<
 • Главная
Статьи

Інструкція створення віртуальної машини Vmware Workstation

 1. Завантаження і установка Vmware Workstation
 2. Створення та налагодження віртуальної машини
 3. Видалення віртуальної машини
 4. Проблеми з запуском віртуальної машини
 5. висновок

Vmware Workstation - програмне забезпечення, яке найчастіше використовують для створення віртуальних машин з різними операційними системами. Можливості даної програми досить великі.

Ми сьогодні розглянемо процес створення віртуальної машини з операційною системою Windows. Великим плюсом програми Vmware Workstation є можливість запуску і роботи одночасно з декількома віртуальними машинами. Кількість одночасно запущених віртуальних машин обмежується тільки апаратної складової вашого комп'ютера і параметрами виділення ресурсів комп'ютера для роботи цих машин.

Сама по собі програма не вимоглива до апаратної частини вашого комп'ютера. Вам цілком вистачить 2-х ядерного процесора і 2 ГБ оперативної пам'яті, але, якщо ви збираєтеся одночасно працювати з декількома віртуальними машинами, вам варто задуматися про поліпшення цих параметрів.

Завантаження і установка Vmware Workstation

Для початку нам необхідно завантажити та встановити програмне забезпечення.

Завантажити можна з офіційного сайту https://www.vmware.com/products/workstation-pro/workstation-pro-evaluation.html

При переході на сторінку скачування, ви можете вибрати для якої операційної системи ви будете використовувати дане програмне забезпечення. При переході на сторінку скачування, ви можете вибрати для якої операційної системи ви будете використовувати дане програмне забезпечення

Після того, як завантажили, встановлюємо. Після того, як завантажили, встановлюємо

Після установки запускаємо програму. Після установки запускаємо програму

Тепер ми можемо приступити до встановлення та налаштування нашої віртуальної машини.

Створення та налагодження віртуальної машини

Для початку нам необхідно підготувати образ потрібної операційної системи, яку ми хочемо встановити.

Що б створити віртуальну машину, натискаємо на кнопку меню «Файл» і вибираємо пункт «Нова віртуальна машина ...». Що б створити віртуальну машину, натискаємо на кнопку меню «Файл» і вибираємо пункт «Нова віртуальна машина

Після цього відкриється вікно створення і налаштування нової віртуальної машини. У вікні вибираємо «Вибірковий (додатково)» і натискаємо кнопку «Далі>». Після цього відкриється вікно створення і налаштування нової віртуальної машини

У наступному вікні пропонується вибрати версію для сумісності апаратного забезпечення. Це необхідно для установки тривалих інструментів і програм, і підбору необхідних параметрів. Нам це не потрібно, тому нічого не вибираємо і натискаємо кнопку «Далі». У наступному вікні пропонується вибрати версію для сумісності апаратного забезпечення

Наступний крок - це вибір джерела (образа) нашої операційної системи.

Якщо ви хочете встановити операційну систему з диска, який у вас є, в цьому випадку вибираємо пункт «Установчий диск».

У тому випадку, якщо ви маєте образ операційної системи, тоді вибираємо пункт «Файл образу установки» і натискаємо на клавішу «Обзор». У вікні вибираємо потрібний вам образ і натискаємо кнопку «Відкрити». Файл образу повинен бути в розширенні .iso. На нашому прикладі будемо проводити встановлення Windows XP.

Для установки операційних систем Windows 7/8 / 8.1 / 10 необхідно в BIOS активувати опцію апаратної віртуалізації (Virtualization Technology). Дана опція доступна для комп'ютерів на базі AMD і Intel. Без активації даної технології запустити ці ОС не вийде.

Після вибору потрібного нам способу натискаємо кнопку «Далі». Після вибору потрібного нам способу натискаємо кнопку «Далі»

Якщо вам відомий ключ продукту, тоді вводимо його в вікні в рядок «Ключ продукту Windows», якщо він вам не відомий, тоді просто заповнюємо потрібні нам поля (якщо пароль не потрібен, просто залишаємо це поле порожнім). Після заповнення потрібних полів натискаємо кнопку «Далі».

Якщо ключ продукту не був введений, тоді в процесі простий установки система сама запросить його ввести. Якщо ключ продукту не був введений, тоді в процесі простий установки система сама запросить його ввести

У наступному вікні задаємо ім'я нашої віртуальної машини, яка буде відображатися в списку віртуальних машин. І вибираємо директорію де будуть розташовуватися файли віртуальної машини.

Після виконаних дій переходимо до наступного кроку. Після виконаних дій переходимо до наступного кроку

Наступним вікном буде «Конфігурація процесора».

Тут ви зможете вибрати потрібні параметри ресурсів вашого процесора, які буде використовувати запущена віртуальна машина.

Стандартно програма автоматично вибирає оптимальні параметри процесора, але в тому випадку якщо вони не буде відповідати вашим вимогам ви зможете самі визначити їх вибравши потрібну конфігурацію вручну.

Після визначення потрібних параметрів переходимо до наступного кроку, натискаємо кнопку «Далі».

Варто зауважити, що чим більше ресурсів ви віддасте віртуальній машині, тим менше їх залишиться для роботи один віртуальних машин або вашої операційної системи під час її активної роботи.

Вікно налаштувань «Пам'яті для віртуальної машини» Вікно налаштувань «Пам'яті для віртуальної машини».

У цьому вікні програма також, як і для процесора автоматично вибирає оптимальні параметри виділення оперативної пам'яті для віртуальної машини.

Залежно від ваших вимог ви можете залишити рекомендовані параметри або ж задати свої. Для цього можна скористатися бігунком або рядком, до якої ви можете написати потрібний обсяг виділеної оперативної пам'яті.

Після вибору потрібних параметрів переходимо до налаштування «Типу мережі». Після вибору потрібних параметрів переходимо до налаштування «Типу мережі»

У вікні «Тип мережі» ви можете налаштувати параметри мережі для вашої віртуальної машини.

Програма Vmware Workstatio дозволяє тонко налаштувати доступ до мережі для віртуальної машини.

 • Якщо ви хочете надати доступ до вашого комп'ютера з мережі інтернет вам варто вибрати Перший пункт «Використовувати мережевий міст». При використанні цього параметра, вам необхідно буде задати зовнішній (білий) IP- адресу для вашої віртуальної машини.
 • Для того, щоб використовувати віртуальну машину всередині мережі та надати їй доступ до інтернету, необхідно вибрати другий пункт «Використовувати трансляцію мережевих адрес (NAT)».
 • У тому випадку якщо ви хочете обмежити доступ до інтернету і використовувати віртуальну машину суто у внутрішній мережі, вам слід вибрати третій варіант «Використовувати тільки мережу вузла».
 • І останній варіант, це відмова від використання мережевого з'єднання, при виборі цього пункту, ваша віртуальна машина не матиме доступ до будь-якої мережі.

Нам необхідно вибрати другий варіант, для нормальної роботи. Після вибору потрібного параметра переходимо до наступного кроку. Нам необхідно вибрати другий варіант, для нормальної роботи

У вікні вибору типу котроллера вибираємо драйвер для роботи контролера SCSI.

Для настройки цих параметрів необхідно попередньо в BIOS активувати підтримку SCIS контролерів, якщо вона не активована.

Нам на вибір нададуть 3 типи драйверів:

 • BusLogic
 • LSI Logic
 • LSI Logic SAS

Якщо ви володієте знаннями про ці драйвери, тоді вам варто вибрати той, який підтримує ваша операційна система. У тому випадку якщо ви з ними не знайомі, тоді просто нічого не робимо, програма Vmware Workstatio автоматично вибирає відповідний вашій операційній системі драйвер контролера.

Після вибору драйвера переходимо до наступного кроку. Після вибору драйвера переходимо до наступного кроку

У наступному вікні необхідно вибрати тип віртуального диска.

Система автоматично визначить відповідний для вашої віртуальної машини і її операційної системи тип диска, але я рекомендую вибрати SATA, так як на сьогоднішній день цей тип диска є найшвидшим по роботі в порівнянні з іншими.

Варто зауважити, що деякі типи операційних систем (досить старі) не зможуть працювати на диску типу SATA, в такому випадку варто вибрати інший тип віртуального диска, що підходить вашій ОС, або ж просто довіритися програмі, так як вона автоматично визначить потрібний тип.

Після вибору потрібного типу переходимо до наступного кроку. Після вибору потрібного типу переходимо до наступного кроку

У цьому вікні ми зможемо вибрати який саме диск використовувати для установки нашої віртуальної машини.

 • Створити новий віртуальний диск - при виборі цієї опції ви зможете вказати папку і її розмір куди і встановитися операційна система вашої віртуальної машини.
 • Використовувати існуючий віртуальний диск - якщо ви раніше вже створювали віртуальну машину і хочете повторити її параметри віртуального диска або просто перевстановити, тоді можете вибрати цей параметр, і задати папку вашої старої віртуальної машини.
 • Використовувати фізичний диск - цей параметр варто вибрати в тому випадку, якщо ви хочете використовувати окремий локальний жорсткий диск для вашої віртуальної машини.

У нашому випадку ми вибираємо перший параметр, і переходимо до наступного кроку. У нашому випадку ми вибираємо перший параметр, і переходимо до наступного кроку

У наступному вікні необхідно вказати розмір віртуального жорсткого диска.

Програма автоматично вкаже відповідний розмір для вашого типу операційної системи, але, якщо вам необхідно більше або менше, тоді вказуємо потрібний нам розмір в поле «Максимальний розмір диска».

Враховуйте, що розмір вільного простору на вашому диску зменшитися рівно на той обсяг, який ви вкажете для резервування під віртуальну машину. Слідкуйте, щоб вам вистачило вільного місця для комфортної роботи з програмами і для коректної роботи операційної системи.

Після визначення розміру переходимо до наступного кроку. Після визначення розміру переходимо до наступного кроку

Вказівка ​​файлу дика. Вибираємо де буде розташований файл нашого віртуально диска для віртуальної машини. Натискаємо кнопку «Огляд ...» і вказуємо папку або ж створюємо її. Вказівка ​​файлу дика

Тепер ми перейшли до завершального етапу настройки нашої віртуальної машини і її операційної системи.

У цьому вікні ми можемо ще раз переглянути список всіх обраних нами параметрів і в разі коригування скористатися кнопкою «Налаштування обладнання ...».

У розділі «Налаштування обладнання ...» ви зможете більш тонко підлаштувати параметри обладнання для вашої віртуальної машини або при необхідності змінити раніше задані.

Після перевірки всіх заданих параметрів натискаємо кнопку «Готово» і переходимо безпосередньо до установки операційної системи Після перевірки всіх заданих параметрів натискаємо кнопку «Готово» і переходимо безпосередньо до установки операційної системи.

Після перевірки всіх заданих параметрів натискаємо кнопку «Готово» і переходимо безпосередньо до установки операційної системи

Проходимо всі кроки стандартної установки вашої операційної системи. Проходимо всі кроки стандартної установки вашої операційної системи

Після установки система запуститися сама.

Тепер ми маємо віртуальну машину для раьботи з операційною системою Windows XP. Таким же способом можете встановлювати і інші версії ОС Windows.

Всі встановлені віртуальні машини ви зможете спостерігати і запуску в лівій частині програми під тими іменами, які ви їм задали при установці. Всі встановлені віртуальні машини ви зможете спостерігати і запуску в лівій частині програми під тими іменами, які ви їм задали при установці

Для переходу до налаштування параметрів вже встановленої віртуальної машини і її операційної системи Натисніть правою кнопкою миші по віртуальній машині і в меню виберіть пункт «Параметри ...».

Після цього відкриється кно параметрів. Після цього відкриється кно параметрів

Видалення віртуальної машини

Насамперед, для того. Що б видалити віртуальну машину, вам необхідно завершити сеанс.

Для цього натискаємо правою кнопкою миші по віртуальній машині, і в меню наводимо курсор на пункт «Харчування», далі в випадаючому меню вибираємо «Завершити роботу гостьовий ОС». Відбудеться завершення роботи ОС, після чого знову натискаємо правою кнопкою миші по віртуальній машині і вибираємо пункт «Видалити», погоджуємося з усіма спливаючими вікнами.

Таким чином ви повністю видалили віртуальну машину і всі її файли з вашого комп'ютера.

Проблеми з запуском віртуальної машини

У тому випадку, якщо ваша віртуальна машина не запускається, слід виконати наступні дії.

 • Перевірка параметрів BIOS (активація технології віртуалізації і підтримки контролера SCSI)
 • Перевстановлення операційної системи.
 • Установка системи з іншого способу або диска.
 • Перевірка параметрів віртуальної машини (можливо деякі параметри не сумісні з вашою ОС).
 • Перевірка жорсткого диска на цілісність.
 • Діагностика комп'ютера на завантаженість операційної системи.
 • Відключення брандмауера.
 • Перевірка на наявність шкідливих програм.

Якщо вам не допоміг жоден спосіб, тоді слід уважно прочитати помилку, яка з'являється при запуску машини і зрозуміти в чому полягає проблема. Після того, як зрозумієте в чому проблема, зможете її вирішити, слідуючи інструкціям, описаним в помилку.

висновок

Дотримуючись інструкцій, описаним в статті ви з легкістю, зможете встановити, налаштувати і запустити свою віртуальну машину з потрібну операційну систему.

Головне при установці чітко дотримуйтесь інструкції, щоб надалі уникнути помилок при запуску і роботі віртуальної машини.

Так само не забудьте зробити попередні налаштування в BIOS для коректної роботи програми Vmware Workstation.Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью