<
 • Главная
Статьи

Що таке файл підкачки і навіщо він потрібен

По суті, файл підкачки є «продовженням» оперативної пам'яті комп'ютера. Всі програми, що запускаються на комп'ютері, займають будь-якої обсяг оперативної пам'яті: деяким пам'яті необхідно зовсім небагато, а деякі вимагають її солідного обсягу.

Якщо одночасно запустити програми, яким необхідний великий обсяг пам'яті, то її може і не вистачити. У таких випадках і задіюється віртуальна пам'ять: Windows «переносить» неактивні програми з оперативної пам'яті в файл підкачки.

Багато з вас обуряться, що робота з жорстким диском відбувається повільніше, ніж з оперативною пам'яттю, скажуть, що не можна так робити, але все в порядку, нічого кримінального не сталося: при використанні що раніше не активної програми дані про неї спочатку перемістяться назад в оперативну пам'ять , а тільки потім програма буде виконуватися далі. Ця операція невід'ємна для всіх операційних систем.

Знайти файл підкачки можна і на самому диску: це файл win386.swp в каталозі Windows для систем Windows серії 9x / ME і файл pagefile.sys, який знаходиться в корені диска, куди встановлена ​​система, для WinNT / 2000 / XP .

Зауваження: перш ніж шукати цей файл, необхідно поставити в системі параметр - відображення прихованих файлів і папок. Ще один атрибут даного файлу - системний. Як правило, такий атрибут отримують файли, які необхідні для належного функціонування системи. Цей атрибут найчастіше отримують завантажувальні файли, драйвера і файли конфігурації.

Отже, де знаходиться файл підкачки і для чого він потрібен, ми знаємо. Тепер необхідно розібратися в оптимальному обсязі цього файлу і в тому, як налаштувати його.

Спочатку свап залежить від завдань, які виконує комп'ютер, але це не єдиний параметр, що впливає на його розмір. Також обсяг залежить і від встановленої оперативної пам'яті в комп'ютері.

Зараз оперативна пам'ять стала дешевше, і багато хто може похвалитися як мінімум чотирма, або вісьмома гігабайтами оперативної пам'яті. Сьогодні роль файлу підкачки не настільки істотна, як раніше, коли в комп'ютері стояло 512 мегабайт пам'яті, але ми все ж розповідаємо про нього - адже не у всіх на комп'ютерах стоїть великий обсяг оперативної пам'яті.

Свап не слід ставити дуже великим, так як існує поріг, після якого файл підкачки просто займає зайве місце на жорсткому диску, а не збільшує швидкість роботи комп'ютера.

Наприклад, якщо ви до сих пір використовуєте програми, написані під DOS, то файл підкачки бажано зробити побільше, так як додатків DOS нерідко доводиться задіяти велику кількість оперативної пам'яті.

Розташовувати swap-файл найкраще на швидкому жорсткому диску (ідеально підійде для цього завдання твердотільний носій). Якщо жорсткий диск розділений на кілька розділів, але файл підкачки найкраще розташовувати на першому.

Історично склалося так, що сімейство Win9x / ME активно використовувало файл підкачки, розвантажуючи при цьому оперативну пам'ять (яка була дорога в ті часи). Також дороги і невеликі були жорсткі диски комп'ютерів.

У зв'язку з цим Microsoft зробила файл підкачки динамічним (розмір файлу збільшується в міру потреб самої Windows, а не займає великий обсяг постійно), але можна зробити так, щоб файл займав статичний обсяг - в цьому випадку система буде швидше працювати з ним через того, що не доведеться постійно міняти розмір даного файлу, та й фрагментації на диску не буде.

Багато рекомендують розмір файлу підкачки рівним кількості оперативної пам'яті. Точного розміру вам сказати ніхто не може. Кожен діє на свій розсуд. Якщо в системі варто 512 мегабайт оперативної пам'яті, то swap-файл повинен бути як мінімум розміром з гігабайт. В цьому випадку обеспечится найкращу швидкодію при повсякденних завданнях.

При обсязі пам'яті більше гігабайти, розмір підкачки слід ставити рівним 1,5-2 розмірами оперативної пам'яті. Але є варіант, коли файл підкачки можна і не використовувати настільки сильно: наприклад комп'ютер з вісьмома гігабайтами оперативної пам'яті. Розмір файлу підкачки зазвичай становить гігабайт, максимум два.

Отже, давайте виміряємо розмір нашого файлу підкачки і при необхідності додамо swap-пам'яті. Для того, щоб змінити файл підкачки, необхідно увійти в «Комп'ютер», натиснути на порожньому місці правою кнопкою і вибрати «Властивості».

З'явиться вікно «Система», де в лівому верхньому кутку необхідно знайти посилання «Додаткові параметри системи». З'являться «Властивості системи». В даному вікні необхідно перейти на вкладку «Додатково» і знайти там розділ «Швидкодія».

Відкриваючи «Швидкодія» погляду користувача будуть представлені «Параметри швидкодії». У вікні необхідно перейти на вкладку «Додатково». У цій вкладці є два параметри: «Розподіл часу процесора» і «Віртуальна пам'ять» - вона-то нам зараз і потрібна. Тиснемо на кнопку «Змінити» і, для початку, оглядаємо параметри, які нам доступні.

Для настройки розміру файлу підкачки вручну, необхідно зняти галочку «Автоматично вибирати обсяг файлу підкачки». Потім користувачеві необхідно буде вибрати розділ диска, на якому буде розташовуватися swap-файл, і нижче пересунути перемикачі на ручний вибір цього-самого розміру (за замовчуванням стоїть «Розмір за вибором системи»).

І в самому кінці вказати мінімальний (Початковий розмір) і максимальний розмір, який буде займати файл підкачки на диску. Для системи, в самому низу вікна, відображається мінімальний розмір файлу, рекомендований і поточний розмір.

Багато, після настройки, задумаються: «Як же все-таки правильно і оптимально налаштувати файл підкачки?». Є декілька хитрощів, які використовують досвідчені користувачі:

 1. Уявімо, що у вас на комп'ютері стоїть кілька жорстких дисків (не розділені). В даному випадку файл підкачки найкраще встановити на інший диск, відмінний від того, на якому стоїть система. В цьому випадку прискориться швидкодію.
 2. Важливе зауваження: мінімальний розмір файлу підкачки обов'язково слід обмежити, як мінімум одним гігабайтом. В даному випадку вдасться уникнути фрагментації на жорсткому диску і, як наслідок, уповільнення роботи всієї системи.
 3. Після будь-якої настройки файлу підкачки слід перезавантажити комп'ютер для застосування змін і для запуску дефрагментатора.

Цікаве зауваження: файл підкачки містить в собі безліч інформації. При виключенні комп'ютера вона може залишатися на жорсткому диску комп'ютера - це ні для кого не секрет. Але в курсі ви, що в цьому файлі зберігаються різні паролі, логіни і конфіденційна інформація, ділитися якої годі було? За часів, коли був більш рентабельний MS-DOS, хакери могли завантажуватися з-під цієї самої DOS і, покопавшись в залишках файлу підкачки, змогли б знайти чимало важливої ​​(для вас) інформації.

Таким чином, слідуючи простим вказівкам, можна грамотно налаштувати не тільки файл підкачки, а й прискорити роботу комп'ютера, зберігши нерви собі і змусивши систему працювати стабільніше.

Багато, після настройки, задумаються: «Як же все-таки правильно і оптимально налаштувати файл підкачки?
Але в курсі ви, що в цьому файлі зберігаються різні паролі, логіни і конфіденційна інформація, ділитися якої годі було?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью