<
 • Главная
Статьи

Як встановлювати операційні системи на VirtualBox

 1. установка VirtualBox
 2. Установка операційної системи
 3. Створення спільних папок
 4. Установка Mac OS
 5. Установка Linux і Ubuntu
 6. Установка Android на VirtualBox

VirtualBox являє собою віртуальну машину з можливістю запустити операційні системи, відмінні від встановленої на комп'ютері. Це зазвичай потрібно для тестування ОС, отримання інформації про системи і їх особливості. Інсталював якусь ОС на VirtualBox можна виконувати завдання, нездійсненні на основний операционке. Поставити на VirtualBox можливо Windows XP, так і іншу ОС: Linux , Ubuntu, Mac OS X і навіть Android. VirtualBox являє собою віртуальну машину з можливістю запустити операційні системи, відмінні від встановленої на комп'ютері

VirtualBox - це не дуже складна програма. Якщо чітко слідувати інструкціям, то у вас все вийде

Гостьова система, поставлена ​​за допомогою VirtualBox в рамках наявної, допоможе виконати, наприклад, такі завдання:

 • запустити програмні продукти, несумісні з основною ОС;
 • використовувати старі додатки;
 • запускати старі гри, не функціонують в нових версіях операційки;
 • тестувати програми потенційно небезпечні.

установка VirtualBox

Щоб створити віртуальну машину, скачайте VirtualBox з офіційного сайту. Інсталяція програми не відрізняється від установки будь-який інший. Якщо раптом система видасть попередження, що ПО, не пройшло перевірку з цією версією операційної системи, ігноруйте його. Таке попередження виходить кілька разів, продовжуйте інсталяцію.

Інтерфейс VirtualBox при інсталяції різних ОС має невеликі відмінності, але вони не настільки істотні. Принцип створення гостьової ОС залишається однаковим як для версій Windows , Так і, наприклад, для Ubuntu.

Принцип створення гостьової ОС залишається однаковим як для  версій Windows  , Так і, наприклад, для Ubuntu

Інсталював програму, створюємо вже саме машину. Для цього дотримуйтесь алгоритму:

 1. Активуйте кнопку «Створити».
 2. У вікні, виберіть ОС, її тип і версію, задайте вашої віртуальній машині якесь ім'я. Це ім'я ні на що не впливає, просто відбивається в заголовку вікна.
 3. Далі вас попросять вибрати для гостьової системи жорсткий диск: використовувати існуючий вже або створити новий. Створюємо новий.
 4. Наступний параметр, який вас попросять проставити, стосується типу файлу, що визначає формат використовуваного нового диска. Залишаєте VDI.
 5. У додаткових атрибутах можна вибрати динамічний або фіксований диск. Фіксований працює швидше, але займає відразу все виділене місце на вінчестері. Динамічний захопить на вінчестері місце, необхідне для гостьової системи, додатків, буде автоматично розширюватися при доповненнях, установці програм. Рекомендується вибирати фіксований варіант для швидкодії.
 6. Задайте ім'я нового жорсткого віртуального диска, вказуєте місце папки з файлами, встановіть його розмір - величину файлів, що зберігаються на цьому диску. Наприклад, для Windiws XP, на думку виробників, досить 10 ГБ, для Linux можна залишити виділений обсяг за замовчуванням.
 7. Завершіть процес, натиснувши на кнопку «Створити».

Процес створення займе близько 7 хвилин. Комп'ютер цей час не турбуйте, задіяний центральний процесор. Після створення машини, щоб настроїти, натиснувши вкладку «Налаштувати». Втім, установок за замовчуванням досить для запуску ОС, функціонування гостьової системи.

Установка операційної системи

Тут ми розповімо, як встановити Windows XP на VirtualBox.

Додайте в дисководі інсталяційний диск з Windows XP або перевірте наявність образу диска з форматом .iso в одній з папок.

У VirtualBox на верхній панелі вкладок натисніть «Запустити».

У віконці запропонують вибрати завантажувальний диск Windows XP. Якщо використовуєте дисковод, то натисніть «Продовжити», якщо образ - натискаєте на значок папки, знаходите образ, клікаєте на нього, потім також натискаєте «Продовжити».

Запускається установка Windows XP, аналогічна завантажується на реальний комп'ютер. Не натискайте на кнопки під час форматування віртуального жорсткого диска, копіювання файлів, перезавантаження.

Якщо VirtualBox захопив курсор миші, не виходить робити інші дії під час установки, для повернення курсору натисніть правий Ctrl, одночасно пощёлківайте ЛФМ. Управління повернеться до вас.

Коли система встановиться, з'явиться робочий стіл , Поставте доповнення для гостьової системи, щоб дозвіл екрана стало краще, операційка працювала повноцінно. Файл потрібно буде завантажити, потім, як запропонує машина, підключити до віртуального приводу.

Перезавантажитеся після установки.

Перезавантажитеся після установки

Створення спільних папок

Часто потрібно створити між основною ОС і гостьовий папки із загальним доступом. Виконується це так.

Пройдіть у верхній панелі VirtualBox на вкладку «Пристрої», виберіть посилання «Загальні папки» - «Налаштувати».

У віконці праворуч натисніть кнопку для додавання загальної папки. Запропонують вказати шлях до потрібного місця. Натисніть на вибрану папку, збережіть.

У гостьовій системі відкрийте командний рядок, впишіть net use буква диска: \\ vboxsvr \ назва папки; підтвердіть, натиснувши Enter.

При правильному виконанні в «Мій комп'ютер» утворюється мережевий диск, який має доступ до файлів, які лежать в обраній вами папці, що знаходиться в гостьовій системі.

Таким чином встановивши Windows XP, ви зможете користуватися нею паралельно з основною операционкой, використовуючи XP для програм, які не працюють на 8-10 версіях.

Установка Mac OS

питання, як встановити Mac OS X на VirtualBox, вирішується просто. Процес аналогічний описаному вище. Вам потрібно інсталяційний файл. Тут не підійде звичайний спосіб, можна використовувати зламану ОС.

 1. Скачайте HackBoot 1 - установник, HackBoot 2, що запускає Mountain Lion, також знадобиться MultiBeast 4 при роботі з аудіо.
 2. Відкривши VirtualBox, у вкладці Тип натисніть на вже створену віртуальну машину (як її створити, розповідалося вище), в розділі системи вкажіть Mac OS X 64 bit.
 3. Для ОЗУ на Mac OS досить проставити 2 ГБ.
 4. Створюєте новий диск VDI.
 5. Після створення диска в головному меню клікаєте по віртуальній машині ній ПКМ, вибираєте «Налаштувати». У вкладці «Система» приберіть галочку у функції «Включити EFI».
 6. У розділі «Носії» пройдіть на значок CD-диска, підписаний «Пусто», потім по іконці диска з правого боку, проходите в «Вибрати образ диска». Тут вибираєте HackBoot 1.
 7. Натискаєте OK. При наявності образу Mountain Lion починаємо завантажувати Mac OS.
 8. У VirtualBox вибирайте завантажену Mac OS X, тиснете «Запустити».
 9. На що з'явилося екрані HackBoot внизу знаходите іконку CD, вибираєте скачаний образ Lion.
 10. Поверніться до екрану завантаження, поновіть, вибираєте з'явився пункт OS X Install DVD.
 11. Вибираєте мову, погоджуєтеся з умовами користування. Ваша операційка починає шукати жорсткий диск. Перейдіть в «Програми» - «Дискова утиліта».

Форматуєте диск і виходите з утиліти, продовжуєте установку системи.

Подальша інсталяція проходить як звичайна установка Mac OS, займає близько 25 хвилин. При завершенні з'явиться віконце, яке повідомить про успішну установку.

При завершенні з'явиться віконце, яке повідомить про успішну установку

Установка Linux і Ubuntu

Якщо ви вже працювали з віртуальними машинами, то проблема, як встановити Linux на VirtualBox, не буде для вас складною.

Створюючи віртуальну машину, при виборі операційної системи в меню натисніть «Linux». У рядку «Версія» ставимо обрану вами версію, наприклад, Linux 2.6. Натискаєте «Next», а далі прямуєте інструкції, наведені нами вище в розділах, присвячених установці інших ОС.

Точно так же діємо, якщо ви вирішуєте питання, як встановити Ubuntu на VirtualBox, в розділі «Версія» знаходимо «Ubuntu», вибираємо її і встановлюємо.

Установка Android на VirtualBox

Навіщо і як встановити Android на VirtualBox - на питання відповідаємо в цьому розділі.

Навіщо? Щоб протестувати програми. Не варто засмічувати телефон або планшет непотрібним софтом, якщо не впевнені в його роботі і функціональності. Можна спочатку перевірити все на ПК, створивши віртуальну машину. Установка / видалення програм на ПК не вплине на працездатність, на відміну від смартфонів, що мають невелику пам'ять.

Для установки Android скачайте потрібний пакет на сайті VirtualBox. При створенні віртуальної машини досить буде виділити оперативної пам'яті 512 МБ. Монтуєте образ з Android і запускаєте установку. Рекомендується вибирати установку на жорсткий диск, тоді можна буде повноцінно ставити програми, зберігати їх після перезавантаження. Тут потрібно виконати таким чином:

 1. При появі пропозиції створити / модифікувати диск, натискаєте OK - Enter.
 2. Імені команди Primary, натискаєте кілька разів Enter, поки не буде створено новий диск.
 3. Робите його завантажувальним, натиснувши
 4. Потім натискаєте Write і після створення диска виходите з утиліти Quit.
 5. Відкрилося вікно установки, вибираєте диск, файлову систему - обов'язково FAT 32 (інакше не стануть встановлюватися додатки).
 6. Після процедури ви отримаєте Android на віртуальній машині. Зверніть увагу, що кнопку «Назад» замінює ПКМ. В налаштуваннях встановіть російську мову і свій аккаунт в com.

Зверніть увагу, що при установці Android на віртуальну машину інтернет підключається автоматично, але у версії Android 4 підключення відсутня.

VirtualBox допомагає тестувати різні операційні системи, і їх установка не займе у вас багато часу. Уважно дотримуйтесь інструкцій, крок за кроком виконуйте дії алгоритмів, і зможете запустити будь-яку ОС: Windows XP, Linux, Ubuntu, Mac OS X і Android на віртуальній машині.

Навіщо?


Новости
  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью