<
 • Главная
Статьи

Якщо однієї системи мало: огляд віртуальних машин

 1. Sun VirtualBox 2.0.6
 2. VMware Workstation 6.5
 3. Microsoft Virtual PC 2007
 4. Parallels Workstation 2.2
 5. Як ми тестували

Часом виникає необхідність у використанні декількох операційних систем на одному комп'ютері. Труднощі тут, як правило, передбачувані. По-перше, це обов'язкова перезавантаження ПК для запуску нової ОС, а по-друге, якщо ми маємо справу з різними родинами, наприклад Windows і Unix, то кожна з ОС зажадає під себе як мінімум один розділ на жорсткому диску. Крім того, через різного формату файлових систем ускладнюється доступ з однієї ОС до файлів іншого. Ці та інші проблеми можна вирішити за допомогою «віртуальної машини». По суті вона являє собою звичайну програму, ему-лірующую роботу основних компонентів ПК, від процесора і відеокарти до дисковода. В результаті ми можемо запускати кілька ОС одночасно і легко перемикатися між ними. Основний недолік такого підходу - порівняно невисока продуктивність емульованого систем.

Sun VirtualBox 2.0.6

Freeware (для домашнього використання)

Розробник Sun Microsystems

сайт www.virtualbox.org

Розмір 33 МБ

Адреса завантаження www.virtualbox.org/wiki/Downloads

вердикт вердикт

Багата функціональність; великий список підтримуваних систем; ряд унікальних можливостей

Деяка нестабільність в роботі

VirtualBox - програмний продукт німецької компанії innotek. Це порівняно молода платформа, перший публічний реліз випущений в січні 2007 р Серед підтримуваних гостьових систем - Windows, Linux, OS / 2 Warp, OpenBSD і FreeBSD. У лютому 2008-го фірма innotek була придбана компанією Sun Micro-systems, і подальша розробка ведеться з її участю. Модель поширення VirtualBox при цьому не змінилася.

Крім стандартних і необхідних для роботи операційної системи пристроїв (процесор, відеоадаптер, жорсткий диск), програма також емулює аудіоконтроллер і мережевий адаптер. Останній видається як інтерфейс AMD PCNet. Крім того, необхідно відзначити, що за замовчуванням відеокарта емулюється як стандартний VESA-адаптер з 8 МБ відеопам'яті і дозволом 800 × 600; якщо ж цього недостатньо, можна скористатися Guest VM Additions для збільшення продуктивності віртуального відеоакселератора і динамічного зміни розмірів вікна. Guest VM Additions - поставляється разом з програмою набір засобів для оптимізації швидкодії і полегшення взаємодії між гостьовий і хостовой ОС. Крім усього іншого, в VirtualBox емулюються також контролери USB, при цьому пристрої, підключені до USB-роз'ємів в хостовой системі, автоматично підхоплюються і в гостьовій.

Однією з ключових можливостей є підтримка RDP (Remote Desktop Protocol), що дозволяє VirtualBox діяти як RDP-сервер і управлятися будь-яким клієнтом, які працюють з даним протоколом. Зауважимо, що до виходу платформи VMware Workstation 6 ця можливість була тільки в VirtualBox. Також реалізована функція USB over RDP (якщо віртуальна машина діє як RDP-сервер, то в клієнті буде видно і підключення USB-пристрою).

Другий ключовою особливістю є компонент iSCSI initiator. Він дозволяє використовувати зовнішні пристрої по протоколу iSCSI як віртуальних дисків в гостьовій системі без додаткової підтримки з її боку.

Процес створення віртуальної машини гранично простий: необхідно вибрати тип операційної системи і встановити обсяг оперативної пам'яті і жорсткого диска. Останній може бути як фіксованого розміру, так і змінюваний в міру заповнення. Після інсталяції гостьової системи рекомендується встановити вже згадувані Guest VM Additions - вони істотно полегшать роботу в подальшому.

VirtualBox підтримує мережеве взаємодія між віртуальними машинами, при цьому користувач може вибрати один з трьох типів. Перший - це NAT, в такому випадку віртуальна машина прихована за NAT-сервером хоста і може ініціювати з'єднання в зовнішнє по відношенню до нього мережу, але з зовнішньої мережі з'єднатися з такою віртуальною машиною можна. Другий тип, Host Interface Networking, дозволяє гостьовий системі використовувати ресурси фізичного мережевого адаптера хоста, при цьому сама гостьова машина стає доступна з зовнішньої мережі як звичайний незалежний комп'ютер. І нарешті, третій тип - Internal Networking - може використовуватися, коли необхідності у виході на зовнішній мережу немає; в цьому випадку віртуальна мережа буде побудована в межах хоста. Якщо ж користувачеві потрібно всього лише налагодити обмін файлами між гостьовий системою та хостом, то краще застосувати функцію Shared Folders, яка дозволяє створювати спільні папки, доступні в будь-який з систем.

Ті, хто використовує віртуальні машини для тестування різного програмного забезпечення, по достоїнству оцінять підтримку древа збережених станів віртуальної машини (так звані snapshots), до яких може бути проведений відкат з будь-якого стану гостьової системи в разі непередбаченої ситуації або необхідності в її перезапуску з нуля.

Для розробників компанія innotek надає відмінний Software Development Kit, і оскільки код платформи відкритий, докладати додаткових зусиль для написання розширень до системи не потрібно. Крім Windows, стабільні версії VirtualBox існують також для Linux і Mac OS. Крім того, в даний момент ведеться велика робота по портированию продукту на інші хостової платформи, і розробникам надаються всі необхідні інструменти і інтерфейси для модифікації VirtualBox.

Підсумовуючи все вищесказане, можна з упевненістю назвати VirtualBox кращою з безкоштовних програм в своїй області і серйозним конкурентом для платних аналогів.

VMware Workstation 6.5

Shareware, $ 189

Розробник VMware

сайт www.vmware.com/products/ws

Розмір 500 МБ

Адреса завантаження www.vmware.com /download/ws/eval.html

вердикт вердикт

Найбільша функціональність серед всіх програм

Висока ціна; величезний розмір дистрибутива

VMware Workstation - мабуть, найвідоміший продукт для створення віртуальних машин, а компанія VMware на сьогоднішній день є одним з лідерів у виробництві систем віртуалізації. Список сумісних гостьових ОС просто величезний - тут є все, починаючи від Solaris і Novell NetWare і закінчуючи Linux, FreeBSD і Windows Vista x64 Edition. Платформа прекрасно емулює всі необхідні системи комп'ютера. Кількість підтримуваних пристроїв не може не радувати - VMware Workstation здатна працювати з встановленими CD / DVD-приводами, дисководами, зчитувачами смарт-карт, вміє монтувати образи дисків. Крім того, в гостьовій системі будуть доступні всі зовнішні пристрої, підключені через COM-, LPT- або USB-порти (правда, налаштувати підтримку USB 2.0 так і не вдалося). Присутня повна інтеграція з ACE (Assured Computing Environment - можливість запускати на комп'ютері ще одну копію Windows, призначену для спільного використання) і так званий unity mode - виконання віртуалізованних додатків на робочому столі хост-машини. Що ж стосується традиційно слабкого місця - відеоакселератора, - то, починаючи з поточної версії, він підтримує апаратне прискорення тривимірної графіки. Правда, з невеликим застереженням - поки ця функція доступна лише при використанні Windows XP в якості гостьової операційної системи. Також в даний час підтримується тільки DirectX 9.0 і Shader Model 2.0. Ще серед останніх нововведень варто відзначити можливість потокового відтворення віртуальної машини, наприклад при завантаженні образу з Інтернету.

Обмін даними може бути організований через віртуальну локальну мережу або ж за допомогою drag-n-drop з віртуальної системи в напрямку хоста. У випадку з локальною мережею є три стандартні варіанти: перший з використанням NAT (Network Address Translation), другий - безпосередньо в існуючу мережу, і третій - віртуальна мережа в межах хоста. Зрозуміло, не забута і можливість створення спільних папок.

Для тестують ПО в VMware Workstation реалізований механізм створення миттєвих знімків (snapshots) операційної системи і дисків, які згодом можуть бути використані для відкату в одне з попередніх станів. Є тут і підтримка дерев таких знімків, що неймовірно зручно при конфігуруванні системи з різними надбудовами (наприклад, різними версіями браузера Internet Explorer). Крім того, в новій версії були істотно поліпшені засоби налагодження, які дозволяють в реальному часі записувати всю роботу машини, включаючи активність додатків, процесора і інших апаратних засобів, а також відтворювати збережені дані.

У комплекті з програмою поставляється ще одна воістину незамінна утиліта - P2V Assistant, яка дозволяє буквально в пару кліків перетворити фізичну систему в віртуальну.

Варто відзначити, що саме WMware продемонструвала високу швидкодію, хоча швидкість завантаження залишає бажати кращого. Ще одним недоліком програми є її ціна. Правда, є безкоштовна версія - VMware Player, що дозволяє запускати раніше збережені віртуальні системи, проте не вміє їх створювати.

Microsoft Virtual PC 2007

Freeware
Розробник Microsoft
сайт microsoft.com/windows/downloads/virtualpc/default.mspx

Microsoft Virtual PC міг би стати гідним конкурентом програмами, представленим в огляді, якби не одне «але» - підтримка в якості гостьових систем тільки що відносяться до сімейства Windows, що істотно обмежує сферу застосування даного емулятора. При бажанні можна встановити Неподдерживается ОС, вибравши при установці пункт Other, однак коректна робота в такому разі не гарантується. Як і всі розглянуті в огляді програми, Virtual PC містить набір додатків, покликаних полегшити життя користувачу. В даному випадку це Virtual Machine Additions - їх установка не збільшить швидкодії гостьової системи, але зробить доступними наступні корисні та зручні функції:

 • можливість перетягування за допомогою технології drag-n-drop файлів і папок з хостовой системи в гостьову і назад;
 • при зміні розмірів вікна з гостьової системою дозвіл всередині неї буде автоматично підганяти під новий розмір;
 • покращений драйвер віртуального відеоадаптера дозволить встановити довільні дозвіл і глибину кольору;
 • фокус миші буде автоматично передаватися в гостьову систему при попаданні курсору в межі вікна консолі і повертатися в хостовую при виході з цієї зони. Це позбавить від необхідності натискати правий Alt для того, щоб передати фокус в гостьову систему, і дозволить працювати з вікном консолі гостьової системи як зі звичайним додатком;
 • для обміну файлами з хостовой операційною системою можна буде використовувати загальні папки (Shared Folders);
 • буфер обміну у гостьовій і хостовой систем також стане загальним, що дозволить спростити взаємодію додатків хоста і гостьової системи;
 • з'явиться синхронізація часу між хостовой і гостьовий системами.

З огляду на повну безкоштовність продукту, його можна сміливо рекомендувати для домашнього використання.

Parallels Workstation 2.2

Компанія Parallels - ще один досить великий гравець на ринку програм віртуалізації. Її продукт Parallels Workstation пропонує практично весь необхідний для роботи функціонал. Перш за все, ця платформа виртуализует повноцінний набір стандартного устаткування комп'ютера, такого як процесор, що відповідає реальному, материнська плата на основі чіпсета Intel i815, оперативна пам'ять до 1,5 ГБ, відеокарта VGA і SVGA з підтримкою VESA 3.0. Крім того, підтримуються дисковод для дискет 1,44 МБ з можливістю підключення реального пристрою або способу дискет і два IDE-контролера з підключенням або віртуальних HDD (від 20 МБ до 128 ГБ кожен), або CD / DVD-ROM (в режимі прямого доступу може безпосередньо використовуватися привід реального комп'ютера). До всього іншого, є підтримка різного периферійного обладнання (принтери, сканери, а також різні КПК на основі Windows Mobile 2005 і фотокамери).

Сумісні гостьові системи: все сімейство Microsoft Windows, починаючи з версії 3.1 і закінчуючи Vista, різні збірки Linux, FreeBSD, Syllable, Solaris, OS / 2 і MS-DOS.

Установка і настройка програми не становлять праці. Для полегшення життя користувачеві доступний набір додатків Parallels Tools, який оптимізує взаємодію гостьовий ОС з хостом, наприклад, покращує роботу з мишею, режим відео, взаємодія буферів обміну (можна синхронізувати clipboard гостьовий і хостовой операційних систем, що спрощує передачу даних). Крім того, створені машини легко об'єднати у віртуальну локальну мережу або додати в уже існуючу, однак з незрозумілих причин не можна підключити з використанням NAT. Є також можливість налаштувати загальні папки для обміну інформацією. При бажанні в Parallels Workstation можна створювати точні копії віртуальних машин (клонувати їх), плюс нова версія програми працює з обома технологіями апаратної віртуалізації - Intel-VT і AMD-V. Також в неї була додана підтримка USB і звуку. Ще одна цікава властивість, що з'явилося саме в новій версії, - можливість зупинки роботи гостьової системи без її вивантаження. У цьому випадку ресурси, виділені для гостьової системи, повертаються в розпорядження хост-системи, а повторний запуск гостьового Linux або FreeBSD не займе багато часу.

У разі необхідності до гостьової машині можна підключити другий монітор або працювати з Wi-Fi-мережею (правда, Wi-Fi доступний чомусь тільки при використанні Linux-системи в якості хоста).

В цілому Parallels Workstation може бути непоганою альтернативою VMware Workstation, враховуючи її ціну і стабільність в роботі, проте по функціональності вона все-таки поступається безкоштовної VirtualBox.

Як ми тестували

Для порівняльного тестування віртуальних машин було вибрано декілька основних параметрів. По-перше, це кількість підтримуваних операційних систем і архітектур (як гостьових, так і хостових), при цьому бралися до уваги як офіційна, так і неофіційна підтримки. По-друге - швидкодія, причому враховувалося як швидкодія гостьової системи, так і хоста із запущеною віртуальною машиною. І нарешті, третій визначальний параметр - підтримка різноманітного обладнання та додаткові можливості.

У першій категорії лідерами стали VMware і VirtualBox. Вони обидві підтримують архітектури Intel x86 і AMD64 в якості хоста, однак VirtualBox не дозволяє використовувати 64-бітові системи в якості гостьових, але при цьому вміє працювати з технологіями Intel VT і AMD-V (включаються в настройках). У Parallels Worksta-tion відсутня підтримка 64-бітових систем в якості хоста, однак, як і VirtualBox, вона сумісна з технологіями Intel VT і AMD-V. Найбільший список офіційно підтримуваних гостьових систем у безкоштовній VirtualBox, неофіційно ж все три програми підтримують будь-яку ОС.

Для тестування продуктивності були створені три однакові віртуальні системи на базі Windows XP SP2. Швидкодія вимірювалося за допомогою програми PCMark05, яка запускалася на гостьовий і хостовой системах одночасно. Налаштування всіх програм були залишені за замовчуванням. Найкраще себе показала VMware, за нею VirtualBox, останнє місце зайняла Parallels Workstation, яка, однак, найменше навантажувала систему під час роботи. Але варто відзначити, що різниця між цими трьома програмами мінімальна, і у всіх випадках продуктивність гостьової системи близька до такої у хоста.

В останній, третій категорії, з великим відривом перемогла VMware, буквально напхана всілякими додатковими функціями, починаючи від копіювання готової системи і закінчуючи підтримкою відеоакселератора. Мабуть, саме з цієї причини розмір її інсталяційного пакета в кілька разів більше, ніж у конкурентів.Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью