<
 • Главная
Статьи

Як створити віртуальну машину в програмі VMware Workstation

Коли я перейшов з Oracle VM VirtualBox на VMware Workstation, зіткнувся з невеликою проблемою. Коректної інформації як запустити віртуальну машину, а також з її встановлення в цій програмі, на просторах всесвітньої павутини, дуже мало. Це мене сподвигло написати дану статтю про те, як створити віртуальну машину в windows. У статті " Краща віртуальна машина VMware Workstation "Ви зможете прочитати докладніший огляд про цю утиліту, також в кінці публікації буде посилання для завантаження ПЗ з офіційного сайту.

І так, після того як програма була інстальована та русифікована (або не русифікована на ваш розсуд) прийшло саме час створити віртуальну машину на VMware Workstation. Приклад буде розглянуто на програмі VMware Workstation 11, останньої, на момент написання даної статті. У вікні запущеної програми треба вибрати віконце під назвою "Створити нову віртуальну машину" (значок +), або зліва вгорі вибрати вкладку "Файл" а потім "Нова віртуальна машина ...", або використовувати гарячі клавіші
Ctrl + N.

З'явитися майстер створення віртуальної машини, в якому вам буде запропоновано вибрати один з двох варіантів конфігурації віртуальної машини.

 1. Звичайний (рекомендується) - майже всі параметри створюються автоматично, вам тільки залишиться вибрати шлях до файлу встановлення, ISO або CD-DVD, а також назва гостьової операційної системи, і ще кілька дрібниць. Але з цим способом можуть бути пов'язані деякі проблеми в подальшому. Пов'язані вони з установкою VMware Tools (що це таке читайте в статті "Як встановити windows 10 на віртуальну машину VMware Workstation", посилання в кінці статті).

 2. Вибірковий (додатково) - цим способом ми і скористаємося тому він дозволяє налаштувати віртуальну машину найбільш оптимально, під кожного користувача. У ньому немає нічого складного, а також в подальшому не виникає проблем з установкою, оновленням і перевстановлення VMware Tools.

Потрібно поставити радіокнопку на "Вибірковий (додатково)" а потім натиснути "Далі".

У наступному вікні міняти нічого не треба. У ньому майстер говорить, які ваші можливості, скільки максимум чого ви можете вибрати. Тільки в поле "Сумісне обладнання" повинна стояти ваша версія VMware Workstation. Якщо буде стояти інший реліз програми тоді треба просто переставити на актуальний, на той який зараз у вас встановлений.

Натискаємо кнопку "Далі" і переходимо в наступне вікно. Тут вам буде потрібно вибрати, яким способом ви збираєтеся встановити гостьову операційну систему (CD-ROM або образ ISO), і вказати шлях до установчого диску або файлу. Дану процедуру ми виконаємо пізніше, тому поки поставимо радіокнопку в рядку "Я встановлю операційну систему пізніше" потім тиснемо кнопку "Далі".

У черговому вікні треба вибрати вид гостьовий операційної системи. Так як ми з вами в наступній статті (Як встановити Windows 10 на віртуальну машину VMware Workstation, посилання в кінці статті) будемо встановлювати Windows 10, то відповідно вибираємо радіокнопку "Microsoft Windows" (вона, швидше за все, буде стояти за замовчуванням). Потім трохи нижче в поле "Версія" вибираємо версію і бітность нашій гостьовій ОС (Windows 10х64). Якщо ви будете ставити іншу гостьову операційну систему, наприклад Ubuntu або Linux тоді виставте відповідні налаштування в полях "Гостьова операційна система" і "Версія". Якщо ви будете ставити Windows 8.1, тоді поставте в поле "версія" Windows 8x64. Після того як все зробили, тиснемо "Далі".

У наступному вікні вказуємо шлях туди, де ми хочемо, що б VMware Workstation встановила нашу операційну систему, а також її назву. У моєму випадку я залишу все за замовчуванням. Натискаємо кнопку "Далі".

У вікні "Тип прошивки" ставимо "BIOS", і переходимо далі.

Відкриється наступне вікно "Конфігурація процесора", я зазвичай всюди залишаю одиниці. Для віртуальної машини більше не потрібно. Можна поставити в поле "Число процесорних ядер" два ядра, але тільки в тому випадку якщо вони у вас доступні. Побачити скільки ядер існує у поточної віртуальної машини можна в рядку "Всього процесорних ядер". Але не забувайте, що при виставленні параметра на два ядра потужність встановленої на вашому комп'ютері операційної системи падає. Якщо у вас слабенький, старий комп'ютер то, коли буде працювати VMware не завадить час від часу перевіряти температуру процесора . По-друге, не намагайтеся обдурити програму, якщо у вас є одне ядро, а ви поставите 2 нічого з цього не вийде перевірено. Після того як були виставлені всі параметри, тиснемо "Далі".

У наступному вікні від нас вимагається виставити кількість оперативної пам'яті, яку ми можемо виділити для віртуальної машини. Майте на увазі, що, то кількість ОЗУ, яке ви виділите на віртуальну машину, буде не доступно вашій операційній системі під час роботи гостьової ОС. Який обсяг оперативної пам'яті комп'ютера можна виділити під гостьову операційну систему? Якщо у вас фізично на комп'ютері існує 4 Гб оперативної пам'яті, тоді слід виділити 1024 Мб. Якщо у вас як у мене 8 Гб тоді 2048 Мб буде оптимальний варіант. І так я ставлю 2048 Мб (це те, що було за замовчуванням) і натискаю на кнопку "Далі".

У черговому вікні під назвою "Тип мережі" ставимо радіокнопку на "Використовувати трансляцію мережевих адрес (NAT)" (стоїть за умовчанням). Якщо ви хочете щоб ваша віртуальна машина, не мала підключення до мережі, тоді поставте радіокнопку на "Чи не використовувати мережеве з'єднання". Натискаємо кнопку "Далі".

У вікні "Вибір типів контролерів введення / виводу" якщо ви встановлюєте Windows 10, буде доступна лише одна єдина радіокнопка, залишаємо все як є і тиснемо "Далі". Якщо ви встановлюєте іншу гостьову операційну систему, тоді поставте радіокнопку туди, де буде написано "Рекомендується".

У наступному вікні "Вибір типу диска" знову залишаємо все як є, то є радіокнопка повинна стояти там, де написано "рекомендується" (SCSI). Потім тиснемо кнопку "Далі".

У вікні "Вибір диска" ставимо радіокнопку на "Створити новий віртуальний диск" (стоїть за умовчанням) і переходимо далі.

У вікні "Вказівка ​​розміру диска" Вказуємо розмір жорсткого диска для віртуальної машини. Якщо ви в перший раз створюєте віртуальну машину, вкажіть 50 ГБ, цього для установки Windows 10 цілком вистачить. Я зазвичай ставлю 50 - 60 Гб. Радіокнопку треба поставити на "Зберегти віртуальний диск в одному файлі". Якщо її поставити на "Розділити віртуальний диск на кілька файлів" тоді гостьова ОС може пригальмовувати, в загальному, не рекомендую. Перевіряємо правильність налаштувань і тиснемо "Далі".

У черговому вікні треба тільки підтвердити що ми згодні з такою назвою файлу. Якщо ви не згодні з таким терміном, тоді перейменуйте його як ви хочете. Натискаємо на кнопку "Далі" і йдемо далі.

В даному вікні "Все готово для створення віртуальної машини" будьте уважні. Тут ви можете переглянути всі ті параметри, які ми з вами налаштували за все операції перш, і якщо щось не подобатися, тоді відкотіться, тому натиснувши кнопку "Назад" і виправте. Також нас цікавить ще одна кнопка з назвою "Налаштування обладнання" натискаємо її і потрапляємо у знову відкрилося вікно "Обладнання".

У вікні "Обладнання" переходимо на вкладку "Новий CD / DVD (SATA)" і з правого боку вказуємо шлях до установчого диску. Якщо ви будете встановлювати віртуальну машину з CD-ROM тоді в поле "Фізичний диск" вибираєте букву вашого CD-ROM. У випадку з образом ISO файлу в поле "Файл образу ISO:" через кнопку "Огляд" вибираємо шлях до файлу образу Windows 10. У моєму випадку це образ iso. Зверху в віконці "Підключити при включенні віртуальної машини" повинна стояти галочка.

Далі якщо ви хочете видалити якийсь пристрій тоді з лівого боку даного вікна треба клікнути на цю вкладочку, а потім натиснути на кнопку "Видалити", яка знаходитися знизу. Наприклад, в моєму випадку мені не знадобитися принтер я клікнув на цю вкладку (на ній синя смуга) і натиснув на кнопку "Видалити". Так само ви можете додати будь-який потрібний пристрій, тільки в цьому випадку треба буде натиснути на кнопку "Додати". Інші налаштування залишаємо як є і тиснемо на кнопку "Закрити".

Потім треба натиснути на кнопку "Готово". Все віртуальна машина готова!

Тепер прийшов саме час налаштувати загальну папку, яка буде пов'язувати вашу віртуальну машину і ваш комп'ютер. Так як спілкуватися віртуальна машина з встановленої гостьовий Windows, буде саме через цю папку. Наприклад, якщо ви захочете перекинути кілька файлів на віртуальну машину, встановити кілька програм в гостьовій ОС то ці файли ви зможете перекинути через цю папку. Зліва від чорного екрану вгорі під рядком "Включити віртуальну машину", буде рядок "Змінити настройки" натискаємо на неї.

З'явитися вже знайоме нам вікно "Параметри віртуальної машини", але там буде ще одна вкладка під назвою "Параметри" якої не було раніше, вона то нам і потрібна. Переходимо в неї, потім в розділ "Загальні папки" ставимо радіокнопку в поле "Завжди включено", потім галочку в вікно "Підключити як мережевий диск в гостьових Windows", знизу натискаємо кнопку "Додати".

З'явитися вікно з майстром додавання загальних папок, в ньому треба буде натиснути кнопку "Далі".

У черговому вікні вибрати шлях до папки, а в наступному перевірити, щоб галочка стояла в віконці "Включити цей загальний ресурс".

Потім натиснути "Готово" і "ОК". Все, тепер сміливо запускайте віртуальну машину, натиснувши там же зліва вгорі на сходинку "Включити віртуальну машину". Після чого почнеться установка гостьової операційної системи. Читайте наступну статтю, як встановити Windows 10 на віртуальну машину VMware Workstation.

Ще один нюанс, якщо ви отримуєте від системи повідомлення про неможливість установки віртуальної машини, воно може виглядати приблизно так:

Тоді перевірте, в настройках BIOS включено у вас "Intel virtualization technology". Перше що треба зробити це зайти в БІОС (По-новому це UEFI). Через те, що конфігурації BIOS відрізняються то назва необхідної секції, в якій, знаходиться дана настройка, можуть відрізнятися. Як правило, в більшості випадків це другий розділ від початку вікна (з лівого боку користувача). Наприклад, в Asus він називається "Advanced", у Lenovo - "Configuration" у "Gigabyte" - "BIOS Features" (третій за рахунком). У будь-якому випадку найкращим рішенням буде звернення до документації виробника вашого пристрою. Коли ви знайдете установку "Intel virtualization technology" слід її включити, поміняти "Disable" на "Enable". В кінці потрібно зберегти установки та вийти з БІОС. Якщо у вас будуть питання по даній темі, ви можете відписати мені в коментарях або, перейшовши на вкладку "Контакти", заповнити та надіслати мені форму. Читайте наступну статтю " Як встановити windows 10 на віртуальну машину VMware Workstation ".

Ще статті, які можуть зацікавити:
Краща віртуальна машина VMware Workstation
Як встановити windows 10 на віртуальну машину VMware Workstation
Як визначити обсяг оперативної пам'яті на комп'ютері
Застарілі операційні системи
Як створити список, що випадає своїх програм в контекстному меню і впорядкувати їх за категоріямиНовости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью