<
 • Главная
Статьи

Як збільшити оперативну пам'ять? Продуктивність ОЗУ!

 1. Як збільшити оперативну пам'ять в комп'ютері? (Фізично)
 2. Як знайти слабке місце комп'ютера?
 3. Як перевірити продуктивність системи в Windows 8 і Windows 10?
 4. На що звернути увагу, якщо потрібно збільшити оперативну пам'ять?
 5. Який частоти вибрати додаткову планку ОЗУ?
 6. Все купив, че далі?
 7. Флешка, як оперативна пам'ять!
 8. Як використовувати ReadyBoost?
 9. Як збільшити файл підкачки в Windows?
 10. Що таке файл підкачки?
 11. Як включити і налаштувати файл підкачки?
 12. висновок:

Всім привіт! Упевнений, вам, як і мені, вічно не вистачає оперативної пам'яті на комп'ютері. Один тільки браузер нахабним чином зжирає майже 2 Гб під час активного використання. У вас так само? Якщо у вас все частіше і частіше виникає питання «Як збільшити оперативну пам'ять на комп'ютері? », То ця стаття для вас. І розглянемо ми сьогодні всі можливі методи боротьби з нестачею оперативної пам'яті, не перемикайте.

«Як збільшити оперативну пам'ять на комп'ютері

Чи потрібно вам збільшити оперативну пам'ять на комп'ютері (ноутбуці) або можна обійтися безкоштовними програмними способами ви зрозумієте, дочитавши статтю до кінця.

Якщо ви задумалися про збільшення оперативної пам'яті на своєму комп'ютері, то вам буде корисно дізнатися:

 1. Як додати оперативну пам'ять в комп'ютер або ноутбук? Йтиметься про фізичну додаванні додаткової планки ОЗУ, якщо у вас є для цього вільний слот на материнській платі. Краще б він був, так як це найкращий варіант.
 2. Флешка, як оперативна пам'ять. О це так новина! Windows дозволяє використовувати звичайну флешку в якості альтернативи ОЗУ. Цікаво? Читайте далі.
 3. Як збільшити файл підкачки в Windows? Можливо вся проблема саме в невеликому файлі підкачування? Так значить давайте його збільшимо! Але ж він може дійсно компенсувати брак оперативної пам'яті.

Як збільшити оперативну пам'ять в комп'ютері? (Фізично)

Отже, якщо ваш комп'ютер гальмує і не справляється з навантаженням, то в першу чергу потрібно з'ясувати, що в вашому комп'ютері є слабким місцем. Може, ваша тяга збільшити оперативну пам'ять на комп'ютері відпаде сама собою.

Як знайти слабке місце комп'ютера?

Якщо ви виявляєте щасливим володарем Windows 7, то зробити це простіше простого, так як в Windows 7 є для цього спеціальна вбудована утиліта, яка дозволяє дізнатися індекс продуктивності Windows і, відповідно, слабкі місця вашої системи.

Тисніть правою кнопкою миші на значок комп'ютера і потім на пункт «властивості» в самому кінці. Тепер ви можете побачити все властивості вашого комп'ютера, включаючи обсяг оперативної пам'яті, але ми тут не за цим. Тисніть на посилання «Індекс продуктивності Windows». Тут ви зможете зробити оцінку основних комплектуючих комп'ютера і зрозуміти чи потрібно вам додавати оперативну пам'ять або краще зробити апгрейд чогось іншого.

Наприклад, в моєму ноутбуці найслабше місце - це «Графіка», тому що у мене все тримається на відеокарті, вшитий в процесор. Вона, відверто кажучи, слабенька.

Щоб підвищити продуктивність мого ноутбука насамперед потрібно щось робити з відеокартою, а не з оперативною пам'яттю. У вас, можливо, інша ситуація.

Як перевірити продуктивність системи в Windows 8 і Windows 10?

Якщо ви використовуєте більш нову операційну систему, таку як Windows 8 або Windows 10, то ви не знайдете в ній вбудованої утиліти для оцінки продуктивності системи. На щастя, ви можете встановити собі програму, практично повністю ідентичну тій, яку я описав для Windows 7.

Навіть їх дві. Але вони практично однакові і обидві абсолютно безкоштовні - WSAT і Winaero WEI Tool ( скачати з офіційного сайту ).

Winaero WEI Tool - перевірка продуктивності системи

Якщо все-таки ви прийшли до висновку, що вам потрібно збільшити оперативну пам'ять, то читайте далі.

На що звернути увагу, якщо потрібно збільшити оперативну пам'ять?

Насамперед вам потрібно вивчити материнську плату свого комп'ютера. Чи дозволить вона вам збільшити оперативну пам'ять? Дізнайтеся наступне:

Дізнайтеся наступне:

ASUS Rampage III Gene - старенька та молодецькі. На борту 6 слотів під DDR3 частотою до 2200 MHz і загальним об'ємом до 24 Гб ОЗУ

 1. Скільки слотів передбачено під оперативну пам'ять і скільки з них вже зайнято. Якщо у вас тільки один слот (природно він зайнятий), ще рано засмучуватися.
 2. Який максимальний обсяг оперативної пам'яті підтримує материнська плата? Часто буває, що материнська плата може прийняти в себе до 16 Гб ОЗУ (незважаючи на єдиний слот), а в ній встановлено всього 4 Гб. Тоді доведеться продати або викинути стару планку ОЗУ і купити нову на 8 або 16 Гб. Це істотно поліпшить продуктивність комп'ютера, особливо якщо ОЗУ було його слабким місцем.
 3. Тип оперативної пам'яті. Зараз це найімовірніше DDR3 або DDR4 (Дізнайся що краще), але якщо ви будете читати цю статтю в недалекому майбутньому, то це може бути і DDR5 . Загалом, суть в тому, що якщо слот призначений, скажімо, під DDR4, то в нього можна буде впихнути тільки DDR4! Не потрібно намагатися впихнути невпіхуемое, це ні до чого доброго не приведе.

Який частоти вибрати додаткову планку ОЗУ?

Не потрібно забувати, що оперативна пам'ять навіть однакового типу може працювати на ДУЖЕ різних частотах. Тут потрібно бути уважними. Тому наведу кілька варіантів розвитку подій, як можна збільшити оперативну пам'ять правильно і не зовсім правильно.

 1. Якщо у вас є можливість докупити точно таку ж модель ОЗУ, яка у вас вже встановлена, то це було б ідеальним варіантом, тому що оперативна пам'ять деяких виробників відмовляється працювати в парі з іншими виробниками, навіть якщо всі параметри в точності збігаються. Вибирайте однакового виробника, однаковий обсяг і однакову частоту.
 2. Якщо ви купили планку ОЗУ потрібного типу, але з більшою частотою, ніж на вже встановленої планки, то ви даремно переплатили. Тому що чим вище частота, тим оперативна пам'ять дорожче (бувають винятки). А робоча частота дорівнюватиме слабшої планці. Наприклад, у вас була частота ОЗУ 2333 МГц, а ви купили ОЗУ з частотою 3200 МГц, а працювати обидві планки будуть на найменшій частоті - 2333 МГц. Тому купуйте нову планку з такою ж частотою або купуйте відразу 2 нових планки, а стару викидайте. І не забувайте дивитися, чи підтримує таку частоту ваша материнська плата.
 3. Відповідно, якщо ви докупили ОЗУ з частотою нижче, ніж у вас була на встановленої планки, то ви отримаєте приріст продуктивності, але значно нижче, ніж могли б. Припустимо, у вас була частота ОЗУ 3400 МГц, а ви докупили планку з частотою 2133 МГц. У сукупності у вас вийде частота 4266 МГц (2133 + 2133), а могла б вийти 6800 МГц (3400 + 3400), якби ви все зробили по розуму. А це майже 60% різниці.

Все купив, че далі?

Нічо, розкручуй комп'ютер (ноутбук) і вставляй. Складного нічого немає, це робиться точно так же, як колись в дитинстві ти вставляв картриджі в ігрову приставку Dendy або SEGA. Якщо не знаєш, як розібрати свій ноутбук, то шукай мануали конкретно по своїй моделі, хоча у більшості ноутбуків досить зняти тільки спеціальну задню кришку, під якою в легкій доступності знаходиться ОЗУ і жорсткий диск (або твердотільний накопичувач). Це зроблено спеціально для того, щоб можна було збільшити оперативну пам'ять або замінити жорсткий диск на більш місткий.

Тепер ви знаєте, як додати оперативну пам'ять на комп'ютер (ноутбук). Якщо вам цей спосіб підійшов, вітаю, він був найефективнішим. Якщо з яких-небудь причин у вас не вийшло збільшити оперативну пам'ять фізично, то давайте приступимо до розгляду інших не менш цікавих і корисних способів збільшення продуктивності оперативної пам'яті.

Флешка, як оперативна пам'ять!

Здивовані, що можна використовувати саму звичайну флешку, як оперативну пам'ять? Правильно робите, що дивуєтеся, тому що зараз нам доведеться розвіяти цей міф. Здивовані, що можна використовувати саму звичайну флешку, як оперативну пам'ять

Можливо, ви вперше про це почули, а може і натикалися на численні статті, які безсовісно стверджують, що можна використовувати флешку, як оперативну пам'ять, якій насправді вона не є і ніколи не стане, як мінімум з тієї причини, що швидкість передачі даних на флешці багаторазово програє швидкості ОЗУ.

Насправді існує така технологія, як ReadyBoost, розроблена самими Майкрософт і вшита в Віндовс (починаючи з Вісти). І насправді ця технологія може незначно прискорити вашу систему, але тільки в тому випадку, якщо ви все ще працюєте на HDD (жорсткому диску). А якщо пам'ять вашого комп'ютера вже еволюціонувала з HDD в SSD накопичувач, то ReadyBoost може навіть уповільнити роботу вашої системи.

Чому так відбувається? Тому що основним завданням ReadyBoost було зниження навантаження на вінчестер при читанні дрібних файлів шляхом їх кешування на зовнішньому флеш-накопичувачі.

Читання дрібних файлів - це слабке місце HDD вінчестерів зважаючи на їх механічної конструкції. Переміщення читаючої головки по поверхні диска в пошуках дрібних файлів займає набагато більше часу, ніж саме читання. З приходом SSD накопичувачів ця проблема зникла, тому що в них час пошуку файлів прагне до нуля, та й сам час читання (і записи) теж помітно скоротилося.

Виходячи зі сказаного стає зрозуміло, чому ReadyBoost настільки неефективний при роботі з сучасними твердотільними накопичувачами (SSD).

Флешка - це не оперативна пам'ять!

Чи можна використовувати флешку для прискорення роботи вашого комп'ютера? Так, ви можете трохи прискорити роботу комп'ютера, якщо він працює на жорсткому диску (HDD).

Чи можна використовувати флешку, як оперативну пам'ять? Ні! Ви можете її використовувати тільки як зовнішній пристрій для кешування дрібних файлів. Використовувати флешку, як оперативну пам'ять неможливо!

Як використовувати ReadyBoost?

Якщо ви все-таки вирішили випробувати цю функцію на практиці і перевірити, на скільки вона може збільшити продуктивність комп'ютера, то я вам розповім, як його ввімкнути. Робиться це дуже просто, проте врахуйте, що не всі флешки підходять. Якщо ваша флешка занадто повільна, то Віндовс дасть вам про це знати. Отже, як використовувати ReadyBoost:

Отже, як використовувати ReadyBoost:

Тут я спробував запустити ReadyBoost безпосередньо на своєму SSD накопичувачі =))

 1. Вставляєте флешку в комп'ютер. Це також може бути не USB флешка, а microSD, підключена через кард-рідер.
 2. Заходьте в «Мій комп'ютер» і тиснете правою кнопкою мишки на що з'явилося зовнішньому накопичувачі. До цього у вас там були видні тільки ваші жорсткі диски і оптичний привід (якщо він у вас є).
 3. Вибираєте пункт «Властивості».
 4. Вибираєте вкладку ReadyBoost.
 5. Ставите галочку навпроти «Використовувати цей пристрій» і вибираєте обсяг пам'яті, який ви хочете пожертвувати для прискорення роботи вашого комп'ютера.
 6. Натисніть «ОК!».

Тепер у вас повинно бути все ОК. Однак досвідченим шляхом було відмічено, що в іграх ніякого приросту швидкодії ця технологія не дає. Може бути, у вас буде інакше. Напишіть нам.

Як збільшити файл підкачки в Windows?

На відміну від попереднього методу, збільшення файлу підкачки - це дійсно гарне і ефективне рішення, якщо ви хочете знати, як збільшити оперативну пам'ять, не купуючи її. А ось чому це хороше рішення - ви дізнаєтеся далі. Але спочатку давайте трохи розберемося в теоретичній частині. Зайвим для вас не буде.

Що таке файл підкачки?

Файл підкачки - це спеціальне зарезервоване місце на жорсткому диску, яке використовується в якості оперативної пам'яті при її нестачі.

Іншими словами, якщо, наприклад, з додатком потрібно більше оперативної пам'яті, ніж у вас встановлено, то недолік ОЗУ буде компенсуватися як раз-таки цим файлом підкачки.

Однак не можна просто так взяти і встановити файл підкачки на 16 Гб, маючи на борту всього, скажімо, 2 Гб оперативної пам'яті. Небажано це робити з наступних причин:

 1. Файл підкачки працює значно повільніше, ніж оперативна пам'ять. Він може компенсувати недолік обсягу ОЗУ, але ніяк не швидкість. Таким чином, ви можете навіть уповільнити роботу системи.
 2. При частому використанні файлу підкачки прискорюється знос жорсткого диска. Адже призначений він більше для зберігання інформації, ніж для постійної її перезапису.

Але в будь-якому випадку, файл підкачки завжди повинен бути включений! Тому що при недостачі ОЗУ комп'ютер може почати дуже сильно гальмувати, а при включеному файлі підкачки цього не станеться. Давайте розберемося, як його включити і правильно налаштувати.

Як включити і налаштувати файл підкачки?

Просто повторюйте за мною. Показую на прикладі Віндовс 7. Але у вас в будь-якому випадку все аналогічно буде.

Спочатку заходите в властивості комп'ютера, тобто на значку «Мій комп'ютер» тисніть правою кнопкою миші, а потім вибираєте «Властивості».

Далі вибираєте «Додаткові параметри системи».

Потім переходимо на вкладку «Додатково», шукаємо на ній розділ під назвою «Швидкодія» і тиснемо на його «Параметри».

Тут знову переходимо на вкладку «Додатково», шукаємо розділ «Віртуальна пам'ять». Ага, це вже нам про щось говорить. І ось що говорить нам сам Віндовс:

Файл підкачки - це область на жорсткому диску, яка використовується для зберігання сторінок віртуальної пам'яті.

Ну, майже те ж саме, що я вам і сказав. Коротше, тисніть «Змінити».

Після цього вам потрібно буде вибрати те вінчестера, на якому буде зберігатися файл підкачки. Мені здається, що краще його створювати на системному томі (у мене це диск C:) щоб уникнути переносів кеша системних файлів з томи на тому. Але якщо системний тому забитий Віндою майже повністю, то підійде і будь-який інший тому жорсткого диска. І ще дещо. Це важливо, тому виділю:

Для оптимальної і збалансованої роботи рекомендується робити свап в півтора рази більше, ніж існуючий обсяг оперативної пам'яті.

Для оптимальної і збалансованої роботи рекомендується робити свап в півтора рази більше, ніж існуючий обсяг оперативної пам'яті

Звичайно ж, це приблизно, а то почнете зараз вираховувати, переводити Гб в Мб і так далі (а в одному Гб не рівно 1000 Мб, так що вважати це не так вже й просто, як здається). Ні, тільки приблизно.

висновок:

Ось ми і розглянули всі можливі (і неможливі) способи, як збільшити оперативну пам'ять на комп'ютері. Стаття вийшла досить об'ємною і, я вважаю, корисною. Якщо ви теж вважаєте, що стаття була корисною і допомогла вам підвищити продуктивність вашого комп'ютера, то можете написати про це в коментарях.

До речі, ще можна збільшити продуктивність комп'ютера шляхом розгону (оверклокінга) окремих його комплектуючих. Наприклад, ви можете розігнати процесор , Розігнати відеокарту або розігнати оперативну пам'ять . І ще зараз саме час міняти ваші старі вінчестери на нові SSD (твердотільні накопичувачі). А якщо міняти повністю для вас накладно, то хоча б додайте SSD на 128 Гб чисто під операційну систему. Це помітно прискорить вашу систему!

А якщо ви знаєте ще якісь способи збільшення оперативної пам'яті, то будьте люб'язні поділіться з нами, не тримайте в собі!

Як збільшити оперативну пам'ять в комп'ютері?
Як перевірити продуктивність системи в Windows 8 і Windows 10?
На що звернути увагу, якщо потрібно збільшити оперативну пам'ять?
Який частоти вибрати додаткову планку ОЗУ?
Все купив, че далі?
Як використовувати ReadyBoost?
Як збільшити файл підкачки в Windows?
Що таке файл підкачки?
Як включити і налаштувати файл підкачки?
У вас так само?


Новости
  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью