<
 • Главная
Статьи

Як створити / видалити віртуальний диск в Windows 10

 1. Методика створення віртуального жорсткого диска
 2. Як видалити віртуальний диск в Windows 10?
 3. Як встановити Windows 10 на віртуальний диск?

Віртуальні дискові пристрої стали незамінні в умовах стрес-тестування нових функцій останніх ОС, спеціального шифрування (наприклад, за алгоритмом BitLocker) і вивчення нових фіч і особливостей операційних систем. Важливо розуміти, що все вищеописане має функціонувати в ізольованому середовищі, щоб уникнути псування налаштувань операційки, появи несправностей в параметрах реєстру, порушення цілісності ОС. Все це стає можливим завдяки віртуальним накопичувачів, створюваним в операційному середовищі Windows 10.

Що таке віртуальний HDD? Це ізольоване накопичувач на комп'ютері, яке за своєю зовнішньою структурою нічим не відрізняється від стандартного накопичувача, на який можна встановлювати додаткові операційні системи, програмне забезпечення, СУБД та інші файли. Це стандартний VHD-файл, який завдяки процедурі монтування (тобто установки або прикріплення до файлової структурі дискових накопичувачів, - ця операція здійснюється без допомоги будь-якого додаткового ПЗ) в експлорері виглядає як штатний допоміжний дисковий розділ.

По суті, алгоритм монтування віртуального пристрою може бути схожий з методикою підключення до системи ISO-образу. Але головна відмінність тут - це можливість запису і застосування інших способів експлуатації. Пам'ятаючи про те, що віртуальний жорсткий HDD - це всього лише звичайний зовнішній файл, що зберігається на дисковому накопичувачі, ви легко зможете перемістити його на інший ПК і задіяти його там.

Методика створення віртуального жорсткого диска

Принцип створення віртуального дискового накопичувача нітрохи не змінився з часів Windows 7 і 8. Різниця тільки в тому, що в «вісімці» ви володієте можливістю встановити VHD-файл в системі шляхом простого подвійного кліка на ньому: після клацання він миттєво буде приєднаний як HDD і він буде асоційований з певною буквою. Для запуску менеджера дискових накопичувачів в системі, як завжди, скористаємося комбінацією клавіш Win + R і командою diskmgmt.msc.

Альтернативний варіант - правий клацання на стартовій кнопці «Пуск» (або послідовність Win + X) і вибір в контекстному меню опції "Керування дисками".

Запускається оснащення для управління дисковими накопичувачами. Саме тут і виконуються всі дії по створенню і управлінню віртуальними пристроями, а також по їх монтування та інсталяції.

Для створення віртуального розділу виберемо то логічний пристрій, на базі якого буде створено віртуальний дисковий накопичувач. Далі звернемося в верхнє меню, вибравши опцію «Дія» -> «Створити віртуальний HDD» (зверніть увагу, тут же, зовсім поруч, знаходиться і опція «Підключити віртуальний дисковий накопичувач»; він стане в нагоді в тому випадку, якщо ви побажаєте перемістити VHD з одного ПК на будь-якій іншій).

Далі звернемося в верхнє меню, вибравши опцію «Дія» -> «Створити віртуальний HDD» (зверніть увагу, тут же, зовсім поруч, знаходиться і опція «Підключити віртуальний дисковий накопичувач»; він стане в нагоді в тому випадку, якщо ви побажаєте перемістити VHD з одного ПК на будь-якій іншій)

В результаті таких нескладних маніпуляцій на екрані виникне головна форма майстра для створення віртуальних дискових накопичувачів. Тут потрібно вказати місце розташування VHD-файлу, його розмір (що стосується даного параметра, його значення повинно бути не менше 3 Мб) і один з наданих на вибір форматів: з фіксованим розміром або розширюваний динамічним чином. Щоб було зрозуміліше, ось кілька слів про відмінності між форматами: при фіксованому розмірі обсяг накопичувача завжди є статичним, тобто незмінним; навіть якщо сам розділ порожній, на вінчестері він буде строго займати чітко вказаний обсяг. Динамічне же пристрій, в свою чергу, є більш гнучким, і буде займати на накопичувачі той обсяг, який відповідає розміру файлів, на нього записаних.

Динамічне же пристрій, в свою чергу, є більш гнучким, і буде займати на накопичувачі той обсяг, який відповідає розміру файлів, на нього записаних

Коли всі попередні налаштування будуть задані, і ви натиснете ОК для підтвердження зробленого вибору, в структурі дискового простору з'явиться новий пристрій. У разі необхідності також відбудеться інсталяція драйвера адаптера шини віртуального дискового накопичувача Майкрософт.

У разі необхідності також відбудеться інсталяція драйвера адаптера шини віртуального дискового накопичувача Майкрософт

Як наступний крок необхідно створений нами HDD форматувати, виконавши правий клацання миші на новому віртуальному диску і вибравши пункт «Ініціалізація диска».

Як наступний крок необхідно створений нами HDD форматувати, виконавши правий клацання миші на новому віртуальному диску і вибравши пункт «Ініціалізація диска»

Під час ініціалізації дискового пристрою нам доведеться фактично вказати стиль розділів, використовуваний при розмітці дискового простору: MBR або GPT. У операционках сімейства Віндовс більш доцільно буде вказати стиль MBR, оскільки саме він використовується в усіх середовищах вище зазначеного покоління.

У операционках сімейства Віндовс більш доцільно буде вказати стиль MBR, оскільки саме він використовується в усіх середовищах вище зазначеного покоління

Останній крок на шляху до створення віртуального диска в ОС Windows 10 - це генерація простого дискового тому, який буде прикріплений до віртуального пристрою. Для створення томи служить спеціальний покроковий майстер, який і завершить всю процедуру створення віртуального диска. Спочатку нам запропонують вказати розмір тому, який базується на значенні, заданого нами на етапі виділення дискового простору віртуального пристрою. Логічно вказати той же розмір, що і в перший раз, так як в іншому випадку не все виділене вами дисковий простір буде служити для своїх безпосередніх завдань.

Логічно вказати той же розмір, що і в перший раз, так як в іншому випадку не все виділене вами дисковий простір буде служити для своїх безпосередніх завдань

Одне з найголовніших дій в майстра - це асоціація віртуального накопичувача з логічним пристроєм, тобто фактично літери, яка буде виступати в якості найменування диска.

Одне з найголовніших дій в майстра - це асоціація віртуального накопичувача з логічним пристроєм, тобто фактично літери, яка буде виступати в якості найменування диска

Наступна ітерація - форматування дискового розділу. Якщо ви не захочете здійснювати форматування прямо зараз, це можна зробити і пізніше, вже в провіднику. Проте, цілком доцільно підготувати диск цілком до роботи, так що вибираємо файлову систему і мітку тому.

Проте, цілком доцільно підготувати диск цілком до роботи, так що вибираємо файлову систему і мітку тому

На цьому вся процедура наближається до кінця. Робота майстра також закінчена, і тепер ми можемо працювати з віртуальним диском, як зі звичайним дисковим накопичувачем: записувати на нього файли, зберігати інформацію, встановлюватися операційні системи, формувати RAID-масив і все інше, що тільки не спаде вам в голову.

Як видалити віртуальний диск в Windows 10?

Якщо тестування вами нової утиліти вже закінчено, можливо, вам захочеться видалити пристрій з середовища. Як це зробити? Насамперед, видалимо тому, відповідний новому віртуальному пристрою. Перед тим, як здійснювати дану операцію, переконайтеся, що вся необхідна інформація скопійована в безпечне місце, і при видаленні томи ви не втратите жодних цінних даних.

Клацаємо правою клавішею миші на віртуальному томі і вибираємо опцію «Видалити тому».

Клацаємо правою клавішею миші на віртуальному томі і вибираємо опцію «Видалити тому»

Тепер бачимо, що розмітка диска відсутня, і ми можемо відкріпити накопичувач на комп'ютері. Виконуємо правий клік на позначенні самого диска і вибираємо в меню пункт «Від'єднання віртуального HDD».

Виконуємо правий клік на позначенні самого диска і вибираємо в меню пункт «Від'єднання віртуального HDD»

Підтверджуємо операцію наступного діалогової міні-формі і від'єднуємо віртуальний накопичувач від структури вінчестера.

Підтверджуємо операцію наступного діалогової міні-формі і від'єднуємо віртуальний накопичувач від структури вінчестера

Тепер віртуальне пристрій відключено, але воно все ще зберігається за тією адресою, яку ви вказали при створенні диска. Заходимо в файловому провіднику в потрібну нам папку, знаходимо там наш віртуальний диск, і видаляємо відповідний VHD-файл повністю вручну - все, як завжди.

Заходимо в файловому провіднику в потрібну нам папку, знаходимо там наш віртуальний диск, і видаляємо відповідний VHD-файл повністю вручну - все, як завжди

Як встановити Windows 10 на віртуальний диск?

Після того, як virtual жорсткий диск буде створений, ви маєте право робити з ним, що завгодно: ставити будь-які програми, тестувати сервіси, задавати аудит і локальну політику, і, звичайно ж, інсталювати нову операційну систему (нехай, навіть Віндовс 10). Як це зробити, запитаєте ви? Та так само, як встановлювати ОС на звичайний жорсткий диск. При інсталяції дистрибутива з диска або флешки перед процедурою копіювання системних файлів вам буде запропоновано вибрати логічний розділ, на який це саме копіювання буде здійснюватися. Серед всіх інших пристроїв на вінчестері буде доступний і наш ново-створений диск, і ви можете встановити ОС прямо на нього, більше нічого не змінюючи в параметрах і налаштуваннях віртуального HDD. При бажанні його обсяг також можна розширити, вдавшись до послуг тієї ж самої оснастки "Керування дисками".

Якщо ви віддаєте перевагу для подібних операцій використовувати стороннє ПО, рекомендуємо скористатися для створення віртуальних дисків такими емуляторами, як VMWare Workstation , Oracle VM VirtualBox або Virtual PC від Microsoft. Всі ці програмні продукти мають розширеним арсеналом для роботи з віртуальними дисками, і працювати з ними тут так само просто, як і в штатній оболонці Віндовс.

Читайте також:

Як встановити Windows 10 на віртуальний диск?
Як видалити віртуальний диск в Windows 10?
Як це зробити?
Як встановити Windows 10 на віртуальний диск?
Як це зробити, запитаєте ви?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью