<
 • Главная
Статьи

Як встановити Windows XP на віртуальну машину VirtualBox

 1. Установка Windows XP на віртуальну машину.

Вітаю вас друзі! Тут я відразу буду переходити до продовження попередніх публікацій про VirtualBox, і покажу вам як встановити на створену віртуальну машину операційну систему Windows XP.

Для прикладу я буду використовувати диск Monkrus Retro, так як мені здається, що це найстабільніша збірка, але установка чистого дістрібьютіва або інших якихось версій або збірок будуть мало чим відрізнятися від запропонованого варіанту.

Для прикладу я буду використовувати диск Monkrus Retro, так як мені здається, що це найстабільніша збірка, але установка чистого дістрібьютіва або інших якихось версій або збірок будуть мало чим відрізнятися від запропонованого варіанту

Також, хто ще не в курсі що таке віртуальна машина, рекомендую перш почитати публікації:

Що таке гипервизор VirtualBox

Як створити віртуальну машину всередині VirtualBox

Справа в тому, що інформація нижче розрахована на тих, хто вже встановив VirtualBox, створив віртуальну машину і підготував для установки операційної системи.

Також, якщо ви саме зараз будете встановлювати операційну систему на виртуалку, то рекомендую це робити по відео, яке я підготував - таким чином не доведеться читати багато тексту, і в процесі перегляду відео відразу ж вийде досягти результату

Установка Windows XP на віртуальну машину.

Перш за все нам необхідно запустити нашу віртуальну машину, для цього необхідно виділити її і натиснути зелену кнопку "Запустити":

Перш за все нам необхідно запустити нашу віртуальну машину, для цього необхідно виділити її і натиснути зелену кнопку Запустити:

Відразу після запуску відкриється вікно нашої віртуальної машини з логотипом VirtualBox. Якщо ми не додали раніше диск з якого буде завантажуватися установка, то саме час натиснути кнопку F12 і вказати доступ до ISO файлу нашого інсталяційного диска.

Якщо ми не додали раніше диск з якого буде завантажуватися установка, то саме час натиснути кнопку F12 і вказати доступ до ISO файлу нашого інсталяційного диска

У мене ж з моменту запису попереднього поста і відео все налаштовано і в CD / DVD встановлений диск Monkrus Retro, який я скачав на торрент nnm-club. Саме логотип цього диска зараз на скріншоті нижче.

Саме логотип цього диска зараз на скріншоті нижче

Відразу після логотипу буде показано завантажувальний меню, в якому у нас буде 10 секунд щоб вибрати операційну систему яку нам хочеться встановити (або відбудеться завантаження з HDD диска). Для установки Windows XP я натискаю кнопку F2 на клавіатурі.

Для установки Windows XP я натискаю кнопку F2 на клавіатурі

Після натискання клавіші почнеться установка Windows - про що ми можемо зрозуміти з напису в лівому верхньому кутку вікна нашої віртуальної машини.

Після натискання клавіші почнеться установка Windows - про що ми можемо зрозуміти з напису в лівому верхньому кутку вікна нашої віртуальної машини

Через кілька хвилин, коли довантажити необхідні файли з'явиться запрошення, в якій нам буде запропонований вибір - або натиснути R щоб відновити працездатність операційної системи (на жаль, у нас чиста установка - ми натискати це не будемо), або натиснувши F3 ми можемо скасувати установку ( наприклад якщо ми вибрали не той пакет який хотіли) або ж можна натиснути Enter для продовження установки. Я вирішив продовжити установку.

Я вирішив продовжити установку

Далі буде виведено ліцензійну угоду, яке в ідеальному варіанті потрібно було б прочитати, адже його грамотно становили розробники операційної системи Windows XP (яка междупрочім з Апреля 2014 залишилася без підтримки розробників) - але для мене там мало цікавого - я просто натискаю F8, тим самим погоджуючись з ліцензійною угодою Білла Гейтц.

Далі буде виведено ліцензійну угоду, яке в ідеальному варіанті потрібно було б прочитати, адже його грамотно становили розробники операційної системи Windows XP (яка междупрочім з Апреля 2014 залишилася без підтримки розробників) - але для мене там мало цікавого - я просто натискаю F8, тим самим погоджуючись з ліцензійною угодою Білла Гейтц

До речі, можна було відмовитися, і натиснути ESC, тим самим висловивши свій протест - але на жаль, на цьому процес установки Windows був би закінчений ... Так що давайте все ж продовжимо.

У наступному повідомленні розробники Windows подбали про те, щоб у нас була можливість відновити працездатність зіпсовані операційної системи. Але так як у нас чиста установка - то ми просто натискаємо в цьому вікні кнопку ESC для продовження.

Після того, як ми зробили такий відповідальний вибір, і вирішили все ж продовжити встановлювати Windows XP нас відразу ж поставлені перед наступним вибором - нам необхідно буде або натиснути ENTER для встановити систему (але, у нас ще не створена таблиця розділів - власне видасть помилку ), або натиснути C (щоб створити таблицю розділів) або ж натиснути D, щоб видалити існуючі диски (таблиці розділів). Природно, натискаємо С і переходимо до створення диска, на який і будемо встановлювати операційну систему.

Природно, натискаємо С і переходимо до створення диска, на який і будемо встановлювати операційну систему

Після того, як ми висловили бажання створити розділ, нам буде запропоновано ввести розмір нашого майбутнього диска і натиснути ВВЕДЕННЯ, або ж повернутися назад натиснувши ESC (про всяк випадок, раптом ми просто хотіли подивитися діалогове вікно, і не знали до чого це нас приведе .. .).

)

Природно, натиснувши ВВЕДЕННЯ (Enter) ми також повернемося на попередній крок, але вже буде створено Розділ 1 (Новий неформатований).

Природно, натиснувши ВВЕДЕННЯ (Enter) ми також повернемося на попередній крок, але вже буде створено Розділ 1 (Новий неформатований)

Вибираємо стрілочками цей розділ і тепер сміливо можемо натискати ВВЕДЕННЯ щоб встановити на цей розділ нашу систему. До речі, ми могли на попередньому кроці запровадити не 10ГБ, а наприклад 5ГБ і створити два диска C і D (потім на перший наприклад поставити систему, а на другий тримати якісь файли - але для віртуальних машин це не виправданий крок ... )

У діалозі, який нам запропонує установник потрібно буде вибрати в якій системі буде відформатований наш розділ. Я вважаю, що для віртуальної машини не потрібно глибоке форматування (адже в нашому віртуальному жорсткому диску і так поки порожньо - навіщо даремно витрачати час?) - і вибираю "Форматувати розділ в системі NTFS - Швидке".

Хочу зазначити, що в деяких випадках, наприклад якщо у нас виртуалки повинні працювати цілодобово, при цьому кілька десятків одночасно є сенс прагнути зробити якомога менший віртуальний жорсткий диск, вмістити в нього опрераціонную систему, при цьому форматувати диск в системі FAT. До цього питання я ще повернуся в майбутніх публікаціях.

До цього питання я ще повернуся в майбутніх публікаціях

Далі система отформатирует наш диск (простими словами видалить з нього все що можливо, і створить місце під операційну систему). Все це наочно можна буде спостерігати (і насолоджуватися) по жовтенької смузі прогресу, яка миттєво пробіжить по екрану нашої віртуальної машини.

Все це наочно можна буде спостерігати (і насолоджуватися) по жовтенької смузі прогресу, яка миттєво пробіжить по екрану нашої віртуальної машини

Далі система протягом декількох секунд перевірить щойно створений і відформатований в системі NTFS диск C на придатність і працездатність для роботи на ньому операційної системи Windows XP.

Далі система протягом декількох секунд перевірить щойно створений і відформатований в системі NTFS диск C на придатність і працездатність для роботи на ньому операційної системи Windows XP

Далі по смузі прогресу ми зможемо дізнатися, що завантажувач зараз копіює файли - цей процес займав у мене близько 2-3 хвилин.

Далі по смузі прогресу ми зможемо дізнатися, що завантажувач зараз копіює файли - цей процес займав у мене близько 2-3 хвилин

По закінченню копіювання інсталяційних файлів буде виведено повідомлення про перезавантаження комп'ютера (нашої віртуальної машини) через 15 секунд. У разі чого, ми можемо прискорити цей процес лише натиснувши ВВЕДЕННЯ (Enter) на клавіатурі.

У разі чого, ми можемо прискорити цей процес лише натиснувши ВВЕДЕННЯ (Enter) на клавіатурі

Далі ми нічого не чіпаємо - система все буде робити самостійно (перезавантажиться, запуститься з інсталяційного диска, далі завантажиться з HDD і потім з'явиться звична заставка Windows XP, після чого вікно вітання і повідомлення що установка буде тривати 39 хвилин - але це вони так лякають, так як на віртуальну машину операційна система сідає на 10-15 хвилин).

Далі ми нічого не чіпаємо - система все буде робити самостійно (перезавантажиться, запуститься з інсталяційного диска, далі завантажиться з HDD і потім з'явиться звична заставка Windows XP, після чого вікно вітання і повідомлення що установка буде тривати 39 хвилин - але це вони так лякають, так як на віртуальну машину операційна система сідає на 10-15 хвилин)

Через кілька хвилин на екрані з'явиться вікно "Мова і регіональні стандарти" - і якщо ми на нього не відреагуємо, то природно система не продовжить встановлюватися.

Через кілька хвилин на екрані з'явиться вікно Мова і регіональні стандарти - і якщо ми на нього не відреагуємо, то природно система не продовжить встановлюватися

Натиснувши в цьому вікні далі, нам доведеться ще ввести ім'я користувача і організацію. Я заповнюю їх стандартними Admin і Home.

Я заповнюю їх стандартними Admin і Home

Наступному кроці у нас попросять ввести ім'я комп'ютера і пароль адміністратора - я залишаю так як пропонує система, не особливо заморочуючись, адже ці настройки при бажанні можна буде змінити в майбутньому.

Наступному кроці у нас попросять ввести ім'я комп'ютера і пароль адміністратора - я залишаю так як пропонує система, не особливо заморочуючись, адже ці настройки при бажанні можна буде змінити в майбутньому

Спливе ще вікно настройки часу і дати, де також можна залишати як є - мені не важливо які налаштування будуть на виртуалке, тим більше що вони будуть синхронізуватися з реальною машиною. Натискаю далі.

Натискаю далі

Через кілька секунд з'явиться ще повідомлення про налаштування інтернету. Так як у нас операційна ситема налаштовується на віртуальній машині, то немає сенсу вводити якісь настройки - гипервизор сам виконає цю роботу. Натиском далі.

Натиском далі

У вікні "Робоча група або домен" також можна залишати як є, або при бажанні можна змінити - як душа забажає. Цей параметр впливає на мережу між віртуальними машинами - щоб вони були між собою видимими необхідно, щоб група співпадала на всіх машинах. Я просто натискаю кнопку "Далі".

Я просто натискаю кнопку Далі

Через кілька хвилин, установка буде практично завершена - ось на скріншоті нижче показано, що установка буде завершена через 1 хвилину.

Через кілька хвилин, установка буде практично завершена - ось на скріншоті нижче показано, що установка буде завершена через 1 хвилину

Далі наш комп'ютер (точніше віртуальна машина) буде перезавантажена, і назад нічого не потрібно чіпати, просто очікувати, поки запуститься наша встановлена ​​операційна система.

У процесі запуску буде виведено вікно, де буде сказано що розширення екрану буде налаштоване автоматично. У цьому вікні потрібно клікнути на кнопку "ОК".

Далі ще раз погоджуємося, що нам розширення підходить, натиснувши на кнопку "ОК".

Далі ще раз погоджуємося, що нам розширення підходить, натиснувши на кнопку ОК

Після чого запуститься заставка нашої опрераціонной системи, і доведеться приступити до початкового налаштування встановленої ОС Windows XP.

Після чого запуститься заставка нашої опрераціонной системи, і доведеться приступити до початкового налаштування встановленої ОС Windows XP

У вікні привітання натискаємо "Далі".

У вікні привітання натискаємо Далі

У вікні "Допоможіть захистити свій комп'ютер" ставимо прапорець на "Відкласти дію" і натискаємо кнопку "Далі".

У вікні Допоможіть захистити свій комп'ютер ставимо прапорець на Відкласти дію і натискаємо кнопку Далі

Далі відкриється вікно "Перевірка підключення до Інтернету" - тут натискаємо "Пропустити", так як всі турботи бере на себе гипервизор VirtualBox.

Далі відкриється вікно Перевірка підключення до Інтернету - тут натискаємо Пропустити, так як всі турботи бере на себе гипервизор VirtualBox

Далі нас порадують повідомленням, що мовляв все готово для реєстрації в Майкрософт - але так як підтримка Windows XP закінчена ще в квітні 2014 року - то сенсу реєструватися я не бачу. Вибираємо прапорець "Ні, як-небудь іншим разом" і натискаємо сміливо по кнопці "Далі".

Вибираємо прапорець Ні, як-небудь іншим разом і натискаємо сміливо по кнопці Далі

На наступному кроці заповнюємо імена користувачів нашої віртуальної машини. Не бачу сенсу напружуватися з вигадуванням велосипедів - вписую перше ім'я USER, інші просто не заповнюю. Натискаємо Далі.

Натискаємо Далі

Останній крок - це прочитати "Спасибі" від творців Майкрософта - вони вітають з тим, що ми успішно впоралися з установкою Windows XP (хоча думаю вони і не здогадувалися, що ми встановили її на VirtualBox). Тиснемо сміливо кнопку "Готово".

Тиснемо сміливо кнопку Готово

На цьому цей трудомісткий процес установки операційної системи на віртуальну машину можна вважати закінченим.

На цьому цей трудомісткий процес установки операційної системи на віртуальну машину можна вважати закінченим

Хоча, як би сказати, це все ще тільки початок. У наступних публікаціях буде розказано як налаштувати загальний доступ до папок, щоб мати можливість працювати з файлами нашого комп'ютера з виртуалки, мати можливість передавати файли в виртуалку.

Також потрібно буде розглянути питання автоматизації роботи за допомогою віртуальних машин - не соромтеся, коментуйте, діліться в соціальні мережі, якщо тема для вас була цікавою - може Google-шпигун і інші ПС видаватимуть в пошуку додаткову інформацію грунтуючись на куках і особисті уподобання.

Адже в нашому віртуальному жорсткому диску і так поки порожньо - навіщо даремно витрачати час?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью