<
 • Главная
Статьи

Конвертація віртуальних машин. Шлях туди і назад.

 1. Віртуальна машина, VMware, Hyper-V, VirtualBox. Знайомі речі, чи не так? Думаю, що не помилюся,...
 2. Конвертація з Hyper-V в VMware
 3. Конвертація з VirtualBox в VMware або в Hyper-V
 4. Конвертація з VMware або Hyper-V в VirtualBox
 5. замість висновку

Віртуальна машина, VMware, Hyper-V, VirtualBox. Знайомі речі, чи не так?

Думаю, що не помилюся, якщо скажу, що більшість людей, пов'язаних з розробкою, тестуванням і адмініструванням давно звикли до віртуальних машин. Сприймають їх як щось давно знайоме, а головне - корисне. Адже якщо у вас є відносно потужний комп'ютер з достатнім об'ємом оперативної пам'яті, можна паралельно працювати в двох, а то і в трьох різних операційних системах.

А тепер уявіть ситуацію: ви або ваша організація використовує, наприклад, Hyper-V. Ваш партнер хоче передати вам на тестування або для ознайомлення якесь рішення, яке було встановлено та налаштоване на віртуальній машині. Але так сталося, що партнер використовує VMware. У вас виникає питання: як переробити віртуальну машину? А чи можна це взагалі? Про це і піде мова далі.

Що ж представляє із себе віртуальна машина? Незалежно від гипервизора, віртуальна машина складається з двох частин: віртуальної машини (файлу або набору файлів з описом конфігурації, параметрів запуску та іншої службової інформації) і віртуального жорсткого диска. Саме віртуальний жорсткий диск в більшості випадків і треба конвертувати. Саме на ньому встановлена ​​операційна система і весь набір програмного забезпечення.

А тепер важливе ліричний відступ. Після установки віртуальної машини гипервизор, в більшості випадків, пропонує встановити пакет програмного забезпечення. Цей пакет підвищує продуктивність віртуальної машини і її керованість. Так само він може містити набір драйверів, оптимізованих для роботи в віртуальному середовищі. Процес конвертації має на увазі зміну гипервизора. Тому все пакети програмного забезпечення, що поставляються гіпервізором, з якого планується перехід, необхідно видалити. Зробити це краще заздалегідь, до конвертації.

Конвертація з VMware в Hyper-V

На мій погляд VMware і Hyper-V - найпопулярніші Гіпервізор. Саме їх ми і розглянемо в першу чергу.

Існує кілька способів конвертації. Компанія Microsoft, розуміючи актуальність даної процедури, пропонує два варіанти вирішення проблеми. Перший спосіб - використовувати засоби конвертації, вбудовані в Virtual Machine Manager (VMM).

Перший спосіб - використовувати засоби конвертації, вбудовані в Virtual Machine Manager (VMM)

Детальну інформацію про цей спосіб можна знайти в статті MSDN . Другий спосіб - використовувати окрему утиліту Microsoft Virtual Machine Converter.

Другий спосіб - використовувати окрему утиліту Microsoft Virtual Machine Converter

На момент написання цієї статті третя версія цієї утиліти - остання версія, доступна для скачування. Детальний опис утиліти можна знайти в бібліотеці TechNet . Завантажити утиліту можна в центрі завантаження Microosoft .

Сторонні виробники програмного забезпечення не залишилися в стороні. Випускають ними перевершують кошти, які пропонує компанія Microsoft, як в швидкості конвертації, так і в зручності використання.

Для прикладу розглянемо два програмних продукту: StarWind V2V Converter і 5nine V2V Easy Converter.

Для прикладу розглянемо два програмних продукту: StarWind V2V Converter і 5nine V2V Easy Converter

StarWind V2V Converter дозволяє конвертувати віртуальні жорсткі диски форматів: vmdk (формат віртуальних жорстких дисків VMware), vhd і vhdx (формат віртуальних жорстких дисків Hyper-V) і формат img для підтримки продукту StarWind Virtual SAN ™. Інтерфейс програми і процес використання гранично прості. Є візард, який проведе вас по всьому процесу конвертації. Однією з особливостей роботи програми є можливість після конвертації включити Windows Repair Mode. Це дозволить системі автоматично адаптуватися до внесених змін з боку гипервизора. Так само варто відзначити що конвертація відбувається в будь-якому напрямку.

Так само варто відзначити що конвертація відбувається в будь-якому напрямку

5nine V2V Easy Converter відрізняється принципом роботи. Він дозволяє виконувати майже "живу" міграцію. Інтерфейс так само простий і не повинен викликати труднощів. Для початку роботи необхідно вказати параметри підключення до сервера VMware. Після підключення буде представлений список віртуальних машин, що можуть бути передані. На наступному кроці необхідно вказати параметри підключення до сервера Hyper-V, виділити на ньому ресурси яку переносять віртуальній машині і почати процес перенесення. Цей програмний продукт не дозволить вам конвертувати безпосередньо сам віртуальний жорсткий диск, він дозволить мігрувати віртуальну машину з одного гипервизора в інший.

Конвертація з Hyper-V в VMware

Для конвертації віртуальної машини з Hyper-V в VMware можна використовувати вже розглянутий в цій статті програмний продукт StarWind V2V Converter. Але це не єдине рішення. Як і у компанії Microsoft, у VMware є свій конвертер. ім'я йому VMware vCenter Converter Standalone .

Це воістину багатофункціональні продукт. Одна тільки інструкція до нього займає 102 сторінки друкованого тексту. Але не варто впадати у відчай! Для початківців адміністраторів є простий і функціональний візард.

Конвертація з VirtualBox в VMware або в Hyper-V

Найпростіший спосіб перенести віртуальну машину з VirtualBox в VMware - скористатися експортом віртуальної машини з VirtualBox в формат OVA (Open Virtualization Format Archive, файл .ova) і імпортом цього архіву в VMware. У такому варіанті конвертації віртуальна машина перенесеться цілком, з усіма параметрами виділеної пам'яті і процесорних ресурсів. Цей спосіб недоступний для перенесення віртуальної машини в Hyper-V, так як Hyper-V безпосередньо не здатний імпортувати формат ova. Так само для конвертації можна використовувати менеджер віртуальних носіїв (меню "Файл", пункт "Менеджер віртуальних носіїв"). Вбудований конвертер дозволяє перетворювати з одних форматів в інші всі підтримувані програмою файли віртуальних жорстких дисків - VDI, VHD, VMDK, HDD, QED, QCOW. Цей спосіб більш універсальний, підходить для перенесення в Hyper-V, але вимагає повторної детальної настройки віртуальної машини в новому гіпервізора.

Конвертація з VMware або Hyper-V в VirtualBox

Вбудований в VirtualBox конвертер дозволяє перетворювати віртуальні жорсткі диски в обох напрямках, а експортувати віртуальні машини в формат OVA вміє не тільки VirtualBox, але і VMware. Тому процес перенесення або конвертації діаметрально протилежний процесу, описаного в попередньому абзаці.

замість висновку

Спочатку стаття планувалася мною в більшій мірі як практична. У міру написання я вирішив, що вся практична частина легко шукається в інтернеті за ключовими словами. Тому стаття придбала в більшій мірі теоретичний характер. У ній описані не всі способи і методи перенесення віртуальних машин з одного гипервизора в інший. Я постарався описати найпопулярніші, доступні і реалізовані без звернення до командного рядка.

Знайомі речі, чи не так?
Знайомі речі, чи не так?
У вас виникає питання: як переробити віртуальну машину?
А чи можна це взагалі?
Що ж представляє із себе віртуальна машина?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью