<
 • Главная
Статьи

Керівництво по VirtualBox (частина 6): Підказки, поради та додаткові матеріали по використанню VirtualBox

 1. Зміст Зміст «Повне керівництво по VirtualBox» 1. Що таке VirtualBox, як встановити та використовувати...
 2. Як зробити так, щоб при включенні комп'ютера відразу завантажуватися в віртуальний комп'ютер
 3. Як переглянути вміст віртуальних дисків VDI і VMDK (образів образів VirtualBox)
 4. Чому віртуальна машина не бачить USB пристрій
 5. Як підключити USB пристрій
 6. Відеокарта в віртуальній машині
 7. Як для віртуальної машини зробити статичний IP адреса
 8. оновлення VirtualBox
 9. Як для віртуальної машини поміняти використовуваний мережевий інтерфейс хост-машини (як вибрати інше...

Зміст

Зміст «Повне керівництво по VirtualBox»

1. Що таке VirtualBox, як встановити та використовувати

2. Створення і запуск віртуальної машини

3. Використання груп, знімків, клонування, імпорт і експорт віртуальних машин

4. Налаштування віртуальної машини

5. Гостьові доповнення VirtualBox

6. Підказки, поради та додаткові матеріали по використанню VirtualBox

6.1 Підказки та поради щодо використання VirtualBox

6.1.1 Налаштування доступу по мережі в віртуальні машини і з віртуальних машин

6.1.2 Як зробити так, щоб при включенні комп'ютера відразу завантажуватися в віртуальний комп'ютер

6.1.3 Як переглянути вміст віртуальних дисків VDI і VMDK (образів образів VirtualBox)

6.1.4 Чому віртуальна машина не бачить USB пристрій

6.1.5 Як підключити USB пристрій

6.1.6 Відеокарта у віртуальній машині

6.1.7 Як для віртуальної машини зробити статичний IP адреса

6.1.8 Оновлення VirtualBox

6.1.9 Як для віртуальної машини поміняти використовуваний мережевий інтерфейс хост-машини (як вибрати інше Інтернет-підключення для гостьової ОС)

6.2 Додаткові матеріали по VirtualBox

Підказки та поради щодо використання VirtualBox

Налаштування доступу по мережі в віртуальні машини і з віртуальних машин

За замовчуванням для віртуальних машин в настройках мережі встановлюється «Трансляція мережевих адрес (NAT)». При такій конфігурації (як уже було сказано раніше ), Мережева машина має доступ до Інтернет-підключення. Для того, щоб був доступ з Інтернету до даної віртуального комп'ютера необхідно встановити переадресацію портів. При цьому доступ до хоста в віртуальну машину, а також доступ з однієї віртуальної машини в іншу неможливий.

Якщо вам потрібно налаштувати мережу віртуальних комп'ютерів так, щоб фізичний комп'ютер міг звертатися до мережних служб віртуального комп'ютера, або щоб віртуальний міг звертатися до мережних служб фізичного, а також для того, щоб віртуальні комп'ютери могли підключатися до мережевих служб один одного, необхідно в настройках адаптера вибрати підключення «Мережевий міст».

Ця установка дозволить:

 • емулювати мережу з декількох комп'ютерів на одному комп'ютері
 • звертатися до веб-сервера, FTP, SSH і інших мережевих сервісів віртуального комп'ютера з фізичного комп'ютера (наприклад, на віртуальному комп'ютері можна налаштувати веб-сервер для користувачів локальної або глобальної мережі; в віртуальному комп'ютері може бути розміщена вразлива середовище (веб-додатки, ОС ) для тестування навичок в оцінці безпеки веб-додатків)
 • звертатися до веб-сервера, FTP, SSH і інших мережевих сервісів фізичного комп'ютера з віртуального (наприклад, у віртуальній машині може бути встановлена ​​Kali Linux зі сканерами вразливостей, і з віртуальної машини можна провести сканування веб-сервера фізичного комп'ютера, а також інших хостів в локальної або глобальної мережі)
 • віртуальним машинам безпосередньо підключатися один до одного в мережі по IP (наприклад, на одній віртуальній машині може бути сканер вразливостей, а на іншій - вразлива середовище (ОС, додатки, веб-сайти і т.д.)

Щоб стало зрозуміліше, давайте розглянемо конкретні приклади. Ми написали програму на PHP на своїй робочій машині під управлінням Windows. Ми перевірили її працездатність на локальному сервері під цією самою Windows і тепер ми хочемо просканувати програму різноманітними сканерами вразливостей. Найпростіше скористатися спеціалізованими збірками, наприклад, Kali Linux. Але якщо ми завантажилися в Kali Linux з флешки або встановимо її в якості другої ОС, то під час роботи Kali наш сервер на Windows буде недоступний - нагадаю, комп'ютер у нас один.

Найпростіший варіант - це встановити Kali Linux в віртуальний комп'ютер і налаштувати мережу для можливості доступу з віртуальної машини в реальну.

Як вже було сказано, нам потрібно налаштувати з'єднання типу Мережевий міст. Для цього перейдіть в налаштування віртуальної машини, далі в розділ «Мережа» і в якості «Типу підключення» виберіть «Мережевий міст».

Тепер ви зможете звертатися по локальному IP до мережних служб даного віртуального комп'ютера, і цей віртуальний комп'ютер зможе до мережних служб фізичної машини по її локального IP.

Щоб дізнатися локальний IP в Linux виконайте в консолі команду:

ip a

Щоб дізнатися локальний IP в Windows відкрийте командний рядок (Win + x, виберіть «Командний рядок») виконайте команду:

ipconfig

ipconfig

Тепер ввівши цей IP, наприклад, в рядок браузера, можна отримати доступ до веб-сервера відповідної машини.

Необхідно пам'ятати, що веб-браузер повинен бути налаштований на прослуховування підключень з відповідною підмережі. Також підключень можуть перешкоджати правила файерволов.

Як зробити так, щоб при включенні комп'ютера відразу завантажуватися в віртуальний комп'ютер

Припустимо, ви спробували нову операційну систему в VirtualBox. Вона вам сподобалася, але ви ще не наважуєтеся перейти на неї. Проте, вам хочеться спробувати «пожити» всередині цієї нової операційної системи, повністю зануритися в неї.

Найпопулярніший варіант - це установка в якості другої ОС на інший жорсткий диск і вибір при завантаженні ту, в якій ви хочете працювати в даний момент. Не поганий варіант, але потрібен окремий жорсткий диск, який буде очищений при установці, це рішення не всім подобається з технічної точки зору, адже після видалення однієї з ОС, потрібно буде правити завантажувальний меню - а це не все вміють, і у деяких так і залишається список з двох (іноді більше) ОС в завантажувальному меню. До того ж, якщо ви захочете перейти з однієї ОС в іншу, то це не вийде зробити швидко - потрібно перезавантажуватися.

Можна домогтися ефекту завантаження комп'ютера в віртуальний комп'ютер. Припустимо на вашому реальному комп'ютері встановлена ​​ОС Windows, ви тестували нову ОС в VirtualBox, наприклад, останню версію Linux Mint. І тепер ви хочете зробити так, щоб ваш комп'ютер завантажувався прямо в Linux Mint, але не хочете видаляти Windows і ставити Linux Mint в якості другої системи.

Це можна зробити, причому досить просто:

1) Завантажитеся в віртуальну машину, розширте вікно до максимуму. Це робиться клавішею Хост + F. Як клавіші Хост, якщо ви не міняли настройки, виступає правий Ctrl.

2) Вимкніть віртуальну машину звичайний способом, через меню операційної системи.

3) Відкрийте VirtualBox, клікніть правою кнопкою миші по назві вашої віртуальній машині і виберете там «Створити ярлик на робочому столі»:

4) Переконаємося, що ярлик створено:

5) Копіюємо цей ярлик в каталог автозавантаження. Якщо ви не знаєте, де цей каталог, то подивіться в папці користувача за адресою AppData \ Roaming \ Microsoft \ Windows \ Start Menu \ Programs \ Startup \

Наприклад, в моєму випадку (у мене Windows 10, цей каталог розміщений тут: C: \ Users \ Alex \ AppData \ Roaming \ Microsoft \ Windows \ Start Menu \ Programs \ Startup \

Все, перезавантажується і дивимося, що вийшло.

І хоча відразу після включення комп'ютера ми встигаємо на кілька секунд насолодитися робочим столом Windows, без дій користувача в кінцевому рахунку ми завантажуємося на весь екран, без можливості закриття через Alt + Tab, в віртуальний комп'ютер, в моєму випадку в Linux Mint.

Для більш ранніх версій Windows, наприклад для 8 і 8.1 може знадобитися додаткова настройка, оскільки за замовчуванням комп'ютер завантажується в «плитки» і щоб відразу бачити робочий стіл віртуального комп'ютера знадобитися відключити ці плитки.

Як переглянути вміст віртуальних дисків VDI і VMDK (образів образів VirtualBox)

Якщо ви хочете отримати файли з віртуальних дисків VMDK, VDI, або переглянути їх вміст, то ви можете скористатися програмою 7-Zip , Яка здатна витягувати GPT образи і окремі файли з VMDK і VDI образів.

Щоб переглянути вміст віртуального диска, відкрийте 7-Zip і у вікні програми знайдіть в файлової системі бажаний віртуальний диск. Двічі клікніть на нього, якщо диск містить кілька розділів, то вони будуть показані як файли 0.img, 1.img, 2.img і т.д .:

:

Щоб переглянути вміст будь-якого розділу, двічі клацніть по ньому:

Щоб переглянути вміст будь-якого розділу, двічі клацніть по ньому:

Ви можете отримати зацікавив вас файл, для цього виділіть його і натисніть F5.

Чому віртуальна машина не бачить USB пристрій

За замовчуванням USB пристрої фізичного комп'ютера ізольовані від віртуальної машини, тобто вона не бачить такі пристрої і не може з ними взаємодіяти.

Ви можете підключити до віртуальної машини будь-USB пристрій (флешку, жорсткий диск, модем, Wi-Fi карту, веб-камеру і т.д.) і в цьому випадку віртуальна машина зможе працювати з USB пристроєм також, як якщо б воно було встромлений в реальне гніздо USB. При цьому для фізичного комп'ютера це недоступні - воно нібито відключається від нього.

Є два способи підключити USB пристрою до віртуальної машини в VirtualBox - про них далі.

Як підключити USB пристрій

1) В налаштуваннях USB ви можете створити фільтр, наприклад, на основі підключеного в даний момент пристрої. В результаті при кожному включенні віртуального комп'ютера він відразу буде перехоплювати цей пристрій, тобто підключати до своєї операційної системи і вилучати від фізичного комп'ютера.

2) Також можна підключати і відключати USB пристрою в тул-барі. Для цього клікніть правою кнопкою миші на значок USB-коннектора:

І виберіть пристрій, який потрібно підключити або відключити:

Відеокарта в віртуальній машині

Віртуальна машина не може працювати безпосередньо з відеокартою вашого фізичного комп'ютера. Для віртуальної операційної системи емулюється віртуальна відеокарта. Це означає, що у віртуальній ОС вам не потрібно встановлювати драйвера для графічної карти вашого фізичного комп'ютера (наприклад, для AMD або NVidia карт).

Також це означає, що віртуальний комп'ютер не може в повній мірі використовувати ресурси відеокарти (наприклад, для перебору хешів на графічному процесорі).

Як для віртуальної машини зробити статичний IP адреса

Статичний адреса налаштовується всередині віртуальної операційної системи - точно також, як якщо б ви налаштовували статичний IP адреса для фізичного комп'ютера.

У Windows для цього перейдіть в «Мережеві підключення», для цього ви можете в командному рядку виконати

ncpa

Клацніть правою кнопкою по мережевому підключенню, для якого хочете встановити статичний IP адреса, далі виберіть «IP версія 4 (TCP / IPv4)», поставте перемикач на «Використовувати наступний IP адреса» і введіть необхідні дані:

Клацніть правою кнопкою по мережевому підключенню, для якого хочете встановити статичний IP адреса, далі виберіть «IP версія 4 (TCP / IPv4)», поставте перемикач на «Використовувати наступний IP адреса» і введіть необхідні дані:

Для Linux дивіться інструкцію « Як налаштувати Linux на використання статичного IP адреси ».

оновлення VirtualBox

Перед оновлення VirtualBox зупиніть запущені віртуальні машини.

Далі процес оновлення різниться в залежності від способу установки VirtualBox.

Оновлення VirtualBox в Windows

Нову версію VirtualBox можна ставити прямо поверх старої - стара буде видалена автоматично, всі віртуальні машини і їх налаштування виявляться на місці.

Якщо у вас встановлений пакет розширень (extension packs) VirtualBox, то після першого запуску нової версії VirtualBox з'явиться повідомлення з пропозицією його оновити. Після оновлення пакету розширення, буде запропоновано видалити стару версію - видаліть їй.

Оновлення VirtualBox в Linux

Якщо ви встановлювали VirtualBox з бінарних файлів, що скачали з офіційного сайту, то при виході нових версій вам потрібно аналогічним чином виконати установку нових файлів прямо поверх старої версії.

При установці з репозиторіїв, VirtualBox буде оновлюватися разом з іншими пакетами у міру виходу нових версій.

Якщо у вас встановлений пакет розширень (extension packs) VirtualBox, то після першого запуску нової версії VirtualBox з'явиться повідомлення з пропозицією його оновити - поновіть його і видаліть старі версії пакету розширень.

У всіх системах

Після оновлення VirtualBox в хостовой операційній системі знадобитися оновлення гостьових доповнень, відповідно, в гостьових ОС.

Оновлення виконується тим же чином, що і робилася установка гостьових доповнень. Оновлення можна робити прямо поверх старих версій доповнень гостьовий ОС.

Як для віртуальної машини поміняти використовуваний мережевий інтерфейс хост-машини (як вибрати інше Інтернет-підключення для гостьової ОС)

Якщо в якості підключення використовується «Мережевий міст», то є можливість вибрати мережевий інтерфейс, який буде мережевою картою для віртуальної машини (гостьової операційної системи), тобто через який будуть виконуватися всі підключення, в тому числі вихід в Інтернет і локальну мережу. У графі Ім'я виберіть мережевий адаптер хоста, через який піде трафік даного віртуального мережевого адаптера:

Наприклад, замість проводового адаптера, можна вибрати одну з Wi-Fi карт, в тому числі USB, або з декількох провідних адаптерів вибрати бажаний.

Ця установка не зачіпає Тип віртуального мережевого адаптера, який буде видно в гостьовій ОС як доступний фізичний адаптер для проводового з'єднання.

Зміна цієї настройки (вибір різних мережевих адаптерів хоста) дозволяє використовувати для віртуальної ОС різні Інтернет-з'єднання.

Додаткові матеріали по VirtualBox

Пов'язані статті:Новости
 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью