<
 • Главная
Статьи

Як встановити безкоштовну ліцензійну версію ОС Windows в VirtualBox

На жаль, деякі люди до сих пір не можуть відмовитися від ОС Windows через незалежні від них причин. Наприклад, вони можуть використовувати навігаційні пристрої, оновлювати інформацію в яких можна лише за допомогою програми для ОС Windows.

Якщо ви перебуваєте в аналогічній ситуації, ви можете використовувати менеджер віртуальних машин VirtualBox для запуску безкоштовної ліцензійної версії ОС Windows 7, 8.x або 10.

Експлуатація подібної віртуальної машини жодним чином не зашкодить вашій Linux-системі: навіть в тому випадку, якщо ОС Windows буде вражена вірусами або іншими шкідливими програмами, ці програми не проникнуть в основну систему. Це пояснюється тим, що Windows буде функціонувати в віртуальному оточенні, надійно ізольованому від основної операційної системи.

Для того, щоб встановити безкоштовну ліцензійну версію ОС Windows в VirtualBox слід виконати наступні дії:

1. По-перше, слід встановити менеджер віртуальних машин VirtualBox з пакетами розширень. Для цього слід відкрити вікно терміналу і ввести в нього наступну команду (використовуйте функції копіювання / вставки, це одна команда):

sudo apt-get install virtualbox virtualbox-qt virtualbox-ext-pack

Після закінчення введення команди слід натиснути клавішу Enter. Якщо з'явиться запит пароля ви повинні будете ввести свій пароль. Символи вашого пароля не показуються жодним чином, навіть за допомогою точок, і це нормально. Після введення пароля слід знову натиснути клавішу Enter.

Далі вам буде запропоновано ознайомитися з ліцензійною угодою компанії Oracle. Для того, щоб перейти до наступного етапу слід натиснути клавішу Tab, в результаті чого активується (стане червоною) кнопка «OK», після чого натиснути клавішу Enter. Зверніть увагу на наведену нижче ілюстрацію.

Таким чином ви підтвердите, що прочитали текст ліцензійної угоди. І тільки після цього ви зможете погодитися або не погодитися з ним завдяки відповідного діалогу (да уж ...). Коректний варіант «Так» її потрібно активувати за замовчуванням, тому вам доведеться просто натиснути клавішу Enter.

2. Тепер потрібно додати свій профіль в групу користувачів «vboxusers».

Для цього спочатку потрібно уточнити що використовується ім'я користувача за допомогою наступної команди:

whoami

Після цього слід скористатися наступною командою для додавання користувача в групу:

sudo adduser <ім'я користувача> vboxusers

3. Після виконання описаних вище маніпуляцій потрібно перезавантажити комп'ютер.

4. Тепер прийшов час завантажити безкоштовний ліцензійний образ віртуальної машини Windows 7 Enterprise (IE11 on Win7) . Варто вибирати саме цей образ, а не образи Windows 8.x або 10, так як вони будуть менш корисними (докладніше про це буде сказано пізніше). Ви зможете використовувати цей образ віртуальної машини протягом 90 днів. При цьому не варто забувати про необхідність його активації протягом декількох днів після початку використання за допомогою команди slmgr / ato, яку слід вводити в командний рядок Windows (нагадування про це також буде розміщено на робочому столі Windows 7).

Після 90 днів ви зможете продовжувати активацію способу п'ять разів (на жаль, це твердження справедливе для образу Windows 7, але не справедливо для образів Windows 8.x і Windows 10). Виходячи з цього, ви зможете легально використовувати Windows 7 в віртуальній машині протягом 6x90 = 540 днів. Опис процедури продовження активації способу ( «Re-arm») також наведено на робочому Windows 7.

Після 540 днів ви зможете просто видалити існуючу віртуальну машину і створити нову на основі завантаженого образу, тим самим продовживши час використання системи ще на 540 днів. Виходячи з цього, слід зберегти завантажений файл образу, адже після 18 місяців він може стати в нагоді вам знову ...

Примітка: якщо розглядати дану ситуацію з правової точки зору, слід зазначити, що в ліцензії компанії Microsoft для образів віртуальних машин дослівно йдеться: «Ви можете використовувати дане програмне забезпечення лише з метою тестування». При цьому в даному ліцензійній угоді не наводиться розшифрування терміна «тестування», а також не говориться про будь-які обмеження часу використання за винятком максимальної тривалості періоду активації. З цього нескладно зробити висновок про те, що ви можете діяти на свій розсуд: якщо ви вважаєте, що закінчили тестування, вам доведеться придбати ліцензію для подальшого використання образу віртуальної машини.

5. Тепер потрібно розпакувати файл архіву з образом віртуальної машини (в результаті ви повинні отримати файл з розширенням .ova).

6. Далі потрібно запустити менеджер віртуальних машин VirtualBox, здійснити перехід в рамках головного меню його вікна «Файл - Імпорт конфігурацій ...», вказати шлях до файлу з розширенням .ova, натиснути по черзі кнопки «Вперед> - Імпорт» і дочекатися закінчення процесу імпорту. Вам буде потрібно не менше 12 ГБ вільного місця на диску.

7. Після закінчення процесу імпорту слід вибрати імпортовану віртуальну машину зі списку ліворуч, натиснути кнопку «Налаштувати» на панелі інструментів, вибрати розділ «USB» зі списку ліворуч, після чого вибрати тип контролера USB «Контролер USB 2.0 (EHCI)» і натиснути кнопку «OK».

8. Тепер рекомендую натиснути на кнопку «Знімки», розташовану на панелі інструментів праворуч і зробити знімок поточного стану віртуальної машини за допомогою відповідної кнопки для того, щоб скористатися цим знімком після п'ятикратного продовження періоду активації способу віртуальної машини. В цьому випадку ви зможете не видаляти існуючу віртуальну машину, а просто скористатися знімком для «скидання» її стану, що дозволить використовувати її протягом ще 540 днів.

9. Запустіть віртуальну машину за допомогою кнопки «Запустити» на панелі інструментів і дочекайтеся завантаження Windows.

10. Далі слід здійснити перехід в рамках меню вікна віртуальної машини VirtualBox: «Пристрої - Підключити образ диска Додатків гостьовий ОС ...» і дочекатися закінчення процесу пошуку і завантаження додатків, який може розтягнутися на тривалий час. Після закінчення цього процесу слід вибрати файл установника VBoxWindowsAdditions.exe для їх установки. Після установки доповнень вам буде запропоновано перезавантажити Windows, що і слід зробити.

11. Як тільки ОС Windows буде перезавантажена, ви зможете здійснити кидок USB-пристроїв в віртуальну машину. В першу чергу слід підключити пристрій до комп'ютера. Далі потрібно здійснити перехід в рамках меню вікна віртуальної машини VirtualBox: «Пристрої - USB» і вибрати підключений пристрій. В результаті цей пристрій стане доступним в Windows.

Примітка: вам доведеться здійснювати описані маніпуляції після кожного завантаження віртуальної машини.

12. Тепер ваша віртуальна машина з Windows 7 повинна бути повністю функціональною.

Тепер ваша віртуальна машина з Windows 7 повинна бути повністю функціональною

Важливі застереження:

 • Слід завжди завершувати роботу з Windows за допомогою відповідного пункту головного меню, а не за допомогою кнопки на панелі VirtualBox.
 • Не варто використовувати віртуальну машину для веб-серфінгу: в даному відношенні Linux-система є більш безпечним рішенням.
 • Якщо ви встановили віртуальну машину на твердотільний накопичувач, слід відключити функцію дефрагментації в Windows, так як ця функція може стати причиною скорочення часу життя вашого накопичувача.
 • Слід пам'ятати про те, що при прокинув накопичувача з інтерфейсом USB (флеш-накопичувача або жорсткого диска) в віртуальну машину здійснюється небезпечне Демонтується, яке в теорії може стати причиною втрати частини зберігаються на ньому даних.

Порада: хочете використовувати інший дистрибутив Linux у віртуальній машині VirtualBox? В цьому випадку ви можете просто створити нову віртуальну машину і вказати шлях до файлу образу установочного диска дистрибутива з розширенням .iso як «завантажувального диска».Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью