<
 • Главная
Статьи

Оренда сервера. Що вибрати: віртуальний сервер або фізичний?

 1. Оренда сервера. Що вибрати: віртуальний сервер або фізичний? Виділений сервер має ряд переваг: ...
 2. Оренда стійки
 3. Оренда сервера
 4. Оренда фізичного сервера: плюси і мінуси
 5. Оренда віртуального сервера: плюси і мінуси
 6. Оренда сервера. Що вибрати: віртуальний сервер або фізичний?
 7. Організація власного дата-центру (особистий сервер)
 8. Оренда стійки
 9. Оренда сервера
 10. Оренда фізичного сервера: плюси і мінуси
 11. Оренда віртуального сервера: плюси і мінуси
 12. Оренда сервера. Що вибрати: віртуальний сервер або фізичний?
 13. Організація власного дата-центру (особистий сервер)
 14. Оренда стійки
 15. Оренда сервера
 16. Оренда фізичного сервера: плюси і мінуси
 17. Оренда віртуального сервера: плюси і мінуси
 18. Оренда сервера. Що вибрати: віртуальний сервер або фізичний?
 19. Організація власного дата-центру (особистий сервер)
 20. Оренда стійки
 21. Оренда сервера
 22. Оренда фізичного сервера: плюси і мінуси
 23. Оренда віртуального сервера: плюси і мінуси
 24. Оренда сервера. Що вибрати: віртуальний сервер або фізичний?
 25. Організація власного дата-центру (особистий сервер)
 26. Оренда стійки
 27. Оренда сервера
 28. Оренда фізичного сервера: плюси і мінуси
 29. Оренда віртуального сервера: плюси і мінуси

Оренда сервера. Що вибрати: віртуальний сервер або фізичний?

Виділений сервер має ряд переваг:

 • підключення на високій швидкості;
 • фіксована вартість в форматі щомісячної оплати;
 • цілодобова доступність даних;
 • професійна технічна підтримка 24/7.
Дізнатися більше...


З дилемою «купувати фізичний сервер або взяти в оренду віртуальний (VPS або VDS)» стикається будь-яка серйозна організація, націлена на довгострокове і впевнене присутність в інтернеті. Питання, дійсно, не з легких: сучасні віртуальні сервери практично повністю імітують фізичні, або по-іншому виділені, надаючи майже аналогічні можливості за відчутно меншу плату. Не дивно, що на цьому тлі популярність оренди VPS і VDS стрімко зростає.

Проте, вирішуючи, де розмістити масив даних, слід виходити з принципу ефективності та економічної виправданості. Вибирати випливає те, що допоможе зберегти фінансові ресурси організації, виконати поставлені завдання і вберегти від можливих проблем. У цій статті ми порівняємо варіанти оренди віртуальних і виділених серверів, позначимо їх достоїнства і недоліки, а також ситуації, в яких те чи інше рішення виявиться оптимальним.

Ще до того як зробити вибір на користь конкретного типу сервера, слід визначитися: а чи потрібен він взагалі? Для невеликих компаній зі скромним інформаційним масивом даних (в тому числі сайтом) оренда або ж покупка якого б то не було сервера може виявитися невиправданою розкішшю: вигідніше оплатити хостинг і використовувати кілька гігабайт дискового простору.

Про окремому сервері експерти IT-індустрії радять замислюватися, коли хостинг перестає витримувати покладену на нього навантаження, на що вказують часті відключення за перевищення трафіку або ліміту процесорного часу. Або при реалізації спочатку великого проекту, наприклад, організації інтернет-магазина, форуму або порталу з великим об'ємом контенту (фотографії, музика, відео). Також окремий сервер може бути потрібен при віддаленій роботі кількох людей з об'ємним додатком (1С, наприклад).

Коли необхідність виділеного ресурсу більше не викликає сумнівів, буде потрібно відповідь на питання: де зберігати і обробляти інформацію? Розглянемо три найпоширеніші варіанти.

Організація власного дата-центру (особистий сервер)

Центр обробки даних (ЦОД) - складний технічний об'єкт, при створенні якого забезпечується виконання ряду умов:

 • Географічне розташування. Дата-центр необхідно розміщувати в окремому будинку з доступом до великим магістральних мереж і телекомунікаційних вузлів, де буде присутній мережевий моніторинг 24/7. Важливу роль відіграє можливість підключитися до широкосмугового доступу в інтернет з високою пропускною здатністю, наприклад, до скандинавської магістралі - однієї з найшвидших в Європі і Росії.
 • Професійна інфраструктура. Якщо в ЦОД кілька поверхів, то міжповерхові перекриття повинні витримувати високі навантаження (не менше 1000 кг на 1 м²). Внутрішні приміщення повинні бути розділені на відсіки з власним мікрокліматом всередині кожного. Температура - від 18 до 25oС, вологість на рівні 45%. До будівлі зазвичай підводять як мінімум два незалежних електричних введення (від двох різних підстанцій). Для охолодження обладнання використовують прецизійні системи кондиціонування, для резервування живлення - дизель-генераторні установки і пристрої безперебійного живлення (UPS). У разі аварії або збою подачі електрики від незалежних приводів, вони забезпечують харчування всіх електросистем центру. Мережева інфраструктура повинна резервувати все критично важливі вузли.
 • Установка систем оповіщення про пожежу, загального моніторингу, доступу в приміщення.
 • Ліцензійне програмне забезпечення є невід'ємною частиною власного дата-центру.

Організація дата-центру потребує великих капітальних вкладень, де дорога інфраструктура - тільки вершина айсберга. Власнику потрібно бути готовим до витрат не тільки на відкриття, але і на підтримку роботи ЦОД:

 • оплата електроенергії;
 • оплата вартості оренди приміщення та каналів зв'язку;
 • витрати на технічну підтримку і обслуговування інженерних мереж і устаткування - систем вентиляції та кондиціонування, відеоспостереження, контролю і управління доступом (СКУД), автоматичних установок сигналізації та пожежогасіння (АУПТ, АУПС) і т.д .;
 • витрати на власний обслуговуючий персонал і охорону або на аутсорсинг цих послуг.

Крім того, слід врахувати витрати на страхування.

До відома
Власниками найзначніших російських дата-центрів є «Білайн», «Ростелеком», «Мегафон», «Яндекс», Сбербанк. Так, останній володіє декількома дата-центрами, а вартість одного з них - ЦОД «Південний порт» - становить 1,2 млрд доларів США. Будівництво нового дата-центру для Ощадбанку йде в Сколкові. На площі 100 тис. М² буде розміщено 2 тис. Стійок.

Оренда стійки

Цей тип оренди передбачає використання стійок, розміщених в комерційних дата-центрах. Підходить компаніям, які прийняли рішення вкласти кошти в купівлю або оренду серверного обладнання, але не готові самостійно забезпечувати умови експлуатації, не суперечать загально визнаним стандартам якості. У комерційних дата-центрах створені всі необхідні умови і дотримані вимоги міжнародних стандартів: безперебійне електропостачання, оптимальний температурний режим, кілька каналів доступу в інтернет, цілодобова технічна підтримка. Оренда стійки практично виключає технічні збої і втрату інформації. Користувач позбавлений від витрат на підтримання власного дата-центру. Однак доведеться вкластися в устаткування і оплату послуг фахівця, який буде контролювати налаштування і управління. Додаткові послуги та можливості, такі як відеоспостереження, брандмауер, доступ до GSM / PDU, оренда певної кількості місць в стійці, потрібно оплачувати окремо.

Оренда сервера

Вихід для більшості середніх компаній, а також для тих, які нещодавно вийшли на ринок і поки не готові вкладати серйозні кошти в придбання і обслуговування власної IT-інфраструктури. Рішення підійде і динамічно розвивається бізнесу, вичерпавши можливості хостингу, тобто відчуває потребу в підвищеній безперебійності, безпеки і нарощуванні потужностей.

Орендуючи сервер, клієнт отримує повний пакет прав для управління, особисті IP-адреси, порти, маршрутизатори, доступ до всіх програм і файлів з можливістю змінювати їх. Орендар позбавлений необхідності підбирати кваліфікований персонал, вкладати кошти в придбання і апгрейд обладнання, забезпечувати умови функціонування техніки. Географічно орендований сервер може знаходитися де завгодно. Користувачі, які побоюються за збереження даних на території Росії, часто вибирають оренду сервера за кордоном (наприклад, в Європі).

Орендувати можна як фізичний (виділений) сервер, так і віртуальний. Їх можливості схожі, проте, є нюанси, які для багатьох клієнтів можуть стати вирішальними. Розглянемо докладніше, для чого використовується оренда віртуального сервера, а коли краще вибрати фізичний.

Оренда фізичного сервера: плюси і мінуси

Фізичний, або виділений сервер (Dedicated Server) - самостійна одиниця обчислювальної техніки, якої орендар (клієнт) управляє на апаратному та системному рівні, тобто контролює обладнання і має повний адміністративний доступ. Клієнт може безкоштовно використовувати готову до роботи базову операційну систему або встановити власну, налаштувати програмне забезпечення, проводити необхідні тести, підключати користувачів. Виділений сервер встановлюється в загальній стійці або в окремому приміщенні дата-центру, настройка і адміністрування відбувається через віддалений доступ до своїх достатків KVM або IPMI. Очевидно, що для здійснення цих дій потрібні певні знання і досвід. У разі відсутності таких орендар, як правило, вдається до допомоги експерта. По суті, у орендованого фізичного сервера ті ж можливості, що і у власного, але без зайвих турбот, пов'язаних з організацією безпеки, мережевий доступності та технічного обслуговування приміщення. Виділений сервер здатний вирішувати великі завдання і часто використовується для інтернет-проектів з високим навантаженням. Він затребуваний в корпоративному середовищі, де вкрай важливі безперервна доступність даних і безперебійна робота.

Плюси оренди виділеного сервера:

Клієнт отримує:

 • Право повного контролю сервера і доступ до всіх ресурсів - SSH, RDP або SFTP-доступ до сервера з правами адміністратора і можливість працювати на будь-який ОС.
 • Реалізацію проектів будь-якої складності, формату, масштабу.
 • Підключення на високій швидкості.
 • Доступність 24/7.
 • Цілодобову технічну підтримку.
 • Професійну налаштування обладнання та гарантований ремонт, тобто обладнання, готове до роботи.
 • Високий рівень безпеки. Доступ - лише у орендаря, ймовірність витоку даних або потрапляння шкідливих програм інших клієнтів виключена. На орендованих серверах також забезпечена висока захист від злому (брандмауер). Крім того, додатково можна підключити резервне копіювання. Тоді в разі втрати інформації її можна швидко відновити.
 • Фіксовану вартість в форматі щомісячної оплати.

Що стосується фінансової складової, то тут думки орендарів розходяться. Оренду виділеного фізичного сервера прийнято вважати дорогої послугою. Проте багато користувачів, навпаки, говорять про фінансову економії, посилаючись на те, що покупка власного обладнання високої продуктивності - велике капіталовкладення, що не завжди рентабельно, особливо при реалізації короткострокових проектів, в той час як оренда сервера дозволяє використовувати можливості сучасного ПК стільки днів, скільки потрібно, і вносити плату відповідно до терміну, направляючи вільні фінанси в розвиток інших сфер бізнесу.

Недоліки оренди фізичного сервера:

 • Вартість послуги вище, ніж оренда віртуального сервера.
 • Необхідно володіти навичками адміністрування доступу і налаштувань сервера.
 • Масштабування ресурсів відбувається повільніше, поновлення сервера проходять з простоями.

На замітку
На вибір місця розміщення сервера впливає контент майбутніх сайтів і характер аудиторії. Якщо веб-ресурс орієнтований на користувачів Рунету, оптимально вибрати дата-центр в Росії або найближчих країнах. Перенесення сервера на інший континент може спричинити за собою проблеми з доступом або швидкістю обміну даними, тому такий вибір повинен бути обгрунтований. Сервер за кордоном частіше вибирають при експорті послуг або виході бізнесу на зарубіжні ринки.

При виборі сервера слід звернути увагу на процесор, частоту, обсяг оперативної пам'яті і швидкість інтернет-з'єднання, а також кількість дисків, їх обсяги і ціну трафіку. Важливо зрозуміти, чи належить мати справу з новою машиною або раніше використовуваної. Жорсткі диски повинні бути новими, оскільки це найбільш вразливі елементи системи. Обговоріть з провайдером умови, на яких буде відбуватися заміна вузлів сервера при виході з ладу, а також надання віддаленого доступу. Наявність останнього знижує потребу в сторонньої техподдержке до мінімуму. Також важливо не забути про знижки, навіть якщо офіційно вони не озвучені. Якщо потрібно сервер на тривалий термін, має сенс оплатити кілька місяців відразу і розраховувати на ймовірне зниження ціни.

Оренда віртуального сервера: плюси і мінуси

Віртуальний сервер (сервер в хмарі, VPS / VDS) - сервер, створений за допомогою спеціальної технології, яка розділяє ресурси фізичного сервера на ізольовані віртуальні машини. Кожна частина - повноцінна операційна система з власною пам'яттю, процесами, користувачами. Існують дві основні технології віртуалізації: VPS і VDS.

 • Віртуальний виділений сервер - VDS (Virtual Dedicated Server) - сервіс повної віртуалізації, тобто повного збігу з фізичним сервером. Кожен віртуальний сервер за цією технологією володіє власною незалежною копією ядра системи, а значить, клієнт може його редагувати. На VDS-хостинг можна встановити будь-яку операційну систему.
 • Віртуальний сервер - VPS (Virtual Private Server) - сервіс, який представляє собою «урізану» версію VDS, але з жорстко фіксованими системними ресурсами, такими як дисковий простір. На відміну від VDS-хостингу технологія віртуального сервера формує на одній апаратній платформі кілька копій, що є самостійними, але мають загальне ядро. Клієнт отримує доступ до ОС з правами адміністратора (Root) і має право змінювати налаштування, працювати з системними файлами, встановлювати програми і багато іншого. У VPS-сервера є IP-адреса, брандмауер, таблиці маршрутизації і т.д. Єдине обмеження для клієнта - неможливість вносити власні зміни в критичні системні файли і ядро ​​операційної системи. На VPS доступні, в основному, UNIX-системи. За рахунок економії апаратних засобів вартість оренди VPS-сервера істотно нижче, ніж VDS-сервера.

Однак за фактом відмінності між VPS і VDS настільки мінімальні, що багато провайдерів не поділяють ці поняття і використовують для позначення одного і того ж - віртуального сервера.

Віртуальний сервер зберігає переваги фізичного сервера, включаючи безпеку та цілодобову доступність. Більш того, має свої плюси в порівнянні з фізичним сервером:

 • Вартість. Оренда VPS / VDS-сервера обходиться користувачеві значно дешевше. Фінансові ризики мінімальні. У разі якщо інтернет-проект «не піде», користувач ризикує тільки абонентською платою за період користування віртуальною інфраструктурою.
 • Незалежність від роботи техніки. Віртуальні сервера слабо прив'язані до обладнання, тому при поломці їх легко скопіювати і перенести на інший ресурс.
 • Відсутність фізичного зносу. Фізичний сервер, навіть якщо він є дуже потужною машиною, з часом втратить початкові характеристики. З віртуальним цього не станеться, оскільки за апаратними ресурсами і оновленням стежить провайдер.
 • Швидке масштабування (збільшення обсягів і продуктивності) при різке зростання їх навантаженні на сайт.

Віртуальні сервери мають і недоліки, які обумовлені принципом їх побудови:

 • Спочатку менша продуктивність, ніж у фізичного сервера, так як один виділений сервер ділять кілька незалежних користувачів.
 • Обмеження в настройках, а також час, який витрачається на навчання роботи персоналу з конкретними сервісами.
 • Обмеження в інфраструктурі (апаратна частина, специфічне ПО).

Послуги віртуального сервера затребувані в випадках, коли розмістити проект на звичайному хостингу неможливо або недоцільно, а використовувати виділений, фізичний сервер занадто дорого. VPS / VDS можна порадити невеликим і середнім інтернет-магазинах, зростаючим інформаційним порталам і компаніям, яким потрібен динамічний корпоративний сайт, а також для роботи з базами даних, великими поштовими системами або об'ємними файловими серверами.

При виборі провайдера слід враховувати кілька факторів:

 • Керованість. Хто буде контролювати продуктивність віртуального сервера? Якщо провайдер, то це керований VPS, за яким стежить професійний системний адміністратор.
 • Конфігурація фізичного сервера, де розміщений віртуальний. Визначає швидкість роботи і продуктивність.
 • Надійність. Майже всі хостери VPS заявляють цифру 99,9%, але по факту це не завжди так, незайвим буде ознайомитися з відгуками в інтернеті. Допустимий показник - 99,95%.
 • Масштабування і розгорнення інфраструктури.
 • Підтримка клієнтів. Адміністрація сервера і технічна служба повинні бути доступні буквально завжди, оскільки будь-який простий сайту може обернутися грошовими втратами.

Оренда віртуального сервера для сайту в більшості випадків не тільки простіше, але і фінансово вигідніше. Використовувати фізичні сервери доцільно, якщо VPS не під силу впоратися з прийдешньою навантаженням, наприклад, коли очікується використання всіх ядер і дискового простору фізичного сервера одноразово. В інших випадках немає сенсу оплачувати незатребувані потужності.

Оренда сервера. Що вибрати: віртуальний сервер або фізичний?Виділений сервер має ряд переваг:

 • підключення на високій швидкості;
 • фіксована вартість в форматі щомісячної оплати;
 • цілодобова доступність даних;
 • професійна технічна підтримка 24/7.
Дізнатися більше...


З дилемою «купувати фізичний сервер або взяти в оренду віртуальний (VPS або VDS)» стикається будь-яка серйозна організація, націлена на довгострокове і впевнене присутність в інтернеті. Питання, дійсно, не з легких: сучасні віртуальні сервери практично повністю імітують фізичні, або по-іншому виділені, надаючи майже аналогічні можливості за відчутно меншу плату. Не дивно, що на цьому тлі популярність оренди VPS і VDS стрімко зростає.

Проте, вирішуючи, де розмістити масив даних, слід виходити з принципу ефективності та економічної виправданості. Вибирати випливає те, що допоможе зберегти фінансові ресурси організації, виконати поставлені завдання і вберегти від можливих проблем. У цій статті ми порівняємо варіанти оренди віртуальних і виділених серверів, позначимо їх достоїнства і недоліки, а також ситуації, в яких те чи інше рішення виявиться оптимальним.

Ще до того як зробити вибір на користь конкретного типу сервера, слід визначитися: а чи потрібен він взагалі? Для невеликих компаній зі скромним інформаційним масивом даних (в тому числі сайтом) оренда або ж покупка якого б то не було сервера може виявитися невиправданою розкішшю: вигідніше оплатити хостинг і використовувати кілька гігабайт дискового простору.

Про окремому сервері експерти IT-індустрії радять замислюватися, коли хостинг перестає витримувати покладену на нього навантаження, на що вказують часті відключення за перевищення трафіку або ліміту процесорного часу. Або при реалізації спочатку великого проекту, наприклад, організації інтернет-магазина, форуму або порталу з великим об'ємом контенту (фотографії, музика, відео). Також окремий сервер може бути потрібен при віддаленій роботі кількох людей з об'ємним додатком (1С, наприклад).

Коли необхідність виділеного ресурсу більше не викликає сумнівів, буде потрібно відповідь на питання: де зберігати і обробляти інформацію? Розглянемо три найпоширеніші варіанти.

Організація власного дата-центру (особистий сервер)

Центр обробки даних (ЦОД) - складний технічний об'єкт, при створенні якого забезпечується виконання ряду умов:

 • Географічне розташування. Дата-центр необхідно розміщувати в окремому будинку з доступом до великим магістральних мереж і телекомунікаційних вузлів, де буде присутній мережевий моніторинг 24/7. Важливу роль відіграє можливість підключитися до широкосмугового доступу в інтернет з високою пропускною здатністю, наприклад, до скандинавської магістралі - однієї з найшвидших в Європі і Росії.
 • Професійна інфраструктура. Якщо в ЦОД кілька поверхів, то міжповерхові перекриття повинні витримувати високі навантаження (не менше 1000 кг на 1 м²). Внутрішні приміщення повинні бути розділені на відсіки з власним мікрокліматом всередині кожного. Температура - від 18 до 25oС, вологість на рівні 45%. До будівлі зазвичай підводять як мінімум два незалежних електричних введення (від двох різних підстанцій). Для охолодження обладнання використовують прецизійні системи кондиціонування, для резервування живлення - дизель-генераторні установки і пристрої безперебійного живлення (UPS). У разі аварії або збою подачі електрики від незалежних приводів, вони забезпечують харчування всіх електросистем центру. Мережева інфраструктура повинна резервувати все критично важливі вузли.
 • Установка систем оповіщення про пожежу, загального моніторингу, доступу в приміщення.
 • Ліцензійне програмне забезпечення є невід'ємною частиною власного дата-центру.

Організація дата-центру потребує великих капітальних вкладень, де дорога інфраструктура - тільки вершина айсберга. Власнику потрібно бути готовим до витрат не тільки на відкриття, але і на підтримку роботи ЦОД:

 • оплата електроенергії;
 • оплата вартості оренди приміщення та каналів зв'язку;
 • витрати на технічну підтримку і обслуговування інженерних мереж і устаткування - систем вентиляції та кондиціонування, відеоспостереження, контролю і управління доступом (СКУД), автоматичних установок сигналізації та пожежогасіння (АУПТ, АУПС) і т.д .;
 • витрати на власний обслуговуючий персонал і охорону або на аутсорсинг цих послуг.

Крім того, слід врахувати витрати на страхування.

До відома
Власниками найзначніших російських дата-центрів є «Білайн», «Ростелеком», «Мегафон», «Яндекс», Сбербанк. Так, останній володіє декількома дата-центрами, а вартість одного з них - ЦОД «Південний порт» - становить 1,2 млрд доларів США. Будівництво нового дата-центру для Ощадбанку йде в Сколкові. На площі 100 тис. М² буде розміщено 2 тис. Стійок.

Оренда стійки

Цей тип оренди передбачає використання стійок, розміщених в комерційних дата-центрах. Підходить компаніям, які прийняли рішення вкласти кошти в купівлю або оренду серверного обладнання, але не готові самостійно забезпечувати умови експлуатації, не суперечать загально визнаним стандартам якості. У комерційних дата-центрах створені всі необхідні умови і дотримані вимоги міжнародних стандартів: безперебійне електропостачання, оптимальний температурний режим, кілька каналів доступу в інтернет, цілодобова технічна підтримка. Оренда стійки практично виключає технічні збої і втрату інформації. Користувач позбавлений від витрат на підтримання власного дата-центру. Однак доведеться вкластися в устаткування і оплату послуг фахівця, який буде контролювати налаштування і управління. Додаткові послуги та можливості, такі як відеоспостереження, брандмауер, доступ до GSM / PDU, оренда певної кількості місць в стійці, потрібно оплачувати окремо.

Оренда сервера

Вихід для більшості середніх компаній, а також для тих, які нещодавно вийшли на ринок і поки не готові вкладати серйозні кошти в придбання і обслуговування власної IT-інфраструктури. Рішення підійде і динамічно розвивається бізнесу, вичерпавши можливості хостингу, тобто відчуває потребу в підвищеній безперебійності, безпеки і нарощуванні потужностей.

Орендуючи сервер, клієнт отримує повний пакет прав для управління, особисті IP-адреси, порти, маршрутизатори, доступ до всіх програм і файлів з можливістю змінювати їх. Орендар позбавлений необхідності підбирати кваліфікований персонал, вкладати кошти в придбання і апгрейд обладнання, забезпечувати умови функціонування техніки. Географічно орендований сервер може знаходитися де завгодно. Користувачі, які побоюються за збереження даних на території Росії, часто вибирають оренду сервера за кордоном (наприклад, в Європі).

Орендувати можна як фізичний (виділений) сервер, так і віртуальний. Їх можливості схожі, проте, є нюанси, які для багатьох клієнтів можуть стати вирішальними. Розглянемо докладніше, для чого використовується оренда віртуального сервера, а коли краще вибрати фізичний.

Оренда фізичного сервера: плюси і мінуси

Фізичний, або виділений сервер (Dedicated Server) - самостійна одиниця обчислювальної техніки, якої орендар (клієнт) управляє на апаратному та системному рівні, тобто контролює обладнання і має повний адміністративний доступ. Клієнт може безкоштовно використовувати готову до роботи базову операційну систему або встановити власну, налаштувати програмне забезпечення, проводити необхідні тести, підключати користувачів. Виділений сервер встановлюється в загальній стійці або в окремому приміщенні дата-центру, настройка і адміністрування відбувається через віддалений доступ до своїх достатків KVM або IPMI. Очевидно, що для здійснення цих дій потрібні певні знання і досвід. У разі відсутності таких орендар, як правило, вдається до допомоги експерта. По суті, у орендованого фізичного сервера ті ж можливості, що і у власного, але без зайвих турбот, пов'язаних з організацією безпеки, мережевий доступності та технічного обслуговування приміщення. Виділений сервер здатний вирішувати великі завдання і часто використовується для інтернет-проектів з високим навантаженням. Він затребуваний в корпоративному середовищі, де вкрай важливі безперервна доступність даних і безперебійна робота.

Плюси оренди виділеного сервера:

Клієнт отримує:

 • Право повного контролю сервера і доступ до всіх ресурсів - SSH, RDP або SFTP-доступ до сервера з правами адміністратора і можливість працювати на будь-який ОС.
 • Реалізацію проектів будь-якої складності, формату, масштабу.
 • Підключення на високій швидкості.
 • Доступність 24/7.
 • Цілодобову технічну підтримку.
 • Професійну налаштування обладнання та гарантований ремонт, тобто обладнання, готове до роботи.
 • Високий рівень безпеки. Доступ - лише у орендаря, ймовірність витоку даних або потрапляння шкідливих програм інших клієнтів виключена. На орендованих серверах також забезпечена висока захист від злому (брандмауер). Крім того, додатково можна підключити резервне копіювання. Тоді в разі втрати інформації її можна швидко відновити.
 • Фіксовану вартість в форматі щомісячної оплати.

Що стосується фінансової складової, то тут думки орендарів розходяться. Оренду виділеного фізичного сервера прийнято вважати дорогої послугою. Проте багато користувачів, навпаки, говорять про фінансову економії, посилаючись на те, що покупка власного обладнання високої продуктивності - велике капіталовкладення, що не завжди рентабельно, особливо при реалізації короткострокових проектів, в той час як оренда сервера дозволяє використовувати можливості сучасного ПК стільки днів, скільки потрібно, і вносити плату відповідно до терміну, направляючи вільні фінанси в розвиток інших сфер бізнесу.

Недоліки оренди фізичного сервера:

 • Вартість послуги вище, ніж оренда віртуального сервера.
 • Необхідно володіти навичками адміністрування доступу і налаштувань сервера.
 • Масштабування ресурсів відбувається повільніше, поновлення сервера проходять з простоями.

На замітку
На вибір місця розміщення сервера впливає контент майбутніх сайтів і характер аудиторії. Якщо веб-ресурс орієнтований на користувачів Рунету, оптимально вибрати дата-центр в Росії або найближчих країнах. Перенесення сервера на інший континент може спричинити за собою проблеми з доступом або швидкістю обміну даними, тому такий вибір повинен бути обгрунтований. Сервер за кордоном частіше вибирають при експорті послуг або виході бізнесу на зарубіжні ринки.

При виборі сервера слід звернути увагу на процесор, частоту, обсяг оперативної пам'яті і швидкість інтернет-з'єднання, а також кількість дисків, їх обсяги і ціну трафіку. Важливо зрозуміти, чи належить мати справу з новою машиною або раніше використовуваної. Жорсткі диски повинні бути новими, оскільки це найбільш вразливі елементи системи. Обговоріть з провайдером умови, на яких буде відбуватися заміна вузлів сервера при виході з ладу, а також надання віддаленого доступу. Наявність останнього знижує потребу в сторонньої техподдержке до мінімуму. Також важливо не забути про знижки, навіть якщо офіційно вони не озвучені. Якщо потрібно сервер на тривалий термін, має сенс оплатити кілька місяців відразу і розраховувати на ймовірне зниження ціни.

Оренда віртуального сервера: плюси і мінуси

Віртуальний сервер (сервер в хмарі, VPS / VDS) - сервер, створений за допомогою спеціальної технології, яка розділяє ресурси фізичного сервера на ізольовані віртуальні машини. Кожна частина - повноцінна операційна система з власною пам'яттю, процесами, користувачами. Існують дві основні технології віртуалізації: VPS і VDS.

 • Віртуальний виділений сервер - VDS (Virtual Dedicated Server) - сервіс повної віртуалізації, тобто повного збігу з фізичним сервером. Кожен віртуальний сервер за цією технологією володіє власною незалежною копією ядра системи, а значить, клієнт може його редагувати. На VDS-хостинг можна встановити будь-яку операційну систему.
 • Віртуальний сервер - VPS (Virtual Private Server) - сервіс, який представляє собою «урізану» версію VDS, але з жорстко фіксованими системними ресурсами, такими як дисковий простір. На відміну від VDS-хостингу технологія віртуального сервера формує на одній апаратній платформі кілька копій, що є самостійними, але мають загальне ядро. Клієнт отримує доступ до ОС з правами адміністратора (Root) і має право змінювати налаштування, працювати з системними файлами, встановлювати програми і багато іншого. У VPS-сервера є IP-адреса, брандмауер, таблиці маршрутизації і т.д. Єдине обмеження для клієнта - неможливість вносити власні зміни в критичні системні файли і ядро ​​операційної системи. На VPS доступні, в основному, UNIX-системи. За рахунок економії апаратних засобів вартість оренди VPS-сервера істотно нижче, ніж VDS-сервера.

Однак за фактом відмінності між VPS і VDS настільки мінімальні, що багато провайдерів не поділяють ці поняття і використовують для позначення одного і того ж - віртуального сервера.

Віртуальний сервер зберігає переваги фізичного сервера, включаючи безпеку та цілодобову доступність. Більш того, має свої плюси в порівнянні з фізичним сервером:

 • Вартість. Оренда VPS / VDS-сервера обходиться користувачеві значно дешевше. Фінансові ризики мінімальні. У разі якщо інтернет-проект «не піде», користувач ризикує тільки абонентською платою за період користування віртуальною інфраструктурою.
 • Незалежність від роботи техніки. Віртуальні сервера слабо прив'язані до обладнання, тому при поломці їх легко скопіювати і перенести на інший ресурс.
 • Відсутність фізичного зносу. Фізичний сервер, навіть якщо він є дуже потужною машиною, з часом втратить початкові характеристики. З віртуальним цього не станеться, оскільки за апаратними ресурсами і оновленням стежить провайдер.
 • Швидке масштабування (збільшення обсягів і продуктивності) при різке зростання їх навантаженні на сайт.

Віртуальні сервери мають і недоліки, які обумовлені принципом їх побудови:

 • Спочатку менша продуктивність, ніж у фізичного сервера, так як один виділений сервер ділять кілька незалежних користувачів.
 • Обмеження в настройках, а також час, який витрачається на навчання роботи персоналу з конкретними сервісами.
 • Обмеження в інфраструктурі (апаратна частина, специфічне ПО).

Послуги віртуального сервера затребувані в випадках, коли розмістити проект на звичайному хостингу неможливо або недоцільно, а використовувати виділений, фізичний сервер занадто дорого. VPS / VDS можна порадити невеликим і середнім інтернет-магазинах, зростаючим інформаційним порталам і компаніям, яким потрібен динамічний корпоративний сайт, а також для роботи з базами даних, великими поштовими системами або об'ємними файловими серверами.

При виборі провайдера слід враховувати кілька факторів:

 • Керованість. Хто буде контролювати продуктивність віртуального сервера? Якщо провайдер, то це керований VPS, за яким стежить професійний системний адміністратор.
 • Конфігурація фізичного сервера, де розміщений віртуальний. Визначає швидкість роботи і продуктивність.
 • Надійність. Майже всі хостери VPS заявляють цифру 99,9%, але по факту це не завжди так, незайвим буде ознайомитися з відгуками в інтернеті. Допустимий показник - 99,95%.
 • Масштабування і розгорнення інфраструктури.
 • Підтримка клієнтів. Адміністрація сервера і технічна служба повинні бути доступні буквально завжди, оскільки будь-який простий сайту може обернутися грошовими втратами.

Оренда віртуального сервера для сайту в більшості випадків не тільки простіше, але і фінансово вигідніше. Використовувати фізичні сервери доцільно, якщо VPS не під силу впоратися з прийдешньою навантаженням, наприклад, коли очікується використання всіх ядер і дискового простору фізичного сервера одноразово. В інших випадках немає сенсу оплачувати незатребувані потужності.

Оренда сервера. Що вибрати: віртуальний сервер або фізичний?Виділений сервер має ряд переваг:

 • підключення на високій швидкості;
 • фіксована вартість в форматі щомісячної оплати;
 • цілодобова доступність даних;
 • професійна технічна підтримка 24/7.
Дізнатися більше...


З дилемою «купувати фізичний сервер або взяти в оренду віртуальний (VPS або VDS)» стикається будь-яка серйозна організація, націлена на довгострокове і впевнене присутність в інтернеті. Питання, дійсно, не з легких: сучасні віртуальні сервери практично повністю імітують фізичні, або по-іншому виділені, надаючи майже аналогічні можливості за відчутно меншу плату. Не дивно, що на цьому тлі популярність оренди VPS і VDS стрімко зростає.

Проте, вирішуючи, де розмістити масив даних, слід виходити з принципу ефективності та економічної виправданості. Вибирати випливає те, що допоможе зберегти фінансові ресурси організації, виконати поставлені завдання і вберегти від можливих проблем. У цій статті ми порівняємо варіанти оренди віртуальних і виділених серверів, позначимо їх достоїнства і недоліки, а також ситуації, в яких те чи інше рішення виявиться оптимальним.

Ще до того як зробити вибір на користь конкретного типу сервера, слід визначитися: а чи потрібен він взагалі? Для невеликих компаній зі скромним інформаційним масивом даних (в тому числі сайтом) оренда або ж покупка якого б то не було сервера може виявитися невиправданою розкішшю: вигідніше оплатити хостинг і використовувати кілька гігабайт дискового простору.

Про окремому сервері експерти IT-індустрії радять замислюватися, коли хостинг перестає витримувати покладену на нього навантаження, на що вказують часті відключення за перевищення трафіку або ліміту процесорного часу. Або при реалізації спочатку великого проекту, наприклад, організації інтернет-магазина, форуму або порталу з великим об'ємом контенту (фотографії, музика, відео). Також окремий сервер може бути потрібен при віддаленій роботі кількох людей з об'ємним додатком (1С, наприклад).

Коли необхідність виділеного ресурсу більше не викликає сумнівів, буде потрібно відповідь на питання: де зберігати і обробляти інформацію? Розглянемо три найпоширеніші варіанти.

Організація власного дата-центру (особистий сервер)

Центр обробки даних (ЦОД) - складний технічний об'єкт, при створенні якого забезпечується виконання ряду умов:

 • Географічне розташування. Дата-центр необхідно розміщувати в окремому будинку з доступом до великим магістральних мереж і телекомунікаційних вузлів, де буде присутній мережевий моніторинг 24/7. Важливу роль відіграє можливість підключитися до широкосмугового доступу в інтернет з високою пропускною здатністю, наприклад, до скандинавської магістралі - однієї з найшвидших в Європі і Росії.
 • Професійна інфраструктура. Якщо в ЦОД кілька поверхів, то міжповерхові перекриття повинні витримувати високі навантаження (не менше 1000 кг на 1 м²). Внутрішні приміщення повинні бути розділені на відсіки з власним мікрокліматом всередині кожного. Температура - від 18 до 25oС, вологість на рівні 45%. До будівлі зазвичай підводять як мінімум два незалежних електричних введення (від двох різних підстанцій). Для охолодження обладнання використовують прецизійні системи кондиціонування, для резервування живлення - дизель-генераторні установки і пристрої безперебійного живлення (UPS). У разі аварії або збою подачі електрики від незалежних приводів, вони забезпечують харчування всіх електросистем центру. Мережева інфраструктура повинна резервувати все критично важливі вузли.
 • Установка систем оповіщення про пожежу, загального моніторингу, доступу в приміщення.
 • Ліцензійне програмне забезпечення є невід'ємною частиною власного дата-центру.

Організація дата-центру потребує великих капітальних вкладень, де дорога інфраструктура - тільки вершина айсберга. Власнику потрібно бути готовим до витрат не тільки на відкриття, але і на підтримку роботи ЦОД:

 • оплата електроенергії;
 • оплата вартості оренди приміщення та каналів зв'язку;
 • витрати на технічну підтримку і обслуговування інженерних мереж і устаткування - систем вентиляції та кондиціонування, відеоспостереження, контролю і управління доступом (СКУД), автоматичних установок сигналізації та пожежогасіння (АУПТ, АУПС) і т.д .;
 • витрати на власний обслуговуючий персонал і охорону або на аутсорсинг цих послуг.

Крім того, слід врахувати витрати на страхування.

До відома
Власниками найзначніших російських дата-центрів є «Білайн», «Ростелеком», «Мегафон», «Яндекс», Сбербанк. Так, останній володіє декількома дата-центрами, а вартість одного з них - ЦОД «Південний порт» - становить 1,2 млрд доларів США. Будівництво нового дата-центру для Ощадбанку йде в Сколкові. На площі 100 тис. М² буде розміщено 2 тис. Стійок.

Оренда стійки

Цей тип оренди передбачає використання стійок, розміщених в комерційних дата-центрах. Підходить компаніям, які прийняли рішення вкласти кошти в купівлю або оренду серверного обладнання, але не готові самостійно забезпечувати умови експлуатації, не суперечать загально визнаним стандартам якості. У комерційних дата-центрах створені всі необхідні умови і дотримані вимоги міжнародних стандартів: безперебійне електропостачання, оптимальний температурний режим, кілька каналів доступу в інтернет, цілодобова технічна підтримка. Оренда стійки практично виключає технічні збої і втрату інформації. Користувач позбавлений від витрат на підтримання власного дата-центру. Однак доведеться вкластися в устаткування і оплату послуг фахівця, який буде контролювати налаштування і управління. Додаткові послуги та можливості, такі як відеоспостереження, брандмауер, доступ до GSM / PDU, оренда певної кількості місць в стійці, потрібно оплачувати окремо.

Оренда сервера

Вихід для більшості середніх компаній, а також для тих, які нещодавно вийшли на ринок і поки не готові вкладати серйозні кошти в придбання і обслуговування власної IT-інфраструктури. Рішення підійде і динамічно розвивається бізнесу, вичерпавши можливості хостингу, тобто відчуває потребу в підвищеній безперебійності, безпеки і нарощуванні потужностей.

Орендуючи сервер, клієнт отримує повний пакет прав для управління, особисті IP-адреси, порти, маршрутизатори, доступ до всіх програм і файлів з можливістю змінювати їх. Орендар позбавлений необхідності підбирати кваліфікований персонал, вкладати кошти в придбання і апгрейд обладнання, забезпечувати умови функціонування техніки. Географічно орендований сервер може знаходитися де завгодно. Користувачі, які побоюються за збереження даних на території Росії, часто вибирають оренду сервера за кордоном (наприклад, в Європі).

Орендувати можна як фізичний (виділений) сервер, так і віртуальний. Їх можливості схожі, проте, є нюанси, які для багатьох клієнтів можуть стати вирішальними. Розглянемо докладніше, для чого використовується оренда віртуального сервера, а коли краще вибрати фізичний.

Оренда фізичного сервера: плюси і мінуси

Фізичний, або виділений сервер (Dedicated Server) - самостійна одиниця обчислювальної техніки, якої орендар (клієнт) управляє на апаратному та системному рівні, тобто контролює обладнання і має повний адміністративний доступ. Клієнт може безкоштовно використовувати готову до роботи базову операційну систему або встановити власну, налаштувати програмне забезпечення, проводити необхідні тести, підключати користувачів. Виділений сервер встановлюється в загальній стійці або в окремому приміщенні дата-центру, настройка і адміністрування відбувається через віддалений доступ до своїх достатків KVM або IPMI. Очевидно, що для здійснення цих дій потрібні певні знання і досвід. У разі відсутності таких орендар, як правило, вдається до допомоги експерта. По суті, у орендованого фізичного сервера ті ж можливості, що і у власного, але без зайвих турбот, пов'язаних з організацією безпеки, мережевий доступності та технічного обслуговування приміщення. Виділений сервер здатний вирішувати великі завдання і часто використовується для інтернет-проектів з високим навантаженням. Він затребуваний в корпоративному середовищі, де вкрай важливі безперервна доступність даних і безперебійна робота.

Плюси оренди виділеного сервера:

Клієнт отримує:

 • Право повного контролю сервера і доступ до всіх ресурсів - SSH, RDP або SFTP-доступ до сервера з правами адміністратора і можливість працювати на будь-який ОС.
 • Реалізацію проектів будь-якої складності, формату, масштабу.
 • Підключення на високій швидкості.
 • Доступність 24/7.
 • Цілодобову технічну підтримку.
 • Професійну налаштування обладнання та гарантований ремонт, тобто обладнання, готове до роботи.
 • Високий рівень безпеки. Доступ - лише у орендаря, ймовірність витоку даних або потрапляння шкідливих програм інших клієнтів виключена. На орендованих серверах також забезпечена висока захист від злому (брандмауер). Крім того, додатково можна підключити резервне копіювання. Тоді в разі втрати інформації її можна швидко відновити.
 • Фіксовану вартість в форматі щомісячної оплати.

Що стосується фінансової складової, то тут думки орендарів розходяться. Оренду виділеного фізичного сервера прийнято вважати дорогої послугою. Проте багато користувачів, навпаки, говорять про фінансову економії, посилаючись на те, що покупка власного обладнання високої продуктивності - велике капіталовкладення, що не завжди рентабельно, особливо при реалізації короткострокових проектів, в той час як оренда сервера дозволяє використовувати можливості сучасного ПК стільки днів, скільки потрібно, і вносити плату відповідно до терміну, направляючи вільні фінанси в розвиток інших сфер бізнесу.

Недоліки оренди фізичного сервера:

 • Вартість послуги вище, ніж оренда віртуального сервера.
 • Необхідно володіти навичками адміністрування доступу і налаштувань сервера.
 • Масштабування ресурсів відбувається повільніше, поновлення сервера проходять з простоями.

На замітку
На вибір місця розміщення сервера впливає контент майбутніх сайтів і характер аудиторії. Якщо веб-ресурс орієнтований на користувачів Рунету, оптимально вибрати дата-центр в Росії або найближчих країнах. Перенесення сервера на інший континент може спричинити за собою проблеми з доступом або швидкістю обміну даними, тому такий вибір повинен бути обгрунтований. Сервер за кордоном частіше вибирають при експорті послуг або виході бізнесу на зарубіжні ринки.

При виборі сервера слід звернути увагу на процесор, частоту, обсяг оперативної пам'яті і швидкість інтернет-з'єднання, а також кількість дисків, їх обсяги і ціну трафіку. Важливо зрозуміти, чи належить мати справу з новою машиною або раніше використовуваної. Жорсткі диски повинні бути новими, оскільки це найбільш вразливі елементи системи. Обговоріть з провайдером умови, на яких буде відбуватися заміна вузлів сервера при виході з ладу, а також надання віддаленого доступу. Наявність останнього знижує потребу в сторонньої техподдержке до мінімуму. Також важливо не забути про знижки, навіть якщо офіційно вони не озвучені. Якщо потрібно сервер на тривалий термін, має сенс оплатити кілька місяців відразу і розраховувати на ймовірне зниження ціни.

Оренда віртуального сервера: плюси і мінуси

Віртуальний сервер (сервер в хмарі, VPS / VDS) - сервер, створений за допомогою спеціальної технології, яка розділяє ресурси фізичного сервера на ізольовані віртуальні машини. Кожна частина - повноцінна операційна система з власною пам'яттю, процесами, користувачами. Існують дві основні технології віртуалізації: VPS і VDS.

 • Віртуальний виділений сервер - VDS (Virtual Dedicated Server) - сервіс повної віртуалізації, тобто повного збігу з фізичним сервером. Кожен віртуальний сервер за цією технологією володіє власною незалежною копією ядра системи, а значить, клієнт може його редагувати. На VDS-хостинг можна встановити будь-яку операційну систему.
 • Віртуальний сервер - VPS (Virtual Private Server) - сервіс, який представляє собою «урізану» версію VDS, але з жорстко фіксованими системними ресурсами, такими як дисковий простір. На відміну від VDS-хостингу технологія віртуального сервера формує на одній апаратній платформі кілька копій, що є самостійними, але мають загальне ядро. Клієнт отримує доступ до ОС з правами адміністратора (Root) і має право змінювати налаштування, працювати з системними файлами, встановлювати програми і багато іншого. У VPS-сервера є IP-адреса, брандмауер, таблиці маршрутизації і т.д. Єдине обмеження для клієнта - неможливість вносити власні зміни в критичні системні файли і ядро ​​операційної системи. На VPS доступні, в основному, UNIX-системи. За рахунок економії апаратних засобів вартість оренди VPS-сервера істотно нижче, ніж VDS-сервера.

Однак за фактом відмінності між VPS і VDS настільки мінімальні, що багато провайдерів не поділяють ці поняття і використовують для позначення одного і того ж - віртуального сервера.

Віртуальний сервер зберігає переваги фізичного сервера, включаючи безпеку та цілодобову доступність. Більш того, має свої плюси в порівнянні з фізичним сервером:

 • Вартість. Оренда VPS / VDS-сервера обходиться користувачеві значно дешевше. Фінансові ризики мінімальні. У разі якщо інтернет-проект «не піде», користувач ризикує тільки абонентською платою за період користування віртуальною інфраструктурою.
 • Незалежність від роботи техніки. Віртуальні сервера слабо прив'язані до обладнання, тому при поломці їх легко скопіювати і перенести на інший ресурс.
 • Відсутність фізичного зносу. Фізичний сервер, навіть якщо він є дуже потужною машиною, з часом втратить початкові характеристики. З віртуальним цього не станеться, оскільки за апаратними ресурсами і оновленням стежить провайдер.
 • Швидке масштабування (збільшення обсягів і продуктивності) при різке зростання їх навантаженні на сайт.

Віртуальні сервери мають і недоліки, які обумовлені принципом їх побудови:

 • Спочатку менша продуктивність, ніж у фізичного сервера, так як один виділений сервер ділять кілька незалежних користувачів.
 • Обмеження в настройках, а також час, який витрачається на навчання роботи персоналу з конкретними сервісами.
 • Обмеження в інфраструктурі (апаратна частина, специфічне ПО).

Послуги віртуального сервера затребувані в випадках, коли розмістити проект на звичайному хостингу неможливо або недоцільно, а використовувати виділений, фізичний сервер занадто дорого. VPS / VDS можна порадити невеликим і середнім інтернет-магазинах, зростаючим інформаційним порталам і компаніям, яким потрібен динамічний корпоративний сайт, а також для роботи з базами даних, великими поштовими системами або об'ємними файловими серверами.

При виборі провайдера слід враховувати кілька факторів:

 • Керованість. Хто буде контролювати продуктивність віртуального сервера? Якщо провайдер, то це керований VPS, за яким стежить професійний системний адміністратор.
 • Конфігурація фізичного сервера, де розміщений віртуальний. Визначає швидкість роботи і продуктивність.
 • Надійність. Майже всі хостери VPS заявляють цифру 99,9%, але по факту це не завжди так, незайвим буде ознайомитися з відгуками в інтернеті. Допустимий показник - 99,95%.
 • Масштабування і розгорнення інфраструктури.
 • Підтримка клієнтів. Адміністрація сервера і технічна служба повинні бути доступні буквально завжди, оскільки будь-який простий сайту може обернутися грошовими втратами.

Оренда віртуального сервера для сайту в більшості випадків не тільки простіше, але і фінансово вигідніше. Використовувати фізичні сервери доцільно, якщо VPS не під силу впоратися з прийдешньою навантаженням, наприклад, коли очікується використання всіх ядер і дискового простору фізичного сервера одноразово. В інших випадках немає сенсу оплачувати незатребувані потужності.

Оренда сервера. Що вибрати: віртуальний сервер або фізичний?Виділений сервер має ряд переваг:

 • підключення на високій швидкості;
 • фіксована вартість в форматі щомісячної оплати;
 • цілодобова доступність даних;
 • професійна технічна підтримка 24/7.
Дізнатися більше...


З дилемою «купувати фізичний сервер або взяти в оренду віртуальний (VPS або VDS)» стикається будь-яка серйозна організація, націлена на довгострокове і впевнене присутність в інтернеті. Питання, дійсно, не з легких: сучасні віртуальні сервери практично повністю імітують фізичні, або по-іншому виділені, надаючи майже аналогічні можливості за відчутно меншу плату. Не дивно, що на цьому тлі популярність оренди VPS і VDS стрімко зростає.

Проте, вирішуючи, де розмістити масив даних, слід виходити з принципу ефективності та економічної виправданості. Вибирати випливає те, що допоможе зберегти фінансові ресурси організації, виконати поставлені завдання і вберегти від можливих проблем. У цій статті ми порівняємо варіанти оренди віртуальних і виділених серверів, позначимо їх достоїнства і недоліки, а також ситуації, в яких те чи інше рішення виявиться оптимальним.

Ще до того як зробити вибір на користь конкретного типу сервера, слід визначитися: а чи потрібен він взагалі? Для невеликих компаній зі скромним інформаційним масивом даних (в тому числі сайтом) оренда або ж покупка якого б то не було сервера може виявитися невиправданою розкішшю: вигідніше оплатити хостинг і використовувати кілька гігабайт дискового простору.

Про окремому сервері експерти IT-індустрії радять замислюватися, коли хостинг перестає витримувати покладену на нього навантаження, на що вказують часті відключення за перевищення трафіку або ліміту процесорного часу. Або при реалізації спочатку великого проекту, наприклад, організації інтернет-магазина, форуму або порталу з великим об'ємом контенту (фотографії, музика, відео). Також окремий сервер може бути потрібен при віддаленій роботі кількох людей з об'ємним додатком (1С, наприклад).

Коли необхідність виділеного ресурсу більше не викликає сумнівів, буде потрібно відповідь на питання: де зберігати і обробляти інформацію? Розглянемо три найпоширеніші варіанти.

Організація власного дата-центру (особистий сервер)

Центр обробки даних (ЦОД) - складний технічний об'єкт, при створенні якого забезпечується виконання ряду умов:

 • Географічне розташування. Дата-центр необхідно розміщувати в окремому будинку з доступом до великим магістральних мереж і телекомунікаційних вузлів, де буде присутній мережевий моніторинг 24/7. Важливу роль відіграє можливість підключитися до широкосмугового доступу в інтернет з високою пропускною здатністю, наприклад, до скандинавської магістралі - однієї з найшвидших в Європі і Росії.
 • Професійна інфраструктура. Якщо в ЦОД кілька поверхів, то міжповерхові перекриття повинні витримувати високі навантаження (не менше 1000 кг на 1 м²). Внутрішні приміщення повинні бути розділені на відсіки з власним мікрокліматом всередині кожного. Температура - від 18 до 25oС, вологість на рівні 45%. До будівлі зазвичай підводять як мінімум два незалежних електричних введення (від двох різних підстанцій). Для охолодження обладнання використовують прецизійні системи кондиціонування, для резервування живлення - дизель-генераторні установки і пристрої безперебійного живлення (UPS). У разі аварії або збою подачі електрики від незалежних приводів, вони забезпечують харчування всіх електросистем центру. Мережева інфраструктура повинна резервувати все критично важливі вузли.
 • Установка систем оповіщення про пожежу, загального моніторингу, доступу в приміщення.
 • Ліцензійне програмне забезпечення є невід'ємною частиною власного дата-центру.

Організація дата-центру потребує великих капітальних вкладень, де дорога інфраструктура - тільки вершина айсберга. Власнику потрібно бути готовим до витрат не тільки на відкриття, але і на підтримку роботи ЦОД:

 • оплата електроенергії;
 • оплата вартості оренди приміщення та каналів зв'язку;
 • витрати на технічну підтримку і обслуговування інженерних мереж і устаткування - систем вентиляції та кондиціонування, відеоспостереження, контролю і управління доступом (СКУД), автоматичних установок сигналізації та пожежогасіння (АУПТ, АУПС) і т.д .;
 • витрати на власний обслуговуючий персонал і охорону або на аутсорсинг цих послуг.

Крім того, слід врахувати витрати на страхування.

До відома
Власниками найзначніших російських дата-центрів є «Білайн», «Ростелеком», «Мегафон», «Яндекс», Сбербанк. Так, останній володіє декількома дата-центрами, а вартість одного з них - ЦОД «Південний порт» - становить 1,2 млрд доларів США. Будівництво нового дата-центру для Ощадбанку йде в Сколкові. На площі 100 тис. М² буде розміщено 2 тис. Стійок.

Оренда стійки

Цей тип оренди передбачає використання стійок, розміщених в комерційних дата-центрах. Підходить компаніям, які прийняли рішення вкласти кошти в купівлю або оренду серверного обладнання, але не готові самостійно забезпечувати умови експлуатації, не суперечать загально визнаним стандартам якості. У комерційних дата-центрах створені всі необхідні умови і дотримані вимоги міжнародних стандартів: безперебійне електропостачання, оптимальний температурний режим, кілька каналів доступу в інтернет, цілодобова технічна підтримка. Оренда стійки практично виключає технічні збої і втрату інформації. Користувач позбавлений від витрат на підтримання власного дата-центру. Однак доведеться вкластися в устаткування і оплату послуг фахівця, який буде контролювати налаштування і управління. Додаткові послуги та можливості, такі як відеоспостереження, брандмауер, доступ до GSM / PDU, оренда певної кількості місць в стійці, потрібно оплачувати окремо.

Оренда сервера

Вихід для більшості середніх компаній, а також для тих, які нещодавно вийшли на ринок і поки не готові вкладати серйозні кошти в придбання і обслуговування власної IT-інфраструктури. Рішення підійде і динамічно розвивається бізнесу, вичерпавши можливості хостингу, тобто відчуває потребу в підвищеній безперебійності, безпеки і нарощуванні потужностей.

Орендуючи сервер, клієнт отримує повний пакет прав для управління, особисті IP-адреси, порти, маршрутизатори, доступ до всіх програм і файлів з можливістю змінювати їх. Орендар позбавлений необхідності підбирати кваліфікований персонал, вкладати кошти в придбання і апгрейд обладнання, забезпечувати умови функціонування техніки. Географічно орендований сервер може знаходитися де завгодно. Користувачі, які побоюються за збереження даних на території Росії, часто вибирають оренду сервера за кордоном (наприклад, в Європі).

Орендувати можна як фізичний (виділений) сервер, так і віртуальний. Їх можливості схожі, проте, є нюанси, які для багатьох клієнтів можуть стати вирішальними. Розглянемо докладніше, для чого використовується оренда віртуального сервера, а коли краще вибрати фізичний.

Оренда фізичного сервера: плюси і мінуси

Фізичний, або виділений сервер (Dedicated Server) - самостійна одиниця обчислювальної техніки, якої орендар (клієнт) управляє на апаратному та системному рівні, тобто контролює обладнання і має повний адміністративний доступ. Клієнт може безкоштовно використовувати готову до роботи базову операційну систему або встановити власну, налаштувати програмне забезпечення, проводити необхідні тести, підключати користувачів. Виділений сервер встановлюється в загальній стійці або в окремому приміщенні дата-центру, настройка і адміністрування відбувається через віддалений доступ до своїх достатків KVM або IPMI. Очевидно, що для здійснення цих дій потрібні певні знання і досвід. У разі відсутності таких орендар, як правило, вдається до допомоги експерта. По суті, у орендованого фізичного сервера ті ж можливості, що і у власного, але без зайвих турбот, пов'язаних з організацією безпеки, мережевий доступності та технічного обслуговування приміщення. Виділений сервер здатний вирішувати великі завдання і часто використовується для інтернет-проектів з високим навантаженням. Він затребуваний в корпоративному середовищі, де вкрай важливі безперервна доступність даних і безперебійна робота.

Плюси оренди виділеного сервера:

Клієнт отримує:

 • Право повного контролю сервера і доступ до всіх ресурсів - SSH, RDP або SFTP-доступ до сервера з правами адміністратора і можливість працювати на будь-який ОС.
 • Реалізацію проектів будь-якої складності, формату, масштабу.
 • Підключення на високій швидкості.
 • Доступність 24/7.
 • Цілодобову технічну підтримку.
 • Професійну налаштування обладнання та гарантований ремонт, тобто обладнання, готове до роботи.
 • Високий рівень безпеки. Доступ - лише у орендаря, ймовірність витоку даних або потрапляння шкідливих програм інших клієнтів виключена. На орендованих серверах також забезпечена висока захист від злому (брандмауер). Крім того, додатково можна підключити резервне копіювання. Тоді в разі втрати інформації її можна швидко відновити.
 • Фіксовану вартість в форматі щомісячної оплати.

Що стосується фінансової складової, то тут думки орендарів розходяться. Оренду виділеного фізичного сервера прийнято вважати дорогої послугою. Проте багато користувачів, навпаки, говорять про фінансову економії, посилаючись на те, що покупка власного обладнання високої продуктивності - велике капіталовкладення, що не завжди рентабельно, особливо при реалізації короткострокових проектів, в той час як оренда сервера дозволяє використовувати можливості сучасного ПК стільки днів, скільки потрібно, і вносити плату відповідно до терміну, направляючи вільні фінанси в розвиток інших сфер бізнесу.

Недоліки оренди фізичного сервера:

 • Вартість послуги вище, ніж оренда віртуального сервера.
 • Необхідно володіти навичками адміністрування доступу і налаштувань сервера.
 • Масштабування ресурсів відбувається повільніше, поновлення сервера проходять з простоями.

На замітку
На вибір місця розміщення сервера впливає контент майбутніх сайтів і характер аудиторії. Якщо веб-ресурс орієнтований на користувачів Рунету, оптимально вибрати дата-центр в Росії або найближчих країнах. Перенесення сервера на інший континент може спричинити за собою проблеми з доступом або швидкістю обміну даними, тому такий вибір повинен бути обгрунтований. Сервер за кордоном частіше вибирають при експорті послуг або виході бізнесу на зарубіжні ринки.

При виборі сервера слід звернути увагу на процесор, частоту, обсяг оперативної пам'яті і швидкість інтернет-з'єднання, а також кількість дисків, їх обсяги і ціну трафіку. Важливо зрозуміти, чи належить мати справу з новою машиною або раніше використовуваної. Жорсткі диски повинні бути новими, оскільки це найбільш вразливі елементи системи. Обговоріть з провайдером умови, на яких буде відбуватися заміна вузлів сервера при виході з ладу, а також надання віддаленого доступу. Наявність останнього знижує потребу в сторонньої техподдержке до мінімуму. Також важливо не забути про знижки, навіть якщо офіційно вони не озвучені. Якщо потрібно сервер на тривалий термін, має сенс оплатити кілька місяців відразу і розраховувати на ймовірне зниження ціни.

Оренда віртуального сервера: плюси і мінуси

Віртуальний сервер (сервер в хмарі, VPS / VDS) - сервер, створений за допомогою спеціальної технології, яка розділяє ресурси фізичного сервера на ізольовані віртуальні машини. Кожна частина - повноцінна операційна система з власною пам'яттю, процесами, користувачами. Існують дві основні технології віртуалізації: VPS і VDS.

 • Віртуальний виділений сервер - VDS (Virtual Dedicated Server) - сервіс повної віртуалізації, тобто повного збігу з фізичним сервером. Кожен віртуальний сервер за цією технологією володіє власною незалежною копією ядра системи, а значить, клієнт може його редагувати. На VDS-хостинг можна встановити будь-яку операційну систему.
 • Віртуальний сервер - VPS (Virtual Private Server) - сервіс, який представляє собою «урізану» версію VDS, але з жорстко фіксованими системними ресурсами, такими як дисковий простір. На відміну від VDS-хостингу технологія віртуального сервера формує на одній апаратній платформі кілька копій, що є самостійними, але мають загальне ядро. Клієнт отримує доступ до ОС з правами адміністратора (Root) і має право змінювати налаштування, працювати з системними файлами, встановлювати програми і багато іншого. У VPS-сервера є IP-адреса, брандмауер, таблиці маршрутизації і т.д. Єдине обмеження для клієнта - неможливість вносити власні зміни в критичні системні файли і ядро ​​операційної системи. На VPS доступні, в основному, UNIX-системи. За рахунок економії апаратних засобів вартість оренди VPS-сервера істотно нижче, ніж VDS-сервера.

Однак за фактом відмінності між VPS і VDS настільки мінімальні, що багато провайдерів не поділяють ці поняття і використовують для позначення одного і того ж - віртуального сервера.

Віртуальний сервер зберігає переваги фізичного сервера, включаючи безпеку та цілодобову доступність. Більш того, має свої плюси в порівнянні з фізичним сервером:

 • Вартість. Оренда VPS / VDS-сервера обходиться користувачеві значно дешевше. Фінансові ризики мінімальні. У разі якщо інтернет-проект «не піде», користувач ризикує тільки абонентською платою за період користування віртуальною інфраструктурою.
 • Незалежність від роботи техніки. Віртуальні сервера слабо прив'язані до обладнання, тому при поломці їх легко скопіювати і перенести на інший ресурс.
 • Відсутність фізичного зносу. Фізичний сервер, навіть якщо він є дуже потужною машиною, з часом втратить початкові характеристики. З віртуальним цього не станеться, оскільки за апаратними ресурсами і оновленням стежить провайдер.
 • Швидке масштабування (збільшення обсягів і продуктивності) при різке зростання їх навантаженні на сайт.

Віртуальні сервери мають і недоліки, які обумовлені принципом їх побудови:

 • Спочатку менша продуктивність, ніж у фізичного сервера, так як один виділений сервер ділять кілька незалежних користувачів.
 • Обмеження в настройках, а також час, який витрачається на навчання роботи персоналу з конкретними сервісами.
 • Обмеження в інфраструктурі (апаратна частина, специфічне ПО).

Послуги віртуального сервера затребувані в випадках, коли розмістити проект на звичайному хостингу неможливо або недоцільно, а використовувати виділений, фізичний сервер занадто дорого. VPS / VDS можна порадити невеликим і середнім інтернет-магазинах, зростаючим інформаційним порталам і компаніям, яким потрібен динамічний корпоративний сайт, а також для роботи з базами даних, великими поштовими системами або об'ємними файловими серверами.

При виборі провайдера слід враховувати кілька факторів:

 • Керованість. Хто буде контролювати продуктивність віртуального сервера? Якщо провайдер, то це керований VPS, за яким стежить професійний системний адміністратор.
 • Конфігурація фізичного сервера, де розміщений віртуальний. Визначає швидкість роботи і продуктивність.
 • Надійність. Майже всі хостери VPS заявляють цифру 99,9%, але по факту це не завжди так, незайвим буде ознайомитися з відгуками в інтернеті. Допустимий показник - 99,95%.
 • Масштабування і розгорнення інфраструктури.
 • Підтримка клієнтів. Адміністрація сервера і технічна служба повинні бути доступні буквально завжди, оскільки будь-який простий сайту може обернутися грошовими втратами.

Оренда віртуального сервера для сайту в більшості випадків не тільки простіше, але і фінансово вигідніше. Використовувати фізичні сервери доцільно, якщо VPS не під силу впоратися з прийдешньою навантаженням, наприклад, коли очікується використання всіх ядер і дискового простору фізичного сервера одноразово. В інших випадках немає сенсу оплачувати незатребувані потужності.

Оренда сервера. Що вибрати: віртуальний сервер або фізичний?Виділений сервер має ряд переваг:

 • підключення на високій швидкості;
 • фіксована вартість в форматі щомісячної оплати;
 • цілодобова доступність даних;
 • професійна технічна підтримка 24/7.
Дізнатися більше...


З дилемою «купувати фізичний сервер або взяти в оренду віртуальний (VPS або VDS)» стикається будь-яка серйозна організація, націлена на довгострокове і впевнене присутність в інтернеті. Питання, дійсно, не з легких: сучасні віртуальні сервери практично повністю імітують фізичні, або по-іншому виділені, надаючи майже аналогічні можливості за відчутно меншу плату. Не дивно, що на цьому тлі популярність оренди VPS і VDS стрімко зростає.

Проте, вирішуючи, де розмістити масив даних, слід виходити з принципу ефективності та економічної виправданості. Вибирати випливає те, що допоможе зберегти фінансові ресурси організації, виконати поставлені завдання і вберегти від можливих проблем. У цій статті ми порівняємо варіанти оренди віртуальних і виділених серверів, позначимо їх достоїнства і недоліки, а також ситуації, в яких те чи інше рішення виявиться оптимальним.

Ще до того як зробити вибір на користь конкретного типу сервера, слід визначитися: а чи потрібен він взагалі? Для невеликих компаній зі скромним інформаційним масивом даних (в тому числі сайтом) оренда або ж покупка якого б то не було сервера може виявитися невиправданою розкішшю: вигідніше оплатити хостинг і використовувати кілька гігабайт дискового простору.

Про окремому сервері експерти IT-індустрії радять замислюватися, коли хостинг перестає витримувати покладену на нього навантаження, на що вказують часті відключення за перевищення трафіку або ліміту процесорного часу. Або при реалізації спочатку великого проекту, наприклад, організації інтернет-магазина, форуму або порталу з великим об'ємом контенту (фотографії, музика, відео). Також окремий сервер може бути потрібен при віддаленій роботі кількох людей з об'ємним додатком (1С, наприклад).

Коли необхідність виділеного ресурсу більше не викликає сумнівів, буде потрібно відповідь на питання: де зберігати і обробляти інформацію? Розглянемо три найпоширеніші варіанти.

Організація власного дата-центру (особистий сервер)

Центр обробки даних (ЦОД) - складний технічний об'єкт, при створенні якого забезпечується виконання ряду умов:

 • Географічне розташування. Дата-центр необхідно розміщувати в окремому будинку з доступом до великим магістральних мереж і телекомунікаційних вузлів, де буде присутній мережевий моніторинг 24/7. Важливу роль відіграє можливість підключитися до широкосмугового доступу в інтернет з високою пропускною здатністю, наприклад, до скандинавської магістралі - однієї з найшвидших в Європі і Росії.
 • Професійна інфраструктура. Якщо в ЦОД кілька поверхів, то міжповерхові перекриття повинні витримувати високі навантаження (не менше 1000 кг на 1 м²). Внутрішні приміщення повинні бути розділені на відсіки з власним мікрокліматом всередині кожного. Температура - від 18 до 25oС, вологість на рівні 45%. До будівлі зазвичай підводять як мінімум два незалежних електричних введення (від двох різних підстанцій). Для охолодження обладнання використовують прецизійні системи кондиціонування, для резервування живлення - дизель-генераторні установки і пристрої безперебійного живлення (UPS). У разі аварії або збою подачі електрики від незалежних приводів, вони забезпечують харчування всіх електросистем центру. Мережева інфраструктура повинна резервувати все критично важливі вузли.
 • Установка систем оповіщення про пожежу, загального моніторингу, доступу в приміщення.
 • Ліцензійне програмне забезпечення є невід'ємною частиною власного дата-центру.

Організація дата-центру потребує великих капітальних вкладень, де дорога інфраструктура - тільки вершина айсберга. Власнику потрібно бути готовим до витрат не тільки на відкриття, але і на підтримку роботи ЦОД:

 • оплата електроенергії;
 • оплата вартості оренди приміщення та каналів зв'язку;
 • витрати на технічну підтримку і обслуговування інженерних мереж і устаткування - систем вентиляції та кондиціонування, відеоспостереження, контролю і управління доступом (СКУД), автоматичних установок сигналізації та пожежогасіння (АУПТ, АУПС) і т.д .;
 • витрати на власний обслуговуючий персонал і охорону або на аутсорсинг цих послуг.

Крім того, слід врахувати витрати на страхування.

До відома
Власниками найзначніших російських дата-центрів є «Білайн», «Ростелеком», «Мегафон», «Яндекс», Сбербанк. Так, останній володіє декількома дата-центрами, а вартість одного з них - ЦОД «Південний порт» - становить 1,2 млрд доларів США. Будівництво нового дата-центру для Ощадбанку йде в Сколкові. На площі 100 тис. М² буде розміщено 2 тис. Стійок.

Оренда стійки

Цей тип оренди передбачає використання стійок, розміщених в комерційних дата-центрах. Підходить компаніям, які прийняли рішення вкласти кошти в купівлю або оренду серверного обладнання, але не готові самостійно забезпечувати умови експлуатації, не суперечать загально визнаним стандартам якості. У комерційних дата-центрах створені всі необхідні умови і дотримані вимоги міжнародних стандартів: безперебійне електропостачання, оптимальний температурний режим, кілька каналів доступу в інтернет, цілодобова технічна підтримка. Оренда стійки практично виключає технічні збої і втрату інформації. Користувач позбавлений від витрат на підтримання власного дата-центру. Однак доведеться вкластися в устаткування і оплату послуг фахівця, який буде контролювати налаштування і управління. Додаткові послуги та можливості, такі як відеоспостереження, брандмауер, доступ до GSM / PDU, оренда певної кількості місць в стійці, потрібно оплачувати окремо.

Оренда сервера

Вихід для більшості середніх компаній, а також для тих, які нещодавно вийшли на ринок і поки не готові вкладати серйозні кошти в придбання і обслуговування власної IT-інфраструктури. Рішення підійде і динамічно розвивається бізнесу, вичерпавши можливості хостингу, тобто відчуває потребу в підвищеній безперебійності, безпеки і нарощуванні потужностей.

Орендуючи сервер, клієнт отримує повний пакет прав для управління, особисті IP-адреси, порти, маршрутизатори, доступ до всіх програм і файлів з можливістю змінювати їх. Орендар позбавлений необхідності підбирати кваліфікований персонал, вкладати кошти в придбання і апгрейд обладнання, забезпечувати умови функціонування техніки. Географічно орендований сервер може знаходитися де завгодно. Користувачі, які побоюються за збереження даних на території Росії, часто вибирають оренду сервера за кордоном (наприклад, в Європі).

Орендувати можна як фізичний (виділений) сервер, так і віртуальний. Їх можливості схожі, проте, є нюанси, які для багатьох клієнтів можуть стати вирішальними. Розглянемо докладніше, для чого використовується оренда віртуального сервера, а коли краще вибрати фізичний.

Оренда фізичного сервера: плюси і мінуси

Фізичний, або виділений сервер (Dedicated Server) - самостійна одиниця обчислювальної техніки, якої орендар (клієнт) управляє на апаратному та системному рівні, тобто контролює обладнання і має повний адміністративний доступ. Клієнт може безкоштовно використовувати готову до роботи базову операційну систему або встановити власну, налаштувати програмне забезпечення, проводити необхідні тести, підключати користувачів. Виділений сервер встановлюється в загальній стійці або в окремому приміщенні дата-центру, настройка і адміністрування відбувається через віддалений доступ до своїх достатків KVM або IPMI. Очевидно, що для здійснення цих дій потрібні певні знання і досвід. У разі відсутності таких орендар, як правило, вдається до допомоги експерта. По суті, у орендованого фізичного сервера ті ж можливості, що і у власного, але без зайвих турбот, пов'язаних з організацією безпеки, мережевий доступності та технічного обслуговування приміщення. Виділений сервер здатний вирішувати великі завдання і часто використовується для інтернет-проектів з високим навантаженням. Він затребуваний в корпоративному середовищі, де вкрай важливі безперервна доступність даних і безперебійна робота.

Плюси оренди виділеного сервера:

Клієнт отримує:

 • Право повного контролю сервера і доступ до всіх ресурсів - SSH, RDP або SFTP-доступ до сервера з правами адміністратора і можливість працювати на будь-який ОС.
 • Реалізацію проектів будь-якої складності, формату, масштабу.
 • Підключення на високій швидкості.
 • Доступність 24/7.
 • Цілодобову технічну підтримку.
 • Професійну налаштування обладнання та гарантований ремонт, тобто обладнання, готове до роботи.
 • Високий рівень безпеки. Доступ - лише у орендаря, ймовірність витоку даних або потрапляння шкідливих програм інших клієнтів виключена. На орендованих серверах також забезпечена висока захист від злому (брандмауер). Крім того, додатково можна підключити резервне копіювання. Тоді в разі втрати інформації її можна швидко відновити.
 • Фіксовану вартість в форматі щомісячної оплати.

Що стосується фінансової складової, то тут думки орендарів розходяться. Оренду виділеного фізичного сервера прийнято вважати дорогої послугою. Проте багато користувачів, навпаки, говорять про фінансову економії, посилаючись на те, що покупка власного обладнання високої продуктивності - велике капіталовкладення, що не завжди рентабельно, особливо при реалізації короткострокових проектів, в той час як оренда сервера дозволяє використовувати можливості сучасного ПК стільки днів, скільки потрібно, і вносити плату відповідно до терміну, направляючи вільні фінанси в розвиток інших сфер бізнесу.

Недоліки оренди фізичного сервера:

 • Вартість послуги вище, ніж оренда віртуального сервера.
 • Необхідно володіти навичками адміністрування доступу і налаштувань сервера.
 • Масштабування ресурсів відбувається повільніше, поновлення сервера проходять з простоями.

На замітку
На вибір місця розміщення сервера впливає контент майбутніх сайтів і характер аудиторії. Якщо веб-ресурс орієнтований на користувачів Рунету, оптимально вибрати дата-центр в Росії або найближчих країнах. Перенесення сервера на інший континент може спричинити за собою проблеми з доступом або швидкістю обміну даними, тому такий вибір повинен бути обгрунтований. Сервер за кордоном частіше вибирають при експорті послуг або виході бізнесу на зарубіжні ринки.

При виборі сервера слід звернути увагу на процесор, частоту, обсяг оперативної пам'яті і швидкість інтернет-з'єднання, а також кількість дисків, їх обсяги і ціну трафіку. Важливо зрозуміти, чи належить мати справу з новою машиною або раніше використовуваної. Жорсткі диски повинні бути новими, оскільки це найбільш вразливі елементи системи. Обговоріть з провайдером умови, на яких буде відбуватися заміна вузлів сервера при виході з ладу, а також надання віддаленого доступу. Наявність останнього знижує потребу в сторонньої техподдержке до мінімуму. Також важливо не забути про знижки, навіть якщо офіційно вони не озвучені. Якщо потрібно сервер на тривалий термін, має сенс оплатити кілька місяців відразу і розраховувати на ймовірне зниження ціни.

Оренда віртуального сервера: плюси і мінуси

Віртуальний сервер (сервер в хмарі, VPS / VDS) - сервер, створений за допомогою спеціальної технології, яка розділяє ресурси фізичного сервера на ізольовані віртуальні машини. Кожна частина - повноцінна операційна система з власною пам'яттю, процесами, користувачами. Існують дві основні технології віртуалізації: VPS і VDS.

 • Віртуальний виділений сервер - VDS (Virtual Dedicated Server) - сервіс повної віртуалізації, тобто повного збігу з фізичним сервером. Кожен віртуальний сервер за цією технологією володіє власною незалежною копією ядра системи, а значить, клієнт може його редагувати. На VDS-хостинг можна встановити будь-яку операційну систему.
 • Віртуальний сервер - VPS (Virtual Private Server) - сервіс, який представляє собою «урізану» версію VDS, але з жорстко фіксованими системними ресурсами, такими як дисковий простір. На відміну від VDS-хостингу технологія віртуального сервера формує на одній апаратній платформі кілька копій, що є самостійними, але мають загальне ядро. Клієнт отримує доступ до ОС з правами адміністратора (Root) і має право змінювати налаштування, працювати з системними файлами, встановлювати програми і багато іншого. У VPS-сервера є IP-адреса, брандмауер, таблиці маршрутизації і т.д. Єдине обмеження для клієнта - неможливість вносити власні зміни в критичні системні файли і ядро ​​операційної системи. На VPS доступні, в основному, UNIX-системи. За рахунок економії апаратних засобів вартість оренди VPS-сервера істотно нижче, ніж VDS-сервера.

Однак за фактом відмінності між VPS і VDS настільки мінімальні, що багато провайдерів не поділяють ці поняття і використовують для позначення одного і того ж - віртуального сервера.

Віртуальний сервер зберігає переваги фізичного сервера, включаючи безпеку та цілодобову доступність. Більш того, має свої плюси в порівнянні з фізичним сервером:

 • Вартість. Оренда VPS / VDS-сервера обходиться користувачеві значно дешевше. Фінансові ризики мінімальні. У разі якщо інтернет-проект «не піде», користувач ризикує тільки абонентською платою за період користування віртуальною інфраструктурою.
 • Незалежність від роботи техніки. Віртуальні сервера слабо прив'язані до обладнання, тому при поломці їх легко скопіювати і перенести на інший ресурс.
 • Відсутність фізичного зносу. Фізичний сервер, навіть якщо він є дуже потужною машиною, з часом втратить початкові характеристики. З віртуальним цього не станеться, оскільки за апаратними ресурсами і оновленням стежить провайдер.
 • Швидке масштабування (збільшення обсягів і продуктивності) при різке зростання їх навантаженні на сайт.

Віртуальні сервери мають і недоліки, які обумовлені принципом їх побудови:

 • Спочатку менша продуктивність, ніж у фізичного сервера, так як один виділений сервер ділять кілька незалежних користувачів.
 • Обмеження в настройках, а також час, який витрачається на навчання роботи персоналу з конкретними сервісами.
 • Обмеження в інфраструктурі (апаратна частина, специфічне ПО).

Послуги віртуального сервера затребувані в випадках, коли розмістити проект на звичайному хостингу неможливо або недоцільно, а використовувати виділений, фізичний сервер занадто дорого. VPS / VDS можна порадити невеликим і середнім інтернет-магазинах, зростаючим інформаційним порталам і компаніям, яким потрібен динамічний корпоративний сайт, а також для роботи з базами даних, великими поштовими системами або об'ємними файловими серверами.

При виборі провайдера слід враховувати кілька факторів:

 • Керованість. Хто буде контролювати продуктивність віртуального сервера? Якщо провайдер, то це керований VPS, за яким стежить професійний системний адміністратор.
 • Конфігурація фізичного сервера, де розміщений віртуальний. Визначає швидкість роботи і продуктивність.
 • Надійність. Майже всі хостери VPS заявляють цифру 99,9%, але по факту це не завжди так, незайвим буде ознайомитися з відгуками в інтернеті. Допустимий показник - 99,95%.
 • Масштабування і розгорнення інфраструктури.
 • Підтримка клієнтів. Адміністрація сервера і технічна служба повинні бути доступні буквально завжди, оскільки будь-який простий сайту може обернутися грошовими втратами.

Оренда віртуального сервера для сайту в більшості випадків не тільки простіше, але і фінансово вигідніше. Використовувати фізичні сервери доцільно, якщо VPS не під силу впоратися з прийдешньою навантаженням, наприклад, коли очікується використання всіх ядер і дискового простору фізичного сервера одноразово. В інших випадках немає сенсу оплачувати незатребувані потужності.

Що вибрати: віртуальний сервер або фізичний?
Що вибрати: віртуальний сервер або фізичний?
Що вибрати: віртуальний сервер або фізичний?
Що вибрати: віртуальний сервер або фізичний?
Що вибрати: віртуальний сервер або фізичний?
Що вибрати: віртуальний сервер або фізичний?
Ще до того як зробити вибір на користь конкретного типу сервера, слід визначитися: а чи потрібен він взагалі?
Коли необхідність виділеного ресурсу більше не викликає сумнівів, буде потрібно відповідь на питання: де зберігати і обробляти інформацію?
Хто буде контролювати продуктивність віртуального сервера?
Що вибрати: віртуальний сервер або фізичний?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью