<
 • Главная
Статьи

Як встановити віртуальний Windows 7/8/10 💻

 1. Для чого можна використовувати «виртуалки»
 2. Які існують віртуальні машини для Windows
 3. Як встановити віртуальну машину на VirtualBox
 4. Оперативна пам'ять
 5. Жорсткий диск
 6. Налаштування VM VirtualBox
 7. Хост-клавіша
 8. апаратна віртуалізація
 9. З графічним інтерфейсом
 10. З текстовим інтерфейсом:

Віртуальна машина (ВМ) - це ще один комп'ютер, запущений на вашому робочому столі. Тобто, в віконці запускається як ніби другий (віртуальний) монітор, а якому завантажується ще один комп'ютер.

У цього комп'ютера є своє віртуальне обладнання і на нього можна встановити будь-яку справжню операційну систему (ОС), наприклад, віртуальний Windows. На такому «комп'ютері» можна повноцінно працювати і мені дуже подобається ця тема.

Для чого можна використовувати «виртуалки»

 • для тестів або навчання в інших операційних системах (Windows, Linux, MacOS і т.д.)
 • розробка програм для інших ОС
 • працювати в різних місцях з однаковим програмним оточенням
 • для анонімності

Думаю, можна ще придумати способи застосування, це перше що прийшло мені в голову. Наприклад, на колишній роботі я не міг поставити потрібні мені програми на комп'ютер, хоч і був адміном. Це було пов'язано з безпекою і ліцензійними питаннями. Тоді я встановив собі віртуальну машину, поставив на неї Windows і всі потрібні мені програми, і в ній працював. Увечері записував образ на зовнішній жорсткий диск і ніс із собою додому.

До того ж, робочий інтернет був сильно урізаний по швидкості, але був доступ до іншого провайдера. Я поставив другу мережеву карту і налаштував її у віртуальній машині. Тобто, в «звичайної» винде на неї навіть не стояли драйвера, а у віртуальному середовищі через неї працював швидкий інтернет.

Віртуальний жорсткий диск зберігається в одному файлі і його дані можна шифрувати. Тобто, якщо хтось приходить до вас без попиту, то можна просто закрити віртуальну операційну систему і крім браузера і Excel'а на вашому комп'ютері нічого знайти не вийде 🙂

Які існують віртуальні машини для Windows

Найпопулярніші і використовувані:

 • Oracle VM VirtualBox - безкоштовна, вміє практично все, що потрібно пересічному користувачеві
 • Hyper-V - безкоштовна, вбудована в Windows 8 / 8.1 / 10 версій Pro і Enterprise
 • VMware Workstation - платна, максимальний функціонал, для професійних розробників

VMware досить масивний пакет програмного забезпечення, коштує чимало, і розрахований для комерційного застосування. Для описаних мною цілей вистачить і перших двох. Але, хто вміє качати з торрентів, можна поставити і його. Принцип роботи та настройки плюс / мінус всюди однакові.

Як встановити віртуальну машину на VirtualBox

Весь процес проходить в кілька простих етапів:

 • Завантажити та встановити VirtualBox
 • Створити ВМ за допомогою майстра
 • Підключити інсталяційний образ з операційною системою
 • Встановити ОС як на звичайний комп'ютер

Власне, я зняв відео:

Щоб завантажити програму потрібно клікнути сюди:

Щоб завантажити програму потрібно клікнути сюди:

завантажити VirtualBox

Під час установки будуть спливати віконця із запитом на установку додаткових драйверів віртуальних пристроїв, потрібно на все погоджуватися.

У головному вікні програми натискаємо кнопку «Створити» і потрапляємо в майстер віртуальних машин. Щоб бачити все опції потрібно ще клікнути на кнопку «Експертна режим»:

Щоб бачити все опції потрібно ще клікнути на кнопку «Експертна режим»:

Ім'я: будь-яка назва

Тип: вибираємо майбутню операційну систему (Windows, Linux, BSD і т.д.)

Версія: точна версія встановлюється ОС (сімка, десятка, розрядність Windows ).

У списку може не бути вибору x64 версій, якщо немає апаратної віртуалізації, але про це буде нижче.

Оперативна пам'ять

Об'єм пам'яті - та оперативна пам'ять, яка буде доступна в віртуальної Windows. Наприклад, якщо в комп'ютері встановлено 8 ГБ оперативної пам'яті, то для ВМ можна відвести до 4 ГБ. І після запуску ВМ ці 4 гігабайти віднімуть у вашій Windows, тому що стануть використовуватися віртуальної ОС. Тому потрібно вибирати цей обсяг, виходячи з таких міркувань:

 • Для Windows 7/8/10 x86 потрібно мінімум 1 ГБ пам'яті, а для більш-менш нормальної роботи від 2 Гб
 • Для Windows x64 знадобиться від 2 ГБ пам'яті, а щоб все якось ворушилося - хоча б 3 ГБ

Відповідно, вибираємо такий обсяг віртуальної пам'яті, щоб встановлюється віртуальної винде вистачило, і вашої Windows також залишилося скільки потрібно. У загальному випадку, якщо у вас 4 гігабайти пам'яті, то ставимо тут 1024МБ, а якщо у вас є від 8ГБ, то вибираємо тут 3000-4000 мегабайт.

Жорсткий диск

Я підозрюю, що віртуального жорсткого диска у вас немає, тому переходимо до його створення на наступному кроці:

Перше важливе - «Розташування». Поміняйте на папку на диску, де більше місця. Наприклад, у багатьох диск C: не дуже великий, і розрахований на одну операційну систему, а диск D: для інших файлів. Ось якщо у вас теж так, то вибираємо там і створюємо якусь папку на диску D:

Розмір - для сімейства Windows ставте від 40 ГБ.

Тип - залишаємо за замовчуванням «VDI». Навряд чи вам знадобиться підключати цей «диск» до інших віртуальним системам.

Формат зберігання - «Динамічний». При цьому розмір файлу такого диска буде рости в міру його заповнення. Якщо ж поставити «Фіксований», то всі 40 ГБ відразу займуть місце на диску D :, наприклад.

На цьому створення віртуальної машини закінчено.

Налаштування VM VirtualBox

Зараз вже можна запустити виртуалку, але вона порожня, без операційної системи. Потрібно вставити в віртуальний дисковод «диск». Як інсталяційного «DVD-диска» виступає ISO-образ, той самий, який ми записуємо на реальний двд або на флешку щоб встановити Windows .

Заходимо в настройки нашої ВМ на вкладку «Носії»:

Заходимо в настройки нашої ВМ на вкладку «Носії»:

Натискаємо по «приводу» зі значенням «Пусто», потім по значку ДВД-диска і вибираємо в меню «Вибрати образ оптичного диска ...», де і вказуємо шлях до iso-образу. А якщо є фізичний диск з установкою, то просто вставте його в привід і поставте галочку «Живий CD / DVD». Важливо, що потрібно встановлювати ту версію, яку ви вибрали на етапі створення машини, особливо на рахунок розрядності.

Тепер все готово для запуску віртуальної машини. Натискаємо кнопку «Запустити»

Розпочнеться завантаження віртуального комп'ютера і такий же процес установки Windows, як якби ви це зробили на своєму комп'ютері або ноутбуці. Після установки Windows ви будете запускати ВМ і буде завантажуватися вже ваша віртуальна винда.

Хост-клавіша

Важлива деталь - хост-клавіша. Коли ви клацніть по вікну віртуальної машини, то все «увагу» від натискань на кнопки клавіатури і рухів мишки перейде до виртуалке (гостьова операційка). Щоб «звільнити» клаву і миша, тобто повернути їх до рідної Windows, потрібно натиснути правий Ctrl. Цю кнопку можна змінити в настройках. До слова, буфер обміну вашої системи і віртуальної, як би, загальний. Тобто, якщо копіюєте текст в буфер на реальному комп'ютері, то можете вставляти його в віртуальному, дуже зручно.

апаратна віртуалізація

Щоб ВМ працювали швидше і краще, а також щоб можна було встановлювати 64-бітові (x64) версії операційних систем потрібно щоб була включена апаратна віртуалізація. Сама ця підтримка вбудована в процесори і у всіх сучасних процесорів вона є (може не бути тільки у стародавніх двухядерніков і старіших).

Називаються технології Intel VT-x і VT-d (в дорогих процесорах) і AMD-V. Сенс її полягає в тому, що команди подаються безпосередньо на процесор, минаючи драйвери операційної системи. Чи включається апаратна віртуалізація в налаштуваннях ВМ на вкладці «»

Чи включається апаратна віртуалізація в налаштуваннях ВМ на вкладці «»

Але у вас це може не заробити, тому що ця опція за замовчуванням відключена в Біосе в цілях безпеки. Може видаватися помилка «Функції апаратної віртуалізації VT-x / AMD-V включені, але не функціонують». Тому нам потрібно перезавантажити комп'ютер і увійти в біос .

Якщо не знаєте як, і лінь читати статтю, то в двох словах: відразу після включення комп'ютера протягом 10 секунд тиснемо кнопки F1, F2, Delete або якщо написано на екрані, то читаємо якусь кнопку натиснути. Дивимося який у вас биос по фотках і шукаємо схожу настройку:

З графічним інтерфейсом

З графічним інтерфейсом

Тиснемо додатково, входимо в розширений режим, далі «Конфігурація ЦП»

Тиснемо додатково, входимо в розширений режим, далі «Конфігурація ЦП»

Шукаємо настройку «Intel Virtualization Technology» і міняємо на положення «Вкл.» (On)

» (On)

Якщо ж у вас процесор від AMD, то настройка буде називатися «Secure Virtual Machines». Зберігаємо зміни кнопкою «F10».

З текстовим інтерфейсом:

Йдемо в «»

Включаємо технологію апаратної віртуалізації в положення «Enabled»

Зберігаємо налаштування F10, відбудеться перезавантаження. Якщо не використовуєте віртуальні машини, то в цілях безпеки віртуалізацію краще вимикати, тому що віруси можуть створювати свої простору.

Другою причиною чому може не працювати апаратна віртуалізація в Windows 8/10 - це включена вбудована віртуальна машина Hyper-V.

Успіхів!



Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью