<
 • Главная
Статьи

Налаштування мережі VirtualBox

 1. Види мережевих адаптерів VirtualBox
 2. Налаштування мережі Virtualbox
 3. 2. Налаштування мережі NAT
 4. 3. Налаштування адаптера віртуального хоста
 5. 4. Налаштування мережевого моста VirtualBox
 6. 5. Внутрішня мережа VirtualBox
 7. висновки

Віртуальні машини VirtualBox дуже часто використовуються для тестування різного програмного забезпечення і його взаємодії між собою. Зазвичай, таким програмам необхідний доступ до інтернету. Час від часу виникає необхідність протестувати роботу програм по мережі або навіть створити невелику тестову лабораторію з віртуальних машин.

У цій інструкції ми розглянемо як виконується настройка мережі VirtualBox різними способами. Ви дізнаєтеся як об'єднати машини в одну локальну мережу, як дати їм доступ до інтернету і як зв'язати їх з основною системою. Але спочатку поговоримо про те, як може працювати мережа.

Зміст статті:

Види мережевих адаптерів VirtualBox

Існує кілька способів як налаштувати мережу в virtualbox, і кожен з них підходить для краще для вирішення однієї задачі і менше для іншої. Розглянемо основні:

 • NAT - цей спосіб використовується за умовчанням. Для кожної машини створюється окрема внутрішня локальна мережа, в якій машина отримує ip 10.10.0.1. Машина може зв'язатися з інтернетом, використовуючи технологію NAT, і ви можете звернутися до машини, використовуючи кидок портів VirtualBox, але якщо у вас буде дві віртуальні машини, то ви вже не зможете між ними так взаємодіяти. І якщо з основної системи до гостьової можна звернутися, то до основної ні гостьовий вже ніяк не вийде;
 • Віртуальний адаптер хоста - створюється віртуальний мережевий адаптер, до якого можна підключити декілька віртуальних машин, тим самим об'єднавши їх в локальну мережу. Доступу до інтернету немає, але зате машини перебувають в одній мережі і кожна має свій ip адресу, тепер вони можуть взаємодіяти між собою. Основна система теж доступна по ip 192.168.56.1. Машини доступні не тільки між собою, а й з основної системи;
 • Мережевий міст - при такому підключенні віртуальна машина стає повноцінним членом локальної мережі, до якої підключена основна система. Машина використовує мережевий інтерфейс щоб отримати адресу у роутера і стає доступна для інших пристроїв, як і основний комп'ютер за своїм ip адресою.
 • Внутрішня мережа - майже те ж саме, що і віртуальний адаптер хоста, тільки без можливості доступу до віртуальної мережі з основної системи, доступу до інтернету немає.
 • Універсальний драйвер - дозволяє використовувати драйвер з розширень VirtualBox для зв'язку між машинами, розташованими на різних фізичних хостах.

Тепер розглянемо кожен варіант налаштування більш докладно.

Налаштування мережі Virtualbox

1. Налаштування мережі NAT

Тут майже немає про що говорити. Отримання доступу до мережі через NAT включено за замовчуванням. Кидок портів я розглядав в окремій статті. Але якщо ви раніше відключали мережеві адаптери, то щоб включити NAT назад досить відкрити настройки потрібної машини:

Перейти на вкладку "Мережа":

Перейти на вкладку Мережа:

Вибрати один з адаптерів. До віртуальної машині можна підключити декілька адаптерів і це дуже зручно, так як ви можете комбінувати разом адаптер віртуального хоста і NAT щоб отримати переваги обох режимів. Далі вам потрібно вибрати пункт "NAT" в списку "Тип підключення".

На вкладці "Додатково" ви можете налаштувати марку пристрою адаптера і MAC адреса:

На вкладці Додатково ви можете налаштувати марку пристрою адаптера і MAC адреса:

Якщо ви збираєтеся встановлювати туди в Windows, то краще буде працювати Intel PRO / 1000 MT Desktop, а для Linux можна залишити AMD PCNet FAST III, так як він підтримується всіма операційними системами.

2. Налаштування мережі NAT

У версії Virtualbox, починаючи з 4.3 була додана підтримка мереж NAT, це працює дуже схоже на віртуальний адаптер хоста, всі машини, підключені до однієї мережі можуть отримати доступ один до одного, а доступ в інтернет виконується через NAT, але основна система доступу до гостьовим не має. Щоб налаштувати таке підключення потрібно спочатку створити мережу NAT. Для цього відкрийте "Файл" -> "Налаштування", "Мережа". Тут перейдіть на вкладку "Мережі NAT". Далі натисніть кнопку із зеленим плюсом, щоб створити нову мережу:

Натисніть "Ok" і закрийте це вікно. Далі відкрийте настройки для віртуальної машини, перейдіть на вкладку "Мережа" -> "Адаптер 1":

Виберіть "Тип підключення" - "Мережа NAT", а "Ім'я" - щойно створену мережу.

Тепер всі машини, підключені до цієї мережі, будуть доступні один одному, як в VMWare.

3. Налаштування адаптера віртуального хоста

Тепер завдання трохи цікавіше - нам потрібна локальна мережа virtualbox між декількома віртуальними машинами і хостом. Для того щоб все це запрацювало в Linux, нам потрібно щоб були завантажені модулі ядра vboxnetadp і vboxnetflt:

lsmod | grep vbox

lsmod | grep vbox

Можливо, для їх належного функціонування вам доведеться встановити пакет net-tools. Далі потрібно створити сам віртуальний адаптер. Для цього відкрийте меню "Файл", потім "Налаштування" -> "Мережа". Потім натисніть кнопку із зеленим значком плюс, а потім "Ok", всі параметри можна залишити за замовчуванням. У VirtualBox 5.2 і вище інтерфейс був змінений. Тепер вам потрібно відкрити меню "Інструменти" -> "Менеджер мереж хоста":

Тепер вам потрібно відкрити меню Інструменти -> Менеджер мереж хоста:

Натисніть кнопку "Створити", потім, в який з'явився адаптер, напроти пункту DHCP встановіть галочку "Включений".

Тепер поверніться до списку віртуальних машин, зайдіть в настройки машини, "Мережа":

Виберіть "Тип підключення" - "Віртуальний адаптер хоста", а ім'я vboxnet0, той, який ви створили раніше.

Для всіх машин, які ви хочете об'єднати в одну мережу потрібно вибирати один і той же адаптер хоста. Якщо ви захочете додати машинам також доступ в інтернет, просто перейдіть на вкладку "Адаптер 2", увімкніть його та налаштуйте NAT, як описано в першому пункті.

4. Налаштування мережевого моста VirtualBox

Режим мережевого моста дозволяє віртуальній машині виступати в ролі реального мережевого пристрою з окремим ip адресою. Щоб це налаштувати відкрийте це ж меню - настоянки віртуальної машини, потім "Мережа". Тут виберіть "Тип підключення" - "Мережевий міст":

Тут виберіть Тип підключення - Мережевий міст:

В поле "Ім'я" вам необхідно вибрати мережевий інтерфейс, який буде використовуватися для зв'язку із зовнішнім світом. Мінус такого способу в тому, що зовнішні комп'ютери зможуть отримати доступ до віртуальної машини, а це не дуже добре з точки зору безпеки.

5. Внутрішня мережа VirtualBox

Режим внутрішня мережа Virtualbox схожий на "Віртуальний адаптер хоста", за тим лише винятком, що з хостовой системи доступу до гостьових не буде, і налаштувати все трохи простіше. Досить вибрати "Тип підключення" - "внутрішня мережа", а потім просто вибрати потрібну мережу в поле "Ім'я", або створити нову, просто змінивши ім'я поточної.

Як бачите, існує тип підключення NAT - де тільки інтернет, Міст - де машина стає членом зовнішньої мережі, а всі інші - це настройка віртуальної мережі virtualbox, де машини можуть бачити один одного.

висновки

висновки

У цій невеликій статті ми розглянули як виконується настройка мережі VirtualBox, як бачите, це не так уже й складно, як може здатися на перший погляд, не дивлячись на операційну систему, яку ви використовуєте. У більшості випадків достатньо мережі NAT, але іноді може знадобитися віртуальний адаптер хоста, все ж решта режими використовуються набагато рідше.

Оцініть статтю:Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью