<
 • Главная
Статьи

Кращі віртуальні машини для Windows 7, 8 і 10

 1. VirtualBox
 2. Переваги і недоліки
 3. Як встановити
 4. ВІДЕОінструкція, як встановити дві ОС за допомогою VirtualBox
 5. VMware
 6. Переваги і недоліки
 7. Як встановити
 8. Огляд функціоналу і перша настройка програми
 9. Microsoft Virtual PC
 10. Переваги і недоліки
 11. Огляд функціоналу і перша настройка програми
 12. підсумок

Розглянемо детальніше, що таке віртуальні машини для Windows і для чого вони потрібні. Дізнайтеся все про кращих симуляторах ОС і про те, як почати їх використання.

Віртуальна машина (ВМ) - це комп'ютерна програма, за допомогою якого користувач може створювати імітацію операційної системи. У машині встановлюється образ ОС для використання всередині існуючої системи. Дуже зручно, чи не так? Але є і підводні камені. Читайте, з чим ви зіткнетеся при установці і яку віртуальну машину для Віндовс версій 7,8 і 10 краще вибрати.

У більшості випадків ВМ використовуються для тестування програмного забезпечення в різних операційних системах . Для роботи з декількома ОС знадобиться всього один комп'ютер, що істотно прискорює роботу.

На одному комп'ютері можна запустити одночасно кілька віртуальних машин. Їх кількість залежить від доступної оперативної пам'яті і місця на дитячому диску, так як віртуальна ОС споживає точно такий же ресурс пам'яті, як і звичайна інстальована на комп'ютері копія.

За допомогою віртуальних машин можна працювати з програмами, функціями, які недоступні в основний ОС. Також, є можливість створення резервних копій ВМ, з їх подальшим переміщенням і використанням на інших комп'ютерах.

Віруси, помилки і інші збої віртуальної ОС не впливають на роботу основної системи. Після закриття машини відбувається зупинка роботи додаткової ОС і звільняється оперативна пам'ять.

Читайте огляд " Який дистрибутив операційної системи на базі Linux скачати і встановити ".

В процесі роботи ВМ пристрій може гальмувати, адже підвищене споживання ресурсів сховища призводить до збільшення часу обробки запитів.

Причини установки ВМ:

 • Ви хочете ознайомитися з роботою інших операційних систем без їх повноцінної інсталяції. Якщо є потреба в заміні існуючої ОС, для початку скористайтеся віртуальним симулятором, щоб протестувати інші варіанти ПО. Це позбавить вас від можливих багів і несумісності з апаратною частиною;
 • Ви є розробником і хочете створити комплексну систему для тестування створюваних додатків.

VirtualBox

Розглянемо детальніше, що таке віртуальні машини для Windows і для чого вони потрібні

Подивитися всі 12 фото

VirtualBox - це віртуальна машина для Windows 7,8,10. Середа віртуалізації поширюється на безкоштовній основі і може бути встановлена ​​як для роботи з операційними системами, так і для розгортання мережевої інфраструктури і хостингу сайтів.

Головне вікно VirtualBox:

Головна особливість даної віртуальної машини - це кроссплатформенность. Вона відмінно працює на всіх версіях Віндоус. Також, з сайту розробника можна завантажити інсталятори для Mac OS, Linux , Debian. У самому середовищі віртуалізації можна встановлювати будь-які десктопні ОС.

За допомогою VirtualBox ви зможете ознайомитися з функціоналом ОС або ж в безпечному режимі протестувати програму без шкоди основній системі. Часто користувачі вважають за краще встановлювати на віртуальні машини старі ігри, які несумісні з сучасними ОС.

Після завершення роботи симулятора всі дані і зміни будуть збережені. При наступному включенні ви будете повернуті на робочий стіл і зможете продовжити виконання завдань.

Переваги і недоліки

Переваги VirtualBox:

 • Безкоштовне розповсюдження. 90% аналогічного ПО є платним, в той час як VirtualBox можна отримати абсолютно безкоштовно. Функції і можливості програми не обмежуються розробником;
 • Можливість створення скріншотів - скріншотів віртуальної системи. Підсумкове зображення буде відображати тільки вікно додаткової ОС. Створення скроневої за допомогою основної ОС погіршує дозвіл і захоплює ще й ваш звичайний робочий стіл;
 • Створення точної копії існуючої віртуальної машини;
 • Можливість перетягування папок, ярликів та інших об'єктів всередині симулятора;
 • Єдина файлова система - з віртуальної машини можна отримати доступ до тек, які зберігаються на ПК, і навпаки;
 • Одночасна робота з декількома машинами.

Також, відмінною рисою нової VirtualBox 4 є зручна система управління виртуализацией і інтуїтивно-зрозуміле робоче область програми. Також, в новій збірці доступна можливість виконання захоплення відео з екрану додаткової ОС.

VirtualBox підтримує роботу з підключеними до комп'ютера USB-носіями.

Недоліки програми:

 • Уповільнення роботи комп'ютера. Навіть якщо ваш ПК має хороші технічні характеристики, достатнє місце оперативної і постійної пам'яті, при використанні віртуальної машини буде спостерігатися більш повільне виконання всіх функцій. Якщо в процесі створення ВМ ви виділили її занадто багато пам'яті, комп'ютер буде сильно зависати або вимикатися;
 • Недостатня кількість відеопам'яті. Якщо вам потрібно домогтися максимально якісного зображення, зробити це буде складно за допомогою VirtualBox. Програма дозволяє налаштувати параметри використання відеокарти тільки на базово рівні.
Як встановити

Для установки програми VirtualBox завантажте інсталятор з офіційного сайту розробника - компанії Oracle. Процес установки стандартний і не вимагає додаткових налаштувань:

 • Запустіть файл EXE;
 • Виберіть Жорсткий диск, на якому буде знаходитися коренева папка з програмою;
 • Дочекайтеся завершення інсталяції. У разі необхідності, користувач може подивитися статистику використання жорсткого диска в процесі установки.

В поле «Custom Setup» є можливість відключити підтримку USB, мережевих служб. Це дозволяє зменшити підсумковий розмір програми.

ВІДЕОінструкція, як встановити дві ОС за допомогою VirtualBox

Огляд функціоналу і перша настройка програми

Поле установки програми можна приступати до створення першої віртуальної машини. Натисніть на кнопку «Створити» в лівому верхньому кутку вікна. Відкриється вкладка настройки ВМ:

У вікні майстра настройки виберіть тип віртуальної ОС (Windows, Linux, Debian, MacOS) і її версію. Задайте ім'я для створюваного симулятора і клікніть на кнопку «Далі».

Потім, програма надасть вам можливість самостійно вказати розмір оперативної пам'яті, який буде виділена під додаткову ОС. Для користувачів-новачків радимо ставити значення, яке вказано в полі «Рекомендований розмір основної пам'яті».

Розмір оперативної пам'яті для ВМ слід визначать залежно від технічних характеристик вашого ПК. Якщо на вашому комп'ютері є 4 ГБ оперативної пам'яті, для нормальної роботи симулятора буде достатньо 512 МБ-1 ГБ.

Якщо на вашому комп'ютері є 4 ГБ оперативної пам'яті, для нормальної роботи симулятора буде достатньо 512 МБ-1 ГБ

Подивитися всі 12 фото

Далі програма попросить вибрати в файлової системі образ ОС (який відповідає зазначеному раніше сімейства і версії). Після завершення налаштування з'явиться вікно з коротким переліком всіх параметрів. Натисніть на «Фініш».

Натисніть на «Фініш»

Після завершення установки віртуального Windows, в головному вікні VirtualBox з'явитися іконка для запуску ОС. Натисніть на неї і дочекайтеся завантаження робочого столу. При необхідності, виконайте установку драйверів.

Для автоматичного оновлення драйверів відкрийте вкладку «пристрою» на панелі інструментів віртуальної машини. Потім натисніть на потрібний тип носія і в новому вікні коректний для отримання нового ПО.

Готово. Тепер ви можете починати роботу з віртуальною операційною системою. Для виходу з програми спочатку вимкніть ОС, а потім закрийте VirtualBox.

VMware

VMWare Workstation - це найкраща віртуальна машина для Windows 10. Розробник позиціонує програму як зручну платформу для створення віртуалізації . У порівнянні з іншими популярними аналогами, VMWare підтримує більше функцій для кастомной настройки віртуальної машини і дозволяє синхронізувати симулятор з інструментами розробки ПЗ.

Дане середовище для віртуалізації популярна серед програмістів, веб-дизайнерів і інших фахівців, яким часто доводиться тестувати роботу своїх проектів на кроссплатформенность.

Переваги і недоліки

Серед переваг VMWare можна виділити:

 • Зручну панель інструментів;
 • Синхронізацію із засобами розробки від Майкрософт, зокрема платформи .NET і програмного середовища Visual Studio;
 • Система безпеки. Вбудовані інструменти VMWare забезпечують високий рівень захисту ваших файлів в додаткової ОС. Симулятор може виявляти спроби шкідливої ​​активності усувати їх;
 • Робота служб шифрування для створених віртуальних машин.

Недоліки програми:

 • Платне поширення. Користувач може завантажити безкоштовну пробну версію утиліти, але для отримання повної версії програми з усіма доступними функціями буде потрібно оплатити річну або щомісячну передплату;
 • Чи не підійде для новачків. Якщо ви раніше не використовували симулятори операційних систем, рекомендуємо почати роботу з більш простих варіантів. Наприклад, VirtualBox і стандартного для Віндоус Hyper V. VMWare підійде просунутим користувачам, які вважають за краще виконувати настройки системи вручну.
Як встановити

Завантажити віртуальну машину для Windows можна з офіційного сайту розробника VMWare.com.

В процесі установки програми рекомендується вимкнути Захисник Windows або іншої працює антивірус. Це необхідно тільки для правильної інсталяції всіх файлів і алгоритмів шифрування, які застосовує програма для віртуальних машин. Ніякої шкоди для вашої основної ОС нанесено не буде, так як продукт викачаний з офіційного джерела.

Огляд функціоналу і перша настройка програми

Для створення першої віртуальної машини в VMWare знадобиться завантажити на комп'ютер дистрибутив ОС, яку ви хочете використовувати в емуляторі. Потім відкрийте вікно встановленої програми і клацніть на поле «Створити нову віртуальну машину»

Зверніть увагу! Користувач може створити групу віртуальних машин, замість декількох симуляторів. Це дозволяє знизити ресурс споживаної оперативної пам'яті і прискорити роботу комп'ютера і симулятора ОС.

Це дозволяє знизити ресурс споживаної оперативної пам'яті і прискорити роботу комп'ютера і симулятора ОС

У вікні майстра настройки ВМ вкажіть шлях до образу операційної системи (це може бути файл в пам'яті комп'ютера або завантажувальний диск). Також, є можливість налаштувати віртуальну машину без установки ОС (її можна інсталювати пізніше).

Також, є можливість налаштувати віртуальну машину без установки ОС (її можна інсталювати пізніше)

Далі дотримуйтесь інструкції, щоб встановити віртуальну машину:

 • У вікні вкажіть ім'я ОС, ім'я користувача і пароль доступу до облікового запису;
 • Вкажіть, на якому диску вашого комп'ютера буде зберігатися віртуальна машина;
 • Виділіть потрібно кількість оперативної пам'яті для роботи ВМ;
 • Налаштуйте обладнання (автоматично або вручну).

Після завершення налаштування віртуальної машини дочекайтеся установки образу ОС і починайте роботу:

Microsoft Virtual PC

Microsoft Virtual PC - це ще один популярні емулятор віртуальних машин. Програма добре сумісна з усіма версіями OS Windows. Якщо в якості основної ОС ви використовуєте продукт від Майкрософт, для емуляції радимо вибрати саме Microsoft Virtual PC.

Переваги і недоліки

Переваги емулятора:

 • Відмінна сумісність з усіма версіями ОС Віндоус. У більшості випадків, користувачеві не потрібно встановлювати ніяких додаткових драйверів для віртуальної ОС. Всі вони синхронізуються з основною системою;
 • Загальний доступ до файлової системи. Отримуйте доступ до файлів, які зберігаються на жорсткому диску ПК через вікно ВМ;
 • Підтримка ОС Windows з розрядністю 64 біт в режимах роботи «Гостьовий хост» і «Гостьова середовище»;
 • Підтримка апаратної віртуалізації.

недоліки:

 • Є платні функції. Програма поширюється на безкоштовній основі, але за підтримку налаштування групи віртуальних ОС доведеться купити підписку;
 • Відсутня підтримка Лінукс-подібних систем.
Огляд функціоналу і перша настройка програми

Для установки віртуальної ОС спочатку завантажте її образ в пам'ять комп'ютера, а потім відкрийте програму Microsoft Virtual PC. Натисніть на кнопку «Створити віртуальну машину» і в новому вікні налаштуйте наступні параметри:

 • Задайте ім'я нової ОС;
 • Виділіть місце для її жорсткого диска і розмір оперативної пам'яті;
 • Вберу, які пристрої буде підтримувати ВМ (мережеве оточення, флеш-накопичувачі і так далі).
підсумок

Ми розповіли вам про кращих віртуальних машинах для Windows, але далеко не про всіх. Якщо ви вважаєте, що це не найкращі - пишіть в коментарях! Допоможіть новачкам-читачам визначитися, з якого емулятора почати.


Дуже зручно, чи не так?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью