 270 євро! Це вкрай серйозне порушення - при інших обставинах штраф становить 90 євро, і може бути призначений як водієві, так і власнику транспортного засобу або керівнику транспортної компанії.

В Австрії віньєтками повинні бути позначені всі транспортні засоби, починаючи з класу Емістим Євро 1. Австрійські віньєтки бувають 6 різних кольорів - кожен колір вказує на певний клас емісії ( зі значеннями австрійських віньєток можна ознайомитися тут ). На віньєтці повинні бути написані 5 або 6 останніх чисел номера шасі, вид палива, на якому працює автомобіль, і категорія автомобіля. Австрійські віньєтки, точно також, як німецькі, закріплюються за конкретним транспортним засобом (тобто їх не можна знімати і наклеювати на інший транспортний засіб).

У більшість австрійських «зелених зон» можуть заїхати транспортні засоби класу емісії не нижче, ніж Євро 2. Крім того, на відміну від Німеччини, в австрійські «зелені зони» не можна в'їжджати ночами і у вихідні дні. Австрійські екологічні віньєтки коштують 2,5 євро, їх можна купити в авторизованих автомайстерень або в одному з бюро клубу ÖAMTC . Якщо ви захочете замовити віньєтку по інтернету, протягом 5 днів вам зможе її доставити така організація, як DEKRA - правда, в цьому випадку віньєтка коштуватиме 20 євро + податки + витрати на поштове відправлення.

Данські віньєтки

Данські віньєтки

У Данії екологічні віньєтки з'явилися в 2011 році. Система датських віньєток називається «EcoSticker». Екологічні віньєтки повинні бути наклеєні на всі автомобілі загальною масою понад 3,5 тонн, які в'їжджають в датські «зелені зони». Такі зони є в великих містах Данії - Копенгагені, Архуса, Оденсе і Аальбурге.

Такі зони є в великих містах Данії - Копенгагені, Архуса, Оденсе і Аальбурге

Віньєтка зеленого кольору видається на транспортні засоби, відповідні класу емісії не нижче, ніж Євро 4. На віньєтці повинен бути написаний реєстраційний номер транспортного засобу та назву країни реєстрації.

Якщо в «зелену зону» в'їжджає транспортний засіб, що не відповідає екологічним вимогам, то її водій або власник може бути оштрафований на 20 000 датських крон (2 700 євро). Автомобіль буде затриманий то тих пір, поки не буде сплачено штраф.

У деяких виняткових случах в датські «зелені зони» можуть в'їжджати автомобілі, які не відповідні екологічним вимогам. Для цього вони повинні отримати дозвіл датського Агентства з охорони навколишнього середовища.

Що далі?

Судячи з усього, в майбутньому ареали «зелених зон» в Європі будуть розширюватися. У 2017 - 2018 р.р. система екологічних віньєток під назвою «Emisni-Plaketa» повинна з'явитися в Чехії. Віньєтки будуть обов'язкові для всіх видів транспорту (легкових і вантажних автомобілів, автобусів і мотоциклів).

На сьогоднішній день «зелена зона» є тільки в Празі. У майбутньому такі зони з'являться і в інших великих містах Чехії. Очікується, що до 31 декября 2018 року в чеські «зелені зони» зможуть в'їжджати транспортні засоби, відповідні класу емісії не нижче Євро 3 (вони будуть позначатися жовтої віньєткою). Пізніше «планка» буде підвищена до віньєтки зеленого кольору (Євро 4).

За недотримання правил передбачені штрафи в розмірі 1 500 - 2 5000 чеських крон (55 - 95 євро).

Ходять чутки, що про «зелених зонах» подумує Іспанія, але точної інформації на це рахунок поки немає. Також вже відомо, що протягом декількох найближчих років в Німеччині повинні з'явитися «блакитні зони», куди зможуть в'їжджати тільки транспортні засоби, зазначені віньєткою «Blue NOx» (тобто транспортні засоби з шкідливими викидами NOx менш 80 мг / км). Між рядків цей план можна зрозуміти так, що Німеччина націлилася на обмеження руху автомобілів з дизельними двигунами (саме такі автомобілі відрізняються великою кількістю викидів оксидів азоту). Як відомо, вантажний транспорт також належить до цієї категорії ...

Як відомо, вантажний транспорт також належить до цієї категорії

«Зелені зони» в Європі: нинішня ситуація і плани на майбутнє

В останні роки в Європі стрімко збільшується кількість так званих «зелених зон» - це зони, де обмежується рух «недружніх» до навколишнього середовища транспортних средст. Нещодавно ми писали про «зелених зонах» у Франції , А в цій публікації пропонуємо нашим читачам ознайомитися з подібними зонами в інших європейських країнах.

В даний час в Європі налічується понад 200 «зелених зон». На карті можна побачити, що такі зони є майже у всіх країнах. У деяких з них рух транспортних засобів з підвищеною небезпекою для навколишнього середовища регламентується за допомогою спеціальних віньєток, що вказують на рівень виділяється автомобілями забруднення. Такі віньєтки використовуються у Франції, Німеччині, Данії, Австрії. Найближчим часом список країн повинні доповнити Чехія та Іспанія. Схоже, що з часом цей список буде розширюватися.

Для чого потрібні екологічні віньєтки

Віньєтки використовуються як знаки позначення зон, де діють певні екологічні обмеження (щоб в ці зони не потрапляли транспортні засоби, які становлять небезпеку для навколишнього середовища, і в таких зонах не створювалися транспортні затори). Віньєтки бувають різного кольору, цифри на віньєтках вказують, як правило, на європейський стандарт емісії (Євро 1, Євро 2 і т.д.). В окремих країнах можуть бути і інші умовні позначення.

Екологічні віньєтки не треба плутати з віньєтками для оплати проїзду по дорогах певної країни - це не форма дорожнього збору, а, як уже говорилося, знак позначення рівня екологічності транспортних засобів, що дає право транспортному засобу тієї чи іншої екологічної категорії в'їжджати в відповідні зони (вони, в основному, знаходяться у великих європейських містах). Віньєтки платні, але плата за них символічна (приблизно 5 євро, без урахування вартості поштового відправлення). Перевізники можуть їх замовити по інтернету - радимо це робити на офіційних державних сайтах. Попереджаємо - в інтернеті багато посередників, які бажають заробити на продажу віньєток (як правило, в комерційних цілях вони виносять свої оголошення на перші позиції пошукових систем), тому щоб перевізники не переплачували і були впевнені в тому, що отримають замовлену віньєтку поштою, їм краще звертатися до офіційних представників.

У кожній окремій країні регламент «зелених зон» може дуже відрізнятися ( докладніше про це тут ), Але, так чи інакше, національний регламент не може суперечити загальноєвропейському, в якому говориться, що не можна дискримінувати автомобілі, зареєстровані в різних країнах Європейського Союзу. Однак, не всі європейські країни є членами ЄС! Але це ніяк не звільняє власників транспортних засобів з країн, що не входять до складу Товариства, від обов'язку дотримуватися конкретних національні вимоги.

Тому при поїздках до великих міст Європи потрібно уважно стежити за знаками, що вказують на екологічні зони. Як правило, це модифікації дорожнього знака, який в литовських Правилах дорожнього руху стоїть під номером 302 ( «Рух заборонено» - в російських ПДР це знак під номером 3.2). Якщо водії будуть уважними, то «випадково» вони в такі зони не потраплять.

У плани ЄС входить створення загальноєвропейської системи віньєток, тому відповідні європейські структури займаються збором інформації про гарну практиці і діляться нею з адміністраторами національних систем. Цілком може бути, що найближчим часом система екологічних віньєток буде уніфікована, що дуже допоможе роботі перевізників.

німецькі віньєтки

Хочемо нагадати, що з 2010 року в Європейському Союзі з'явилася загальноєвропейська віньєтка, що позначає рівень викидів CO₂, але вона ніде не обов'язкова, тому в цій публікації ми не будемо про неї розповідати.

Хочемо нагадати, що з 2010 року в Європейському Союзі з'явилася загальноєвропейська віньєтка, що позначає рівень викидів CO₂, але вона ніде не обов'язкова, тому в цій публікації ми не будемо про неї розповідати

У найбільшому європейському державі - Німеччині - перші «зелені зони» з'явилися в 2007 році. Поступово їх число виросло до 50-и. Вони оголошені в найбільших містах (і їх передмістях) Німеччини. В'їзд в ці зони можливий тільки при наявності віньєтки (нім. Umweltplakette) зеленого кольору. Однак, якщо ви не збираєте в'їжджати в ці зони, то купувати віньєтку вам не треба: віньєтка обов'язкова тільки при в'їзді в «зелену зону».

Віньєтка зеленого кольору видається на автомобілі, клас емісії яких відповідає стандарту Євро 4 (і вище), і на автомобілі стандарту Євро 3, але при цьому в технічній документації таких автомобілів должнo бути зазначено, що в них встановлено фільтр для видалення дрібних частинок.

Віньєтка жовтого кольору видається на автомобілі стандарту Євро 3, а віньєтка червоного кольору - на автомобілі стандарту Євро 2. Важливо врахувати, що ці види віньєток лише опеределяется рівень «доброзичливості» транспортного засобу до навколишнього середовища, але не дають права проїзду такого транспортного засобу в « зелені зони ». До речі, неофіційне, але дуже поширена назва «зеленої зони» відбулося саме від віньєтки зеленого кольору.

У Німеччині, на відміну від Франції, штраф в розмірі 80 євро назначется не тільки за проїзд по «зеленій зоні» без соотвествующей віньєтки, але і за паркову в такій зоні без наявності віньєтки.

Детальна інформація про «зелених зонах» в Німеччині знаходиться тут . Віньєтки можна придбати на станціях техогляду TÜV і на більшості автозаправних станцій. Віньєтки також можна замовити на офіційному сайті . Також віньєтки можна отримати в будь-якому ADAC центрі (вони зазвичай розташовані на околицях міст) або в офісах Dekra по всій Німеччині. Якщо ви постійно їздите в великі міста (Берлін, Мюнхен, Кёлн), то за віньєтками можна звернутися до адміністрацій цих міст. Німецька екологічна віньєтка коштує 5 - 8 євро (без урахування витрат на поштове відправлення). Якщо в інтернеті ви натрапите на суму 20 або 30 євро, то добре подумайте, чи варто купувати віньєтку за такою вартістю - її можуть пропонувати комерційні структури, які хочуть на цьому заробити або шахраї, які не збираються вам нічого продавати (тим більше відправляти).

Якщо в інтернеті ви натрапите на суму 20 або 30 євро, то добре подумайте, чи варто купувати віньєтку за такою вартістю - її можуть пропонувати комерційні структури, які хочуть на цьому заробити або шахраї, які не збираються вам нічого продавати (тим більше відправляти)

На віньєтці повинен бути написаний реєстраційний номер автомобіля. Якщо автомобіль буде перереєстровано або зміниться його реєстраційний номер, віньєтку теж доведеться міняти (тобто доведеться купувати нову).

У 2015 році в Німеччині з'явилася е-віньєтка. З будь-якої електронною версією цей вид віньєтки не має нічого спільного. Назва віньєтки вказує на те, що вона призначена для електромобілів і автомобілів з системою гібдірного приводу, які за допомогою енергії електрики можуть проїхати, по крайней мере, 40 кілометрів. На сьогоднішній день для вантажного транспорту подібна віньєтка неактуальна.

австрійські віньєтки

В Австрії екологічні віньєтки (так звана система «Abgas Pickerl») з'явилися в 2012 році. З 2015 року за порушення вимог стали застосовуватися санкції. Правда, в Австрії віньєтки необхідні тільки для в'їзду в «зелені зони» вантажних автомобілів категорій N1-N3.

На відміну від Німеччини, в Австрії «зелені зони» можуть охоплювати не тільки найбільші міста, а й цілі регіони (наприклад, в «зелену зону» потрапляє Верхня і Нижня Австрія, Штирія, Тіроль і Бургенланд). В останній раз список австрійських «зелених зон» був оновлений в квітні нинішнього року, коли в «зелену зону» була включена магістраль А12. На форумі Cargo.LT перевізники розповідали, що в той час на магістралі простоювали десятки вантажних автомобілів, водії яких відчайдушно намагалися знайти місце, де можна було б купити екологічні віньєтки. У всіх прикордонних пунктах продажів віньєтки були миттєво розпродані - водії, які не встигли їх купити, не наважувалися рухатися далі, так як такий ризик міг бути чреватий шраф в розмірі 2 180 євро. За спробу підробити віньєтку або технічні дані транспортного засобу в Австрії передбачений штраф в розмірі 7 270 євро! Це вкрай серйозне порушення - при інших обставинах штраф становить 90 євро, і може бути призначений як водієві, так і власнику транспортного засобу або керівнику транспортної компанії.

В Австрії віньєтками повинні бути позначені всі транспортні засоби, починаючи з класу Емістим Євро 1. Австрійські віньєтки бувають 6 різних кольорів - кожен колір вказує на певний клас емісії ( зі значеннями австрійських віньєток можна ознайомитися тут ). На віньєтці повинні бути написані 5 або 6 останніх чисел номера шасі, вид палива, на якому працює автомобіль, і категорія автомобіля. Австрійські віньєтки, точно також, як німецькі, закріплюються за конкретним транспортним засобом (тобто їх не можна знімати і наклеювати на інший транспортний засіб).

У більшість австрійських «зелених зон» можуть заїхати транспортні засоби класу емісії не нижче, ніж Євро 2. Крім того, на відміну від Німеччини, в австрійські «зелені зони» не можна в'їжджати ночами і у вихідні дні. Австрійські екологічні віньєтки коштують 2,5 євро, їх можна купити в авторизованих автомайстерень або в одному з бюро клубу ÖAMTC . Якщо ви захочете замовити віньєтку по інтернету, протягом 5 днів вам зможе її доставити така організація, як DEKRA - правда, в цьому випадку віньєтка коштуватиме 20 євро + податки + витрати на поштове відправлення.

Данські віньєтки

Данські віньєтки

У Данії екологічні віньєтки з'явилися в 2011 році. Система датських віньєток називається «EcoSticker». Екологічні віньєтки повинні бути наклеєні на всі автомобілі загальною масою понад 3,5 тонн, які в'їжджають в датські «зелені зони». Такі зони є в великих містах Данії - Копенгагені, Архуса, Оденсе і Аальбурге.

Такі зони є в великих містах Данії - Копенгагені, Архуса, Оденсе і Аальбурге

Віньєтка зеленого кольору видається на транспортні засоби, відповідні класу емісії не нижче, ніж Євро 4. На віньєтці повинен бути написаний реєстраційний номер транспортного засобу та назву країни реєстрації.

Якщо в «зелену зону» в'їжджає транспортний засіб, що не відповідає екологічним вимогам, то її водій або власник може бути оштрафований на 20 000 датських крон (2 700 євро). Автомобіль буде затриманий то тих пір, поки не буде сплачено штраф.

У деяких виняткових случах в датські «зелені зони» можуть в'їжджати автомобілі, які не відповідні екологічним вимогам. Для цього вони повинні отримати дозвіл датського Агентства з охорони навколишнього середовища.

Що далі?

Судячи з усього, в майбутньому ареали «зелених зон» в Європі будуть розширюватися. У 2017 - 2018 р.р. система екологічних віньєток під назвою «Emisni-Plaketa» повинна з'явитися в Чехії. Віньєтки будуть обов'язкові для всіх видів транспорту (легкових і вантажних автомобілів, автобусів і мотоциклів).

На сьогоднішній день «зелена зона» є тільки в Празі. У майбутньому такі зони з'являться і в інших великих містах Чехії. Очікується, що до 31 декября 2018 року в чеські «зелені зони» зможуть в'їжджати транспортні засоби, відповідні класу емісії не нижче Євро 3 (вони будуть позначатися жовтої віньєткою). Пізніше «планка» буде підвищена до віньєтки зеленого кольору (Євро 4).

За недотримання правил передбачені штрафи в розмірі 1 500 - 2 5000 чеських крон (55 - 95 євро).

Ходять чутки, що про «зелених зонах» подумує Іспанія, але точної інформації на це рахунок поки немає. Також вже відомо, що протягом декількох найближчих років в Німеччині повинні з'явитися «блакитні зони», куди зможуть в'їжджати тільки транспортні засоби, зазначені віньєткою «Blue NOx» (тобто транспортні засоби з шкідливими викидами NOx менш 80 мг / км). Між рядків цей план можна зрозуміти так, що Німеччина націлилася на обмеження руху автомобілів з дизельними двигунами (саме такі автомобілі відрізняються великою кількістю викидів оксидів азоту). Як відомо, вантажний транспорт також належить до цієї категорії ...

Як відомо, вантажний транспорт також належить до цієї категорії

«Зелені зони» в Європі: нинішня ситуація і плани на майбутнє

В останні роки в Європі стрімко збільшується кількість так званих «зелених зон» - це зони, де обмежується рух «недружніх» до навколишнього середовища транспортних средст. Нещодавно ми писали про «зелених зонах» у Франції , А в цій публікації пропонуємо нашим читачам ознайомитися з подібними зонами в інших європейських країнах.

В даний час в Європі налічується понад 200 «зелених зон». На карті можна побачити, що такі зони є майже у всіх країнах. У деяких з них рух транспортних засобів з підвищеною небезпекою для навколишнього середовища регламентується за допомогою спеціальних віньєток, що вказують на рівень виділяється автомобілями забруднення. Такі віньєтки використовуються у Франції, Німеччині, Данії, Австрії. Найближчим часом список країн повинні доповнити Чехія та Іспанія. Схоже, що з часом цей список буде розширюватися.

Для чого потрібні екологічні віньєтки

Віньєтки використовуються як знаки позначення зон, де діють певні екологічні обмеження (щоб в ці зони не потрапляли транспортні засоби, які становлять небезпеку для навколишнього середовища, і в таких зонах не створювалися транспортні затори). Віньєтки бувають різного кольору, цифри на віньєтках вказують, як правило, на європейський стандарт емісії (Євро 1, Євро 2 і т.д.). В окремих країнах можуть бути і інші умовні позначення.

Екологічні віньєтки не треба плутати з віньєтками для оплати проїзду по дорогах певної країни - це не форма дорожнього збору, а, як уже говорилося, знак позначення рівня екологічності транспортних засобів, що дає право транспортному засобу тієї чи іншої екологічної категорії в'їжджати в відповідні зони (вони, в основному, знаходяться у великих європейських містах). Віньєтки платні, але плата за них символічна (приблизно 5 євро, без урахування вартості поштового відправлення). Перевізники можуть їх замовити по інтернету - радимо це робити на офіційних державних сайтах. Попереджаємо - в інтернеті багато посередників, які бажають заробити на продажу віньєток (як правило, в комерційних цілях вони виносять свої оголошення на перші позиції пошукових систем), тому щоб перевізники не переплачували і були впевнені в тому, що отримають замовлену віньєтку поштою, їм краще звертатися до офіційних представників.

У кожній окремій країні регламент «зелених зон» може дуже відрізнятися ( докладніше про це тут ), Але, так чи інакше, національний регламент не може суперечити загальноєвропейському, в якому говориться, що не можна дискримінувати автомобілі, зареєстровані в різних країнах Європейського Союзу. Однак, не всі європейські країни є членами ЄС! Але це ніяк не звільняє власників транспортних засобів з країн, що не входять до складу Товариства, від обов'язку дотримуватися конкретних національні вимоги.

Тому при поїздках до великих міст Європи потрібно уважно стежити за знаками, що вказують на екологічні зони. Як правило, це модифікації дорожнього знака, який в литовських Правилах дорожнього руху стоїть під номером 302 ( «Рух заборонено» - в російських ПДР це знак під номером 3.2). Якщо водії будуть уважними, то «випадково» вони в такі зони не потраплять.

У плани ЄС входить створення загальноєвропейської системи віньєток, тому відповідні європейські структури займаються збором інформації про гарну практиці і діляться нею з адміністраторами національних систем. Цілком може бути, що найближчим часом система екологічних віньєток буде уніфікована, що дуже допоможе роботі перевізників.

німецькі віньєтки

Хочемо нагадати, що з 2010 року в Європейському Союзі з'явилася загальноєвропейська віньєтка, що позначає рівень викидів CO₂, але вона ніде не обов'язкова, тому в цій публікації ми не будемо про неї розповідати.

Хочемо нагадати, що з 2010 року в Європейському Союзі з'явилася загальноєвропейська віньєтка, що позначає рівень викидів CO₂, але вона ніде не обов'язкова, тому в цій публікації ми не будемо про неї розповідати

У найбільшому європейському державі - Німеччині - перші «зелені зони» з'явилися в 2007 році. Поступово їх число виросло до 50-и. Вони оголошені в найбільших містах (і їх передмістях) Німеччини. В'їзд в ці зони можливий тільки при наявності віньєтки (нім. Umweltplakette) зеленого кольору. Однак, якщо ви не збираєте в'їжджати в ці зони, то купувати віньєтку вам не треба: віньєтка обов'язкова тільки при в'їзді в «зелену зону».

Віньєтка зеленого кольору видається на автомобілі, клас емісії яких відповідає стандарту Євро 4 (і вище), і на автомобілі стандарту Євро 3, але при цьому в технічній документації таких автомобілів должнo бути зазначено, що в них встановлено фільтр для видалення дрібних частинок.

Віньєтка жовтого кольору видається на автомобілі стандарту Євро 3, а віньєтка червоного кольору - на автомобілі стандарту Євро 2. Важливо врахувати, що ці види віньєток лише опеределяется рівень «доброзичливості» транспортного засобу до навколишнього середовища, але не дають права проїзду такого транспортного засобу в « зелені зони ». До речі, неофіційне, але дуже поширена назва «зеленої зони» відбулося саме від віньєтки зеленого кольору.

У Німеччині, на відміну від Франції, штраф в розмірі 80 євро назначется не тільки за проїзд по «зеленій зоні» без соотвествующей віньєтки, але і за паркову в такій зоні без наявності віньєтки.

Детальна інформація про «зелених зонах» в Німеччині знаходиться тут . Віньєтки можна придбати на станціях техогляду TÜV і на більшості автозаправних станцій. Віньєтки також можна замовити на офіційному сайті . Також віньєтки можна отримати в будь-якому ADAC центрі (вони зазвичай розташовані на околицях міст) або в офісах Dekra по всій Німеччині. Якщо ви постійно їздите в великі міста (Берлін, Мюнхен, Кёлн), то за віньєтками можна звернутися до адміністрацій цих міст. Німецька екологічна віньєтка коштує 5 - 8 євро (без урахування витрат на поштове відправлення). Якщо в інтернеті ви натрапите на суму 20 або 30 євро, то добре подумайте, чи варто купувати віньєтку за такою вартістю - її можуть пропонувати комерційні структури, які хочуть на цьому заробити або шахраї, які не збираються вам нічого продавати (тим більше відправляти).

Якщо в інтернеті ви натрапите на суму 20 або 30 євро, то добре подумайте, чи варто купувати віньєтку за такою вартістю - її можуть пропонувати комерційні структури, які хочуть на цьому заробити або шахраї, які не збираються вам нічого продавати (тим більше відправляти)

На віньєтці повинен бути написаний реєстраційний номер автомобіля. Якщо автомобіль буде перереєстровано або зміниться його реєстраційний номер, віньєтку теж доведеться міняти (тобто доведеться купувати нову).

У 2015 році в Німеччині з'явилася е-віньєтка. З будь-якої електронною версією цей вид віньєтки не має нічого спільного. Назва віньєтки вказує на те, що вона призначена для електромобілів і автомобілів з системою гібдірного приводу, які за допомогою енергії електрики можуть проїхати, по крайней мере, 40 кілометрів. На сьогоднішній день для вантажного транспорту подібна віньєтка неактуальна.

австрійські віньєтки

В Австрії екологічні віньєтки (так звана система «Abgas Pickerl») з'явилися в 2012 році. З 2015 року за порушення вимог стали застосовуватися санкції. Правда, в Австрії віньєтки необхідні тільки для в'їзду в «зелені зони» вантажних автомобілів категорій N1-N3.

На відміну від Німеччини, в Австрії «зелені зони» можуть охоплювати не тільки найбільші міста, а й цілі регіони (наприклад, в «зелену зону» потрапляє Верхня і Нижня Австрія, Штирія, Тіроль і Бургенланд). В останній раз список австрійських «зелених зон» був оновлений в квітні нинішнього року, коли в «зелену зону» була включена магістраль А12. На форумі Cargo.LT перевізники розповідали, що в той час на магістралі простоювали десятки вантажних автомобілів, водії яких відчайдушно намагалися знайти місце, де можна було б купити екологічні віньєтки. У всіх прикордонних пунктах продажів віньєтки були миттєво розпродані - водії, які не встигли їх купити, не наважувалися рухатися далі, так як такий ризик міг бути чреватий шраф в розмірі 2 180 євро. За спробу підробити віньєтку або технічні дані транспортного засобу в Австрії передбачений штраф в розмірі 7 270 євро! Це вкрай серйозне порушення - при інших обставинах штраф становить 90 євро, і може бути призначений як водієві, так і власнику транспортного засобу або керівнику транспортної компанії.

В Австрії віньєтками повинні бути позначені всі транспортні засоби, починаючи з класу Емістим Євро 1. Австрійські віньєтки бувають 6 різних кольорів - кожен колір вказує на певний клас емісії ( зі значеннями австрійських віньєток можна ознайомитися тут ). На віньєтці повинні бути написані 5 або 6 останніх чисел номера шасі, вид палива, на якому працює автомобіль, і категорія автомобіля. Австрійські віньєтки, точно також, як німецькі, закріплюються за конкретним транспортним засобом (тобто їх не можна знімати і наклеювати на інший транспортний засіб).

У більшість австрійських «зелених зон» можуть заїхати транспортні засоби класу емісії не нижче, ніж Євро 2. Крім того, на відміну від Німеччини, в австрійські «зелені зони» не можна в'їжджати ночами і у вихідні дні. Австрійські екологічні віньєтки коштують 2,5 євро, їх можна купити в авторизованих автомайстерень або в одному з бюро клубу ÖAMTC . Якщо ви захочете замовити віньєтку по інтернету, протягом 5 днів вам зможе її доставити така організація, як DEKRA - правда, в цьому випадку віньєтка коштуватиме 20 євро + податки + витрати на поштове відправлення.

Данські віньєтки

Данські віньєтки

У Данії екологічні віньєтки з'явилися в 2011 році. Система датських віньєток називається «EcoSticker». Екологічні віньєтки повинні бути наклеєні на всі автомобілі загальною масою понад 3,5 тонн, які в'їжджають в датські «зелені зони». Такі зони є в великих містах Данії - Копенгагені, Архуса, Оденсе і Аальбурге.

Такі зони є в великих містах Данії - Копенгагені, Архуса, Оденсе і Аальбурге

Віньєтка зеленого кольору видається на транспортні засоби, відповідні класу емісії не нижче, ніж Євро 4. На віньєтці повинен бути написаний реєстраційний номер транспортного засобу та назву країни реєстрації.

Якщо в «зелену зону» в'їжджає транспортний засіб, що не відповідає екологічним вимогам, то її водій або власник може бути оштрафований на 20 000 датських крон (2 700 євро). Автомобіль буде затриманий то тих пір, поки не буде сплачено штраф.

У деяких виняткових случах в датські «зелені зони» можуть в'їжджати автомобілі, які не відповідні екологічним вимогам. Для цього вони повинні отримати дозвіл датського Агентства з охорони навколишнього середовища.

Що далі?

Судячи з усього, в майбутньому ареали «зелених зон» в Європі будуть розширюватися. У 2017 - 2018 р.р. система екологічних віньєток під назвою «Emisni-Plaketa» повинна з'явитися в Чехії. Віньєтки будуть обов'язкові для всіх видів транспорту (легкових і вантажних автомобілів, автобусів і мотоциклів).

На сьогоднішній день «зелена зона» є тільки в Празі. У майбутньому такі зони з'являться і в інших великих містах Чехії. Очікується, що до 31 декября 2018 року в чеські «зелені зони» зможуть в'їжджати транспортні засоби, відповідні класу емісії не нижче Євро 3 (вони будуть позначатися жовтої віньєткою). Пізніше «планка» буде підвищена до віньєтки зеленого кольору (Євро 4).

За недотримання правил передбачені штрафи в розмірі 1 500 - 2 5000 чеських крон (55 - 95 євро).

Ходять чутки, що про «зелених зонах» подумує Іспанія, але точної інформації на це рахунок поки немає. Також вже відомо, що протягом декількох найближчих років в Німеччині повинні з'явитися «блакитні зони», куди зможуть в'їжджати тільки транспортні засоби, зазначені віньєткою «Blue NOx» (тобто транспортні засоби з шкідливими викидами NOx менш 80 мг / км). Між рядків цей план можна зрозуміти так, що Німеччина націлилася на обмеження руху автомобілів з дизельними двигунами (саме такі автомобілі відрізняються великою кількістю викидів оксидів азоту). Як відомо, вантажний транспорт також належить до цієї категорії ...

Як відомо, вантажний транспорт також належить до цієї категорії

Що далі?
Що далі?
Що далі?
Що далі?
Що далі?
Що далі?
Що далі?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью