<
 • Главная
Статьи

Як створити віртуальний диск на комп'ютері з Windows

 1. Коли це може знадобитися
 2. Створення віртуального CD-ROM
 3. Додавання віртуального жорсткого диска
 4. Підключення диска після перезавантаження ПК

Користувачі, які застали ранні «нульові», напевно пам'ятають ті часи, коли фільми, комп'ютерні ігри, програми та музика доставлялися на наші комп'ютери тільки за допомогою поширених в той час CD / DVD дисків. Про вільний скачуванні даних в інтернеті, торрентах і youtube ще знати ніхто не знав. Ситуацію рятували оптичні приводи, за допомогою яких інформація передавалася на жорсткий диск комп'ютера.

Стрімкий розвиток інтернет-технологій поставило під сумнів необхідність мати таке комплектувальне як «дисковод». У нинішніх стаціонарних системах і ноутбуках рідко зустрінеш наявність приводу. Все через віртуальних дисків, які витіснили «болванки» і стали поширеним явищем. Однак, не всім вдалося комфортний перехід на нову технологію. У цій статті ми постараємося виправити дану ситуацію і детально пояснити суть процесу створення, нюанси використання та інші питання, які неодноразово виникали у всіх, хто не знає, як використовувати віртуальний CD ROM.

Коли це може знадобитися

Багато хто може засумніватися в намірі використовувати прижилося деяким нововведення і просто далі використовувати оптичний привід, переписуючи з допомогою нього образи і інформацію на фізичні носії. Однак, архаїчний варіант програє в деяких випадках, найбільш поширеними з яких є:

 • Відсутність або несправність дисковода. Будь-яка деталь не має вічний термін експлуатації. Рано чи пізно, може виникнути проблема, і добре якщо трапиться вона не в найнеобхідніший момент (що за «законом підлості» відбувається часто). Крім того, у «системника», що приймає від вас диск з інформацією, може просто не бути оптичних дисків. А ось віртуальний CD-ROM є на будь-якому сучасному ПК (якщо присвятити деякий час його створення).
 • Багатоканальність. Мені рідко коли траплялися комп'ютери, в яких було відразу кілька дисководів. Користувачам, часто працюють із записом і читанням дисків, доводилося постійно переставляти CD / DVD. З віртуальними дисками таких проблем немає, а значить ви можете одночасно працювати відразу з декількома.
 • Зручність передачі даних. Для обміну інформацією, записаною на «болванку», вам необхідно особисто передати носій приймаючій стороні. У випадку з віртуально записаними образами - передача здійснюється онлайн, по інтернету.

Створення віртуального CD-ROM

Для читання віртуальних образів (файлів iso; mdf, bwi, mds і інших), необхідно створити віртуальний CD-ROM, який, подібно до оптичного приводу, відтворює (емулює) дані з накопичувача. Зробити віртуальний диск можна за допомогою спеціального софту, такого як Daemon Tools, Virtual Drive, Alcohol 120%. Їх принцип роботи ідентичний, а функціонал багато в чому схожий. Для прикладу ми взяли останній з перерахованих, так як з його можливостями і інструментарієм дуже легко впоратися навіть далекому від подібних процесів користувачеві.

 1. спочатку завантажуємо установник програми Alcohol 120% по посиланню з Яндекс диска, або на офіційному сайті розробника. Встановлюємо на свій комп'ютер.
 2. Запускаємо програму. В першу чергу нам необхідно створити віртуальний CD-привід. Для цього в секції «Налаштування» вибираємо опцію «Віртуальний диск».

Для цього в секції «Налаштування» вибираємо опцію «Віртуальний диск»

 1. У меню,, вручну вибираємо к-ть створюваних віртуальних дисків. Підтверджуємо результат натисканням на кнопку ОК.

Підтверджуємо результат натисканням на кнопку ОК

Привід успішно створений, що ми можемо спостерігати в панелі «Пристрій» або в папці «Мій комп'ютер».

Привід успішно створений, що ми можемо спостерігати в панелі «Пристрій» або в папці «Мій комп'ютер»

 1. Тепер відкриємо готовий образ. Для цього вибираємо вкладку «Файл», а в меню натискаємо на «Відкрити ...» (або просто скористаємося комбінацією клавіш Ctrl + O).

» (або просто скористаємося комбінацією клавіш Ctrl + O)

 1. Знаходимо необхідний нам файл-образ, виділяємо його ЛФМ і натискаємо на кнопку «Відкрити».

Як створити образ CD або DVD диска

Образ доданий в бібліотеку для обробки.

 1. Тепер необхідно вважати доданий раніше файл. Для цього виділяємо образ ПКМ, і у випадаючому меню вибираємо опцію «Змонтувати на пристрій».

Як записати диск з образу

Робота виконана. Результат можемо спостерігати в папці «Комп'ютер», де серед пристроїв зчитування буде значитися установник, розміщений у віртуальному приводі.

Після проведених операцій з образом, необхідно його витягти з віртуального приводу. Для цього, використовуючи програму Alcohol 120%, в меню наявних приводів виділяємо наш BD-ROM правою кнопкою миші і вибираємо в списку функцію «Демонтувати образ». Диск знову спорожніє.

Якщо ж ви хочете прибрати віртуальний привід зовсім, необхідно повторити схожі дії, як при його створенні:

 1. У доступних пристрої натискаємо на DVD / CD накопичувач ПКМ. У списку натискаємо «Властивості».

У списку натискаємо «Властивості»

 1. Назад ставимо значення «0», в секції вибору к-ва віртуальних дисків і натискаємо «ОК».

Назад ставимо значення «0», в секції вибору к-ва віртуальних дисків і натискаємо «ОК»

Додавання віртуального жорсткого диска

Перераховані вище можливості доступні багатьом ось уже десятиліття. Популярність використання віртуального пристрою зчитування інформації стала причиною появи схожого явища, під назвою віртуальний жорсткий диск. Ця технологія дозволяє створити файл (має розширення VHD), який в провіднику відображається як стандартний розділ на жорсткому диску. Раціональність використання virtual-накопичувача кожен вирішує для себе: деякі таким чином реорганізують вільний простір на томах, інші навіть встановлюють ОС. Не варто забувати про можливість створити захищений файловий контейнер, таким чином обмеживши інформацію від зазіхань інших користувачів.

Ми будемо створювати віртуальний жорсткий диск за допомогою стандартних засобів Windows (ця функція доступна в системах Windows 7, 8.1, 10). Однак, і за допомогою спеціального софту можна домогтися подібного результату. Найбільш ефективно з цим завданням справляється Daemon Tools Ultra, а також Disk2vhd. У цих програмах є окремі розділи, присвячені створенню віртуальних дисків (як приводів, так і накопичувачів подібних HDD).

 1. Відкриваємо службу «Виконати», одночасним натисканням на клавіші Win + R. У порожній рядок вводимо команду diskmgmt.msc і натискаємо «ОК».

msc і натискаємо «ОК»

 1. Відкриється служба "Керування дисками". В меню управління активуйте вкладку «Дія», а в ньому виберіть «Створити віртуальний жорсткий диск».

В меню управління активуйте вкладку «Дія», а в ньому виберіть «Створити віртуальний жорсткий диск»

 1. У вікні вам необхідно вказати місце розташування створюваного файлу, вибрати формат (VHD / VHDX), а також визначити можливість розширення файлу.

У вікні вам необхідно вказати місце розташування створюваного файлу, вибрати формат (VHD / VHDX), а також визначити можливість розширення файлу

 1. Файл створений, однак диск поки не инициализирован. Натисканням на диск ПКМ, вибираємо опцію «Ініціалізувати диск».

Натисканням на диск ПКМ, вибираємо опцію «Ініціалізувати диск»

 1. У наступному вікні необхідно вказати стиль розділу (радимо GUID, якщо ви маєте намір обмежитися стандартними можливостями роботи з виділеним простором).

У наступному вікні необхідно вказати стиль розділу (радимо GUID, якщо ви маєте намір обмежитися стандартними можливостями роботи з виділеним простором)

 1. Диск створений і инициализирован. Нам залишається створити те, щоб можна було використовувати віртуальний накопичувач. Для цього застосовуємо ПКМ до розділу і вибираємо опцію «Створити простий том».

Для цього застосовуємо ПКМ до розділу і вибираємо опцію «Створити простий том»

 1. Віртуальний диск успішно створений. У цьому ми можемо переконатися, відкривши «Мій комп'ютер».

У цьому ми можемо переконатися, відкривши «Мій комп'ютер»

Підключення диска після перезавантаження ПК

На жаль, робота з віртуальним жорстким диском вимагає повторного підключення файлу VHD / VHDX, після завершення кожного сеансу. На щастя створювати новий диск, форматувати розділ і створювати те нам не доведеться. Щоб повернути віртуальний диск до роботи (емулювати дані), необхідно виконати наступні дії:

 1. Відкриваємо службу "Керування дисками" (див. 1 пункт розділу «Додавання віртуального жорсткого диска»).
 2. Відкриваємо вкладку «Дії» і в списку доступних функцій вибираємо «Приєднати віртуальний диск».

Відкриваємо вкладку «Дії» і в списку доступних функцій вибираємо «Приєднати віртуальний диск»

 1. У наступному вікні необхідно вказати місце розташування збереженого у нас файлу VHD / VHDX (використовуючи кнопку «Огляд»), а потім натиснути «ОК».

У наступному вікні необхідно вказати місце розташування збереженого у нас файлу VHD / VHDX (використовуючи кнопку «Огляд»), а потім натиснути «ОК»

 1. Диск буде додано для роботи, в чому ми можемо на власні очі переконатися.

Диск буде додано для роботи, в чому ми можемо на власні очі переконатися

Сподіваємося, за допомогою нашої статті ви дізналися, як створити віртуальний диск, а також визначили для себе користь від його використання.

А також дивимося відео по темі:

Оцінити статтю:

Про автора: Олег Камінський

Веб-майстер. Вища освіта за фахом "Захист інформації". Творець порталу comp-profi.com. Автор більшості статей і уроків комп'ютерної грамотностіНовости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью